О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 817
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2011 года № 476. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.08.2011 № 964.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 817 "Об утверждении Правил ведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 33, ст. 354) следующие дополнения и изменения:
в Правилах ведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 7:
в части первой:
в подпункте 2) после слов "нормативные правовые акты," дополнить словами "в том числе нормативные постановления Конституционного Совета и Верховного Суда Республики Казахстан,";
в подпункте 3):
слово "реагирования" заменить словами "надзора, судебных решений";
дополнить словами ", а также рекомендации Межведомственной комиссии по совершенствованию действующего законодательства в части противодействия коррупции";
в подпункте 5) слово "актов." заменить словом "актов;";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) рекомендации научно-практических конференций, семинаров, совещаний, проводимых по проблемам действующего законодательства, а также материалы, предоставляемые неправительственными организациями.";
дополнить частями второй, третьей и четвертой следующего содержания:
"При принятии новых нормативных правовых актов вышестоящего уровня подразделениями уполномоченного органа совместно с соответствующими структурными подразделениями в течение трех рабочих дней анализируются подзаконные акты, связанные с предметом регулирования новых нормативных правовых актов вышестоящего уровня.
В случае выявления несоответствия подзаконных актов новым нормативным правовым актам вышестоящего уровня в месячный срок со дня вступления в силу новых нормативных правовых актов вышестоящего уровня подразделениями уполномоченного органа совместно с соответствующими структурными подразделениями принимаются меры по внесению изменений и (или) дополнений, либо признанию их утратившими силу в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Информация о принятых мерах уполномоченными органами с приложением нормативных правовых актов, предусматривающих внесение изменений и (или) дополнений в подзаконные акты, нормы которых противоречат новым нормативным правовым актам вышестоящего уровня, или признание их утратившими силу, в недельный срок после их принятия предоставляется в органы юстиции.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 817 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 мамырдағы № 476 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 964 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы № 817 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 33, 354-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге мониторинг жүргізу ережесінде:
7-тармақта:
бірінші бөлікте:
2) тармақшада «нормативтік құқықтық кесімдерді» деген сөздерден кейін «, оның ішінде Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің  және Жоғарғы Сотының нормативтік қаулыларын» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада:
«ден қою актілерін» деген сөздер «қадағалау актілерін, сот шешімдерін, сондай-ақ Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бөлігінде қолданыстағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ведомствоаралық комиссияның ұсынымдарын» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы «жарияланымдарды.» деген сөз «жарияланымдарды;»  деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) қолданыстағы заңнаманың проблемалары бойынша өткізілетін ғылыми-практикалық конференциялардың, семинарлардың, кеңестердің ұсынымдарын, сондай-ақ үкіметтік емес ұйымдар ұсынатын материалдарды.»;
мынадай мазмұндағы екінші, үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
«Жоғары тұрған деңгейдегі жаңа нормативтік құқықтық актілерді қабылдау кезінде уәкілетті органның бөлімшелері тиісті құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, үш жұмыс күні ішінде жоғары тұрған деңгейдегі жаңа нормативтік құқықтық актілерді реттеу нысанасына байланысты заңға тәуелді актілерге талдау жасайды.
Заңға тәуелді актілердің жоғары тұрған деңгейдегі жаңа нормативтік құқықтық актілерге сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда жоғары тұрған деңгейдегі жаңа нормативтік құқықтық актілер күшіне енген күннен бастап бір ай мерзімде уәкілетті органның бөлімшелері тиісті құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртіппен өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу не олардың күші жойылды деп тану жөнінде шаралар қабылдайды.
Уәкілетті органдар қабылдаған шаралар туралы ақпаратты нормалары жоғары тұрған деңгейдегі жаңа нормативтік құқықтық актілерге қайшы келетін заңға тәуелді актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді немесе олардың күші жойылды деп тануды  көздейтін нормативтік құқықтық актілерді қоса тіркей отырып, олар қабылданғаннан кейін бір апта мерзімде әділет органдарына ұсынады.»;

дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Приказом руководителя (исполняющего его обязанности) государственного органа не позднее 20 декабря текущего календарного года, утверждается График проведения мониторинга подзаконных актов на предстоящий календарный год, предусматривающий проведение анализа на системной основе в отношении всех подзаконных актов (без учета актов о внесении изменений и/или дополнений), включенных в Регистр подзаконных нормативных правовых актов (далее - График) соответствующими структурными подразделениями совместно с подразделениями своего уполномоченного органа.
График предусматривает мероприятия и конкретные сроки проведения мониторинга подзаконных актов (без учета актов о внесении изменений и/или дополнений), включенных в Регистр подзаконных нормативных правовых актов, а также периодический возврат (каждые полгода, за исключением принятых актов в этом полугодии) к подзаконным актам, в отношении которых был проведен мониторинг.";
пункт 8 дополнить словами ", за исключением случаев, предусмотренных в частях второй, третьей и четвертой пункта 7 настоящих Правил.";
в пункте 9:
в части первой после слов "полученные информации и предложения" дополнить словами "в течение тридцати календарных дней с момента их поступления";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Разработанные в результате мониторинга проекты нормативных постановлений Правительства Республики Казахстан не позднее 5 числа месяца, следующего за истекшим кварталом, направляются на согласование в государственные органы.";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Внесение сведений в регистр осуществляется в течение десяти рабочих дней после введения в действие нормативных правовых актов.";
в пункте 21:
в абзаце первом части первой после слов "о результатах мониторинга" дополнить словами "с приложением перечня подзаконных актов, в отношении которых проводится мониторинг согласно Регистру в хронологическом порядке их принятия, а также копию Графика";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Периодически, но не реже одного раза в полугодие, органы юстиции совместно с уполномоченными органами обсуждают результаты мониторинга уполномоченных органов с целью выработки конкретных мер по устранению выявленных недостатков.";
пункт 22 дополнить словами "с внесением в случае необходимости предложений о принятии мер дисциплинарного, либо поощрительного характера по результатам проведенного уполномоченными органами мониторинга подзаконных актов.".

мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
«7-1. Мемлекеттік орган басшысының (оның міндетін атқарушының) бұйрығымен Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің тіркеліміне енгізілген барлық заңға тәуелді актілерге (өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы актілерді есептемей) қатысты жүйелі негізде талдау жүргізуді көздейтін заңға тәуелді актілерге тиісті құрылымдық бөлімшелердің өз уәкілетті органының бөлімшелерімен бірге мониторинг жүргізу кестесі (бұдан әрі - Кесте) ағымдағы күнтізбелік жылдың 20 желтоқсанынан кешіктірмей бекітіледі.
Кесте Заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің (өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу туралы актілерді есептемей) тіркеліміне енгізілген заңға тәуелді актілерге мониторинг жүргізудің іс-шаралары мен нақты мерзімдерін, сондай-ақ мониторинг жүргізілген заңға тәуелді актілерге кезең-кезеңмен оралуды (әр жартыжылдықта, осы жартыжылдықта қабылданған актілерді қоспағанда) көздейді.»;
8-тармақтағы «Әр» деген сөз «Осы Ереженің 7-тармағының екінші, үшінші және төртінші бөліктерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, әр» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта:
бірінші бөлікте «алынған ақпарат пен ұсыныстарды» деген  сөздерден кейін «олар түскен сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мониторинг нәтижесінде әзірленген Қазақстан Республикасы Үкіметінің нормативтік қаулыларының жобалары аяқталған тоқсаннан кейінгі айдың 5 күнінен кешіктірмей мемлекеттік органдарға келісуге жіберіледі.»;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Тіркелімге мәліметтерді енгізу нормативтік құқықтық актілер қолданысқа енгізілгеннен кейін он жұмыс күн ішінде жүзеге асырылады.»;
21-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацында «қорытындылары бойынша» деген сөздерден кейін «қабылдануының хронологиялық тәртібімен Тіркелімге сәйкес мониторинг жүргізілетін заңға тәуелді актілердің тізбесін, сондай-ақ Кестенің көшірмесін қоса бере отырып,» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Әділет органдары кезең-кезеңмен, бірақ жартыжылдықта кемінде бір рет уәкілетті органдармен бірлесіп, анықталған кемшіліктерді жою жөнінде нақты шаралар әзірлеу мақсатында уәкілетті органдардың мониторинг нәтижелерін талқылайды.»;
22-тармақ «қорытады әрі» деген сөздерден кейін «уәкілетті органдар жүргізген заңға тәуелді актілер мониторингінің нәтижелері бойынша қажет болған жағдайда тәртіптік не көтермелеу сипатында шаралар қабылдау туралы ұсыныстар енгізе отырып,» деген сөздермен толықтырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов