О введении временного запрета на вывоз керосина и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2011 года № 180 и от 31 марта 2011 года № 331
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 456
В целях недопущения критического недостатка и роста цен на внутреннем рынке нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести запрет на вывоз керосина (код ТН ВЭД ТС 2710 19 210 0 - 2710 19 250 0) сроком с 7 мая 2011 года до 1 июля 2011 года, кроме специальных бензинов (код ТН ВЭД ТС 2710 11 210 0 - 2710 11 250 0).
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2011 года № 180 "О некоторых вопросах вывоза газойлей с территории Республики Казахстан":
в пункте 1 слова "до 1 мая 2011 года" заменить словами "до 1 июля 2011 года";
в пункте 2 слова "в Исламскую Республику Афганистан и" исключить;
в перечне товаров, в отношении вывоза которых вводятся количественные ограничения в объемах, утвержденном указанным постановлением:
в графе "срок действия" слова "до 1 мая 2011 года" заменить словами "до 1 июля 2011 года";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 331 "О некоторых вопросах вывоза легких дистиллятов и продуктов, газойлей с территории Республики Казахстан":
в перечне товаров, в отношении вывоза которых вводятся количественные ограничения в объемах, утвержденном указанным постановлением:
в графе "срок действия" слова "до 1 мая 2011 года" заменить словами "до 1 июля 2011 года".
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за исполнением настоящего постановления.
4. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан:
1) проинформировать государства-участники Таможенного союза, а также Секретариат Комиссии Таможенного союза о введении указанного в пункте 1 настоящего постановления запрета;
2) внести на рассмотрение Комиссии Таможенного союза предложения о применении мер, указанных в пункте 1 настоящего постановления, другими государствами-участниками Таможенного союза.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в течение четырнадцати календарных дней уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.

Керосинді әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 180 және 2011 жылғы 31 наурыздағы № 331 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 456 Қаулысы
Мұнай өнімдерінің ішкі нарығында күрделі тапшылық пен бағаның өсуін болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Арнайы бензиндерден (КО СЭҚ ТН коды 2710 11 210 0 - 2710 11 250 0) басқа, 2011 жылғы 7 мамырдан бастап 2011 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзіммен керосинді (КО СЭҚ ТН коды 2710 19 210 0 - 2710 19 250 0) әкетуге тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының аумағынан газойлдарды әкетудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 180 қаулысында:
1-тармақтағы «2011 жылғы 1 мамырға дейінгі» деген сөздер «2011 жылғы 1 шілдеге дейінгі» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы «Ауғанстан Ислам Республикасына» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген әкетуге қатысты көлемде сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесінде:
«қолданылу мерзімі» деген бағанда «2011 жылғы 1 мамырға дейін» деген сөздер «2011 жылғы 1 шілдеге дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) «Қазақстан Республикасының аумағынан жеңіл дистилляттар мен өнімдерді, газойлдарды әкетудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 331 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген әкетуге қатысты көлемде сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесінде:
«қолданылу мерзімі» деген бағанда «2011 жылғы 1 мамырға дейін» деген сөздер «2011 жылғы 1 шілдеге дейін» деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тыйым салудың енгізілгені туралы Кеден одағына қатысушы мемлекеттерді, сондай-ақ Кеден одағы комиссиясының Хатшылығын хабардар етсін;
2) Кеден одағы комиссиясының қарауына Кеден одағына қатысушы басқа да мемлекеттердің осы қаулының 1-тармағында көрсетілген шараларды қолдануы туралы ұсыныс енгізсін.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы күнтізбелік он төрт күн ішінде хабарласын.

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 7 мая 2011 года, и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

6. Осы қаулы 2011 жылғы 7 мамырдан қолданысқа енгізілетін 1-тармақты қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов