О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие регионов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2011 года № 1485. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2014 № 728 (вводится в действие с 01.01.2015).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие регионов" следующие изменения и дополнения:
в Программе "Развитие регионов", утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт Программы":
в строке "Целевые индикаторы" строку "Атырауская" изложить в следующей редакции:
"Атырауская 103,2   103,8   103,0   107,2   111,6";
строку "Источники и объемы финансирования" изложить в следующей редакции:
"Источники и объемы         Финансирование Программы будет
финансирования          осуществляться за счет и в пределах
средств республиканского и местных
бюджетов, а также иных источников,
не запрещенных законодательством
Республики Казахстан.
Объемы финансирования Программы
из республиканского бюджета
составляют:
в 2011 году - 176,5 млн. тенге;
в 2012 году - 1 050,0** млн. тенге;
в 2013 году - 14 000,0** млн. тенге;
в 2014 году - 15 000,0** млн. тенге.
Объемы софинансирования из местных
бюджетов будут определены после
определения объемов средств из
республиканского бюджета, направленных
на инвестиционные проекты, которые
будут реализовываться в рамках
Программы.
На 2015-2020 годы - _________ **.
**Объемы средств будут определены
при утверждении и уточнении
республиканского и местных бюджетов на
соответствующие финансовые годы в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан.";
в разделе 2. "Введение":
в части восьмой:
абзацы третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"Уполномоченным органом - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан, ответственное за реализацию Программы (далее - Уполномоченный орган);
Рабочим органом - Комитет регионального развития Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, осуществляющий реализацию Программы (далее - Рабочий орган);";
абзац пятый исключить;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"Администратором республиканской бюджетной программы - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан.";
в разделе 3. "Анализ текущей ситуации":
дополнить частями пятнадцатой, шестнадцатой, семнадцатой и восемнадцатой следующего содержания:

"Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 1485 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2014 № 728 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасында:
«Бағдарлама паспорты» деген 1-бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген жолдағы «Атырау» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Атырау 103,2   103,8   103,0  107,2   111,6»;
«Қаржыландыру көздері мен көлемі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржыландыру көздері мен көлемі
Бағдарламаны қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздер есебінен және шегінде жүзеге асырылатын болады.
Бағдарламаны республикалық бюджеттен қаржыландыру көлемі:
2011 жылы – 176,5 млн. теңгені,
2012 жылы – 1 050,0** млн. теңгені,
2013 жылы – 14 000,0** млн. теңгені,
2014 жылы – 15 000,0** млн. теңгені құрайды.
Жергілікті бюджеттерден қоса қаржыландыру көлемі республикалық бюджеттен Бағдарлама шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобаларға бағытталатын қаражат көлемі айқындалғаннан кейін анықталатын болады.
2015 – 2020 жылдарға – _______ **.
**Қаражат көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту және нақтылау кезінде анықталатын болады.»;
«Кіріспе» деген 2-бөлімде:
сегізінші бөлікте:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Уәкiлеттi орган – Бағдарламаны iске асыруға жауапты Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгi (бұдан әрi – Уәкiлеттi орган);
Жұмыс органы – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Бағдарламаны iске асыруды жүзеге асыратын Өңірлік даму комитеті (бұдан әрi – Жұмыс органы);»;
бесінші абзац алынып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі.»;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімде:
мынадай мазмұндағы он бесінші, он алтыншы, он жетінші және он сегізінші бөліктермен толықтырылсын:

"На расширенном заседании Правительства с участием Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2011 года № 01-7.4 дано поручение разработать комплекс мер по развитию местного самоуправления в Pecпyблике Казахстан.
Необходимо отметить, что в настоящее время создана вся правовая, организационная и экономическая база для полноценного функционирования органов местного самоуправления. Однако, эффективность местного самоуправления во многом зависит не только от наличия всего комплекса необходимых законов, обеспечивающих осуществление деятельности органов местного самоуправления, но и от практического и непосредственного участия самого населения в осуществлении местного самоуправления, то есть от действительной (фактической) способности реализации права населения на местное самоуправление.
В этом плане Программой также предусматривается привлечение населения к выработке предложений по определению проектов (мероприятий), направленных на развитие сельских населенных пунктов и на улучшение жизнеобеспечения сельского населения.
При этом необходимо отметить, что финансовая поддержка будет оказываться только тем аулам (селам), которые имеют экономический потенциал развития и положительные демографические тенденции (согласно критериям для определения сельских населенных пунктов с низким и высоким экономическим потенциалом, утвержденным совместным приказом министерств сельского хозяйства и экономического развития и торговли).";
в разделе 4. "Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы":
в подразделе 2. "Целевые индикаторы Программы":
строку "Атырауская" изложить в следующей редакции:
"Атырауская 103,2   103,8   103,0   107,2   111,6";
в подразделе 3. "Задачи":
часть тринадцатую "Условия оценки и отбора проектов будут предусмотрены в методических рекомендациях, которые будут разработаны Рабочим органом Программы в течение 2011 года." исключить;
в частях двадцать второй, двадцать пятой, двадцать девятой слова "Уполномоченным органом" заменить словами "Рабочим органом";
часть тридцать вторую дополнить абзацем следующего содержания:
"4) финансовой поддержкой местного самоуправления.";
часть тридцать третью исключить;
в частях тридцать восьмой, сорок второй, пятьдесят четвертой слова "Уполномоченным органом" заменить словами "Рабочим органом";
дополнить частями пятьдесят пятой, пятьдесят шестой, пятьдесят седьмой и пятьдесят восьмой следующего содержания:
"Приоритет 4. Финансовая поддержка местного самоуправления.
В рамках данного приоритета реализация проектов (мероприятий) будет осуществляться только в аулах (селах) с высоким и средним экономическим потенциалом путем привлечения населения к выработке предложений по определению проектов (мероприятий), которые будут реализовываться в рамках финансовой поддержки местного самоуправления.
Акимы аула (села) обеспечивают организацию собраний (сходов) местного сообщества, на которых будут обсуждаться предложения и приниматься решения по отбору проектов (мероприятий), исходя из первоочередности и актуальности (принцип отбора мероприятий (проектов) "снизу вверх").
Финансовая поддержка местного самоуправления будет осуществляться по следующим направлениям:
в 2012 году по коммунальному хозяйству: освещение и озеленение улиц, сохранение фонда жилых домов и вывоз мусора, ликвидация несанкционированных свалок, снос бесхозных объектов, обустройство полигонов твердых бытовых отходов и скотомогильников, ремонт отопительной системы, установка дворовых детских игровых площадок;

«Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өткен 2011 жылғы 17 сәуірдегі № 01-7.4 Қазақстан Республикасы Үкіметінің кеңейтілген отырысында Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту жөнінде іс-шаралар кешенін әзірлеу бойынша тапсырма берілді.
Қазіргі уақытта жергілікті өзін-өзі басқару органдарының толыққанды жұмыс істеуі үшін барлық құқықтық, ұйымдық және экономикалық база жасалғанын атап көрсету қажет. Алайда, жергілікті өзін-өзі басқару тиімділігі көп жағдайда жергілікті өзін-өзі басқару органдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін қажетті заңдардың барлық кешенінің бар болуына ғана емес, сондай-ақ халықтың өзінің жергілікті өзін-өзі басқаруға іс жүзінде және тікелей қатысуына да, яғни халықтың жергілікті өзін-өзі басқару құқығын іс жүзіндегі (нақты) іске асыру қабілетіне де байланысты.
Осы тұрғыдан алғанда, Бағдарламада ауылдық елді мекендерді дамытуға және ауыл халқының тыныс-тіршілігін жақсартуға бағытталған жобаларды (іс-шараларды) айқындау бойынша ұсыныстар әзірлеуге халықтың өзін тарту көзделеді.
Бұл ретте, қаржылық көмек тек (Ауыл шаруашылығы, Экономикалық даму және сауда министрліктерінің бірлескен бұйрығымен бекітілген экономикалық әлеуеті төмен және жоғары ауылдық елді мекендерді анықтау бойынша критерийлерге сәйкес) оң демографиялық үрдісі мен даму жағынан экономикалық әлеуеті бар ауылдарға (селоларға) берілетінін атап көрсету қажет»;
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары мен іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары» деген 2-кіші бөлімде:
«Атырау» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Атырау 103,2   103,8   103,0   107,2   111,6»;
«Міндеттер» деген 3-кіші бөлімде:
«Жобаларды бағалау мен іріктеу шарттары 2011 жылдың ішінде Бағдарламаның Жұмыс органы әзірлейтін әдіснамалық ұсынымдарда көзделетін болады.» деген он үшінші бөлік алынып тасталсын;
жиырма екінші, жиырма бесінші, жиырма тоғызыншы бөліктердегі «Уәкілетті орган», «Уәкілетті органның» деген сөздер «Жұмыс органы», «Жұмыс органының» деген сөздермен ауыстырылсын;
отыз екінші бөлік мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«4) жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылық қолдау.»;
отыз үшінші бөлік алынып тасталсын;
отыз сегізінші, қырық екінші, елу төртінші бөліктердегі «Уәкілетті органдар», «Уәкілетті органдардың», «Уәкілетті органның» деген сөздер «Жұмыс органы», «Жұмыс органының» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші және елу сегізінші бөліктермен толықтырылсын:
«4-басымдық. Жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылық қолдау.
Осы басымдық шеңберінде жобаларды (іс-шараларды) іске асыру экономикалық әлеуеті жоғары және орташа ауылдарда (селоларда) ғана жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылық қолдау шеңберінде іске асырылатын жобаларды (іс-шараларды) анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеуге халықты тарту жолымен жүзеге асырылатын болады.
Ауыл (село) әкімдері оларда ұсыныстар талқыланатын және бірінші кезектілігіне, өзектілігіне негізделе отырып жобаларды (іс-шараларды) іріктеу бойынша (іс-шараларды (жобаларды) «төменнен жоғарыға» іріктеу қағидаты) шешімдер қабылданатын жергілікті қоғамдастықтардың жиналыстарын (жиындарын) ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылық қолдау мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылатын болады:
коммуналдық шаруашылық бойынша 2012 жылы: көшелерді жарықтандыру және көгалдандыру, тұрғын үй қорын сақтау және қоқыстарды әкету, рұқсат етілмеген қоқыс тастайтын жерлерді жою, иесіз қалған объектілерді бұзу, қатты тұрмыстық қалдықтар және мал қорымдары полигондарын жайластыру, жылыту жүйелерін жөндеу, балалардың ойын алаңдарын орнату;

в 2013-2014 годах:
1) капитальный и текущий ремонт: объектов образования, здравоохранения, культуры, спорта, водоснабжения, газоснабжения;
2) коммунальное хозяйство: освещение и озеленение улиц, сохранение фонда жилых домов и вывоз мусора, ликвидация несанкционированных свалок, снос бесхозных объектов, обустройство полигонов твердых бытовых отходов и скотомогильников, ремонт отопительной системы, установка дворовых детских игровых площадок;
3) транспортные коммуникации: капитальный, средний и текущий ремонт внутрипоселковых дорог и мостов, установка светофоров;
4) сельское хозяйство: очистка водоемов, восстановление бесхозных гидротехнических сооружений;
5) прочие: телефонизация, Интернет.";
подраздел 4. "Взаимодействие участников при реализации Программы" изложить в следующей редакции:
"4. Взаимодействие участников при реализации Программы
4.1. Взаимодействие участников при реализации
Программы, кроме приоритета "Финансовая поддержка
местного самоуправления"
1. Акимы районов и городов направляют инвестиционные предложения администраторам областных бюджетных программ, которые формируют списки инвестиционных предложений с приложением документов, разработанных в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан, и направляют Координатору Программы.
2. Координатор Программы:
1) рассматривает инвестиционное предложение, разработанное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахтан от 17 апреля 2009 года № 545 "Об утверждении Правил рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов" и направляет экономическое заключение по ним акимам районов и городов, администраторам областных бюджетных программ;
2) направляет на рассмотрение Рабочему органу пакет документов и положительное экономическое заключение по отобранным инвестиционным предложениям.
3. Рабочий орган рассматривает инвестиционные предложения на соответствие цели и задачам Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны до 2020 года и приоритетам Программы в течение пятнадцати рабочих дней и направляет заключения по ним Координатору Программы.
4. Координатор Программы после получения положительного заключения Рабочего органа на инвестиционное предложение формирует заключения по выделению средств на разработку и проведение необходимых экспертиз технико-экономического обоснования (далее - ТЭО) БИП и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии.

2013 – 2014 жылдары:
1) күрделі және ағымдағы жөндеу: білім, денсаулық сақтау, мәдениет, спорт, сумен жабдықтау, газбен жабдықтау объектілерін;
2) коммуналдық шаруашылық: көшелерді жарықтандыру және көгалдандыру, тұрғын үй қорын сақтау және қалдықтарды әкету, рұқсат етілмеген қоқыс тастайтын жерлерді жою, иесіз қалған объектілерді бұзу, қатты тұрмыстық қалдықтар және мал қорымдары полигондарын жайластыру, жылу жүйелерін жөндеу, балалардың ойын алаңдарын орнату;
3) көлік коммуникациялары: кентішілік жолдарды және көпірлерді күрделі, орта және ағымдағы жөндеу, бағдаршамдар орнату;
4) ауыл шаруашылығы: су қоймаларын тазарту, иесіз қалған су техникалық ғимараттарын қалпына келтіру;
5) өзге де: телефон орнату, Интернет»;
«Бағдарламаны іске асыру кезіндегі қатысушылардың өзара іс-қимылы» деген 4-кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Бағдарламаны іске асыру кезіндегі
қатысушылардың өзара іс-қимылы
4.1. «Жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылай қолдау» басымдығын қоспағанда, Бағдарламаны іске асыру кезіндегі қатысушылардың өзара іс-қимылы
1. Аудандардың және қалалардың әкімдері облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне инвестициялық ұсыныстарды жібереді, олар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес әзірленген құжаттарды қоса отырып, инвестициялық ұсыныстардың тізімдерін қалыптастырады және Бағдарламаның Үйлестірушісіне жібереді.
2. Бағдарламаның Үйлестірушісі:
1) «Бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау, іріктеу, іске асыруды мониторингілеу және бағалау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 545 қаулысына сәйкес әзірленген инвестициялық ұсыныстарды қарайды және аудандар мен қалалардың әкімдеріне, облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне олар бойынша экономикалық қорытынды жібереді;
2) Жұмыс органының қарауына іріктеліп алынған инвестициялық ұсыныстар бойынша құжаттар пакеті мен оң экономикалық қорытынды жібереді.
3. Жұмыс органы он бес жұмыс күні ішінде инвестициялық ұсыныстардың Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың 2020 жылға дейінгі болжамды схемасының мақсаттары мен міндеттеріне және Бағдарламаның басымдықтарына сәйкестігін қарайды және олар бойынша Бағдарламаның Үйлестірушісіне қорытынды жібереді.
4. Бағдарламаның Үйлестірушісі Жұмыс органының инвестициялық ұсыныстарға оң қорытындысын алғаннан кейін БИЖ-дің техникалық-экономикалық негіздемесін (бұдар әрі - ТЭН) әзірлеуге және қажетті сараптамалар жүргізуге қаражат бөлу жөніндегі қорытындыны қалыптастырады және бюджеттік комиссияның қарауына енгізеді.

5. По инвестиционным предложениям, одобренным бюджетными комиссиями, акимы районов и городов, администраторы областных бюджетных программ разрабатывают ТЭО и проводят соответствующие экспертизы, и направляют Координатору Программы для получения экономического заключения.
6. Координатор Программы:
1) рассматривает ТЭО БИП и экспертизы, требуемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан, и направляет экономическое заключение по ним акимам районов и городов, администраторам областных бюджетных программ;
2) направляет на рассмотрение Рабочему органу пакет документов и положительное экономическое заключение по отобранным БИП.
7. Рабочий орган:
1) направляет инвестиционные предложения по БИП, не требующим разработки ТЭО, и ТЭО БИП с полным пакетом документов соответствующим центральным государственным органам для подготовки отраслевой экспертизы;
2) формирует перечень БИП с учетом положительных экспертиз и направляет на рассмотрение Уполномоченному органу.
8. Уполномоченный орган выносит перечень БИП на рассмотрение МВК.
9. МВК:
1) одобряет перечень БИП;
2) согласовывает лимиты финансирования Программы по направлениям;
3) оформляет решение соответствующим протоколом.
10. Положительное заключение МВК является основанием для включения проектов в бюджетную заявку Администратора республиканской бюджетной программы.
11. Рабочий орган направляет Координатору Программы решение МВК.
12. Администратор республиканской бюджетной программы в сроки, установленные бюджетным законодательством Республики Казахстан, представляет бюджетную заявку в Министерство финансов Республики Казахстан.
4.2. Взаимодействие участников при реализации Программы
по приоритету "Финансовая поддержка местного самоуправления"
1. Распределение лимита финансирования:
1.1. Администратор республиканской бюджетной программы определяет лимиты финансирования каждой области в зависимости от численности населения, проживающего в аульных (сельских) округах, а также аулах (селах), не входящих в состав аульного (сельского) округа региона, одобряемые МВК.
1.2. Аким области доводит лимит финансирования каждому району в зависимости от численности населения, проживающего в аульных (сельских) округах, а также аулах (селах), не входящих в состав аульного (ceльского) округа.
1.3. Аким района доводит лимит финансирования каждому аульному (сельскому) округу в зависимости от численности населения, проживающего в аульном (сельском) округе, а также ауле (селе), не входящем в состав аульного (сельского) округа, имеющем высокий и средний потенциал развития.
При этом, аким района при распределении лимита финансирования исключает аулы (села) с низким потенциалом развития, не входящие в состав аульного (сельского) округа и перераспределяет его на аульные (сельские) округа и аулы (села), не входящие в состав аульного (сельского) округа, с высоким и средним потенциалом развития.

5. Бюджеттік комиссиялар мақұлдаған инвестициялық ұсыныстар бойынша аудандардың және қалалардың әкімдері, облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ТЭН әзірлейді және тиісті сараптамалар жүргізеді және экономикалық қорытындыны алу үшін Бағдарламаның Үйлестірушісіне жібереді.
6. Бағдарламаның Үйлестірушісі:
1) БИЖ-дің ТЭН-ін және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін сараптамаларды қарайды және аудандардың және қалалардың әкімдеріне, облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне олар бойынша экономикалық қорытындыны жібереді;
2) Жұмыс органының қарауына іріктеліп алынған БИЖ бойынша құжаттар пакеті мен оң экономикалық қорытындыны жібереді.
7. Жұмыс органы:
1) ТЭН және БИЖ ТЭН әзірлеуді талап етпейтін БИЖ бойынша инвестициялық ұсыныстарды тиісті орталық мемлекеттік органдарға салалық сараптама дайындау үшін құжаттардың толық пакетімен қоса жібереді;
2) оң сараптамаларды ескере отырып, БИЖ тізбесін қалыптастырады және Уәкiлеттi органның қарауына жібереді.
8. Уәкiлеттi орган БИЖ тізбесін ВАК қарауына енгізеді.
9. ВАК:
1) БИЖ тізбесін мақұлдайды;
2) бағыттар бойынша Бағдарламаны қаржыландыру лимиттерін келіседі;
3) шешімді тиісті хаттамамен ресімдейді.
10. ВАК-тың оң қорытындысы жобаларды Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бюджеттік өтініміне қосу үшін негіз болып табылады.
11. Жұмыс органы ВАК шешімін Бағдарламаның Үйлестірушісіне жібереді.
12. Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген мерзімдерде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне бюджеттік өтінім ұсынады.
4.2. «Жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылай қолдау» басымдығы бойынша Бағдарламаны іске асыру кезіндегі қатысушылардың өзара іс-қимылы
1. Қаржыландыру лимитін бөлу:
1.1. Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі әр облыстың ВАК мақұлдайтын қаржыландыру лимитін ауылдық (селолық) округтарда, сондай-ақ өңірдің ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін ауылдарда (селоларда) тұратын халықтың санына байланысты айқындайды.
1.2. Облыс әкімі қаржыландыру лимитін ауылдық (селолық) округтарда, сондай-ақ ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін ауылдарда (селоларда) тұратын халықтың санын байланысты әр ауданға жеткізеді.
1.3. Аудан әкімі қаржыландыру лимитін даму әлеуеті жоғары және орта әр ауылдық (селолық) округтарда, сондай-ақ ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін ауылдарда (селоларда) тұратын халықтың санына байланысты әрбір ауылдық (селолық) округке жеткізеді.
Бұл ретте, аудан әкімі қаржыландыру лимитін бөлген кезде ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін даму әлеуеті төмен ауылдарды (селоларды) алып тастайды және оны даму әлеуеті жоғары және орта ауылдық (селолық) округтарға және ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін ауылдарға (селоларға) қайта бөледі.

1.4. Аким аульного (сельского) округа объем средств, рассчитанный на все аулы (села) округа, распределяет и перераспределяет только на аулы (села) с высоким и средним потенциалом развития.
2. Процедура отбора:
2.1. На сходе населения аула (села) определяются проекты (мероприятия) в рамках доведенного акимом аульного (сельского) округа, аула (села) объема средств и оформляются решением схода населения.
2.2. Предложение (решение схода населения) по одобренным проектам (мероприятиям) поступает акиму аульного (сельского) округа.
2.3. Аким аульного (сельского) округа, аула (села), не входящих в состав аульного (сельского) округа, направляет предложения (решение  схода населения) по одобренным проектам (мероприятиям) в районный акимат.
2.4. Районный акимат с учетом направления формирует Перечень предложенных проектов (мероприятий) и направляет Координатору программу с приложением документов, разработанных в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
2.5. Координатор Программы рассматривает представленную документацию по проектам (мероприятиям) и формирует заключение по ним.
2.6. Координатор Программы направляет результаты заключений на проекты (мероприятия) в районный акимат.
В свою очередь, районный акимат направляет заключение Координатора Программы акимам аульных (сельских) округов, аулов (сел).
Акимы аульных (сельских) округов, аулов (сел), не входящих в с состав аульного (сельского) округа, на сходах населения доводят информацию о поддержанных и неподержанных проектах (мероприятиях).
2.7. Координатор Программы направляет на рассмотрение Рабочему органу пакет необходимых документов и положительное заключение по отобранным проектам (мероприятиям).
2.8. Рабочий орган рассматривает проекты (мероприятия) на соответствие приоритету Программы в течение пятнадцати рабочих дней и направляет заключение по ним Координатору Программы.
2.9. Координатор Программы направляет результаты заключений Рабочего органа на проекты (мероприятия) в районный акимат.
В свою очередь, районный акимат направляет заключение Рабочего органа акимам аульных (сельских) округов, аулов (сел).
Акимы аульных (сельских) округов, аулов (сел), не входящих в состав аульного (сельского) округа, на сходах населения доводят информацию о поддержанных и неподержанных проектах (мероприятиях).
3. Администратор республиканской бюджетной программы в сроки, установленные бюджетным законодательством Республики Казахстан, представляет бюджетную заявку в Министерство финансов Республики Казахстан.";
раздел 6. "Необходимые ресурсы и источники финансирования" изложить в следующей редакции:

1.4. Ауылдық (селолық) округтың әкімі округтың барлық ауылдарына (селоларына) есептелген қаржы көлемін тек даму әлеуеті жоғары және орта ауылдарға (селоларға) бөледі және қайта бөледі.
2. Іріктеу рәсімі:
2.1. Ауыл (село) тұрғындарының жиынында ауылдық (селолық) округ әкімі жеткізген қаржы көлемінің шеңберінде жобалар (іс-шаралар) анықталады және тұрғындар жиынының хаттамасымен ресімделеді.
2.2. Мақұлданған жобалар бойынша ұсыныс (тұрғындар жиынының шешімі) ауылдық (селолық) округтің әкіміне түседі.
2.3. Ауылдық (селолық) округтің, ауылдық (селолық) округтың құрамына кірмейтін ауылдың (селоның) әкімі мақұлданған жобалар (іс-шаралар) бойынша ұсыныстарды (тұрғындар жиынының шешімін) аудан әкімдігіне жібереді.
2.4. Аудан әкімдігі бағыттарды ескере отырып ұсынылған Жобалар (іс-шаралар) тізбесін қалыптастырады және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес әзірленген құжаттармен қоса Бағдарламаның Үйлестірушісіне жолдайды.
2.5. Бағдарламаның Үйлестірушісі жобалар (іс-шаралар) бойынша ұсынылған құжаттарды қарайды және олар бойынша қорытынды қалыптастырады.
2.6. Бағдарламаның Үйлестірушісі жобаларға (іс-шараларға) берілген қорытындылардың нәтижесін аудан әкімдігіне жолдайды.
Өз кезегінде аудан әкімдігі Бағдарлама Үйлестірушісінің қорытындысын ауылдық (селолық) округтардың, ауылдардың (селолардың) әкімдеріне жібереді.
Ауылдық (селолық) окугтардың, ауылдық (селолық) округтардың құрамына кірмейтін ауылдардың (селолардың) әкімдері тұрғындардың жиынында қолдау көрсетілген және қолдау көрсетілмеген жобалар (іс-шаралар) туралы ақпарат жеткізеді.
2.7. Бағдарламаның Үйлестірушісі Жұмыс органының қарауына қажетті құжаттар пакетін және іріктеліп алынған жобалар (іс-шаралар) бойынша оң қорытындыны жібереді.
2.8. Жұмыс органы он бес жұмыс күні ішінде жобаларды (іс-шараларды) Бағдарламаның басымдығына сәйкестігін қарайды және олар бойынша қорытындыны жібереді.
2.9. Бағдарламаның Үйлестірушісі Жұмыс органының жобаларға (іс-шараларға) берген қорытындыларының нәтижелерін аудан әкімдігіне жібереді.
Өз кезегінде аудан әкімдігі Жұмыс органының қорытындысын ауылдық (селолық) округтардың, ауылдардың (селолардың) әкімдеріне жібереді.
Ауылдық (селолық) округтардың, ауылдық (селолық) округтардың құрамына кірмейтін ауылдардың (селолардың) әкімдері тұрғындардың жиынында қолдау көрсетілген және қолдау көрсетілмеген жобалар (іс-шаралар) туралы ақпаратты жеткізеді.
3. Республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген мерзімдерде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне бюджеттік өтінім ұсынады.»;
«Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері» деген 6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Необходимые ресурсы и источники их финансирования
Финансирование Программы будет осуществляться за счет и в пределах средств республиканского и местных бюджетов, а также иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Объемы финансирования Программы из республиканского бюджета составляют:
в 2011 году - 176,5 млн. тенге;
в 2012 году - 1 050,0** млн. тенге;
в 2013 году - 14 000,0** млн. тенге;
в 2014 году - 15 000,0** млн. тенге.
Объемы софинансирования из местных бюджетов будут определены после определения объемов средств из республиканского бюджета, направленных на инвестиционные проекты, которые будут реализовываться в рамках Программы.
На 2015 - 2020 годы - ______**.
** Объемы средств будут определены при утверждении и уточнении республиканского и местных бюджетов на соответствующие финансовые годы в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в разделе 7. "План мероприятий по реализации Программы "Развитие регионов":
строку, порядковый номер 2.2, исключить;
в графе 6:
строки, порядковый номер 2.1, цифры "150,0*" заменить цифрами "161,0";
строку, порядковый номер 2.3, изложить в следующей редакции:
"2011 год - 15,5
2012 год - 50,0**";
строку, порядковый номер 3.1 изложить в следующей редакции:
"
3.1
Реализация проектов,
а также государствен-
ная поддержка
местного само-
управления в рамках
Программы «Развитие
регионов»;
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
2011-
2020
годы
2012 год-
1 000,0**
млн. тенге;
2013 год-
14 000,0**
млн. тенге;
2014 год-
15 000,0**
млн. тенге;
2015-2020**
Республиканский
бюджет
";
строки
"
Всего по Программе
на 2011-2020 годы
2011 год*
Республиканский бюджет
Местный бюджет
1075
1000
75
2012-2020 годы**
"
изложить в следующей редакции:
"
Всего средств из
республиканского
бюджета
2011 год -
176,5 млн. тенге;
2012 год-1 050,0**
млн. тенге;
2013 год-14 000,0**
млн. тенге;
2014 год - 15 000,0**
млн. тенге;
2015-2020**
";
в примечании:
строку "* Объем финансирования Программы на 2011 год будет корректироваться при уточнении республиканского и местных бюджетов на 2011-2013 годы." исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«6. Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері
Бағдарламаны қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздер есебінен және шегінде жүзеге асырылатын болады.
Бағдарламаны республикалық бюджеттен қаржыландыру көлемі:
2011 жылы – 176,5 млн. теңгені;
2012 жылы – 1 050,0** млн. теңгені;
2013 жылы – 14 000,0** млн. теңгені;
2014 жылы – 15 000,0** млн. теңгені құрайды.
Жергілікті бюджеттерден қоса қаржыландыру көлемі республикалық бюджеттен Бағдарлама шеңберінде іске асырылатын инвестициялық жобаларға бағытталған қаражат көлемі айқындалғаннан кейін анықталатын болады.
2015 – 2020 жылдарға - _______ **.
**Қаражат көлемі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту және нақтылау кезінде айқындалатын болады.»;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлімде:
реттік нөмірі 2.2-жол алынып тасталсын;
6-бағанда:
реттік нөмірі 2.1-жолдағы «150,0*» деген сандар «161,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 жыл – 15,5
2012 жыл – 50,0**»;
реттік нөмірі 3.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3.1
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқаруды мемлекеттік қолдау
Қазақстан Респуб ликасының Үкіметіне ақпарат
ЭДСМ,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2011 – 2020 жылдар
2012 жыл – 1 000,0** млн. теңге;
2013 жыл – 14 000,0** млн. теңге;
2014 жыл – 15 000,0** млн. теңге;
2015-2020 – **
Республика лық бюджет
»
мына:
«
2011 – 2020 жылдарға арналған Бағдарлама бойынша барлығы
2011 жыл*
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
1075
1000
75
2012 – 2020 жылдар**
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Республикалық бюджеттен барлық қаражат
2011 жыл – 176,5 млн. теңге;
2012 жыл – 1 050,0** млн. теңге;
2013 жыл – 14 000,0** млн. теңге;
2014 жыл – 15 000,0** млн. теңге;
2015-2020 - **
»;
ескертпеде:
«*Бағдарламаны қаржыландырудың 2011 жылға арналған көлемі 2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді нақтылау кезінде түзілетін болады.» деген жол алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов