О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки об унификации ставок консульских сборов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 151
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки об унификации ставок консульских сборов.
2. Министру иностранных дел Республики Казахстан Казыханову Ержану Хозеевичу подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки об унификации ставок консульских сборов, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2012 года № 151
Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Посольству Соединенных Штатов Америки, и в ответ на ноту № 0121/11 от 3 февраля 2011 года, имеет честь сообщить следующее.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан от имени Правительства Республики Казахстан, принимая во внимание принцип взаимности, предлагает установить единую ставку консульских сборов в размере 140 долларов США для виз всех категорий и кратности, за исключением упомянутых в абзаце 3 настоящей ноты.
Консульский сбор за выдачу виз категорий «миссионерская» и «на работу» составляет 150 долларов США. Государства сторон в соответствии со своими законодательствами могут выдавать визы определенных категорий без взимания консульских сборов.
В случае согласия Правительства Соединенных Штатов Америки с вышеуказанным предложением Правительства Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан предлагает считать настоящую ноту и ответную ноту Государственного Департамента Соединенных Штатов Америки Соглашением в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Соединенных Штатов Америки (совместно именуемыми Сторонами) об унификации ставок консульских сборов (далее – Соглашение).
В настоящее Соглашение, по взаимному согласию сторон, могут вноситься изменения и дополнения, являющиеся неотъемлемыми частями настоящего Соглашения и оформляемые отдельными протоколами.
Посольство
Соединенных Штатов Америки
город Астана
Любые разногласия или споры по толкованию и применению положений настоящего Соглашения разрешаются посредством консультаций или переговоров между Сторонами.

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы консулдық алымдардың ставкаларын бір ізге түсіру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 151 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы консулдық алымдардың ставкаларын бір ізге түсіру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Ержан Хозеұлы Қазыханов қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі арасындағы консулдық алымдардың ставкаларын бір ізге түсіру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімге қол қойсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 қаңтардағы
№ 151 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Америка Құрама Штаттарының Қазақстан Республикасындағы Елшілігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2011 жылғы 3 ақпандағы № 0121/11 нотаға жауап ретінде төмендегіні хабарлауды өзіне мәртебе санайды.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан өзара сыйластық қағидатын назарға ала отырып, осы нотаның 3-абзацында аталып өткендерден басқа, барлық санаттар мен мәртеліктердегі визалар үшін 140 АҚШ доллары мөлшеріндегі консулдық алымдардың бірыңғай ставкасын белгілеуді ұсынады.
«Миссионерлік» және «жұмысқа арналған» санаттарындағы визалар үшін консулдық алым 150 АҚШ долларын құрайды. Тараптардың мемлекеттері өз заңнамаларына сәйкес белгіленген санаттардағы визаларды консулдық алымсыз бере алады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жоғарыда көрсетілген ұсынысына Америка Құрама Штаттарының Үкіметі келісім берген жағдайда, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы нотаны және Америка Құрама Штаттары Мемлекеттік Департаментінің жауап нотасын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Америка Құрама Штаттарының Үкіметі (бірлесіп Тараптар деп аталатындар) арасындағы консулдық алымдардың ставкаларын бір ізге түсіру туралы ноталар алмасу нысанындағы келісім (бұдан әрі - Келісім) деп есептеуді ұсынады.
Осы Келісімге өзара келісім бойынша осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын және жекелеген хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Америка Құрама
Штаттарының Елшілігі
Астана қаласы
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру және қолдану жөніндегі кез келген келіспеушіліктер немесе даулар Тараптар арасындағы консультациялар немесе келіссөздер арқылы шешіледі.

Министерство иностранных дел Республики Казахстан исходит из понимания, что настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок и вступает в силу через 30 (тридцать) дней после даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и прекращает свое действие по истечении 6 (шести) месяцев с даты получения по дипломатическим каналам одной из Сторон письменного уведомления другой Стороны о намерении прекратить его действие.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Посольству Соединенных Штатов Америки уверения в своем высоком уважении.
Астана, «__» ________ 2012 года.

Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетшілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнінен 30 (отыз) күн өткеннен кейін күшіне енеді және Тараптардың бірінің оның қолданысын тоқтату ниеті туралы дипломатиялық арналар арқылы жазбаша хабарламасын екінші Тарап алған күнінен бастап 6 (алты) ай өткен соң өз қолданысын тоқтатады деген түсінікті негізге алады.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Америка Құрама Штаттарының Елшілігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Астана қаласы, 2012 жылғы «___».______________