Об оптимизации отдельных организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 855
В целях дальнейшей оптимизации системы ведомственного образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать государственные учреждения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Определить, что финансирование государственных учреждений, переименовываемых согласно пункту 1 настоящего постановления, производится в пределах средств, предусмотренных в республиканском и местных бюджетах на соответствующий финансовый год, и утвержденного лимита штатной численности.
3. Ликвидировать следующие государственные учреждения Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Усть-Каменогорск);
2) училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Шымкент).
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в  перечне организаций, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «1. Государственные учреждения»:
строки, порядковые номера 15, 16, изложить в следующей редакции:
«15. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Семей).
16. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Бауржана Момышулы (город Шымкент).»;
дополнить строкой, порядковый номер 16-1, следующего содержания:
«16-1. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы).»;
строки, порядковые номера 17, 18, изложить в следующей редакции:
«17. Учебный центр Департамента внутренних дел Акмолинской области.
18. Учебный центр Департамента внутренних дел Актюбинской области.»;
строку, порядковый номер 19, исключить;
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
«20. Учебный центр Департамента внутренних дел Атырауской области.»;
строку, порядковый номер 21, исключить;
строки, порядковые номера 22, 23, 24, 25, 26, 27 и 28, изложить в следующей редакции:
«22. Учебный центр Департамента внутренних дел Жамбылской области.
23. Учебный центр Департамента внутренних дел Карагандинской области.
24. Учебный центр Департамента внутренних дел Кызылординской области.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір білім беру ұйымдарын оңтайландыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 855 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық білім беру жүйесін одан әрі оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
2. Осы қаулының 1-тармағына сәйкес қайта аталатын мемлекеттік
мекемелерді қаржыландыру тиісті қаржы жылына арналған республикалық
және жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат және бекітілген штат санының лимиті шегінде жүргізіледі деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мынадай
мемлекеттік мекемелері таратылсын:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Өскемен қаласы);
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі
(Шымкент қаласы).
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай
өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«1. Мемлекеттік мекемелер» деген бөлімде:
реттік нөмірлері 15, 16-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Семей қаласы).
16. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бауыржан Момышұлы атындағы оқу орталығы (Шымкент қаласы).»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 16-1-жолмен толықтырылсын:
«16-1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Алматы қаласы).»;
реттік нөмірлері 17, 18-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Ақмола облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
18. Ақтөбе облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.»;
реттік нөмірі 19-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Атырау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.»;
реттік нөмірі 21-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 22, 23, 24, 25, 26, 27 және 28-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Жамбыл облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
23. Қарағанды облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
24. Қызылорда облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.

25. Учебный центр Департамента внутренних дел Костанайской области.
26.Учебный центр Департамента внутренних дел Мангистауской
области.
27.Учебный центр Департамента внутренних дел Павлодарской области.
28. Учебный центр Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.»;
строку, порядковый номер 29, исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 2 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:»:
строки:
«
Актюбинский юридический институт
156
Семейский юридический колледж
115
Шымкентский юридический колледж
157
Училище первоначальной подготовки
80
»
изложить в следующей редакции:
«
Актюбинский юридический институт
215
Учебный центр (город Семей)
98
Учебный центр (город Шымкент)
115
Учебный центр (город Алматы)
80
».
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) принять соответствующие меры по перерегистрации переименовываемых государственных учреждений;
2) осуществить иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                             К. Масимов
Приложение
к постановлению правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2011 года № 855
Перечень
переименовываемых государственных учреждений
1. Семейский юридический колледж Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Семей).
2. Шымкентский юридический колледж Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Бауржана Момышулы в Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Бауржана Момышулы (город Шымкент).
3. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы) в Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы).
4. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Астана) в Учебный центр Департамента внутренних дел Акмолинской области.
5. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актобе) в Учебный центр Департамента внутренних дел Актюбинской области.

25. Қостанай облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
26. Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
27. Павлодар облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
28. Солтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің оқу
орталығы.»;
реттік нөмірі 29-жол алынып тасталсын.
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:» деген 2-бөлімде:
мынадай:
«
Ақтөбе заң институты
156
Семей заң колледжі
115
Шымкент заң колледжі
157
Бастапқы даярлық училищесі
80
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ақтөбе заң институты
215
Оқу орталығы (Семей қаласы)
98
Оқу орталығы (Шымкент қаласы)
115
Оқу орталығы (Алматы қаласы)
80
».
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қайта аталынатын мемлекеттік мекемелерді қайта тіркеу бойынша тиісті шараларды қабылдасын;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 26 шілдедегі
№ 855 қаулысына
қосымша
Қайта аталынатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Семей заң колледжі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығына (Семей қаласы).
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бауыржан Момышұлы атындағы Шымкент заң колледжі Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бауыржан Момышұлы атындағы оқу орталығына (Шымкент қаласы).
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Алматы қаласы) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығына (Алматы қаласы).
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Астана қаласы) Ақмола облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Ақтөбе қаласы) Ақтөбе облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.

6. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Атырау) в Учебный центр Департамента внутренних дел Атырауской области.
7. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Тараз) в Учебный центр Департамента внутренних дел Жамбылской области.
8. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Темиртау) в Учебный центр Департамента внутренних дел Карагандинской области.
9. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Кызылорда) в Учебный центр Департамента внутренних дел Кызылординской области.
10. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Костанай) в Учебный центр Департамента внутренних дел Костанайской области.
11. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актау) в Учебный центр Департамента внутренних дел Мангистауской области.
12. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Павлодар) в Учебный центр Департамента внутренних дел Павлодарской области.
13. Училище Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Петропавловск) в Учебный центр Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.

6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Атырау қаласы) Атырау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Тараз қаласы) Жамбыл облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
8. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Теміртау қаласы) Қарағанды облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Қызылорда қаласы) Қызылорда облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
10. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Қостанай қаласы) Қостанай облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
11. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Ақтау қаласы) Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Павлодар қаласы) Павлодар облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.
13. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің училищесі (Петропавл қаласы) Солтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығына.