Об утверждении Правил хранения, транспортировки и использования профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1691. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2015 года № 76.
В соответствии с пунктом 3 статьи 156 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила хранения, транспортировки и использования профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1691
Правила
хранения, транспортировки и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих)
препаратов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила хранения, транспортировки и использования профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов (далее - Правила) определяют порядок хранения, транспортировки и использования профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) анатоксин – медицинский препарат, приготовленный из токсина, не имеющий выраженных токсических свойств, но при этом способный индуцировать выработку антител к исходному токсину;
2) бактериофаги – вирусы бактерий, способные поражать бактериальную клетку и вызывать ее растворение;
3) вакцина – медицинский препарат для специфической профилактики инфекционных заболеваний, оказывающий профилактический эффект через иммунную систему;
4) вакцинатор – медицинский работник, проводящий профилактические прививки;
5) дезактивация – удаление или снижение радиоактивного загрязнения с какой-либо поверхности или из какой-либо среды;
6) дезинфицирующие препараты (далее – дезпрепараты) – средства дезинфекции, дезинсекции и дератизации;

Профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды сақтау, тасымалдау және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1691 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 156-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды сақтау, тасымалдау және пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1691 қаулысымен
бекітілген
Профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды сақтау, тасымалдау және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) профилактикалық (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялаушы) препараттарды сақтау, тасымалдау және пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) анатоксин – токсиннен дайындалатын, айқын уытты қасиеттері жоқ, бірақ бұл ретте бастапқы токсинге антидене шығаруды индукциялауға қабілетті медициналық препарат;
2) бактериофагтар – бактериялық жасушаны зақымдай алатын және оны ерітетін бактериялардың вирустары;
3) вакцина – иммундық жүйе арқылы профилактикалық әсерін тигізетін, инфекциялық аурулардың ерекше профилактикасына арналған медициналық препарат;
4) вакцинатор – профилактикалық егулерді жүргізетін медицина қызметкері;
5) дезактивация – қандай да бір беткі қабаттан немесе қандай да бір ортадан радиоактивті ластануды жою немесе төмендету;
6) дезинфекциялаушы препараттар (бұдан әрі – дезпрепараттар) – дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары;

7) диагностические препараты (далее – ДП) – препараты, способные распознавать микроорганизмы, антигены, антитела, нуклеиновые кислоты в исследуемом материале;
8) иммуноглобулины – медицинские препараты, изготовленные из сыворотки крови человека и животных, применяемые с целью экстренной профилактики и лечения инфекционных заболеваний;
9) контейнер для безопасного сбора и утилизации (далее – КБСУ) – водонепроницаемые и непрокалываемые одноразовые емкости для сбора и безопасной утилизации использованных шприцев и игл;
10) медицинские иммунобиологические препараты (далее – МИБП) – препараты для специфической профилактики, диагностики и лечения инфекционных и иммунных (включая аллергические) заболеваний, диагностики при помощи иммунологических методов других заболеваний и физиологических состояний, индикации инфекционных агентов и их антигенов в объектах внешней среды, препараты крови (независимо от способа получения), оказывающие лечебный и профилактический эффект через иммунную систему;
11) виды МИБП – анатоксины, бактериофаги, вакцины, иммуноглобулины и сыворотки;
12) самоблокирующийся шприц – шприц, который после одной инъекции автоматически блокируется и становится непригодным для повторного использования;
13) саморазрушающийся шприц – шприц, который после одной инъекции приходит в негодность в связи с отламыванием поршня;
14) профилактические препараты – группа препаратов, предназначенных для специфической профилактики, диагностики и лечения инфекционных и иммунных (включая аллергические) заболеваний, диагностики при помощи иммунологических методов других заболеваний и физиологических состояний, индикации инфекционных агентов и их антигенов, антител, нуклеиновых кислот в исследуемом материале и объектах внешней среды, а также для проведения дезинфекции, дезинсекции и дератизации;
15) холодовая цепь – бесперебойно функционирующая система, обеспечивающая оптимальный температурный режим хранения и транспортировки МИБП и ДП на всех этапах пути их следования от организации-изготовителя до вакцинируемого;
16) сыворотка – медицинский препарат, полученный из крови человека и животных, который содержит агенты приобретенного иммунитета против инфекционных заболеваний;
17) термоконтейнер – ящик (или сумка) для переноса МИБП с теплоизолирующими свойствами и плотно прилегающей крышкой, где оптимальный температурный режим (от плюс 2оС до плюс 8оС) обеспечивается с помощью помещенных в его полость замороженных холодильных элементов;

7) диагностикалық препараттар (бұдан әрі – ДП) – зерттелетін материалда микроорганизмдерді, антигендерді, антиденелерді, нуклеинді қышқылдарды танып білуге қабілетті препараттар;
8) иммуноглобулиндер – инфекциялық аурулардың шұғыл профилактикасы және емдеу мақсатында қолданылатын адамның және жануарлардың қан сарысуынан дайындалған медициналық препараттар;
9) қауіпсіз жинауға және кәдеге жаратуға арналған контейнер (бұдан әрі – ҚЖКЖК) – пайдаланылған шприцтер мен инелерді жинауға және қауіпсіз кәдеге жаратуға арналған су өтпейтін және тесілмейтін бір рет пайдаланылатын сыйымдылықтар;
10) медициналық иммундық-биологиялық препараттар (бұдан әрі – МИБП) – инфекциялық және иммундық (аллергиялықты қоса алғанда) аурулардың өзіндік ерекшелігі бар профилактикасына, диагностикалау мен емдеуге, басқа да аурулар мен физиологиялық жай-күйлерді иммунологиялық әдістердің көмегімен диагностикалауға, сыртқы орта объектілерінде инфекциялық агенттер мен олардың антигендерін индикациялауға арналған препараттар, иммундық жүйе арқылы емдік және профилактикалық әсерін тигізетін қан (алу тәсіліне қарамастан) препараттары;
11) МИБП түрлері – анатоксиндер, бактерифагтар, вакциналар, иммуноглобулиндер және қан сарысулары;
12) өздігінен блокталатын шприц – бір инъекциядан кейін автоматты түрде блокталатын және қайталап қолдануға жарамсыз болып қалатын шприц;
13) өздігінен бұзылатын шприц – бір инъекциядан кейін поршенінің сынуына байланысты жарамсыз болып қалатын шприц;
14) профилактикалық препараттар – инфекциялық және иммундық (аллергиялықты қоса алғанда) аурулардың ерекше профилактикасына, оларды диагностикалау мен емдеуге, басқа да аурулар мен физиологиялық жай-күйлерді иммунологиялық әдістердің көмегімен диагностикалауға арналған, зерттелетін материалда және сыртқы орта объектілерінде инфекциялық агенттер мен олардың антигендерін, антиденелерін, нуклеин қышқылдарын индикациялауға арналған, сондай-ақ дезинфекциялауға, дезинсекциялауға және дератизациялауға арналған препараттар тобы;
15) салқындату тізбегі – дайындаушы ұйымнан вакцинацияланатын адамға дейінгі жолдың барлық кезеңдерінде МИБП-ны және ДП-ны сақтаудың және тасымалдаудың қолайлы температуралық режимін қамтамасыз ететін, үздіксіз жұмыс істейтін жүйе;
16) қан сарысуы – адам және жануарлар қанынан алынған, құрамында инфекциялық ауруларға қарсы жүре пайда болған иммунитеттің агенттері бар медициналық препарат;
17) термоконтейнер – қуысына орналасқан мұздатылған тоңазыту элементтерінің көмегімен қолайлы температуралық режим (плюс 2оС-тан плюс 8оС-қа дейін) қамтамасыз етілетін, жылу оқшаулағыш қасиеті бар және қақпақпен тығыз жабылатын, вакциналарды алып жүруге арналған жәшік (немесе сөмке);

18) термоиндикатор – контрольная карточка, которая следует вместе с вакциной от отправителя до получателя и фиксирует воздействие температуры на вакцину путем изменения цвета индикатора;
19) холодильный элемент (далее – хладоэлемент) – герметически закрытая емкость, заполненная водой, которая замораживается перед использованием и служит для поддержания температуры в контейнере в пределах от плюс 2оС до плюс 8оС.
2. Порядок хранения, транспортировки и использования
медицинских иммунобиологических и диагностических препаратов
3. Склад для хранения МИБП и ДП размещается в отдельно стоящем здании или на первом этаже здания организации здравоохранения, имеет самостоятельный выход наружу, изолированный от других помещений либо в сухом проветриваемом подвальном помещении. Склад для хранения ДП допускается размещать непосредственно в лабораториях.
Требования к отоплению, вентиляции, искусственному и естественному освещению обеспечиваются в соответствии с санитарными правилами «Санитарно-эпидемиологические требования к объектам в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники», утвержденных Правительством в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. На складе для хранения МИБП и ДП устанавливаются холодильники, морозильники, холодильные и морозильные камеры или оборудуются холодильные комнаты (далее – холодильное оборудование).
5. При складе МИБП и ДП предусматриваются погрузочно-разгрузочная площадка и подъездные пути для автотранспорта.
6. Склад имеет помещения для хранения, распаковки и упаковки МИБП и ДП, для хранения хладоэлементов, термоконтейнеров и другого упаковочного материала.
7. Склад для хранения МИБП и ДП запирается и в конце рабочего дня опечатывается.
8. Холодильные комнаты, холодильные и морозильные камеры оборудуются стеллажами, высотой не менее 10 сантиметров от пола. МИБП и ДП защищаются от воздействия света. Не допускается совместное хранение МИБП и ДП с посторонними предметами и непосредственно на полу.
9. При хранении МИБП и ДП размещаются на стеллажах или полках холодильного оборудования раздельно по их видам, с учетом сроков годности и серии. Ежедневно, 2 раза в сутки (утром и вечером) отмечается температура холодильного оборудования в журнале учета температурного режима холодильного оборудования по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Хранение МИБП осуществляется с соблюдением холодовой цепи при температурных условиях хранения МИБП согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

18) термоиндикатор – қабылдаушыға дейін вакцинамен қоса жүретін бақылау карточкасы және ол вакцинаға температураның әсерін индикатор түсінің өзгеру жолымен белгілейді;
19) тоңазыту элементі (бұдан әрі – тоңазыту элементі) – қолдану алдында мұздатылатын, су толтырылған, герметикалық жабылған және контейнерде плюс 2оС-тан плюс 8оС-қа дейінгі шектерде температураны ұстап тұруға қолданылатын сыйымдылық.
2. Иммундық-биологиялық және диагностикалық препараттарды
сақтау, тасымалдау және пайдалану тәртібі
3. МИБП-ны және ДП-ны сақтауға арналған қойма бөлек тұрған ғимараттарға немесе денсаулық сақтау ұйымы ғимаратының бірінші қабатында, сыртқа шығатын, басқа үй-жайлардан оқшауланған жеке есігі бар немесе құрғақ, желдетілетін жертөледе орналастырылады. ДП-ны сақтауға арналған қойманы тікелей зертханаларда орналастыруға болады.
Жылыту, желдету, жасанды және табиғи жарықтандыруға қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Үкімет бекіткен "Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы объектілерді ұстау мен пайдалануға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкес қамтамасыз етіледі.
4. МИБП мен ДП-ны сақтауға арналған қоймада тоңазытқыштар, мұздатқыштар, тоңазытқыш және мұздатқыш камералар орнатылады немесе тоңазытқыш бөлмелер (бұдан әрі – тоңазытқыш жабдық) жабдықталады.
5. МИБП мен ДП қоймасында жүк тиеу-түсіру алаңы және автокөлікке арналған кіреберіс жолдар көзделеді.
6. Қоймада МИБП мен ДП-ны сақтауға, қаптаманы шешуге және қаптамалауға арналған, тоңазыту элементтерін, термоконтейнерлерді және басқа да қаптамалау материалдарын сақтауға арналған үй-жайлар болады.
7. МИБП мен ДП-ны сақтауға арналған қойма жұмыс күнінің соңында бекітіледі және сүргі салынады.
8. Тоңазытқыш бөлмелер, тоңазытқыш және мұздатқыш камералар еденнен кемінде 10 сантиметр биіктіктегі стеллаждармен жабдықталады. МИБП мен ДП жарықтың әсерінен қорғалады. МИБП мен ДП бөгде заттармен бірге және тікелей еденде сақтауға жол берілмейді.
9. МИБП мен ДП-ны сақтау кезінде оларды түрлері бойынша, жарамдылық мерзімін және сериясын ескере отырып, тоңазытқыш жабдығының стеллаждарында немесе сөрелерінде орналастырылады. Күнделікті, тәулігіне екі рет (таңертең және кешке) тоңазытқыш жабдығының температурасы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоңазытқыш жабдықтың температуралық режимін есепке алу журналына белгіленеді.
10. МИБП-ны сақтау осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес МИБП сақтаудың температуралық жағдайы кезінде жүзеге асырылады.

Хранение ДП осуществляется при температуре от плюс 2оС до плюс 8оС, за исключением ДП, требующих условий хранения при низкой температуре, которые хранятся при температурном режиме до минус 20оС.
11. Сроки хранения МИБП не должны превышать:
на центральных складах местных органов государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы – 6 месяцев с момента поступления;
на складах организаций здравоохранения районов в городе, районов, городов районного значения – 3 месяцев с момента поступления;
в организациях здравоохранения, непосредственно проводящих прививки – 1 месяца с момента поступления;
в прививочных пунктах (школы, детские сады и другие организации для детей) – 1 недели с момента поступления.
В случаях не использования МИБП в прививочных пунктах в установленные сроки хранения, их остатки сдаются в организации здравоохранения вышестоящего уровня.
12. В организациях здравоохранения для хранения МИБП используются холодильники, установленные в прививочных кабинетах, прививочных пунктах, а для хранения ДП холодильники, установленные в лабораториях.
13. При хранении МИБП в организациях здравоохранения, проводящих профилактические прививки, обеспечивается:
1) доступ охлажденного воздуха к каждой упаковке;
2) заполнение холодильного оборудования с учетом сроков годности МИБП. При этом, МИБП с меньшим сроком годности используются в первую очередь.
14. Не допускается заполнение МИБП и хладоэлементами более половины общего объема холодильника.
15. Для быстрой заморозки хладоэлементов используются морозильники, хладоэлементы в морозильнике укладываются ребром.
16. Температура растворителя при разведении МИБП соответствует температуре МИБП. Растворитель не подлежит замораживанию.
К каждому МИБП прилагается растворитель того же производителя, изготовившего данный МИБП.
17. На случай возникновения неисправности холодильного оборудования или отключения электроэнергии, руководителем организации здравоохранения разрабатывается и утверждается план экстренных мероприятий, который согласовывается с руководителем организации, в которой предполагается временное размещение МИБП и ДП.
18. Для соблюдения условий холодовой цепи при хранении и транспортировке МИБП и ДП предусматриваются резервное холодильное оборудование, запасные части к нему, термоконтейнеры, хладоэлементы.
В случае кратковременного отключения источника энергии для поддержания температуры на нижнюю полку холодильника помещается запас замороженных хладоэлементов.

ДП-ны сақтау минус 20оС-қа дейінгі температурада сақталатын, төменгі температура кезінде сақтау талаптарын қажет ететін ДП-ны қоспағанда плюс 2оС-тан плюс 8оС-қа дейінгі температурада жүзеге асырылады.
11. МИБП-ны сақтау мерзімдері:
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының орталық қоймаларында – келіп түскен сәтінен бастап 6 айдан;
қаладағы аудандардың, аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың денсаулық сақтау ұйымдарының қоймаларында – келіп түскен сәтінен бастап 3 айдан;
тікелей егу жүргізетін денсаулық сақтау ұйымдарында – келіп түскен сәтінен бастап 1 айдан;
егу пункттерінде (мектептер, балабақшалар және басқа да балаларға арналған ұйымдар) – келіп түскен сәтінен бастап 1 аптадан аспауы тиіс.
МИБП-ны егу пункттерінде белгіленген сақтау мерзімдерінде қолданбаған жағдайда, олардың қалдықтары жоғары деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарына өткізіледі.
12. Денсаулық сақтау ұйымдарында МИБП-ны сақтау үшін егу кабинеттерінде, егу пункттерінде орнатылған тоңазытқыштар, ал ДП-ны сақтау үшін зерханаларда орнатылған тоңазытқыштар пайдаланылады.
13. Профилактикалық егулерді жүргізетін денсаулық сақтау ұйымдарында МИБП-ны сақтау кезінде:
1) әрбір қаптамаға салқын ауаның кіруі;
2) жарамдылық мерзімін ескере отырып тоңазытқыш жабдығын толтыру қамтамасыз етіледі. Бұл ретте, жарамдылық мерзімі аз МИБП бірінші кезекте пайдаланылады.
14. МИБП-мен және тоңазыту элементтерімен тоңазытқыштың жалпы көлемінің жартысынан асырып толтыруға жол берілмейді.
15. Тоңазыту элементтерін тез мұздату үшін арнайы мұздатқыштар пайдаланылады, тоңазыту элементтері мұздатқышта қырынан жатқызылады.
16. МИБП-ны еріту кезінде еріткіштің температурасы МИБП-ның температурасына сәйкес болады. Еріткішті мұздатуға болмайды.
Әрбір МИБП-ға сол МИБП-ны дайындаған өндірушінің еріткіші қоса ұсынылады.
17. Тоңазытқыш жабдығында ақау пайда болған немесе электр энергиясының ажырауы жағдайына денсаулық сақтау ұйымының басшысы МИБП мен ДП-ны басқа ұйымның тоңазытқыш жабдықтарында уақытша орналастыруды көздейтін шұғыл іс-шаралар жоспары әзірленіп, бекітіледі, ол МИБП мен ДП уақытша орналастырылатын ұйымның басшысымен келісіледі.
18. МИБП мен ДП-ны сақтау және тасымалдау кезінде салқындату тізбегін сақтау мақсатында резервті тоңазытқыш жабдық, олардың қосалқы бөлшектері, термоконтейнерлер, тоңазыту элементтері көзделеді.
Энергия көзі қысқа уақытқа ажыратылған жағдайда температураны ұстап тұру үшін тоңазытқыштың төменгі сөресінде орналасқан мұздатылған тоңазытқыш элементтердің қоры орналастырылады.

19. Холодильное оборудование и термоконтейнеры содержатся в чистоте, регулярно размораживаются и моются (не реже одного раза в месяц). Не допускается превышение слоя инея на стенках холодильных камер более 5 миллиметров.
20. Каждый холодильник снабжается двумя термометрами, которые устанавливаются в верхней и нижней части холодильника.
21. Не реже одного раза в год холодильное оборудование подвергается техническому осмотру квалифицированным специалистом с обязательным составлением акта выполненных работ.
22. Для соблюдения мер по обеспечению личной безопасности при работе в холодильных или морозильных камерах:
1) перед входом в холодильную или морозильную камеру предварительно оповещают об этом сотрудника по отделу;
2) перед входом в холодильную или морозильную камеру проверяется возможность открытия двери изнутри, ключ которой находится у работника, работающего в камере;
3) не допускается вход в морозильную камеру без утепленной одежды.
23. МИБП и ДП отпускаются со склада при предъявлении доверенности на получение МИБП и ДП по заявке получателя.
24. Транспортировка МИБП и ДП поставщиком осуществляется в термоконтейнерах с хладоэлементами или в специальном транспорте, оборудованном холодильником при температуре от плюс 2оС до плюс 8оС в максимально сжатые сроки, но не более 48 часов с момента их загрузки.
25. Каждый термоконтейнер имеет маркировку с указанием типа МИБП и ДП, температуры хранения, требуемой для сохранности их качества.
26. В каждый термоконтейнер с МИБП вкладываются термоиндикаторы из расчета по одному термоиндикатору на каждые 3000 доз МИБП.
27. На всех уровнях холодовой цепи проводится регистрация поступления и дальнейшего отправления МИБП в организации здравоохранения с фиксацией в сопроводительных документах показаний на термоиндикаторах.
28. Поставщик МИБП и ДП предварительно не позднее 24 часов до поступления груза оповещает получателя о сроке его поставки.
29. При получении МИБП и ДП груз незамедлительно помещается в холодильную камеру и производится разгрузка термоконтейнеров. По окончании разгрузки заполняется акт приема партии МИБП и ДП по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам. При этом, проверяются показатели соответствующих термоиндикаторов, вложенных в термоконтейнеры с МИБП, на которых указывается дата поступления.
Все данные заносятся в журналы учета МИБП и учета ДП по формам согласно приложений 4 и 5 к настоящим Правилам.
30. Отдельные серии МИБП, использование которых приостановлено Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан, хранятся на складе до принятия решения о возможности их дальнейшего использования или уничтожения.

19. Тоңазытқыш жабдықтар және термоконтейнерлер таза ұсталады, үнемі (айына бір реттен сиретпей) мұзы ерітіледі және жуылады. Тоңазытқыш камераларының қабырғаларындағы қырау қабатының 5 миллиметрден асуына жол берілмейді.
20. Әрбір тоңазытқыш тоңазытқыштың жоғарғы және төменгі бөлігінде орнатылған екі термометрмен жабдықталады.
21. Жылына бір реттен сиретпей тоңазытқыш жабдықтарын білікті маман міндетті түрде орындалған жұмыстардың актісін жасай отырып, техникалық тексеруден өткізеді.
22. Тоңазытқыш және мұздатқыш камераларда жұмыс істеу кезінде жеке қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша шараларды сақтау үшін:
1) тоңазытқыш немесе мұздатқыш камераға кірер алдында бөлімше қызметкерін ол туралы алдын ала ескертеді;
2) тоңазытқыш және мұздатқыш камераға кірер алдында есігін іштен ашуға болатындығы тексеріледі, оның кілті камерада жұмыс істейтін жұмыскерде болады;
3) мұздатқыш камераға жылы киімсіз кіруге жол берілмейді.
23. МИБП мен ДП қоймадан МИБП мен ДП қабылдап алушының өтінімі бойынша алуға сенімхат ұсынылған кезде беріледі.
24. Өнім берушілер МИБП мен ДП-ны тасымалдауды плюс 2оС-тан плюс 8оС-қа дейінгі температурада ең қысқа, салынғаннан кейін 48 сағаттан аспайтын мерзімде тоңазыту элементтері бар термоконтейнерлерде жүзеге асырады.
25. Әрбір термоконтейнерде олардың сапасын сақтауға қажетті МИБП мен ДП-ның түрі, сақтау температурасы көрсетілген таңбасы болады.
26. МИБП салынған әрбір термоконтейнерге МИБП үшін әрбір 3000 дозаға бір термоиндикатор есебінен термоиндикаторлар салынады.
27. Салқындату тізбегінің барлық деңгейлерінде термоиндикатордағы көрсеткіштерді ілеспе құжаттарда белгілей отырып, МИБП-ның түсуін және денсаулық сақтау ұйымдарына одан әрі жөнелтілуін тіркеу жүргізіледі.
28. МИБП мен ДП-ны жеткізуші қабылдап алушыға жүк түскенге дейін 24 сағаттан кешіктірмей оны жеткізу мерзімі туралы алдын ала хабарлайды.
29. МИБП мен ДП-ны қабылдау кезінде жүк дереу тоңазытқыш камераға орналастырылады және термоконтейнерлерді түсіру жүргізіледі. Түсіру аяқталған соң МИБП мен ДП-ның топтамасын қабылдау актісі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады. Бұл ретте түсу күні көрсетілген, МИБП салынған термоконтейнерлерге салынған тиісті термоиндикаторлардың көрсеткіштері тексеріледі.
Барлық деректер осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша МИБП-ны есепке алу және ДП-ны есепке алу журналдарына енгізіледі.
30. Пайдаланылуын Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері тоқтатқан МИБП-ның жекелеген серияларын оларды одан әрі пайдалану немесе жою мүмкіндігі туралы шешім қабылданғанға дейін қоймада сақталады.

31. В случае истечения срока годности, наличия признаков непригодности (изменение цвета, наличие посторонних элементов, осадка, трещин на емкости, отсутствие или недостаточный объем) МИБП и ДП списываются и уничтожаются с оформлением актов списания и уничтожения.
32. Уничтожение МИБП проводится в соответствии с Правилами уничтожения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, непригодных к реализации и медицинскому применению, утвержденных Правительством в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. При выдаче или отправлении МИБП и ДП оформляется накладная в двух экземплярах, один из которых выдается получателю, второй передается в бухгалтерию организации здравоохранения.
34. В организациях здравоохранения, осуществляющих хранение и использование МИБП и ДП, имеются:
1) учетная и отчетная документация (накладные на полученные, выданные МИБП и ДП, заявка на получение МИБП и ДП, доверенности, ежемесячные отчеты о полученных и израсходованных МИБП и ДП, акты списания и уничтожения);
2) акты проверок, проведенных государственными органами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
3) инструкции по применению МИБП и ДП.
35. В целях безопасности иммунизации населения при хранении, транспортировке и использовании МИБП соблюдаются следующие условия:
1) использование стерильного самоблокирующегося или саморазрушающегося шприца;
2) уничтожение шприцев и игл с нарушенной целостностью упаковки, с истекшим сроком хранения, с видимыми признаками загрязнения;
3) вскрытие упаковки непосредственно перед использованием шприца;
4) выделение отдельного помещения для хранения шприцев и КБСУ;
5) применение качественных и безопасных МИБП;
6) использование одноразового стерильного шприца и иглы для разведения каждого флакона МИБП;
7) удаление иглы из пробки флакона сразу после разведения МИБП;
8) использование полного объема растворителя к МИБП при разведении, если другое не предусмотрено инструкцией к МИБП;
9) соблюдение техники введения и правильный выбор области тела при введении МИБП;
10) использование для обработки пробок флакона с МИБП и обработки области тела, куда вводится МИБП, отдельными ватными или марлевыми шариками;
11) хранение ватных или марлевых шариков для обработки области тела в сухом виде, а не в спирте;
12) использование одноразовых перчаток при наличии повреждений кожи на руках вакцинатора;
13) осмотр прививаемого врачом, при его отсутствии - фельдшером, с оформлением разрешения к проведению профилактической прививки в медицинской документации прививаемого;

31. Жарамдылық мерзімі аяқталған, жарамсыз болу белгілері (түсінің өзгеруі, бөгде элементтердің, тұнбаның, сыйымдылықта сызаттың болуы, көлемінің болмауы немесе жеткіліксіздігі) бар МИБП мен ДП есептен шығарылады және есептен шығару және жою актісі ресімделе отырып, жойылады.
32. МИБП-ны жою Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес Үкімет бекіткен Өткізуге және медициналық қолдануға жарамсыз дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы жою қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
33. МИБП мен ДП-ны беру немесе жөнелту кезінде құжаттама екі данада ресімделеді, оның біреуі қабылдап алушыға, екіншісі денсаулық сақтау ұйымының бухгалтериясына беріледі.
34. МИБП мен ДП-ны сақтауды және пайдалануды жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарында:
1) есепке алу және есеп беру құжаттамалары (қабылданған, берілген МИБП мен ДП құжаттары, МИБП мен ДП-ны алуға өтінім, сенімхаттар, қабылданған және жұмсалған МИБП мен ДП туралы айлық есептер, есептен шығару және жою актілері);
2) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органдары жүргізген тексерулер актілері;
3) МИБП мен ДП-ны пайдалану жөніндегі нұсқаулықтар болады.
35. МИБП-ны сақтау, тасымалдау және пайдалану кезінде халықты иммундаудың қауіпсіздігі мақсатында мынадай шарттар сақталады:
1) стерильді өздігінен блоктанатын және өздігінен бұзылатын шприцтерді пайдалану;
2) қаптаманың бүтіндігі бұзылған, сақтау мерзімі аяқталған, көрінетін ластану белгілері бар шприцтер мен инелерді жою;
3) қаптамаларын тікелей шприцті пайдаланар алдында ашу;
4) шприцтерді және ҚЖКЖК сақтауға арналған жеке үй-жай бөлу;
5) сапалы және қауіпсіз МИБП-ны қолдану;
6) МИБП-ның әрбір сауытын еріту үшін бір рет қолданылатын стерильді шприцтерді және инелерді пайдалану;
7) МИБП-ны ерітіп қосқаннан кейін дереу сауыт тығынынан инені алу;
8) егер МИБП-ның нұсқаулығында басқасы көзделмесе, еріту кезінде МИБП-ға еріткіштің толық мөлшерін пайдалану;
9) МИБП-ны енгізген кезде енгізу техникасын сақтау және дене аймағын дұрыс таңдау;
10) МИБП-сы бар сауыт тығынын өңдеу және МИБП енгізілетін дене аймағын өңдеу үшін бөлек мақта немесе дәке шариктерді пайдалану;
11) дене аймағын өңдеуге арналған мақта немесе дәке шариктерді спиртте емес, құрғақ күйінде сақтау;
12) вакцинатордың қолында терінің зақымдалуы болған жағдайда бір рет қолданылатын қолғаптарды пайдалану;
13) егілушінің медициналық құжаттамасында профилактикалық егу жүргізуге рұқсатты ресімдей отырып, егілушіні дәрігердің, ол болмаған жағдайда фельдшердің тексеріп-қарауы;

14) проведение прививок несовершеннолетним, недееспособным, после предварительного оповещения родителей или их законных представителей;
15) обеспечение минимально возможного времени после вскрытия упаковки шприца до введения МИБП;
16) рекомендуемая Всемирной организацией здравоохранения правильная поза ребенка во время введения МИБП;
17) соблюдение принципа комплексного снабжения прививочных кабинетов МИБП, самоблокирующимися и саморазрушающимися шприцами и КБСУ;
18) расположение КБСУ на устойчивой поверхности рядом с местом непосредственного проведения инъекции;
19) сбор использованных шприцев с иглой в КБСУ немедленно после инъекции, без предварительного промывания, дезинфекции, разбора и деформирования;
20) закрытие клапана КБСУ при ее заполнении на три четверти (или до отметки);
21) выделение специально отведенного места для временного хранения КБСУ, заполненных использованными шприцами;
22) уничтожение заполненных КБСУ.
3. Порядок хранения, транспортировки и использования
дезинфицирующих препаратов
36. Склад для хранения дезпрепаратов размещается в отдельно стоящем здании, оборудованном приточно-вытяжной вентиляцией. Дезпрепараты хранятся в неповрежденной таре. Препараты дезинфекции, дезинсекции и дератизации хранятся раздельно в разных помещениях.
37. Препараты дезинсекции и дератизации хранятся в плотно закрытой неповрежденной таре, с соответствующей предупредительной маркировкой, включающей надпись «ЯД» или «ТОКСИЧНО».
38. Для хранения мелкотарных дезпрепаратов устанавливаются металлические стеллажи, а для хранения бутылей – деревянные полки.
39. В помещениях для хранения и использования дезпрепаратов не допускается хранение посторонних предметов, курение, прием пищи.
40. Не допускается передавать дезпрепараты постороннему лицу и оставлять их без присмотра.
41. Учет прихода и расхода дезпрепаратов проводится в журнале учета дезинфицирующих препаратов по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, учет использования – в журнале учета использования дезинфицирующих препаратов по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
42. Дезпрепараты, оставшиеся после обработок, в конце рабочего дня передаются ответственному лицу.
43. Дезпрепараты транспортируются специализированными автотранспортными средствами или другими транспортными средствами, приспособленными для перевозки опасных грузов.
44. При выгрузке дезпрепаратов из вагона (контейнера), перед открытием проверяется целостность пломб. При наличии просыпанных (пролитых) дезпрепаратов проводится уборка и дезактивация транспортного средства.

14) кәмелеттік жасқа толмаған, әрекетке қабілетсіз адамдарға ата-аналарына немесе олардың заңды өкілдеріне алдын ала хабарлағаннан кейін егу жүргізу;
15) шприц қаптамасын ашқаннан кейін МИБП-ны енгізуге дейін мүмкіндігінше ең аз уақытты қамтамасыз ету;
16) МИБП-ны енгізу кезінде Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы ұсынған баланың дұрыс қалпы;
17) егу бөлмелерін МИБП-мен, өздігінен блоктанатын және өздігінен бұзылатын шприцтермен және ҚЖКЖК-мен кешенді жабдықтау қағидатын сақтау;
18) ҚЖКЖК-ны орнықты бетке егу тікелей жүргізілетін орынның жанында орналастыру;
19) пайдаланылған инесі бар шприцтерді инъекциядан кейін алдын ала жумай, дезинфекцияламай, бөлшектемей және қалпын өзгертпей дереу ҚЖКЖК-ға жинау;
20) ҚЖКЖК қақпағын төрттен үш бөлігі (немесе белгіге дейін) толған кезде жабу;
21) пайдаланылған шприцтермен толтырылған ҚЖКЖК-ны уақытша сақтау үшін арнайы бөлінген орын бөлу;
22) толған ҚЖКЖК-ны жою.
3. Дезинфекциялаушы препараттарды сақтау, тасымалдау
және пайдалану тәртібі
36. Дезпрепараттарды сақтауға арналған қойма ішке сору-сыртқа шығару желдеткішімен жабдықталған бөлек тұрған ғимаратта орналастырылады. Дезпрепараттар бүлінбеген ыдыста сақталады. Дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау препараттары әртүрлі үй-жайларда бөлек сақталады.
37. Дезинсекциялау және дератизациялау препараттары "У" немесе "УЫТТЫ" деген тиісті ескертпе жазуымен заттаңбасы бар, тығыз жабылған бұзылмаған ыдыста сақталады.
38. Ұсақ ыдыстағы дезпрепараттарды сақтау үшін металл стеллаждар, ал бөтелкелерді сақтау үшін ағаш сөрелер орнатылады.
39. Дезпрепараттарды сақтауға және пайдалануға арналған үй-жайларда бөгде заттарды сақтауға, темекі шегуге, тамақтануға жол берілмейді.
40. Дезпрепараттарды бөгде адамдарға беруге және оларды қараусыз қалдыруға жол берілмейді.
41. Дезпрепараттардың кірісін және шығысын есепке алу осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дезинфекциялаушы препараттарды есепке алу журналында, пайдаланылуын есепке алу – осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дезинфекциялаушы препараттарды пайдалануды есепке алу журналында жүргізіледі.
42. Жұмыс күнінің соңында өңдеуден кейін қалған дезпрепараттар жауапты адамға беріледі.
43. Дезпрепараттар мамандандырылған автокөлiк құралдарымен немесе қауiптi жүктерді тасымалдауға бейiмделген басқа көлiк құралдарымен тасымалданады.
44. Дезпрепараттарды вагоннан (контейнерден) түсірген кезде, оны ашудан бұрын пломбаның бүтіндігі тексеріледі. Шашылып (төгіліп) қалған дезпрепараттар бар болған жағдайда көлік құралын жинау және дезактивациялау жүргізіледі.

45. Фасовка дезпрепаратов осуществляется в вытяжном шкафу или под вытяжным зонтом в специально отведенном помещении.
46. Тара из-под дезпрепаратов обезвреживается после тщательной очистки от остатков препаратов с последующим промыванием 3 – 5 процентным раствором кальцинированной соды (300 – 500 граммов на 10 литров воды). После промывки тара заливается этим раствором, время экспозиции составляет не менее 6 часов, затем многократно промывается водой.
47. На местах работы с дезпрепаратами размещаются наглядные пособия, брошюры, инструкции, плакаты и памятки о мерах безопасности при использовании дезпрепаратов и правилах оказания первой помощи при отравлениях.
Приложение 1
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Журнал учета
температурного режима холодильного оборудования
Дата
Показания термометра
Подпись
ответственного
работника
Примечание (отметка
об отключении
электроэнергии,
размораживании,
неисправности
холодильного
оборудования)
Утром
Вечером
Приложение 2
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Температурные условия хранения медицинских
иммунобиологических препаратов
Наименование препаратов
Хранение при
температуре от
плюс 2оС до
плюс 8оС, место
в холодильнике
Хранение при
температуре
от минус 15оС
до минус 25оС
Хранение при
свете
Вакцина против полиомиелита
допускается
допускается
допускается
БЦЖ-вакцина, коревая вакцина, паротитная
вакцина, вакцина против кори, краснухи и
паротита (ККП), вакцина против кори,
краснухи (КК) вакцина против краснухи
допускается
не
допускается
не
допускается
Адсорбированная
коклюшно-дифтерийно-столбнячная вакцина,
дифтерийно-столбнячный анатоксин,
дифтерийно-столбнячный анатоксин с
уменьшенным содержанием антигенов,
дифтерийный анатоксин с уменьшенным
содержанием антигенов, столбнячный
анатоксин, вакцина против брюшного тифа,
вакцина против гемофильной инфекции типа
«В», туберкулин, вакцина и иммуноглобулин
против клещевого энцефалита, вакцина против
бешенства, вакцина против гепатита «А»,
вакцина против гепатита «В», вакцина против
чумы, вакцина против пневмококковой
инфекции, противодифтерийная сыворотка,
бактериофаги.
допускается
не
допускается
допускается
Приложение 3
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Акт
приема партии медицинских иммунобиологических
и диагностических препаратов
Адресат отправления ______________________________________
Запланированные остановки в ходе транспортирования
_________________________________________________
Дата отправки (согласно данных авиа/железнодорожных накладных)
_________________________________________________
Дата и время прибытия груза в пункт назначения
_________________________________________________
_________________________________________________
Наименование препаратов
_________________________________________________
Организация, изготовитель
_________________________________________________
Количество упаковок или флаконов (ампул)
_________________________________________________
Количество доз (литров, таблеток)_________________________
Номер серии, контрольный номер
_________________________________________________
Срок годности ИБП, ДП
_________________________________________________
Количество флаконов (ампул) растворителя
_________________________________________________
Номер серии, контрольный номер
_________________________________________________
Срок годности растворителя
_________________________________________________
Показания индикаторов: изменение цвета, состояние груза
_________________
Общее число контейнеров
_________________________________________________
Наличие маркировки
_________________________________________________
Состояние упаковок на момент доставки
_____________________________________________________________________
(нарушение целостности, наличие повреждения, деформации, следов влаги, стертость записей)
Подписи:
Отправитель груза
_________________________________________________
Получатель груза ___________________________
Дата подписания акта «____»___________ 20___ года
Приложение 4
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Журнал учета медицинских иммунобиологических препаратов
Наимено-
вание
препарата
Дата
поступ-
ления
Откуда
поступило
Страна
произво-
дитель
Получен-
ное
коли-
чество
Количество
доз в
ампуле
(флаконе)
Срок
годности
(продолжение таблицы)
Номер
серии
Источник
финанси-
рования
Кому
выдано
Дата выдачи,
№ накладной
№ доверенности,
дата
Выданное
количество
Баланс
приход
расход
остаток
Приложение 5
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Журнал учета диагностических препаратов
Наимено-
вание
препарата
Дата
поступ-
ления
Наимено-
вание
постав-
щика
Страна
произво-
дитель
сертифи-
ката
качества
Получен-
ное
коли-
чество
Коли-
чество
упа-
ковок
Срок
год-
ности
Номер
серии,
контрольный
номер
Приложение 6
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Журнал учета дезинфицирующих препаратов
Наимено-
вание
препа-
рата
Дата
поступ-
ления
Откуда
посту-
пило
Полу-
ченное
коли-
чество
Срок
годности
Выданное
количество
Кому
выдано
наклад-
ной,
дата
Остаток
Приложение 7
к Правилам хранения, транспортировки
и использования профилактических
(иммунобиологических, диагностических,
дезинфицирующих) препаратов
Форма
Журнал учета использования дезинфицирующих препаратов
Наиме-
нование
препарата
Норма
рас-
хода
Объем
препа-
рата
Дата
приго-
товления
раствора
Место
обра-
ботки
Площадь
обра-
ботки
Кем
проведена
обработка
Подпись
прово-
дившего
обра-
ботку
Подпись
руководителя

45. Дезпрепараттарды өлшеп-орау сору шкафында немесе арнайы бөлінген үй-жайда сору шатыры астында жүзеге асырылады.
46. Дезпрепараттардың ыдысы препараттардың қалдықтарынан мұқият тазартылғаннан кейін кальцийленген соданың 3-5 пайыздық ерітіндісімен (10 литр суға 300-500 грамм) жуу арқылы залалсыздандырылады. Жуылғаннан кейін ыдысқа осы ерітінді құйылады, экспозиция уақыты кемінде 6 сағатты құрайды, содан соң бірнеше рет сумен шайылады.
47. Дезпрепараттармен жұмыс орындарында дезпрепараттарды пайдалану кезіндегі қауіпсіздік шаралары және уланулар кезіндегі алғашқы көмек көрсету қағидалары туралы көрнекі құралдар, кітапшалар, нұсқаулар, плакаттар мен жаднамалар орналастырылады.
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тоңазытқыш жабдықтың температуралық режимін есепке алу журналы
Күні
Термометр көрсеткіші
Жауапты қызметкердің қолы
Ескертпе (электр энергиясының ажыратылғандығы, ерігендігі, тоңазытқыш жабдықтың жарамсыздығы туралы белгі)
Таңертең
Кешке
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Медициналық иммундық-биологиялық препараттарды сақтаудың
температуралық шарттары
Препараттардың атауы
Плюс 2оС-тан плюс 8оС-қа дейінгі температурада сақтау, тоңазытқыштағы орны
Минус 15оС-тан минус 25оС-қа дейінгі температурада сақтау
Жарықта сақтау
Полиомиелитке қарсы вакцина
жол беріледі
жол беріледі
жол беріледі
БЦЖ-вакцинасы, қызылша вакцинасы, паротит вакцинасы, қызылшаға, қызамыққа және паротитке қарсы вакцина (ҚҚП), қызылша мен қызамыққа қарсы вакцина (ҚҚ), қызамыққа қарсы вакцина
жол беріледі
жол берілмейді
жол берілмейді
Адсорбцияланған көкжөтел-дифтерия-сіреспеге қарсы вакцина, дифтерия-сіреспе анатоксині, азайтылған антиген мөлшері бар дифтерия-сіреспе анатоксині, азайтылған антиген мөлшері бар дифтерия анатоксині, сіреспе анатоксині, іш сүзегіне қарсы вакцина, «В» типті гемофильдік инфекцияға қарсы вакцина, туберкулин, кене энцефалитіне қарсы вакцина мен иммуноглобулин, құтырмаға қарсы вакцина, «А» гепатитіне қарсы вакцина, «В» гепатитіне қарсы вакцина, обаға қарсы вакцина, пневмококк инфекциясына қарсы вакцина, дифтерияға қарсы қан сарысуы, бактериофагтар
жол беріледі
жол берілмейді
жол беріледі
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Медициналық иммундық-биологиялық және диагностикалық
препараттар топтамасын қабылдау актісі
Жөнелтушінің мекенжайы ____________________________________________
Тасымалдау барысындағы жоспарланған аялдамалар _____________________
____________________________________________________________________
Жөнелту күні (әуе/теміржолдарының жүк құжаттарының деректеріне сәйкес)
_____________________________________________________________
Жүктің белгіленген пунктке келу күні және уақыты ____________________
____________________________________________________________________
Препараттардың атауы _______________________________________________
Ұйым, дайындаушы __________________________________________________
Қаптамалар немесе сауыттар (ампулалар) саны
____________________________________________________________________
Дозалар (литрлер, таблеткалар) саны
_____________________________________________________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі _______________________________________
ИБП-ның, ДП-ның жарамдылық мерзімі _________________________________
Еріткіш сауыттарының (ампулалардың) саны ____________________________
Серия нөмірі, бақылау нөмірі ________________________________________
Еріткіштің жарамдылық мерзімі _______________________________________
Индикаторлар көрсеткіші: түстің өзгеруі, жүктің жағдайы _____________
Контейнерлердің жалпы саны __________________________________________
Таңбасының болуы ___________________________________________________
Қаптамаларды жеткізу кезіндегі жағдайы ______________________________
(бүтіндігінің бұзылуы, зақымдалудың, пішінінің өзгеруінің, ылғал іздерінің болуы, жазуларының өшіп қалуы)
Қолдары:
Жүкті жөнелтуші _________________________________________________
Жүкті қабылдаушы _______________________________________________
Жүкті қабылдау күні 20___ жылғы "____" ______________
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Медициналық иммундық-биологиялық препараттарды
есепке алу журналы
Препараттың атауы
Түскен күні
Қайдан түсті
Өндіруші ел
Алынған саны
Ампуладағы (сауыттардағы) дозалар саны
Жарамдылық мерзімі
кестенің жалғасы
Серия нөмірі
Қаржыландыру көзі
Кімге берілді
Берілген күні, жүк құжатының №
Сенімхат №, күні
Берілген саны
Теңгерім
Кіріс
Шығыс
Қалдық
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Диагностикалық препараттарды есепке алу журналы
Препараттың атауы
Түскен күні
Жеткізушінің атауы
Өндіруші ел
Сапа сертификатының №
Алынған саны
Қаптамалар саны
Жарамдылық мерзімі
Серия нөмірі, бақылау нөмірі
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Дезинфекциялаушы препараттарды есепке алу журналы
Препараттың атауы
Түскен күні
Қайдан түсті
Алынған саны
Жарамдылық мерзімі
Берілген саны
Кімге берілді
Жүк құжатының № күні
Қалдық
Профилактикалық (иммундық-
биологиялық, диагностикалық,
дезинфекциялаушы) препараттарды
сақтау, тасымалдау және
пайдалану қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Дезинфекциялаушы препараттарды пайдалануды есепке алу журналы
Препараттың атауы
Шығыс нормасы
Препараттың көлемі
Ерітіндінің дайындалған күні
Өңдеу орны
Өңдеу алаңы
Өңдеуді кім жүргізді
Өңдеуді жүргізген адамның қолы
Басшының қолы