Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2012 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2012 года № 574
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2012 года.
В целях реализации статьи 13 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2012 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование (далее – Правила).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство образования и науки Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных целевых текущих трансфертов до 5-го числа месяца, следующего за отчетным.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить мониторинг использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 мая 2012 года № 574
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета на 2012 год областными бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на образование
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2012 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование определяют порядок использования целевых текущих трансфертов, выделяемых областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, из республиканского бюджета по следующим республиканским бюджетным программам:
1) 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы» (в том числе по подпрограммам):
102 «Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому»,
103 «Оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования»;

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 мамырдағы № 574 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
"2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңының 13-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің уақтылы және мақсатты пайдаланылуын;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейін бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің пайдаланылуы туралы есептер беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану мониторингін қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 мамырдағы
№ 574 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің білім беруге 2012 жылға арналған
республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидалары
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді мынадай республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша пайдалану тәртібін айқындайды:
1) 031 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер" (оның ішінде кіші бағдарламалар бойынша):
102 "Үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету",
103 "Орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру";

2) 045 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования».
2. Использование целевых текущих трансфертов, выделенных областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, осуществляется в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
3. Единым организатором конкурса по государственным закупкам учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии выступает Министерство образования и науки Республики Казахстан.
4. Местные исполнительные органы в области образования осуществляют в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, комплекс мероприятий по:
1) обеспечению оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
2) оснащению учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3) обновлению и переоборудованию учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования.
5. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы в области образования представляют в Министерство образования и науки Республики Казахстан ежеквартально в срок до 5-го числа месяца, следующего за отчетным, отчеты о заключении и исполнении договоров о государственных закупках учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии по форме, установленной Министерством образования и науки Республики Казахстан.
6. Министерство образования и науки Республики Казахстан производит перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в первые 5 рабочих дней месяца (январь – не позднее 25-го числа) на основании индивидуальных планов финансирования по платежам и соглашений о результатах по целевым текущим трансфертам (далее – соглашения).
7. Местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы по итогам полугодия и года представляют в Министерство образования и науки Республики Казахстан отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов в соответствии с соглашениями.
8. Министерство образования и науки Республики Казахстан представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчетность о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия и года в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.

2) 045 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оқу-өндірістік шеберханаларды, техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындары зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".
2. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарын мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды бірыңғай ұйымдастырушы болып әрекет етеді.
4. Білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар:
1) үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету;
2) орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру;
3) оқу-өндірістік шеберханаларды, техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындары зертханаларын жаңарту және қайта жабдықтау жөніндегі іс-шаралар кешенін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгілеген тәртіпте жүзеге асырады.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне тоқсан сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі белгілеген нысан бойынша физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарын мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың жасалуы және орындалуы туралы есептерді ұсынады.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының және ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдердің (бұдан әрі – келісімдер) негізінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді айдың алғашқы 5 жұмыс күнінде (қаңтар айының 25-күнінен кешіктірмей) аударуды жүргізеді.
7. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы жартыжылдықтың және бір жылдың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне келісімдерге сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп береді.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне тікелей және түпкілікті нәтижелерге нақты қол жеткізу туралы жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша есептілікті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгілеген мерзімде береді.