О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Агентства Республики Казахстан по атомной энергии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2012 года № 417
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «Об образовании Агентства Республики Казахстан по атомной энергии».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан Об образовании Агентства Республики Казахстан
по атомной энергии
В соответствии с подпунктом 3) статьи 44 Конституции Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан путем выделения Агентства Республики Казахстан по атомной энергии (далее - Агентство) с передачей ему функций и полномочий в сфере использования атомной энергии, обеспечения ядерной и радиационной безопасности, физической защиты ядерных материалов и ядерных установок, а также соблюдения режима нераспространения ядерного оружия на территории Республики Казахстан.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
2) обеспечить передачу Агентству штатной численности упраздняемого Комитета атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
3) принять иные необходимые меры по реализации настоящего Указа.
3. Определить Агентство правопреемником по обязательствам упраздняемого Комитета атомной энергии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
4. Внести следующее дополнение в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 «О структуре Правительства Республики Казахстан»:
пункт 1 дополнить строкой следующего содержания:
«Агентство Республики Казахстан по атомной энергии».
5. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

"Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігін құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 сәуірдегі № 417 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігін құру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Президенті
ЖАРЛЫҚ Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігін құру туралы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 3) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігін (бұдан әрі - Агенттік) бөліп, оған атом энергиясын пайдалану, ядролық және радиациялық қауіпсіздікті, ядролық материалдар мен ядролық қондырғыларды физикалық қорғауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында ядролық қаруды таратпау режимін сақтау саласындағы функциялар мен өкілеттіктерді беру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Атом энергиясы комитетін таратсын;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің таратылатын Атом энергиясы комитетінің штат санын Агенттікке беруді қамтамасыз етсін;
3) осы Жарлықты іске асыру жөніндегі өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. Агенттік Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің таратылатын Атом энергиясы комитетінің міндеттемелері бойынша құқықтық мирасқор болып белгіленсін.
4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Жарлығына мынадай толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі».
5. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
6. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев