О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2012 года № 243
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы»
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» от 26 ноября 2011 г., следующие изменения и дополнения:
1) статью 1 изложить в следующей редакции:
«Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2012 – 2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 112 412 323 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 365 696 627 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 230 560 870 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 19 590 311 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 496 564 515 тысяч тенге;
2) затраты – 5 474 618 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 000 757 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 177 999 247 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 123 998 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 363 627 077 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 364 137 077 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 510 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -779 833 707 тысяч тенге или 2,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 779 833 707 тысяч тенге.»;
2) абзац шестой статьи 7 изложить в следующей редакции:
«по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования – 756 683 тысяч тенге.»;
3) статью 8 изложить в следующей редакции:
«Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 380 000 000 тысяч тенге.»;
4) в статье 13:
дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:

"2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 ақпандағы № 243 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер – Министрі                         К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ «2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. 2011 жылғы 26 қарашадағы «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2011 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бап. 2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 5 112 412 323 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 365 696 627 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 230 560 870 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 19 590 311 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 496 564 515 мың теңге;
2) шығындар – 5 474 618 196 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 54 000 757 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 177 999 247 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 123 998 490 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 363 627 077 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 364 137 077 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 510 000 мың теңге;
5) тапшылық – -779 833 707 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң 2,5 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 779 833 707 мың теңге.»;
2) 7-баптың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі өкілеттіктерін – 756 683 мың теңге;»;
3) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«8-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферттiң мөлшерi 1 380 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.»;
4) 13-бапта:
мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:

«14-1) на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;»;
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
«16) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;»;
дополнить подпунктом 17-1) следующего содержания:
«17-1) на решение вопросов обустройства моногородов;»;
5) статьи 18 и 19 изложить в следующей редакции:
«Статья 18. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2012 год в сумме 86 931 317 тысяч тенге.
Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 11 639 691 тысяча тенге, в том числе с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 6 690 311 тысяч тенге.»;
6) приложения 1 и 4 к указанному Закону изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Закону.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2012 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
«О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2012 – 2014 годы» от
20 февраля 2012 года № 243
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2012 - 2014 годы»
от 24 ноября 2011 года № 496-IV
Республиканский бюджет на 2012 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

«14-1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді ұйымдастыруға және жүргізуге;»;
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;»;
мынадай мазмұндағы 17-1) тармақшамен толықтырылсын:
«17-1) моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге;»;
5) 18 және 19-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«18-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылға арналған резервi 86 931 317 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
19-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыруға және сақтауға 11 639 691 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібімен шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен қаражатты көрсете отырып, 6 690 311 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.»;
6) көрсетілген Заңға 1 және 4-қосымшалар осы Заңға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-бап. Осы Заң 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
«2012 - 2014 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» Қазақстан Республикасының
жылғы « »     №    Заңына
1-ҚОСЫМША
«2012 - 2014 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2011 жылғы «24» қарашадағы
№ 496-IV Заңына
1-ҚОСЫМША
2012 жылға арналған республикалық бюджет
Санаты
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
I. Кірістер

036
Капитальные расходы Министерства образования
и науки Республики Казахстан
28 802
044
Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
ежемесячную выплату денежных средств опекунам
(попечителям) на содержание ребенка-сироты
(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося
без попечения родителей
4 159 712
045
Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
обновление и переоборудование
учебно-производственных мастерских,
лабораторий учебных заведений технического и
профессионального образования

036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
28 802
044
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін  ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 159 712
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6 039 345
016
Оплата услуг оператора и финансового агента
оказываемых в рамках программы «Дорожная
карта бизнеса – 2020»
463 140
020
Услуги по оказанию консультативной помощи
регионам при подготовке проектов
государственно-частного партнерства для
реализации проектов в социальном секторе и
жилищно-коммунальном хозяйстве по механизму
государственно-частного парнерства
50 000
023
Целевые текущие трансферты областным бюджетам
на реализацию мер по содействию
экономическому развитию регионов в рамках
Программы «Развитие регионов»
1 000 000
025
Разработка или корректировка, а также
проведение необходимых экспертиз
технико-экономических обоснований бюджетных
инвестиционных и концессионных проектов,
консультативное сопровождение концессионных
проектов

6 039 345
016
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін  қызметтерді төлеу
463 140
020
Әлеуметтік секторда және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығында жобаларды іске асыру үшін мемлекеттік-жекеменшік әріптестік тетігі бойынша өңірлерге мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларын дайындау барысында консультативтік көмек көрсету бойынша қызметтер
50 000
023
Облыстық бюджеттерге «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 000 000
025
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды  консультациялық сүйемелдеу

3 379 584 180
22 773 478
Справочно:
курс доллара США на 31.12.2011 г.-148,40 тенге
Источник:
Министерство финансов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики
Примечание:
1 - без учета взаимных требований (долга местных исполнительных органов перед Правительством Республики)
2 - оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса формирования и сверки базы данных по долговым обязательствам местных исполнительных органов

3 379 584 180
22 773 478
Анықтамалық
31.12.2011 ж. АҚШ долларының бағамы -148,40 тенге
Қаржыландыру көзі:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Қлттық банкі
Ескерту:
1 - өзара талаптарды ескерусіз (Қазақстан Республикасы Үкіметінің алдындағы жергілікті атқарушы органдардың борышы
2 - борышты бағалау жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелері бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталғаннан кейін нақтылауға жатады