О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 "Стратегический план Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1651
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 "О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2011 год; № 18, ст. 218) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в Стратегическом направлении 1. "Создание условий для индустриально-инновационного развития":
графу "План текущего года (2010 год)" изложить в следующей редакции: "Отчетный год (2010 год)";

"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1651 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 218-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелердің көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Индустриялық-инновациялық даму үшін жағдайлар жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Ағымдағы жылдың жоспары (2010 жыл)» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептік жыл (2010 жыл)»;

в Цели 1.2 "Инвестиционное обеспечение индустриального развития":
в графе "2010 год":
строки "Доля прямых иностранных инвестиций (ПИИ) в ВВП" цифры "13,4" заменить цифрами "11,8";
строки "Иностранные и отечественные инвестиции в несырьевые сектора экономики увеличатся не менее чем на 30 % к 2020 году" цифры "103" заменить цифрами "109,3";
строки "Объем производства товаров и услуг (работ) на территориях СЭЗ" цифры "35" заменить цифрами "43";

«Индустриялық дамуды инвестициялық қамтамасыз ету» деген 1.2-мақсатта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«ЖІӨ-дегі тікелей шетел инвестицияларының (ТШИ) үлесі» деген жолдағы «13,4» деген сандар «11,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«2020 жылға қарай экономиканың шикізаттық емес секторларына тартылған шетелдік және отандық инвестициялар кемінде 30% ұлғаяды» деген жолдағы «103» деген сандар «109,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«АЭА аумақтарындағы тауарлар мен қызметтер (жұмыстар) өндірісінің көлемі» деген жолдағы «35» деген сандар «43» деген сандармен ауыстырылсын;

в Задаче 1.2.1 "Создание условий для привлечения инвестиций в несырьевые и высокотехнологичные производства":
в графе "Показатели прямых результатов" строки "Диверсификация источников инвестиций (10 основных стран-инвесторов с долей каждой страны 5 % и более) к 2020 году" цифры "10" заменить цифрой "4";
в графе "2010 год" строки "Диверсификация источников инвестиций (10 основных стран-инвесторов с долей каждой страны 5 % и более) к 2020 году" цифру "5" заменить цифрой "4";
строку:
"
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по
индикатору "Эффект регулирования на
прямые иностранные инвестиции"
отчеты
ГИК ВЭФ
место
107
101
82
81
80
79
78
"
исключить;

«Шикізаттық емес және жоғары технологиялық өндірістерге инвестициялар тарту үшін жағдайлар жасау» деген 1.2.1-міндетте:
«Нысаналы индикаторлар» деген бағандағы «2020 жылға қарай инвестициялар көздерін әртараптандыру (әрбір елдің 5% және одан көп үлесі бар 10 негізгі инвестор елдер)» деген жолдағы «10» деген сандар «4» деген санмен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағандағы «2020 жылға қарай инвестициялар көздерін әртараптандыру (әрбір елдің 5% және одан көп үлесі бар 10 негізгі инвестор елдер)» деген жолдағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
мына:
«
«Тікелей шетел инвестицияларын реттеу әсері» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту
ДЭФ ЖБИ есептері
орын
107
101
82
81
80
79
78
»
деген жол алынып тасталсын;

в задаче 1.2.2 "Развитие специальных экономических и индустриальных зон":
в графе "2010 год":
строки "Количество участников: СЭЗ и ИЗ" цифры "40" и "1" заменить цифрами "53" и "4";
строки "Объем инвестиций в несырьевое экспортоориентированное и высокотехнологичное производство на территориях: СЭЗ и ИЗ" цифры "75" и "10" заменить цифрами "60,9" и "2,1";
в задаче 1.2.3 "Развитие местного содержания":
в графе "2011 год":

«Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды дамыту» деген 1.2.2-міндетте:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қатысушылар саны: АЭА және ИА» деген жолдағы «40» және «1» деген сандар «53» және «4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мыналардың аумақтарындағы шикізаттық емес экспортқа бағдарланған және жоғары технологиялы өндіріске инвестициялар көлемі: АЭА және ИА» деген жолдағы «75» және «10» деген сандар «60,9» және «2,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жергілікті қамтуды дамыту» деген 1.2.3-міндетте:
«2011 жыл» деген бағанда:

строки "Доля казахстанского содержания в закупках государственных органов: товаров, работ и услуг" цифры "52" и "88" заменить цифрами "53" и "83";
строки "Доля казахстанского содержания в закупках национального управляющего холдинга, национальных холдингов и компаний: товаров, работ и услуг" цифры "40" и "70" заменить цифрами "53" и "82";
строки "Доля казахстанского содержания в закупках системообразующих предприятий: товаров, работ и услуг" цифры "37" и "73" заменить цифрами "52" и "85,3";

«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «52» және «88» деген сандар «53» және «83» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «40» және «70» деген сандар «53» және «73» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «37» және «73» деген сандар «52» және «85,3» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "Доля казахстанского содержания в сфере недропользования: товаров, работ и услуг" цифры "15" и "82" заменить цифрами "8" и "81,1";
в графе "2010 год":
строки "Доля казахстанского содержания в закупках системообразующих предприятий: товаров, работ и услуг" цифры "70,2" заменить цифрами "70,7";
строки "Доля казахстанского содержания в сфере недропользования: товаров, работ и услуг" цифры "11,2" и "80,4" заменить цифрами "11,42" и "80,5";
строки:
"
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по
индикатору "Количество местных
поставщиков"
отчеты
ГИК ВЭФ
место

«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «15» және «82» деген сандар «8» және «81,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «70,2» деген сандар «70,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік органдардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуындағы қазақстандық қамтудың үлесі» деген жолдағы «11,2» және «80,4» деген сандар «11,42» және «80,5» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
«Жергілікті жеткізушілер саны» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту
ДЭФ ЖБИ есептері
орын

строки "Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору "Кластерное развитие" цифры "76" заменить цифрами "85";
строки "Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору "Длина цепочки добавленной стоимости" цифры "96" заменить цифрами "109";
строки "Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору "Условия для развития продукта" цифры "62" заменить цифрами "80";
в графе "2010 год":
строки "Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору "Длина цепочки добавленной стоимости" цифры "109" заменить цифрами "115";

«Кластерлік дамыту» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақcарту » деген жолдағы «76» деген сандар «85» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қосымша құн тізбегінің ұзындығы» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту» деген бағандағы «96» деген сандар «109» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өнімді дамыту үшін жағдай» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту» деген жолдағы «62» деген сандар «80» деген сандармен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Қосымша құн тізбегінің ұзындығы» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту» деген жолдағы «109» деген сандар «115» деген сандармен ауыстырылсын;

105
";
в Задаче 2.1.2. "Развитие машиностроительной отрасли Казахстана":
в строке "Прирост валовой добавленной стоимости на 74 % к уровню 2008 года":
в графе "2009 год" цифры "115614" и "89" заменить цифрами "157247,8" и "99";
в графе "2010 год" цифры "133 380" и "110" заменить цифрами "218635" и "138";
строку:
"
Увеличение производительности труда
в машиностроительной отрасли до
52 тыс. долларов США (к 2015 году)
(по курсу 1 долл. США = 150 тенге)
АС
тыс.
тенге/
чел

105
»;
«Қазақстанның машина жасау саласын дамыту» деген 2.1.2-міндетте:
«Жалпы қосымша құнды 2008 жылғы деңгейге 74% өсіру» деген жолда:
«2009 жыл» деген бағандағы «115 614» және «89» деген сандар «157247,8» және «99» деген сандармен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағандағы «133 380» және «110» деген сандар «218635» және «138» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
Машина жасау саласындағы еңбек өнімділігін 52 мың АҚШ долларына дейін ұлғайту (2015 жылға қарай) (бағам бойынша 1 АҚШ долл. = 150 теңге)
СА
мың теңге/адам

105
119,4
121,8
119,4
116,7
";
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строку:
"
Модернизация имеющихся производственных мощностей АО "Нобел АФФ" в
г. Алматы, а также строительство и ввод в эксплуатацию дополнительных
цехов по выпуску лекарственных средств в соответствии со стандартами GMP
х
"
исключить;
в Задаче 2.1.6. "Развитие легкой промышленности" строки:
в строке "Увеличение валовой добавленной стоимости легкой промышленности к 2014 году на 50 % по сравнению с 2008 годом":

105
119,4
121,8
119,4
116,7
»;
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«
Алматы қ. «Нобел АФФ» АҚ қолданыстағы өндірістік қуаттарын жаңғырту, сондай-ақ, GMP стандарттарына сәйкес дәрілік заттар шығаратын қосымша цехтарды салу және пайдалану беру бойынша жобаны іске асыру.
х
»
деген жол алып тасталсын;
«Жеңіл өнеркәсіпті дамыту» деген 2.1.6-міндетте:
«2014 жылға қарай 2008 жылмен салыстырғанда жеңіл өнеркәсіптің жалпы қосылған құнын 50%-ға ұлғайту» деген жолда:

106,1
";
в Задаче 3.1.1. Развитие электроэнергетики и угольной промышленности:
в графах "2010 год", "2011 год" строки "Объем выработки электроэнергии (по нарастающей)" цифры "82,6" и "88,61" заменить цифрами "82,67" "84,2";
в графах "2010 год", "2011 год" строки "Объем потребления электроэнергии (по нарастающей)" цифры "82,2" и "85,86" заменить цифрами "76,6" и "87,3";
в графах "2010 год", "2011 год" строки "Улучшение позиций Казахстана в рейтинге "Doing Business" по индикатору "Подключение к системе электроснабжения" цифры "86" и "85" заменить цифрами "87" и "86";
в графах "2010 год", "2011 год" строки "Обеспечить к 2014 году: объем добычи угля до 123 млн. тонн" цифры "104,9" и "111,5" заменить цифрами "110,9" и "107";
в Задаче 3.1.2 Развитие возобновляемых источников энергии:
в графах "2010 год", "2011 год" строки "Объем вырабатываемой электроэнергии возобновляемыми источниками энергии" цифры "0,39" и "0,45" заменить цифрами "0,4" и "0,4";
строку:
"
Улучшение в рейтинге ГИК ВЭФ по индикатору
"Качество поставок электричества"
отчеты
ГИК ВЭФ
место
77
84
65
65
64
63
62
"
исключить;
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Разработка и совершенствование нормативной правовой документации в области
использования возобновляемых источников энергии, (в 2011 году - 2, в 2012
-2013 годы по 4, 2013 - 2015 годы - 2)
х
х
х
х
х
Реализация проектов в области использования возобновляемых источников
энергии (в 2011-2013 году - по 2, в 2014 году - 1)
х
х
х
х
"
изложить в следующей редакции:
"
Разработка и совершенствование нормативной правовой документации в
области использования возобновляемых источников энергии, (в 2011
-2012 годы по 2, в 2013 году - 3, 2014 - 2015 годы по 2)
х
х
х
х
х
Реализация проектов в области использования возобновляемых
источников энергии (в 2011 году -1, 2012-2013 году – по 2, в 2014
году - 1)
х
х
х
х
";
в Задаче 3.1.4 Развитие системы государственного регулирования безопасности при использовании атомной энергии:
в графе "2011 год":
строки "Уровень охвата нормативными документами деятельности, связанной с использованием атомной энергии" цифры "50" заменить цифрами "21";
строки "Уровень охвата плановыми инспекциями объектов использования атомной энергии" цифры "17" заменить цифрами "10";
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:

106,1
»;
«Электр энергетикасы мен көмір өнеркәсібін дамыту» деген 3.1.1-міндетте:
«Электр энергиясын өңдеу көлемі (өсім бойынша)» деген жолдың «2010 жыл», «2011 жыл» деген бағандарындағы «82,6» және «88,61» деген сандар «82,67» және «84,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Электр энергиясын тұтыну көлемі (өсім бойынша)» деген жолдың «2010 жыл», «2011 жыл» деген бағанындағы «82,2» және «85,86» деген сандар «76,6» және «87,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу» индикаторы бойынша «Doing Business» рейтингінде Қазақстанның ұстанымын жақсарту» деген жолдың «2010 жыл», «2011 жыл» деген бағандарындағы «86» және «85» деген сандар «87» және «86» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жылға қарай көмір өндіру көлемін 123 млн. тоннаға дейін  қамтамасыз ету» деген жолдың «2010 жыл», «2011 жыл» деген бағандарындағ  «104,9» және «111,5» деген сандар «110,9» және «107» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жаңартылатын энергия көздерін дамыту» деген 3.1.2-міндетте:
«Жаңартылатын энергия көздері өндірілетін электр энергиясы  көлемі» деген жолдың «2010 жыл», «2011 жыл» деген бағандарындағы «0,39» және «0,45» деген сандар «0,4» және «0,4» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
«Электр жеткізулер саны» индикаторы бойынша ДЭФ ЖБИ рейтингін жақсарту
ДЭФ ЖБИ есептері
орны
77
84
65
65
64
63
62
»
деген жол алып тасталсын;
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
мына:
«
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласында нормативтік құқықтық құжаттаманы әзірлеу және жетілдіру (2011 жылы - 2, 2012 -2013 жылдары 4, 2013 - 2015 жылдары – 2)
х
х
х
х
х
Жаңартылатын энергия көздері саласындағы жобаларды іске асыру (2011-2013 жылы – 2, 2014 жылы - 1)
х
х
х
х
»
мынадай редакцияда жазылсын:
«
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы нормативтік құқықтық құжаттаманы әзірлеу және жетілдіру (2011-2012 жылдары – 2-ден, 2013 жылы 3, 2014-2015 жылдары – 2-ден)
х
х
х
х
х
Жаңартылатын энергия көздері саласындағы жобаларды іске асыру (2011 жылы - 1, 2012-2013 жылдары – 2-ден, 2014 жылы - 1)
х
х
х
х
»;
«Атом энергиясын пайдалану кезінде қауіпсіздікті мемлекеттік реттеу жүйесін дамыту» деген 3.1.4-міндетте:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Атом энергиясын пайдаланумен байланысты қызметтің нормативтік құжаттармен қамтылуы деңгейі» деген жолындағы «50» деген сандар «21» деген сандармен ауыстырылсын;
«Атом энергиясын пайдаланатын объектілердің жоспарлы инспекциямен қамтылуының деңгейі» деген жолындағы «17» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларында:

в графе "2011 год" строки "Проведено плановых инспекций" цифры "28" заменить цифрами "18";
в стратегическом направлении 4. "Обеспечение экономики сырьевыми ресурсами":
графу "План текущего года (2010 год)", изложить в следующей редакции: "Отчетный год (2010 год)".
в Задаче 4.1.1. Обеспечение изученности территории Казахстана с оценкой прогнозных ресурсов:
в графе "2011 год":
строки "Объем прогнозных ресурсов: полиметаллов" цифру "6" заменить цифрами "3,6";
строки "Участки, перспективные на выявление месторождений подземных вод" цифру "5" заменить цифрой "3";
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строки:
"
Глубинное геологическое картирование масштаба 1:200000
х
х
х
х
х
Крупномасштабные площадные поисковые работы
х
х
х
Поисковые работы на уран
х
х
х
х
х
"
изложить в следующей редакции:
"
Глубинное геологическое картирование масштаба 1:200000
х
х
х
х
Крупномасштабные площадные поисковые работы
х
х
Поисковые работы на уран
х
х
х
х
";
в Задаче 4.1.2. Прирост запасов по основным видам полезных ископаемых:
в графе "2011 год":
строки "прирост запасов: золота" цифры "15" заменить цифрой "1";
строки "прирост запасов: полиметаллов" цифры "80" исключить;
в разделе 6. "Управление рисками":
в подразделе "Внешние риски" строку:
"
Задача 1.1.2. Развитие энергосбережения
Отсутствие инвесторов в
области возобновляемых
источников энергии
Недостижение доли
ВИЭ 1 млрд. к 2014 году
Реализация правовых и
административных мер для содействия
производству электроэнергии от
возобновляемых источников энергии
"
изложить в следующей редакции:
"
Задача 3.1.2. Развитие возобновляемых источников энергии
Отсутствие инвесторов в
области возобновляемых
источников энергии
Недостижение объема
вырабатываемой
электроэнергии ВИЭ
1 млрд. кВтч. к 2014 году
Реализация правовых и административных
мер для содействия производству
электроэнергии от возобновляемых
источников энергии
";
в разделе 7 "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению конкурентоспособности несырьевого сектора казахстанской экономики и ее интеграции в систему мирохозяйственных связей, защита отечественного потребителя от некачественной продукции, формированию устойчивого развития населенных пунктов и территорий, по координации деятельности в областях электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и использования атомной энергии":

«Жоспарлы инспекциялар жүргізілді» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «28» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«Экономиканы шикізаттық емес ресурстармен қамтамасыз ету» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Ағымдағы жылдың жоспары (2010 жыл)» деген баған мынадай редакцияда жазылсын: «Есептік жыл (2010 жыл)».
Бағдарламалық ресурстарды бағалай отырып, Қазақстан аумағының зерделенуін қамтамасыз ету» деген 4.1.1-міндетте:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Болжамды ресурстар көлемі: полиметалдар» деген жолындағы «6» деген сан «3,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жерасты сулары кенорындарын айқындауға перспективалық учаскелер» деген жолдағы «5» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
Тікелей нәтиже көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларында деген жол:
«
Ауқымы 1:200000 тереңдік геологиялық картаға түсіру
х
х
х
х
х
Ірі ауқымы алаңдық іздестіру жұмыстары
х
х
х
Уранды іздеу жұмыстары
х
х
х
х
х
»
мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ауқымы 1:200000 тереңдік геологиялық картаға түсіру
х
х
х
х
Ірі ауқымы алаңдық іздестіру жұмыстары
х
х
Уранды іздеу жұмыстары
х
х
х
х
»;
«Қатты пайдалы қазбалардың негізгі түрлері бойынша қорлар өсімі» деген 4.1.2-міндетте:
«2011 жыл» деген бағанда:
«қорлар өсімі: алтын» деген жолдағы «15» деген сандар «1» деген санмен ауыстырылсын;
«қорлар өсімі: полиметалдар» деген жолдағы «80» деген сандар алып тасталсын.
«Қатерлерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Сыртқы қатерлер» деген кіші бөлімде деген жол:
«
1.1.2-міндет Энергия үнемдеуді дамыту
Жаңартылатын энергия көздері саласында инвесторлардың болмауы
2014 жылға 1 млрд.ЖЭК үлесіне қол жеткізбеу
Жаңартылатын энергия көздерінен электр энергиясын өндіруге жәрдемдесу үшін құқықтық және әкімшілік шараларды іске асыру
»
мынадай редакцияда жазылсын:
«
3.1.2-міндет. Жаңартылатын энергия көздерін дамыту
Жаңартылатын энергия көздері саласында инвесторлардың болмауы
2014 жылға қарай 1 млрд. кВтсағ. ЖЭК өндіретін электр энергиясының көлеміне қол жеткізбеу
Жаңартылатын энергия көздерінен электр энергиясын өндіруге жәрдемдесу үшін құқықтық және әкімшілік шараларды іске асыру
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Қазақстан экономикасының шикізаттық емес секторының бәсекеге қабілеттілігін және оның әлемдік шаруашылық байланыстары жүйесіне интеграциялануы, отандық тұтынушыны сапасыз өнімдерден қорғауды, елді мекендер мен аумақтарды орнықты дамытуды қалыптастыруды қамтамасыз ету жөніндегі, электр энергетикасы, геология, отын-энергетика кешені, көмір өнеркәсібі және атом энергетикасын пайдалану саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе "2011 год" строки "Объем бюджетных средств" цифры "2373888" заменить цифрами "2392316";
в бюджетной программе 011 "Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020":
в графе "2011 год":
строки "Привлечение квалифицированных проектных и инжиниринговых организаций" цифры "10" заменить цифрой "5";
строки "Привлечение высококвалифицированных зарубежных специалистов" цифры "20" заменить цифрами "5";

«2011 жыл» деген бағандағы «Бюджеттік қаражатының көлемі» деген жолдағы «2373888» деген сандар «2392316» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Өнімділік – 2020» бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Білікті жобалау және инжиниринг ұйымдарын тарту» деген жолдағы «10» деген сандар «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Жоғары білікті шетелдік мамандарды тарту» деген жолдағы «20» деген сандар «5» деген санмен ауыстырылсын;

130000
"
исключить;
в графе "2011 год" строки "Объем бюджетных средств" цифры "155495" заменить цифрами "27495";
в бюджетной программе 031 "Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан":
в графе "2011 год" строки "Объем бюджетных средств" цифры "71010" заменить цифрами "79324";
в бюджетной программе 033 "Обеспечение представления интересов Республики Казахстан в сфере внешней торговли, а также содействие развитию торгово-экономических связей между Республикой Казахстан и зарубежными странами":
в графе "2011":
строки "Средние затраты на одного специалиста" цифры "833,3" заменить цифрами "693,1";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "18868" заменить цифрами "18027";
в бюджетной программе 034 "Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов":
в графе "Наименование показателей бюджетной программы":
в показателях прямого результата:
строку:
"
Услуги по созданию установки по переработке гидроксида
натрия в геоцементный камень
%
-
-
35
65
-
";
исключить;
в графе "2011 год" строки "Объем бюджетных средств" цифры "864028" заменить цифрами "120535";
в бюджетной программе 039 "Формирование геологической информации":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:
строки "Мероприятия, направленные на формирование геологической информации" цифры "18" заменить цифрами "15";
строки "Предварительная сумма поступлений от реализации геологической информации" цифры "200000" заменить цифрами "180000";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "267443" заменить цифрами "178903";
в бюджетной программе 040 "Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:
строки "Объем прогнозных ресурсов: полиметаллов" цифры "6" заменить цифрами "3,6";
строки "прирост запасов: золота" цифры "15" заменить цифрой "1";
строки "прирост запасов: полиметаллов" цифры "80" исключить;
строки "Участки, перспективные на выявление месторождений подземных вод" цифру "5" заменить цифрой "3";
в показателях конечного результата:
строки "- процент охвата территории РК, доступный для проведения регионального гидрогеологического доизучения от 3,4 % в 2009 г. до 17,4 % в 2015 г." цифры "6,2" заменить цифрами "5,3";

130000
»;
деген жол алып тасталсын;
«2011 жыл» деген бағанда «Бюджет қаражатының көлемі» деген жолдағы «155495» деген сандар «27495» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда «Бюджет қаражатының көлемі» деген жолдағы «71010» деген сандар «79324» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Сыртқы сауда саласында Қазақстан Республикасының мүддесін білдіруді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен шет елдер арасындағы сауда-экономикалық байланыстарды дамытуға жәрдемдесу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Бір маманға шаққандағы орташа шығындар» деген жолдағы «833,3» деген сандар «693,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар көлемі» деген жолдағы «18868» деген сандар «18027» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік бағдарламаның түрі» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Натрий гидроксидін геоцементтік тасқа қайта өңдейтін қондырғыны жасау жөніндегі қызметтер
%
-
-
35
65
-
»;
деген жол алып тасталсын;
«Бюджеттік шығындар көлемі» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанындағы «864028» деген сандар «120535» деген сандармен ауыстырылсын;
039 «Геологиялық ақпаратты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Геологиялық ақпаратты қалыптастыруға бағытталған іс-шаралар» деген жолдағы «18» деген сандар «15» деген санмен ауыстырылсын;
«Геологиялық ақпаратты сатудан түскен түсімдердің алдын-ала сомасы» деген жолдағы «200000» деген сандар «180000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар көлемі» деген жолдағы «267443» деген сандар «178903» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Болжамды ресурстар көлемі: полиметалдар» деген жолдағы «6» деген сан «3,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«қорлардың өсуі: алтын» деген жолдағы «15» деген сандар «1» деген санмен ауыстырылсын;
«қорлардың өсуі: полиметалдар» деген жолдағы «80» деген сандар алып тасталсын;
«Жерасты сулары кенорындарын табуға бөлінген перспективалы учаскелер алаңы» деген жолдағы «5» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«- 2009 жылы 3,4 %-дан 2015 жылы 17,4% дейін өңірлік гидрогеологиялық жете зерттеу жүргізу үшін қол жетімді ҚР аумағын қамту пайызы» деген жолдағы «6,2» деген сандар «5,3» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "Обеспечение сельских населенных пунктов запасам и питьевой водой до 56,1 % к 2016 г. из первоочередных 3206 сел" цифры "17,9" исключить;
строки "Обеспечение крупных населенных пунктов запасами питьевых подземных вод (из 194 месторождений) к 2016 г. до 81,4 %" цифры "9,2" исключить;
в показателях эффективности:
строки "Средние затраты на проведение работ по: - гидрогеологическому доизучению масштаба 1:200000 - 1 кв. км" цифры "11827" заменить цифрами "8999";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "9293858" заменить цифрами "2944726";
в бюджетной программе 041 "Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов":
в графе "2011 год":
в показателях качества:

«Ауылдық елді мекендерді бірінші кезекте 3206 ауылдан 2016 жылға қарай 56,1 %-ға дейін қорлар және ауыз сумен қамтамасыз ету» деген жолдағы «17,9» деген сандар алып тасталсын;
«2016 жылға қарай ірі елді мекендерді 81,4% дейін жер асты ауыз су қорымен қамтамасыз ету (барлығы 194 учаске)» деген жолдағы «9,2» деген сандар алып тасталсын;
тиімділік көрсеткішінде:
«- масштабы 1:200000 – 1 ш.км гидрогеологиялық жете зерттеулер» деген жолдағы «11827» деген сандар «8999» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар көлемі» деген жолдағы «9293858» деген сандар «2944726» деген сандармен ауыстырылсын;
041 «Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
сапа көрсеткішінде:

строки "Отчетность, подготовленная на основе достоверной информации" цифры "25" заменить цифрами "20";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "743315" заменить цифрами "675877";
в бюджетной программе 042 "Ликвидация и консервация самоизливающихся нефтяных и гидрогеологических скважин":
в графе "2011 год":
цифры "3", "80", "1,4", "200,1", "83", "80000", "2340,0", "4210,0", "8230,0", "652 288" исключить;
в бюджетной программе 043 "Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в республиканское государственное специализированное предприятие "Карагандаликвидшахт":
в графе "2011 год":
в показателях прямого результата:

«Дәйекті ақпарат негізінде дайындалған есептілік» деген жолдағы «25» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар көлемі» деген жолдағы «743315» деген сандар «675877» деген сандармен ауыстырылсын;
042 «Өздігінен төгілетін мұнай және гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«3», «80», «1,4», «200,1», «83», «80000», «2340,0», «4210,0», «8230,0», «652 288» деген сандар алып тасталсын;
043 «Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, таратылған шахталардың қызметкерлеріне келтірілген залалды өтеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

7000
10000
12000
15000
15000
"
исключить;
в графе "2011 год":
в показателях конечного результата:
строки "Количество обученных сотрудников" цифры "270" заменить цифрами "60";
строки "Количество предприятий, внедрившие управленческие технологии" цифры "27" заменить цифрами "6";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "165000" заменить цифрами "82500";
в бюджетной программе 048 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы":
в графе "2011":
в показателях эффективности:

7000
10000
12000
15000
15000
»
деген жол алып тасталсын;
«2011 жыл» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Оқытылған қызметкерлер саны» деген жолдағы «270» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
«Басқару технологиялары енгізілген кәсіпорындар саны» деген жолдағы «27» деген сандар «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «165000» деген сандар «82500» деген сандармен ауыстырылсын;
048 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011» деген бағанда:
тиімділік көрсеткішінде:

строки "Средние затраты на строительство 1 проекта" цифры "2668,1" заменить цифрами "3279,1";
строки "объем бюджетных расходов" цифры "64035722" заменить цифрами "85258162";
в бюджетной программе 049 "Передислокация геофизической обсерватории "Боровое":
в графе "2011":
строки "Объем бюджетных средств" цифры "1790000" заменить цифрами "1214967";
в бюджетной программе 050 "Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики":
в строке "Описание" после слов "Строительство подстанции "Кенсай"," дополнить словами "Строительство подстанции ПС 110/10кВ № 3А "Новая", Строительство подстанции ПС 110/10-10кВ "Мамыр", Строительство подстанции ПС-110/10 "Алтай";
показатели прямого результата дополнить строками следующего содержания:
"
Строительство подстанции ПС 110/10кВ № 3А "Новая"
Шт.
1
Строительство подстанции ПС 110/10-10кВ Мамыр
Шт.
1
Строительство подстанции ПС-110/10 "Алтай"
Шт.
1
";
в графе "2011":
в показателях эффективности:
строки "Средняя сумма выделяемых бюджетных средств на 1 проект" цифры "10415946,3" заменить цифрами "12070976,75";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "83327571" заменить цифрами "144851721";
в бюджетной программе 051 "Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики":
в графе "2011":
в показателях эффективности:
строки "Средняя сумма предоставленных кредитов на 1 проект" цифры "7900000" заменить цифрами "11650000";
строки "Объем бюджетных средств" цифры "31600000" заменить цифрами "46600000";
в бюджетной программе 066 "Увеличение уставных капиталов юридических лиц на развитие индустриально-инновационной инфраструктуры":
в показателях прямого результата:
строку:
"
Создание Центра металлургии в Восточно-Казахстанской области
-
1
1
-
"
исключить;
после бюджетной программы 051 "Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики" дополнить бюджетной программой 054 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "СПК "Тобол" в целях реализации проекта по сборке автомобилей":
"
Бюджетная программа
054 «Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Костанайской области для увеличения уставного капитала
АО «СПК «Тобол» в целях реализации проекта по сборке
автомобилей»
Описание
Организация серийного выпуска автомобилей марок «УАЗ»
на базе производственных площадей АО «Агромашхолдинг»
совместным казахстанско-российским предприятием ТОО
«СарыаркаАвтоПром» (далее - Товарищество).
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
Предоставление трансфертов и
бюджетных субсидий
в зависимости от
способа реализации
Индивидуальная бюджетная
программа
текущая/развитие
Бюджетная программа развития
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
2009
год
2010
год
плановый период
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
Показатель прямого результата
Организация (создание)
производства автомобилей
Произ-
водст-
венная
линия
-
1
-
-
Показатель конечного результата
Увеличение валового
регионального продукта
Костанайской области по виду
экономической деятельности:
промышленность
%
-

«1 жобаның құрылысына жұмсалған орташа шығын» деген жолдағы «2668,1» деген сандар «3279,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «64035722» деген сандар «85258162» деген сандармен ауыстырылсын;
049 «Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «1790000» деген сандар «1214967» деген сандармен ауыстырылсын;
050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттама» деген жолдағы «Кеңсай» қосалқы станциясын салу»,» деген сөздерден кейін «ҚС 110/10кВ № 3А «Новая» қосылқы станциясын салу, ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосылқы станциясын салу, ҚС-110/10 «Алтай» қосылқы станциясын салу» деген сөздермен толықтырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
ҚС 110/10кВ №3А «Новая» қосылқы станциясын салу»
дана
1
ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосылқы станциясын салу
дана
1
ҚС-110/10 «Алтай» қосылқы станциясын салу
дана
1
»;
«2011» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 жобаға бөлінетін бюджет қаражатының орташа сомасы» деген жолдағы «10415946,3» деген сандар «12070976,75» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «83327571» деген сандар «144851721» деген сандармен ауыстырылсын;
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 жобаға ұсынылған кредиттердің орташа сомасы» деген жолдағы «7900000» деген сандар «11650000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «31600000» деген сандар «46600000» деген сандармен ауыстырылсын;
066 «Индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамытуға арналған заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Шығыс Қазақстан облысында Металлургия орталығын құру
-
1
1
-
»
деген жол алып тасталсын;
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ кредит беру» деген бюджеттік бағдарламадан кейін 054 «Қостанай облысының облыстық бюджетіне автомобильдерді жинақтау жобасын іске асыру мақсатында «Тобыл» ӘКК» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттiк бағдарлама
054 «Қостанай облысының облыстық бюджетіне автомобильдерді жинақтау жобасын іске асыру мақсатында «Тобыл» ӘКК» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттама
«Агромашхолдинг» АҚ өндірістік алаңдары базасында «СарыарқаАвтоӨнеркәсіп» ЖШС-мен бірлескен Қазақстан-Ресей кәсіпорнының «УАЗ» маркалы автомобильдерінің сериялық шығарылуын ұйымдастыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына байланысты
Трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
ағымдағы/даму
Бюджеттік даму бағдарламасы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Автомобиль өндірісін ұйымдастыру (құру)
Өндірістік желі
-
1
-
-
Түпкілікті нәтиже көрсеткiштерi
Экономикалық қызмет түрі бойынша Қостанай облысының өңірлік жалпы өнімін ұлғайту: өнеркәсіп
%
-

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов