О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об организационном комитете по подготовке и проведению Астанинского экономического форума"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 895
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «Об организационном комитете по подготовке и проведению Астанинского экономического форума».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президент Республики Казахстан Об организационном комитете по подготовке и проведению
Астанинского экономического форума
В целях обеспечения ежегодного проведения Астанинского экономического форума ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об организационном комитете по подготовке и проведению Астанинского экономического форума;
2) состав организационного комитета по подготовке и проведению Астанинского экономического форума.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от «__» ______ 2011 года №__
СОСТАВ
организационного комитета по подготовке и проведению
Астанинского экономического форума
Масимов                      - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович             председатель
Султанов                     - помощник Президента Республики
Бахыт Турлыханович             Казахстан, Председатель
Координационного совета объединения
юридических лиц «Ассоциация
«Евразийский экономический клуб
ученых», заместитель председателя
Келимбетов                   - Министр экономического развития и
Кайрат Нематович               торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
члены организационного комитета:
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Министр связи и информации Республики Казахстан
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан
Министр культуры Республики Казахстан
Министр нефти и газа Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Министр туризма и спорта Республики Казахстан
Министр по делам экономической интеграции Республики Казахстан
Управляющий делами Президента Республики Казахстан
аким города Астаны
заведующий Отделом социально-экономического мониторинга Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя Координационного совета объединения юридических лиц «Ассоциация «Евразийский экономический клуб ученых»
председатель Правления акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию)
председатель Правления объединения юридических лиц «Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен» (по согласованию)
председатель Правления акционерного общества «Фонд развития предпринимательства «ДАМУ» (по согласованию)
председатель исполнительного органа объединения юридических лиц «Ассоциация «Евразийский экономический клуб ученых»
председатель Правления акционерного общества «Казахстанский центр государственно-частного партнерства» (по согласованию)
председатель Правления акционерного общества «Национальный инновационный фонд» (по согласованию)
председатель Правления акционерного общества «Национальный научно-технический холдинг «Парасат» (по согласованию)
президент акционерного общества «Институт экономических исследований» (по согласованию)
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от «__» ______ 2011 года №__
Положение об
организационном комитете по подготовке и проведению
Астанинского экономического форума 1. Общие положения

"Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитеті туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 тамыздағы № 895 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитеті туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу
жөніндегі ұйымдастыру комитеті туралы
Астана экономикалық форумын жыл сайын өткізуді қамтамасыз ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитеті туралы ереже;
2) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президентi                          Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «___» _______
№ __ Жарлығымен
бекітілген
Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу
жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
ҚҰРАМЫ
Мәсімов                    - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы            Премьер-Министрі, төраға
Сұлтанов                   - Қазақстан Республикасы Президентінің
Бақыт Тұрлыханұлы            көмекшісі, «Ғалымдардың Еуразиялық
экономикалық клубы» қауымдастығы» заңды
тұлғалар бірлестігінің үйлестіру
кеңесінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Келімбетов                 - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Қайрат Нематұлы              даму және сауда министрі, төрағаның
орынбасары
ұйымдастыру комитетінің мүшелері:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және байланыс министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет министрі
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі
Қазақстан Республикасының Экономикалық интеграция істері министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқарушысы
Астана қаласының әкімі
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімінің меңгерушісі, «Ғалымдардың Еуразиялық экономикалық клубы» қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігінің үйлестіру кеңесі төрағасының орынбасары
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Атамекен» Одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы» заңды тұлғалар бірлестігінің Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Ғалымдардың Еуразиялық экономикалық клубы» қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігінің атқарушы органының төрағасы (келісім бойынша)
«Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Ұлттық инновациялық қоры» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Парасат» ұлттық ғылыми-техникалық холдингі» акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы (келісім бойынша)
«Экономикалық зерттеулер институты» акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «___» _______
№ __ Жарлығымен
бекітілген
Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитеті туралы ереже 1. Жалпы ережелер

1. Организационный комитет по подготовке и проведению Астанинского экономического форума (далее - Оргкомитет) является консультативно-совещательным органом, образуемым в целях обеспечения координации деятельности и взаимодействия государственных органов и иных организаций, участвующих в выполнении мероприятий по подготовке и проведению Астанинского экономического форума, а также в решении иных связанных с этим задач.
2. Оргкомитет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Оргкомитета является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан.
2. Задачи Оргкомитета
1. Основными задачами Оргкомитета являются:
1) формирование содержательной программы и плана мероприятий по подготовке и проведению Астанинского экономического форума;
2) обеспечение координации деятельности и взаимодействия центральных государственных, местных исполнительных органов и иных организаций, участвующих в выполнении мероприятий по оперативному решению вопросов, связанных с подготовкой и проведением Астанинского экономического форума;
3) подготовка и внесение Президенту Республики Казахстан предложений о дате проведения очередного Астанинского экономического форума;
4) внесение предложений Правительству Республики Казахстан по
объему расходов на проведение Астанинского экономического форума и
источников их финансирования;
5) обеспечение контроля за выполнением мероприятий по подготовке и проведению Астанинского экономического форума.
3. Права Оргкомитета
1. Оргкомитет в целях реализации стоящих перед ним задач имеет право:
1) запрашивать и получать от государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций информационные материалы по вопросам, относящимся к компетенции Оргкомитета;
2) создавать в установленном порядке рабочие группы для решения вопросов, относящихся к компетенции Оргкомитета;
3) приглашать на свои заседания руководителей государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций;
4) привлекать коммерческие и некоммерческие организации для подготовки и проведения Астанинского экономического форума;
5) привлекать средства из внебюджетных источников для финансирования мероприятий по подготовке и проведению Астанинского экономического форума.
4. Организация деятельности Оргкомитета

1. Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитеті (бұдан әрі – Ұйымдастыру комитеті) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шараларды орындауға, сондай-ақ осымен байланысты міндеттерді шешуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметін үйлестіруді және өзара іс-қимылын қамтамасыз ету мақсатында құрылатын консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Ұйымдастыру комитеті өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы ережені басшылыққа алады.
3. Ұйымдастыру комитетінің жұмыс органы Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі болып табылады.
2. Ұйымдастыру комитетінің міндеттері
1. Ұйымдастыру комитетінің негізгі міндеттері:
1) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралардың мазмұнды бағдарламалары мен жоспарын қалыптастыру;
2) Астана экономикалық форумын дайындаумен және өткізумен байланысты мәселелерді жедел шешу жөніндегі іс-шараларды орындауға қатысатын орталық мемлекеттік, жергілікті атқарушы органдардың және өзге де ұйымдардың қызметін үйлестіруді және іс-қимылын қамтамасыз ету;
3) кезекті Астана экономикалық форумын өткізу күні туралы ұсыныстар дайындау және оларды Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу;
4) Астана экономикалық форумын өткізу шығыстарының көлемі және оларды қаржыландыру көздері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
5) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылауды қамтамасыз ету болып табылады.
3. Ұйымдастыру комитетінің құқықтары
1. Ұйымдастыру комитетінің өзінің алдында тұрған міндеттерді іске асыру мақсатында:
1) Ұйымдастыру комитетінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан, жергілікті атқарушы органдардан және өзге де ұйымдардан ақпараттық материалдарды сұратуға және алуға;
2) Ұйымдастыру комитетінің құзыретіне жататын мәселелерді шешу үшін белгіленген тәртіппен жұмыс топтарын құруға;
3) өзінің отырыстарына мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың және өзге де ұйымдардың басшыларын шақыруға;
4) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу үшін коммерциялық және коммерциялық емес ұйымдарды тартуға;
5) Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін бюджеттен тыс көздерден қаржы тартуға құқығы бар.
4. Ұйымдастыру комитетінің қызметін ұйымдастыру

1. Заседания Оргкомитета проводятся не реже двух раз в год. В случае необходимости могут проводиться внеочередные заседания Оргкомитета.
2. Заседания Оргкомитета ведет председатель Оргкомитета или по его поручению один из заместителей председателя Оргкомитета.
3. Повестка дня заседания Оргкомитета формируется рабочим органом Оргкомитета и направляется членам Оргкомитета не позднее, чем за три рабочих дня до начала заседания.
4. Заседание Оргкомитета считается правомочным, если на нем присутствует более половины членов Оргкомитета.
5. Решения Оргкомитета принимаются, как правило, при общем согласии его членов. По решению председателя Оргкомитета может быть проведено голосование. В этом случае решение принимается большинством голосов присутствующих на заседании членов Оргкомитета. В случае отсутствия члена Оргкомитета на заседании он вправе изложить в письменном виде свое мнение по рассматриваемым вопросам, которые подлежит обязательному приобщению к протоколу заседания Оргкомитета.
6. По результатам рассмотрения вопросов на заседании Оргкомитета принимаются решения, которые оформляются протоколом.
7. Протокол заседания Оргкомитета подписывается председательствующим.
8. Решения, принимаемые Оргкомитетом, доводятся до сведения заинтересованных государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций, участвующих в выполнении мероприятий по подготовке и проведению Астанинского экономического форума, в виде выписок из протокола.

1. Ұйымдастыру комитетінің отырыстары жылына кемінде екі рет өткізіледі. Қажет болған жағдайда Ұйымдастыру комитетінің кезектен тыс отырыстары өткізілуі мүмкін.
2. Ұйымдастыру комитетінің отырыстарын Ұйымдастыру комитетінің төрағасы немесе оның тапсырмасы бойынша Ұйымдастыру комитетінің төрағасы орынбасарларының бірі жүргізеді.
3. Ұйымдастыру комитеті отырыстарының күн тәртібін Ұйымдастыру комитетінің жұмыс органы қалыптастырады және ол отырыс басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей Ұйымдастыру комитетінің мүшелеріне жіберіледі.
4. Ұйымдастыру комитетінің отырысы егер оған Ұйымдастыру комитеті мүшелерінің жартысынан көбі қатысса, заңды болып саналады.
5. Ұйымдастыру комитетінің шешімдері, әдетте оның мүшелерінің жалпы келісімімен қабылданады. Ұйымдастыру комитеті төрағасының шешімі бойынша дауыс беру өткізілуі мүмкін. Мұндай жағдайда шешім Ұйымдастыру комитетінің отырысына қатысып отырған мүшелердің көпшілік даусымен қабылданады. Ұйымдастыру комитетінің мүшесі отырыста болмаған жағдайда, ол Ұйымдастыру комитеті отырысының хаттамасына міндетті түрде қосуға жататын, қаралатын мәселелер бойынша өз пікірін жазбаша түрде баяндауға құқылы.
6. Ұйымдастыру комитетінің отырысында мәселелерді қараудың нәтижелері бойынша хаттамамен ресімделетін шешімдер қабылданады.
7. Ұйымдастыру комитеті отырысының хаттамасына төрағалық етуші қол қояды.
8. Ұйымдастыру комитеті қабылдайтын шешімдер Астана экономикалық форумын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шараларды орындауға қатысатын мүдделі мемлекеттік органдарға, жергілікті атқарушы органдарға және өзге де ұйымдарға хаттамадан үзінді көшірме түрінде жеткiзiледi.