О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года № 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников и курсантов пожарно-технических учебных заведений органов государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2011 года № 1306. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года № 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников и курсантов пожарно-технических учебных заведений органов государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Об утверждении образцов и норм положенности форменной одежды и специального обмундирования для сотрудников государственной противопожарной службы;
1. Утвердить образцы и нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования для сотрудников государственной противопожарной службы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.";
в приложении 1 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования высшего начальствующего состава сотрудников органов государственной противопожарной службы";
раздел 2 "Повседневное обмундирование" дополнить строкой порядковый номер 2.25 следующего содержания:
"
2.25
Бушлат зимний темно-защитного
цвета с воротником из
натурального каракуля
1 шт.
3 года
**
";
в разделе 3 "Полевая форма одежды":
в графе 2 строки, порядковый номер 3.1, слово "навыпуск" исключить;
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.4, слова "в брюки" исключить;
строку, порядковый номер 3.6, исключить;
в разделе 4 "Специальная одежда пожарных спасателей":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
"4. Специальная форма одежды";
графу 5 строки, порядковый номер 4.1, изложить в следующей редакции:
"Шапка меховая темно-синего цвета с козырьком; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; утепленная куртка на молнии с капюшоном и брюки утепленные прямого покроя темно-синего цвета; полусапожки хромовые утепленные или ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета; кашне темно-синего цвета";

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің және өрт-техникалық оқу орындары курсанттарының нысандық және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілігі нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қарашадағы № 1306 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің және өрт-техникалық оқу орындары курсанттарының нысандық және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілігі нормаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы № 13 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мен 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің нысандық киімінің және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілік нормаларын бекіту туралы;
1. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің нысандық киімінің және арнайы киім-кешектерінің үлгілері мен тиесілілік нормалары бекітілсін»;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының жоғары басшы құрамының нысандық киімінің және арнайы киім-кешектерінің тиесілілік нормалары»;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2.25-жолмен толықтырылсын:
«
2.25
Қара-қоңыр қорғаныш түсті табиғи қаракөл жағалы қысқы тері бушлат
1 дана
3 жыл
**
»;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.1-жолдың 2-бағанындағы «етегі сыртқа шығарылатын» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.3-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.4-жолдың 2-бағанындағы «шалбарға салынатын» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.6-жол алынып тасталсын;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың арнайы киімдері» деген 4-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Арнайы киім нысаны»;
реттік нөмірі 4.1-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара-көк түсті мойыншалғы»;

дополнить строкой порядковый номер 4.2 следующего содержания:
"
4.2
Летняя специальная
одежда
1 компл.
3 года*
Фуражка полевая
темно-синего цвета с
кокардой или берет с
кокардой; футболка
темно-синего цвета или
тельняшка с оранжевыми
полосками; полевая
куртка на молнии с
погонами или рубашка с
короткими рукавами и
брюки прямого покроя
темно-синего цвета
";
в приложении 2 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования старшего и среднего начальствующего состава сотрудников органов государственной противопожарной службы";
раздел 2 "Повседневное обмундирование" дополнить строкой порядковый номер 2.26 следующего содержания:
"
2.26
Бушлат зимний темно-
защитного цвета с меховым
воротником темно-синего
цвета
1 шт.
3 года
Для полковников с каракулевым воротником**
";
в разделе 3 "Полевая форма одежды":
в графе 2 строки, порядковый номер 3.1, слово "навыпуск" исключить;
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.4, слова "в брюки" исключить;
строку, порядковый номер 3.6, исключить;
в разделе 4 "Специальная одежда пожарных спасателей":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
"4. Специальная форма одежды";
графу 5 строки, порядковый номер 4.1, изложить в следующей редакции:
"Шапка меховая темно-синего цвета с козырьком; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; утепленная куртка на молнии с капюшоном и брюки утепленные прямого покроя темно-синего цвета; полусапожки хромовые утепленные или ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета; кашне темно-синего цвета";
графу 5 строки, порядковый номер 4.2, изложить в следующей редакции:
"Фуражка полевая темно-синего цвета с кокардой или берет с кокардой; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; полевая куртка на молнии с погонами или рубашка с короткими рукавами и брюки прямого покроя темно-синего цвета";
строку, порядковый номер 4.3, исключить;
в приложении 3 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования младшего начальствующего и рядового состава сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в разделе 3 "Полевая форма одежды":
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.1, слово "навыпуск" исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.5, слова "в брюки" исключить;
в разделе 4 "Специальная одежда пожарных спасателей":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4.2-жолмен толықтырылсын:
«
4.2
Жазғы арнайы киім
1 жинақ
3 жыл*
Кокардасы бар қара-кек түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшкалар; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қысқа жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар
»;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің аға және орта басшы құрамының нысандық киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілік нормалары»;
«Күнделікті киетін киім-кешек» деген 2-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2.26-жолмен толықтырылсын:
«
2.26
Қара-қоңыр қорғаныш түсті тері жағалы қысқы бушлат
1 дана
3 жыл
Полковниктер үшін қаракөл жағалы**
»;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.1-жолдың 2-бағанындағы «етегі сыртқа шығарылатын» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.3-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.4-жолдың 2-бағанындағы «шалбарға салынатын» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.6-жол алынып тасталсын;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың арнайы киімдері» деген 4-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Арнайы киім нысаны»;
реттік нөмірі 4.1-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара көк түсті мойыншалғы»;
реттік нөмірі 4.2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Кокардасы бар қара-көк түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; қара көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қысқа жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар»;
реттік нөмірі 4.3-жол алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің кіші басшы және қатардағы құрамының нысандық киімі мен арнайы киім-кешегінің тиесілілік нормалары»;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.3-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.1-жолдың 2-бағанындағы «сыртқа шығарылған» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.5-жолдың 2-бағанындағы «шалбарға салынатын» деген сөздер алынып тасталсын;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың арнайы киімдері» деген 4-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Специальная форма одежды";
графу 5 строки, порядковый номер 4.1, изложить в следующей редакции:
"Шапка меховая темно-синего цвета с козырьком; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; утепленная куртка на молнии с капюшоном и брюки утепленные прямого покроя темно-синего цвета; полусапожки хромовые утепленные или ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета; кашне темно-синего цвета";
графу 5 строки, порядковый номер 4.2, изложить в следующей редакции:
"Фуражка полевая темно-синего цвета с кокардой или берет с кокардой; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; полевая куртка на молнии с погонами или рубашка с короткими рукавами и брюки прямого покроя темно-синего цвета";
в приложении 4 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин старшего и среднего начальствующего состава сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в разделе 3 "Полевая форма одежды":
в графе 2 строки, порядковый номер 3.1, слово "навыпуск" исключить;
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.4, слова "в брюки" исключить;
строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в разделе 4 "Специальная одежда пожарных спасателей":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
"4. Специальная форма одежды";
строку, порядковый номер 4.1, изложить в следующей редакции:
"
4.1
Зимняя
специальная
одежда
1 компл.
3 года*
Шапка меховая темно-синего
цвета с козырьком; футболка
темно-синего цвета или
тельняшка с оранжевыми
полосками; утепленная куртка на
молнии с капюшоном и брюки
утепленные прямого покроя
темно-синего цвета; полусапожки
хромовые утепленные или ботинки
с высокими берцами утепленные
черного цвета; кашне
темно-синего цвета
";
графу 5 строки, порядковый номер 4.2, изложить в следующей редакции:
"Фуражка полевая темно-синего цвета с кокардой или берет с кокардой; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; полевая куртка на молнии с погонами или рубашка с короткими рукавами и брюки прямого покроя темно-синего цвета";
строку, порядковый номер 4.3, исключить;
в приложении 5 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования женщин младшего начальствующего и рядового состава сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в разделе 3 "Полевая форма одежды":
в графе 2 строки, порядковый номер 3.1, слово "навыпуск" исключить;

«4. Арнайы киім нысаны»;
реттік нөмірі 4.1-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара-көк түсті мойыншалғы»;
реттік нөмірі 4.2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Кокардасы бар қара-көк түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қыска жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар»;
көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің аға және орта басшы құрамындағы әйелдердің нысандық киімі мен арнайы киім-кешектерінің тиесілілік нормалары»;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.1-жолдың 2-бағанындағы «сыртқа шығарылатын» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.3-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.4-жолдағы «шалбарға салынатын» деген сөздер алынып тасталсын;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың арнайы киімдері» деген 4-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Арнайы киім нысаны»;
реттік нөмірі 4.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
4.1
Қысқы арнайы киім
1 жинақ
3 жыл*
Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара көк түсті мойыншалғы
»;
реттік нөмірі 4.2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Кокардасы бар қара-көк түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қысқа жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар»;
реттік нөмірі 4.3-жол алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 5-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің кіші басшы және қатардағы құрамындағы әйелдердің нысандық киімі мен арнайы киім-кешектерінің тиесілілік нормалары»;
«Далалық киім нысандары» деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 3.1-жолдың 2-бағанындағы «етегі сыртқа шығарылатын» деген сөздер алынып тасталсын;

строку, порядковый номер 3.3, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 3.4, слова "в брюки", исключить;
в разделе 4 "Специальная одежда пожарных спасателей":
заголовок раздела изложить в следующей редакции:
"4. Специальная форма одежды";
графу 5 строки, порядковый номер 4.1, изложить в следующей редакции:
"Шапка меховая темно-синего цвета с козырьком; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; утепленная куртка на молнии с капюшоном и брюки утепленные прямого покроя темно-синего цвета; полусапожки хромовые утепленные или ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета; кашне темно-синего цвета";
графу 5 строки, порядковый номер 4.2, изложить в следующей редакции:
"Фуражка полевая темно-синего цвета с кокардой или берет с кокардой; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; полевая куртка на молнии с погонами или рубашка с короткими рукавами и брюки прямого покроя темно-синего цвета";
в примечании к приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к указанному постановлению:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сотрудникам, проходящим службу в центральном аппарате Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, срок носки полевого обмундирования и специальной формы одежды увеличивается на 1 год.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. При проведении аварийно-спасательных и других неотложных работ, а также участии в сборах и специальных учениях используется специальная форма одежды.";
абзац седьмой пункта 12 изложить в следующей редакции:
"- рубашку темно-защитного или белого цвета с коротким рукавом без галстука при температуре воздуха выше +200С;";
в приложении 6 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы";
в приложении 7 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования курсантов пожарно-технических учебных заведений органов государственной противопожарной службы";
дополнить разделом 7 следующего содержания:
"
7. Специальная форма одежды
7.1
Зимняя специальная одежда**
1 компл.
на срок обучения
7.2
Летняя специальная одежда***
1 компл.
на срок обучения
";
Примечание дополнить строками следующего содержания:
"** Шапка меховая темно-синего цвета с козырьком; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; утепленная куртка на молнии с капюшоном и брюки утепленные прямого покроя темно-синего цвета; полусапожки хромовые утепленные или ботинки с высокими берцами утепленные черного цвета; кашне темно-синего цвета.
*** Фуражка полевая темно-синего цвета с кокардой или берет с кокардой; футболка темно-синего цвета или тельняшка с оранжевыми полосками; полевая куртка на молнии с погонами или рубашка с короткими рукавами и брюки прямого покроя темно-синего цвета.";
в приложении 8 к указанному постановлению:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нормы положенности инвентарного и специального имущества (теплыми вещами, снаряжением и постельными принадлежностями) курсантов пожарно-технических учебных заведений органов государственной противопожарной службы";
в образцах форменного обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Образцы форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание";
в описании форменного и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание утвержденным указанным постановлением:

реттік нөмірі 3.3-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 3.4-жолдың 2-бағанындағы «шалбарға салынатын» деген сөздер алынып тасталсын;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың арнайы киімдері» деген 4-бөлімде:
бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Арнайы киім нысаны»;
реттік нөмірі 4.1-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара көк түсті мойыншалғы»;
реттік нөмірі 4.2-жолдың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Кокардасы бар қара-көк түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; кара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қысқа жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар»;
көрсетілген қаулыға 12345-қосымшаларға ескертпеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің орталық аппаратында қызмет өткеретін қызметкерлерге далалық киім-кешек пен арнайы киім нысанын кию мерзімі 1 жылға ұлғайтылады.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Авариялық-құтқару және басқа да шұғыл жұмыстарды жүргізген, сондай-ақ жиындар мен арнайы жаттығуларға қатысқан кезде арнайы киім нысаны пайдаланылады.»;
12-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«- ауа температурасы +200С-тан жоғары болғанда, галстуксыз қысқа жеңді қара-қоңыр қорғаныш немесе ақ түсті жейде»;
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерінің арнайы киім-кешегінің тиесілілік нормалары»;
көрсетілген қаулыға 7-қосымша:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары өрт-техникалық оқу орындары курсанттарының нысандық киімі мен арнайы киім-кешектерінің тиесілілік нормалары»;
мынадай мазмұндағы 7-бөліммен толықтырылсын:
«
7. Арнайы киім нысаны
7.1
Қысқы арнайы киім**
1 жинақ
оқу мерзіміне
7.2
Жазғы арнайы киім***
1 жинақ
оқу мерзіміне
»;
Ескерту мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«**Күнқағары бар қара-көк түсті тері құлақшын; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; капюшоны бар сырмалы жылы күрте және қара-көк түсті тік пішілген жылы шалбар; жылы құрым қысқа етік немесе қара түсті қонышы биік жылы бәтеңке; қара көк  түсті мойыншалғы;
***Кокардасы бар қара-көк түсті далалық фуражка немесе кокардасы бар берет; қара-көк түсті футболка немесе қызғылтым жолақтары бар тельняшка; погондары бар сырмалы далалық күрте немесе қысқа жеңді жейде және қара-көк түсті тік пішілген шалбар.»;
көрсетілген қаулыға 8-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының өрт-техникалық оқу орындары курсанттарының мүкәммалдық және арнайы мүліктерінің тиесілілік нормалары»;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық киімдерінің үлгілерінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық киімі мен арнайы киім-кешегінің үлгілері»;
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық киімі мен арнайы киім-кешегінің үлгісінде:

в тексте цифры "I, II, III, IV-I, V", заменить соответственно цифрами "1, 2, 3, 4-1, 5";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Описание форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов государственной противопожарной службы и иных сотрудников Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, которым в установленном порядке присвоено специальное звание";
подпункт б) "Повседневная форма одежды" главы I "Форма одежды высшего начальствующего состава" дополнить абзацем следующего содержания:
"- бушлат зимний темно-защитного цвета с воротником из натурального каракуля (рисунок 5.1)";
подпункт б) "Повседневная форма одежды" главы II "Форма одежды старшего, среднего и младшего начальствующего состава" дополнить абзацем следующего содержания:
"- бушлат зимний темно-защитного цвета с меховым воротником темно-синего цвета (рисунок 23.1)";
главу IV "Форма одежды пожарных спасателей" изложить в следующей редакции:
"Глава 4
Специальная форма одежды
Описание специальной формы одежды определяется и устанавливается первым руководителем уполномоченного органа в области пожарной безопасности в пределах норм, утвержденных настоящим постановлением";
в разделе "Рисунки форменного и специального обмундирования":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Рисунки форменной одежды и специального обмундирования";
дополнить рисунками:
"5-1 "Зимняя повседневная форма одежды генералов в бушлате";
"18-1 "Летняя полевая форма одежды генералов в куртке";
"23-1 "Зимняя повседневная форма одежды офицеров в бушлате";
"33-1 "Летняя полевая форма одежды офицеров в куртке";
"44-1 "Летняя полевая форма одежды женщин-офицеров и младшего начальствующего состава в куртке";
рисунки 55, 56 исключить.
2. Установить, что приобретение форменной одежды и специального обмундирования для сотрудников государственной противопожарной службы производится поэтапно, в пределах средств, республиканского бюджета на соответствующий год.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

мәтіндегі «I, II, ІІI, IV-I, V» деген цифрлар тиісінше «1, 2, 3, 4-1, 5» деген цифрлармен ауыстырылсын;
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының белгіленген тәртіппен арнайы атақ берілген қызметкерлерінің және өзге де қызметкерлерінің нысандық киімі мен арнайы киім-кешегінің сипаттамасы»;
«Жоғары басшы құрамның киім нысаны» деген I тараудың «Күнделікті киім нысаны» деген б) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«- табиғи қаракөл жағалы қара-қоңыр қорғаныш түсті қысқы бушлат (5.1-сурет)»;
«Аға, орта және кіші басшы құрамның киім нысандары» деген II тараудың «Күнделікті киім нысаны» деген б) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«- қара-көк түсті тері жағалы қара-қоңыр қорғаныш түсті қысқы бушлат (23.1-сурет)»;
«Өрт сөндіруші құтқарушылардың киім нысандары» деген IV тарау мынадай редакцияда жазылсын:
«4-тарау Арнайы киім нысаны
Арнайы киім нысанының сипаттамасын өрт қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті органның бірінші басшысы осы қаулымен бекітілген нормалардың шегінде анықтайды және белгілейді»;
«Нысандық арнайы киім кешектерінің суреттері» деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Нысандық киім мен арнайы киім-кешектің суреттері»;
мынадай суреттермен толықтырылсын:
«5-1 «Генералдардың бушлаттағы күнделікті киім нысаны»;
«18-1 «Генералдардың күртедегі жазғы далалық киім нысаны»;
«23-1 «Офицерлердің бушлаттағы қысқы күнделікті киім нысаны»;
«33-1 «Офицерлердің күртедегі жазғы далалық киім нысаны»;
«44-1 «Әйел-офицерлердің және кіші басшы құрамның күртедегі жазғы далалық киім нысаны»;
55, 56-суреттер алынып тасталсын.
2. Мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлері үшін нысандық киімі мен арнайы киім-кешек сатып алу кезең-кезеңімен, тиісті жылға арналған республикалық бюджет қаражатының шегінде жүргізіледі деп белгіленсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов