О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 545
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 «Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы», (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 143) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты населения»:
в строке «количество проведенных исследований в области труда, занятости, социальной защиты населения»:
в графе «2012 год» цифру «3» заменить цифрой «6»;
в строке «Средний объем затрат на единицу исследования»:
в графе «2012 год» цифры «20 182» заменить цифрами «13 947»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «3 152 337» заменить цифрами «3 167 337»;
в бюджетной программе 003 «Специальные государственные пособия»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовая численность получателей специальных государственных пособий»:
в графе «2012 год» цифры «1 343 908» заменить цифрами «1 307 742»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «80 278 177» заменить цифрами «76 591 340»;
в бюджетной программе 005 «Государственные пособия семьям, имеющим детей»:
в графе «2012 год»:
в строке «Среднегодовая численность получателей государственных пособий» цифры «577 560» заменить цифрами «569 628»;
в строке «на рождение ребенка» цифры «365 075» заменить цифрами «366 298»;
в строке «по уходу за ребенком до одного года» цифры «156 896» заменить цифрами «146 300»;
в строке «родителей, опекунов, воспитывающих детей-инвалидов» цифры «55 589» заменить цифрами «57 030»;

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 545 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 143-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"7. Бюджеттік бағдарламалар" деген бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалар" деген кіші бөлімде:
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау саласында жүргізілген зерттеулердің саны" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "3" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"Зерттеудiң бiр бiрлiгiне орташа шығындар көлемi" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "20 182" деген сандар "13 947" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығындардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "3 152 337" деген сандар "3 167 337" деген сандармен ауыстырылсын;
003 "Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар" деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
"Арнаулы мемлекеттiк жәрдемақы алушылардың жылдық орташа саны" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "1 343 908" деген сандар "1 307 742" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "80 278 177" деген сандар "76 591 340" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"Мемлекеттiк жәрдемақы алушылардың орташа жылдық саны" деген жолдағы "577 560" деген сандар "569 628" деген сандармен ауыстырылсын;
"баланың туылуына байланысты" деген жолдағы "365 075" деген сандар "366 298" деген сандармен ауыстырылсын;
"бiр жасқа толғанға дейiн баланың күтiмi бойынша" деген жолдағы "156 896" деген сандар "146 300" деген сандармен ауыстырылсын;
"мүгедек бала тәрбиелеп отырған ата-аналар, қамқоршылар" деген жолдағы "55 589" деген сандар "57 030" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «средний размер пособия по уходу за ребенком» цифры «14 644» заменить цифрами «15 943»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «58 824 678» заменить цифрами «59 902 296»;
в бюджетной программе 017 «Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными возможностями в рамках Конвенции ООН о правах инвалидов и развитие системы предоставления специальных социальных услуг»:
в показателях прямого результата:
в строке «Семинары, круглые столы»:
графу «2012 год» дополнить цифрой «2»;
в строке «Подготовка телевизионных передач, статей, тематических публикаций и обучающих материалов»:
графу «2012 год» дополнить цифрой «1»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
графу «2012 год» дополнить цифрами «7 500»;
в бюджетной программе 019 «Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество выданных микрокредитов»:
в графе «2012 год» слово и цифры «до 6,9» заменить словом и цифрами «до 8,1»;
в показателях эффективности:
в строке «средний размер микрокредита»:
в графе «2012 год» цифры «1 380» заменить цифрами «1 490»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «9 535 400» заменить цифрами «12 149 305»;
в бюджетной программе 033 «Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы с оказанием услуг в рамках реализации «Государственной программы формирования и развития Национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан в 2011 – 2013 годах»»:
заголовок изложить в новой редакции:
«033 «Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы»;
во второй графе строки «вид бюджетной программы» слово «текущая» заменить словом «развитие», вносится изменение только на русском языке, на казахском текст не изменяется;
в показателях прямого результата:
в строке «Интеграция АИС ГЦВП и ЕИС СТС с информационными системами государственных органов»:
в графе «2012 год» цифру «4» заменить цифрами «10»;
в показателях конечного результата:
в строке «количество электронных государственных услуг»:

"бала күтуге байланысты жәрдемақының орташа мөлшері" деген жолдағы "14 644" деген сандар "15 943" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "58 824 678" деген сандар "59 902 296" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Мүгедектердiң құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберiнде мүмкiндiктерi шектеулi адамдарды әлеуметтiк қорғау жүйесiн жетiлдiру және арнаулы әлеуметтiк қызметтер ұсыну жүйесiн дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
"Семинарлар, дөңгелек үстелдер" деген жолда:
"2012 жыл" деген баған "2" деген санмен толықтырылсын;
"Телевизиялық бағдарламалар, мақалалар, тақырыптық жарияланымдар және оқу материалдарын дайындау" деген жолда:
"2012 жыл" деген баған "1" деген санмен толықтырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген баған "7 500" деген сандармен толықтырылсын;
019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру" деген бюджеттік бағдарламада:
тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерiнде:
"Берiлген микрокредиттер саны" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағанда "6,9 дейін" деген сөздер "8,1 дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"микрокредиттің орташа мөлшері" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "1 380" деген сандар "1 490" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "9 535 400" деген сандар "12 149 305" деген сандармен ауыстырылсын;
033 "2011 – 2013 жылдары Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын" iске асыру шеңберiнде қызметтердi көрсете отырып, Әлеуметтiк-еңбек саласының бiрыңғай ақпараттық жүйесiн және Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"033 "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін және әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін дамыту";
"бюджеттік бағдарламаның түрі" деген жолдың екінші бағанында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерiнде:
"Мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелерiмен ЗТМО ААЖ және ТБС БАЖ кiрiктiру" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "4" деген сан "10" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкiлiктi нәтиженiң көрсеткiштерiнде:
"Мемлекеттiк электрондық қызметтiң саны" деген жолда:

в графе «2012 год» цифру «1» заменить цифрой «3»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «75 396» заменить цифрами «234 913»;
в бюджетной программе 128 «Реализация мероприятий в рамках Программы занятости 2020»:
строку «описание» дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) развитие сельских населенных пунктов»;
во второй графе строки «вид бюджетной программы» слово «даму» заменить словом «ағымдағы», вносится изменение только на казахском языке, на русском текст не изменяется;
в показателях прямого результата:
строку:
«
Профессиональная подготовка,
переподготовка и повышение
квалификации кадров и содействие в
трудоустройстве
чел.

"2012 жыл" деген бағандағы "1" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолда:
"2012 жыл" деген бағандағы "75 396" деген сандар "234 913" деген сандармен ауыстырылсын;
128 "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"сипаттамасы" деген жолы мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) ауылдық елді мекендерді дамыту";
"бюджеттік бағдарламаның түрі" деген жолдың екінші бағанындағы "даму" деген сөз "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерiнде:
мына:
"
Кадрларды кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру
адам

в графе «2012 год» цифры «41 045 894» заменить цифрами «50 193 441»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2012 год»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «1 209 804 878» заменить цифрами «1 219 139 128»;
в строке «1. Текущие бюджетные программы» цифры «1 199 173 808» заменить цифрами «1 205 734 636»;
в строке 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты населения» цифры «3 152 337» заменить цифрами «3 167 337»;
в строке 003 «Специальные государственные пособия» цифры «80 278 177» заменить цифрами «76 591 340»;
в строке 005 «Государственные пособия семьям, имеющим детей» цифры «58 824 678» заменить цифрами «59 902 296»;
строку 017 «Совершенствование системы социальной защиты лиц с ограниченными возможностями в рамках Конвенции ООН о правах инвалидов и развитие системы предоставления специальных социальных услуг» дополнить цифрами «7 500»;
в строке 128 «Реализация мероприятий в рамках Программы занятости 2020» цифры «41 045 894» заменить цифрами «50 193 441»;
в строке «2. Бюджетные программы развития» цифры «10 631 070» заменить цифрами «13 404 492»;
в строке 019 «Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020» цифры «9 535 400» заменить цифрами «12 149 305»;
строку:
«
033
Развитие
автоматизированной
информационной системы
Государственного центра по
выплате пенсий и Единой
информационной системы
социально-трудовой сферы с
оказанием услуг в рамках
реализации
«Государственной программы
формирования и развития
национальной
информационной
инфраструктуры Республики

"2012 жыл" деген бағандағы "41 045 894" деген сандар "50 193 441" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджет шығыстарының жинағы" деген кіші бөлімде:
"2012 жыл" деген бағанда:
"Бюджеттік шығыстардың барлығы" деген жолдағы "1 209 804 878" деген сандар "1 219 139 128" деген сандармен ауыстырылсын;
"1. Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолдағы "1 199 173 808" деген сандар "1 205 734 636" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" деген жолдағы "3 152 337" деген сандар "3 167 337" деген сандармен ауыстырылсын;
003 "Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар" деген жолдағы "80 278 177" деген сандар "76 591 340" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген жолдағы "58 824 678" деген сандар "59 902 296" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Мүгедектердiң құқықтары туралы БҰҰ Конвенциясы шеңберiнде мүмкiндiктерi шектеулi адамдарды әлеуметтiк қорғау жүйесiн жетiлдiру және арнаулы әлеуметтiк қызметтер ұсыну жүйесiн дамыту" деген жол "7 500" деген сандармен толықтырылсын;
128 "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" деген жолдағы "41 045 894" деген сандар "50 193 441" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. Бюджеттік даму бағдарламалары" деген жолдағы "10 631 070" деген сандар "13 404 492" деген сандармен ауыстырылсын;
019 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру" деген жолдағы "9 535 400" деген сандар "12 149 305" деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
"
033