О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года № 454
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2011 года № 502. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 994.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2010 года № 454 "Вопросы Министерства нефти и газа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 34, ст. 273) следующие изменения и дополнение:
в Положении о Министерстве нефти и газа Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"4) реализация государственной политики по вопросам международного сотрудничества в областях нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Министерство в соответствии с действующим законодательством и возложенными на него задачами осуществляет следующие функции:
1) реализует государственную политику в сферах нефтегазовой, нефтехимической промышленности, транспортировки углеводородного сырья;
2) в пределах своей компетенции разрабатывает нормативные правовые акты, программные, нормативные и нормативно-технические документы;
3) осуществляет государственное регулирование добычи нефти в соответствии с проектом разработки месторождения, а также ее оборота;
4) утверждает совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, инвестиционные программы и (или) инвестиционные проекты, учитываемые при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет;
5) утверждает программы развития переработки попутного газа, вносит изменения и дополнения в утвержденные программы утилизации газа и программы развития переработки попутного газа по согласованию с уполномоченными органами в области охраны окружающей среды и по изучению и использованию недр;
6) участвует в разработке национальных топливно-энергетических балансов в натуральном выражении в части использования углеводородного сырья;
7) утверждает положение о центральной комиссии по разведке и разработке полезных ископаемых и утверждает ее состав;
8) утверждает положение об экспертной комиссии по вопросам недропользования;
9) утверждает положение о рабочей группе по проведению прямых переговоров по предоставлению права недропользования на разведку и добычу полезных ископаемых и ее состав;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 454 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 мамырдағы № 502 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 994 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 мамырдағы № 454 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 34, 273-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі туралы ережеде:
14-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру;»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Министрлік қолданыстағы заңнамаға және өзіне жүктелген міндеттерге сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) мұнай-газ, мұнай-химия өнеркәсібі, көмірсутек шикізатын тасымалдау салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
2) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді, бағдарламалық, нормативтік және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлейді;
3) кен орнын игеру жобасына сәйкес мұнай өндіруді, сондай-ақ оның айналымын мемлекеттік реттеуді жүзеге асырады;
4) табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен бірлесіп, тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлерін, тарифтік сметаларды бекіту кезінде ескерілетін инвестициялық бағдарламаларды және (немесе) инвестициялық жобаларды бекітеді;
5) қоршаған ортаны қорғау саласындағы және жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті органдармен келісім бойынша ілеспе газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламасын бекітеді, газды кәдеге жаратудың және ілеспе газды қайта өңдеуді дамытудың бекітілген бағдарламаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
6) көмірсутек шикізатын пайдалану бөлігінде шын мәнінде ұлттық отын-энергетика теңгерімдерін әзірлеуге қатысады;
7) пайдалы қазбаларды барлау мен игеру жөніндегі орталық комиссия туралы ережені бекітеді және оның құрамын бекітеді;
8) жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптамалық комиссия туралы ережені бекітеді;
9) пайдалы қазбаларды барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын беру бойынша тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі жұмыс тобы туралы ережені және оның құрамын бекітеді;

10) утверждает формы и сроки отчетности об исполнении программы развития переработки попутного газа;
11) согласовывает методику расчета казахстанского содержания в кадрах;
12) согласовывает методику расчета минимального уровня потребности по обучению казахстанских специалистов;
13) согласовывает порядок предоставления минимального количества казахстанских кадров в процентах от общей численности персонала, подлежащего обучению, для включения в условия конкурса на предоставление права недропользования;
14) согласовывает порядок предоставления минимального казахстанского содержания в кадрах для включения в условия конкурса на предоставление права недропользования;
15) по поручению Правительства Республики Казахстан ведет переговоры и заключает соглашения с соответствующими органами других государств, обеспечивающих возможность исполнения контракта, строительства и эксплуатации трубопроводов и других средств транспортировки на их территории для экспорта нефти;
16) определяет для недропользователей объемы поставки сырой нефти на внутренний рынок Республики Казахстан для переработки исходя из экономических показателей технико-экономического обоснования к контракту на момент его подписания в пределах расчетных цен реализации нефти, принятых в технико-экономическом обосновании;
17) определяет графиками (годовыми и ежемесячными) количество нефти для переработки на внутреннем рынке Республики Казахстан в объемах, необходимых для покрытия потребностей внутреннего рынка в горюче-смазочных материалах, в случае такой необходимости;
18) ежегодно представляет отчет Президенту и Правительству Республики Казахстан о ходе исполнения контрактных условий по контрактам на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья;
19) в установленном порядке реализует интересы полномочного органа в соглашениях о разделе продукции, в том числе осуществляет доверительное управление долями участия дочерней организации национальной компании;
20) подготавливает и организует конкурс на предоставление права недропользования на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи полезных ископаемых в части углеводородного сырья;
21) согласовывает перечень приоритетных высокотехнологичных производств, развиваемых в Республике Казахстан в нефтегазовой и нефтехимической отраслях;
22) осуществляет по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственными долями участия и государственными пакетами акций юридических лиц, осуществляющие деятельность в сфере компетенции Министерства;

10) ілеспе газды өңдеуді дамыту бағдарламасын орындау туралы есептіліктің нысандары мен мерзімдерін бекітеді;
11) кадрлардағы қазақстандық қамтуды есептеу әдістемесін келіседі;
12) қазақстандық мамандарды оқыту бойынша қажеттіліктің ең аз деңгейін есептеу әдістемесін келіседі;
13) жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс талаптарына қосу үшін оқытуға жататын персоналдың жалпы санының пайызымен қазақстандық кадрлардың ең аз санын ұсынудың тәртібін келіседі;
14) жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс талаптарына қосу үшін кадрлардағы ең аз қазақстандық қамтуды ұсынудың тәртібін келіседі;
15) келісімшарттың орындалу мүмкіндігін, мұнай экспорты үшін олардың аумақтарында құбыржолдар мен басқа да тасымалдау құралдарын салуды және пайдалануды қамтамасыз ететін басқа мемлекеттердің тиісті органдарымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша келіссөздер жүргізеді және келісімдер жасасады;
16) техникалық-экономикалық негіздемеде мұнайды өткізудің қабылданған есептік бағалары шегінде келісімшартқа қол қою сәтіндегі келісімшартқа техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық көрсеткіштерін негізге ала отырып, жер қойнауын пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасының ішкі нарығына шикі мұнайды өңдеуге арналған жеткізу көлемдерін айқындайды;
17) қажет болған жағдайда, ішкі нарықтың жанар-жағармай материалдарына қажеттіктерін жабуға қажетті көлемде Қазақстан Республикасының ішкі нарығында өңдеуге арналған мұнай мөлшерін кестелермен (жылдық және ай сайынғы) айқындайды;
18) Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметіне көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттар бойынша келісімшарттық талаптардың орындалу барысы туралы жыл сайынғы есепті ұсынады;
19) белгіленген тәртіппен өнімді бөлу туралы келісімдерде өкілетті органның мүддесін іске асырады, оның ішінде ұлттық компанияның еншілес ұйымының қатысу үлестерін сенімді басқаруды жүзеге асырады;
20) көмірсутек шикізаты бөлігінде пайдалы қазбаларды барлауды, өндіруді, бірлескен барлау мен өндіруді жүргізуге жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурсты дайындайды және ұйымдастырады;
21) мұнай-газ және мұнай-химия саласында Қазақстан Республикасында дамытылатын басым жоғары технологиялық өндірістердің тізбесін келіседі;
22) Министрліктің құзыреті саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың мемлекеттік қатысу үлестері мен акцияларының мемлекеттік пакеттерін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша жүзеге асырады;

23) собирает и анализирует информацию о произведенных, производимых и планируемых на следующий за отчетным периодом год закупках товаров, работ и услуг, предоставляемой недропользователями и (или) лицами, уполномоченными недропользователями осуществлять закуп товаров, работ и услуг для проведения операций по недропользованию;
24) собирает и анализирует информацию о планируемых на среднесрочный и долгосрочный периоды закупках товаров, работ и услуг, предоставляемой недропользователями и (или) лицами, уполномоченными недропользователями осуществлять закуп товаров, работ и услуг для проведения операций по недропользованию в части углеводородного сырья;
25) предоставляет право недропользования на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи полезных ископаемых в части углеводородного сырья;
26) ведет переговоры с недропользователем об условиях контракта на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья;
27) организует проведение экспертизы проектов контрактных документов на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья;
28) заключает, осуществляет государственную регистрацию и хранение контрактов, в части углеводородного сырья;
29) представляет и обеспечивает соблюдение интересов Республики Казахстан в контрактах на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья в соответствии с полномочиями, установленными законодательством Республики Казахстан;
30) вносит на рассмотрение Межведомственной комиссии по вопросам осуществления приоритетного права государства материалы, необходимые для выработки предложения о приобретении (отказе от приобретения) отчуждаемого права недропользования (его части) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;
31) принимает на основании рекомендаций Межведомственной комиссии по вопросам осуществления приоритетного права государства решения о приобретении (отказе от приобретения) отчуждаемого права недропользования (его части) и (или) объекта, связанного с правом недропользования;
32) обеспечивает исполнение и прекращение действия контрактов на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья;
33) разрабатывает проекты перечней участков недр, содержащих углеводородное сырье, подлежащих выставлению на конкурс;

23) жер қойнауын пайдаланушылар және (немесе) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар беретін, жүргізілген, жүргізілетін және есепті кезеңнен кейінгі жылға жоспарланып отырған тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ақпаратты жинайды және талдайды;
24) жер қойнауын пайдаланушылар және(немесе) көмірсутек шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар беретін, орта мерзімді және ұзақ мерзімді кезеңдерге жоспарланып отырған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу туралы ақпаратты жинайды және талдайды;
25) көмірсутек шикізаты бөлігінде пайдалы қазбаларды барлауды, өндіруді, бірлескен барлау мен өндіруді жүргізуге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын береді;
26) жер қойнауы пайдаланушымен көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізеді;
27) көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттық құжаттардың жобаларына сараптама жүргізуді ұйымдастырады;
28) көмірсутек шикізаты бөлігінде келісімшарттар жасасады, мемлекеттік тіркеу мен сақтауды жүзеге асырады;
29) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өкілеттіктерге сәйкес көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарда Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіреді және олардың сақталуын қамтамасыз етеді;
30) Мемлекеттің басым құқығын жүзеге асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қарауына иеліктен шығарылатын жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығына байланысты объектілерді сатып алу (сатып алудан бас тарту) туралы ұсыныс әзірлеуге қажетті материалдарды енгізеді;
31) Мемлекеттің басым құқығын жүзеге асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның ұсынымдары негізінде иеліктен шығарылатын жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығына байланысты объектіні сатып алу (сатып алудан бас тарту) туралы шешімдер қабылдайды;
32) көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттардың орындалуын және қолданысының тоқтатылуын қамтамасыз етеді;
33) құрамында көмірсутек шикізаты бар, конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелері тізбелерінің жобаларын әзірлейді;

34) принимает решение о возобновлении действия контрактов на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья;
35) обеспечивает формирование стратегических запасов нефти и учет их размещения на территории Республики Казахстан;
36) обеспечивает соблюдение законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции в области защиты государственных секретов, мобилизационной подготовки и мобилизации;
37) осуществляет регистрацию сервитутов, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
38) согласовывает стратегического партнера, определенного национальной компанией для совместной реализации проектов по контрактам, заключенным по итогам прямых переговоров между национальной компанией и компетентным органом, или в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
39) согласовывает проект контракта на недропользование, разработанный победителем конкурса либо лицом, с которым контракт заключается на основе прямых переговоров;
40) осуществляет мониторинг выполнения недропользователями условий контрактов по углеводородному сырью и по соглашениям о разделе продукции, включая обязательства по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг и казахстанскому содержанию в кадрах;
41) участвует в реализации тендерной политики;
42) подготавливает, организует и проводит совместные межправительственные комиссии (комитеты, советы) и их подкомиссии (комитеты, рабочие группы) по сотрудничеству с зарубежными странами;
43) предоставляет в уполномоченный орган в области регулирования индустриальной политики для свода и анализа общей информации по казахстанскому содержанию в закупках недропользователей товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
44) выдает разрешение на использование средств ликвидационного фонда недропользователям, осуществляющих операций по недропользованию в части углеводородного сырья;
45) выдает разрешение на переход права недропользования и связанных с ним прав в порядке правопреемства при реорганизации юридического лица;
46) выдает разрешение на участие в торгах по реализации (продаже) права недропользования (его части) и (или) объектов, связанных с правом недропользования;

34) көмірсутек шикізатын барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттардың қолданылуын қайта бастау туралы шешім қабылдайды;
35) мұнайдың стратегиялық қорларын қалыптастыруды және олардың Қазақстан Республикасының аумағында орналастырылуын есепке алуды қамтамасыз етеді;
36) өз құзыреті шегінде мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерінің сақталуын қамтамасыз етеді;
37) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда барлауды, өндіруді жүргізу үшін немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген сервитуттарды тіркеуді жүзеге асырады;
38) ұлттық компания мен құзыретті орган арасындағы тікелей келіссөздердің қорытындылары бойынша жасалған келісімшарттар бойынша немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес жобаларды бірлесіп іске асыру үшін ұлттық компания айқындаған стратегиялық әріптесін келіседі;
39) конкурстың жеңімпазы не онымен келісімшарт тікелей келіссөздер негізінде жасалатын тұлға әзірлеген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың жобасын келіседі;
40) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуда қазақстандық қамту және кадрлардағы қазақстандық қамту бойынша міндеттемелерді қоса алғанда, көмірсутек шикізатына арналған келісімшарттар және өнімді бөлу туралы келісімдер бойынша шарттарды жер қойнауын пайдаланушылардың орындауына мониторингті жүзеге асырады;
41) гендерлік саясатты іске асыруға қатысады;
42) шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссияларды (комитеттерді, кеңестерді) және олардың кіші комиссияларын (кіші комитеттерді, жұмыс топтарын) дайындайды, ұйымдастырады және өткізеді;
43) индустриялық саясатты реттеу саласындағы уәкілетті органға жинақтау және талдау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамту бойынша жалпы ақпаратты береді;
44) көмірсутек шикізаты бөлігінде жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушыларға тарату қорын пайдалануға рұқсат береді;
45) заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде жерқойнауын пайдалану құқығын және онымен байланысты құқықтарды құқықтық мирасқорлық тәртібімен ауыстыруға рұқсат береді;
46) жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер Қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді өткізу (сату) жөніндегі сауда-саттыққа қатысуға рұқсат береді;

47) выдает на основании предложений экспертной комиссии по вопросам недропользования разрешения (отказ в выдаче разрешения) на отчуждение права недропользования (его части) и (или) объектов, связанных с правом недропользования, передачу в залог права недропользования (его части) и (или) доли участия (пакета акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования, а также регистрирует сделки по передаче права недропользования в залог в соответствии со статьями 36 и 37 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", за исключением права недропользования в отношении общераспространенных полезных ископаемых;
48) выдает разрешение на переход к этапу оценочных работ;
49) запрашивает информацию из национальных реестров идентификационных номеров;
50) проводит анализ и оценку рисков причинения вреда жизни и здоровью человека и окружающей среде в сфере проведения нефтяных операций и транспортировки нефти;
51) осуществляет государственный контроль за производством отдельных видов нефтепродуктов;
52) осуществляет государственный контроль в области проведения нефтяных операций;
53) осуществляет государственный контроль за нефтегазопромысловой инфраструктурой;
54) осуществляет государственный контроль за выполнением требований безопасности к нефти и процессам ее жизненного цикла, установленных техническими регламентами;
55) осуществляет контроль за соблюдением недропользователями порядка приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию по углеводородному сырью;
56) выдает разрешения на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объекта скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования;
57) выдает разрешения на проведение морских научных исследований;
58) выдает разрешения на размещение или строительство морского сооружения;
59) выдает разрешение на бурение скважины;
60) выдает разрешения на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления;
61) выдает разрешения на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море;
62) осуществляет контроль за выполнением недропользователями условий контрактов по углеводородному сырью и по соглашениям о разделе продукции, включая обязательства по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг и казахстанскому содержанию в кадрах;

47) жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі сараптама комиссиясының ұсыныстары негізінде жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді иеліктен шығаруға, жер қойнауын пайдалану құқығын (оның бір бөлігін) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы қатысу үлесін (акциялар пакетін) кепілге беруге рұқсат береді (рұқсат беруден бас тартады), сондай-ақ кең таралған пайдалы қазбаларға қатысты жер қойнауын пайдалану құқығын қоспағанда, «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 36 және 37-баптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беру жөніндегі мәмілені тіркейді;
48) бағалау жұмыстары сатысына көшуге рұқсат береді;
49) сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінен ақпарат сұрайды;
50) мұнай операцияларын жүргізу және мұнайды тасымалдау саласындағы адамның өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға зиян келтіру қатеріне талдау және бағалау жүргізеді;
51) мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің өндірілуін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
52) мұнай операцияларын жүргізу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
53) мұнай-газ кәсіпшілігі инфрақұрылымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
54) техникалық регламенттерде белгіленген мұнайға және оның тіршілік циклі процестеріне қойылатын қауіпсіздік талаптарының орындалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
55) көмірсутек шикізаты бойынша жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін жер қойнауын пайдаланушылардың сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
56) ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары жағдайында газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсат береді;
57) теңіздегі ғылыми зерттеулерді жүргізуге рұқсат береді;
58) теңіз құрылысын салуға немесе орналастыруға рұқсат береді;
59) ұңғыманы бұрғылауға рұқсат береді;
60) қат ішіндегі қысымды ұстап тұру үшін ілеспе және табиғи газды айдауға рұқсат береді;
61) теңізде мұнай-газ құбырларын салуға, монтаждауға немесе тартуға рұқсат береді;
62) тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуда қазақстандық қамту және кадрлардағы қазақстандық қамту бойынша міндеттемелерді қоса алғанда, көмірсутек шикізаты бойынша келісімшарттардың және өнімді бөлу туралы келісімдер бойынша шарттарды жер қойнауын пайдаланушылардың орындауын бақылауды жүзеге асырады;

63) осуществляет лицензирование видов деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
64) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 23 дополнить подпунктом следующего содержания:
"20-1) парафирует, подписывает и принимает тексты международных договоров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

63) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызмет түрлерін лицензиялауды жүзеге асырады;
64) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
23-тармақ мынадай мазмұндағы тармақшамен толықтырылсын:
«20-1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықаралық шарттардың мәтіндерін дәйектейді, оларға қол қояды және қабылдайды;».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов