О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг Министерством обороны Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2011 года № 848. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 219
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2014 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг Министерством обороны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 3, ст. 22) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан";
в подпунктах 1)2)3)4) и 5) пункта 1 слово "оказания" исключить;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
стандарты оказания государственных услуг, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 и 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 848
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
"Прием и снятие с воинского учета офицеров запаса"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием и снятие с воинского учета офицеров запаса" оказывается местными органами военного управления (далее - МОВУ), а также через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе. Перечни МОВУ и Центров указаны в приложениях 2, 3 к настоящему Стандарту.
В населенных пунктах, где отсутствуют МОВУ, прием и снятие с воинского учета офицеров запаса обеспечивают акимы поселков, аулов (сел), аульного (сельского) округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 16 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", пунктов 61 - 71 Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371, подпункта 19) пункта 9 Положения о местных органах военного управления Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 1232 (ДСП), постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz., а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях МОВУ и Центров.
5. Видом завершения оказываемой государственной услуги является отметка (штамп) о приеме/снятии с воинского учета в военном билете или временном удостоверении (взамен военного билета) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 22 шілдедегі № 848 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2014 № 219 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 3, 22-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы";
1-тармақтың 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларындағы "көрсету" деген сөз алып тасталсын;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2), 3) тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:".
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары осы қаулыға 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 848 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
"Запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару" мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару" мемлекеттік қызметі жергілікті әскери басқару органдарымен (бұдан әрі - ЖӘБО), сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. ЖӘБО мен Орталықтардың тізбелері осы Стандартқа 2, 3-қосымшаларда көрсетілген.
ЖӘБО жоқ елді мекендерде запастағы офицерлерді есепке алуды және одан шығаруды кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтің әкімдері қамтамасыз етеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңы 16-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери есебін жүргізу тәртібі туралы ереженің 61-71-тармақтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы № 1232 (ҚПҮ) қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті әскери басқару органдары туралы ереженің 9-тармағы 19) тармақшасының, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және ЖӘБО мен Орталықтардың үй-жайларында орнатылған стенділерде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау түрі әскери билетте немесе уақытша куәлікте (әскери билет орнына) әскери есепке алу/шығару туралы белгі (мөртаңба) қою немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, подлежащим воинскому учету, за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) освобожденных от исполнения воинской обязанности;
3) отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ:
1) срок оформления документов - 10 минут с момента обращения заявителя в МОВУ;
2) время ожидания в очереди - не более 30 минут при сдаче необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта;
3) ожидание для получения документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в Центр:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в МОВУ (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется: при обращении в МОВУ:
четыре дня в неделю с 9.00 часов до 18.00 часов (кроме среды, субботы, воскресенья и праздничных дней), перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть дней в неделю с 9.00 часов до 20.00 часов, за исключением воскресенья, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании МОВУ или в здании Центра по месту проживания заявителя, где предусмотрены условия для обслуживания. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков на государственном и русском языках, принимаются меры противопожарной безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для приема и снятия с воинского учета заявителям необходимо предоставление следующих документов:
в МОВУ:
1) для постановки на воинский учет:
заявление установленного образца;
оригинал удостоверения личности;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета) с отметкой о снятии с воинского учета с прежнего места воинского учета;
водительское удостоверение (при его наличии).
2) для снятия с воинского учета:
заявление установленного образца;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета);
в Центре:
1) для постановки на воинский учет:
заявление установленного образца;
копия удостоверения личности;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета) с отметкой о снятии с воинского учета с прежнего места воинского учета; копия водительского удостоверения (при его наличии).
2) для снятия с воинского учета:
заявление установленного образца;
копия удостоверения личности;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета).
Дополнительно в Центр предоставляется оригинал удостоверения личности для сверки с вышеуказанными документами, а также указываются в бланке заявления данные водительского удостоверения (при его наличии).
При приеме пакета документов сотрудник Центра сверяет подлинность копии удостоверения личности с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.

6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) әскери міндетті атқарудан босатылғандарды;
3) бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтейтіндерді;
4) Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде тұрақты тұратындарды қоспағанда, әскери есепке алуға жататын Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - өтініш беруші ЖӘБО-ға өтініш жасаған сәттен бастап 10 минут;
2) кезекте күту уақыты - осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезде 30 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу үшін күту - өтініш беруші өтініш жасаған сәттен бастап 10 минут;
Орталыққа өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - ЖӘБО-ға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте барынша жол берілетін күту уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте барынша жол берілетін күту уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
аптасына төрт күн сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін (сәрсенбі, сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа), түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
Қабылдау кезектілік тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш жасаған кезде:
жексенбіні қоспағанда, түскі үзіліссіз, аптасына алты күн сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезектілік тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген ЖӘБО-ның ғимаратында немесе Орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылған бланкілер үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады, өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Әскери есепке алу және одан шығару үшін өтініш берушілер мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
ЖӘБО-ға:
1) әскери есепке қою үшін:
белгіленген үлгідегі өтінішті;
жеке куәлігінің тұпнұсқасын;
бұрынғы әскери есепте тұрған жерінен әскери есептен шығарылғаны туралы белгісі бар әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына);
жүргізуші куәлігін (ол бар болған кезде).
2) әскери есептен шығару үшін:
белгіленген үлгідегі өтінішті;
әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына);
Орталыққа:
1) әскери есепке қою үшін: белгіленген үлгідегі өтінішті;
жеке куәлігінің көшірмесін;
бұрынғы әскери есепте тұрған жерінен әскери есептен шығарылғаны туралы белгісі бар әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына);
жүргізуші куәлігінің көшірмесін (ол бар болған кезде);
2) әскери есептен шығару үшін:
белгіленген үлгідегі өтінішті;
жеке куәлігінің көшірмесін;
әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына).
Орталыққа қосымша жоғарыда көрсетілген құжаттармен салыстыру үшін жеке куәліктің түпнұсқасы ұсынылады, сондай-ақ өтініш бланкісінде жүргізуші куәлігінің (ол бар болған кезде) деректері көрсетіледі.
Құжаттар пакетін қабылдау кезінде Орталықтың қызметкері жеке куәлігінің көшірмесін түпнұсқасымен салыстырады және түпнұсқаны өтініш берушіге қайтарады.

12. В МОВУ бланки заявлений для постановки и снятия с воинского учета размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у сотрудников МОВУ.
В Центре бланки заявлений для постановки и снятия с воинского учета размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у консультантов Центра.
Формы бланков заявлений для постановки и снятия с воинского учета указаны в приложениях 4, 5 к настоящему Стандарту и размещаются на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz.
13. В МОВУ (Центре) прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность сотрудника МОВУ (инспектора Центра).
14. МОВУ подтверждение о принятии документов не выдает.
Заявителю на момент обращения проставляется отметка (штамп) о приеме или снятии с воинского учета в военном билете или временном удостоверении (взамен военного билета) с указанием:
1) даты и наименования МОВУ;
2) подписи сотрудника МОВУ, принявшего документы для оказания государственной услуги.
При приеме документов через Центр, заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Заявителю при личном посещении лично в руки выдается военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета) с отметкой о приеме или снятии с воинского учета сотрудником МОВУ посредством "окон".
В Центре выдача готовых документов заявителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. При выявлении ошибок, исправлений, подчисток в документах сотрудник МОВУ устно доводит до заявителя причину отказа в постановке или снятии с воинского учета. В случаях нарушения заявителем сроков приема или снятия с воинского учета сотрудник МОВУ направляет заявителя с документами к начальнику МОВУ для принятия мер, предусмотренных статьями 508 и 510 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. После принятия начальником МОВУ соответствующих мер заявитель установленным порядком ставится или снимается с воинского учета.
При выявлении вышеуказанных недостатков в документах, поступающих из Центра, либо при предоставлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, МОВУ в течение 1 рабочего дня после получения документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует заявителя в течение одного рабочего дня после их получения, и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
В случаях если заявитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца со дня подачи заявления, после чего передает их в МОВУ.
3. Принципы работы

12. ЖӘБО-да әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда және ЖӘБО қызметкерлерінде болады.
Орталықта әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштердің бланкілері күту Залындағы арнайы тағанда және Орталықтың консультанттарында болады.
Әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштер бланкілерінің үлгілері осы Стандартқа 4, 5-қосымшаларда көрсетілген және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
13. ЖӘБО-да (Орталықта) құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ЖӘБО қызметкерінің (Орталық инспекторының) тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. ЖӘБО құжаттарды қабылдау туралы растама бермейді.
Өтініш берушіге өтініш жасаған сәтте мыналарды көрсете отырып, әскери билетке немесе уақытша куәлікке (әскери билеттің орнына) әскери есепке алу немесе одан шығару туралы белгі (мөртаңба) қойылады:
1) күні және ЖӘБО-ның атауы;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдаған ЖӘБО қызметкерінің қолы.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған кезде өтініш берушіге мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1. құжаттардың нөмірі мен қабылданған күні;
2. сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3. қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4. құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5. құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Өтініш берушіге өзі келген кезде "терезелер" арқылы ЖӘБО қызметкері әскери есепке алғаны немесе одан шығарғаны туралы белгісі бар әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына) қолына береді.
Орталықта өтініш берушіге дайын құжаттарды беруді "терезелер" арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде Орталықтың инспекторы жүзеге асырады.
16. Құжаттарда қателер, түзетулер, өшірулер анықталған кезде ЖӘБО қызметкері өтініш берушіге әскери есепке қоюдан немесе одан шығарудан бас тарту себебін ауызша жеткізеді. Өтініш беруші әскери есепке алу немесе одан шығару мерзімдерін бұзған жағдайларда ЖӘБО қызметкері өтініш берушіні құжаттарымен Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 508 және 510-баптарында көзделген шараларды қабылдау үшін ЖӘБО бастығына жібереді. ЖӘБО бастығы тиісті шараларды қабылдағаннан кейін өтініш беруші белгіленген тәртіппен әскери есепке алынады немесе одан шығарылады.
Орталықтан келіп түсетін құжаттарда жоғарыда көрсетілген кемшіліктер анықталған кезде немесе осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған кезде ЖӘБО құжаттарды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша негіздей отырып, оларды Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық оларды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді және қайтару себебі туралы уәкілетті органның жазбаша негіздемесін береді.
Егер өтініш беруші құжаттарды мерзімінде алмаған жағдайларда Орталық оларды өтініш берілген күнінен бастап 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды ЖӘБО-ға береді.
3. Жұмыс қағидаттары

17. Деятельность МОВУ и Центра основывается на следующих принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
соблюдения законности при выполнении служебных обязанностей;
вежливости;
предоставления исчерпывающей и полной информации;
обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации;
обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему Стандарту, которые размещаются на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz., а также в официальных источниках информации.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра обороны Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Органом, разъясняющим порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц МОВУ, являются департаменты по делам обороны областей, городов Астана и Алматы в лице помощников начальника департамента по юридической работе (юрисконсультов). Адреса и телефоны МОВУ указаны в приложении 2 к настоящему Стандарту.
Вышестоящим уполномоченным органом по рассмотрению жалоб и претензий по качеству предоставления государственной услуги является Департамент организационно-мобилизационной работы Министерства обороны Республики Казахстан.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) инспектора Центра можно получить по телефону информационно-справочной службы Центра: 58-00-58.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя начальника MOBУ или в вышестоящий уполномоченный орган.
При предоставлении государственной услуги через Центр жалоба о несогласии с результатами оказанной государственной услуги подается на имя директора Центра.
22. В случаях некорректного обслуживания в МОВУ жалоба подается на имя начальника МОВУ или в вышестоящий уполномоченный орган.
При предоставлении государственной услуги через Центр жалоба о некорректном обслуживании подается на имя директора Центра. Адреса и телефоны Центров указаны в приложении 3 к настоящему Стандарту. Графики работы МОВУ и Центров указаны в пункте 1 настоящего Стандарта.
23. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме, а также в электронном виде в установленном законодательством порядке.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество заявителя, его почтовый адрес и дата. Жалоба должна быть подписана заявителем либо заверена электронной цифровой подписью.

17. ЖӘБО-ның және Орталықтың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік міндеттерін атқарған кезде заңдылықты сақтау;
сыпайылық;
түпкілікті және толық ақпарат беру;
ақпараттың сақталуын, қорғалуын және оның құпиялылығын қамтамасыз ету;
құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді, олар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
19. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет сапасы және қол жетімділігі көрсеткіштерінің мақсатты мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. ЖӘБО уәкілетті лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін орган облыстардың, Астана және Алматы қалаларының қорғаныс істері жөніндегі департаменттері атынан департамент бастығының заң жұмыстары жөніндегі көмекшілері (заң консульттары) болып табылады. ЖӘБО мекенжайлары мен телефондары осы Стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы бойынша шағымдар мен талап-арыздарды қарау жөніндегі жоғары тұрған уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті болып табылады.
Орталық инспекторының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Орталықтың ақпараттық-анықтама қызметінің телефоны арқылы алуға болады: 58-00-58.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым ЖӘБО бастығының атына немесе жоғары тұрған уәкілетті органға беріледі.
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеу туралы шағым Орталық директорының атына беріледі.
22. ЖӘБО-да дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайларда шағым ЖӘБО бастығының атына немесе жоғары тұрған уәкілетті органға беріледі. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дұрыс қызмет көрсетілмегені туралы шағым Орталық директорының атына беріледі.
Орталықтың мекенжайлары мен телефондары осы Стандартқа 3-қосымшада көрсетілген. ЖӘБО мен Орталықтардың жұмыс кестелері осы Стандарттың 1-тармағында көрсетілген.
23. Шағымдар ауызша немесе жазбаша түрде, сондай-ақ электрондық түрде заңнамада белгіленген тәртіппен қабылданады.
Шағымда өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, оның пошталық мекенжайы және күні көрсетіледі. Шағымға өтініш берушінің қолы қойылған немесе оның электрондық цифрлы қолтаңбасымен расталған болуға тиіс.

24. Заявителю, обратившемуся письменно, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Поступившая жалоба регистрируется в журнале учета входящей корреспонденции уполномоченного органа и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", а также иными нормативными правовыми актами.
Установленные сроки рассмотрения обращений граждан - 30 календарных дней, а не требующие получения дополнительной информации и изучения - 15 календарных дней.
Ход рассмотрения и ответ на поданную жалобу можно узнать в МОВУ.
Поступившая жалоба в Центре регистрируется в журнале учета информации и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
В случае несогласия заявителя с принятым решением начальника МОВУ, вышестоящего уполномоченного органа или директора Центра заявитель имеет право обратиться в суд з установленном законодательством порядке.
25. Время приема руководителей уполномоченного органа и Центра определяется в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и Центра, предусмотренными в пункте 9 настоящего Стандарта.
Контактные телефоны МОВУ указаны в приложении 2 к настоящему Стандарту.
Контактные телефоны уполномоченного органа указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа.
Контактные телефоны Центров указаны в приложении 3, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров.
Адрес Министерства обороны Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Достык, дом № 14, интернет-ресурс: www.mod.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Прием и снятие с воинского учета
офицеров запаса"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
95 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
80 %
3.2. % (доля) услуг, информация
о которых доступна в
электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования

24. Жазбаша өтініш жасаған өтініш берушіге өтініштің қабылданған күнін және уақытын, оны қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып талон беріледі.
Келіп түскен шағым уәкілетті органның кіріс хат-хабарларын есепке алу журналына тіркеледі және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында, сондай-ақ өзге де нормативтік-құқықтық актілерде белгіленген мерзімдерде қаралады.
Азаматтардың өтініштерін қараудың белгіленген мерзімдері - 30 күнтізбелік күн, ал қосымша ақпаратты алуды және зерделеуді талап етпейтіндер - 15 күнтізбелік күн.
Берілген шағымды қарау барысын және оған жауапты ЖӘБО-дан білуге болады.
Орталыққа келіп түскен шағым ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш берушіге пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Өтініш беруші ЖӘБО бастығы, жоғары тұрған уәкілетті орган немесе Орталық директоры қабылдаған шешіммен келіспеген жағдайда өтініш беруші заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа өтініш жасауға құқылы.
25. Уәкілетті органның және Орталық басшыларының қабылдау уақыты осы Стандарттың 9-тармағында көзделген уәкілетті органның және Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес айқындалады.
ЖӘБО байланыс телефондары осы Стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Уәкілетті органның байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде және уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан стенділерде көрсетіледі.
Орталықтардың байланыс телефондары 3-қосымшада, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерде көрсетілген.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, № 14 үй, интернет-ресурсы:www.mod.kz.
"Запастағы офицерлерді әскери есепке
алу және одан шығару" мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
95%
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібінің сапасына және ол туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80%
3.2. Ақпаратына электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
50%
4. Шағымдану үдерісі

4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Прием и снятие с воинского
учета офицеров запаса"
Адреса и телефоны местных органов военного управления
областей, городов Астаны и Алматы
п/п
Наименования департаментов по
делам обороны областей,
городов Астаны и Алматы
Адреса расположения
ДДО
Номера
телефонов
1
2
3
4
1
ДДО города Астана
010000, г. Астана,
ул. Ауэзова, 5 а
8(7172)
72-18-54
38-27-09
2
ДДО города Алматы
050000, г. Алматы,
ул. Наурызбай
батыра, 96
8(7272)
72-86-47
72-86-48
3
ДДО Акмолинской области
020000,
г. Кокшетау,
ул. Кенесары, 42
8(7162)
25-77-82
40-16-82
4
ДДО Актюбинской области
030020, г. Актобе,
пр. 312 Стрелковой
дивизии, 12
8(7132)
54-54-64
54-74-13
5
ДДО Алматинской области
040000,
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик,
31/33
8(7282)
21-06-78
21-09-67
6
ДДО Атырауской области
060007, г. Атырау,
ул. Канцева, 3
8(7122)
32-32-21
32-59-85
7
ДДО Восточно-Казахстанской
области
070019, г.
Усть-Каменогорск,
ул. Новаторов, 18,
8(7232)
24-93-66
24-55-39
8
ДДО Жамбылской области
080003, г. Тараз,
ул. Ленина, 59
8(7262)
43-17-96
45-04-78
9
ДДО Западно-Казахстанской
области
090001, г. Уральск,
ул. Шевченко, 54
8(7112)
51-10-18
51-05-67
10
ДДО Карагандинской области
100000,
г. Караганда,
ул. Ерубаева 9
8(7212)
56-02-62
56-33-56
11
ДДО КостанаЙской области
110000,
г. Костанай,
ул. Баймагамбетова,
150
8(7142)
50-14-66
50-18-11
12
ДДО Кызылординской области
120016,
г. Кызылорда,
ул. М. Шокая, 134
5(7242)
24-73-38
24-42-66
13
ДДО Мангистауской области
130000, г. Актау,
23 мкн. д.2
8(7292)
43-24-81
43-32-51
14
ДДО Павлодарской области
140000,
г. Павлодар,
ул. Чкалова, 20/1
8(7182)
68-31-70
68-31-80
15
ДДО Северо-Казахстанской
области
150000,
г. Петропавловск,
пр. Егемен
Қазақстан, 1
8(7152)
46-65-91
46-48-23
16
ДДО Южно-Казахстанской
области
160011, г. Шымкент,
ул. Сарбаздар, 8
8(7252)
54-95-88
55-81-29
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Прием и снятие с воинского
учета офицеров запаса"
Адреса и телефоны центров обслуживания населения
областей, городов Астаны и Алматы
п/п
Наименования центров
обслуживания населения
Адреса расположения
центров
Номера
телефонов
1
2
3
4
1
ЦОН Акмолинской области
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова,
д. 189 «а»
8(7162)
40-10-76
2
ЦОН Актюбинской области
г. Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8(7132)
56-57-87
3
ЦОН Алматинской области
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, д.67
«б»
8(7282)
24-41-33
4
ЦОН Атырауской области
г. Атырау,
ул. Баймуханова, д.6
8(7122)
28-40-14
5
ЦОН № 1
Восточно-Казахстанской
области
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, д.37
«а»
8(7232)
51-03-46
6
ЦОН № 2
Восточно-Казахстанской
области
г. Семей, 408-ой
квартал, д. 21
8(7232)
33-55-93
7
ЦОН Жамбылской области
г. Тараз,
ул. Койгельди, д. 158
«а»
8(7262)
43-84-18
3
ЦОН Западно-Казахстанской
области
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81
8(7112)
23-68-81
9
ЦОН Карагандинской области
г. Караганда,
ул. Чкалова, д.7
8(7212)
41-63-03
10
ЦОН Костанайской области
г. Костанай,
ул. Тарана, д. 114
8(7142)
54-10-20
11
ЦОН Кызылординской области
г. Кызылорда,
ул. Муратбаева, б/н
8(7242)
23-08-46
12
ЦОН Мангистауской области
г. Актау,
15 мкр., д.67 «б»
8(7292)
31-85-16
13
ЦОН Павлодарской области
г. Павлодар,
ул. Павлова, д.48
8(7182)
33-47-55
14
ЦОН Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д. 157
8(7152)
33-31-03
15
ЦОН Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Мадели кожа б/н
8(7252)
30-06-79
16
ЦОН Алмалинского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра,
д.221
8(7272)
63-82-51
17
ЦОН Бостандыкского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Ходжанова, д. 9
8(7272)
48-17-77
18
ЦОН Жетысуского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Толе би, д. 155
8(7273)
78-47-01
19
ЦОН Медеуского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Маркова, д.44
8(7272)
39-65-52
20
ЦОН Турксибского района
города Алматы
г. Алматы, ул. Зорге,
д. 9
8(7272)
34-09-35
21
ЦОН № 1 района Алматы
города Астаны
г. Астана,
ул. Жубанова, д.2
8(7172)
37-02-06
22
ЦОН № 2 района Алматы
города Астаны
г. Астана, ул. 70 «а»
8(7172)
40-65-62
23
ЦОН № 1 района Сарыарка
города Астаны
г. Астана,
ул. Пушкина, д.97
8(7172)
32-42-79
24
ЦОН № 2 района Сарыарка
города Астаны
г. Астана,
ул. 81, д. 85
8(7172)
37-74-34
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Прием и снятие с воинского
учета офицеров запаса"
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от _____________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество,
____________________________________
число, месяц, год рождения,
____________________________________
место рождения - село, поселок, город, район,
________________________________
область, республика)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу поставить меня на воинский учет в связи с: переменой
места жительства и/или увольнением в запас из рядов Вооруженных Сил,
других войск и воинских формирований РК (ВС РК, ВВ МВД, МЧС РК, КНБ
РК, РГ РК), временным пребыванием на срок свыше 3-х месяцев (нужное
подчеркнуть).
Прибыл из _____________________________________________________
(указать точное название отдела (управления) по делам обороны,
воинского формирования
_____________________________________________________________________
откуда прибыл военнообязанный или призывник, их место нахождения)
_____________________________________________________________________
Место жительства ____________________________________________________
(указать точный адрес, телефон)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Место учебы, работы и должность _______________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование учебного заведения, точный адрес места
нахождения организации, телефон)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Образование, гражданская специальность ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Семейное положение ____________________________________________
(фамилии, имя, отчество жены (мужа),
_____________________________________________________________________
детей, число, месяц, год рождения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Указать период прохождения воинской службы (вид, род войск,
номер в/части) и/или обучения на военной кафедре учебного заведения
(указать ВУС) _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Для призывников, проживающих у родственников, указать их
Ф.И.О., год рождения и степень родства ______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В случае изменения места жительства обязуюсь в 7-ми дневный
срок сообщить адрес.
Приложение: военный билет, временное удостоверение или
удостоверение о приписке.
"___" ___________ 20_ г. _________________/__________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Прием и снятие с воинского
учета офицеров запаса"
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от _____________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество,
____________________________________
число, месяц, год рождения,
____________________________________
место рождения - село, поселок, город, район,
________________________________
область, республика)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу снять меня с воинского учета в связи с выездом в
_____________________________________________________________________
(указать точный адрес места жительства, места учебы, телефон
_____________________________________________________________________
По причине ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При снятии с воинского учета я лично предупрежден об
ответственности за нарушение правил воинского учета и обязуюсь в 7-ми
дневный срок встать на воинский учет по новому месту жительства.
Мои близкие родственники проживают: ___________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество близкого родственника, его точный адрес,
телефон)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение: военный билет, временное удостоверение или
удостоверение о приписке.
"__" ___________ 20 _ г. ___________________/__________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 848
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
"Прием и снятие с воинского учета солдат, сержантов запаса"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием и снятие с воинского учета солдат, сержантов запаса" оказывается местными органами военного управления (далее - МОВУ), а также через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе. Перечни МОВУ и Центров указаны в приложениях 2, 3 к настоящему Стандарту.
В населенных пунктах, где отсутствуют МОВУ, прием и снятие с воинского учета солдат, сержантов запаса обеспечивают акимы поселков, аулов (сел), аульного (сельского) округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании: статьи 16 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе", пунктов 61-71 Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371, подпункта 19) пункта 9 Положения о местных органах военного управления Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 1232 (ДСП), постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz., а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях MOBУ и Центров.
5. Видом завершения оказываемой государственной услуги является отметка (штамп) о приеме/снятии с воинского учета в военном билете или временном удостоверении (взамен военного билета) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90%
"Запастағы офицерлерді әскери есепке
алу және одан шығару" мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Облыстар, Астана және Алматы қалалары жергілікті әскери басқару органдарының мекенжайлары мен телефондары
Р/с №
Облыстар, Астана және Алматы қалалары қорғаныс істері жөніндегі департаменттерінің атауы
ҚІД орналасқан мекенжай
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
1
Астана қаласының ҚІД
010000, Астана қаласы, Әуезов көшесі, 5а
8(7172) 72-18-54 38-27-09
2
Алматы қаласының ҚІД
050000, Алматы қаласы, Наурызбай батыр көшесі, 96
8(7272) 72-86-47 72-86-48
3
Ақмола облысының ҚІД
020000, Көкшетау қаласы, Кенесары көшесі, 42
8(7162) 25-77-82 40-16-82
4
Ақтөбе облысының ҚІД
030020, Ақтөбе қаласы, 312-ші атқыштар дивизиясы даңғылы, 12
8(7132) 54-54-64 54-74-13
5
Алматы облысының ҚІД
040000, Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 31/33
8(7282) 21-06-78 21-09-67
6
Атырау облысының ҚІД
060007, Атырау қаласы, Канцев көшесі, 3
8(7122) 32-32-21 32-59-85
7
Шығыс Қазақстан облысының ҚІД
070019, Өскемен қаласы, Новаторлар көшесі, 18
8(7232) 24-93-66 24-55-39
8
Жамбыл облысының ҚІД
080003, Тараз қаласы, Ленин көшесі, 59
8(7262) 43-17-96 45-04-78
9
Батыс Қазақстан облысының ҚІД
090001, Орал қаласы, Шевченко көшесі, 54
8(7112) 51-10-18 51-05-67
10
Қарағанды облысының ҚІД
100000, Қарағанды қаласы, Ерубаев көшесі, 9
8(7212) 56-02-62 56-33-56
11
Қостанай облысының ҚІД
110000, Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 150
8(7142) 50-14-66 50-18-11
12
Қызылорда облысының ҚІД
120016, Қызылорда қаласы, М. Шоқай көшесі, 134
8(7242) 24-73-38 24-42-66
13
Маңғыстау облысының ҚІД
130000, Ақтау қаласы, 23-шағын аудан, 2-үй
8(7292) 43-24-81 43-32-51
14
Павлодар облысының ҚІД
140000, Павлодар қаласы, Чкалов көшесі, 20/1
8(7182) 68-31-70 68-31-80
15
Солтүстік Қазақстан облысының ҚІД
150000, Петропавл қаласы, Егемен Қазақстан даңғылы, 1
8(7152) 46-65-91 46-48-23
16
Оңтүстік Қазақстан облысының ҚІД
160011, Шымкент қаласы, Сарбаздар көшесі, 8
8(7252) 54-95-88 55-81-29
"Запастағы офицерлерді әскери есепке
алу және одан шығару" мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Облыстар, Астана және Алматы қалалары халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары мен телефондары
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Орталықтар орналасқан мекенжай
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
1
Ақмола облысының ХҚО
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 "а" үй
8(7162) 40-10-76
2
Ақтөбе облысының ХҚО
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8(7132) 56-57-87
3
Алматы облысының ХҚО
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 "б" үй
8(7282) 24-41-33
4
Атырау облысының ХҚО
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 6-үй
8(7122) 28-40-14
5
Шығыс Қазақстан облысының № 1 ХҚО
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 "а" үй
8(7232) 51-03-46
6
Шығыс Қазақстан облысының № 2 ХҚО
Семей қаласы, 408-орам, 21-үй
8(7232) 33-55-93
7
Жамбыл облысының ХҚО
Тараз қаласы, Қойгелді көшесі, 158 "а" үй
8(7262) 43-84-18
8
Батыс Қазақстан облысының ХҚО
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81-үй
8(7112) 23-68-81
9
Қарағанды облысьның ХҚО
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8(7212) 41-63-03
10
Қостанай облысының ХҚО
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8(7142) 54-10-20
11
Қызылорда облысының ХҚКО
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, нөмірсіз үй
8(7242) 23-08-46
12
Маңғыстау облысының хқо
Ақтау қаласы, 15-шағын аудан, 67 "б" үй
8(7292) 31-85-16
13
Павлодар облысының ХҚО
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8(7182) 33-47-55
14
Солтүстік Қазақстан облысының ХҚО
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8(7152) 33-31-03
15
Оңтүстік Қазақстан облысының ХҚО
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8(7252) 30-06-79
16
Алматы қаласы Алмалы ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221-үй
8(7272) 63-82-51
17
Алматы қаласы Бостандық ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Ходжанов көшесі, 9-үй
8(7272) 48-17-77
18
Алматы қаласы Жетісу ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8(7273) 78-47-01
19
Алматы қаласы Медеу ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8(7272) 39-65-52
20
Алматы қаласы Турксіб ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Зорге көшесі, 9-үй
8(7272) 34-09-35
21
Астана қаласы Алматы ауданының № 1 ХҚО
Астана қаласы, Жұбанов көшесі, 2-үй
8(7172) 37-02-06
22
Астана қаласы Алматы ауданының № 2 ХҚО
Астана қаласы, 70 "а" көше
8(7172) 40-65-62
23
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 ХҚО
Астана қаласы, Пушкин көшесі, 97-үй
8(7172) 32-42-79
24
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 ХҚО
Астана қаласы, 81-көше, 85-үй
8(7172) 37-74-34
"Запастағы офицерлерді әскери
есепке алу және одан шығару"
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
_________________________________қорғаныс
(ауданы, қаласы)
істері жөніндегі бөлімінің (басқармасының)
бастығына
________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты,
________________________________________
туған күні, айы, жылы,
________________________________________
туған жері - селосы, кенті, каласы, ауданы,
_________________________________________
облысы, республикасы)
ӨТІНІШ
Мені тұрғылықты жерімді ауыстыруыма және/немесе ҚР Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары қатарынан (ҚР ҚК, ІІМ ІӘ, ҚР ТЖМ, ҚР ҰҚК, ҚР РҰ) запасқа шығуыма, 3 айдан астам мерзімге уақытша келуіме (керектісінің асты сызылсын) байланысты әскери есепке қоюыңызды сұраймын.
Келген жерім __________________________________________________
(әскери міндетті немесе әскерге шақырылушы келген қорғаныс істері
_____________________________________________________________________
жөніндегі бөлімінің (басқармасының), әскери құралымының нақты атауы,
олардың орналасқан орны көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері________________________________________________
(нақты мекенжайы, телефоны көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оқу, жұмыс орны және лауазымы__________________________________
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, ұйымның орналасқан жерінің нақты мекенжайы, телефоны көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Білімі, азаматтық мамандығы____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасылық жағдайы______________________________________________
(әйелінің (күйеуінің), балаларының тегі, аты,
_____________________________________________________________________
әкесінің аты, туған жылы, күні, айы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Әскери қызмет өткерген (әскер түрі, тегі, ә/бөлімінің нөмірі) және/немесе оқу орнының әскери кафедрасында оқыған кезеңі көрсетілсін (ӘЕМ көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Туыстарында тұратын әскерге шақырылушылар үшін олардың Т.А.Ә., туған жылы мен туыстық дәрежесі көрсетілсін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тұрғылықты жерімді ауыстырған жағдайда 7 күн мерзімде мекенжайымды хабарлауға міндеттенемін.
Қосымша: әскери билет, уақытша куәлік немесе тіркеу туралы куәлік.
20___ ж."____"_________ _______________/____________________________
"Запастағы офицерлерді әскери есепке
алу және одан шығару" мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
__________________________________қорғаныс
(ауданы, қаласы)
істері жөніндегі бөлімінің (басқармасының)
бастығына
___________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты,
___________________________________________
туған күні, айы, жылы,
___________________________________________
туған жері - селосы, кенті, қаласы, ауданы,
___________________________________________
облысы, республикасы)
ӨТІНІШ
Мені___________________________________________________________
(тұрғылықты жерінің нақты мекенжайы, оқу орны, телефоны көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
______________кетуіме байланысты әскери есептен шығаруыңызды сұраймын
Мынадай себептер бойынша_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Әскери есептен шығару кезінде маған әскери есепке алу қағидаларын бұзғаны үшін жауапкершілік туралы жеке ескертілді және 7 күн мерзімде жаңа тұрғылықты жерім бойынша әскери есепке тұруға міндеттенемін.
Менің жақын туыстарымның тұратын жері:_________________________
_____________________________________________________________________
(жақын туысының тегі, аты, әкесінің аты, оның нақты мекенжайы, телефоны)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: әскери билет, уақытша куәлік немесе тіркеу туралы куәлік.
20____ ж."___"___________ ____________________/________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 848 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
"Запастағы сарбаздарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару" мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Запастағы сарбаздарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару" мемлекеттік қызметі жергілікті әскери басқару органдарымен (бұдан әрі - ЖӘБО), сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. ЖӘБО мен Орталықтардың тізбелері осы Стандартқа 2, 3-қосымшаларда көрсетілген.
ЖӘБО жоқ елді мекендерде запастағы сарбаздарды, сержанттарды есепке алуды және одан шығаруды кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтің әкімдері қамтамасыз етеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңы 16-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери есебін жүргізу тәртібі туралы ереженің 61-71-тармақтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы № 1232 (ҚПҮ) қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті әскери басқару органдары туралы ереженің 9-тармағы 19) тармақшасының, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және ЖӘБО мен Орталықтардың үй-жайларында орнатылған стенділерде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау түрі әскери билетте немесе уақытша куәлікте (әскери билет орнына) әскери есепке алу/шығару туралы белгі (мөртаңба) қою немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

12. В МОВУ бланки заявлений для постановки и снятия с воинского учета размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у сотрудников МОВУ.
В Центре бланки заявлений для постановки и снятия с воинского учета размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у консультантов Центра.
Формы бланков заявлений для постановки и снятия с воинского учета указаны в приложениях 4, 5 к настоящему Стандарту и размещаются на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz.
13. В MOBУ (Центре) прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность сотрудника МОВУ (инспектора Центра).
14. МОВУ подтверждение о принятии документов не выдает.
Заявителю на момент обращения проставляется отметка (штамп) о приеме или снятии с воинского учета в военном билете или временном удостоверении (взамен военного билета) с указанием:
1) даты и наименования МОВУ;
2) подписи сотрудника МОВУ, принявшего документы для оказания государственной услуги.
При приеме документов через Центр заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Заявителю при личном посещении и лично в руки выдается военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета) с отметкой о приеме или снятии с воинского учета сотрудником МОВУ посредством "окон".
В Центре выдача готовых документов заявителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. При выявлении ошибок, исправлений, подчисток в документах сотрудник МОВУ устно доводит до заявителя причину отказа в постановке или снятии с воинского учета. В случаях нарушения заявителем сроков приема или снятия с воинского учета сотрудник МОВУ направляет заявителя с документами к начальнику МОВУ для принятия мер, предусмотренных статьями 508 и 510 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. После принятия начальником МОВУ соответствующих мер заявитель установленным порядком ставится или снимается с воинского учета.
При выявлении вышеуказанных недостатков в документах, поступающих из Центра, либо при предоставлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, МОВУ в течение 1 рабочего дня после получения документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует заявителя в течение одного рабочего дня после их получения, и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
В случаях если заявитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца со дня подачи заявления, после чего передает их в МОВУ.
3. Принципы работы

12. ЖӘБО-да әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда және ЖӘБО қызметкерлерінде болады.
Орталықта әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда және Орталықтың консультанттарында болады.
Әскери есепке қою және одан шығару үшін өтініштер бланкілерінің үлгілері осы Стандартқа 4, 5-қосымшаларда көрсетілген және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz.интернет-ресурсында орналастырылады.
13. ЖӘБО-да (Орталықта) құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ЖӘБО қызметкерінің (Орталық инспекторының) тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
14. ЖӘБО құжаттарды қабылдау туралы растама бермейді.
Өтініш берушіге өтініш жасаған сәтте мыналарды көрсете отырып, әскери билетке немесе уақытша куәлікке (әскери билеттің орнына) әскери есепке алу немесе одан шығару туралы белгі (мөртаңба) қойылады:
1) күні және ЖӘБО-ның атауы;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдаған ЖӘБО қызметкерінің қолы.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған кезде өтініш берушіге мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Өтініш берушіге өзі келген кезде "терезелер" арқылы ЖӘБО қызметкері әскери есепке алғаны немесе одан шығарғаны туралы белгісі бар әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына) қолына береді.
Орталықта өтініш берушіге дайын құжаттарды беруді "терезелер" арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде Орталықтың инспекторы жүзеге асырады.
16. Құжаттарда қателер, түзетулер, өшірулер анықталған кезде ЖӘБО қызметкері өтініш берушіге әскери есепке алудан немесе одан шығарудан бас тарту себебін ауызша жеткізеді. Өтініш беруші әскери есепке алу немесе одан шығару мерзімдерін бұзған жағдайларда ЖӘБО қызметкері өтініш берушіні құжаттарымен Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 508 және 510-баптарында көзделген шараларды қабылдау үшін ЖӘБО бастығына жібереді. ЖӘБО бастығы тиісті шараларды қабылдағаннан кейін өтініш беруші белгіленген тәртіппен әскери есепке алынады немесе одан шығарылады.
Орталықтан келіп түсетін құжаттарда жоғарыда көрсетілген кемшіліктер анықталған кезде немесе осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған кезде ЖӘБО құжаттарды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша негіздей отырып, оларды Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық оларды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді және қайтару себебі туралы уәкілетті органның жазбаша негіздемесін береді.
Егер өтініш беруші құжаттарды мерзімінде алмаған жағдайларда Орталық оларды өтініш берілген күнінен бастап 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды ЖӘБО-ға береді.
3. Жұмыс қағидаттары

13. В МОВУ (Центре) прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность сотрудника МОВУ (инспектора Центра).
14. МОВУ подтверждение о принятии документов не выдает.
Заявителю на момент обращения проставляется отметка (штамп) о приеме или снятии с воинского учета в удостоверении о приписке с указанием:
1) даты и наименования МОВУ;
2) подписи сотрудника МОВУ, принявшего документы для оказания государственной услуги.
При приеме документов через Центр заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Заявителю при личном посещении и лично в руки выдается удостоверение о приписке с отметкой о приеме или снятии с воинского учета сотрудником МОВУ посредством "окон".
В Центре выдача готовых документов заявителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. При выявлении ошибок, исправлений, подчисток в документах сотрудник МОВУ устно доводит до заявителя причину отказа в постановке или снятии с воинского учета. В случаях нарушения заявителем сроков приема или снятия с воинского учета сотрудник МОВУ направляет заявителя с документами к начальнику МОВУ для принятия мер, предусмотренных статьями 508 и 510 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях. После принятия начальником МОВУ соответствующих мер заявитель установленным порядком ставится или снимается с воинского учета.
При выявлении вышеуказанных недостатков в документах, поступающих из Центра, либо при предоставлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, МОВУ в течение 1 рабочего дня после получения документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует заявителя в течение одного рабочего дня после их получения, и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
В случаях если заявитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца со дня подачи заявления, после чего передает их в МОВУ.

13. ЖӘБО-да (Орталықта) құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ЖӘБО қызметкерінің (Орталық инспекторының) тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
14. ЖӘБО құжаттарды қабылдау туралы растама бермейді.
Өтініш берушіге өтініш жасаған сәтте мыналарды көрсете отырып, әскери билетке немесе уақытша куәлікке (әскери билеттің орнына) әскери есепке қабылдау немесе одан шығару туралы белгі (мөртаңба) қойылады:
1) күні және ЖӘБО-ның атауы;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдаған ЖӘБО қызметкерінің қолы.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған кезде өтініш берушіге мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) құжаттардың нөмірлері мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Өтініш берушіге өзі келген кезде "терезелер" арқылы ЖӘБО қызметкері әскери есепке қабылданғаны немесе одан шығарғаны туралы белгісі бар куәлікті қолына береді.
Орталықта өтініш берушіге дайын құжаттарды беруді "терезелер" арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде Орталықтың инспекторы жүзеге асырады.
16. Құжаттарда қателер, түзетулер, өшірулер анықталған кезде ЖӘБО қызметкері өтініш берушіге әскери есепке қабылдаудан немесе одан шығарудан бас тарту себебін ауызша жеткізеді. Өтініш беруші әскери есепке қабылдау және одан шығару мерзімдерін бұзған жағдайларда ЖӘБО қызметкері өтініш берушіні құжаттарымен Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 508 және 510-баптарында көзделген шараларды қабылдау үшін ЖӘБО бастығына жібереді. ЖӘБО бастығы тиісті шараларды қабылдағаннан кейін өтініш беруші белгіленген тәртіппен әскери есепке қабылданады немесе одан шығарылады.
Орталықтан келіп түскен құжаттарда жоғарыда көрсетілген кемшіліктер анықталған кезде немесе осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған кезде ЖӘБО құжаттарды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша негіздей отырып, оларды Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық оларды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді және қайтару себебі туралы уәкілетті органның жазбаша негіздемесін береді.
Егер өтініш беруші құжаттарды мерзімінде алмаған жағдайларда Орталық оларды өтініш берілген күннен бастап 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды ЖӘБО-ға береді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС, воинам-интернационалистам)" оказывается местными органами военного управления (далее - МОВУ), а также через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе. Перечни МОВУ и Центров указаны в приложениях 2, 3 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 10 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпункта 29) пункта 9 Положения о местных органах военного управления Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 1232 (ДСП), постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz., а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях MOBУ и Центров.
5. Видом завершения оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой отечественной войны, ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС, воинам-интернационалистам).
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 1-го месяца. МОВУ направляется запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 3-х месяцев;
2) время ожидания в очереди - не более 30 минут при сдаче необходимых документов;
3) ожидание при получении документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в Центр:

1. Жалпы ережелер
1. "Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру" мемлекеттік қызметі жергілікті әскери басқару органдарымен (бұдан әрі - ЖӘБО), сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. ЖӘБО мен Орталықтардың тізбелері осы Стандартқа 2, 3-қосымшаларда көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңы 10-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы № 1232 (ҚПҮ) қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті әскери басқару органдары туралы ереженің 9-тармағы 29) тармақшасының, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz.интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және ЖӘБО мен Орталықтардың үй-жайларында орнатылған стенділерде орналастырылады.
5. Өтініш беруші алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау түрі жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлергер) анықтамалар беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
Анықтама беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 1 айға дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 3 айға дейін ұзартылады;
2) кезекте күту уақыты - қажетті құжаттарды тапсырған кезде 30 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу кезінде күту - өтініш беруші өтініш жасаған сәттен бастап 10 минут;
Орталыққа өтініш жасаған кезде:

1) срок оформления документов - 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в МОВУ (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 1-го месяца. МОВУ направляется запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 3-х месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в МОВУ:
четыре дня в неделю с 9.00 часов до 18.00 часов (кроме среды, субботы, воскресенья и праздничных дней), перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть дней в неделю с 9.00 часов до 20.00 часов, за исключением воскресенья, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании МОВУ или в здании Центра по месту проживания заявителя, где предусмотрены условия для обслуживания. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков на государственном и русском языках, принимаются меры противопожарной безопасности.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения справки заявителю необходимо предоставление следующих документов:
в МОВУ:
1) заявление установленного образца;
2) военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета);
3) оригинал удостоверения личности.
в Центре:
1) заявление установленного образца;
2) военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета);
3) копия удостоверения личности.
Дополнительно в Центр предоставляется оригинал удостоверения личности для сверки с вышеуказанными документами (возвращается после сверки).
Выдача справки производится лицу, участвовавшему в действующей армии в годы Великой Отечественной войны, в боевых операциях по защите бывшего Советского Союза, в ликвидации катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.

1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - ЖӘБО-ға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 1 айға дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 3 айға дейін ұзартылады.
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте барынша жол берілетін күту уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алған кезде кезекте барынша жол берілетін күту уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
аптасына төрт күн сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін (сәрсенбі, сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа), түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін.
Қабылдау кезектілік тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Орталыққа өтініш жасаған кезде:
жексенбіні қоспағанда, түскі үзіліссіз, аптасына алты күн сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезектілік тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген ЖӘБО-ның ғимаратында немесе Орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналастырылады, өртке қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Анықтама алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
ЖӘБО-ға:
1) белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына);
3) жеке куәлігінің түпнұсқасын.
Орталыққа:
1) белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына);
3) жеке куәлігінің көшірмесін.
Орталыққа қосымша жоғарыда көрсетілген құжаттармен салыстыру үшін жеке куәліктің түпнұсқасы ұсынылады (салыстырғаннан кейін қайтарылады).
Анықтама беру Ұлы Отан соғысы жылдары әрекеттегі армияға, бұрынғы Кеңес Одағын қорғау жөніндегі жауынгерлік операцияларға, Чернобыль атом электр станциясындағы апатты және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен аварияларды жоюға, сондай-ақ ядролық сынақтар мен оқу-жаттығуларға тікелей қатысқан адамға жүргізіледі.

12. В МОВУ бланки заявлений для получения справки размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у сотрудников МОВУ.
В Центре бланки заявлений для получения справки размещаются на специальной стойке в зале ожидания и у консультантов Центра.
Форма бланка заявления о выдаче справки указана в приложении 4 к настоящему Стандарту и размещается на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz.
13. В МОВУ (Центре) прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность сотрудника МОВУ (инспектора Центра).
14. При приеме документов в МОВУ заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества сотрудника МОВУ, принявшего заявление на оформление справки.
При приеме документов через Центр заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Справка выдается лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС, воинам-интернационалистам) сотрудником МОВУ посредством "окон" при личном посещении и лично в руки.
В Центре выдача готовых документов заявителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
16. При выявлении ошибок, исправлений, подчисток в документах сотрудник МОВУ доводит до заявителя причину отказа в выдаче справки в течение 1 рабочего дня.
При выявлении вышеуказанных недостатков в документах, поступающих из Центра, либо при предоставлении неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта, сотрудник МОВУ в течение 1 рабочего дня после получения документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов Центр информирует заявителя в течение одного рабочего дня после их получения, и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата.
В случаях отсутствия информации и необходимых сведений для выдачи справки сотрудник MOBУ в течение 1 рабочего дня информирует заявителя о продлении срока.
В случаях отсутствия информации и необходимых сведений для выдачи справки сотрудник МОВУ в течение 1 рабочего возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин продления сроков.
После получения пакета документов Центр выдает письменное обоснование о причине продления срока выдачи справки.
В случаях если заявитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца со дня подачи заявления, после чего передает их в МОВУ.

12. ЖӘБО-да анықтама алу үшін өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда және ЖӘБО қызметкерлерінде болады.
Орталықта анықтама алу үшін өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда және Орталықтың консультанттарында болады.
Анықтама беру туралы өтініш бланкісінің үлгісі осы Стандартқа 4-қосымшада көрсетілген және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
13. ЖӘБО-да (Орталықта) құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ЖӘБО қызметкерінің (Орталық инспекторының) тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
14. ЖӘБО-да құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушіге мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) анықтаманы ресімдеуге өтінішті қабылдаған ЖӘБО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдау кезінде өтініш берушіге мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтаманы ЖӘБО қызметкері "терезелер" арқылы өзі барған кезде және өзінің қолына береді.
Орталықта өтініш берушіге дайын құжаттарды беруді "терезелер" арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде Орталықтың инспекторы жүзеге асырады.
16. Құжаттарда қателер, түзетулер, өшірулер анықталған кезде ЖӘБО қызметкері өтініш берушіге анықтама беруден бас тарту себебін 1 жұмыс күні ішінде жеткізеді.
Орталықтан келіп түсетін құжаттарда жоғарыда көрсетілген кемшіліктер анықталған кезде немесе осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған кезде ЖӘБО қызметкері құжаттарды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша түрде негіздей отырып, оларды Орталыққа қайтарады.
Кұжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық оларды алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіні хабардар етеді және қайтару себебі туралы уәкілетті органның жазбаша негіздемесін береді.
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған жағдайларда ЖӘБО қызметкері 1 жұмыс күні ішінде өтініш берушіні мерзімді ұзарту туралы хабардар етеді.
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған жағдайларда ЖӘБО қызметкері мерзімдерді ұзарту себептерін жазбаша түрде негіздей отырып, оларды 1 жұмыс күні ішінде Орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық анықтама беру мерзімін ұзарту себебі туралы жазбаша негіздемені береді.
Егер өтініш беруші құжаттарды мерзімінде алмаған жағдайларда Орталық оларды өтініш берілген күннен бастап 1 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды ЖӘБО-ға береді.

15 мкр., д.67 «б»
8(7292)
31-85-16
13
ЦОН Павлодарской области
г. Павлодар,
ул. Павлова, д.48
8(7182)
33-47-55
14
ЦОН Северо-Казахстанской
области
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д. 157
8(7152)
33-31-03
15
ЦОН Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Мадели кожа б/н
8(7252)
30-06-79
16
ЦОН Алмалинского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра,
д.221
8(7272)
63-82-51
17
ЦОН Бостандыкского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Ходжанова, д. 9
8(7272)
48-17-77
18
ЦОН Жетысуского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Толе би, д. 155
8(7273)
78-47-01
19
ЦОН Медеуского района
города Алматы
г. Алматы,
ул. Маркова, д.44
8(7272)
39-65-52
20
ЦОН Турксибского района
города Алматы
г. Алматы, ул. Зорге,
д. 9
8(7272)
34-09-35
21
ЦОН № 1 района Алматы
города Астаны
г. Астана,
ул. Жубанова, д.2
8(7172)
37-02-06
22
ЦОН № 2 района Алматы
города Астаны
г. Астана, ул. 70 «а»
8(7172)
40-65-62
23
ЦОН № 1 района Сарыарка
города Астаны
г. Астана,
ул. Пушкина, д.97
8(7172)
32-42-79
24
ЦОН № 2 района Сарыарка
города Астаны
г. Астана,
ул. 81, д. 85
8(7172)
37-74-34
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной войны,
ликвидаторам аварии на Чернобыльской
АЭС, воинам-интернационалистам)"
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения)
________________________________
проживающего ________________________
____________________________
состоит на воинском учете ___________
______________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать подтверждающую справку _________________________
(участника ВОв,
_____________________________________________________________________
воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии, о
прохождении действительной воинской службы,
_____________________________________________________________________
о прохождении службы на Семипалатинском ядерном полигоне)
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам
обороны (военкоматом) призван _______________________________________
_____________________________________________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место
дислокации __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Период службы, работы (год, месяц прибытия и убытия) __________
_____________________________________________________________________
Удостоверение о праве на льготы № ______ дата выдачи __________
Когда и кем выдано ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение: военный билет или временное удостоверение.
"___" _____________ 20_ г. _________________/_______________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2011 года № 848
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок лицам о подтверждении прохождения воинской
службы"

15-шағын аудан, 67 "б" үй
8(7292) 31-85-16
13
Павлодар облысының ХҚО
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8(7182) 33-47-55
14
Солтүстік Қазақстан облысының ХҚО
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8(7152) 33-31-03
15
Оңтүстік Қазақстан облысының ХҚО
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8(7252) 30-06-79
16
Алматы қаласы Алмалы ауданының ХҚО
Алматы қаласы, ' Бөгенбай батыр көшесі, 221 -үй
8(7272) 63-82-51
17
Алматы қаласы Бостандық ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Ходжанов көшесі, 9-үй
8(7272) 48-17-77
18
Алматы қаласы Жетісу ауданының ХҚО
Алматы қаласы,
Теле би көшесі, 155-үй
8(7273) 78-47-01
19
Алматы қаласы Медеу ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8(7272) 39-65-52
20
Алматы қаласы Түрксіб ауданының ХҚО
Алматы қаласы, Зорге көшесі, 9-үй
8(7272) 34-09-35
21
Астана қаласы Алматы ауданының № 1 ХҚО
Астана қаласы, Жұбанов көшесі, 2-үй
8(7172) 37-02-06
22
Астана қаласы Алматы ауданының № 2 ХҚО
Астана қаласы, 70 "а" көше
8(7172) 40-65-62
23
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 1 ХҚО
Астана қаласы, Пушкин көшесі, 97-үй
8(7172)
32-42-79
24
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 ХҚО
Астана қаласы, 81-көше, 85-үй
8(7172) 37-74-34
"Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан
соғысына қатысушыларға, Чернобыль
АЭС-індегі аварияны жоюшыларға,
интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар
беру" мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
_________________________________қорғаныс
(ауданы, қаласы)
істері жөніндегі бөлімінің (басқармасының)
бастығына
__________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты әкесінің аты,
__________________________________________
туған күні, айы, жылы,
__________________________________________
туған жері - селосы, кенті, қаласы, ауданы,
__________________________________________
облысы, республикасы)
ӨТІНІШ
Растайтын анықтама беруіңізді сұраймын_________________________
(ҰОС қатысушысының,
_____________________________________________________________________
интернационалист жауынгердің, Чернобыль авариясын жоюшының, міндетті
әскери қызмет өткергені туралы,
_____________________________________________________________________
Семей ядролық полигонында қызмет өткергені туралы)
Қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлімі (басқармасы, департаменті) әскери комиссариаты) және қашан әскерге шақырған____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сұрау салған кезеңдегі әскери атағы мен лауазымы_______________
_____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қызмет, жұмыс кезеңі (келген және кеткен жылы, айы)__________________
_____________________________________________________________________
Жеңілдікке құқық туралы куәліктің №___________ берілген күні_________
Кім және қашан берді_________________________________________________
Қосымша мәліметтер_____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша: әскери билет немесе уақытша куәлік.
20__ ж."__"_______________ _________________/__________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 22 шілдедегі
№ 848 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
"Адамдарға әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок лицам о подтверждении прохождения воинской службы" оказывается местными органами военного управления, (далее - МОВУ), а также через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на альтернативной основе. Перечни МОВУ и Центров указаны в приложениях 2, 3 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 29) пункта 9 Положения о местных органах военного управления Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 1232 (ДСП), постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.mod.kz., а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях МОВУ и Центров.
5. Видом завершения оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является выдача справки о подтверждении прохождения воинской службы.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в МОВУ:
1) срок оформления документов - 5 работай день.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки, срок продлевается до 1-го месяца. МОВУ направляется запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 3-х месяцев;
2) время ожидания в очереди - не более 30 минут при сдаче необходимых документов;
3) ожидание при получении документов, как результата оказании государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в Центр:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в МОВУ (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 1-го месяца. МОВУ направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 3-х месяцев;

1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызметі жергілікті әскери басқару органдарымен (бұдан әрі - ЖӘБО), сондай-ақ баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі. ЖӘБО мен Орталықтардың тізбелері осы Стандартқа 2, 3-қосымшаларда көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы № 1232 (ҚПҮ) қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті әскери басқару органдары туралы ереженің 9-тармағы 29) тармақшасының, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысының және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және ЖӘБО мен Орталықтардың үй-жайларында орнатылған стенділерде орналастырылады.
5. Өтініш берушіге көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау түрі әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ЖӘБО-ға өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 1 айға дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 3 айға дейін ұзартылады;
2) кезекте күту уақыты — қажетті құжаттарды тапсырған кезде 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу кезінде күту - өтініш берген сәттен бастап 10 минут;
Орталыққа өтініш жасаған кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - қажетті құжаттар ЖӘБО-ға келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 1 айға дейін ұзартылады. ЖӘБО кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 3 айға дейін ұзартылады.