О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 "О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 528
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 «О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 212) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «3.1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1 «Совершенствование законодательства, качественная нормотворческая деятельность»:
в целевом индикаторе:
в графах «2012», «2013», «2014», «2015» строки, порядковый номер 5, цифры «34», «33», «32», «31» заменить соответственно цифрами «26», «25», «24», «23»;
в Стратегическом направлении 4 «Совершенствование судебно-экспертной деятельности»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2012», строки, порядковый номер 1, цифры «88,5» заменить цифрами «88,7»;
в разделе «5. Межведомственное взаимодействие»:
строку:
«
1. Доля законопроектов из числа
разрабатываемых Правительством
Республики Казахстан в плановом
периоде, по которым имеются
нормативные постановления
Конституционного Совета в части
несоответствия отдельных законов или
их норм положениям Конституции
Республики Казахстан.
2. Доля законопроектов из числа
разрабатываемых Правительством в
плановом периоде, которые были
отклонены Парламентом Республики
Казахстан в части их юридической
непроработанности.
3. Доля законопроектов (из числа
ежегодно разрабатываемых), по
которым обеспечено публичное
обсуждение с учетом
неправительственных организаций и
объединений.
Все
государственные
органы
1. Привлечение к разработке
проектов НПА юридических служб
государственных органов,
отраслевых
Научно-исследовательских
институтов, депутатов Парламента,
а также сотрудничество с
аппаратами Палат Парламента.
2. Проведение стажировок в
Министерстве юстиции сотрудников
юридических служб государственных
органов.
3. Проведение семинаров, «круглых
столов» по вопросам
совершенствования нормотворческой
деятельности.
»
изложить в следующей редакции:
«

"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 528 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 212-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi» деген бөлімде:
«3.1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Заңнаманы жетiлдiру, сапалы норма шығару қызметi» деген  1-стратегиялық бағытта:
нысаналы индикаторда:
реттік нөмірі 5-жолдың «2012», «2013», «2014», «2015» деген бағандарында «34», «33», «32», «31» деген сандар тиісінше «26», «25», «24», «23» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сот-сараптамалық қызметтi жетiлдiру» деген 4-стратегиялық бағытта:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
реттік нөмірі 1-жолдың «2012» деген бағанындағы «88,5» деген сандар «88,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«5. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бөлімде:
мына:
«
1. Жоспарлы кезеңде Қазақстан Республикасының Үкіметі әзірлейтіндер ішінен жекелеген заңдардың немесе олардың нормаларының Қазақстан Республикасы Конституциясының ережелеріне сәйкес келмеу бөлігінде Конституциялық Кеңестің нормативтік қаулылары бар заң жобаларының үлесі.
2. Жоспарлы кезеңде Қазақстан Республикасының Үкіметі әзірлейтіндер ішінен олардың заңгерлік пысықталмауы бөлігінде Қазақстан Республикасы Парламенті кері қайтарған заң жобаларының үлесі.
3. Үкіметтік емес ұйымдар мен бірлестіктерді есепке ала отырып, жария талқылау қамтамасыз етілген заң жобаларының үлесі (жыл сайын әзірленетіндердің ішінен).
Барлық мемлекеттік органдар
1. НҚА жобаларын әзірлеуге мемлекеттік органдардың заң қызметтерін, салалық Ғылыми-зерттеу институттарын, Парламент депутаттарын тарту, сондай-ақ Парламент Палаталарының аппараттарымен ынтымақтастық.
2. Әділет министрлігінде мемлекеттік органдардың заң қызметтері қызметкерлерін тағылымдамадан өткізу.
3. Норма шығару қызметін жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, «дөңгелек столдар» өткізу.
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

1. Доля законопроектов из числа
разрабатываемых Правительством
Республики Казахстан в плановом
периоде, разработанных на основе
лучшего международного опыта.
2. Доля законопроектов (из числа
ежегодно разрабатываемых), по
которым проведено обсуждение с
неправительственными организациями и
представителями гражданского
общества.
3. Доля проведенных лингвистических
экспертиз на законопроекты,
разработанные Правительством,
подлежащие внесению в Парламент.
Все
государственные
органы
1. Привлечение к разработке
проектов НПА юридических служб
государственных органов,
отраслевых
научно-исследовательских
институтов, депутатов Парламента,
а также сотрудничество с
аппаратами палат Парламента.
2. Проведение стажировок в
Министерстве юстиции сотрудников
юридических служб государственных
органов.
3. Проведение семинаров, «круглых
столов» по вопросам
совершенствования нормотворческой
деятельности.
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в подразделе «7.1. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе «001 Правовое обеспечение деятельности государства»:
в графе «2012 год» строки «Объем бюджетных расходов» цифры «8206894» заменить цифрами «8348754»;
в бюджетной программе «002 Проведение судебных экспертиз»:
в показателях прямых результатов:
в графах «2012 год», «2013 год», «2014 год»:
в строке «доля не подтвердившихся жалоб и обращений физических и юридических лиц, правоохранительных и судебных органов по вопросам некачественного проведения судебно-экспертных исследований из общего числа поступивших обращений» цифры «9,2», «8,7», «8,2» заменить соответственно цифрами «88,7», «90,5», «92,5»;
в мероприятиях для достижения показателей:
в графе «2012 год»:
в строке «2) Оснащение лабораторий судебных экспертиз в соответствии с международными стандартами» цифры «309518» заменить цифрами «725518»;
в показателях конечного результата:
в графах «2012 год», «2013 год», «2014 год»:

1. Жоспарлы кезеңде Қазақстан Республикасының Үкiметi әзiрлейтiндер iшiнен үздік халықаралық тәжірибе негізінде әзірленген заң жобаларының үлесi.
2. Азаматтық қоғамның үкiметтiк емес ұйымдармен және бiрлестiктерімен талқылау жүргізілген заң жобаларының үлесi (жыл сайын әзiрленетiндердiң iшiнен).
3. Парламентке енгізілуге жататын Үкімет әзірлеген заң жобаларына жүргізілген лингвистикалық сараптамалар үлесі.
Барлық мемлекеттік органдар
1. НҚА жобаларын әзірлеуге мемлекеттік органдардың заң қызметтерін, салалық ғылыми-зерттеу институттарын, Парламент депутаттарын тарту, сондай-ақ Парламент Палаталарының аппараттарымен ынтымақтастық.
2. Әділет министрлігінде мемлекеттік органдардың заң қызметтері қызметкерлерін тағылымдамадан өткізу.
3. Норма шығару қызметін жетілдіру мәселелері бойынша семинарлар, «дөңгелек үстелдер» өткізу.
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
«7.1. Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
«001 Мемлекеттiң қызметiн құқықтық қамтамасыз ету» деген бюджеттiк бағдарламада:
«Бюджеттiк шығыстар көлемi» деген жолдың «2012 жыл» деген бағанындағы «8 206 894» деген сандар «8 348 754» деген сандармен ауыстырылсын;
«002 Сот сараптамаларын жүргiзу» деген бюджеттiк бағдарламада:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«2012 жыл», «2013 жыл», «2014 жыл» деген бағандарда:
«сапасыз өткізілген сот-сараптамалық мәселелері бойынша түскен арыздардың жалпы санынан жеке және заңды тұлғалардың, құқық қорғау және сот органдарының дәлелденбеген шағымдары мен арыздарының үлесі» деген жолдағы «9,2», «8,7», «8,2» деген сандар тиісінше «88,7», «90,5», «92,5» деген сандармен ауыстырылсын;
көрсеткіштерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«2012 жыл» деген бағанда:
«2) сот-сараптамаларының зертханаларын халықаралық стандарттарға сәйкес жабдықтау» деген жолдағы «309 518» деген сандар «725 518» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«2012 жыл», «2013 жыл», «2014 жыл» деген бағандарда:

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                    К. Мәсiмов