О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2009 года № 291 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2012 года № 296. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 636
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 636 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2009 года № 291 «Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания» следующие изменения:
в Правилах разработки и выполнения государственного задания, утвержденных вышеуказанным постановлением:
пункты 1345681013 изложить в следующей редакции:
«1. Государственным заданием является заказ юридическим лицам с участием государства в уставном капитале, организациям, входящим в группу Фонда национального благосостояния, автономным организациям образования и их организациям, определяемый Правительством Республики Казахстан, на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства.
3. Разработка государственного задания включает подготовку предложений и обоснований на оказание государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов или выполнения других задач в форме государственного задания.
4. Администратор республиканских бюджетных программ при разработке республиканского бюджета вместе с проектом стратегического плана и бюджетной заявкой представляет в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию предложение на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных инвестиционных проектов в форме государственного задания.
5. Предложение предоставляется по форме согласно приложению к настоящим Правилам и должно содержать:
1) наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
2) описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
3) наименование юридического лица с участием государства в уставном капитале или организации, входящей в группу Фонда национального благосостояния, или автономной организации образования, или ее организации, ответственного за выполнение государственного задания;
4) наименование республиканской бюджетной программы, в рамках
которой предлагается выполнение государственного задания, и сумму
бюджетных средств, планируемых на его выполнение;

"Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 наурыздағы № 291 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 10 тамыздағы № 636 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 10.08.2015 № 636 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 наурыздағы № 291 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесінде:
1345681013-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға, Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымдарға, дербес білім беру ұйымдарына және олардың ұйымдарына жекелеген мемлекеттiк қызметтер көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға, Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тапсырыс мемлекеттiк тапсырма болып табылады.
3. Мемлекеттiк тапсырманы әзiрлеу мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтер көрсетуге, бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға немесе басқа да мiндеттердi орындауға арналған ұсыныстар мен негiздемелер дайындауды қамтиды.
4. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi республикалық бюджеттi әзiрлеу кезiнде стратегиялық жоспардың жобасымен және бюджеттiк өтiнiммен бiрге бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтер көрсетуге немесе бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға арналған ұсыныс бередi.
5. Ұсыныс осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша берiледi
және мыналарды:
1) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауын;
2) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасын;
3) мемлекеттiк тапсырманың орындалуына жауапты жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымның немесе дербес бiлiм беру ұйымының немесе оның ұйымының атауын;
4) шеңберiнде мемлекеттiк тапсырманы орындау ұсынылатын республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауын және оны орындауға жоспарланып отырған бюджет қаражатының сомасын;

5) срок выполнения государственного задания;
6) обоснование необходимости реализации государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта именно в форме государственного задания.
6. Перечень государственных услуг и бюджетных инвестиционных проектов, планируемых к выполнению в форме государственного задания, вносится на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии вместе с проектами стратегических планов государственных органов, бюджетными заявками администраторов республиканских бюджетных программ.
8. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основании закона о республиканском бюджете и с учетом предложений Республиканской бюджетной комиссии формирует перечень государственных заданий с указанием администраторов республиканских бюджетных программ и юридических лиц, ответственных за выполнение государственных заданий (далее - Перечень государственных заданий).
Перечень государственных заданий должен содержать:
1) наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта, осуществляемых в форме выполнения государственного задания;
2) краткое описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
3) наименование администратора республиканской бюджетной программы и юридического лица, ответственных за выполнение государственного задания;
4) наименование республиканской бюджетной программы с указанием кода Единой бюджетной классификации, в рамках которой выполняется государственное задание;
5) суммы бюджетных средств, необходимых на выполнение государственного задания.
Описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта должно быть кратким и ясным и должно отражать суть государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта.
Перечень государственных заданий утверждается в форме приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
10. Выполнение государственного задания осуществляется в рамках реализации утвержденных республиканских бюджетных программ путем заключения гражданско-правовой сделки между администратором республиканских бюджетных программ и исполнителем государственного задания с указанием в нем показателей результатов (далее - договор).
13. Юридическое лицо с участием государства в уставном капитале или организация, входящая в группу Фонда национального благосостояния, или автономная организация образования, или ее организация, ответственное за выполнение государственного задания, предоставляет администратору республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполняется государственное задание, отчет о ходе его выполнения в сроки, установленные договором.»;
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

5) мемлекеттiк тапсырманы орындау мерзiмiн;
6) атап айтқанда мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтi немесе бюджеттік инвестициялық жобаны iске асыру қажеттiгiнiң негiздемесiн қамтуы тиiс.
6. Мемлекеттiк тапсырма нысанында орындау жоспарланып отырған мемлекеттiк қызметтер мен бюджеттiк инвестициялық жобалардың тiзбесi мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларының жобаларымен, республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмдерiмен бiрге Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгiзiледi.
8. Бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджет туралы заңның негiзiнде және Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарын ескере отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және мемлекеттiк тапсырмаларды орындауға жауапты заңды тұлғалар көрсетiлген мемлекеттiк тапсырмалардың тiзбесiн (бұдан әрi – Мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi) қалыптастырады.
Мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi:
1) мемлекеттiк тапсырма нысанында жүзеге асырылатын мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттiк инвестициялық жобаның атауын;
2) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасын;
3) мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi мен заңды тұлғаның атауын;
4) шеңберiнде мемлекеттiк тапсырма орындалатын Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кодын көрсете отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауын;
5) мемлекеттiк тапсырманы орындауға қажеттi бюджет қаражатының сомасын қамтуы тиiс.
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы қысқа әрi нақты болуы және мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның мәнiн көрсетуге тиiс.
Мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша нысанда бекiтiледi.
10. Мемлекеттік тапсырманы орындау бекітілген республикалық бюджеттік бағдарламаларды республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен мемлекеттік тапсырманы орындаушы арасында азаматтық-құқықтық мәміле (бұдан әрі - шарт) жасау арқылы іске асыру шеңберінде нәтижелер көрсеткіштері көрсетіле отырып, жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйым немесе дербес білім беру ұйымы немесе оның ұйымы шеңберінде мемлекеттiк тапсырма орындалатын республикалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiне шартта белгiленген мерзiмде оның орындалу барысы туралы есеп бередi.";
көрсетілген Ережеге қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2012 года № 296
Приложение к
Правилам разработки и выполнения
государственного задания
Предложение
на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных
инвестиционных проектов в форме государственного задания
________________________________________________________________
(наименование администратора республиканских бюджетных программ)
Наименование
государственной
услуги или бюджетного
инвестиционного проекта
Описание государственной
услуги или бюджетного
инвестиционного проекта
Наименование юридического
лица с участием государства
в уставном капитале или
организации,
входящей в
группу Фонда национального
благосостояния, или
автономной организации
образования, или ее
организации, ответственного
за выполнение
государственного задания
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование
республиканской
бюджетной программы,
в рамках которой
предлагается
выполнение
государственного
задания
Сумма бюджетных
средств,планируемая
на выполнение
государственного
задания
Срок выполнения
государственного
задания
Обоснование для
оказания
государственной
услуги или
реализации
бюджетного
инвестиционного
проекта в форме
государственного
задания
5
6
7
8

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 6 наурыздағы
№ 296 қаулысына
қосымша
Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу
және орындау ережесіне
қосымша
Мемлекеттiк тапсырма нысанындағы мемлекеттiк қызметтердi
көрсетуге немесе бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске
асыруға арналған ұсыныс
__________________________________________________________
(республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы)
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымның немесе дербес бiлiм беру ұйымының немесе оның ұйымының атауы
Шеңберiнде мемлекеттiк тапсырманы орындау ұсынылатын республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жоспарланатын бюджет қаражатының сомасы
Мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi
Мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтi көрсету немесе бюджеттік инвестициялық жобаны iске асыру үшiн негiздеме
1
2
3
4
5
6
7
8