О некоторых мерах по оптимизации деятельности центров обслуживания населения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2011 года № 1325
В целях повышения эффективности деятельности центров обслуживания населения Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Реорганизовать республиканские государственные учреждения путем присоединения их к Предприятию согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Определить:
1) уполномоченным органом соответствующей отрасли в отношении Предприятия Комитет по контролю автоматизации государственных услуг и  координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности Предприятия предоставление государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по принципу "одного окна" и их автоматизации.
4. Комитету по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устава Предприятия;
2) государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2011 № 1325
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 18:
строки:
"Министерство связи и информации Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе: 9152
Государственные учреждения, подведомственные Министерству связи и информации Республики Казахстан, в том числе: 8934"
изложить в следующей редакции:
"Министерство связи и информации Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе: 481
Государственные учреждения, подведомственные Министерству связи и информации Республики Казахстан, в том числе: 263";
строку "Центры обслуживания населения 8671" исключить.

Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін оңтайландыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы № 1325 Қаулысы
Халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (бұдан әрі – Кәсіпорын) құрылсын.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Кәсіпорынға қосу жолымен республикалық мемлекеттік мекемелер қайта ұйымдастырылсын.
3. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті Кәсіпорынға қатысты тиісті саланың уәкілетті органы болып белгіленсін;
2) Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні жеке және (немесе) заңды тұлғаларға «бір терезе» қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер ұсыну және оларды автоматтандыру болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Кәсіпорынның жарғысын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) Кәсіпорынның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 қарашадағы
№ 1325 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
2. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
18-бөлімде:
мына:
«Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі, оның аумақтық органдары және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:                         9152
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпараттандыру министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:                                                         8934»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:                           481
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:      263»;
«Халыққа қызмет көрсету орталықтары 8671» деген жол алынып тасталсын.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.03.2012 № 314.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2011 года № 1325
Перечень реорганизуемых республиканских
государственных учреждений
№ п/п
Республиканские государственные учреждения
1
2
1
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Акмолинской области"
2
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Актюбинской области"
3
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Алматинской области"
4
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Атырауской области"
5
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения № 1 Восточно-Казахстанской области"
6
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения № 2 Восточно-Казахстанской области"
7
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Жамбылской области"
8
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Западно-Казахстанской области"
9
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Карагандинской области"
10
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Костанайской области"
11
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Кызылординской области"
12
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Мангистауской области"
13
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Павлодарской области"
14
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Северо-Казахстанской области"
15
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Южно-Казахстанской области"
16
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения района Есиль города Астаны"
17
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения района Алматы города Астаны"
18
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения района Сарыарка города Астаны"
19
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Алатауского района города Алматы"
20
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Алмалинского района города Алматы"
21
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Ауэзовского района города Алматы"
22
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Бостандыкского района города Алматы"
23
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Жетысуского района города Алматы"
24
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Медеуского района города Алматы"
25
Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания
населения Турксибского района города Алматы"

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.11 № 314 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 қарашадағы
№ 1325 қаулысына
қосымша
Қайта ұйымдастырылатын республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Р/с № Республикалық мемлекеттік мекемелер
1 2
1
«Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
2
«Ақтөбе облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
3
«Алматы облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
4
«Атырау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
5
«Шығыс Қазақстан облысының № 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
6
«Шығыс Қазақстан облысының № 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
7
«Жамбыл облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
8
«Батыс Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
9
«Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
10
«Қостанай облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
11
«Қызылорда облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
12
«Маңғыстау облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
13
«Павлодар облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
14
«Солтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
15
«Оңтүстік Қазақстан облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
16
«Астана қаласы Есіл ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
17
«Астана қаласы Алматы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
18
«Астана қаласы Сарыарқа ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
19
«Алматы қаласы Алатау ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
20
«Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
21
«Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
22
«Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
23
«Алматы қаласы Жетісу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
24
«Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі
25
«Алматы қаласы Түрксіб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі