О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 "Об утверждении Программы занятости 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 1065. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.06.2013 № 636 (порядок введения в действие см. п.6).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 июня 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и социальной защиты населения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 "Об утверждении Программы занятости 2020" следующие изменения и дополнения:
в Программе занятости 2020, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 "Паспорт Программы":
"Источники и объемы финансирования":
часть вторую изложить в следующей редакции:
"В последующие годы объемы финансирования из государственного бюджета будут уточняться при формировании соответствующих бюджетов на планируемый период";
в разделе 4.3 "Задачи Программы":
часть шестую изложить в следующей редакции:
"В целях финансового обеспечения мероприятий, предусмотренных Программой, в соответствии с заявленной потребностью и с учетом финансовых возможностей республиканского бюджета будут определены лимиты финансирования для каждой из областей, города республиканского значения, столицы.";
абзац четвертый части седьмой изложить в следующей редакции:
"количество и состав участников Программы, переезжающих в центры экономического роста;";
в части девятой:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на районном (городском) уровне - районной (городской) комиссией по реализации Программы (далее - районные (городские) комиссии) и центрами занятости населения;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на уровне сел и аулов - (акимы сел и поселков и сельских округов) аппаратами акимов данных административно-территориальных единиц.";
части десятую и одиннадцатую изложить в следующей редакции:
"Одним из важнейших инструментов организации исполнения Программы явятся социальные контракты между центрами занятости населения и непосредственными участниками Программы.
Cоциальный контракт - соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан Республики Казахстан, участвующих в государственных мерах содействия занятости, и центром занятости населения, определяющее права и обязанности сторон.";

"Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 1065 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.06.2013 № 636 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 27 маусымдағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Қаржыландыру көздері мен көлемі»:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Келесі жылдары мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру көлемі жоспарланатын кезеңге арналған тиісті бюджеттерді қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады.»;
«Бағдарламаның міндеттері» деген 4.3-бөлімде:
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламада көзделген іс-шараларды қаржылай қамтамасыз ету мақсатында мәлімделген қажеттілікке сәйкес және республикалық бюджеттің қаржылай мүмкіндіктерін ескере отырып, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әрқайсысы үшін қаржыландыру лимиті айқындалатын болады.»;
сегізінші бөліктің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«экономикалық өсу орталықтарына көшетін Бағдарламаға қатысушылардың саны мен құрамы;»;
тоғызыншы бөлікте:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«аудандық (қалалық) деңгейде - Бағдарламаны іске асыру жөніндегі аудандық (қалалық) комиссия (бұдан әрі - аудандық (қалалық) комиссиялар) және халықты жұмыспен қамту орталықтары;»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«селолар мен ауылдар деңгейінде – (селолар мен кенттердің және селолық округтердің әкімдері) осы әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің аппараттары жүзеге асыратын болады.»;
оныншы және он бірінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаның орындалуын ұйымдастырудың аса маңызды құралдарының бірі халықты жұмыспен қамту орталықтары мен тікелей Бағдарламаға қатысушылар арасындағы әлеуметтік келісімшарттар болып табылады.
Әлеуметтік келісімшарт – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысатын және табысы аз азаматтары қатарындағы жеке тұлға мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасындағы тараптардың құқықтары мен өзара міндеттемелерін айқындайтын келісім.»;

в подразделе 4.3.1. "Первое направление: обучение и содействие в трудоустройстве самозанятого, безработного и малообеспеченного населения":
в части третьей:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"предоставление субсидий обучающимся (на проезд до места обучения и обратно, проживание в общежитии или возмещение затрат, связанных с наймом (арендой) жилища);";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"частичное субсидирование заработной платы физических лиц, участвующих в активных мерах содействия занятости;";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"оплата труда участников, направленных на молодежную практику;";
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"С 2012 года предусматривается субсидирование заработной платы участникам молодежной практики, которое может осуществляться в течение 6 месяцев. Размер субсидии в месяц на оплату труда участников, направленных на молодежную практику, будет составлять 26 тыс. тенге. Условия участия граждан в молодежной практике и предоставления государственной поддержки предусмотрены Правилами организации и финансирования молодежной практики, утвержденными Правительством Республики Казахстан.";
части седьмую и восьмую изложить в следующей редакции:
"Условия участия граждан в Программе и предоставления государственной поддержки предусмотрены в Правилах организации и финансирования обучения, содействия в трудоустройстве лиц, участвующих в активных мерах содействия занятости, и предоставления им мер государственной поддержки.
Механизм реализации:
1) Потенциальные участники Программы обращаются в центры занятости населения с заявлением на участие в Программе и для предоставления необходимого перечня документов.
2) Центр занятости населения осуществляет:
подготовку предложений о включении претендентов в состав участников Программы;
формирование списка претендентов на включение в состав участников Программы;
передачу сформированных списков и документов претендентов, включенных в списки, на рассмотрение районной/городской комиссии или рабочей группы.
3) По усмотрению местных исполнительных органов районов (городов) в регионе создается районная/городская комиссия и/или рабочая группа:
районная/городская комиссия (далее - Комиссия) - межведомственная комиссия при местном исполнительном органе по вопросам реализации Программы;
рабочая группа - группа из числа работников центра занятости населения, представителей органов и организаций образования, работодателей, объединений работников и других заинтересованных организаций, уполномоченная Комиссией для оперативного рассмотрения вопросов направления потенциальных участников Программы на профессиональное обучение.

«Бірінші бағыт: өз бетінше жұмыспен айналысушыларды, жұмыссыздарды және табысы аз адамдарды оқыту және олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесу» деген 4.3.1-кіші бөлімде:
үшінші бөлікте:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«оқитын адамдарға (оқу орнына дейін және кері жол жүруіне және жатақханада тұруына немесе тұрғын үйді жалдаумен (жалға алумен) байланысты шығындарды өтеуге) субсидия беру;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын жеке тұлғалардың жалақысын ішінара субсидиялау;»;
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
«жастар практикасына жіберілген қатысушыларға еңбекақы төлеу;»;
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«2012 жылдан бастап жастар практикасына қатысушылардың жалақысын субсидиялау көзделеді, оны 6 ай бойы жүзеге асыруға болады. Жастар практикасына жіберілген қатысушылардың еңбекақысын субсидиялау мөлшері айына 26 мың теңгені құрайтын болады. Азаматтардың жастар практикасына қатысу және мемлекеттік қолдау көрсету шарттары Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Жастар практикасын ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасында көзделген.»;
жетінші және сегізінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Азаматтардың Бағдарламаға қатысу және оларға мемлекеттік қолдау көрсету шарттары Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдарды оқытуды, олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесуді және оларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуді ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасында көзделген.
Іске асыру тетігі:
1) Бағдарламаның әлеуетті қатысушылары Бағдарламаға қатысуға және құжаттардың қажетті тізбесін ұсыну үшін өтінішпен халықты жұмыспен қамту орталықтарына жүгінеді.
2) Халықты жұмыспен қамту орталығы:
үміткерлерді Бағдарламаға қатысушылар құрамына қосу туралы ұсыныстар дайындауды;
Бағдарламаға қатысушылар құрамына қосу үшін үміткерлердің тізімін қалыптастыруды;
қалыптастырылған тізімдерді және тізімдерге қосылған үміткерлердің құжаттарын аудандық/қалалық комиссияның немесе жұмыс тобының қарауына беруді жүзеге асырады.
3) Аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының қалауы бойынша өңірде аудандық/қалалық комиссия немесе жұмыс тобы құрылады:
аудандық/қалалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – жергілікті атқарушы органның жанындағы Бағдарламаны іске асыру жөніндегі ведомствоаралық комиссия;
жұмыс тобы – Комиссия Бағдарламаның әлеуетті қатысушыларын кәсіптік оқуға жіберу мәселелерін жедел қарау үшін уәкілеттік берген, халықты жұмыспен қамту орталығы қызметкерлерінің, білім беру органдары мен ұйымдары, жұмыс берушілер, қызметкерлер бірлестіктері мен басқа да мүдделі ұйымдар өкілдерінің қатарынан құрылған топ;

4) Комиссия или рабочая группа рассматривают представленные документы и дают рекомендации о включении (либо отказе в этом) в состав участников Программы.
5) Центр занятости населения принимает решение о включении в состав участников Программы (либо об отказе в этом) на основании результатов проверки соответствия представленных документов предъявляемым требованиям и рекомендациям Комиссии или рабочей группы.
6) Между участником Программы и центром занятости населения заключается социальный контракт.
7) Участникам Программы, имеющим профессиональное образование, предлагается трудоустройство на существующие в Базе данных вакантные рабочие места, в том числе с частичным субсидированием заработной платы, а также на рабочие места для прохождения молодежной практики.
Трудоустроенным в рамках Программы гражданам, при необходимости, может быть предоставлена дополнительная возможность обучения на краткосрочных (не более 6 месяцев) курсах профессионального обучения с оплатой за счет средств выделенных на реализацию Программы.
8) Участники Программы, которые не могут быть трудоустроены на существующие вакантные рабочие места, направляются на курсы профессионального обучения по профессиям (специальностям), заявленным работодателями и включенным в Базу данных.
9) После прохождения профессионального обучения участникам Программы предлагается трудоустройство на имеющиеся в Базе данных вакантные рабочие места или на созданные социальные рабочие места.
10) В случае, если участник Программы после прохождения профессионального обучения не может быть трудоустроен, ему предлагается участие во втором или третьем направлениях Программы.
11) Выполнение условий социального контракта контролируется центром занятости населения.";
в подразделе 4.3.2. "Второе направление: содействие развитию предпринимательства на селе":
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Условия участия лиц из числа самостоятельно занятого, безработного и малообеспеченного населения в данном направлении Программы и предоставление государственной поддержки предусмотрены в Правилах организации и финансирования государственной поддержки развития предпринимательства лицам, участвующим в активных мерах содействия занятости.";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Порядок организации и проведения конкурса, условия отбора и предоставления кредитных ресурсов микрокредитным организациям и кредитным товариществам, а также мониторинга целевого использования ими выделенных кредитных ресурсов, в рамках данного направления предусмотрены в Правилах кредитования микрокредитных организаций и кредитных товариществ на конкурсной основе.";
в части седьмой:
абзац второй изложить в следующей редакции:

4) Комиссия немесе жұмыс тобы ұсынылған құжаттарды қарайды және Бағдарламаға қатысушылар құрамына қосу (не одан бас тарту) туралы ұсыным береді.
5) Халықты жұмыспен қамту орталығы ұсынылған құжаттардың қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру нәтижесінің және Комиссия немесе жұмыс тобы ұсынымының негізінде Бағдарламаға қатысушылар құрамына қосу (не одан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
6) Бағдарламаға қатысушы мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасында әлеуметтік келісімшарт жасалады.
7) Кәсіптік білімі бар Бағдарламаға қатысушыларға Дерекқорда бар бос жұмыс орындарына, оның ішінде жалақысы ішінара субсидияланатын, сондай-ақ жастар практикасынан өтуге арналған жұмыс орындарына орналасу ұсынылады.
Бағдарлама шеңберінде жұмысқа орналастырылған азаматтарға, қажет болған жағдайда, оқу ақысы Бағдарламаны іске асыруға бөлінген қаражат есебінен төленетін қысқа мерзімді (6 айдан аспайтын) кәсіптік оқу курстарында оқуға қосымша мүмкіндік берілуі мүмкін.
8) Бар бос жұмыс орындарына орналаса алмайтын Бағдарламаға қатысушылар жұмыс берушілер мәлімдеген және Дерекқорға енгізілген кәсіптер (мамандықтар) бойынша кәсіптік оқыту курстарына жіберіледі.
9) Кәсіптік оқуды оқығаннан кейін Бағдарламаға қатысушыларға Дерекқорда бар бос жұмыс орындарына немесе құрылған әлеуметтік жұмыс орындарына орналасу ұсынылады.
10) Егер Бағдарламаға қатысушы кәсіптік оқуды оқығаннан кейін жұмысқа орналаса алмайтын болса, оған Бағдарламаның екінші немесе үшінші бағыттарына қатысу ұсынылады.
11) Әлеуметтік келісімшарт талаптарының орындалуын халықты жұмыспен қамту орталығы бақылайды.»;
«Екінші бағыт: ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу» деген 4.3.2-кіші бөлімде:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдар қатарындағы адамдардың Бағдарламаның осы бағытына қатысу және оларға мемлекеттік қолдау көрсету шарттары Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдарға кәсіпкерлікті дамытуға мемлекеттік қолдау көрсетуді ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасында көзделетін болады.»;
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Конкурсты ұйымдастыру және өткізу тәртібі, микрокредиттік ұйымдар мен кредиттік серіктестіктерді іріктеу және кредит ресурстарын беру, сондай-ақ олардың осы бағыт шеңберінде бөлінген кредит ресурстарын мақсатты пайдалануына мониторинг жүргізу шарттары Микрокредиттік ұйымдар мен кредиттік серіктестіктерге конкурстық негізде кредит беру қағидасында көзделген.»;
жетінші бөлікте:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"бюджетный кредит из республиканского бюджета предоставляется местному исполнительному органу на 5 лет на принципах возвратности, срочности и платности с годовой ставкой вознаграждения 0,01 %;";
абзац седьмой исключить;
абзацы восьмой, девятый и десятый изложить в следующей редакции:
"конечному заемщику, микрокредитным организациям и/или кредитным товариществам по кредиту может быть предоставлен льготный период по погашению основного долга сроком не более одной трети продолжительности срока кредитования;
для микрокредитных организаций и/или кредитных товариществ годовая ставка вознаграждения по кредитам, предоставляемым уполномоченной региональной организацией, устанавливается по согласованию с региональной комиссией, исходя из ставки вознаграждения по кредитам, установленной для уполномоченной региональной организации и ее планируемых расходов, связанных с организацией кредитования, но не более 1 % сверх ставки вознаграждения по кредитам, установленной для уполномоченной региональной организации;
для микрокредитных организаций и/или кредитных товариществ годовая ставка вознаграждения по кредитам, предоставляемым уполномоченной региональной организацией, имеющей статус финансового агентства, устанавливается по согласованию с региональной комиссией;";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"максимальная годовая эффективная ставка вознаграждения по кредитным ресурсам для конечного заемщика устанавливается уполномоченной региональной организацией по согласованию с региональной комиссией.";
в части одиннадцатой:
подпункты 3)4)5)6)7)8)9)10)11) и 14) изложить в следующей редакции:
"3) Уполномоченная региональная организация, в соответствии с установленными правилами кредитования микрокредитных организаций и кредитных товариществ, проводит конкурс по отбору микрокредитных организаций и/или кредитных товариществ для участия в Программе.
4) Между уполномоченной региональной организацией и микрокредитными организациями и/или кредитными товариществами заключается договор о предоставлении кредита.
5) Желающие принять участие во втором направлении Программы, подают в центры занятости населения заявление.
6) Центры занятости населения рассматривают представленные документы, проводят собеседование с потенциальными участниками и формируют списки претендентов по видам получения государственной поддержки и перечень проектов, требующих развития и обустройства недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
7) Обучение основам предпринимательства:
центры занятости населения, при согласии претендентов, направляют их на обучение основам предпринимательства и уведомляют об этом уполномоченный орган по развитию предпринимательства;
уполномоченный орган по развитию предпринимательства на основе информации центров занятости населения, в соответствии с действующим законодательством обеспечивает обучение участников Программы основам предпринимательства, срок обучения которых не должен превышать одного месяца.
Программа обучения и график ее проведения согласовывается с центром занятости населения.

«республикалық бюджеттен бюджеттік кредит жергілікті атқарушы органға 0,01% жылдық сыйақы ставкасымен қайтарымдылық, жеделділік және ақылылық қағидаттарында 5 жылға беріледі;»;
жетінші абзац алып тасталсын;
сегізінші, тоғызыншы, оныншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«соңғы қарыз алушыға, микрокредиттік ұйымдарға және/немесе кредиттік серіктестіктерге кредит бойынша негізгі қарызды өтеу бойынша кредит мерзімі ұзақтығының үштен бірінен аспайтын мерзімге жеңілдікті кезең ұсынылуы мүмкін;
уәкілетті өңірлік ұйымның микрокредиттік ұйымдар және/немесе кредиттік серіктестіктер үшін ұсынатын кредиті бойынша жылдық сыйақы ставкасы өңірлік комиссиямен келісім бойынша уәкілетті өңірлік ұйым үшін белгіленген кредиттік ресурстар бойынша сыйақы ставкасына және оның кредит беруді ұйымдастырумен байланысты жоспарланған шығыстарына қарай, бірақ уәкілетті өңірлік ұйым үшін белгіленген кредит бойынша сыйақы ставкасының үстінен 1 %-дан асырмай белгіленеді;
микрокредиттік ұйымдар және/немесе кредиттік серіктестіктер үшін қаржы агенттігі мәртебесі бар уәкілетті өңірлік ұйым ұсынатын кредит бойынша жылдық сыйақы ставкасы өңірлік комиссиямен келісім бойынша белгіленеді;»;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
«соңғы қарыз алушы үшін кредиттік ресурстар бойынша жылдық ең жоғары тиімді пайыздық ставканы өңірлік комиссиямен келісе отырып, уәкілетті өңірлік ұйым белгілейді.»;
он бірінші бөлікте:
3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 14) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Уәкілетті өңірлік ұйым микрокредиттік ұйымдар мен кредиттік серіктестіктерге кредит берудің белгіленген қағидасына сәйкес Бағдарламаға қатысу үшін микрокредиттік ұйымдарды және/немесе кредиттік серіктестіктерді іріктеу бойынша конкурс өткізеді.
4) Уәкілетті өңірлік ұйым мен микрокредиттік ұйымдардың және/немесе кредиттік серіктестіктердің арасында кредит беру туралы шарт жасалады.
5) Бағдарламаның екінші бағытына қатысуға тілек білдірушілер халықты жұмыспен қамту орталықтарына өтініш береді.
6) Халықты жұмыспен қамту орталықтары ұсынылған құжаттарды қарайды, әлеуетті қатысушылармен әңгімелесу жүргізеді және мемлекеттік қолдау алу түрлері бойынша үміткерлердің тізімі мен жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуды және жайластыруды талап ететін жобалардың тізбесін қалыптастырады.
7) Кәсіпкерлік негіздерін оқыту:
халықты жұмыспен қамту орталықтары үміткерлер келіскен жағдайда, оларды кәсіпкерлік негіздерін оқуға жібереді және бұл туралы кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі уәкілетті органға хабарлайды;
кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі уәкілетті орган халықты жұмыспен қамту орталықтарының ақпараты негізінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бағдарламаға қатысушыларға кәсіпкерлік негіздерін оқытуды қамтамасыз етеді, олардың оқу мерзімі бір айдан аспауға тиіс.
Оқу бағдарламасы және оны жүргізу кестесі халықты жұмыспен қамту орталықтарымен келісіледі.

8) Предоставление микрокредитов:
потенциальный участник Программы разрабатывает бизнес-план проекта и по направлению центра занятости населения обращается с заявкой на получение микрокредита в микрокредитную организацию или кредитное товарищество;
микрокредитная организация или кредитное товарищество проводит оценку проекта и принимает решение о возможности (или невозможности) микрокредитования.
9) Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры:
при получении положительного заключения от микрокредитной организации или кредитного товарищества, центры занятости населения, направляют в уполномоченный орган по развитию инфраструктуры списки потенциальных участников Программы, проекты которых требуют развития и обустройства недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
уполномоченный орган по развитию инфраструктуры готовит заключение о возможности (или невозможности) и необходимых объемах финансирования развития и обустройства недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры и информирует центр занятости населения.
10) Центр занятости населения передает на рассмотрение Комиссии документы потенциальных участников Программы, с приложением заключений микрокредитной организации или кредитного товарищества и уполномоченного органа по развитию инфраструктуры.
11) Центр занятости населения, с учетом рекомендаций Комиссии, принимает решение о включении (об отказе) заявителей в число участников Программы и в течение трех рабочих дней со дня принятия решения письменно уведомляет их об этом.
14) Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры осуществляется в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан.";
в подразделе 4.3.3. "Третье направление: повышение мобильности трудовых ресурсов":
части первую, вторую, третью, четвертую и пятую изложить в следующей редакции:
"Данное направление предусматривает меры повышения мобильности трудовых ресурсов за счет содействия добровольному переезду граждан Республики Казахстан из населенных пунктов с низким потенциалом социально-экономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития и в центры экономического роста.
Приоритетное право на участие в третьем направлении реализации Программы будет иметь сельская молодежь. Критерии для определения населенных пунктов с низким и высоким потенциалом социально-экономического развития разрабатываются и утверждаются центральными уполномоченными органами по вопросам экономического развития и торговли, сельского хозяйства.
В соответствии с разработанными критериями местные исполнительные органы, по согласованию с центральными уполномоченными органами по вопросам экономического развития и торговли, сельского хозяйства определяют перечень населенных пунктов с низким и высоким потенциалом социально-экономического развития, направляют его Оператору Программы.
Перечень населенных пунктов с низким и высоким потенциалом социально-экономического развития определенный местными исполнительными органами и согласованный с центральными уполномоченными органами по вопросам экономического развития и торговли, сельского хозяйства будет утверждаться на МВК.
Переезд граждан Республики Казахстан из числа самостоятельно занятого, безработного и малообеспеченного населения из населенных пунктов с низким потенциалом социально-экономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития и центры экономического роста может осуществляться:
внутри одного района;
из одного района (города областного значения) в другой район (город областного значения) в пределах одной области.";
в части шестой:
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"проживать в населенных пунктах с низким потенциалом социально-экономического развития в соответствии с утвержденным перечнем, а также в черте города республиканского значения и столицы, последние три года;
иметь совокупный месячный доход, не превышающий размера прожиточного минимума за квартал, предшествующий кварталу подачи заявления на каждого совместно проживающего члена семьи;";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"соответствие профессиональной подготовки профилю региональных или реализуемых в рамках ГПФИИР инвестиционных проектов, а также потребностям в трудовых ресурсах предприятий региона, города республиканского значения и столицы.";
абзацы третий и четвертый части восьмой изложить в следующей редакции:
"обучение на курсах профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации, а также содействия в трудоустройстве на новом месте жительства;
предоставление служебных жилищ гражданам Республики Казахстан, участвующим в активных мерах содействия занятости;";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"Связанные с переездом субсидии включают в себя возмещение расходов на переезд. Размеры субсидий предполагается дифференцировать:

8) Микрокредит беру:
Бағдарламаның әлеуетті қатысушысы жобаның бизнес-жоспарын әзірлейді және халықты жұмыспен қамту орталығының жолдауы бойынша микрокредит алу туралы өтініммен микрокредиттік ұйымға немесе кредиттік серіктестікке өтініш береді;
микрокредиттік ұйым немесе кредиттік серіктестік жобаға бағалау жүргізеді және микрокредит беру мүмкін екендігі (немесе мүмкін емес екендігі) туралы шешім қабылдайды.
9) Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту:
халықты жұмыспен қамту орталықтары микрокредиттік ұйымнан және/немесе кредиттік серіктестіктен оң қорытынды алған жағдайда, жобалары жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруды талап ететін Бағдарламаның әлеуетті қатысушыларының тізімін инфрақұрылымды дамыту жөніндегі уәкілетті органға жібереді;
инфрақұрылымды дамыту жөніндегі уәкілетті орган жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруды қаржыландыру мүмкіндігі (немесе мүмкін емес екендігі) және қажетті қаржыландыру көлемі туралы қорытынды дайындайды және халықты жұмыспен қамту орталығын хабардар етеді.
10) Халықты жұмыспен қамту орталығы микрокредиттік ұйымның немесе кредиттік серіктестіктің және инфрақұрылымды дамыту жөніндегі уәкілетті органның қорытындыларын қоса тіркей отырып, Бағдарламаның әлеуетті қатысушыларының құжаттарын Комиссияның қарауына жібереді;
11) Халықты жұмыспен қамту орталығы Комиссияның ұсынымын ескере отырып, өтініш берушілерді Бағдарламаға қатысушылар құрамына қосу (қосудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды бұл туралы хабардар етеді.
14) Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.»;
«Үшінші бағыт: еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру» деген 4.3.3-кіші бөлімде:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші және бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл бағыт Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті жоғары елді мекендерге және экономикалық даму орталықтарына өз еркімен көшуіне жәрдемдесу арқылы еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру шараларын көздейді.
Бағдарламаны іске асырудың үшінші бағытына қатысудың басым құқығын ауыл жастары иеленетін болады. Әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары елді мекендерді айқындау өлшемдерін экономикалық даму және сауда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орталық уәкілетті органдар әзірлейді және бекітеді.
Әзірленген өлшемдерге сәйкес жергілікті атқарушы органдар экономикалық даму және сауда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орталық уәкілетті органдармен келісе отырып, әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары елді мекендердің тізбесін айқындайды, оны Бағдарлама операторына жібереді.
Жергілікті атқарушы органдар айқындаған және экономикалық даму және сауда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орталық уәкілетті органдармен келісілген әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары елді мекендердің тізбесі ВАК-та бекітілетін болады.
Өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдар қатарындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті жоғары елді мекендерге және экономикалық даму орталықтарына көшуі:
бір ауданның ішінде;
бір облыс шегіндегі бір ауданнан (облыстық маңызы бар қаладан) басқа ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жүзеге асырылуы мүмкін.»;
алтыншы бөлікте:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«соңғы үш жылда бекітілген тізбеге сәйкес әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен елді мекендерде, сондай-ақ республикалық маңызы бар қала және астана шегінде тұруға тиіс;
айлық жиынтық табысы бірге тұратын отбасы мүшелерінің әрқайсысына шаққанда өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспауға тиіс;»;
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«кәсіптік даярлығы өңірлік немесе ҮИИДМБ шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобалардың бейініне, сондай-ақ өңірдің, республикалық маңызы бар қаланың және астана кәсіпорындарының еңбек ресурстарына қажеттілігіне сәйкес келуге тиіс.»;
сегізінші бөліктің үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«жаңа тұрғылықты жерінде кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында оқуды, сондай-ақ жұмысқа орналасуына жәрдемдесуді;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын Қазақстан Республикасы азаматтарына қызметтік тұрғын үй беруді;»;
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Көшумен байланысты субсидиялар көшу шығыстарының өтемінен тұрады. Субсидияның мөлшерін былайша саралау жоспарланады:

при переезде семей в пределах одного района - 10 МРП на главу семьи и 5 МРП на членов семьи,
при переезде семей из одного района (города областного значения) в другой район (город областного значения) в пределах одной области - 25 МРП на главу семьи и 15 МРП на членов семьи.";
части одиннадцатую и двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Местные исполнительные органы мест прибытия в соответствии с программой развития региона, генеральным планом населенного пункта, проектом детальной планировки или проектом застройки:
определяют участки застройки служебных жилищ;
осуществляют строительство служебных жилищ, по утвержденным типовым проектам (с учетом сейсмических условий территорий) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
осуществляют развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Местные исполнительные органы могут обеспечивать участников Программы жильем за счет предоставления мест в общежитиях семейного типа, приобретения жилищ, достройки уже начатых объектов.";
абзацы тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый и шестнадцатый исключить;
части семнадцатую, восемнадцатую и девятнадцатую изложить в следующей редакции:
"Порядок предоставления служебного жилища, предназначенного для заселения гражданами Республики Казахстан, участвующими в активных мерах содействия занятости в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения, и пользования им утверждается Правительством Республики Казахстан.
В городах республиканского значения и столице предоставление служебного жилища предусматривается лишь для участников Программы, проживающих в черте города.
Площадь предоставляемых служебных жилищ, в зависимости от состава семьи, не может превышать 18 кв. метров на одного совместно проживающего члена семьи, либо 100 кв. метров на семью и не может быть меньше однокомнатной квартиры, либо комнаты в общежитии семейного типа.";
часть двадцать первую изложить в следующей редакции:
"Служебное жилище не предоставляется участникам Программы, осуществляющим трудовую деятельность по вахтовому методу, за исключением мест в общежитиях семейного типа, а также имеющим по новому месту жительства жилище на праве собственности, либо жилище в постоянном пользовании из коммунального жилищного фонда.";
часть двадцать вторую изложить в следующей редакции:
"Механизм реализации:
1. В случае, если лицо проживает в населенном пункте с низким потенциалом социально-экономического развития или занятость участника Программы не может быть обеспечена в рамках первого и второго направлений Программы, он может обратиться в центр занятости населения с заявлением на переезд, прилагая к нему установленный Правилами перечень документов.

отбасылар бір ауданның шегінде көшкен жағдайда – отағасына – 10 АЕК және отбасы мүшелеріне - 5 АЕК,
отбасылар бір облыс шегіндегі бір ауданнан (облыстық маңызы бар қаладан) басқа ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) көшкен жағдайда отағасына – 25 АЕК және отбасы мүшелеріне – 15 АЕК.»;
он бірінші және он екінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Келген жерінің жергілікті атқарушы органдары өңірді дамыту бағдарламасына, елді мекеннің бас жоспарына, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына немесе құрылыс салу жобасына сәйкес:
қызметтік тұрғын үй салынатын учаскелерді айқындайды;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітілген үлгілік жобалар бойынша (аумақтардың сейсмикалық жағдайын ескере отырып) қызметтік тұрғын үйлерді салуды жүзеге асырады;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуды жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органдар Бағдарламаға қатысушыларды отбасылық үлгідегі жатақханадан орын беру, тұрғын үйлерді сатып алу, құрылысы бұрын басталған объектілерді салып бітіру есебінен де тұрғын үймен қамтамасыз ете алады.»;
он үшінші, он төртінші, он бесінші және он алтыншы абзацтар алып тасталсын;
он жетінші, он сегізінші және он тоғызыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтарын қоныстандыруға арналған қызметтік тұрғын үйді беру және оны пайдалану тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
Республикалық маңызы бар қалаларда және астанада қызметтік тұрғын үй беруді қаланың шегінде тұратын Бағдарламаға қатысушылар үшін ғана көзделген.
Берілетін қызметтік тұрғын үйдің ауданы отбасының құрамына байланысты, бірге тұратын отбасы мүшесінің біреуіне 18 шаршы метрден не отбасына 100 шаршы метрден аспауға және бір бөлмелі пәтерден не отбасылық үлгідегі жатақхананың бір бөлмесінен кем болмауға тиіс.»;
жиырма бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбек қызметін вахталық әдіс бойынша жүзеге асыратын Бағдарламаға қатысушыларға отбасылық үлгідегі жатақханадан берілетін орынды қоспағанда, сондай-ақ жаңа тұрғылықты жері бойынша меншік құқығында тұрғын үйі не тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйі бар адамдарға қызметтік тұрғын үй берілмейді.»;
жиырма екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Іске асыру тетігі:
1. Егер адам әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен елді мекенде тұратын болса немесе Бағдарламаға қатысушыны Бағдарламаның бірінші және екінші бағыттары шеңберінде жұмыспен қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған жағдайда, ол Қағидада белгіленген құжаттар тізбесін қоса отырып, халықты жұмыспен қамту орталығына көшуге өтініш бере алады.

2. Центр занятости населения рассматривает документы на предмет соответствия критериям отбора на участие в третьем направлении Программы, согласовывает с заявителями возможные варианты переезда и направляет документы в региональную или районную (городскую) комиссию в зависимости от места переезда.
3. По итогам рассмотрения документов подавших заявление на участие в Программе региональные комиссии вырабатывают рекомендацию о включении (об отказе) в состав участников Программы в отношении граждан, переезжающих с одного района в другой, в черте города республиканского значения и столицы, а районные/городские комиссии в отношении граждан переезжающихся в пределах одного района.
4. На основании решения региональной, либо районной/городской комиссии Центр занятости населения принимает решение о включении (об отказе) заявителей в состав участников Программы.
5. Между лицами, включенными в список участников третьего направления Программы и центром занятости населения (мест прибытия) подписывается социальный контракт. Социальный контракт, наряду с социальной поддержкой по переезду должен включать в себя мероприятия по трудоустройству на новом месте.
6. Уполномоченным органом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства разрабатываются типовые проекты жилья (индивидуальные или многоквартирные) с учетом сейсмологических зон и характеристик.
7. Участники Программы, при наличии соответствующей квалификации, имеют приоритетное право на рабочие места, создаваемые в ходе строительства служебного жилища и развития соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
8. После переезда и обустройства участники Программы могут принять участие в первом или втором направлении Программы.
9. Выполнение условий социального контракта контролируется центром занятости населения.";
в подразделе "Институциональная организация Программы":
абзац второй части пятой изложить в следующей редакции:
"проводят отбор потенциальных участников Программы на основании информации и документов, представляемых центрами занятости населения, и направляют соответствующие предложения на рассмотрение региональных комиссий;";
абзац четвертый части шестой изложить в следующей редакции:
"по согласованию с уполномоченными центральными органами по вопросам экономического развития и торговли, сельского хозяйства определяют перечень населенных пунктов с низким и высоким потенциалом социально-экономического развития, утверждают планы переезда участников Программы.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"В 2011 году (пилотный этап) в районных (городских) отделах занятости и социальных программ предполагается создание Центров занятости населения в форме государственных учреждений, работники которых (гражданские служащие) будут обеспечивать реализацию Программы.";
в части восьмой:
абзац первый и подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"Основными задачами Центров занятости населения будут являться:

2. Халықты жұмыспен қамту орталығы құжаттардың Бағдарламаның үшінші бағытына қатысуға іріктеу өлшемдеріне сәйкестігін қарайды, өтініш берушілермен көшудің ықтимал жолдарын келіседі және көшетін жеріне қарай құжаттарды өңірлік немесе аудандық (қалалық) комиссияға жолдайды.
3. Бағдарламаға қатысуға өтініш берушілердің құжаттарын қарау қорытындысы бойынша өңірлік комиссия бір ауданнан басқа ауданға, республикалық маңызы бар қаланың және астана шегінде көшетін азаматтарға қатысты, ал аудандық/қалалық комиссиялар бір аудан шегінде көшетін азаматтарға қатысты Бағдарламаға қатысушылар тізіміне қосу (қосудан бас тарту) туралы ұсыным жасайды.
4. Өңірлік не аудандық/қалалық комиссия шешімінің негізінде Халықты жұмыспен қамту орталығы өтініш білдірушілерді Бағдарламаға қатысушылардың құрамына қосу (қосудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
5. Бағдарламаның үшінші бағытына қатысушылар тізіміне енгізілген адамдар мен халықты жұмыспен қамту орталығы арасында (келген жерінің) әлеуметтік келісімшартқа қол қойылады. Әлеуметтік келісімшарт көшу бойынша әлеуметтік қолдаумен қатар, жаңа жерде жұмысқа орналастыру бойынша іс-шараларды қамтуға тиіс.
6. Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері жөніндегі уәкілетті орган сейсмологиялық аймақтарды және оның сипатын ескере отырып, тұрғын үйдің (жеке немесе көп пәтерлі) үлгілік жобасын әзірлейді.
7. Бағдарламаға қатысушылар тиісті біліктілігі болған жағдайда, қызметтік тұрғын үйді салу және тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту барысында құрылатын жұмыс орындарына орналасуға басым құқыққа ие болады.
8. Бағдарламаға қатысушылар көшкеннен және жайласқаннан кейін Бағдарламаның бірінші немесе екінші бағытына қатыса алады.
9. Әлеуметтік келісімшарт талаптарының орындалуын халықты жұмыспен қамту орталығы бақылайды.»;
«Бағдарламаны институционалдық ұйымдастыру» деген кіші бөлімде:
бесінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«халықты жұмыспен қамту орталықтары ұсынатын ақпараттар мен құжаттар негізінде Бағдарламаның әлеуетті қатысушыларына іріктеу жүргізеді және тиісті ұсыныстарды қарау үшін өңірлік комиссияларға жібереді;»;
алтыншы бөліктің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«экономикалық даму және сауда, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі уәкілетті орталық органдармен келісім бойынша әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары елді мекендердің тізбесін айқындайды, Бағдарламаға қатысушылардың көшу жоспарын әзірлейді.»;
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 жылы (пилоттық кезең) аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде мемлекеттік мекеме нысанында Халықты жұмыспен қамту орталықтарын құру жоспарланған, олардың қызметкерлері (азаматтық қызметшілер) Бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз ететін болады.»;
сегізінші бөлікте:
бірінші абзац және 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықты жұмыспен қамту орталықтарының негізгі міндеттері:

1) проведение общих процедур: информирование и предоставление консультационных услуг гражданам по вопросам участия в Программе, оказание помощи в подготовке документов, проведение консультации с претендентами с целью изучение их потребностей, и проведение оценки нуждаемости претендентов в социальной поддержке, прием документов претендентов на участие в Программе;";
часть девятую изложить в следующей редакции:
"Центры занятости населения могут иметь представительства в сельских округах, подразделения (или специалистов), занимающихся вопросами реализации Программы, координацией взаимодействия с работодателями, организациями образования и частными агентствами занятости.";
часть десятую изложить в следующей редакции:
"Примерный Устав Центра занятости населения разрабатывается и утверждается Оператором Программы.";
в разделе 6 "Этапы реализации Программы":
части вторую и третью изложить в следующей редакции:
"На первом этапе (2-е полугодие 2011 года) в пилотном режиме будут внедрены первое и второе направления Программы во всех регионах. Третье направление (переезд в центры экономического роста и в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития) будет осуществляться в соответствии с предложениями, поступившими от местных исполнительных органов.
Будет создана соответствующая нормативная правовая база, отработан механизм переезда участников Программы в центры экономического роста и в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития, приняты меры по вовлечению участников Программы в реализацию проектов ГПФИИР.";
абзац третий части четвертой изложить в следующей редакции:
"представят бюджетную заявку на реализацию Программы с учетом доли софинансирования из средств местного бюджета на строительство и (или) приобретение служебных жилищ.";
в разделе 7. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
абзац четвертый части первой изложить в следующей редакции:
"повышение мобильности трудовых ресурсов - 18,2 млрд. тенге, из них на строительство и (или) приобретение служебных жилищ - 11,5 млрд. тенге и на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в районах жилищной застройки - 5 млрд. тенге;";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Дальнейшее финансирование Программы будет осуществляться в рамках средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующие финансовые годы.";
в разделе 8. "План мероприятий по реализации Программы":
строку, порядковый номер 1.13, изложить в следующей редакции:
"

1) жалпы рәсімдерді жүргізу: Бағдарламаға қатысу мәселесі бойынша азаматтарды ақпараттандыру және консультация беру қызметін ұсыну, құжаттарды дайындауда көмек көрсету, үміткерлердің қажеттіліктерін зерттеу мақсатында олармен консультация жүргізу, үміткерлердің әлеуметтік қолдауға мұқтаждығына бағалау жүргізу, Бағдарламаға қатысуға үміткерлердің құжаттарын қабылдау;»;
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықты жұмыспен қамту орталықтарының ауылдық округтерде Бағдарламаны іске асыру мәселелерімен, жұмыс берушілермен, білім беру ұйымдарымен және жеке меншік жұмыспен қамту агенттіктерімен өзара іс-қимылды үйлестірумен айналысатын өкілдіктері, бөлімшелері (немесе мамандары) болуы мүмкін.»;
оныншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықты жұмыспен қамту орталығының Үлгі жарғысын Бағдарлама операторы әзірлейді және бекітеді.»;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 6-бөлімде:
екінші және үшінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Бірінші кезеңде (2011 жылдың 2-жартыжылдығы) Бағдарламаның бірінші және екінші бағыттары барлық өңірлерде пилоттық режимде енгізілетін болады. Үшінші бағыт (экономикалық даму орталықтарына және әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті жоғары елді мекендерге көшу) жергілікті атқарушы органдардан келген ұсыныстарға сәйкес жүзеге асырылатын болады.
Тиісті нормативтік құқықтық база жасалады, Бағдарламаға қатысушыларды экономикалық даму орталықтарына және әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті жоғары елді мекендерге көшіру тетігі пысықталады, Бағдарламаға қатысушыларды ҮИИДМБ жобаларын іске асыруға тарту бойынша шаралар қабылданатын болады.»;
төртінші бөліктің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«қызметтік тұрғын үй құрылысына және (немесе) оны сатып алуға жергілікті бюджет қаражатынан қоса қаржыландыру үлесін ескере отырып, Бағдарламаны іске асыруға бюджеттік өтінім ұсынады.»;
«Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері» деген 7-бөлімде:
бірінші бөліктің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыруға – 18,2 млрд. теңге, оның ішінде қызметтік тұрғын үйді салуға және (немесе) сатып алуға – 11,5 млрд. теңге және тұрғын үй құрылысы аудандарында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға - 5 млрд. теңге;»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны одан әрі қаржыландыру тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде жүзеге асырылатын болады.»;
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 8-бөлімде:
реттік нөмірі 1.13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

1.13
Разработка Правил по определению критериев
отнесения граждан Республики Казахстан, к
самостоятельно занятым, безработным и
малообеспеченным при реализации активных
мер содействия занятости
-
МТСЗН, АС
Приказ
МТСЗН
июль 2011
года
";
строку, порядковый номер 1.14, исключить;
строку, порядковый номер 1.15, изложить в следующей редакции:
"
1.15
Внесение изменений и дополнений в Приказ
Министра труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан от 28 июля 2009 года №
237-п. «Об утверждении Правил исчисления
совокупного дохода лица (семьи),
претендующего на получение государственной
адресной социальной помощи»
-
МТСЗН
Приказ
МТСЗН
август
2011 года
";
строку, порядковый номер 2.2, исключить;
строку, порядковый номер 4.3, изложить в следующей редакции:
"
4.3
Разработка и утверждение
типовых проектов на
строительство служебных жилищ
в рамках Программы
РБ-245,0
млн.тенге
АДСиЖКХ, МТСЗН,
МФ, акимы
областей,
городов Астана и
Алматы
Приказ
АДСиЖКХ
декабрь
2011
года
";
строку, порядковый номер 4.4, изложить в следующей редакции:
"
4.4
Принятие критериев для определения
сельских населенных пунктов с низким и
высоким потенциалом
социально-экономического развития
-
МЭРТ, МСХ
Совместный
приказ
август
2011
года
";
строку, порядковый номер 4.5, изложить в следующей редакции:
"
4.5
Определение перечня сельских
населенных пунктов с низким и
высоким потенциалом
социально-экономического развития в
разрезе регионов
-
акимы областей,
городов Астана
и Алматы, МЭРТ,
МСХ
Перечень,
решение МВК
Ежегодно
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

1.13
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын іске асыру кезінде Қазақстан Республикасының азаматтарын өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар және табысы аз адамдарға жатқызу өлшемдерін айқындау жөніндегі қағиданы әзірлеу
-
Еңбекмині, СА
Еңбекминінің бұйрығы
2011 жылғы шілде
»;
реттік нөмірі 1.14-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 1.15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.15
«Мемлекеттік атаулы әлеуметті көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
-
Еңбекмині
Еңбекминінің бұйрығы
2011 жылғы тамыз
»;
реттік нөмірі 2.2-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 4.3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
4.3
Бағдарлама шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға үлгі жобаларды әзірлеу және бекіту
РБ-245,0 млн. теңге
ҚТҮКШІА, Еңбекмині, Қаржымині, облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері
ҚТҮКШІА бұйрығы
2011 жылғы желтоқсан
»;
реттік нөмірі 4.4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
4.4
Әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары ауылдық елді мекендерді айқындау өлшемдерін әзірлеу
-
ЭДСМ, АШМ
Бірлескен бұйрық
2011 жылғы тамыз
»;
реттік нөмірі 4.5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
4.5
Өңірлер бөлінісінде әлеуметтік-экономикалық даму әлеуеті төмен және жоғары ауылдық елді мекендердің тізбесін айқындау
-
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері, ЭДСМ, АШМ
Тiзбе, ВАК шешiмi
Жыл сайын
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов