О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг" и от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 842. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 180
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 61):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
стандарты государственных услуг, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 123 и 4 к настоящему постановлению;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству связи и информации Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 842
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2315
Стандарт государственной услуги
"Постановка на учет средств массовой информации"
1. Общие положения

Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 842 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 180 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 5, 61-құжат):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2),  3)тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандарттары осы қаулының 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.».
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 842 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2315 қаулысымен
бекітілген
«Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 227, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средстах массовой информации".
4. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах размещается на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: www.mci.gov.kz.
5. Видом завершения государственной услуги является выдача свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - пятнадцать рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги с момента регистрации - пятнадцать рабочих дней;
в) подачи электронного запроса через портал для получения государственной услуги - пятнадцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при регистрации - 5 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемый на месте в день обращения заявителя - 5 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Ставки сбора за оказание государственной услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и (или) информационное агентство детской и научной тематики - два месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора;
2) с физических или юридических лиц, создающих периодическое печатное издание и (или) информационное агентство иной тематики - пяти месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора.
Ставки сбора за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства составляют:

1. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, 14-кіреберіс 227-кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі – Комитет), интернет-ресурсы: www.mсi.gov.kz, сондай-ақ «электронды үкімет» веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 23 шілдедегі Заңының 4-3-бабының 2) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында: www.e.gov.kz, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында: www.mсi.gov.kz орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі мерзімді баспасөз басылымы және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлік беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет:
а) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес жұмыс күні ішінде;
б) мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш тіркелген сәттен бастап – он бес жұмыс күні ішінде;
в) мемлекеттік қызметті көрсету үшін портал арқылы электрондық сұраныс берілген сәттен бастап – он бес жұмыс күні ішінде;
2) өтініш беруші тіркелген кезде өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 5 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 5 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес алынатын алымның ставкасы:
1) балалар және ғылыми тақырыптағы мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін құратын жеке немесе заңды тұлғалардан – алымды төлеген күнге қолданылатын екі айлық есептік көрсеткішті;
2) өзге де тақырыптағы мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін құратын жеке немесе заңды тұлғалардан алымды төлеген күнге қолданылатын бес айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін төленетін алымның ставкасы:

1) с физических или юридических лиц, указанных в подпункте 1) настоящего пункта - 1,6 месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора;
2) с физических или юридических лиц, указанных в подпункте 2) настоящего пункта - 4 месячных расчетных показателя, действующего на дату уплаты сбора.
Переоформление свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства осуществляется бесплатно.
Сбор оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. Государственная услуга оказывается: ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении через портал обработка электронных запросов осуществляется по графику работы Комитета.
10. Для поддержки правопорядка помещение имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
1) заявление установленного образца по форме (согласно приложении 1 к настоящему стандарту);
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за постановку на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства.
Для переучета периодического печатного издания и (или) информационного агентства (в связи с изменением собственника, либо изменением организационно-правовой формы, наименования, территории распространения, основной тематической направленности и периодичности выпуска) потребитель представляет:
1) заявление установленного образца по форме (согласно приложению 1 к настоящему стандарту);
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;

1) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген жеке және заңды тұлғалардан алымды төлеген күнге қолданылатын 1,6 айлық есептік көрсеткішті;
2) осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген жеке және заңды тұлғалардан алымды төлеген күнге қолданылатын төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлікті қайта рәсімдеу тегін жүзеге асырылады.
Алым Қазақстан Республикасының банктері арқылы төленеді, олар ақының мөлшері мен күнін растайтын түбіртек береді.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-дан 18.00-ға дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде электронды сұраныстарды өңдеу Комитеттің жұмыс кестесі бойынша жүргізіледі.
10. Құқықтық тәртіпті қорғау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мыналарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтініш нысан бойынша (осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес);
2) жеке тұлғалар үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері;
4) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжат.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін қайта есепке алу үшін, (меншік иесі ауысқан не ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы, мерзімді баспасөз басылымының және (немесе) ақпарат агенттігінің аты, басылымның тілі, таралу аумағы, негізгі тақырыптық бағыты және шығару мерзімділігінің өзгеруіне байланысты) тұтынушы:
1) белгіленген үлгідегі өтініш нысан бойынша (осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес);
2) жеке тұлғалар үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері, құрылтайшылық құжаттары;

4) оригинал ранее выданного свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства;
5) в случае изменения собственника требуется документ, подтверждающий данное изменение;
6) договор, подтверждающий передачу прав собственности на периодическое печатное издание и (или) информационное агентство другому лицу.
Для получения дубликата в связи с утерей свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства потребитель представляет:
1) заявление в произвольной форме, с указанием причины утери;
2) для физических лиц - нотариально удостоверенная копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридических лиц - нотариально удостоверенные копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет сбора за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства.
В случае обращения потребителя через портал электронный запрос заверяется электронной цифровой подписью лица, направившего запрос, документы, указанные выше, прикрепляются в сканированном варианте.
12. Образец заявления размещается на интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: www.mci.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется форма электронного запроса.
13. Документы для получения государственной услуги сдаются на регистрацию по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, 14 подъезд, кабинет 224, телефон: (7172) 74-04-71.
Прием электронного запроса осуществляется на портале: www.egov.kz в закладке "Электронные услуги".
14. Подтверждением принятия всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, служит регистрация документов, предоставленных для постановки на учет периодического печатного издания и (или) информационного агентства в книге (журнале) регистрации с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
На электронный ящик или в Личный кабинет на портале потребителя направляется уведомление-отчет о принятии заявки для предоставления государственной услуги с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
15. Свидетельство о постановке на учет периодического печатного издания (или) информационного агентства выдается потребителю через портал, либо направляются по почте потребителю.
16. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При ненадлежащем оформлении документов или при обращении ненадлежащего лица документы возвращаются потребителю с письменным обоснованием причин отказа.

4) бұрын берілген мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәліктің түпнұсқасы;
5) меншік иесі өзгерген жағдайда, осы өзгерістерді растайтын құжаттар талап етіледі;
6) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін иеленуші құқығын басқа тұлғаға беруді растайтын шартты қоса береді.
Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәлікті жоғалтып алуына байланысты телнұсқаны алу үшін тұтынушы:
1) жоғалу себептерін көрсете отырып еркін нысанда жазылған өтініш;
2) жеке тұлғалар үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің, құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
4) мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжатты қоса береді.
Тұтынушы портал арқылы өтініш білдіргенде электронды сұраныс өтінушінің электрондық қолтаңбасымен куәландырылады, жоғарыда көрсетілген құжаттар сканерленген түрде қоса беріледі.
12. Өтініштер үлгісі Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсына: www.mсi.gov.kz орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электронды сұраныс нысаны толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар мына мекенжайға тіркеуге жіберіледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 14-кіреберіс, 224-кабинет, телефон: (7172) 74-04-71.
Электрондық сұранысты қабылдау www.egov.kz порталында «Электрондық қызметтер» бетбелгісінде жүргізіледі.
14. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күнін көрсете отырып, мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қоюға ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына (журналына) тіркеуі осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды қабылдап алғанын растайды.
Тұтынушының электронды жәшігіне немесе порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметті алу күнін көрсете отырып хабарлама есеп жолданады.
15. Мерзімді баспасөз басылымын және (немесе) ақпарат агенттігін есепке қою туралы куәліктер тұтынушыға портал арқылы беріледі немесе пошта арқылы жолданады.
16. Тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы, мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз болып табылады. Құжаттар дұрыс рәсімделмегенде немесе бөтен тұлғалар өтініш білдіргенде тұтынушыға бас тарту себебі көрсетіле отырып құжаттары қайтарылады.

3. Принципы работы
17. По отношению к потребителю услуг Комитет руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа ежегодно утверждается приказом Министра связи и информация Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц Комитета разъясняет и оказывает содействие в подготовке жалобы начальник Управления печатных средств массовой информации Комитета, по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 207, телефон: (7172) 74-04-82.
21. В случае несогласия с результатами услуги жалоба подается на имя руководства Министерства связи и информации Республики Казахстан по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 225, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, телефон: (7172) 74-01-21, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета. График работы: рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Адрес Комитета: 010000, г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 231. Телефон приемной председателя Комитета: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба оформляется в свободной форме. Потребитель в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
В случае необходимости в подтверждение своих доводов потребитель прилагает к письменной жалобе документы и материалы, либо их копии.
25. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является второй экземпляр жалобы, либо копия жалобы, на которой лицом, принимающим жалобу, указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет қызметтерді тұтынушыға қатысты мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті әрі толық ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын сақтау және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Комитеттің Баспа бұқаралық ақпарат құралдары басқармасының бастығы мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 14-кіреберіс, 207-кабинет, телефон: (7172) 74-04-82 түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдемдеседі.
21. Қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі басшылығының атына шағым мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 14-кіреберіс, 225-кабинет, телефон: (7172) 74-01-21, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда Комитет төрағасының атына шағым беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, 14-кіреберіс, 231-бөлме. Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым еркін нысанда рәсімделеді. Тұтынушы өз шағымында міндетті түрде мыналарды көрсетеді:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) жауап жіберілетін пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнін баяндау;
4) жеке қолы және күні.
Қажет болған жағдайда, тұтынушы өз дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарды немесе оның көшірмелерін жазбаша шағымға қоса береді.
25. Шағымның екінші данасы не шағымның көшірмесі, шағымды қабылдағанын растайтын құжат болып табылады, онда шағымды қабылдайтын тұлға берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын және шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсетеді.

26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: www.mci.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Постановка на учет средств
массовой информации"
Форма
Председателю Комитета информации
и архивов Министерства связи и
информации Республики Казахстан
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать
дубликат) периодическое печатное издание или информационное агентство
_______________________________ (для периодического печатного издания
(наименование)
указывается вид). (В случае осуществления переучета и выдачи
дубликата указывается причина).
Наименование собственника, юридический адрес (тел) ____________
_____________________________________________________________________
Наименование периодического печатного издания или
информационного агентства ___________________________________________
Язык периодического печатного издания или информационного
агентства ___________________________________________________________
Периодичность _________________________________________________
Тематическая направленность ___________________________________
Территория распространения ____________________________________
Адрес редакции ________________________________________________
Ф.И.О главного редактора ______________________________________
Подпись, дата, печать
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Постановка на учет средств
массовой информации"
Показатели качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 842
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2315
Стандарт государственной услуги
"Учет иностранных средств массовой информации,
распространяемых на территории области
(города республиканского значения, столицы)
1. Общие положения

26. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсынан алуға болады: www.mсi.gov.kz.
«Бұқаралық ақпарат құралын есепке қою»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат министрлігі
Ақпарат және мұрағат комитетінің
төрағасына
_____________
Өтініш
Сізден________________________ мерзімді баспасөз басылымын
(атауы)
немесе ақпарат агенттігін есепке алуды (қайта есепке алуды, телнұсқа беруді жүзеге асыруды) сұраймын (мерзімді баспасөз басылымы үшін түрі көрсетіледі).
Меншік иесінің атауы, заңды мекен жайы (тел)______________
________________________________________________________________
Мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпарат агенттігінің атауы
________________________________________________________________
Мерзімді баспасөз басылымының немесе ақпарат агенттігінің тілі
________________________________________________________________
Жиілігі __________________________________________________
Тақырыптық бағыты ________________________________________
Таралу аумағы ____________________________________________
Редакцияның мекен жайы ___________________________________
Бас редактордың Т.А.Ә. ___________________________________
Қолы, күні, мөрі
«Бұқаралық ақпарат құралын есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 842 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2315 қаулысымен
бекітілген
«Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее - МИО), через центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе, перечень которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 2) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" (далее - Закон), постановления Правительства Республики Казахстан 29 июля 2002 года № 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан".
4. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах размещается на портале электронного Правительства: www.egov.kz, в официальных источниках информации, в интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астана и Алматы, на стендах в Центрах, перечень которых указаны в приложение 1 и 2 к настоящему стандарту.
5. Видом завершения государственной услуги является выдача справки об учете иностранных средств массовой информации (далее - СМИ), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в МИО:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - пятнадцать рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги с момента регистрации - пятнадцать рабочих дней;
в) подачи электронного запроса через портал для получения государственной услуги - пятнадцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при регистрации - 5 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемый на месте в день обращения заявителя - 5 минут.
При обращении в Центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - пятнадцать рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги с момента регистрации - пятнадцать рабочих дней;
в) подачи электронного запроса для получения государственной услуги - пятнадцать рабочих дней;

1. Мемлекеттік қызмет тізбесі осы стандарттың 1 және  2-қосымшаларында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО), баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді, сондай-ақ «электронды үкімет»: www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 23 шілдедегі Заңының 4-4-бабы 2) тармақшасы, «Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылдың 29 шілдесіндегі № 843 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында: www.egov.kz, ресми ақпарат көздерінде, және осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген облыстардың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында, Орталықтың стенділерінде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі шетелдік бұқаралық акпарат құралдарын (бұдан әрі – БАҚ) есепке алу туралы анықтама беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ЖАО өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызмет:
а) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;
б) мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш тіркелген сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;
в) мемлекеттік қызметті көрсету үшін портал арқылы электрондық сұраныс берілген сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;
2) тіркелген кезде тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 5 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 5 минут;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызмет:
а) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;
б) мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш тіркелген сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;
в) мемлекеттік қызметті көрсету үшін портал арқылы электрондық сұраныс берілген сәттен бастап – он бес жұмыс күн ішінде;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при регистрации - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемый на месте в день обращения заявителя, а также при получении документов - 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в МИО:
ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, график работы с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00;
при обращении через портал обработка электронных запросов осуществляется по графику работы МИО;
2) при обращении в Центр:
шесть дней в неделю, кроме выходных и праздничных дней, устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00-часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для поддержки правопорядка помещения имеют круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности.  Вход в помещение оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
Государственная услуга также оказывается в здании Центра по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков (заявлений).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
при обращении в МИО:
1) заявление об учете иностранного СМИ, в котором должны быть указаны:
наименование местного исполнительного органа, в который подается заявление;
статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование (фамилия, имя и отчество), место нахождения (место жительство);
полный перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории Республики Казахстан;
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;

2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 10 минут;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) ЖАО өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда қабылданады. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, жұмыс кестесі сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14.00-ге дейін;
Портал арқылы өтініш білдірген кезде электронды сұраныстарды өңдеу ЖАО жұмыс кестесі бойынша жүзеге асырылады.
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты күн, оның сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін кесте белгіленеді, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін жұмыс кестесі белгіленеді, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Құқықтық тәртіпті қорғау үшін үй-жайларда тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа қауіпсіздік шаралары бар. Ғимаратқа кіреберіс дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандуспен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталық ғимаратында да көрсетіледі, мұнда дене мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген. Залда анықтама бюросы, тосып отыратын отырғыштар, толтырылған бланк (өтініш) үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін, тұтынушы мыналарды ұсынады:
ЖАО өтініш білдірген кезде:
1) шетелдік БАҚ-ты есепке алу туралы өтініш, онда:
өтініш берілетін жергілікті атқарушы органның атауы;
таратушының мәртебесі (жеке кәсіпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны, атауы (тегі, аты, әкесінің аты), орналасқан орны (тұрғылықты жері);
Қазақстан Республикасының аумағына таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізбесі;
шетелдік БАҚ таратылу аумағы;
таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері);
таратылатын шетелдік БАҚ негізгі тақырыптық бағыттары көрсетілуі тиіс;

2) для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридического лица (филиала или представительства)-распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства).
В случае обращения потребителя через портал, электронный запрос заверяется электронной цифровой подписью лица, направившего запрос;
при обращении в Центр:
1) заявление об учете иностранного СМИ, в котором должны быть указаны:
наименование местного исполнительного органа, в который подается заявление;
статус распространителя (индивидуальный предприниматель или юридическое лицо), его организационно-правовая форма, наименование {фамилия, имя и отчество), место нахождения (место жительство);
полный перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории Республики Казахстан;
территория распространения иностранного СМИ;
язык (языки) распространяемого иностранного СМИ;
основная тематическая направленность распространяемого иностранного СМИ;
2) для физического лица-распространителя - копия документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
3) для юридического лица (филиала или представительства)-распространителя - копия свидетельства о государственной (учетной) регистрации юридического лица (филиала или представительства).
При приеме пакета документов сотрудник Центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал потребителю.
12. Для получения государственной услуги через МИО заполнение бланков не требуется.
Для получения государственной услуги через портал заполняется форма электронного запроса.
В Центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра.
13. Документы для получения государственной услуги МИО сдаются на регистрацию в адреса, указанные в приложении 1 к настоящему стандарту.
Прием электронного запроса осуществляется на портале: www.egov.kz в закладке "Электронные услуги".
В Центре прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра. Адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением принятия МИО всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, служит регистрация документов, предоставленных для выдачи справки на распространение иностранных средств массовой информации в книге (журнале) регистрации с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
На электронный ящик или личный кабинет на портале потребителя направляется уведомление-отчет о принятии заявки для предоставления государственной услуги с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
При приеме документов через Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

2) таратушы жеке тұлғалар үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалдық түрде куәландырылған көшірмесі;
3) таратушы заңды тұлғалар үшін (филиал немесе өкілдік) – заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (есептік) туралы куәліктің көшірмесі;
Тұтынушы портал арқылы өтініш білдірген жағдайда электронды сұранысты жіберген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) шетелдік БАҚ-ты есепке алу туралы өтініш, онда:
өтініш берілетін жергілікті атқарушы органның атауы;
таратушының мәртебесі (дара кәсіпкер немесе заңды тұлға), оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны, атауы (тегі, аты және әкесінің аты), орналасқан орны (тұрғылықты жері);
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік БАҚ атауларының толық тізбесі;
шетелдік БАҚ таратылу аумағы;
таратылатын шетелдік БАҚ тілі (тілдері);
таратылатын шетелдік БАҚ негізгі тақырыптық бағыттары көрсетілуі тиіс;
2) таратушы жеке тұлғалар үшін – кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың нотариалдық түрде куәландырылған көшірмесі;
3) таратушы заңды тұлға (филиал немесе өкілдік) үшін – заңды тұлғаны (филиалды немесе өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (есептік) туралы куәліктің көшірмесі.
Құжаттар пакетін қабылдаған кезде Орталық қызметкері көшірмелердің түпнұсқамен сәйкестігін салыстырып, түпнұсқаны тұтынушыға қайтарып береді.
12. Мемлекеттік қызметті ЖАО арқылы алу үшін бланкілер толтыру талап етілмейді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұраныс нысаны толтырылады.
Орталықта өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағанда не Орталықтың консультанттарында болады.
13. Мемлекеттік қызметті ЖАО арқылы алу үшін құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады.
Электрондық сұранысты қабылдау www.egov.kz порталында «Электрондық қызметтер» бетбелгісінде жүргізіледі.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан, сондай-ақ Орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі және лауазымы көрсетілген «терезелер» арқылы жүзеге асырылады. Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
14. Шетелдік бұқаралық акпарат құралдарын таратуға анықтама беру үшін тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күнін көрсете отырып, ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына (журналына) тіркеуі ЖАО-ның осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды қабылдап алуын растайды.
Тұтынушының электронды жәшігіне немесе порталдағы Жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметті алу күнін көрсете отырып хабарлама есеп жолданады.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған жағдайда тұтынушыға:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Справку на распространение иностранных средств массовой информации МИО выдает потребителю при личном приеме потребителя, либо через портал. Выдача готовых документов потребителю производится по адресам, указанным в приложении 1 настоящего стандарта.
В центре выдача готовых документов потребителю осуществляются инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта. При ненадлежащем оформлении документов или при обращении ненадлежащего лица, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов МИО возвращает их потребителю или в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
17. По отношению к потребителю услуг уполномоченный орган и Центр руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственного органа ежегодно утверждается приказом Министра связи и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц МИО разъясняет и оказывает содействие в подготовке жалобы начальник управления средств массовой информации Комитета, по адресу: г. Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 207, телефон: (7172) 74-04-82; а также начальники управлений внутренней политики областей, городов Астаны и Алматы, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) инспектора Центра и оказания содействия в подготовке жалобы потребитель обращается к руководителю Центра, контактные данные которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.

1) сұраудың нөмірі мен қабылдаған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) Орталықтың құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын таратуға анықтаманы ЖАО тұтынушыға жеке өзі келгенде береді, не портал арқылы жібереді. Тұтынушыға дайын құжаттарды беру осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайларда жүргізіледі.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді Орталық инспекторы қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
16. Тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз болып табылады. Құжаттар дұрыс рәсімделмегенде немесе бөтен тұлғалар өтініш білдіргенде ЖАО тұтынушыға не Орталыққа бас тарту себебін жазбаша негіздеп құжаттарды қайтарады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. ЖАО және Орталық қызметтерді тұтынушыға қатысты мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті әрі толық ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын сақтау және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. ЖАО-ның уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитетінің бұқаралық ақпарат құралдары басқармасының бастығы мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 207-кабинет, телефон: (7172) 74-04-82, сондай-ақ байланыс мәліметтері осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың, Астана, Алматы қалаларының ішкі саясат басқармаларының басшылары түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдемдеседі.
Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін тұтынушы осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген байланыс мәліметтері бойынша Орталық басшысына жүгінеді.

Информацию о порядке обжалования действий (бездействий) инспектора Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы Центра: 58-00-58.
21. В случае несогласия с результатами услуги жалоба подается на имя руководства Министерства связи и информации Республики Казахстан по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 15, кабинет 225, телефон: (7172) 74-01-21, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника управления внутренней политики областей, городов Астаны и Алматы по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также на имя руководителя Центра, по адресам указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба оформляется в свободной форме. Потребитель в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
В случае необходимости в подтверждение своих доводов потребитель прилагает к письменной жалобе документы и материалы либо их копии.
25. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является второй экземпляр жалобы, либо копия жалобы, на которой лицом, принимающим жалобу, указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить по телефону акиматов областей и городов Астана и Алматы указанные в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на территории
области (города республиканского
значения, столицы)"
Адрес расположения местных исполнительных органов
№ п/п
Наименование МИО
Адрес расположения МИО
Номер телефона
1
2
3
4
1
Управление внутренней политики
города Астаны
город Астана,
ул. Бейбитшилик, 11
(8 7172) 556692
ф. 557285
2
Управление внутренней политики
города Алматы
город Алматы,
пл. Республики, 4
(8 7272) 716647
ф. 716647
3
Управление внутренней политики
Алматинской области
город Талдыкорған,
ул. Тауелсиздик, 38
(8-7282) 247722
ф. 247722
4
Управление внутренней политики
акимата Акмолинской области
город Кокшетау,
ул. Сатпаева, 1

Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты Орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны бойынша алуға болады: 58-00-58.
21. Қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі басшылығының атына шағым мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 14-кіреберіс, 225-кабинет, телефон: (7172) 74-01-21, демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша облыстық, Астана және Алматы қалаларының Ішкі саясат басқармаларының басшыларының атына, сондай-ақ осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық басшысына шағым беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым еркін нысанда ресімделеді. Өтінуші өз шағымында міндетті түрде мыналарды көрсетеді:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) жауап жіберілетін пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнін баяндау;
4) жеке қолы және күні.
Қажет болған жағдайда, өтінуші өз дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарды немесе оның көшірмелерін жазбаша шағымға қоса береді.
25. Шағымның екінші данасы не шағымның көшірмесі, шағымды қабылдағанын растайтын құжат болып табылады, онда шағымды қабылдайтын тұлға берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын және шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін көрсетеді.
26. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстық, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің телефондары арқылы алуға болады.
«Облыстардың (республикалық
маңызы бар қаланың, астананың аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке қою»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың мекенжайы
Жергілікті атқарушы органның атауы
Жергілікті атқарушы органның мекен-жайы
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
1
Астана қаласы Ішкі саясат басқармасы
Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11
(8-7172)556692
ф. 557285
2
Алматы қаласы Ішкі саясат басқармасы
Алматы қаласы, Республика даңғылы, 4
(8-7272)716647
ф. 716647
3
Алматы облысының Ішкі саясат басқармасы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 38
(8-7282)247722
ф. 247722
4
Ақмола облысы әкімдігінің Ішкі саясат басқармасы
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89

(8-7162) т/ф.
25-20-80
5
Управление внутренней политики
акимата Актюбинской области
город Актобе,
проспект Абылхайырхана, 40
(8-7132) 56-26-69
ф. 56-25-26
6
Управление внутренней политики
акимата Атырауской области
город Атырау,
ул. Айтеке би, 77
(8-7122) 27-08-96
ф. 27-11-57
7
Управление внутренней политики
Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск,
ул. Горького, 40
(8-7232) 26-42-54
ф. 26-42-54
8
Управление внутренней политики
Западно-Казахстанской области
город Уральск,
пр. Достык, 201
(8-7112) 50-02-36
ф. 50-09-46
9
Управление внутренней политики
акимата Жамбылской области
город Тараз,
ул. Абая, 125
(8-7262) 43-08-54
ф. 45-76-20
10
Управление внутренней политики
Карагандинской области
город Караганда,
ул. Бульвар Мира, 39
(8-7212) 56-19-80
ф. 56-19-79
11
Управление внутренней политики
акимата Кызылординской области
город Кызылорда,
ул. Ы. Жакаева, 76
(8-7242) 26-24-79
ф. 27-73-62
12
Управление внутренней политики
акимата Костанайской области
город Костанай,
ул. Аль-Фараби, 66
(8-7142) 57-51-90
ф. 57-53-53
13
Управление внутренней политики
акимата Мангистауской области
город Актау,
14 м-н, дом 1
(8-7292) 42-66-10
ф. 42-13-00
14
Управление внутренней политики
Павлодарской области
город Павлодар,
площадь Победы, 15
(8-7182) т/ф.
32-21-03
15
Управление внутренней политики
Северо-Казахстанской области
город Петропавловск,
ул. Конституции, 53
(8-7152) 46-31-33
ф. 46-31-33
16
Управление внутренней политики
Южно-Казахстанской области
город Шымкент,
ул. Бейбитшилик, 3
(8-7252) 56-37-97

(8-7162)
ф. 25-20-80
5
Ақтөбе облысының әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Ақтөбе қаласы, Әбілхайырхан даңғылы, 40
(8-7132) 56-26-69
ф. 56-25-26
6
Атырау облысы әкімдігінің Ішкі саясат басқармасы
Атырау қаласы, Әйтеке би, 77
(8-7122) 27-08-96
ф. 27-11-57
7
Шығыс Қазақстан облысы Ішкі саясат басқармасы
Өскемен қаласы, Горький көшесі, 40
(8-7232) 26-42-54
ф. 26-42-54
8
Батыс Қазақстан облысы Ішкі саясат басқармасы
Орал қаласы, Достық даңғылы, 201
(8-7112) 50-02-36
ф. 50-09-46
9
Жамбыл облысы әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125
(8-7262) 43-08-54
ф. 45-76-20
10
Қарағанды облысы Ішкі саясат басқармасы
Қарағанды қаласы, Бульвар Мира, 39
(8-7212) 56-19-80
ф. 56-19-79
11
Қызылорда облысының әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Қызылорда қаласы, Ы.Жақаев көшесі, 76
(8-7242) 26-24-79
ф. 27-73-62
12
Қостанай облысы әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 66
(8-7142) 57-51-90
ф. 57-53-53
13
Маңғыстау облысы әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Ақтау қаласы, 14 шағынаудан, 1
(8-7292) 42-66-10
ф.42-13-00
14
Павлодар облысы әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Павлодар қаласы, Жеңіс даңғылы, 15
(8-7182)
т.ф. 32-21-03
15
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігі Ішкі саясат басқармасы
Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 53
(8-7152) 46-31-33
ф. 46-31-33
16
Оңтүстік Қазақстан облысы Ішкі саясат басқармасы
Шымкент қаласы, Бейбітшілік көшесі, 3
(8-7252) 56-37-97

16.18
Сузакский районный филиал
село Шолаккорган,
улица С. Кожанова б/н
8-72-546-43-329
16.19
Сарыагашский районный филиал
город Сарыагаш,
улица Шораулы, б/н
8-72-537-27-021
16.20
Абайский сельский филиал
село Абай,
улица А. Жылкышиева, б/н
8-72-532-31-629
16.21
Шардаринский районный филиал
город Шардара,
улица А. Сандыбаева, б/н
8-72-535-21-583
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Учет иностранных средств
массовой информации,
распространяемых на территории
области (города республиканского
значения, столицы)"
Показатели качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 842
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2315
Стандарт государственной услуги
"Выдача архивных справок"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 215, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, местными исполнительными органами областей, гг. Астана, Алматы (далее - МИО), государственными учреждениями "Национальный архив Республики Казахстан", центральными государственными архивами, государственными архивами областей, городов, районов и их филиалами (далее - Архив), через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр), перечень которых указан в приложениях 1, 2 и 3 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 5  статьи 15 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах".

16.18
Созақ аудандық филиалы
Шолаққорған ауылы,
Қожанов көшесі, н/ж
8-72-546-43-329
16.19
Сарыағаш аудандық филиалы
Сарыағаш қаласы,
Шораұлы көшесі, н/ж
8-72-537-27-021
16.20
Абай ауылдық филиалы
Абай ауылы,
А.Жылқышиев көшесі, н/ж
8-72-532-31-629
16.21
Шардара аудандық филиалы
Шардара қаласы,
А. Сандыбаев көшесі, н/ж
8-72-535-21-583
«Облыстардың (республикалық
маңызы бар қаланың, астананың аумағында
таратылатын шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдарын есепке қою»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 842 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2315 қаулысымен
бекітілген
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 215-кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі – Комитет), тізбесі осы стандарттың 1, 2 және 3-қосымшаларында көрсетілген тізім бойынша облыстардың Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (әрі қарай – ЖАО), «Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағаты» мемлекеттік мекемесі, Орталық мемлекеттік мұрағаттар, облыстардың, қалалардың, аудандардың мемлекеттік мұрағаттары және оның филиалдары (бұдан әрі – Мұрағат), баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ «электронды үкімет» порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 15-бабы 5-тармағының негізінде көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах размещается на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - МСИ РК): www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации, информационных досках и на стендах в местах оказания государственной услуги, перечень которых указан в приложениях 1, 2 и 3 к настоящему стандарту.
5. Видом завершения государственной услуги является выдача архивной справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Комитет или МИО или Архив:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта и регистрации документов в канцелярии Комитета или МИО или Архива в течение пятнадцати календарных дней.
В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем Архива срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство архива может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается потребителю в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин;
б) обращения для получения государственной услуги с момента регистрации - в течение пятнадцати календарных дней.
В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем Архива срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство архива может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается потребителю в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин;
в) подачи электронного запроса через портал для получения государственной услуги - в течение пятнадцати календарных дней.
В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем Архива срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство архива может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается потребителю в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин;

4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен оған қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында: www.egov.kz, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің (бұдан әрі – ҚР БАМ) интернет-ресурсында: www.mсi.gov.kz, ресми ақпарат көздерінде, тізбесі осы стандарттың 1,  2және 3-қосымшаларында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы ақпараттық тақталар мен стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі мұрағаттық анықтаманы беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Комитетке не ЖАО-на немесе Мұрағатқа өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мына сәттен:
а) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған тиісті құжаттарды өткізіп, Комитет не ЖАО немесе Мұрағат кеңсесінде құжаттарды тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін екі немесе одан да көп ұйымдардың, сондай-ақ уақыты бес жылдан астам құжаттарды зерделеу қажет болған жағдайларда Мұрағат басшысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы құжаттар тіркелген күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады. Жекелеген жағдайларда мұрағат басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп тұтынушыға хабарланады;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш тіркелген сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін екі немесе одан да көп ұйымдардың, сондай-ақ уақыты бес жылдан астам құжаттарды зерделеу қажет болған жағдайларда Мұрағат басшысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы құжаттар тіркелген күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады. Жекелеген жағдайларда мұрағат басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп тұтынушыға хабарланады;
в) мемлекеттік қызметті алу үшін портал арқылы электрондық сұраныс бергеннен – күнтізбелік он бес күн ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін екі немесе одан да көп ұйымдардың, сондай-ақ уақыты бес жылдан астам құжаттарды зерделеу қажет болған жағдайларда Мұрағат басшысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы құжаттар тіркелген күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады. Жекелеген жағдайларда мұрағат басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп тұтынушыға хабарланады;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 15 минут;
при обращении в Центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) отправки документов Центром в Архив в течение пятнадцати календарных дней.
В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем Архива срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается в Центр в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство архива может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается в Центр в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин. Центр в свою очередь информирует потребителя в течение трех дней со дня получения решении Архива;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 15 минут.
8. Государственная услуга по социально-правовым запросам является бесплатной.
9. Государственная услуга оказывается:
при обращении в Комитет или МИО:
ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Архив: ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении через портал обработка электронных запросов осуществляется по графику работы по месту обращения;
при обращении в Центр: шесть дней в неделю, кроме выходных и праздничных дней, с установленным графиком с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9-00 часов до 19-00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минут;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мына сәттен:
а) Мұрағатқа Орталық құжаттарды жіберген сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін екі немесе одан да көп ұйымдардың, сондай-ақ уақыты бес жылдан астам құжаттарды зерделеу қажет болған жағдайларда Мұрағат басшысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы құжаттар тіркелген күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде Орталыққа хабарланады. Жекелеген жағдайларда мұрағат басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп Орталыққа хабарланады. Орталық өз кезегінде Мұрағат шешімін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минут.
8. Әлеуметтік-құқықтық сұраныстар бойынша мемлекеттік қызмет ақысыз болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Комитетке немесе ЖАО-ға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
2) Мұрағатқа өтініш білдірген кезде: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ға дейін жүзеге асырылады. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
3) портал арқылы өтініш білдірген кезде электронды сұраныстарды өңдеу өтініш білдірген жердің жұмыс кестесі бойынша жүзеге асырылады;
4) Орталыққа өтініш білдірген кезде: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты күн, оның сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін, филиалдар мен өкілдіктер үшін сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдынала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

10. Для поддержки правопорядка помещения Комитета, МИО и Архива имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. В зданиях предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями, а также имеются помещения, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов.
Государственная услуга также оказывается в здании Центра по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
при обращении в Комитет или МИО или Архив:
1) заявление с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя при личном посещении потребителя или письменная доверенность без нотариального заверения иного лица.
В случае обращения потребителя через портал электронный запрос заверяется электронной цифровой подписью лица, направившего запрос;
при обращении в Центр:
1) заявление (письмо) с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность потребителя при личном посещении потребителя или письменная доверенность без нотариального заверения иного лица.
При приеме пакета документов, сотрудник Центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал потребителю.
В случае необходимости, потребитель прилагает к заявлению (письму, электронному запросу) соответствующие документы и материалы, либо их копии.
12. Для получения государственной услуги заполнение бланков не требуется, заявления принимаются в произвольной форме. В заявлении указываются: фамилия, имя, отчество (при наличии) потребителя, год и место его рождения, места жительства, гражданство, а также другие сведения, позволяющие осуществить поиск документов, необходимых для исполнения запроса.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
В Центре бланки заявлений об оказании государственной услуги размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра.
13. Документы для получения государственной услуги через Комитет сдаются на регистрацию по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 215, телефон: (7172) 74-05-29.
Для получения государственной услуги через МИО или Архив документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в МИО или Архив, перечень которых указан в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту.
Прием электронного запроса осуществляется на портале: www.egov.kz в закладке "Электронные услуги".
В Центре прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра. Адреса Центров указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.

10. Комитет, ЖАО және Мұрағат ғимараттарында құқықтық тәртіпті қорғау үшін үй-жайда тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа қауіпсіздік шаралары бар. Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдай көзделген, сондай-ақ қажетті құжаттардың тізбесі бар стендтермен жарақтандырылған.
Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталық ғимаратында да көрсетіледі, мұнда дене мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген. Залда анықтама бюросы, тосып отыратын креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін мыналарды ұсынады:
Комитетке не ЖАО-ға немесе Мұрағатқа өтініш білдірген кезде:
1) расталуы қажет мәліметтер көрсетілген өтінішті;
2) тұтынушы жеке өзі келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат немесе өзге тұлғаның нотариалды куәландырылмаған жазбаша сенімхаты;
Тұтынушы портал арқылы өтініш білдірген жағдайда электронды сұранысты жіберген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) расталуы қажет мәліметтер көрсетілген өтінішті (хатты);
2) тұтынушы жеке өзі келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы және көшірмесі немесе өзге тұлғаның берілген нотариалды куәландырылмаған жазбаша сенімхаты;
Құжаттар пакетін қабылдаған кезде Орталық қызметкері көшірмелерді түпнұсқамен сәйкестігін тексеріп, түпнұсқаны тұтынушыға қайтарады.
Қажет болған жағдайда тұтынушы өтінішке (хатқа, электрондық сұранысқа) тиісті құжаттар мен материалдарды не олардың көшірмелерін қоса береді.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді толтыру талап етілмейді, өтініштер еркін нысан бойынша қабылданады. Өтініште тұтынушының аты, әкесінің аты, тегі, оның туған жылы, орны, тұрғылықты жері, азаматтығы, сондай-ақ сауалды орындауға қажетті құжаттарды іздестіруге мүмкіндік беретін мәліметтер көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электронды сұраныс нысанын толтырады.
Орталықта мемлекеттік қызмет көрсету туралы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не Орталықтың консультанттарында болады.
13. Мемлекеттік қызметті Комитет арқылы алу үшін құжаттар мына мекенжайға тіркеуге беріледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 215-кабинет, телефон: (7172) 74-05-29.
Мемлекеттік қызметті ЖАО немесе Мұрағат арқылы алу үшін осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар, тізбесі осы стандарттың 1, 2-қосымшаларында көрсетілген Мұрағаттарға, ЖАО-ға тапсырылады.
Электрондық сұранысты қабылдау www.egov.kz порталында «Электрондық қызметтер» бетбелгісінде жүргізіледі.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» мақсаттары және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі және лауазымы көрсетіледі. Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген.

14. Подтверждением принятия Комитетом или МИО или Архивом всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, служит регистрация документов, предоставленных для получения услуги в книге регистрации, с указанием установленной даты получения потребителем государственной услуги.
В случае обращения через портал, потребителю на электронный ящик или в Личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии заявки для предоставления государственной услуги с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
При приеме документов через Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов.
15. Комитетом или МИО или Архивом архивная справка выдается потребителю или иному лицу по письменной доверенности без нотариального заверения при личном приеме, через портал, либо направляется по почте или в Центр.
Выдача готовых документов потребителю производится Архивами по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
В Центре выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отсутствие необходимых сведений для выполнения запроса.
При ненадлежащем оформлении документов или при обращении ненадлежащего лица, а также неподлинности представленных документов в течение трех рабочих дней после получения пакета документов Комитет или МИО или Архивы направляют их потребителю или в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования Архива о причине отказа в предоставлении услуги.
3. Принципы работы
17. По отношению к потребителю услуг Комитет, МИО, Архив и Центр руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.

14. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алғанын Комитеттің, ЖАО-ның, Мұрағаттың осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды қабылдап алғанын көрсете отырып, қызмет алуға ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына (журналына) тіркеуі растайды.
Портал арқылы өтініш берілген кезде тұтынушының электронды жәшігіне немесе порталдағы жеке кабинетіне тұтынушының мемлекеттік қызметті алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама есеп жолданады.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған жағдайда тұтынушыға:
1) сұраудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) Орталықтың құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған инспекторының аты, әкесінің аты, тегі көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Комитет, ЖАО, Мұрағат мұрағаттық анықтаманы тұтынушыға жеке өзі келгенде не нотариалды куәландырмай жазбаша сенімхат арқылы басқа тұлғаға береді, портал арқылы не пошта арқылы немесе Орталыққа жібереді.
Тұтынушыға дайын құжаттарды беруді осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Мұрағаттар жүргізеді.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді Орталық инспекторы қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
16. Тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға сұранысты орындау үшін қажетті мәліметтердің болмауы негіз болады.
Құжаттар дұрыс рәсімделмегенде немесе бөтен тұлғалар өтініш білдіргенде, сондай-ақ құжаттар түпнұсқа болмаған жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап Мұрағат үш жұмыс күні ішінде бас тарту себептерін жазбаша негіздей отырып тұтынушыға немесе Орталыққа жібереді.
Орталық құжаттар пакетін алған соң тұтынушыға бір жұмыс күні ішінде хабарлайды және Мұрағаттың қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мұрағат және Орталық қызметтерді тұтынушыға қатысты мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті әрі толық ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын сақтау және құпиялылығы.

4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственных органов ежегодно утверждается приказом Министра связи и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц Архивов разъясняет и оказывает содействие в подготовке жалобы начальник управления архивов и документации Комитета, по адресу: г. Астана, Есильский район, ул. Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 462, телефон: (7172) 74-05-31; а также начальники управлений архивов и документации областей, городов Астаны и Алматы и директора Архива, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) инспектора Центра и оказания содействия в подготовке жалобы потребитель Обращается к руководителю Центра, контактные данные которых указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) инспектора Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы Центра: 58-00-58.
21. В случае несогласия с результатами услуги жалоба подается на имя руководства Министерства связи и информации Республики Казахстан по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 225, телефон: (7172) 74-01-21, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета: ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, по адресу: 010000, г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 231, телефон приемной председателя Комитета: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, также на имя руководителей МИО или директора Архива, по адресам указанным в приложении 1 и 2 к настоящему стандарту, а также на имя руководителя Центра, по адресам указанным в приложении 3 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мұрағаттың уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Комитеттің Мұрағаттар мен құжаттама басқармасының бастығы мына мекенжай бойынша түсіндіреді және шағым жазуға жәрдемдеседі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 462-бөлме, телефон: (7172) 74-05-31; сондай-ақ, осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары көрсетілген облыстардың, Астана, Алматы қалаларының мұрағаттар мен құжаттама басқармаларының басшылары мен мұрағат директорлары түсіндіреді.
Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін тұтынушы осы стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық басшысына шағымданады.
Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты Орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны бойынша алуға болады: 58-00-58.
21. Қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі басшылығының атына шағым мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 14-кіреберіс, 225-кабинет, телефон: (7172) 74-01-21, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда Комитет төрағасының атына шағым беріледі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, 14-кіреберіс, 231-бөлме, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz, сондай-ақ тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО басшыларына немесе Мұрағат директорына, осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық басшысына шағым беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.

24. Жалоба оформляется в свободной форме. Потребитель в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
В случае необходимости в подтверждение своих доводов потребитель прилагает к письменной жалобе документы и материалы, либо их копии.
25. Документом, подтверждающим принятие жалобы является второй экземпляр жалобы, либо копия жалобы, на которой лицом, принимающим жалобу указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан: www.mci.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача архивных справок"
Перечень местных исполнительных органов областей,
гг. Астана, Алматы
№ п/п
Наименование МИО
Адрес расположения МИО
Номер телефона
1
2
3
4
1
Управление по развитию языков, архивов
и документации города Алматы
г. Алматы,
пр. Алтынсарина, 23
8(727) 239-58-91
2
Управление архивов и документации
города Астаны
г. Астана,
ул. Сауран, 7а
8(7172) 79-61-95
3
Управление архивов и документации
Алматинской области
г. Алматы,
ул. Желтоксан, 112
8(727) 279-69-83
4
Управление архивов и документации
Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Красная, 23
8(7162) 26-54-89
5
Управление архивов и документации
Актюбинской области
г. Актобе,
ул. Бр. Жубановых, 255
8(7132) 54-79-73
6
Управление архивов и документации
Атырауской области
г. Атырау,
ул. Гагарина, д. 7 А
8(7122) 27-12-58
7
Управление архивов и документации
Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Пермитина, 23
8(7232) 26-48-47
8
Управление архивов и документации
Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Болтирик шешен, 1б
8(7262) 45-32-75
9
Управление архивов и документации
Западно-Казахстанской области
г. Уральск,
ул. К. Аманжолова, 85
8(7112) 51-06-34
10
Управление архивов и документации
Карагандинской области
г. Караганда,
Бульвар Мира, 30
8(7212) 56-91-08
11
Управление архивов и документации
Костанайской области
г. Костанай,
ул. Тарана, 82
8(7142) 54-29-71
12
Управление архивов и документации
Кызылординской области
г. Кызылорда,
ул. И. Жахаева, 76
8(7242) 27-23-50
13
Управление архивов и документации
Мангистауской области
г. Актау, мкр. 24
8(7292) 60-51-79
14
Управление архивов и документации
Павлодарской области
г. Павлодар,

24. Шағым еркін нысанда ресімделеді. Өтінуші өз шағымында міндетті түрде мыналарды көрсетеді:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) жауап жіберілетін пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнісін баяндау;
4) жеке қолы және уақыты.
Қажет болған жағдайда өтінуші өз дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарды немесе оның көшірмелерін жазбаша шағымға қоса береді.
25. Шағымды қабылдағанын растайтын құжат шағымның екінші данасы, болмаса шағымның көшірмесіне шағымды қабылдаушы тұлғаның ұсынылған шағымға жауап алу мерзімі мен орнын және шағымның қаралу жайы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері жазылып беріледі.
26. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсынан алуға болады: www.mсi.gov.kz.
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті артқарушы органдарының тізімі
Р/с
Жергілікті атқарушы органның атауы
Жергілікті атқарушы органның мекенжайы
Телефон нөмірі
1
Алматы қаласының тілдерді дамыту, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
Алматы қаласы, Алтынсарин даңғылы, 23
8 (727) 239-58-91
2
Астана қаласының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7а
8 (7172) 796194
3
Алматы облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Алматы қаласы, Желтоқсан көшесі, 112
8 (727) 279-69-83
4
Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Көкшетау қаласы, Красная көшесі, 23
8 (7162) 26-54-89
5
Ақтөбе облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Ақтөбе қаласы, Ағайынды Жұбановтар көшесі, 255
8 (713 2) 54-79-73
6
Атырау облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Атырау қаласы, Гагарин көшесі, 7 А
8 (712 2) 27-12-58
7
Шығыс Қазақстан облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Өскемен қаласы, Пермитин көшесі, 23
(723 2) 26-48-47
8
Жамбыл облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Тараз қаласы, Бөлтірік шешен көшесі, 1 б
8 (726 2) 45-32-75
9
Батыс Қазақстан облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Орал қаласы, Қ. Аманжолов көшесі, 85
8 (711 2) 51-06-34
10
Қарағанды облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 30
8 (721 2) 56-91-08
11
Қостанай облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Қостанай қаласы Таран көшесі, 82
8 (714 2) 54-29-71
12
Қызылорда облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев көшесі, 76
8 (724 2) 27-23-50
13
Маңғыстау облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Ақтау қаласы, 24 шағын аудан
8 (729 2) 60-51-79
14
Павлодар облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы

ул. Ак. Бектурова, 62/1
8(7182) 32-58-78
15
Управление архивов и документации
Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск,
Интернациональная, 1
8(7152) 49-20-50
16
Управление архивов и документации
Южно-Казахстанской области
г. Шымкент,
ул. Байтурсынова, 20
8(7252) 21-29-38
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача архивных справок"
Адреса государственных архивов
Название архивов
Адреса архивов
Номера телефонов
1
2
3
4
1
Национальный архив Комитета
информации и архивов Министерства
связи и информации Республики
Казахстан
г. Астана,
бульвар "Нуржол", 12
8(7172) 44-62-80
2
Центральный государственный архив
Комитета информации и архивов
Министерства связи и информации
Республики Казахстан
г. Алматы, пр. Абая, 39
8(727) 267-14-62
3
Центральный государственный архив
научно-технической документации
Комитета информации и архивов
Министерства связи и информации
Республики Казахстан
г. Алматы, пр. Абая, 39
8(727) 267-14-67
4
Государственный архив г. Астаны
г. Астана, ул. Ауэзова, 3
8(7172) 21-43-19
5
5.1
г. Алматы:
Центральный государственный архив
города Алматы
г. Алматы,
12 микрорайон, 11а
8(727) 221-38-3
5.2
Алмалинский районный архив
г. Алматы,
пр. Абылай хана, 74а
8(727) 272-70-33
5.3
Ауэзовский районный архив
г. Алматы, пос. Акбулак,
ул. Шорманова, 1
8(727) 270-82-45
5.4
Бостандыкский районный архив
г. Алматы, ул. Бабаева, 33
8(727) 248-67-35
5.5
Жетысуский районный архив
г. Алматы,
ул. Кожамкулова, 77
8(727) 279-19-54
5.6
Медеуский районный архив
г. Алматы,
пр. Жибек жолы, 54
8(727) 273-06-89
5.7
Турксибский районный архив
г. Алматы,
ул. Шолохова, 14
8(727) 236-16-09
6
6.1
Акмолинская область:
Государственный архив Акмолинской
области
Акмолинская область,
г. Кокшетау, ул. Красная, 23
8(7162) 31-56-71
6.2
Государственный архив города Кокшетау
Акмолинская область,
г. Кокшетау,
ул. Темирбекова, 55
8(7162) 25-78-22
6.3
Государственный архив города Атбасар
Акмолинская область,
г. Атбасар, ул. Победы, 72
8(716-43) 4-05-25
6.4
Государственный архив города
Степногорска
Акмолинская область,
г. Степногорск,
2 микрорайон, здание № 3
8(716-45) 6-11-72
6.5
Государственный архив Аккольского
района
Акмолинская область,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, 100
8(716-38) 2-08-92
6.6
Государственный архив Аршалынского
района
Акмолинская область,
п. Аршалы,
ул. Комсомольская, 30
8(716-44) 2-15-66
6.7
Государственный архив
Астраханского района
Акмолинская область,
с. Астраханка,
ул. Алтынсарина, 65
8(716-41) 2-33-55
6.8
Государственный архив Атбасарского
района
Акмолинская область,
с. Мариновка, ул. Ленина, 37

Павлодар қаласы,  Ж. Бектұров көшесі, 62/1
8 (718 2) 32-58-78
15
Солтүстік Қазақстан облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 1
8 (715 2) 49-20-50
16
Оңтүстік Қазақстан облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы
Шымкент қаласы, Байтұрсынов көшесі, 20
8 (725 2) 21-29-38
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік мұрағаттардың мекенжайы
Р/с
Мұрағаттардың атауы
Мұрағаттардың мекенжайы
Телефон нөмірі
1
2
3
4
1
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Ұлттық мұрағаты
Астана қаласы, Нұржол желекжолы, 12
8 (7172) 44-62-80
2
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Орталық мемлекеттік мұрағаты
Алматы қаласы, Абай даңғылы, 39
8 (727) 267-14-62
3
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Орталық ғылыми-техникалық құжаттама мемлекеттік мұрағаты
Алматы қаласы, Абай даңғылы, 39
8 (727) 267-14-67
4
Астана қаласының мемлекеттік мұрағаты
Астана қаласы, Әуезов көшесі, 3
8 (7172) 21-43-19
5
5.1
Алматы қаласы:
Алматы қаласының Орталық мемлекеттік мұрағаты
Алматы қаласы,
12-шағын аудан, 11а
8 (727) 221-38-36
5.2
Алмалы аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 74а
8 (727) 272-70-33
5.3
Әуезов аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Ақбұлақ ауылы Шорманов көшесі, 1
8 (727) 270-82-45
5.4
Бостандық аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Бабаев көшесі, 33
8 (727) 248-67-35
5.5
Жетісу аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Қожамқұлов көшесі, 77
8 (727) 279-19-54
5.6
Медеу аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Жібек жолы даңғылы, 54
8 (727) 273-06-89
5.7
Түрксіб аудандық мұрағаты
Алматы қаласы, Шолохов көшесі, 14
8 (727) 236-16-09
6
6.1
Ақмола облысы:
Ақмола облысының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Красная көшесі, 23
8 (7162) 31-56-71
6.2
Көкшетау қаласының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Темірбеков көшесі, 55
8 (7162) 25-78-22
6.3
Атбасар қаласының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Атбасар қаласы, Жеңіс көшесі, 72
8(716-43) 4-05-25
6.4
Степногорск қаласының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Степногорск қаласы, 2-шағын аудан, № 3 ғимарат
8 (716-45) 6-11-72
6.5
Ақкөл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Ақкөл қаласы, Нұрмағанбетов көшесі, 100
8 (716-38) 2-08-92
6.6
Аршалы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Аршалы кенті, Комсомол көшесі, 30
8(716-44) 2-15-66
6.7
Астрахан ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Астраханка ауылы Алтынсарин көшесі, 65
8 (716-41) 2-33-55
6.8
Атбасар ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Мариновка ауылы Ленин көшесі, 37

8(716-43) 5-11-09
6.9
Государственный архив
Буландынского района
Акмолинская область,
г. Макинск, ул. Клубная, 1
8(716-46) 2-24-58
6.10
Государственный архив
Егиндыкольского района
Акмолинская область,
с. Егиндыколь,
ул. Пушкина, 1
8(716-42) 2-14-13
6.11
Государственный архив
Енбекшильдерского района
Акмолинская область,
г. Степняк, ул. Ленина, 93
8(716-39) 2-11-03
6.12
Государственный архив
Ерейментауского района
Акмолинская область,
г. Ерейментау,
ул. Кенесары, 87
8(716-33) 2-10-71
6.13
Государственный архив Есильского
района
Акмолинская область,
г. Есиль, ул. Ауэзова, 2а
8(716-47) 2-19-61
6.14
Государственный архив Жаксынского
района
Акмолинская область,
с. Жаксы,
ул. Молдагуловой, 5
8(716-35) 2-15-00
6.15
Государственный архив Жаркаинского
района
Акмолинская область,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, 102
8(716-48) 9-10-07
6.16
Государственный архив
Зерендинского района
Акмолинская область,
с. Зеренда, ул. Мира, 64
8(716-32) 2-13-43
6.17
Государственный архив
Коргалжынского района
Акмолинская область,
с. Коргалжын, ул. Ленина, 14
8(716-37) 2-12-87
6.18
Государственный архив
Сандыктауского района
Акмолинская область,
с. Балкашино, ул. Ленина, 119
8(716-40) 9-27-22
6.19
Государственный архив
Целиноградского района
Акмолинская область,
с. Акмол, ул. Гагарина, 2
8(716-51) 3-11-82
6.20
Государственный архив
Шортандинского района
Акмолинская область,
п. Шортанды,
ул. Лермонтова, 17
8(716-31) 2-18-66
6.21
Государственный архив Бурабайского
района
Акмолинская область,
г. Щучинск,
ул. Луначарского, 90
8(716-36) 4-59-24
7
7.1
Актюбинская область:
Государственный архив Актюбинской
области
г. Актюбе,
ул. Бр. Жубановых, 255
8(7132) 57-08-50
7.2
Шалкарский филиал государственного
архива Актюбинской области
Актюбинская область,
г. Шалкар, ул. Таушанова, 2
8(713-35) 2-74-07
7.3
Кобдинский филиал государственного
архива Актюбинской области
Актюбинская область,
п. Кобда, ул. Астана, 44
8(713-41) 2-13-97
7.4
Государственный архив Алгинского
района
Актюбинская область,
г. Алга, 4 микрорайон, 3
8(713-37) 3-13-74
7.5
Государственный архив
Айтекебийского района
Актюбинская область,
п. Комсомол,
ул. Балдырган, 7
8(713-39) 2-15-21
7.6
Государственный архив
Байганинского района
Актюбинская область,
с. Байганин,
ул. Д. Кунаева, 35
8(713-45) 2-30-57
7.7
Государственный архив Иргизского
района
Актюбинская область,
с. Иргиз,
ул. А. Джангильдина, 27
8(713-43) 2-17-88
7.8
Государственный архив
Каргалинского района
Актюбинская область,
п. Батамша,
ул. Цибульчик, 4
8(713-42) 2-24-96
7.9
Государственный архив Мартукского
района
Актюбинская область,
п. Мартук, ул. Ленина, 92
8(713-31) 2-10-72
7.10
Государственный архив
Мугалжарского района
Актюбинская область,
ст. Кандыагаш,
ул. Гагарина, 6

8 (716-43) 5-11-09
6.9
Бұланды ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Макинск қаласы, Клубная көшесі, 1
8 (716-46) 2-24-58
6.10
Егіндікөл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Егіндікөл ауылы Пушкин көшесі, 1
8(716-42) 2-14-13
6.11
Еңбекшілдер ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Степняк қаласы, Ленин көшесі, 93
8 (716-39) 2-11-03
6.12
Ерейментау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Ерейментау қаласы, Кенесары көшесі, 87
8 (716-33) 2-10-71
6.13
Есіл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Есіл қаласы, Әуезов көшесі, 2а
8 (716-47) 2-19-61
6.14
Жақсы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Жақсы ауылы, Молдағұлова көшесі, 5
8 (716-35) 2-15-00
6.15
Жарқайың ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 102
8 (716-48) 9-10-07
6.16
Зеренді ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 64
8 (716-32) 2-13-43
6.17
Қорғалжын ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Қорғалжын ауылы, Ленин көшесі, 14
8 (716-37) 2-12-87
6.18
Сандықтау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Балкашино ауылы, Ленин көшесі, 119
8 (716-40) 9-27-22
6.19
Целиноград ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 2
8 (716-51) 3-11-82
6.20
Шортанды ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Шортанды кенті Лермонтов көшесі, 17
8 (716-31) 2-18-66
6.21
Бурабай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақмола облысы, Щучинск қаласы, Луначарский көшесі, 90
8 (716-36) 4-59-24
7
7.1
Ақтөбе облысы:
Ақтөбе облысының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе қаласы, Ағайынды Жұбановтар көшесі, 255
8 (7132) 57-08-50
7.2
Ақтөбе облысының мемлекеттік мұрағатының Шалқар филиалы
Ақтөбе облысы, Шалқар қаласы, Таушанов көшесі, 2
8 (713-35) 2-74-07
7.3
Ақтөбе облысының мемлекеттік мұрағатының Қобда филиалы
Ақтөбе облысы, Қобда кенті, Астана көшесі, 44
8 (713-41) 2-13-97
7.4
Алға ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Алға қаласы, 4-шағын аудан, 3-үй
8 (713-37) 3-13-74
7.5
Әйтеке-би ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Комсомол кенті, Балдырған көшесі, 7
8 (713-39) 2-15-21
7.6
Байғанин ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Байғанин ауылы, Д. Қонаев көшесі, 35
8 (713-45) 2-30-57
7.7
Ырғыз ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауылы, А. Жангелдин көшесі, 27
8 (713-43) 2-17-88
7.8
Қарғалы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Батамша кенті, Цибульчик көшесі, 4
8 (713-42) 2-24-96
7.9
Мәртөк ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Мәртөк кенті, Ленин көшесі, 92
8 (713-31) 2-10-72
7.10
Мұғалжар ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Қандыағаш станциясы Гагарин көшесі, 6

8(713-33) 3-62-06
7.11
Государственный архив Темирского
района
Актюбинская область,
п.г.т. Шубаркудук,
ул. Желтоксан, 3
8(713-46) 2-25-33
7.12
Государственный архив Уилского
района
Актюбинская область,
п. Уил, ул. Курманова, 78
8(713-32) 2-10-52
7.13
Государственный архив Хромтауского
района
Актюбинская область,
г. Хромтау,
пер. Молдагуловой, 7
8(713-36) 2-17-89
8
8.1
Алматинская область:
Государственный архив Алматинской
области
г. Алматы,
ул. Желтоксан, 112
8(727) 278-00-23
8.2
Талдыкорганский государственный
архив
г. Талдыкорган,
микрорайон "Самал", 10
8(728) 225-45-20
8.3
Капшагайский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
г. Капшагай, ул. Жамбыла, 13
8(727-72) 4-22-54
8.4
Узынагашский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Жамбылский район,
с. Узынагаш, ул. Мажитова, 3
8(727-70) 2-25-30
8.5
Уйгурский филиал государственного
архива Алматинской области
Алматинская область,
Уйгурский район,
с. Чунджа,
ул. Ескендирова, 74
8(727-78) 2-10-53
8.6
Балхашский филиал
государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Балхашский район,
с. Баканас,
ул. Д. Кунаева, 75
8(727-73) 9-53-42
8.7
Талгарский филиал государственного
архива Алматинской области
Алматинская область,
Талгарский район,
г. Талгар, ул. Т. Бокина, 30
8(7272) 95-69-05
8.8
Райымбекский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Райымбекский район,
с. Кеген, ул. Атханулы, 5 а
8(727-77) 2-19-89
8.9
Енбекшиказахский филиал
государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Енбекшиказахский район,
г. Есик, 2 микрорайон, д. 16
8(727-75) 4-06-6
8.10
Аксуский филиал государственного
архива Алматинской области
Алматинская область,
Аксуский район,
п. Жансугурова,
ул. Тауелсиздик, 61
8(728-32) 2-11-08
8.11
Ушаральский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Алакольский район,
с. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 267
8(728-37) 4-17-98
8.12
Панфиловский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Панфиловский район,
г. Жаркент,
ул. Головацкого, 131
8(328-31) 5-12-60
8.13
Каратальский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Каратальский район,
г. Уштобе,
ул. Рыскулова, 37
8(728-34) 2-18-90
8.14
Саркандский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Саркандский район
г. Сарканд, ул. Пушкина, 12
8(728-39) 2-25-06
8.15
Текелийский филиал государственного
архива Алматинской области
Алматинская область,
г. Текели,
ул. Казахстанская, 18
8(728-35) 4-33-48
8.16
Кербулакский филиал государственного архива
Алматинской области
Алматинская область,
Кербулакский район,
п. Сары-Озек,
ул. Маметовой, 6

8 (713-33) 3-62-06
7.11
Темір ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Шұбарқұдық кенті, Желтоқсан көшесі, 3
8 (713-46) 2-25-33
7.12
Ойыл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Ойыл кенті, Құрманов көшесі, 78
8 (713-32) 2-10-52
7.13
Хромтау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Ақтөбе облысы, Хромтау қаласы, Молдағұлова көшесі, 7
8 (713-36) 2-17-89
8
8.1
Алматы облысы:
Алматы облысының мемлекеттік мұрағаты
Алматы қаласы, Желтоқсан көшесі, 112
8 (727) 278-00-23
8.2
Талдықорған мемлекеттік мұрағаты
Талдықорған қаласы, «Самал» ықшам ауданы, 10
8 (728-22) 5-45-20
8.3
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Қапшағай филиалы
Алматы облысы, Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі, 13
8 (727-72) 4-22-54
8.4
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Ұзынағаш филиалы
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Ұзынағаш ауылы, Х. Мәжитұлы көшесі, 3
8 (727-70) 2-25-30
8.5
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Ұйғыр филиалы
Алматы облысы, Ұйғыр ауданы, Шонжы ауылы, Ескендір көшесі, 74
8 (727-78) 2-10-53
8.6
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Балхаш филиалы
Алматы облысы, Балхаш ауданы Бақанас ауылы, Д. Қонаев көшесі, 75
8 (727-73) 9-53-42
8.7
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Талғар филиалы
Алматы облысы, Талғар ауданы, Талғар қаласы, Т. Бокин көшесі, 30
8 (727-2) 95-69-06
8.8
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Райымбек филиалы
Алматы облысы, Райымбек ауданы, Кеген ауылы Атханұлы көшесі, 5а
8 (727-77) 2-19-89
8.9
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Еңбекшіқазақ филиалы
Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Есік қаласы, 2-шағын аудан, 16-үй
8 (727-75) 4-06-62
8.10
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Ақсу филиалы
Алматы облысы, Ақсу ауданы, Жансүгіров кенті, Тәуелсіздік көшесі, 61
8 (728-32) 2-11-08
8.11
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Үшарал филиалы
Алматы облысы, Алакөл ауданы, Қабанбай ауылы Абылай хан көшесі, 267
8 (728-37) 4-17-98
8.12
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Панфилов филиалы
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, 131
8 (728-31) 5-12-60
8.13
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Қаратал филиалы
Алматы облысы, Қаратал ауданы, Үштөбе қаласы, Рысқұлов көшесі, 37
8 (728-34) 2-18-90
8.14
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Сарқан филиалы
Алматы облысы, Сарқан ауданы, Сарқан қаласы, Пушкин көшесі, 12
8 (728-39) 2-25-06
8.15
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Текелі филиалы
Алматы облысы, Текелі қаласы, Қазақстан көшесі, 18
8 (728-35) 4-33-48
8.16
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Кербұлақ филиалы
Алматы облысы, Кербұлақ ауданы, Сарыөзек кенті, Мәметова көшесі, 6

8(728-40) 3-21-94
8.17
Илийский филиал государственного
архива Алматинской области
Алматинская область,
Илийский район,
с. Чапаево, 3 микрорайон
8(727-52) 2-30-49
8.18
Талдыкорганский филиал по личному
составу государственного архива
Алматинской области
г. Талдыкорган,
микрорайон Молодежный, 18
8(728-22) 5-52-41
9
9.1
Атырауская область:
Государственный архив
Атырауской области
г. Атырау,
ул. Ж. Досмуханбетова, 21
8(7122) 32-21-41
9.2
Государственный архив
города Атырау
г. Атырау,
ул. Махамбета, 116 а
8(7122) 32-37-42
9.3
Жылыойский районный
государственный архив
Атырауская область,
г. Кульсары, участок № 8
8(712-37) 5-66-41
9.4
Индерский районный
государственный архив
Атырауская область,
Индерский район,
ул. Конаева, 18
8(712-34) 2-09-92
9.5
Исатайский районный
государственный архив
Атырауская область,
п. Аккистау,
ул. Е. Есжанулы, 24
8(712-31) 2-05-37
9.6
Макатский районный
государственный архив
Атырауская область,
п. Доссор, микрорайон
"Мунайшы", дом 48
8(712-35) 2-14-35
9.7
Махамбетский районный
государственный архив
Атырауская область,
с. Махамбет, ул. Абая, 5
8(712-36) 2-11-66
9.8
Кзылкогинский районный
государственный архив
Атырауская область,
с. Миялы, ул. Карабалина, 28
8(712-38) 2-16-90
9.9
Курмангазинский районный
государственный архив
Атырауская область,
с. Ганюшкино,
ул. М. Гилаева, 38
8(712-33) 2-07-53
10
10.1
Восточно-Казахстанская область:
Государственный архив
Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Головкова, 26/1
8(7232) 25-26-90
10.2
Центр документации новейшей
истории ВКО
г. Семипалатинск,
ул. Абая, 84
8(7225) 2-22-63
10.3
Аягозский филиал государственного
архива Восточно-Казахстанской
области
Восточно-Казахстанская
область, г. Аягоз,
ул. Валиханова, 32
8(722-37) 3-30-78
10.4
Жарминский филиал государственного
архива Восточно-Казахстанской
области
Восточно-Казахстанская
область, с. Георгиевка,
ул. Мусулманкулова, 42
8(723-47) 6-55-69
10.5
Зайсанский филиал государственного
архива Восточно-Казахстанской области
Восточно-Казахстанская
область, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 25
8(723-40) 2-14-76
10.6
Зыряновский филиал
государственного архива
Восточно-Казахстанской области
Восточно-Казахстанская
область, г. Зыряновск,
ул. Горького, 33
8(723-35) 4-19-02
10.7
Лениногорский филиал
государственного архива Восточно-
Казахстанской области
Восточно-Казахстанская
область, г. Риддер,
ул. Фрунзе, 44
8(723-36) 2-22-64
10.8
Государственный архив
Абайского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8(722-52) 9-13-34
10.9
Государственный архив
Бескарагайского района
Восточно-Казахстанская
область,
с. Б. Владимировка,
ул. Сейфуллина, 139
8(722-36) 9-07-11
10.10
Государственный архив
Бородулихинского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25

8 (728-40) 3-21-94
8.17
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының Іле филиалы
Алматы облысы, Іле ауданы, Чапаев ауылы 3-шағын аудан
8 (727-52) 2-30-49
8.18
Алматы облыстық мемлекеттік мұрағатының жеке құрам бойынша Талдықорған филиалы
Талдықорған қаласы, 18-Молодежный шағын ауданы
8 (728-22) 5-52-41
9
9.1.
Атырау облысы:
Атырау облысының мемлекеттік мұрағаты
Атырау қаласы, Ж. Досмұханбетов көшесі, 21
8 (7122) 32-21-41
9.2
Атырау қаласының мемлекеттік мұрағаты
Атырау қаласы, Махамбет көшесі, 116а
8 (7122) 32-37-42
9.3
Жылыой аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Кұлсары қаласы, 8-учаске
8 (712-37) 5-66-41
9.4
Индер аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Индер ауданы, Қонаев көшесі, 18
8 (712-34) 2-09-92
9.5
Исатай аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Аққыстау кенті, Е. Есжанұлы көшесі, 24
8 (712-31) 2-05-37
9.6
Мақат аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Доссор кенті, «Мұнайшы» шағын ауданы, 48-үй
8 (712-35) 2-14-35
9.7
Махамбет аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Махамбет ауылы Абай көшесі, 5
8 (712-36) 2-11-66
9.8
Қызылқоға аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Миялы ауданы Қарабалин көшесі, 28
8 (712-38) 2-16-90
9.9
Құрманғазы аудандық мемлекеттік мұрағаты
Атырау облысы, Ганюшкино ауылы М. Гилаев көшесі, 38
8 (712-33) 2-07-53
10
10.1
Шығыс Қазақстан облысы:
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты
Өскемен қаласы, Головков көшесі, 26/1
8 (7232)  25-26-60
10.2
Шығыс Қазақстан облысының қазіргі заман тарихы құжаттамасы орталығы
Семей қаласы, Абай көшесі, 84
8 (72225) 2-22-63
10.3
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағатының Аягөз филиалы
Шығыс Қазақстан облысы, Аягөз қаласы, Уәлиханов көшесі, 32
8 (722-37) 3-30-78
10.4
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты Жарма филиалы
Шығыс Қазақстан облысы, Георгиевка ауылы, Мұсұлманқұлов көшесі, 42
8 (723-47) 6-55-69
10.5
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты Зайсан филиалы
Шығыс Қазақстан облысы, Зайсан қаласы, Жангельдин көшесі, 25
8 (723-40) 2-14-76
10.6
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты Зырян филиалы
Шығыс Қазақстан облысы, Зырян қаласы, Горький көшесі, 33
8 (723-35) 4-19-02
10.7
Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты Лениногор филиалы
Шығыс Қазақстан облысы, Риддер қаласы, Фрунзе көшесі, 44
8 (723-36) 2-22-64
10.8
Абай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Қарауыл селосы, Құтжанов көшесі, 1
8 (722-52) 9-13-34
10.9
Бесқарағай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Б. Владимировка селосы, Сейфуллин көшесі, 139
8 (722-36) 9-07-11
10.10
Бородулиха ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Бородулиха селосы, Молодежная көшесі, 25

8(723-51) 2-14-58
10.11
Государственный архив
Глубоковского района
Восточно-Казахстанская
область, пос. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8(723-31) 2-28-78
10.12
Государственный архив
Катон-Карагайского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Больше-
нарымское, ул. Огнева, 40
8(723-41) 2-15-99
10.13
Государственный архив
Кокпектинского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Кокпекты,
ул. Фахрутдинова, 44 а
8(723-48) 2-14-62
10.14
Государственный архив
Курчумского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Курчум,
ул. Момышулы, 118
8(723-39) 3-31-04
10.15
Государственный архив
Тарбагатайского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Акжар,
ул. Даулетбая, 45
8(723-44) 2-14-68
10.16
Государственный архив
Уланского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Молодежное
8(723-38) 2-74-15
10.17
Государственный архив
Урджарского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Урджар,
ул. Кабанбай батыра, 59
8(722-30) 2-25-96
10.18
Государственный архив
Шемонаихинского района
Восточно-Казахстанская
область, с. Шемонаиха,
ул. Жукова, 2
8(722-30) 2-25-96
11
11.1
Жамбылская область:
Государственный архив Жамбылской
области
г. Тараз, ул. Абая, 125 а
8 (7262) 45-32-50
11.2
Каратауский филиал государственного архива Жамбылской
области
Жамбылская область,
г. Каратау,
ул. Тохтарова, 9 а
8(726-44) 6-13-65
11.3
Государственный архив
Байзакского района
Жамбылская область,
с. Сарыкемер,
ул. Конаева, 137
8(726-37) 2-17-59
11.4
Государственный архив
Кордайского района
Жамбылская область,
с. Кордай,
ул. Домалак-ана, 209
8(726-36) 2-23-29
11.5
Государственный архив
Мойынкумского района
Жамбылская область,
с. Мойынкум,
ул. Кошенова, 10
8(726-42) 2-41-75
11.6
Государственный архив
Шуйского района
Жамбылская область,
г. Шу, ул. Абылайхана, 10
8(726-43) 2-16-63
11.7
Государственный архив
Меркенского района
Жамбылская область,
с. Мерке, ул. Исмайлова, 191
8(726-32) 2-13-72
11.8
Государственный архив
Т. Рыскуловского района
Жамбылская область,
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 59
8(726-31) 2-23-75
11.9
Государственный архив
Жуалинского района
Жамбылская область,
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8(726-35) 2-17-74
11.10
Государственный архив
Жамбылского района
Жамбылская область,
с. Аса, ул. Абая, 127
8(726-33) 2-14-70
11.11
Государственный архив
Сарысуского района
Жамбылская область,
с. Саудакент,
ул. Абдарова, 35
8(726-39) 2-13-44
12
12.1
Западно-Казахстанская область:
Государственный архив
Западно-Казахстанской области
г. Уральск,
ул. К. Аманжолова, 85
8(7112) 51-47-13
12.2
Жалпакталский филиал
государственного архива
Западно-Казахстанской области
Западно-Казахстанская
область, с. Жалпактал,
ул. Мендалиева, 45
8(711-38) 2-12-08
12.3
Сырымский филиал
государственного архива
Западно-Казахстанской области
Западно-Казахстанская
область, с. Джампейта,
ул. Казахстанская, 10

8 (723-51) 2-14-58
10.11
Глубокое ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Глубокое ауылы, Пирогов көшесі, 6
8 (723-31) 2-28-78
10.12
Қатон-Қарағай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Үлкен нарынское ауылы, Огнев көшесі, 40
8 (723-41) 2-15-99
10.13
Көкпекті ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Көкпекті ауылы, Фахрутдинов көшесі, 44а
8 (723-48) 2-14-62
10.14
Күршім ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауылы, Момышұлы көшесі, 118
8 (723-39) 3-31-04
10.15
Тарбағатай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Ақжар ауылы, Дәулетбай көшесі, 45,
8 (723-44) 2-14-68
10.16
Ұлан ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Молодежное селосы
8 (723-38) 2-74-15
10.17
Үржар ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауылы, Қабанбай батыр көшесі, 59
8 (722-30) 2-25-96
10.18
Шемонаиха ауданының мемлекеттік мұрағаты
Шығыс Қазақстан облысы, Шемонаиха ауылы, Жуков көшесі, 2
8 (72332) 31-7-58
11
11.1
Жамбыл облысы:
Жамбыл облысының мемлекеттік мұрағаты
Тараз қаласы, Абай көшесі, 125а
8 (726-2) 45-32-50
11.2
Жамбыл облыстық мемлекеттік мұрағатының Қаратау филиалы
Жамбыл облысы, Қаратау қаласы, Тоқтаров көшесі, 9а
8 (726-44) 6-13-65
11.3
Байзақ ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Сарыкемер ауылы, Қонаев көшесі, 137
8 (726-37) 2-17-59
11.4
Қордай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 209
8 (726-36) 2-23-29
11.5
Мойынқұм ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 10
8 (726-42) 2-41-75
11.6
Шу ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Шу қаласы, Абылайхан көшесі, 10
8 (726-43) 2-16-63
11.7
Меркі ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Меркі ауылы, Исмаилов көшесі, 191
8 (726-32) 2-13-72
11.8
Т.Рысқұлов ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 59
8 (726-31) 2-23-75
11.9
Жуалы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (726-35) 2-17-74
11.10
Жамбыл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Аса ауылы, Абай көшесі, 127
8 (726-33) 2-14-70
11.11
Сарысу ауданының мемлекеттік мұрағаты
Жамбыл облысы, Саудакент ауылы, Абдаров көшесі, 35
8 (726-39) 2-13-44
12
12.1
Батыс Қазақстан облысы:
Батыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты
Орал қаласы,
Қ. Аманжолов көшесі, 85
8 (7112) 51-47-13
12.2
Батыс Қазақстан облыстық мемлекеттік мұрағатының Жалпақтал филиалы
Батыс Қазақстан облысы, Жалпақтал ауылы, Меңдалиев көшесі, 45
8 (711-38) 2-12-08
12.3
Батыс Қазақстан облыстық мемлекеттік мұрағатының Сырым филиалы
Батыс Қазақстан облысы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 10

8(711-34) 2-15-75
12.4
Акжаикский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Чапаево,
ул. Казахстан, 65
8(711-36) 9-13-06
12.5
Бокейординский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Сайхин,
ул. Т. Жарокова, 5
8(711-40) 2-15-33
12.6
Бурлинский районный архив
Западно-Казахстанская
область, г. Аксай,
ул. Советская, 99
8(711-33) 2-11-70
12.7
Жангалинский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Жанакала,
ул. Достык, 44
8(711-41) 2-18-25
12.8
Жаныбекский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Жаныбек,
ул. Независимости, 32
8(711-35) 2-12-95
12.9
Зеленовский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Переметное,
ул. Жениса, 24
8(711-30) 2-28-95
12.10
Казталовский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Казталовка,
ул. Шарафутдинова, 22
8(711-44) 3-12-81
12.11
Каратобинский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Каратобе,
ул. Курмангалиева, 18
8(711-45) 3-16-50
12.12
Таскалинский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Таскала,
ул. Тауелсиздик, 19
8(711-39) 2-15-66
12.13
Теректинский районный архив
Западно-Казахстанская
область, с. Федоровка,
ул. Юбилейная, 18
8(711-32) 2-18-92
12.14
Чингирлауский районный архив
3ападно-Казахстанская
область, с. Чингирлау,
ул. Тайманова, 95
8(711-37) 3-41-16
13
13.1
Карагандинская область:
Карагандинский областной
государственный архив
г. Караганда,
ул. Ержанова, 6
8(7212) 43-28-24
13.2
Филиал облгосархива по личному
составу угольной отрасли
г. Караганда,
ул. Гончарная, 13
8(7212) 77-38-06
13.3
Карагандинский областной
государственный архив
научно-технической документации
г. Караганда,
ул. Коцюбинского, 17
8(7212) 44-03-15
13.4
Государственный архив Абайского
района
Карагандинская область,
г. Абай, ул. Курчатова, 45
8(721-31) 4-47-40
13.5
Государственный архив Актогайского
района
Карагандинская область,
с. Актогай, ул. Абая, 16
8(710-37) 2-17-98
13.6
Государственный архив Бухар
Жырауского района
Карагандинская область,
пос. Ботакара,
ул. Аблайхана, 38
8(721-54) 6-70-98
13.7
Государственный архив города Балхаш
Карагандинская область,
г. Балхаш,
ул. Казбековой, 23
8(710-36) 4-40-07
13.8
Государственный архив
Жанааркинского района
Карагандинская область,
Жанааркинский район,
пос. Атасу,
ул. Тауелсиздик, 7
8(710-30) 2-71-02
13.9
Государственный архив города
Жезказган
Карагандинская область,
г. Жезказган, ул. Титова, 22
8(71027) 2-31-23
13.10
Государственный архив города
Караганды
г. Караганда,
ул. Бакинского, 41
8(7212) 51-22-38
13.11
Государственный архив города
Каражал
Карагандинская область,
г. Каражал,
ул. Сайдалы-Сары-Тока, 1
8(710-32) 2-68-63

8 (711-34) 2-15-75
12.4
Ақжайық аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Чапаев ауылы, Қазақстан көшесі, 65
8 (711-36) 9-13-06
12.5
Бөкейорда аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Сайқын ауылы, Т. Жароков көшесі, 5
8 (711-40) 2-15-33
12.6
Бөрлі аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Ақсай қаласы, Советская көшесі, 99
8 (711-33) 2-11-70
12.7
Жаңақала аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауылы, Достық көшесі, 44
8 (711-41) 2-18-25
12.8
Жәнібек аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Жәнібек ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 32
8 (711-35) 2-12-95
12.9
Зеленов аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Переметное ауылы, Жеңіс көшесі, 24
8 (711-30) 2-28-95
12.10
Қазталов аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Қазталов ауылы, Шарафутдинов көшесі, 22
8 (711-44) 3-12-81
12.11
Қаратөбе аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 18
8 (711-45) 3-16-50
12.12
Тасқала аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Тасқала қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 19
8 (711-39) 2-15-66
12.13
Теректі аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 18
8 (711-32) 2-18-92
12.14
Шыңғырлау аудандық мұрағаты
Батыс Қазақстан облысы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95
8 (711-37) 3-41-16
13
13.1
Қарағанды облысы:
Қарағанды облыстық мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 6
8 (7212) 43-28-24
13.2
Облмеммұрағаттың көмір саласының жеке құрамы бойынша филиалы
Қарағанды қаласы, Гончарная көшесі, 13
8 (7212) 77-38-06
13.3
Ғылыми-техникалық құжаттамалар бойынша Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды қаласы, Коцюбинский көшесі, 17
8 (7212) 44-03-15
13.4
Абай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Абай қаласы, Курчатов көшесі, 45
8 (721-31) 4-47-40
13.5
Ақтоғай ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 16
8 (710-37) 2-17-98
13.6
Бұқар Жырау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылайхан көш.,38
8 (721-54) 2-17-34
13.7
Балхаш қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Балхаш қаласы, Қазбекова көшесі, 23
8 (710-30) 6-70-98
13.8
Жаңаарқа ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік көшесі, 7
8 (710-30) 2-71-02
13.9
Жезқазған қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Титов көшесі, 22
8 (710-27) 2-31-23
13.10
Қарағанды қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды қаласы, Бакинский көшесі, 41
8 (7212) 51-22-38
13.11
Қаражал қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы-Сары-Тоқа көшесі, 1
8 (710-32) 2-68-63

13.12
Государственный архив
Каркаралинского района
Карагандинская область,
г. Каркаралинск,
ул. Ауезова, 19
8(721-46) 3-10-46
13.13
Государственный архив
Нуринского района
Карагандинская область,
Нуринский район,
п. Киевка,
ул. Сулейменова, 2
8(721-44) 2-27-61
13.14
Государственный архив
Осакаровского района
Карагандинская область,
Осакаровский район,
пос. Осакаровка,
ул. Гагарина, 22
8(721-49) 4-19-69
13.15
Государственный архив города
Приозерск
Карагандинская область,
г. Приозерск, ул. Балхаш, 7
8(710-39) 5-36-50
13.16
Государственный архив города Сатпаев
Карагандинская область,
г. Сатпаев, пр. Академика
Каныша Сатпаева, 111
8(710-63) 3-74-36
13.17
Государственный архив города Сарань
Карагандинская область,
г. Сарань, 2 микрорайон,
дом 156
8(721-37) 3-12-43
13.18
Государственный архив города
Темиртау
Карагандинская область,
г. Темиртау,
ул. Комсомольская, 89
8(7213) 95-10-36
13.19
Государственный архив Улытауского
района
Карагандинская область,
с. Улытау, ул. Абая, 23
8(710-35) 2-11-34
13.20
Государственный архив города
Шахтинск
Карагандинская область,
г. Шахтинск,
ул. Казахстанская, 101
8(721-56) 5-53-67
13.21
Государственный архив
Шетского района
Карагандинская область,
с. Аксу-Аюлы,
ул. Шортанбая, д. 73
8(710-31) 2-13-34
14
14.1
Кызылординская область:
Государственный архив
Кызылординской области
г. Кызылорда,
ул. А. Токмаганбетова, 44
8(7242) 2-08-53
14.2
Филиал государственного архива
Кызылординской области
г. Кызылорда,
ул. И. Жахаева, 76
8(7242) 27-28-33
14.3
Кызылординский городской архив
г. Кызылорда,
ул. Жахаева, 76
8(7242) 27-45-14
14.4
Государственный архив
Аральского района
Кызылординская область,
г. Аральск, ул. Щорса, 1
8(724-33) 2-14-87
14.5
Государственный архив
Казалинского района
Кызылординская область,
пос. Айтеке би,
ул. Жанкожа батыра, 98
8(724-38) 2-62-57
14.6
Государственный архив
Кармакшинского района
Кызылординская область,
пос. Джусалы,
ул. Амангельды, 42
8(724-37) 2-26-71
14.7
Государственный архив
Жалагашского района
Кызылординская область,
пос. Жалагаш,
ул. Жамбула, 4
8(724-31) 3-17-43
14.8
Государственный архив
Теренозекского района
Кызылординская область,
пос. Теренозек,
ул. А. Алиакбарова, 16
8(724-36) 2-10-67
14.9
Государственный архив
Шиелийского района
Кызылординская область,
пос. Шиели,
ул. Амангельды, 111
8(724-32) 4-15-27
14.10
Государственный архив
Жанакорганского района
Кызылординская область,
пос. Жанакорган,
ул. З. Мусаханова, 4
8(724-35) 2-22-69
15
15.1
Костанайская область:
Государственный архив
Костанайской области
г. Костанай,
ул. Майлина, 2/6
8(7142) 53-57-74
15.2
Рудненский городской
государственный архив
Костанайская область,
г. Рудный, ул. Гагарина, 11

13.12
Қарқаралы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Қарқаралы қаласы,  Әуезов көшесі, 19
8 (721-46) 3-10-46
13.13
Нұра ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка кенті, Сүлейменов көшесі, 2
8 (721-44) 2-27-61
13.14
Осакаров ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Осакаров кенті, Гагарин көшесі, 22
8 (721-49) 4-19-69
13.15
Приозерск қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7
8 (710-39) 5-36-50
13.16
Сәтпаев қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Сәтпаев қаласы, Академик Қаныш Сатпаев даңғылы, 111
8 (710-63) 3-74-36
13.17
Саран қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Саран қаласы,  2-шағын аудан, 156-үй
8 (721-37) 3-12-43
13.18
Теміртау қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Теміртау қаласы, Комсомольская көшесі, 89
8 (721-39) 5-10-36
13.19
Ұлытау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Ұлытау ауылы, Абай көшесі, 23
8 (710-35) 2-11-34
13.20
Шахтинск қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы,  Қазақстан көшесі, 101
8 (721-56) 5-53-67
13.21
Шет ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қарағанды облысы, Ақсу-Аюлы ауылы Шортанбай жырау көшесі, 73
8 (710-31) 2-13-34
14
14.1
Қызылорда облысы:
Қызылорда облысының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда қаласы, А. Тоқмағанбетов көшесі, 44
8 (7142) 27-08-53
14.2
Қызылорда облысының мемлекеттік мұрағатының филиалы
Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев көшесі, 76
8 (7242) 27-45-14
14.3
Қызылорда қаласының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев көшесі, 76
8 (7242) 27-45-14
14.4
Арал ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Щорс көшесі, 1
8 (724-33) 2-14-87
14.5
Қазалы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Әйтеке би кенті, Жанқожа батыр көшесі, 98
8 (724-38) 2-62-57
14.6
Қармақшы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Жосалы кенті,  Амангелді көшесі, 42
8 (724-37) 2-26-71
14.7
Жалағаш ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Жалағаш кенті,  Жамбыл көшесі, 4
8 (724-31) 3-17-43
14.8
Тереңөзек ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Әлиақбаров көшесі, 16
8 (724-36) 2-10-67
14.9
Шиелі ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Амангелді көшесі, 111
8 (724-32) 4-15-27
14.10
Жаңақорған ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, З.Мұсаханов көшесі, 4
8 (724-35) 2-24-69
15
15.1
Қостанай облысы:
Қостанай облысының мемлекеттік мұрағаты
Қостанай қаласы, Майлин көшесі, 2/6
8 (7142) 53-57-74
15.2
Рудный қалалық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Гагарин көшесі, 11

8(714-31) 4-18-73
15.3
Аулиекольский региональный
государственный архив
Костанайская область,
с. Аулиеколь,
ул. Байтурсынова, 14а
8(714-53) 2-10-93
15.4
Аркалыкский региональный
государственный архив
Костанайская область,
г. Аркалык,
ул. Горбачева, 38/1
8(714-30) 7-05-16
15.5
Житикаринский региональный
государственный архив
Костанайская область,
г. Житикара,
ул. Асамбаева, 51
8(714-35) 2-36-71
15.6
Сарыкольский региональный
государственный архив
Костанайская область,
п. Сарыколь,
ул. 50 лет Октября, 37
8(714-51) 2-11-45
15.7
Лисаковский региональный
государственный архив
Костанайская область,
г. Лисаковск,
1 микрорайон, д. 10
8(714-33) 3-27-82
15.8
Костанайский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Затобольск,
ул. Казахская, 5
8(714-55) 2-35-45
15.9
Карасуский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Карасу, ул. Исакова, 68
8(714-52) 2-16-69
15.10
Камыстинский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Камысты,
ул. Ержанова, 80
8(714-37) 2-21-37
15.11
Денисовский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Денисовка,
ул. Ленина, 38
8(714-34) 9-12-82
15.12
Федоровский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Федоровка, ул. Ленина, 8
8(714-42) 2-21-47
15.13
Алтынсаринский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Обаганское,
ул. Школьная, 1
8(714-45) 3-41-74
15.14
Мендыкаринский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Боровской,
ул. Летунова, 7
8(714-43) 2-18-75
15.15
Тарановский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Тарановское,
ул. Советская, 23
8(714-36) 3-67-31
15.16
Наурзумский районный
государственный архив
Костанайская область,
с. Караменды, ул. Ленина, 3
8(714-54) 9-19-73
15.17
Жангельдинский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Тургай,
ул. Алтынсарина, 4
8(714-39) 2-19-37
15.18
Узункольский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Узунколь,
ул. Абылай хана, 69
8(714-44) 2-42-43
15.19
Карабалыкский районный
государственный архив
Костанайская область,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, 33
8(714-41) 3-35-31
16
16.1
Мангистауская область:
Государственный архив
Мангистауской области
г. Актау, 24 микрорайон
8(7292) 60-56-04
16.2
Актауский филиал по личному
составу государственного архива
Мангистауской области
г. Актау, 24 микрорайон
8(7292) 60-57-04
16.3
Государственный архив Бейнеуского
района
Мангистауская область,
с. Бейнеу,
ул. Калдыгараева, 24, кв. 9
8(729-32) 2-19-70
16.4
Государственный архив
города Жанаозен
г. Жанаозен, 3 микрорайон
"Самал", здание
Жанаозенский городской
отдел труда занятости и
социальной защиты населения
8(729-34) 3-31-48
16.5
Государственный архив
Мангистауского района
Мангистауская область,
с. Шетпе, здание отдела
образования

8 (714-31) 4-18-73
15.3
Әулиекөл аймақтық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Әулиекөл кенті, Байтұрсынов көшесі, 14а
8 (714-53) 2-10-93
15.4
Арқалық аймақтық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Горбачев көшесі, 38/1
8 (714-30) 7-05-16
15.5
Жітіқара аймақтық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, Асамбаев көшесі, 51
8 (714-35) 2-36-71
15.6
Сарыкөл аймақтық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Сарыкөл кенті,  Октябрьге 50 жыл көшесі, 37
8 (714-51) 2-11-45
15.7
Лисаков аймақтық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Лисаков қаласы, 1-шағын аудан, 10-үй
8 (714-33) 3-27-82
15.8
Қостанай аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Затобольск кенті, Қазақ көшесі, 5
8 (714-55) 2-35-45
15.9
Қарасу аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Қарасу кенті,  Исаков көшесі, 68
8 (714-52) 2-16-69
15.10
Қамысты аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 80
8 (714-37) 2-21-37
15.11
Денисов аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Денисовка ауылы Ленин көшесі, 38
8 (714-34) 9-12-82
15.12
Федоровский аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Федоровка кенті,  Ленин көшесі, 8
8 (714-42) 2-21-47
15.13
Алтынсарин аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Обаған ауылы Школьная көшесі, 1
8 (714-45) 3-41-74
15.14
Меңдіқара аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Боровской кенті, Летунов көшесі, 7
8 (714-43) 2-18-75
15.15
Таран аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Таранка ауылы Советская көшесі, 23
8 (714-36) 3-67-31
15.16
Наурызым аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Қараменды ауылы Ленин көшесі, 3
8 (714-54) 9-19-73
15.17
Жангелді аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Торғай кенті, Алтынсарин көшесі, 4
8 (714-39) 2-19-37
15.18
Ұзынкөл ауданының мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Ұзынкөл кенті, Абылай хан көшесі, 69
8 (714-44) 2-42-43
15.19
Қарабалық аудандық мемлекеттік мұрағаты
Қостанай облысы, Қарабалық кенті, Космонавтар көшесі, 33
8 (714-41) 3-35-31
16
16.1
Маңғыстау облысы:
Маңғыстау облысының мемлекеттік мұрағаты
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан
8 (7292) 60-56-04
16.2
Маңғыстау облысының мемлекеттік мұрағатының жеке құрам бойынша Ақтау филиалы
Ақтау қаласы, 24-шағын аудан
8 (7292) 60-57-04
16.3
Бейнеу ауданының мемлекеттік мұрағаты
Маңғыстау облысы, Бейнеу ауылы,  Қалдығараев көшесі 24-үй, 9 пәтер
8 (729-32) 2-19-70
16.4
Жаңаөзен қаласының мемлекеттік мұрағаты
Жаңаөзен қаласы, «Самал» ықшам ауданы, Әлеуметтік бағдарлама және еңбекпен қамту бөлімінің ғимараты
8 (729-34) 3-31-48
16.5
Маңғыстау ауданының мемлекеттік мұрағаты
Маңғыстау облысы, Шетпе ауылы,  Аудандық білім беру бөлімінің ғимараты

8(729-31) 2-14-92
16.6
Государственный архив
Каракиянского района
Мангистауская область,
с. Курык, ул. Досан
батыр, здание отдела
казначейства
8(729-37) 2-11-16
16.7
Государственный архив
Тупкараганского района
Мангистауская область,
г. Форт-Шевченко,
ул. Маяулы, 6
8(729-38) 2-27-55
16.8
Государственный архив
Мунайлинского района
Мангистауская область,
с. Мангистау, дом 26
8(7292) 46-64-24
17
17.1
Павлодарская область:
Государственный архив
Павлодарской области
г. Павлодар,
ул. Лермонтова, 51/1
8(7182) 32-10-52
17.2
Павлодарский городской
архив по личному составу
г. Павлодар,
ул. Кривенко, 25
8(7182) 32-72-48
17.3
Государственный архив
города Экибастуз
Павлодарская область,
г. Экибастуз,
ул. Энергостроителей, 7
8(7187) 33-48-74
17.4
Государственный архив города Аксу
Павлодарская область,
г. Аксу, ул. Космонавтов, 2
8(718-37) 6-54-50
17.5
Актогайский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Актогай, ул. Абая, 72
8(718-41) 2-11-44
17.6
Баянаульский отдел
государственного архива
Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Баянаул,
ул. Бектурова, 27
8(718-40) 9-15-70
17.7
Железинский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Железинка,
ул. Космонавтов, 2
8(718-31) 2-22-55
17.8
Иртышский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Иртыш, ул. Богембая, 97
8(718-32) 2-10-16
17.9
Качирский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Качиры, ул. Гагарина, 15
8(718-33) 2-14-55
17.10
Лебяжинский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Лебяжье,
ул. Амангельды, 69
8(718-39) 2-12-15
17.11
Майский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Коктобе, ул. Советов, 24
8(718-38) 9-13-42
17.12
Успенский отдел государственного
архива Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Успенка, ул. Баюка, 42
8(718-34) 9-14-98
17.13
Щербактинский отдел
государственного архива
Павлодарской области
Павлодарская область,
с. Шарбакты, ул. Ленина, 33
8(7182-36) 2-12-05
18
18.1
Северо-Казахстанская область:
Северо-Казахстанский
государственный архив
г. Петропавловск,
ул. Интернациональная, 1
8(7152) 46-78-77
18.2
Архив по личному составу
города Петропавловска
Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск,
ул. Парковая, 57 б
8(7152) 34-04-34
18.3
Государственный архив
Айыртауского района
Северо-Казахстанская
область, с. Саумалколь,
ул. Трудовая, 1
8(7153) 32-23-42
18.4
Акжарский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Талшик,
ул. Целинная, 20
8(7154) 62-12-35
18.5
Аккайынский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Смирново,
ул. Зеленая, 13
8(7153) 22-10-41

8 (729-31) 2-14-92
16.6
Қарақия ауданының мемлекеттік мұрағаты
Маңғыстау облысы, Құрық ауылы, Қазынашылық бөлімінің ғимараты
8 (729-37) 2-11-16
16.7
Түпқараған ауданының мемлекеттік мұрағаты
Маңғыстау облысы, Форт Шевченко қаласы, Маяұлы көшесі, 6
8 (729-38) 2-27-55
16.8
Мұнайлы ауданының мемлекеттік мұрағаты
Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауылы, 26-үй
8 (7292) 46-64-24
17
17.1
Павлодар облысы:
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағаты
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 51/1
8 (7182) 32-10-52
17.2
Жеке құрам жөніндегі Павлодар қалалық мұрағаты
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25
8 (7182) 32-72-48
17.3
Екібастұз қаласының мемлекеттік мұрағаты
Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Энерго-строитель желекжолы, 7
8 (718) 3-48-74
17.4
Ақсу қаласының мемлекеттік мұрағаты
Павлодар облысы, Ақсу қаласы,  Космонавтар көшесі, 2
8 (718-37)  6-54-50
17.5
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Ақтоғай бөлімі
Павлодар облысы, Ақтоғай ауылы,  Абай көшесі, 72
8 (718-41) 2-11-44
17.6
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Баянауыл бөлімі
Павлодар облысы, Баянауыл ауылы, Бектұров көшесі, 27а
8 (718-40) 9-15-70
17.7
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Железин бөлімі
Павлодар облысы, Железин ауылы, Космонавтар көшесі, 2
8 (718-31) 2-22-55
17.8
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Ертіс бөлімі
Павлодар облысы, Ертіс ауылы,  Бөгенбай көшесі, 97
8 (718-32) 2-10-16
17.9
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Қашыр бөлімі
Павлодар облысы, Тереңкөл ауылы,  Гагарин көшесі, 15
8 (718-33) 2-14-55
17.10
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Лебяжье бөлімі
Павлодар облысы, Аққу ауылы,  Амангелді көшесі, 69
8 (718-39) 2-12-15
17.11
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Май бөлімі
Павлодар облысы, Көктөбе ауылы, Советов көшесі, 24
8 (718-38) 9-13-42
17.12
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Успен бөлімі
Павлодар облысы, Успен ауылы, Баюка көшесі, 42
8 (718-34) 9-14-98
17.13
Павлодар облысының мемлекеттік мұрағатының Шарбақты бөлімі
Павлодар облысы, Шарбақты ауылы, Ленин көшесі, 33,
8 (718-32) 2-12-05
18
18.1
Солтүстік Қазақстан облысы:
Солтүстік Қазақстан мемлекеттік мұрағаты
Петропавл қаласы, Интернациональная көшесі, 1
8 (7152) 46-78-77
18.2
Солтүстік қаласы Петропавл қаласының жеке құрамы бойынша мұрағат
Петропавл қаласы, Парковая көшесі, 57 б
8 (7152) 34-04-34
18.3
Айыртау аудандық мемлекеттік мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Саумалкөл ауылы, Трудовая көшесі, 1
8 (715-33) 2-23-42
18.4
Ақжар аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 20
8 (715-46) 2-12-35
18.5
Аққайың аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Смирново ауылы, Зеленая көшесі, 6
8 (715-32) 2-10-41

18.6
Есильский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Явленка,
ул. Ленина, 12
8(715-33) 2-17-88
18.7
Жамбылский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Пресновка,
ул. Мира, 8
8(715-44) 2-13-70
18.8
Архив района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанская
область, г. Булаево,
ул. Береговая, 23
8(715-31) 2-12-02
18.9
Кызылжарский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Бишкуль,
ул. Спортивная, 2
8(715-38) 2-01-64
18.10
Мамлютский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Мамлютка,
ул. Ленина, 51
8(715-41) 2-18-03
18.11
Архив района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанская
область, с. Новоишимское,
ул. Абылай хана, 19
8(715-35) 2-27-04
18.12
Тайыншинский районный архив
Северо-Казахстанская
область, г. Тайынша,
микрорайон
Железнодорожный, 27
8(715-36) 2-21-52
18.13
Тимирязевский районный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Тимирязево,
ул. Ш. Уалиханова, 23
8(715-37) 2-18-35
18.14
Уалихановский районный
государственный архив
Северо-Казахстанская
область, с. Кишкенеколь,
ул. Уалиханова, 85
8(715-42) 2-11-32
18.15
Архив района Шал акына
Северо-Казахстанская
область, г. Сергеевка,
ул. Победы, 32
8(715-34) 2-10-95
19
19.1
Южно-Казахстанская область:
Южно-Казахстанский областной
государственный архив
г. Шымкент,
ул. Байтурсынова, 20
8(7252) 30-10-47
19.2
Кентауский региональный
государственный архив
Южно-Казахстанская
область, г. Кентау,
ул. Байтерекова, 5
8(725-36) 3-26-07
19.3
Сарыагашский региональный
государственный архив
Южно-Казахстанская
область, г. Сарыагаш,
ул. Исмаилова, 38
8(725-37) 2-25-70
19.4
Жетысайский региональный
государственный архив
Южно-Казахстанская
область, пос. Атакент,
ул. Лаборатория
8(725-41) 3-34-68
19.5
Шымкентский региональный
государственный архив
г. Шымкент,
пр. Тауке хана, 6
8(7252) 53-00-77
19.6
Арысский городской архив
Южно-Казахстанская
область, г. Арысь,
ул. Айтеке би, 36
8(725-40) 2-21-27
19.7
Байдибекский районный архив
Южно-Казахстанская
область, с. Шаян,
ул. Тасболатова, 2
8(725-48) 2-17-86
19.8
Казыгуртский районный архив
Южно-Казахстанская
область, с. Казыгурт,
ул. Муратова, 53/1
8(725-39) 2-15-94
19.9
Мактааральский районный архив
Южно-Казахстанская
область, г. Жетысай,
ул. Жургенбаева, 10
8(725-34) 6-52-73
19.10
Ордабасынский районный архив
Южно-Казахстанская
область, с. Темирлан,
ул. Кажымухана
8(725-44) 2-15-88
19.11
Отырарский районный архив
Южно-Казахстанская
область, с. Шаулдер,
ул. Сарсенбаева, 14
8(725-44) 2-19-93
19.12
Сайрамский районный архив
Южно-Казахстанская
область, с. Аксукент,
ул. Жибек жолы

18.6
Есіл аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 12
8 (715-33) 2-17-88
18.7
Жамбыл аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Пресновка ауылы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (715-44) 2-13-70
18.8
Мағжан Жұмабаев ауданының мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Булаево қаласы, Береговая көшесі, 23
8 (715-31) 2-12-02
18.9
Қызылжар аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Бескөл ауылы, Спортивная көшесі, 2
8 (715-38) 2-01-64
18.10
Мамлют аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют қаласы, Ленин көшесі, 51
8 (715-41) 2-18-03
18.11
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Новоишимка ауылы, Абылай хан көшесі, 19
8 (715-35)  2-27-04
18.12
Тайынша аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Железнодорожный ықшам ауданы, 27
8 (715-36) 2-21-52
18.13
Тимирязев аудандық мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 23
8 (715-37) 2-18-35
18.14
Уәлиханов ауданының мемлекеттік мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 85
8 (715-42) 2-11-32
18.15
Шал ақын ауданының мұрағаты
Солтүстік Қазақстан облысы, Сергеевка қаласы, Жеңіс көшесі, 32
8 (715-34) 2-10-95
19
19.1
Оңтүстік Қазақстан облысы:
Оңтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты
Шымкент қаласы,  Байтұрсынов көшесі, 20
8 (7252) 30-10-47
19.2
Кентау өңірлік мемлекеттік мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Кентау қаласы, Байтереков көшесі, 5
8 (725-36) 3-26-07
19.3
Сарыағаш өңірлік мемлекеттік мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Сарыағаш қаласы, Ысмайылов көшесі, 38
8 (725-37) 2-25-70
19.4
Жетісай өңірлік мемлекеттік мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Атакент кенті, Лаборатория көшесі
8 (725-41) 3-34-68
19.5
Шымкент өңірлік мемлекеттік мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 6
8 (7252) 53-00-77
19.6
Арыс қалалық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс қаласы, Әйтеке би көшесі, 36
8 (725-40) 2-21-27
19.7
Бәйдібек аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Шаян ауылы, Тасболатов көшесі, 2
8 (725-48) 2-17-86
19.8
Қазығұрт аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Қазығұрт ауылы, Мұратов көшесі, 53/1
8 (725-39) 2-5-94
19.9
Мақтаарал аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Жетісай қаласы, Жүргенбаев көшесі, 10
8 (725-34) 6-52-73
19.10
Ордабасы аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі
8 (725-44) 2-15-88
19.11
Отырар аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Шәуілдір ауылы, Сәрсенбаев көшесі, 14
8 (725-44) 2-19-93
19.12
Сайрам аудандық мұрағаты
Оңтүстік Қазақстан облысы, Ақсукент ауылы, Жібек жолы көшесі

16.18
Сузакский районный филиал
село Шолаккорган,
улица С. Кожанова б/н
8-72-546-43-329
16.19
Сарыагашский районный филиал
город Сарыагаш,
улица Шораулы, б/н
8-72-537-27-021
16.20
Абайский сельский филиал
село Абай,
улица А. Жылкышиева, б/н
8-72-532-31-629
16.21
Шардаринский районный филиал
город Шардара,
улица А. Сандыбаева, б/н
8-72-535-21-583
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача архивных справок"
Показатели качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя
в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 842
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2009 года № 2315
Стандарт государственной услуги
"Апостилирование архивных справок и копий архивных документов,
исходящих из государственных архивов Республики Казахстан
и направляемых за рубеж"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - Комитет) по адресу: город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 215, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов", подпункта 15) пункта 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)".

16.18
Созақ аудандық филиалы
Шолаққорған ауылы,
Қожанов көшесі, н/ж
8-72-546-43-329
16.19
Сарыағаш аудандық филиалы
Сарыағаш қаласы,
Шораұлы көшесі, н/ж
8-72-537-27-021
16.20
Абай ауылдық филиалы
Абай ауылы,
А.Жылқышиев көшесі, н/ж
8-72-532-31-629
16.21
Шардара аудандық филиалы
Шардара қаласы,
А. Сандыбаев көшесі, н/ж
8-72-535-21-583
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % -ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 842 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 2315 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шет елге жіберілетін мұрағаттық анықтамалар мен мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін апостильдеу» мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 215-кабинет мекенжайында орналасқан Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті (бұдан әрі – Комитет), интернет-ресурсы: www.egov.kz, www.mсi.gov.kz, баламалы негізде тізбесі осы стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сондай-ақ «электронды үкімет» веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Респубикасының шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы Заңы, «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 18-бабы 1-тармағының 15) тармақшасы, «Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі № 545 қаулысы негізінде көрсетіледі.

4. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги и необходимых документах размещается на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - МСИ РК): www.mci.gov.kz, в официальных источниках информации, на стендах в Центрах, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Видом завершения государственной услуги является проставление штампа апостиля на архивных справках и копиях архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Комитет:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта при личном посещении, услуга оказывается в день подачи документов;
б) при письменном обращении по почте, в течение трех рабочих дней со дня поступления необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
в) подачи электронного запроса через портал, услуга оказывается в течение трех рабочих дней со дня поступления необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 10 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 15 минут;
при обращении в Центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта - до 20 календарных дней (в зависимости от расстояния место расположения Центра) с момента отправки документов Центром в Комитет;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов, необходимых для получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 15 минут.
8. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с подпунктом 8) статьи 540 Налогового Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет 50 % от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины. Государственная пошлина за проставление апостиля уплачивается наличными деньгами путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат электронды Үкімет порталында: www.egov.kz, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің (бұдан әрі – ҚР БАМ) интернет-ресурсында: www.mсi.gov.kz, ресми ақпарат көздерінде, тізбесі осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Орталықтардағы стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шет елге жіберілетін мұрағаттық анықтамалар мен мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль мөртабанын қою не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Комитетке өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызмет мына сәттен:
а) жеке өзі келгенде тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызмет құжаттар берілген күні көрсетіледі;
б) пошта арқылы жазбаша өтініш берілгенде осы Стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттар келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде;
в) портал арқылы электрондық сұраныс берілгенде осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттар келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 10 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минут;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
а) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырып, Орталық құжаттарды Комитетке жіберген сәттен бастап күнтізбелік 20 күнге дейін (Орталық орналасқан жердің ара қашықтығына байланысты) көрсетіледі;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Салық Кодексіне сәйкес мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 50%-ын құрайтын мемлекеттік баж алынады. Апостиль қойылғаны үшін мемлекеттік баж банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен төленеді.

9. Государственная услуга оказывается:
при обращении в Комитет:
ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Прием документов осуществляется с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении через портал обработка электронных запросов осуществляется по графику работы Комитета;
при обращении в Центр:
шесть дней в неделю, кроме выходных и праздничных дней, устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9-00 часов до 19-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для поддержки правопорядка помещение имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
Государственная услуга также оказывается в здании Центра по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет:
при обращении в Комитет:
1) архивную справку или копии архивных документов, выданных государственным архивным учреждением, на которые проставляется апостиль, с сопроводительным письмом государственного архива;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя или документ удостоверяющий полномочия доверенного лица (при личном посещении);
3) квитанцию об оплате государственной пошлины.
В случае обращения потребителя через портал электронный запрос заверяется электронной цифровой подписью лица, направившего запрос, документы, указанные выше, прикрепляются в сканированном варианте.
Для проставления штампа апостиля потребуется подлинники архивной справки или копии архивных документов;
при обращении в Центр:
1) архивную справку или копии архивных документов, выданных государственным архивным учреждением, на которые проставляется апостиль, с сопроводительным письмом государственного архива;
2) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность потребителя или документ удостоверяющий полномочия доверенного лица;

9. Мемлекеттік қызмет:
Комитетке өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Қабылдау кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
портал арқылы өтініш білдірген кезде электронды сұраныстарды өңдеу Комитеттің жұмыс кестесі бойынша жүзеге асырылады.
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты күн, оның сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ететін кесте белгіленеді, филиалдар мен өкілдіктер үшін 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін жұмыс кестесі белгіленеді. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Ғимаратта құқықтық тәртіпті қорғау үшін үй-жайда тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталық ғимаратында да көрсетіледі, мұнда дене мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген. Залда анықтама бюросы, тосып отыратын креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мыналарды ұсынады:
Комитетке өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік мұрағаттың ілеспе хатымен бірге мемлекеттік мұрағат мекемесі берген, апостиль қойылатын мұрағаттық анықтама немесе мұрағаттық құжаттардың көшірмелері;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат немесе сенім білдірілген тұлғаның (жеке өзі келгенде) өкілеттігін куәландыратын құжат;
3) мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек.
Тұтынушы портал арқылы өтініш білдірген жағдайда электронды сұраныс сұранысты жіберген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады, жоғарыда көрсетілген құжаттар сканерге түсіріліп қоса беріледі.
Апостиль мөртабанын қою үшін мұрағаттық анықтаманың түпнұсқасы не мұрағат құжаттарының көшірмелері талап етіледі.
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) мемлекеттік мұрағаттың ілеспе хатымен бірге мемлекеттік мұрағат мекемесі берген, апостиль қойылатын мұрағаттық анықтама немесе мұрағаттық құжаттар көшірмелері;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы және көшірмесі немесе сенім білдірілген тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат;

3) квитанцию об оплате государственной пошлины.
При приеме пакета документов сотрудник Центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал потребителю.
12. Для получения государственной услуги через Комитет заполнение бланков, заявлений не требуется.
При обращении через портал потребитель заполняет форму электронного запроса.
В Центре бланки заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра.
13. Документы для получения государственной услуги через Комитет сдаются на регистрацию по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 215, телефон: (7172) 74-05-29.
Прием электронного запроса осуществляется на портале: www.egov.kz в закладке "Электронные услуги".
В Центре прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра. Адреса Центров указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением принятия Комитетом всех необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, служит регистрация документов, предоставленных для апостилирования в книге (журнале) регистрации с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
На электронный ящик или в Личный кабинет на портале потребителя направляется уведомление-отчет о принятии заявки для предоставления государственной услуги с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
При приеме документов через Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Комитетом проапостилированные архивные справки, копии архивных документов выдаются потребителю (доверенному лицу) при личном приеме потребителя (доверенного лица) либо направляются по почте потребителю, либо Министерство иностранных дел Республики Казахстан, иностранным дипломатическим представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, для направления потребителю.
Выдача готовых документов потребителю производится по адресу: г. Астана, Есильский район, ул. Орынбор, д. 8, подъезд 14, кабинет 215, телефон: (7172) 74-05-29.
В случае запроса через портал потребителю направляется уведомление о необходимости предоставления оригинала архивной справки и копии архивных документов, по получению которого проставляется апостиль.
В Центре выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.

3) мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек.
Құжаттар пакетін қабылдаған кезде Орталық қызметкері көшірмелердің түпнұсқамен сәйкестігін салыстырып, түпнұсқаны тұтынушыға қайтарып береді.
12. Мемлекеттік қызметті Комитет арқылы алу үшін бланкілер, өтініштер толтыру талап етілмейді.
Тұтынушы портал арқылы өтініш білдіргенде электронды сұраныс нысанын толтырады.
Орталықта өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда не Орталықтың консультанттарында болады.
13. Мемлекеттік қызметті Комитет арқылы алу үшін құжаттар мына мекенжайға тіркеуге тапсырылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 215-кабинет, телефон: (7172) 74-05-29.
Электрондық сұранысты қабылдау www.egov.kz порталында «Электрондық қызметтер» бетбелгісінде жүргізіледі.
Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелердің» мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасқан, сондай-ақ Орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі және лауазымы көрсетілген «терезелер» арқылы жүзеге асырылады. Орталықтардың мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
14. Тұтынушының мемлекеттік қызметті алуының белгіленген күнін көрсете отырып, Комитеттің осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды қабылдап алғанын апостиль қоюға ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына (журналына) тіркеуі растайды.
Тұтынушының электронды жәшігіне немесе порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметті алу күнін көрсете отырып хабарлама есеп жолданады.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған жағдайда тұтынушыға:
1) сұраудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні мен орны;
5) Орталықтың құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
15. Комитет апостильденген мұрағаттық анықтамаларды, мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін тұтынушы (сенімді тұлға) жеке өзі келгенде тұтынушыға (сенімді тұлғаға) береді не пошта арқылы тұтынушыға не тұтынушыға жіберу үшін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне, Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетелдік дипломатиялық өкілдіктерге жібереді.
Тұтынушыға дайын құжаттарды беру мына мекенжайда жүргізіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 215-кабинет, телефон: (7172) 74-05-29.
Портал арқылы сұраныс берілген жағдайда тұтынушыға алынғаннан кейін апостиль қойылатын мұрағаттық анықтаманың түпнұсқасын және мұрағат құжаттарының көшірмесін ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жіберіледі.
Орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді Орталық инспекторы қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы жүзеге асырады.

16. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При ненадлежащем оформлении документов или при обращении ненадлежащего лица, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов Комитет возвращает их потребителю или в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
17. По отношению к потребителю услуг Комитет и Центр руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа государственных органов ежегодно утверждается приказом Министра связи и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц Комитета разъясняет и оказывет содействие в подготовке жалобы начальник управления архивов и документации Комитета, по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет 462, телефон: (7172) 74-05-31.
Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) инспектора Центра и оказания содействия в подготовке жалобы потребитель обращается к руководителю Центра, контактные данные которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) инспектора Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы Центра: 58-00-58.
21. В случае несогласия с результатами услуги жалоба подается на имя руководства Министерства связи и информации Республики Казахстан по адресу: г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 15, кабинет 225, телефон: (7172) 74-01-21, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz, в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя председателя Комитета. График работы: рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней. Адрес Комитета: 010000, г. Астана, ул. Орынбор, 8, подъезд 14, кабинет 231. Телефон приемной председателя Комитета: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mci.gov.kz.
В случае некорректного обслуживания сотрудником Центра жалоба - подается на имя руководителя Центра, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центра.

16. Тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұруға негіз болып табылады.
Құжаттар тиісінше рәсімделмегенде немесе бөтен тұлғалар өтініш білдіргенде құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Комитет тұтынушыға не Орталыққа бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып оларды қайтарады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет және Орталық қызметтерді тұтынушыға қатысты мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түпкілікті әрі толық ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалардың құжаттарын сақтау және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін Комитеттің Мұрағаттар мен құжаттама басқармасының бастығы мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 462-бөлме, телефон: (7172) 74-05-31 түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдемдеседі.
Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық басшысы түсіндіреді және шағым дайындауға жәрдемдеседі.
Орталық инспекторының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібі туралы ақпаратты Орталықтың ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны бойынша алуға болады: 58-00-58.
21. Қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі басшылығының атына шағым мына мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 14-кіреберіс, 225-кабинет, телефон: (7172) 74-01-21, демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда Комитет төрағасының атына шағым беріледі. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап, 18-00-ге дейін түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-үй, 14-кіреберіс, 231-бөлме. Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: (7172) 74-02-51, интернет-ресурс: www.mсi.gov.kz.
Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық директорының атына шағым беріледі.