О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 604. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 696
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2014 № 696 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 23, ст. 29) следующее изменение:
Правила субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 мая 2012 года № 604
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 221
Правила
субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и
качества продукции растениеводства 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства (далее – Правила) определяют порядок выплаты субсидий за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии), по направлениям в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» государственными, отраслевыми (секторальными), региональными программами и другими нормативными правовыми актами, направленными на регулирование развития агропромышленного комплекса.
2. Субсидии выделяются сельхозтоваропроизводителям (далее – СХТП) ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами, по следующим направлениям на:
1) удешевление (до 40 %) стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, в том числе приобретенных на основании договора лизинга семян, необходимых для проведения весенне-полевых работ;

"Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамыр № 604 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 696 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2014 № 696 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 23, 29-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 11 мамырдағы
№ 604 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 221 қаулысымен
бекітілген
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен
сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау
қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасы (бұдан әрi – Қағида) Қазақстан Республикасының «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шiлдедегi, «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шiлдедегi заңдарына, мемлекеттiк, салалық (секторалдық), өңiрлiк бағдарламаларға және агроөнеркәсiптiк кешеннiң дамуын реттеуге бағытталған басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес бағыттар бойынша тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде субсидиялар (бұдан әрi – субсидиялар) төлеудiң тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) осы Қағидада белгiленген тәртiпке сәйкес жыл сайын мынадай бағыттар бойынша:
1) көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың, оның ішінде көктемгi егiс жұмыстарын жүргiзуге қажеттi лизинг шартының негізінде сатып алынған тұқымның құнын (40 %-ға дейiн) арзандатуға;

2) частичное возмещение (до 40 %) стоимости затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
3) полное возмещение владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна;
4) полное возмещение владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца при приемке на хлопкоперерабатывающие организации;
5) удешевление (до 50 %) стоимости удобрений (за исключением органических) и стоимости затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) отечественными производителями.
3. Финансирование осуществляется в установленном законодательством порядке на основании решения местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы в соответствии с направлениями, указанными в пункте 2 настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных в бюджетах области и городов Астаны и Алматы на соответствующий год.
4. Акимы областей, в случае неполного освоения каким-либо районом выделенных средств, могут перераспределить их в пределах утвержденного объема субсидирования по области по направлениям, указанным в пункте 2 настоящих Правил.
5. Для определения списка СХТП на получение субсидий по направлениям, установленным подпунктами 1), 2) и 5) пункта 2 настоящих Правил, в каждом районе (городе областного значения, городах Астана и Алматы) решением акима района (города областного значения, городов Астана и Алматы) создается межведомственная комиссия (далее – МВК) в составе представителей акимата района (города областного значения, городов Астана и Алматы), в том числе отделов или управлений сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения, городов Астана и Алматы), территориальной инспекции уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса, общественных и научных организаций.
Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства района, а по городам Астана и Алматы и городу областного значения – управление или отдел сельского хозяйства акимата города (далее – отдел).
6. Отдел обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов для получения субсидий и другие необходимые сведения.
7. Объемы субсидий по районам (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей приоритетных культур) устанавливаются решением местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы.

2) жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнiң көпжылдық екпелерiн отырғызу мен өсiруге кететін шығындардың құнын iшiнара (40 %-ға дейiн) өтеуге;
3) мақта иелерiне мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге;
4) мақта иелерiне мақтаны қайта өңдейтiн ұйымдарға қабылдау кезiнде шиттi мақтаның сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге;
5) тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндiрушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындардың құнын арзандатуға (50 %-ға дейiн) бөлiнедi.
3. Қаржыландыру заңнамада белгiленген тәртiппен облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмi негiзiнде осы Қағиданың 2-тармағында көрсетiлген бағыттарға сәйкес облыстың және Астана мен Алматы қалаларының тиiстi жылға арналған бюджеттерiнде көзделген қаражат шегiнде жүзеге асырылады.
4. Қандай да бір аудан бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда облыстардың әкімдері оларды облыс бойынша бекітілген субсидиялау көлемі шегінде осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша қайта бөлуі мүмкін.
5. АШТӨ-нің осы Қағиданың 2-тармағының 1)2) және  5)тармақшаларында белгiленген бағыттар бойынша субсидиялар алуға арналған тiзiмiн айқындау үшiн әрбiр ауданда (облыстық маңызы бар қалада, Астана және Алматы қалаларында) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмiнiң шешiмiмен құрамы аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмдiгiнiң, оның ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлiмдерiнiң немесе басқармаларының, агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық инспекциясының, қоғамдық және ғылыми ұйымдардың өкiлдерiнен тұратын ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi – ВАК) құрылады.
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмi, ал Астана және Алматы қалалары және облыстық маңызы бар қала бойынша – қала әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлiмi (бұдан әрi – бөлiм) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
6. Бөлiм субсидиялар алу үшiн құжаттарды қабылдау мерзiмiн көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс iстеу тәртiбiн және басқа да қажеттi мәлiметтердi жергiлiктi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етедi.
7. Аудандар бойынша субсидиялар көлемдері (басым дақылдардың егістік алқабының болжамды құрылымына қарай) облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен белгіленеді.

8. Решением местного исполнительного органа области и городов Астана и Алматы по согласованию с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) устанавливаются:
1) перечень приоритетных культур и нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
2) нормы субсидий на частичное возмещение стоимости затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
3) стоимость экспертизы качества одной пробы хлопка-волокна и хлопка-сырца;
4) виды субсидируемых удобрений и гербицидов и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных производителями, на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) у иностранных производителей удобрений, на 1 килограмм (литр) гербицидов, приобретенных у поставщиков гербицидов.
2. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных
ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и
уборочных работ, в том числе приобретенных на основании
договора лизинга семян, необходимых для проведения
весенне-полевых работ 1. Условия выплаты субсидий
9. Субсидии выплачиваются по базовой и повышенной нормам.
Для целей настоящих Правил под базовой нормой понимается минимальный размер субсидий, выплачиваемый СХТП независимо от уровня применения агротехнологий.
10. Выплата субсидий, связанных с приобретением горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, в том числе приобретенных на основании договора лизинга семян, необходимых для проведения весенне-полевых работ, осуществляется:
1) по зерновым культурам (кроме риса и кукурузы на зерно) – 100 % по итогам посевной кампании, на 1 гектар по базовой норме субсидий.
При возделывании данных культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий, включающих севооборот с рекомендованной наукой долей пара в структуре, посев первой культурой после пара, семенами не ниже четвертой репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными, субсидия выплачивается по повышенной против базовой норме;
2) по сахарной свекле, масличным культурам, рису, кукурузе на зерно, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, хлопчатнику, овощебахчевым (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта), кормовым, в том числе многолетним бобовым травам первого, второго и третьего годов жизни, плодово-ягодным культурам, винограду и картофелю – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар по базовой норме.
При этом СХТП, занятым выращиванием:

8. Облыстың және Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) келісімі бойынша:
1) басым дақылдардың тiзбесi және көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары;
2) жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызуға және өсiруге жұмсалған шығындардың құнын iшiнара өтеуге арналған субсидиялар нормалары;
3) мақта талшығы мен шитті мақтаның бір сынамасының сапасын сараптама жасау құны;
4) субсидияланатын тыңайтқыш пен гербицид түрлері және өндiрушiлер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына), тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына), гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтердiң 1 килограмына (литрiне) арналған субсидиялар нормалары белгіленеді.
2. Көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың, оның ішінде көктемгi егiс жұмыстарын жүргiзуге қажеттi лизинг шартының негізінде сатып алынған тұқымның құнын арзандатуға арналған субсидиялар төлеу тәртiбi
1. Субсидия төлеу шарттары
9. Субсидиялар базалық және көтеріңкі нормалар бойынша төленеді.
Осы Қағиданың мақсаттары үшiн субсидиялардың базалық нормасы деп агротехнологияларды қолдану деңгейiне қарамастан, АШТӨ-ге төленетiн субсидиялардың ең төменгi мөлшерi түсiнiледi.
10. Жанар-жағар май материалдарын және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтарды, оның ішінде көктемгi егiс жұмыстарын жүргiзуге қажеттi лизинг шартының негізінде сатып алынған тұқымды сатып алуға байланысты субсидияларды төлеу:
1) дәндi дақылдар (күрiш пен дәндiк жүгерiден басқа) бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша 1 гектарға субсидиялардың базалық нормасы бойынша – 100 %.
Осы дақылдар ғылым ұсынған құрамында сүрi жердiң (пар) үлесi бар сорты төртінші репродукциядан кем болмаған, Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген немесе перспективалық деп танылған тұқымымен сүрi жерге (парға) себiлген бiрiншi дақылды қамтитын аймақтық ғылыми негiзделген агротехнологияларды сақтай отырып өсiрiлген жағдайда базалық нормаға қарағанда көбейтiлген субсидиялар төленедi;
2) қант қызылшасы, майлы дақылдар, күрiш, дәндiк жүгерi, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, мақта, көкөнiс-бақша (қорғалған топырақ жағдайында өсiрiлетiн көкөнiс дақылдарын қоспағанда), жемшөптiк, оның iшiнде бiрiншi, екiншi және үшiншi өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер, жемiс-жидек дақылдары, жүзiм және картоп бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша базалық норма бойынша 1 гектарға 100 % жүзеге асырылады.
Бұл ретте:

хлопчатника и риса и имеющим посевные площади хлопчатника менее 50 гектаров, а риса – менее 200 гектаров, в случае, если они не являются участниками сельского потребительского кооператива, либо сельского потребительского кооператива водопользователей, субсидия выплачивается в размере пятидесяти процентов от базовой нормы субсидий;
3) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта – дифференцированно в зависимости от типа теплицы и в соответствии с нормативами затрат на выращивание овощных культур, одобренными решением научно-технического совета уполномоченного органа, по 50 % отдельно на каждый культурооборот по предусмотренной на один гектар норме субсидий по итогам полученных всходов (не менее 95 % прижившейся рассады на 1 квадратный метр).
При этом в целом субсидируется не более двух культурооборотов овощных культур в защищенном грунте: первый – с 1 января по 15 июня и второй – с 1 сентября по 31 декабря текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды);
4) по многолетним травам, посеянным для залужения сенокосных угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов многолетних трав) – на 1 га посевов по базовой норме субсидий.
11. В случае возделывания овощебахчевых культур на открытом грунте, картофеля, сахарной свеклы и хлопчатника с применением систем капельного орошения промышленного образца, норма субсидии увеличивается по сравнению с базовой нормой субсидий. При этом система капельного орошения промышленного образца должна включать: насосную станцию, гидроциклон, гидроподкормщик, фильтрующие устройства, регулятор давления, счетчик воды и систему трубопроводов с капельницами.
12. Субсидии выплачиваются только на площади приоритетных сельскохозяйственных культур, возделываемых на пашне, и на площади многолетних трав, посеянных для залужения сенокосных угодий, посеянных в оптимальные сроки.
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки сева определяются по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур решением местного исполнительного органа района (города областного значения, городов Астаны и Алматы) на основе заключений научных организаций с учетом сложившихся погодно-климатических условий года.
2. Перечень необходимых документов
13. СХТП представляют в отдел заявку на включение в список получателей субсидий согласно приложению 1 к настоящим Правилам и обязательство по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица);

мақта мен күрiшті өсiрумен айналысатын және 50 гектардан кем мақта, 200 гектардан кем күрiш егiс алқабы бар АШТӨ, егер олар ауылдық тұтыну кооперативiне не су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативiне қатысушы болып табылмаса, субсидиялардың базалық нормасының елу пайызы мөлшерiнде субсидия төленедi;
3) қорғалған топырақ жағдайында өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары бойынша алынған өскiн нәтижелерi бойынша (1 шаршы метрге өнген өскiннiң кемiнде 95 %-ы) әрбiр дақыл айналымға бiр гектарға көзделген субсидиялар нормалары бойынша жүзеге асырылады.
Бұл ретте тұтас алғанда қорғалған топырақ жағдайындағы көкөнiс дақылдарының екi дақыл айналымынан артық емес: бiрiншiсi – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 15 маусымға дейiн және екiншiсi – 1 қыркүйектен 31 желтоқсанға дейiн (қысқы-көктемгi және күзгi-қысқы кезеңдер) субсидияланады;
4) шабындық жерге шөп егіп жаңарту үшін егілген көп жылдық шөптер бойынша (көп жылдық шөптердің көнежастағы егістігін жырту ескеріледі) – субсидиялардың базалық нормасы бойынша 1 гектарға жүзеге асырылады.
11. Көкөнiс-бақша дақылдары ашық топырақта, картоп, қант қызылшасы мен мақта өнеркәсiптiк үлгiдегi тамшылатып суару жүйелерiн қолдана отырып өсiрiлген жағдайда субсидия нормасы субсидиялардың базалық нормасымен салыстырғанда көбейедi. Бұл ретте өнеркәсiптiк үлгiдегi тамшылатып суару жүйесi: сорғы станциясын, гидроциклонды, гидроазықтандырғышты, сүзгiш қондырғыларын, қысым реттегiштi, су өлшегiштi және тамшылатқышы бар құбыржолдар жүйесiн қамтуға тиiс.
12. Субсидиялар егiстiк жерде өсiрiлетiн оңтайлы мерзiмде себiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдарының және шабындық жерге шөп егіп жаңарту үшін егілген көп жылдық шөптердің алқаптарына ғана төленедi.
Субсидия алушылардың тiзiмiне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзiмi және оңтайлы себу мерзiмдерi ғылыми ұйымдардың қорытындылары негiзiнде жылдың қалыптасқан ауа райы-климаттық жағдайын ескере отырып, субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбiр түрi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана мен Алматы қалаларының) жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен айқындалады.
2. Қажетті құжаттар тізбесі
13. АШТӨ бөлiмге осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес субсидия алушылардың тiзiмiне қосуға арналған өтiнiм мен осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мiндеттеменi мынадай құжаттармен:
1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң көшiрмелерiмен (жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмелерiмен);

2) копия идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок и (или) договора финансового лизинга;
3) справка сельского потребительского кооператива или сельского потребительского кооператива водопользователей, в случаях, предусмотренных подпунктом 2) пункта 10 настоящих Правил;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера в двух экземплярах.
14. СХТП, занятые производством зерновых культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий (кроме риса и кукурузы на зерно), для включения в список получателей субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 13 настоящих Правил, представляют:
1) копию аттестата на семена либо свидетельства на семена (в случае приобретения семян), выданную аттестованными производителями или реализаторами семян, а в случае использования для посева семян собственного производства – копии удостоверений о кондиционности семян, выданных лабораториями по экспертизе качества семян, и актов апробации сортовых посевов. При этом субсидированию подлежат только площади, засеянные семенами не ниже четвертой репродукции сортов, включенных в государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан или признанных перспективными;
2) карту (схему) размещения полей в севообороте (заверенную СХТП) за предыдущий год;
3) карту (схему) размещения полей в севообороте (заверенную СХТП) за текущий год.
15. СХТП, занятые производством овощей в защищенном грунте, для включения в список получателей субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 13 настоящих Правил, представляют копию технического паспорта (нотариально заверенную) или справку уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (сооружения защищенного грунта).
16. СХТП при приобретении семян сельскохозяйственных культур на основании договора лизинга для включения в список получателей субсидий дополнительно к документам, указанным в пункте 13 настоящих Правил, представляют:
копию договора лизинга;
заявку на выплату субсидий для погашения основного долга по договору лизинга с указанием реквизитов лизингодателя.
3. Порядок работы МВК
17. Отдел в течение трех рабочих дней после получения заявок и документов проверяет представленные документы на полноту и вносит на рассмотрение МВК. В случае представления СХТП неполного пакета документов, указанных в пунктах 13-15 настоящих Правил, заявка и документы возвращаются СХТП в течение 5 рабочих дней на доработку.

2) жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжаттың және (немесе) қаржы лизингi шартының көшiрмелерiмен;
3) осы Қағиданың 10-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайларда ауылдық тұтыну кооперативiнiң немесе су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативiнiң анықтамасымен;
4) нөмiрi көрсетiлген банктiк шоттың бар екендiгi туралы банк анықтамасының екі данасымен қоса ұсынады.
14. Аймақтық ғылыми негiзделген агротехнологияларды сақтай отырып, дәндi дақылдарды (күрiш пен дәндiк жүгерiден басқа) өндiрумен айналысатын АШТӨ субсидия алушылардың тiзiмiне енгiзу үшiн осы Қағиданың 13-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша:
1) аттестатталған тұқым өндiрушiлер немесе өткізушілер берген тұқымға аттестаттың не тұқымға куәлiктiң көшiрмелерiн (тұқым сатып алынған жағдайда), ал себу үшін өзі өндірген тұқымды пайдаланған жағдайда тұқымның сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханалар берген тұқымның конденциялылығы туралы куәлiктiң және сұрыптық егiстердi сынақтан өткiзу актiлерінiң көшiрмелерiн ұсынады. Бұл ретте Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген немесе перспективалық болып танылған сұрыптардың төртiншi репродукциясынан кем емес тұқымдар себiлген алқаптар ғана субсидиялауға жатады;
2) өткен жылдың егiс айналымына алаңдарды орналастыру картасын (схемасын) (АШТӨ растаған);
3) ағымдағы жылғы егiс айналымына алаңдарды орналастыру картасын (схемасын) (АШТӨ растаған) ұсынады.
15. Қорғалған топырақта көкөнiс өсiрумен айналысатын АШТӨ субсидия алушылардың тiзiмiне енгiзу үшiн осы Қағиданың 13-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша жылыжайдың техникалық паспортының көшiрмесiн (нотариалдық куәландырылған) немесе жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың (қорғалған топырақ ғимаратының) болуы мен жұмыс алаңы туралы анықтамасын ұсынады.
16. АШТӨ лизинг шартының негізінде ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқымын сатып алған кезде субсидия алушылардың тізіміне енгізу үшін осы Қағиданың 13-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша:
лизинг шартының көшірмесін;
лизинг шарты бойынша негізгі борышты өтеу үшін лизинг берушінің деректемелерін көрсете отырып субсидия төлеуге арналған өтінімді ұсынады.
3. ВАК жұмысының тәртібі
17. Бөлiм өтiнiмдер мен құжаттарды алғаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексередi және ВАК-тың қарауына енгiзедi. АШТӨ осы Қағиданың 13-15 тармақтарында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар 5 жұмыс күні ішінде АШТӨ-ге пысықтауға қайтарылады.

18. МВК в течение трех рабочих дней рассматривает представленные отделом документы, составляет список СХТП, претендующих на получение бюджетных субсидий по направлениям субсидирования, распределяет доведенные району (городу областного значения и городам Астана и Алматы) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам, вносит на утверждение акиму района (города областного значения, городов Астана и Алматы).
19. В случае превышения заявок СХТП против доведенных району (городу областного значения и городам Астана и Алматы) объемов субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам, приоритет отдается заявкам членов сельских потребительских кооперативов или сельских потребительских кооперативов водопользователей, а оставшийся объем распределяется пропорционально поданным заявкам.
20. Для получения субсидий СХТП после завершения посевной кампании, но не позднее сроков сева, установленных в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил, представляют в отдел письменную информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур.
21. После получения информации отдел в двухнедельный срок организует выезд членов МВК в хозяйства с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения СХТП севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте.
При этом ответственность за соответствие площадей сева заявленным размерам несет СХТП.
22. По итогам проверок МВК в течение трех рабочих дней составляет акт приемки посевов, включая озимые культуры предшествующего года (после перезимовки) и посадки многолетних насаждений, за исключением посадок многолетних насаждений, заложенных за счет бюджетных средств, выделенных на закладку в текущем и предыдущих годах, и на уход за которыми предусмотрены в текущем году средства в рамках соответствующей бюджетной программы по субсидированию закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – акт приемки) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Акт приемки составляется в трех экземплярах, один из которых остается у СХТП, один – в МВК и один – в управлении сельского хозяйства области (городов Астана и Алматы) (далее – управление).
23. МВК на основании акта приемки и представленных СХТП в отдел документов в течение пяти рабочих дней после проведения последней приемки посевов составляет окончательный список СХТП на получение субсидий по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – список) и направляет его на утверждение акиму района, а по городам областного значения, городов Астана и Алматы – акиму города.
В случае отказа от включения СХТП в список, в течение двух рабочих дней после проведения проверки отделом выдается СХТП соответствующая справка с указанием причины отказа.

18. ВАК үш жұмыс күнi iшiнде бөлiм ұсынған құжаттарды қарап, субсидиялау бағыттары бойынша бюджеттiк субсидиялар алуға үмiткер АШТӨ тiзiмiн жасайды, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға және Астана мен Алматы қалаларына) жеткiзiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемiн бөледi, аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана мен Алматы қалаларының) әкiмiне бекiтуге енгiзедi.
19. АШТӨ өтiнiмдерi ауданға (облыстық маңызы бар қалаға және Астана мен Алматы қалаларына) жеткiзiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемiнен асып түскен жағдайда ауылдық тұтыну кооперативтерiнiң немесе су пайдаланушылардың ауылдық тұтыну кооперативтерi мүшелерiнің өтінімдеріне басымдық берiледi, ал қалған көлем берiлген өтiнiмдерге тең бөлiнедi.
20. Субсидиялар алу үшiн АШТӨ егiс науқаны аяқталғаннан кейiн, бiрақ осы Қағиданың 12-тармағына сәйкес белгiленген себу мерзiмiнен кешiктiрмей, бөлiмге дақылдардың түрлерi бойынша нақты себу алаңы мен мерзiмдерiн көрсете отырып, егiс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша ақпарат ұсынады.
21. Бөлiм ақпаратты алғаннан кейiн өскiндердiң болуын, сондай-ақ АШТӨ-нiң егіс айналымына алаңдарды орналастыру картасында (схемасында) көрсетiлген егіс айналымдарының сақталуын шолып тексеру мақсатында екi апта мерзiмде ВАК мүшелерiнiң шаруашылықтарға баруын ұйымдастырады.
Бұл ретте себу алаңдарының мәлiмделген көлемге сәйкестiгiне АШТӨ жауапты болады.
22. ВАК тексеру қорытындылары бойынша үш жұмыс күнi iшiнде жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу мен өсiрудi субсидиялау жөнiндегi тиiстi бюджеттiк бағдарлама шеңберiнде ағымдағы және өткен жылдары отырғызуға бөлiнген және оларды күтуге ағымдағы жылы көзделген бюджет қаражаты есебiнен отырғызылған көп жылдық екпелердi егудi қоспағанда, осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдыңғы жылғы күздiк дақылдарды (қыстап шыққаннан кейiн) қоса алғанда, егiстiктi қабылдау және көп жылдық екпелер отырғызу актiсiн (бұдан әрi – қабылдау актiсi) жасайды.
Қабылдау актiсi үш данада жасалады, оның бiреуi АШТӨ-де, бiреуi – ВАК-та және бiреуi – облыстың (Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы басқармасында (бұдан әрi – басқарма) қалады.
23. ВАК қабылдау актiсiнiң және АШТӨ бөлiмге ұсынған құжаттар негiзiнде егiстiктi соңғы қабылдау жүргiзiлгеннен кейiн бес жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға АШТӨ-нiң түпкiлiктi тiзiмiн (бұдан әрi – тiзiм) жасайды және оны аудан әкiмiне, ал облыстық маңызы бар қалалар, Астана және Алматы қалалары бойынша – қала әкiмiне бекiтуге жолдайды.
АШТӨ-нi тiзiмге енгiзуден бас тартқан жағдайда, тексеру жүргiзiлгеннен кейiн екi жұмыс күнi iшiнде бөлiм АШТӨ-ге бас тарту себептерiн көрсете отырып тиiстi анықтама бередi.

Причинами отказа в выдаче субсидии являются случаи непредставления документов, представления неполного пакета документов, указанных в пунктах 13 и 14 настоящих Правил, либо нарушения сроков их представления, определенных пунктом 12 настоящих Правил, а также несоответствие площадей сева заявленным размерам.
24. Отдел в течение трех рабочих дней представляет в управление утвержденный акимами районов (городов областного значения, городов Астана и Алматы) список, акты приемки и справки банка о наличии банковского счета с указанием его номера в двух экземплярах.
4. Порядок выплаты субсидий
25. Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, и в течение пяти рабочих дней формирует ведомость на выплату субсидий СХТП, лизингодателям по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
При проведении платежа управление в течение двух рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
26. Управление в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий.
3. Порядок выплаты субсидий на частичное возмещение стоимости
затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда 1. Условия выплаты субсидий
27. Субсидии предназначаются для частичного возмещения СХТП стоимости затрат на:
1) закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (сады, ягодники и виноградники интенсивного типа), произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года, и их выращивание в текущем году.
При этом закладка многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда должна быть осуществлена:
на площади не менее 5 гектаров (учитывается полезная (нетто) площадь без учета дорожных, оросительных сетей и ветрозащитных полос, предусмотренных рабочим проектом). При составлении рабочего проекта допускается совмещение закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда в пределах одной площади;
с применением систем капельного орошения промышленного образца (с полным набором необходимого оборудования, включающего: насосную станцию, гидроциклон, гидроподкормщик, фильтрующие устройства, регулятор давления, счетчик воды и систему трубопроводов с капельницами), за исключением многолетних насаждений яблони сорта «Апорт», по которому возможна закладка сада без установки системы капельного орошения. При этом размер субсидий уменьшается соразмерно затратам на установку системы капельного орошения;
с установкой шпалер: в случае закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур саженцами на карликовых подвоях – в первый год закладки, в случае выращивания многолетних насаждений винограда – во второй год;
сортами, включенными в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан. При этом сорта яблони «Апорт» должны быть отселектированы безвирусным посадочным материалом и заложены саженцами, полученными с использованием сильнорослых подвоев Malus Sieversii и Malus Niedzweskiana;
в соответствии с утвержденным рабочим проектом для закладки садов, ягодников и виноградников (подтверждающим проведение почвенно-мелиоративных изысканий на садопригодность), разработанным лицом, имеющим соответствующую лицензию (на занятие деятельностью по производству топографо-геодезических и картографических работ) на конкретный земельный участок СХТП, на котором осуществляется закладка многолетних насаждений (далее – рабочий проект). При закладке многолетних насаждений яблони сорта «Апорт» в рабочем проекте указывается высота участка СХТП над уровнем моря;
при условии наличия в штате у СХТП не менее одного квалифицированного специалиста по плодоводству и/или виноградарству.

Осы Қағиданың 13 және 14-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынбау, құжаттардың толық жинағын ұсынбау не осы Қағиданың 12-тармағында айқындалған оларды ұсыну мерзімдерінің бұзылуы, сондай-ақ егілген алаңдардың мәлімделген мөлшерлерге сәйкес келмеуі жағдайлары субсидиялар беруден бас тартуға себеп болып табылады.
24. Бөлiм үш жұмыс күнi iшiнде аудандар (облыстық маңызы бар қалалар, Астана мен Алматы қалалары) әкiмдерi бекiткен тiзiмдi, қабылдау актiлерiн және нөмiрi көрсетiлген банктiк шоттың бар екендiгi туралы банк анықтамасын екі данада басқармаға ұсынады.
4. Субсидиялар төлеу тәртібі
25. Басқарма ұсынылған құжаттардың осы Қағидада белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексередi және бес жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге, лизинг берушілерге субсидиялар төлеу ведомосын және төлем шоттарын қалыптастырады.
Төлем жүргiзген кезде басқарма екi жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне төлем шоттарының тiзiлiмiн және төлем шоттарын екi данада ұсынады.
26. Басқарма тиiстi жылғы 5 шiлдеге және 25 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
3. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге жұмсалған шығындардың құнын ішінара өтеуге арналған субсидияларды төлеу тәртібі
1. Субсидияларды төлеу тәртібі
27. Субсидиялар АШТӨ-нің мыналарға жұмсаған шығындарын ішінара өтеуге арналады:
1) өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде жүргізілген жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін (қарқынды типті бақтар, жидектіктер және жүзімдіктер) отырғызу және оларды ағымдағы жылы өсіру;
Бұл ретте жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызу:
5 гектардан кем емес алқапта (жұмыс жобасында көзделген жол, суару желілерінсіз және желден қорғау жолақтарынсыз пайдалы алқап (таза) есептеледі). Жұмыс жобасын әзірлеу кезінде жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін бір алқап шегінде араластырып отырғызуға жол беріледі;
тамшылатып суару жүйесін орнатпай бақ отырғызу мүмкіндігі бар алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін қоспағанда, өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйесін қолдану (сорғы станциясын, гидроциклонды, гидроазықтандырғышты, сүзгіш қондырғыларды, қысым реттегішті, су өлшегішті және тамшылатқышы бар құбыржолдар жүйесін қамтитын қажетті жабдықтардың толық жиынтығымен). Бұл ретте субсидияның көлемі тамшылатып суару жүйесін орнатуға арналған шығындардың көлеміне шамалас азаяды;
тіреуіш бағаналарды орнату: жеміс-жидек дақылдарының көп жылдық екпелері аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылған жағдайда – бірінші отырғызылған жылы, жүзімнің көп жылдық екпелерін өсірген жағдайда – екінші жылы;
Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне енгізілген сорттар. Бұл ретте алманың «Апорт» сорттары вирусы жоқ отырғызу материалдарымен дайындалуы және биік бойлы телітушілер Malus Sieversii және Malus Niedzweskiana пайдалану мен алынған көшеттермен отырғызылуы тиіс; көпжылдық екпелерді отырғызу жүзеге асырылатын АШТӨ-нің нақты жер учаскесіне тиісті (топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу жөніндегі қызметпен айналысуға) лицензиясы бар тұлға әзірлеген бақтарды, жидектіктерді және жүзімдіктерді отырғызу үшін бекітілген (бақ отырғызу үшін жарамдылығына топырақтық-мелиоративтік зерттеулердің жүргізілгенін растайтын) жұмыс жобасына (бұдан әрі – жұмыс жобасы) сәйкес. Алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін отырғызу кезінде жұмыс жобасында АШТӨ-нің жер учаскесінің теңіз деңгейінен биіктігі көрсетіледі;
АШТӨ-нің штатында жеміс шаруашылығы және/немесе жүзім шаруашылығы бойынша бірден кем емес білікті маман болған жағдайда жүзеге асырылуы тиіс.

Закладка многолетних насаждений яблони сорта «Апорт» должна быть осуществлена в условиях предгорной и низкогорной зон Заилийского и Джунгарского Алатау на высоте 900-1200 метров над уровнем моря на территории Карасайского, Талгарского, Енбекшиказахского, Саркандского, Ескельдинского, Панфиловского, Уйгурского, Жамбылского и Аксуского районов, города Текели Алматинской области, Кордайского и Меркенского районов Жамбылской области, Тюлькубасского и Сайрамского районов Южно-Казахстанской области;
2) выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй (для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум), третьей (для заложенных саженцами на полукарликовом подвое) и четвертой вегетации (для заложенных по традиционной технологии в 2009-2011 годах за счет средств республиканского и/или местного бюджетов, а по яблоне сорта «Апорт» – седьмой вегетации, закладка которых была осуществлена за счет средств республиканского и (или) местного бюджетов.
28. Субсидия устанавливается дифференцированно в зависимости от схемы посадки и характеристики (вида) многолетних насаждений, возраста, количества саженцев на 1 га и в соответствии с научно-обоснованными рекомендованными параметрами затрат на 1 га.
Выплата субсидий производится поэтапно (один раз в квартал) по итогам произведенных СХТП работ и/или приобретенных расходных материалов после представления СХТП подтверждающих документов по каждому из них.
В случае, если СХТП не принимают участие во втором и последующих этапах субсидирования, то в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан субсидии в обязательном порядке подлежат возврату.
2. Перечень необходимых документов
29. СХТП для получения субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 27 настоящих Правил, в срок до 15 апреля соответствующего года представляют в отдел заявку, состоящую из следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) копия идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица);
4) копия рабочего проекта;
5) копии лицензий, свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию специалиста на выполнение работ по плодоводству и/или виноградарству.
30. СХТП, получившие субсидии в предшествующих годах, для получения субсидий, указанных в подпункте 2) пункта 27 настоящих Правил, в срок до 1 мая соответствующего года представляют в отдел заявку, состоящую из следующих документов:

Алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін отырғызу Іле Алатауының және Жоңғар Алатауының тау етектерінің теңіз дегейінен 900-1200 метр биіктіктегі белдеулерінің жағдайында Алматы облысының Текелі қаласы, Қарасай, Талғар, Еңбекшіқазақ, Сарқант, Ескелді, Панфилов, Ұйғыр, Жамбыл және Ақсу аудандарының, Жамбыл облысының Қордай және Мерке аудандарының, Оңтүстік Қазақстан облысының Түлкібас және Сайрам аудандарының аумақтарында жүзеге асырылуы керек;
2) отырғызылуы республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттердің есебінен жүзеге асырылған екінші (аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен салынғандар үшін), үшінші (аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен салынғандар үшін), төртінші вегетацияның (республикалық және/немесе жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен 2009-2011 жылдары дәстүрлі технология бойынша отырығызылғандар үшін) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің, ал алманың «Апорт» сорты бойынша жетінші жылы өсетін көп жылдық екпелерін өсіру (күту).
28. Субсидия көп жылдық екпелердің отырғызу схемасы мен сипаттамасына (түріне), көшеттердің жасына, 1 га отырғызылған санына қарай сараланып және 1 гектарға ғылыми негізделіп ұсынылған шығындардың параметрлеріне сәйкес белгіленеді.
Субсидияларды төлеу кезеңдер бойынша (тоқсанына бір рет) АШТӨ жүргізген жұмыстардың және/немесе сатып алған шығыс материалдарының қорытындысына сәйкес АШТӨ олардың әрқайсысы бойынша растайтын құжаттар ұсынғаннан кейін жүргізіледі.
АШТӨ субсидиялаудың екінші және одан кейінгі кезеңдеріне қатыспаған жағдайда, Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес субсидиялар міндетті түрде қайтарылуға жатады.
2. Қажетті құжаттардың тізбесі
29. Осы Қағиданың 27-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидияларды алу үшін АШТӨ тиісті жылғы 15 сәуірге дейінгі мерзімде бөлімге мынадай құжаттардан:
1) осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштен;
2) жер учаскесіне арналған сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілеу құжатының көшірмесінен;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесінен (жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелерінен);
4) жұмыс жобасының көшірмесінен;
5) жеміс шаруашылығы және/немесе жүзім шаруашылығы бойынша жұмыстарды орындауға маманның біліктілігін растайтын лицензиялардың, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың көшірмесінен тұратын өтінім береді.
30. Өткен жылдары субсидия алған АШТӨ осы Қағиданың 27-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген субсидияларды алу үшiн тиісті жылғы 1 мамырға дейiнгi мерзiмде бөлімге мынадай құжаттардан:

1) заявление по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) копия акта закладки многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда, составленного в предшествующих годах;
3) копии документов, свидетельствующих о получении субсидий в предшествующих годах;
4) копия отчета о целевом и эффективном использовании полученных субсидий в предшествующих годах по форме, утвержденной уполномоченным органом.
3. Порядок работы МВК
31. МВК в течение 5 рабочих дней составляет экспертное заключение по рабочему проекту СХТП о возможности включения СХТП в перечень претендующих на получение субсидий и представляет в отдел.
32. Отдел ежеквартально:
1) в течение десяти рабочих дней:
проверяет полноту и достоверность представленных заявок и копий:
договоров купли-продажи и (или) финансового лизинга;
заключения по рабочему проекту СХТП;
первичных учетных и платежных документов (счетов-фактур, приходных и расходных кассовых ордеров и/или платежных поручений), подтверждающих понесенные затраты на разработку рабочего проекта, подготовку почвы и посадку (в т.ч. приобретение посадочного материала), сооружение шпалер, строительство системы капельного орошения, уход за насаждениями;
сортового свидетельства на посадочный материал, выданного производителем саженцев плодово-ягодных культур и винограда в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
2) в течение 5 рабочих дней, в срок не позднее 20 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале – не позднее 15 декабря формирует и направляет на утверждение акиму района (города областного значения) перечень СХТП на получение субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 27 настоящих Правил (далее – перечень по району (городу областного значения).
В случае отрицательного заключения МВК по рабочему проекту, СХТП, претендующие на получение субсидий, не включаются в перечень по району (городу областного значения).
В приоритетном порядке рассматриваются и удовлетворяются заявки СХТП, заложивших многолетние насаждения яблони сорта «Апорт».
Если сумма заявок, за исключением заявок СХТП, заложивших многолетние насаждения яблони сорта «Апорт», превышает сумму выделенных бюджетных средств, то площади, подлежащие бюджетному субсидированию, распределяются пропорционально между СХТП в зависимости от заявленных размеров площадей, а субсидии выплачиваются на площадь, полученную по итогам пропорционального распределения.
33. Утвержденный акимом района (города областного значения) перечень по району (городу областного значения) в течение трех рабочих дней с момента представления отделом направляется в управление.

1) осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiштен;
2) өткен жылдары жасалған жемiс (жемiс-жидек) дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу актiсiнiң көшiрмелерiнен;
3) өткен жылдары субсидиялар алғаны туралы куәландыратын құжаттардың көшiрмелерiнен;
4) уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша алдыңғы жылдары алынған субсидиялардың мақсатты және тиімді пайдаланылғандығы туралы есептің көшірмесінен тұратын өтiнiмдi ұсынады.
3. ВАК-тың жұмыс тәртібі
31. ВАК 5 жұмыс күні ішінде АШТӨ жұмыс жобасы бойынша АШТӨ-ні субсидиялар алуға үміткерлер тізбесіне енгізу мүмкіндігі туралы сараптамалық қорытынды жасайды және бөлімге ұсынады.
32. Бөлім тоқсан сайын:
1) он жұмыс күнi iшiнде:
ұсынылған өтiнiмдер мен:
сатып алу-сату және (немесе) қаржы лизингі шарттары;
АШТӨ жұмыс жобасы бойынша қорытынды;
жұмыс жобасын әзірлеуге, топырақты дайындау мен отырғызуға (оның ішінде отырғызу материалын сатып алуға), шпалерді орнатуға, тамшылатып суару жүйесін салуға, екпелерді күтуге кеткен шығындарды растайтын бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс және шығыс кассалық ордерлер және/немесе төлем тапсырмалары);
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көшеттерін өндіруші берген отырғызу материалына сорт куәлігі көшірмелерінің толықтығы мен дұрыстығын тексередi;
2) бес жұмыс күні ішінде ағымдағы жылдың өткен тоқсанынан кейінгі айдың 20-күнінен, ал төтінші тоқсанда – 15 желтоқсаннан кеш емес мерзiмде осы Қағиданың 27-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидияларды алуға АШТӨ тiзбесiн (бұдан әрi – аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тiзбе) қалыптастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне бекiтуге жiбередi.
Жұмыс жобасы бойынша ВАК теріс қорытынды шығарған жағдайда субсидиялар алуға үміткер АШТӨ аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбеге енгізілмейді.
Алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін отырғызған АШТӨ өтінімдері басым тәртіппен қаралады және қанағаттандырылады.
Егер өтінімдер сомасы алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін отырғызған АШТӨ өтінімдерін қоспағанда, бөлінген бюджет қаражатының сомасынан артық болса, онда бюджеттік субсидиялауға жататын алқаптар мәлімделген алқаптардың көлеміне қарай АШТӨ арасында тең бөлінеді, ал субсидиялар тең бөлу қорытындылары бойынша алынған алқапқа төленеді.
33. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмi бекiткен аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тiзбе бөлім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде басқармаға жiберіледi.

34. Управление:
1) в течение пяти рабочих дней рассматривает перечни по районам (городам областного значения);
2) составляет предварительный перечень СХТП по области на получение субсидий по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и представляет его на утверждение акиму области.
35. МВК:
1) в срок не позднее 20 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале – не позднее 15 декабря соответствующего года с выездом на место составляет:
акт закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, а также акт на соответствие заложенного сада и/или виноградника рабочему проекту по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – акт закладки);
акт обследования многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее – акт обследования);
2) ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, но не позднее 15 ноября формирует окончательные перечни СХТП, претендующих на получение субсидий (далее – окончательные перечни по району (городу областного значения), в пределах выделенных средств и представляет их вместе с заявками на утверждение акиму района (города областного значения).
36. Утвержденные акимом района (города областного значения) окончательные перечни по району (городу областного значения), заявки, акты закладки по каждому СХТП и акты обследования по каждому СХТП в течение трех рабочих дней с момента представления отделом направляются в управление.
4. Порядок выплаты субсидий
37. Управление после получения представленных отделом заявок СХТП рассматривает их в течение пятнадцати рабочих дней.
38. Управление после рассмотрения заявок СХТП в течение трех рабочих дней:
1) составляет окончательный перечень СХТП по области на получение субсидий по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам и представляет его на утверждение акиму области;
2) направляет СХТП, представившим заявки, письменное уведомление о принятом решении, в случае:
отрицательного решения – с указанием причины отклонения заявки;
в случае пропорционального распределения заявленных площадей – с указанием размера площади, которая будет подлежать субсидированию после закладки;
3) на основании подтверждающих документов, представленных СХТП, формирует ведомость на выплату субсидий по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
39. СХТП, не сохранившим многолетние насаждения, заложенные в предыдущих годах за счет бюджетных средств, и восстановившим их за счет собственных средств, субсидии причитаются только на фактически сохранившуюся площадь закладки многолетних насаждений (без учета самостоятельно восстановленных площадей закладки многолетних насаждений).

34. Басқарма:
1) бес жұмыс күнi iшiнде аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бойынша тiзбелердi қарайды;
2) осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға облыс бойынша АШТӨ-нiң алдынала тiзбесiн жасайды және оны облыс әкiмiне бекiтуге ұсынады.
35. ВАК:
1) ағымдағы жылдың өткен тоқсанынан кейінгі айдың 20-күнінен кеш емес, ал төртінші тоқсанда – тиісті жылғы 15 желтоқсаннан кеш емес мерзімде жергiлiктi жерге барып:
осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жемiс-жидек дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн отырғызу, сондай-ақ отырғызылған бақтың және/немесе жүзімдіктің жұмыс жобасына сәйкестігі актісін (бұдан әрi – отырғызу актiсi);
осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жемiс (жемiс-жидек) дақылдары мен жүзiмнiң көп жылдық екпелерiн тексеру актiсiн (бұдан әрi – тексеру актiсi) жасайды;
2) тоқсан сайын ағымдағы жылдың өткен тоқсанынан кейінгі айдың 15-күніне дейінгі, бірақ 15 қарашадан кеш емес мерзiмде субсидия алуға үмiткер АШТӨ-нің түпкiлiктi тiзбелерiн (бұдан әрi – аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша түпкiлiктi тiзбелер) бөлiнген қаражат шегiнде қалыптастырады және оны өтiнiмдермен бiрге аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне бекiтуге ұсынады.
36. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмi бекiткен аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша түпкiлiктi тiзбелер, өтiнiмдер, әрбiр АШТӨ бойынша отырғызу актiлерi және әрбiр АШТӨ бойынша тексеру актiлерi бөлім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде басқармаға жiберіледi.
4. Субсидиялар төлеу тәртібі
37. Басқарма бөлiм ұсынған АШТӨ өтiнiмдерiн алғаннан кейiн оларды он бес жұмыс күнi iшiнде қарайды.
38. Басқарма АШТӨ өтiнiмдерiн қарағаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде:
1) осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыс бойынша АШТӨ-нiң субсидия алуға түпкiлiктi тiзбесiн жасайды және оны облыс әкiмiне бекiтуге ұсынады;
2) өтiнiмдер берген АШТӨ-ге қабылданған шешiм туралы жазбаша хабарламаны:
терiс шешiм болған жағдайда өтiнiмдi қайтару себептерiн көрсетiп;
мәлімделген алаңдарды тең бөлген жағдайда отырғызғаннан кейiн субсидиялауға жататын алаңның көлемiн көрсете отырып жiбередi;
3) АШТӨ ұсынған растаушы құжаттардың негiзiнде осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия төлеуге арналған ведомості қалыптастырады.
39. Өткен жылдары бюджет қаражатының есебінен отырғызылған көпжылдық екпелерді сақтай алмаған және оларды өз қаражатының есебінен қалпына келтірген АШТӨ-ге субсидиялар нақты сақталып қалған көпжылдық екпелердің алаңына (көпжылдық екпелердің өздері қалпына келтірген алаңдарын есепке алмағанда) ғана беріледі.

40. Управление в течение трех рабочих дней после утверждения акимом области окончательного перечня СХТП по области на получение субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
41. СХТП, получившие субсидии, в срок до 5 декабря соответствующего года представляют в отдел сельского хозяйства района (города областного значения) отчет о целевом и эффективном использовании полученных субсидий по форме, утвержденной уполномоченным органом.
42. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий на закладку и выращивание многолетних насаждений с указанием получателей субсидий, площадей, культур, сортов, нормативов, видов затрат и общей выплаченной суммы субсидий.
43. СХТП, отдел сельского хозяйства района (города областного значения), управление несут ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты субсидий, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Порядок выплаты субсидий на полное возмещение владельцам
хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна 1. Условия выплаты субсидий
44. Субсидии предназначаются для полного возмещения владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна.
45. Поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна является экспертная организация, определенная Правительством Республики Казахстан.
46. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-волокна являются владельцы хлопка.
47. Экспертиза качества хлопка-волокна осуществляется поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна в соответствии с Правилами проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 1173.
2. Порядок выплаты субсидий
48. Хлопкоперерабатывающие организации представляют поставщику услуг по экспертизе качества хлопка-волокна реестр покупателей услуг по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
49. Поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна на основании представленных хлопкоперерабатывающими организациями реестров покупателей услуг по экспертизе качества хлопка-волокна составляется сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.

40. Басқарма облыс бойынша субсидиялар алуға АШТӨ түпкілікті тізілімін облыс әкімі бекіткеннен кейін үш жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне екi данада төлем шоттарының тiзiлiмiн және төлем шоттарын ұсынады.
41. Субсидиялар алған АШТӨ тиісті жылғы 5 желтоқсанға дейінгі мерзімде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөліміне уәкілетті орган бекiткен нысан бойынша алынған субсидиялардың мақсатты және тиiмдi пайдаланылғаны туралы есеп бередi.
42. Басқарма тиiстi жылғы 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде уәкілетті органға субсидия алушыларды, алаңдарды, дақылдарды, сорттарды, нормативтерді, шығынның түрлерін және жалпы төленген субсидиялар сомасын көрсете отырып, көп жылдық екпелердi отырғызу мен өсiруге арналған субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпаратты ұсынады.
43. АШТӨ, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі, басқарма субсидиялар төлеу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігіне жауапты болады.
4. Мақта иелерiне мақта талшығының сапасына сараптама жасауға жұмсаған шығындарының құнын толық өтеуге арналған субсидиялар төлеу тәртiбi
1. Субсидиялар төлеу шарттары
44. Субсидиялар мақта иелерiне мақта талшығының сапасына сараптама жасауға жұмсаған шығындарының құнын толық өтеуге арналады.
45. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған сараптау ұйымы болып табылады.
46. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi сатып алушылар мақта иелерi болып табылады.
47. Мақта талшығының сапасына сараптама жасауды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 4 желтоқсандағы № 1173 қаулысымен бекiтiлген Мақта талшығының сапасына сараптама жүргiзу және мақта талшығы сапасының паспортын беру ережесiне сәйкес мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегі қызметтерді жеткізуші жүзеге асырады.
2. Субсидиялар төлеу тәртібі
48. Мақтаны қайта өңдеу ұйымдары мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушiге осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтердi сатып алушылардың тiзiлiмiн ұсынады.
49. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде қызметтер көрсету фактiсi бойынша мақтаны қайта өңдеу ұйымдары ұсынған мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтердi сатып алушылар тiзiлiмдерiнiң негiзiнде осы Қағидаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсiн жасайды.

50. Для получения субсидий поставщик услуг по экспертизе качества хлопка-волокна ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в управление следующие документы:
1) сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна;
2) копии паспортов качества хлопка-волокна.
51. Управление в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна для получения субсидий. Управление на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна, формирует ведомость на выплату субсидий по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
52. Управление в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
53. В случае возникновения разногласий по качеству хлопка-волокна повторная экспертиза хлопка-волокна осуществляется за счет средств владельца хлопка-волокна.
54. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган отчет об объемах выплаченных субсидий и количестве проб хлопка-волокна, по которым осуществлена экспертиза.
5. Порядок выплаты субсидий на полное возмещение владельцам
хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца при
приемке на хлопкоперерабатывающие организации 1. Условия выплаты субсидий
55. Субсидии предназначаются для полного возмещения владельцам хлопка стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца при приемке на хлопкоперерабатывающие организации.
56. Поставщиками услуг по экспертизе качества хлопка-сырца являются лаборатории (центры) по экспертизе качества хлопка-сырца, аккредитованные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия.
57. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-сырца являются владельцы хлопка-сырца.
58. Отбор проб производится от каждых двух тонн хлопка-сырца в соответствии с государственным стандартом Республики Казахстан СТ РК РСТ Уз 643-2006, утвержденным приказом председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года № 572.
59. Отбор проб хлопка-сырца проводится в присутствии покупателя услуг по экспертизе качества хлопка-сырца либо его представителя. При отборе проб может присутствовать представитель хлопкоперерабатывающей организации.

50. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi субсидиялар алу үшiн ай сайын есептi айдан кейiнгi айдың 10-күнiне қарай басқармаға мынадай құжаттарды:
1) мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсiн;
2) мақта талшығының сапасы паспорттарының көшiрмелерiн ұсынады.
51. Басқарма он жұмыс күнi iшiнде субсидиялар алу үшiн мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi ұсынған құжаттарды тексередi. Басқарма мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi ұсынған растаушы құжаттардың негiзiнде осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар төлеуге арналған ведомості қалыптастырады.
52. Басқарма үш жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне екi данада төлем шоттарының тiзiлiмiн және төлем шоттарын ұсынады.
53. Мақта талшығының сапасы бойынша келiспеушiлiктер туындаған жағдайда мақта талшығына қайта сараптама жасау мақта талшығы иесiнiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
54. Басқарма тиiстi жылғы 25 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға төленген субсидиялардың көлемi мен сараптама жүзеге асырылған мақта талшығы сынамасының саны туралы есеп бередi.
5. Мақта иелерiне мақта өңдеу ұйымдарына қабылдау кезiнде шиттi мақтаның сапасына сараптама жасауға жұмсаған шығындарының құнын толық өтеуге арналған субсидиялар төлеу тәртiбi
1. Субсидия төлеу шарттары
55. Субсидиялар мақта иелерiне мақта өңдеу ұйымдарына қабылдау кезiнде шиттi мақтаның сапасына сараптама жасауға жұмсаған шығындарының құнын толық өтеуге арналады.
56. Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасында белгiленген тәртiппен аккредиттелген шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханалар (орталықтар) шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушiлер болып табылады.
57. Шиттi мақтаның иелерi шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi сатып алушылар болып табылады.
58. Сынаманы iрiктеп алу Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Техникалық реттеу және метрология комитетi төрағасының 2006 жылғы 28 желтоқсандағы № 527 бұйрығымен бекiтiлген ҚР СТ РСТ Уз 643-2006 Қазақстан Республикасы мемлекеттiк стандартына сәйкес шиттi мақтаның әрбiр екi тоннасынан жүргiзiледi.
59. Шиттi мақтаның сынамаларын iрiктеп алу шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi сатып алушының не оның өкiлiнiң қатысуымен жүргiзiледi. Сынамаларды iрiктеп алу кезiнде мақта өңдеу ұйымы өкiлiнiң қатысуы мүмкiн.

60. Экспертиза качества хлопка-сырца осуществляется поставщиками услуг по экспертизе качества хлопка-сырца в соответствии с Правилами проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца, утвержденными решением Правительства Республики Казахстан.
61. В случае возникновения разногласий по качеству хлопка-сырца при приемке на хлопкоперерабатывающие организации, повторная экспертиза качества хлопка-сырца может проводиться по согласованию сторон в лаборатории (центре) по экспертизе качества хлопка-сырца, выдавшей удостоверение о качестве хлопка-сырца, или в иной лаборатории (центре) по экспертизе качества хлопка-сырца, за счет средств той стороны, которая имеет претензию.
2. Порядок выплаты субсидий
62. По факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-сырца поставщик услуг по экспертизе качества хлопка-сырца ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляют в управление следующие документы:
1) сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-сырца по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
2) копии удостоверений о качестве хлопка-сырца.
63. Управление в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-сырца для получения субсидий. Управление на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-сырца, формирует ведомость на выплату субсидий по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
64. Управление в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
65. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган отчет об объемах выплаченных субсидий и количестве партий хлопка-сырца, по которым осуществлена экспертиза.
6. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости удобрений
(за исключением органических) и стоимости затрат на обработку
сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными
(формулированными) отечественными производителями 1. Условия выплаты субсидий
66. Субсидии на удешевление стоимости удобрений (за исключением органических) и затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) отечественными производителями, предназначаются для:
1) частичного удешевления стоимости удобрений, реализованных отечественными производителями удобрений (далее – производитель) в текущем году;

60. Шиттi мақтаның сапасына сараптама жасауды шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi көрсетушiлер Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен бекітілген шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау және шиттi мақтаның сапасы туралы куәлік беру туралы қағидаларға сәйкес жүзеге асырады.
61. Мақта өңдеу ұйымдарына қабылдау кезiнде шиттi мақтаның сапасы бойынша келiспеушiлiктер туындаған жағдайда шиттi мақтаның сапасына қайта сараптама жасау тараптардың келiсiмi бойынша шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiк берген шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханада (орталықта) немесе наразылық бiлдiрген тараптың қаражаты есебiнен шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi басқа зертханада (орталықта) жүргiзiлуi мүмкiн.
2. Субсидия төлеу тәртібі
62. Шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiнде қызмет көрсету фактiсi бойынша шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 10-күнiне басқармаға мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiнде көрсетiлген қызметтердiң жиынтық актiсiн;
2) шиттi мақтаның сапасы туралы куәлiктердiң көшiрмелерiн ұсынады.
63. Басқарма он жұмыс күнi iшiнде субсидиялар алу үшiн шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi ұсынған құжаттарды тексередi. Басқарма шиттi мақтаның сапасына сараптама жасау жөнiндегi қызметтердi жеткiзушi ұсынған растаушы құжаттардың негiзiнде осы Қағидаға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар төлеуге арналған ведомості қалыптастырады.
64. Басқарма үш жұмыс күнi iшiнде аумақтық қазынашылық бөлiмшесіне екi данада төлем шоттарының тiзiлiмiн және төлем шоттарын ұсынады.
65. Басқарма тиiстi жылғы 25 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға төленген субсидиялардың көлемi мен сараптама жасау жүзеге асырылған шиттi мақта топтамасының саны туралы есеп бередi.
6. Тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндiрушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындардың құнын арзандатуға арналған субсидияларды төлеу тәртiбi
1. Субсидия төлеу шарттары
66. Тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндiрушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындарды арзандатуға арналған субсидиялар:
1) ағымдағы жылы отандық тыңайтқыш өндiрушiлер (бұдан әрi – өндiрушi) сатқан тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатуға;

2) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения у поставщика удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений (далее – иностранные производители удобрений) в текущем году;
3) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения в 4 квартале предыдущего года у производителя и (или) у поставщика удобрений, и (или) у иностранных производителей удобрений;
4) частичного возмещения затрат СХТП, понесенных в текущем году и 4 квартале предыдущего года, на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) отечественными производителями (далее – поставщики гербицидов).
67. Продавцами удобрений являются:
1) производитель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство удобрений в Республике Казахстан. Перечень производителей удобрений представляется по запросу местного исполнительного органа области (города Астана) уполномоченным органом в области индустрии и новых технологий;
2) поставщик удобрений – юридическое лицо-резидент Республики Казахстан, осуществляющий реализацию тех видов удобрений, производство которых отсутствует в Республике Казахстан.
Поставщиками гербицидов являются отечественные поставщики, осуществляющие производство (формуляцию) гербицидов и имеющие лицензии на виды деятельности по производству (формуляции) и реализации пестицидов (ядохимикатов) при условии, что гербицид разрешен к применению на территории Республики Казахстан.
68. В стоимость удобрений и гербицидов входят налог на добавленную стоимость, стоимость упаковки, маркировки, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
69. В случае, если СХТП приобрел удобрения:
1) у производителя – субсидии выплачиваются производителю в соответствии с нормативом субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) реализованных удобрений;
2) у поставщика удобрений – субсидии выплачиваются СХТП в соответствии с нормативом субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) приобретенных удобрений;
3) у иностранных производителей удобрений в текущем году или в 4 квартале предыдущего года – субсидий выплачиваются СХТП в соответствии с нормативом субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) приобретенных удобрений;
4) у производителя и (или) у поставщика удобрений в 4 квартале предыдущего года – субсидии выплачиваются СХТП в соответствии с нормативами субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) реализованных и (или) приобретенных удобрений.
70. Субсидии на частичное возмещение затрат СХТП на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) поставщиками гербицидов, выплачиваются СХТП в соответствии с нормативами субсидий на 1 килограмм (литр) приобретенных гербицидов.

2) тыңайтқыштарды ағымдағы жылы тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден (бұдан әрi – шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлер) сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге;
3) тыңайтқыштарды өткен жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге;
4) ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндiрушiлер (бұдан әрi – гербицид жеткiзушiлер) өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге ағымдағы жылы және өткен жылғы 4-тоқсанда кеткен АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге арналады.
67. Мыналар тыңайтқыш сатушылар болып табылады:
1) өндiрушi – Қазақстан Республикасында тыңайтқыш өндiрудi жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға. Тыңайтқыш өндiрушiлердiң тiзбесiн облыстың (Астана қаласының) жергiлiктi атқарушы органының сұрауы бойынша индустрия және жаңа технологиялар саласындағы уәкiлеттi орган бередi;
2) тыңайтқыш жеткiзушi – Қазақстан Республикасында өндiрiсi жоқ тыңайтқыш түрлерiн сатуды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғасы.
Гербицид Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етiлген жағдайда гербицидтердi өндiрудi (формуляциялауды) жүзеге асыратын және пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау) және сату жөнiндегi қызмет түрлерiне лицензиясы бар отандық өнiм берушiлер гербицид жеткiзушiлер болып табылады.
68. Тыңайтқыштар мен гербицидтердiң құнына қосымша құн салығы, буу, таңбалау құны, республиканың тиiстi өңiрiндегi жеткiзу (жiберу) пунктiне дейiнгi көлiк шығыстары кiредi.
69. Егер АШТӨ тыңайтқыштарды:
1) өндiрушiден сатып алған жағдайда субсидиялар сатылған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограммына) арналған субсидиялардың нормативтерiне сәйкес өндiрушiге төленедi;
2) тыңайтқыш жеткiзушiден сатып алған жағдайда субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялардың нормативтерiне сәйкес АШТӨ-гe төленедi;
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден ағымдағы жылы немесе алдыңғы жылғы 4-тоқсанда сатып алған жағдайда субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялардың нормативтерiне сәйкес АШТӨ-ге төленедi;
4) алдыңғы жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден сатып алған жағдайда субсидиялар сатылған және (немесе) сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялардың нормативтерiне сәйкес АШТӨ-ге төленедi.
70. Ауыл шаруашылығы дақылдарын гербицид жеткiзушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге жұмсалған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге арналған субсидиялар сатып алынған гербицидтердiң 1 килограмына (литрiне) арналған субсидиялардың нормативтерiне сәйкес АШТӨ-ге төленедi.

2. Перечень необходимых документов
71. СХТП в сроки, установленные рабочим органом, представляют в рабочий орган МВК заявку для включения в список СХТП на получение субсидий (далее – список СХТП) по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам, и следующие документы:
1) копию свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица либо о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
2) копию документа, выданного органом налоговой службы, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
3) копию идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
4) справку банка о наличии текущего счета с указанием номера;
5) оригиналы: счета-фактуры, товарно-транспортной накладной, выданных продавцом удобрений (для СХТП, которые приобрели удобрения у производителя и (или) у поставщика в 4 квартале предыдущего года и у поставщика в текущем году);
6) копии (дубликаты): грузовой таможенной декларации, товарно-транспортной накладной, счета-фактуры (инвойс) (для СХТП, которые приобрели удобрения у иностранных производителей удобрений в 4 квартале предыдущего года и текущем году);
7) оригиналы: счета-фактуры, товарно-транспортной накладной, выданных поставщиком гербицидов;
8) копии сертификатов соответствия на приобретенные удобрения и гербициды.
СХТП несут ответственность за достоверность представленных документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
72. Оплатившие не менее 50 % стоимости удобрений и гербицидов СХТП, которые получают субсидии в соответствии с подпунктами 2), 3), 4) пункта 69 и пунктом 70 настоящих Правил, также включаются в список получателей бюджетных субсидий.
При этом СХТП дополнительно к документам, указанным в пункте 71 настоящих Правил, представляют в рабочий орган МВК:
копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка), подтверждающих частичную оплату;
копии лицензий поставщиков гербицидов, осуществляющих производство (формуляцию) и реализацию пестицидов (ядохимикатов), у которых приобретен гербицид. При этом копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка) на оставшуюся сумму, оригинал доверенности на получение удобрений и (или) гербицидов СХТП представляют в рабочий орган МВК после полной оплаты стоимости, но не позднее 15 рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий. В случае невыполнения требований пункта 72 настоящих Правил, СХТП возвращают полученные бюджетные субсидии путем перечисления на расчетный счет управления.

2. Қажетті құжаттар тізбесі
71. АШТӨ жұмыс органы белгiлеген мерзiмде ВАК-тың жұмыс органына осы Қағидаға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған АШТӨ тiзiмiне (бұдан әрi – АШТӨ тiзiмi) енгiзу үшiн өтiнiмдi және мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғаны тiркеу (қайта тiркеу) туралы не дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
2) клиенттi салық есебiне қою фактiсiн растайтын салық қызметiнiң органы берген құжаттың көшiрмесiн;
3) жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжатының көшiрмесiн;
4) нөмiрi көрсетiлген ағымдағы шоттың бар екендiгi туралы банктiң анықтамасын;
5) тыңайтқыш сатушы берген шот-фактуралардың, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың түпнұсқаларын (тыңайтқыштарды өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден алдыңғы жылғы 4-тоқсанда және тыңайтқыш жеткiзушiден ағымдағы жылы сатып алған АШТӨ үшiн);
6) кедендiк жүк декларациясының, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың, шот-фактураның (инвойс) көшiрмелерiн (телнұсқаларын) (тыңайтқыштарды алдыңғы жылғы 4-тоқсанда және ағымдағы жылы шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ үшiн);
7) гербицид жеткiзушi берген шот-фактуралардың, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың түпнұсқаларын;
8) сатып алынған тыңайтқыштар мен гербицидтерге арналған сәйкестік сертификаттарының көшірмелерін ұсынады.
АШТӨ ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
72. Осы Қағиданың 69-тармағының 2)3)4) тармақшаларына және  70-тармағына сәйкес субсидия алатын, тыңайтқыштар мен гербицидтер құнының кемiнде 50 %-ын төлеген АШТӨ бюджеттiк субсидиялар алушылардың тiзiмiне енгiзiледi.
Бұл ретте АШТӨ осы Қағиданың 71-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша ВАК-тың жұмыс органына:
iшiнара төленгенiн растайтын төлем құжаттарының (кассалық кiрiс ордерi, банктiң төлем тапсырмасы) көшiрмелерiн;
гербицид сатып алынған пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiрудi (формуляциялауды) және сатуды жүзеге асыратын гербицид жеткiзушiлер лицензияларының көшiрмелерiн ұсынады. Бұл ретте АШТӨ қалған сомаға төлем құжаттарының (кассалық кiрiс ордерi, банктiң төлем тапсырмасы) көшiрмелерiн тыңайтқыштарды және (немесе) гербицидтердi алуға сенiмхаттың түпнұсқасын құнын толық төлегеннен кейiн, бiрақ бюджеттiк субсидияларды алған күннен бастап 15 жұмыс күнiнен кешiктiрмей ВАК-тың жұмыс органына ұсынады. Осы Қағиданың 72-тармағының талаптары орындалмаған жағдайда, АШТӨ алынған бюджеттiк субсидияларды басқарманың есеп айырысу шотына аудару жолымен қайтарады.

73. Субсидии не предоставляются в случаях непредставления документов, представления неполного пакета документов, указанных в пунктах 71 и 72 настоящих Правил, либо нарушения сроков их представления, определенных пунктом 71 настоящих Правил.
3. Порядок работы МВК
74. Рабочий орган МВК в течение десяти рабочих дней с даты окончания приема документов осуществляет их обработку и представляет на рассмотрение МВК. СХТП в день приемки документов выдается справка о принятых документах в полном объеме.
75. МВК в течение пяти рабочих дней рассматривает представленные рабочим органом МВК документы и формирует список СХТП по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидии. При этом объемы подлежащих субсидированию удобрений и (или) гербицидов устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера посевных площадей каждого СХТП.
76. МВК в течение трех рабочих дней составляет окончательный список СХТП и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городам Астана и Алматы – акиму города.
В случае отказа во включении в данный список СХТП, рабочий орган не позднее трех рабочих дней с момента составления окончательного списка выдает СХТП письменное уведомление с указанием причины отказа.
77. Аким района (города областного значения, городов Астана и Алматы) в течение двух рабочих дней утверждает список СХТП.
78. Рабочий орган МВК в течение трех рабочих дней после утверждения списка акимом района (города областного значения, города Астана) представляет его в управление.
79. В случае отказа СХТП от приобретения или возмещения заявленного объема удобрений и (или) гербицидов, МВК перераспределяет данный объем удобрений и (или) гербицидов между остальными СХТП, включенными в список СХТП.
4. Порядок выплаты субсидий
80. Управление составляет сводный реестр СХТП по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам:
1) для получения удешевленных удобрений;
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в текущем году;
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя и (или) у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в 4 квартале предыдущего года;
4) для возмещения затрат, понесенных в текущем году и 4 квартале предыдущего года, за обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) отечественными производителями.
81. Для получения субсидий за реализованные удобрения по удешевленной стоимости:

73. Субсидиялар құжаттарды ұсынбаған, осы Қағиданың 71 және  72-тармақтарында көрсетілген құжаттардың толық пакетін ұсынбаған немесе осы Қағиданың 71-тармағында айқындалған оларды ұсыну мерзімін бұзған жағдайларда берілмейді.
3. ВАК-тың жұмыс тәртібі
74. ВАК-тың жұмыс органы құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде оларды өңдеудi жүзеге асырады және ВАК-тың қарауына ұсынады. АШТӨ-ге құжаттардың қабылдану күнi толық көлемде қабылданған құжаттар туралы анықтама берiледi.
75. ВАК-тың жұмыс органы ұсынған құжаттарды ВАК бес жұмыс күнi iшiнде қарайды және тиесiлi субсидиялар сомасын көрсете отырып, осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ тiзiмiн қалыптастырады. Бұл ретте субсидиялауға жататын тыңайтқыштардың және (немесе) гербицидтердiң көлемi бөлiнген бюджет қаражаты мен әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерi ескерiле отырып, АШТӨ-нiң өтiнiмдерiне тең белгiленедi.
76. ВАК үш жұмыс күнi iшiнде АШТӨ-нiң түпкiлiктi тiзiмiн жасайды және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне, ал Астана мен Алматы қалалары бойынша – қала әкiмiне бекiтуге жiбередi.
Осы АШТӨ тiзiмiне енгiзуден бас тартылған жағдайда жұмыс органы АШТӨ-ге түпкiлiктi тiзiм жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей бас тарту себебiн көрсете отырып жазбаша хабарлама бередi.
77. Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана, Алматы қалалары) әкiмi екi жұмыс күнi iшiнде АШТӨ тiзiмiн бекiтедi.
78. ВАК-тың жұмыс органы тiзiмдi аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана қаласы) әкiмi бекiткеннен кейiн үш жұмыс күнi iшiнде оны басқармаға ұсынады.
79. АШТӨ өтiнiм берiлген тыңайтқыштар және (немесе) гербицидтер көлемiн сатып алудан немесе өтеуден бас тартқан жағдайда ВАК осы тыңайтқыштар және (немесе) гербицидтер көлемiн АШТӨ тiзiмiне енгiзiлген басқа АШТӨ арасында қайта бөледi.
4. Субсидия төлеу тәртібі
80. Басқарма осы Қағидаға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) арзандатылған тыңайтқыштар алуға;
2) ағымдағы жылы тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштар шығынын өтеуге;
3) алдыңғы жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштар шығынын өтеуге;
4) ауыл шаруашылығы дақылдарын отандық өндiрушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге ағымдағы жылы және алдыңғы жылғы 4-тоқсанда жұмсалған шығындарды өтеуге арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасайды.
81. Арзандатылған құн бойынша сатылған тыңайтқыштар үшiн субсидиялар алу үшiн:

1) управление представляет производителю сводный реестр СХТП для получения удешевленных удобрений по области (городам Астана и Алматы);
2) производитель ежемесячно в срок до 1 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в управление:
реестр по объемам фактической реализации удобрений в разрезе СХТП по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
копии первичных платежных документов, накладных и счетов-фактур на реализованные удобрения;
договор купли-продажи удобрений между производителем и СХТП по форме, утвержденной уполномоченным органом, который составляется в трех экземплярах: первый – для производителя, второй – для СХТП, третий – для управления;
3) управление:
в течение трех рабочих дней с момента представления производителем документов проверяет представленные документы, составляет и утверждает акт по объемам фактической реализации удобрений по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам и определяет объемы причитающихся производителю бюджетных средств;
формирует ведомость для выплаты субсидий производителю за частичное удешевление стоимости удобрений по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
82. Для получения субсидий за приобретенные удобрения:
1) у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в текущем году;
2) у производителя и (или) у поставщика и (или) у иностранных производителей удобрений в 4 квартале предыдущего года;
3) за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов управление на основании сводных реестров СХТП формирует ведомость для выплаты субсидий СХТП по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
83. Управление для выплаты субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
84. Управление в срок до 5 июля и 25 декабря соответствующего года представляет в уполномоченный орган сводную информацию об использовании субсидий.
Приложение 1
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Межведомственной комиссии
___________ района (города областного значения,
городов Астана и Алматы
Заявка
на получение субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(сельхозтовароизводитель)
действующий на основании:____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя________________________________________
(Ф.И.О., должность)
_________________________________________________________________
настоящим просит о выделении субсидий на удешевление стоимости:
горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ для выращивания
следующих видов сельскохозяйственных культур на площади:
_________ га __________________ __________ га _____________________
(площадь)           (культура)   (площадь)            (культура)
_________ га __________________ __________ га _____________________
(площадь)         (культура)     (площадь)            (культура)
_________ га __________________ __________ га _____________________
(площадь)         (культура)   (площадь)            (культура)
Юридический адрес СХТП:________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 2
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Обязательство
о представлении органам государственной статистики достоверной
государственной статистической отчетности о валовом сборе
полученного урожая и ежемесячных его расходах
« »                      20___год
__________________________________________________________________
(наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
__________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер) СХТП – получателя субсидий)
__________________________________________________________________
обязуюсь представлять органам государственной статистики достоверную
государственную статистическую отчетность о валовом сборе полученного урожая
в 20___ году и ежемесячных его расходах.
Выполнение данной обязанности является необходимым условием участия
в программах адресного субсидирования в следующем году.
Руководитель __________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
М.П.
Приложение 3
к Правилам субсидирования из местных бюджето
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
аким ____________________________ района
(наименование района, города)
(города областного значения,
городов Астаны и Алматы)
__________________________________
(наименование области)
__________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«__» ___________ 20__ года
АКТ
приемки посевов и посадок СХТП
от « »      20 __ года №_____
Мы, нижеподписавшиеся, председатель МВК:
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК: _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
с одной стороны и руководитель
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование СХТП)
с другой стороны составили настоящий акт о том, что в 20 ___ году получено всходов
(посажено) следующих приоритетных сельскохозяйственных культур на следующих площадях:
_________________________________________________________________
_______ га _____________________ _______ га ________________________
_______ га _____________________ _______ га ______________________
_______ га _____________________ _______ га _______________________
Председатель МВК:
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
члены МВК:
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
СХТП:
______________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю» аким
______________ района (города областного значения,
городов Астаны и Алматы)
________________(наименование области)
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«__»          20__ года
Список СХТП ____________________ района, городов областного
значения, городов Астаны и Алматы на получение субсидий на
удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других
товарно-материальных ценностей
п/п
Наименование
СХТП
Наименование
приоритетных
сельскохозяйственных
культур
Посевная
площадь,
принятая
актом МВК, га
Размер
субсидий
на 1 га,
тенге
Объем
субсидий,
подлежащий
выплате,
тенге (гр. 4
х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Председатель МВК _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Отдел ______________________ района________________________________
(подпись, Ф. И. О.)
МП
Члены МВК:
_________________
(подпись, Ф.И.О.)
_________________
подпись, Ф.И.О.)
_________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 5
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Начальник Управления
_____________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«__»       20__года
Ведомость на выплату бюджетных субсидий СХТП
№ п/п
Наименование СХТП, лизингодателей
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Посевная площадь, принятая актом МВК, га
Размер субсидий на 1 га, тенге
Объем субсидий, подлежащий к выплате, тенге (гр. 4 х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Начальник отдела финансов управления
____________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Начальник отдела
____________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 6
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Межведомственной комиссии
_______________________________ района
(города областного значения)
Заявление
на получение бюджетных субсидий на обеспечение закладки и
выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур
и винограда

1) басқарма өндiрушiге облыстар (Астана және Алматы қалалары) бойынша арзандатылған тыңайтқыштар алуға арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн ұсынады;
2) өндiрушi ай сайын есептi айдан кейiнгi айдың 1-күнiне дейiнгi мерзiмде басқармаға:
осы Қағидаға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ бөлiнiсiнде тыңайтқыштардың iс жүзiнде сатылған көлемi жөнiндегi тiзiлiмдi;
сатылған тыңайтқыштарға бастапқы төлем құжаттарының, жүкқұжаттарының және шот-фактураларының көшiрмелерiн;
уәкiлеттi орган бекiткен нысан бойынша өндiрушi мен АШТӨ арасындағы тыңайтқыштарды сатып алу-сату шартын ұсынады, ол үш данада жасалады: бiрiншiсi – өндiрушi үшiн, екiншiсi – АШТӨ үшiн, үшiншiсi – басқарма үшiн;
3) басқарма:
өндiрушi құжаттарды тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттарды тексередi, осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың iс жүзiнде сатылған көлемi жөнiндегi актiнi жасап, бекiтедi және өндiрушiге тиесiлi бюджет қаражатының көлемiн анықтайды;
осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатқаны үшiн өндiрушiге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
82. Мыналардан:
1) ағымдағы жылы тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден;
2) алдыңғы жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштарға;
3) гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алу үшiн басқарма АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмдерi негiзiнде осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
83. Басқарма субсидиялар төлеу үшiн аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарының тiзiлiмiн және төлем шоттарын бередi.
84. Басқарма тиiстi жылдың 5 шiлдесiне және 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде уәкiлеттi органға субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
1-қосымша
_________________________ ауданының (облыстық маңызы бар қаланың,
Астана және Алматы қалаларының)
ведомствоаралық комиссиясына
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге
қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар алуға өтінім
____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
____________________________________________________________________
мынадай алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының төмендегідей түрлерін өсіру үшін көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға субсидия бөлуді сұрайды:
_________ га ____________________ __________ га ____________________
(алаңы)            (дақыл)         (алаңы)           (дақыл)
_________ га ____________________ __________ га ____________________
(алаңы)             (дақыл)        (алаңы)            (дақыл)
________ га ____________________ __________ га _____________________
(алаңы)              (дақыл)      (алаңы)            (дақыл)
АШТӨ-нің заңды мекен-жайы:
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
2-қосымша
Мемлекеттік статистика органдарына алынған өнімнің жалпы түсімі
және оның ай сайынғы жұмсалуы туралы дәйекті мемлекеттік
статистикалық есептілікті беру туралы
міндеттеме
20 жылғы « »
____________________________________________________________________
(субсидия алушы АШТӨ-нің)
____________________________________________________________________
атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
мемлекеттік статистика органдарына 20__ жылы алынған өнімнің жалпы түсімі және оның ай сайынғы жұмсалуы туралы дәйекті мемлекеттік статистикалық есептілікті беруге міндеттенемін.
Осы міндеттемені орындау келесі жылы атаулы субсидиялау бағдарламасына қатысуға қажетті шарт болып табылады.
Басшы ____________ ________________________
қолы        (Т.А.Ә., қолы, мөрі)
М.О.
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
3-қосымша
«Бекітемін»
_______________________________
(облыстың атауы)
________________________________
(ауданның, қаланың атауы)
ауданының (облыстық маңызы бар қала,
Астана және Алматы қалаларының) әкімі
________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
АШТӨ-нің егістіктерін және екпелерін қабылдаудың
20__ жылғы « » №
актісі
Біз, төменде қол қоюшылар,
ВАК төрағасы:
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері:
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және
____________________________________________________________________
(АШТӨ атауы)
__________________ басшысы екінші тараптан 20___ жылы мынадай алаңда төмендегі басым ауыл шаруашылығының дақылдары өскінінің:
_______________ га ______________________ га________________________
_______________ га ______________________ га________________________
_______________ га ______________________ га________________________
алынғандығы (отырғызылғандығы) туралы осы актіні жасадық.
ВАК төрағасы:
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері:
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
АШТӨ: ______________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
4-қосымша
«Бекітемін»
_______________________________
(облыстың атауы)
________________________________
(ауданның, қаланың атауы)
ауданының (облыстық маңызы бар қала,
Астана және Алматы қалаларының) әкімі
________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
Жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар алуға____________ ауданының, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана
және Алматы қалаларының АШТӨ тізімі
Р/с
АШТӨ
атауы
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га.
1 гектарға арналған субсидиялар мөлшері, теңге
Төленуге тиісті субсидиялар көлемі, теңге
(4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
ВАК төрағасы ____________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
___________________________________________ ауданының бөлімі
(қолы, Т.А.Ә.)
МО
ВАК мүшелері:
_________________
(қолы, Т.А.Ә.)
_________________
(қолы, Т.А.Ә.)
_________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
5-қосымша
«Бекітемін»
_______________________________
(облыстың атауы)
________________________________
(ауданның, қаланың атауы)
ауданының (облыстық маңызы бар қала,
Астана және Алматы қалаларының) әкімі
________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20 жылғы « »
АШТӨ-ге субсидиялар төлеу арналған ведомость
Р/с №
АШТӨ атауы
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га
1 гектарға арналған субсидиялар мөлшері, теңге
Төленуге тиісті субсидиялар көлемі, теңге (4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Басқарманың қаржы бөлімінің бастығы
____________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бөлім бастығы
____________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
6-қосымша
__________________ ауданының
(облыстық маңызы бар қаланың)
ведомствоаралық комиссиясы
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін
отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге арналған
бюджеттік субсидиялар алуға
өтініш

1. ______________________________________________________________,
(сельхозтоваропроизводитель)
действующий на основании ____________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя ________________________________________
(Ф.И.О., должность)
_____________________________________________________________________
настоящим заявляет о выделении бюджетных субсидий на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур/винограда (нужное подчеркнуть) на площади __________ га.
2. К заявлению прилагаются:
копия идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица);
копии договоров купли-продажи и (или) финансового лизинга, первичных учетных документов (приходные и расходные кассовые ордера), счетов-фактур на приобретение посадочного материала, системы капельного орошения и типового проекта.
3. Для осуществления закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур/винограда на площади _____ га требуются:
1) саженцы _____ штук на сумму _____ тенге;
2) шпалер ______ штук на сумму _____ тенге;
3) проектирование, в том числе:
- топосъемка в масштабе 1:2000 с сечением рельефа через 0,5 метров на сумму ______ тенге;
- почвенно-мелиоративные и почвенно-геологические изыскания (при необходимости солевая съемка) в масштабе 1:5000 на сумму _____ тенге;
- капельное орошение на сумму _____ тенге;
- генеральный план закладки многолетних насаждений (схема посадки, сортовой состав, организация территории дорожной и оросительной сети, лесополос и т.д.) на сумму ___ тенге;
4) удобрения на сумму ___ тенге;
5) средства защиты растений с вредителями и болезнями на сумму ___ тенге.
Юридический адрес и банковские реквизиты сельхозтоваропроизводителя:
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 7
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Заявление
на получение бюджетных субсидий на обеспечение выращивания
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
1._________________________________________________________________,
(сельхозтоваропроизводитель)
действующий на основании ____________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя __________________________________
(Ф.И.О., должность)

1. _________________________________________________________________
(құрылтай құжатының атауы)
негізінде әрекет ететін ____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы _______________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_______ га алаңға жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек) көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге арналған бюджеттік субсидияларды бөлу туралы өтініш білдіреді.
2. Өтінішке мыналар қоса беріледі:
жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін – жеке басын растайтын құжаттың және дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелері);
сатып алу-сату және (немесе) қаржы лизингісі шарттарының, бастапқы есепке алу құжаттарының (кіріс және шығыс кассалық ордерлер), отырғызу материалын, тамшылатып суару жүйесін және үлгілік жобаны сатып алуға арналған шот фактуралардың көшірмелері.
3. ___________ га алаңға жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуды жүзеге асыру үшін:
1) ____ теңге сомаға______ дана көшет;
2) ____ теңге сомаға______ дана тіреуіш бағаналары;
3) жобалау, оның ішінде:
- _____ теңге сомаға 0,5 метр сайын рельеф қимасын жасай отырып, 1:2000 масштабта топотүсіру;
- _____ теңге сомаға 1:5000 масштабта топырақты мелиоративтік және топырақты геологиялық ізденістер (қажет болған кезде тұзды түсіру);
- _____ теңге сомаға тамшылатып суару;
- _____ теңге сомаға көп жылдық екпелердің бас жоспары (отырғызу сызбасы, сұрыптық құрамы, жол және суармалы желі, орман жолақтары аумағын ұйымдастыру және т.б);
4) _____ теңге сомаға тыңайтқыштар;
5) _____ теңге сомаға өсімдіктерді зиянкестерден және аурулардан қорғау құралдары.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекенжайы және банктік деректемелері
____________________
____________________
____________________
____________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
7-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін өсіруді
қамтамасыз етуге арналған бюджеттік субсидиялар алуға
өтініш
1. _________________________________________________________________
(құрылтай құжаттың атауы)
негізінде әрекет ететін ____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы _______________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)

настоящим заявляет о выделении бюджетной субсидий на выращивание многолетних насаждений плодовых культур/винограда (нужное подчеркнуть) «___» года роста, заложенных осенью 20 ___ года и (или) весной 20 ___ года на площади __________ га.
2. К заявлению прилагаются копии:
акта закладки многолетних насаждений плодовых культур и винограда, составленного в предшествующих годах;
документа, свидетельствующего о получении бюджетных субсидий в предшествующих годах.
Юридический адрес и банковские реквизиты сельхозтоваропроизводителя:
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 8
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
аким ___________________ области
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«___» _______ 20___ год
Предварительный перечень
сельхозтоваропроизводителей по области, претендующих на
получение бюджетных субсидий
п/
п
Наимено-
вание
района
Наименование
сельхозто-
варопроизво-
дителя
Культура
Площадь
закладки
и выращивания,
га
Размер бюджетных
субсидий на 1 га
закладки и
выращивания,
тенге
Сумма
бюджетных
субсидий,
тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Начальник управления___________________________ области ____________________________________ «___» _________ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 9
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Акт
закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда, а также соответствия рабочему проекту от «___»
________ 20___ года № __
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
_______________________________________________________ района
(города областного
значения)___________________________________________ области (далее –
комиссия), в составе:
председателя комиссии________________________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии:
представителя районного (городского) отдела
сельского хозяйства __________________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК Министерства_________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) отдела земельных
отношений___________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя научной организации __________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя общественной организации ____________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
руководителя ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что__________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществлена закладка многолетних насаждений
___________________________________________ на площади _________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
__________________________________________ на площади __________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
___________________________________________ на площади _________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
Заложенный сад/виноградник соответствует/не соответствует рабочему проекту
(необходимое подчеркнуть)
Председатель комиссии       __________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
отдела сельского хозяйства ____________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК
Министерства               ____________________
(подпись)
представитель районного
(городского) отдела
земельных отношений       ____________________
(подпись)
представитель научной организации ____________________
(подпись)
представитель общественной
организации ____________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель ____________________
(подпись, печать)
Приложение 10
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Акт
обследования многолетних насаждений плодовых
(плодово-ягодных) культур и винограда от «___» ________ 20___ года № __
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
______________________________района (города областного значения)
______________________________области (далее – комиссия), в составе:
председателя комиссии _______________________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии:
представителя районного (городского) отдела сельского хозяйства _____
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК Министерства ________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) отдела земельных отношений _____
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя научной организации __________________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя общественной организации ______________________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
Руководителя ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что__________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществляется выращивание многолетних насаждений «___» года роста, заложенных в 20__ году:
__________________________________________ на площади _________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
_________________________________________ на площади __________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
__________________________________________ на площади _________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
председатель комиссии __________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
отдела сельского хозяйства        ____________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК
Министерства                       ____________________
(подпись)
представитель районного
(городского) отдела
земельных отношений                ___________________
(подпись)
представитель научной организации ____________________
(подпись)
представитель общественной
организации                       ____________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель ____________________
(подпись, печать)
Приложение 11
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
аким ________________________ области_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«___» _______ 20___ год
Окончательный перечень
сельхозтоваропроизводителей на получение бюджетных субсидий на
закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда на ______ год
№ п/п
Наименование
района
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
Культура
Площадь
закладки и
выращивания (1
вегетация), га
Площадь
выращивания (2
вегетация), га
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Площадь
выращивания
(3 вегетация),
га
Площадь
выращивания
(4 вегетация),
га
Размер
бюджетных
субсидий на
1 га
закладки и
выращивания
(1 вегетация),
тенге
Размер бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания (2
вегетация), тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращи-
вания (3
вегетация ),
тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращи-
вания
(4 вегетация ),
тенге
Сумма
бюджетных
субсидий,
тенге
7
8
9
10
11
12
13
Начальник управления________________________ области
________________________________ «___» _______ 20___ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 12
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
начальник управления
____________________ области
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«___» ________ 20___ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на обеспечение закладки и
выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда на _____ год
№ п/п
Наимено-
вание
района
Наимено-
вание
сельхоз-
товаро-
произво-
дителя
Культура
Площадь
закладки и
выращивания
(1 вегетация),
га
Площадь
выращивания
(2 вегетация),
га
Площадь
выращивания
(3 вегетация ),
га
Площадь
выращи-
вания
(4 вегетация ),
га
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Размер
бюджетных
субсидий на 1
га закладки и
выращивания
(1 вегетация),
тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания
(2 вегетация),
тенге
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
выращивания
(3 вегетация),
тенге
Размер бюджетных
субсидий
на 1 га выращивания
(4 вегетация), тенге
Подлежит к оплате,
тенге
9
10
11
12
13
Сумма к оплате_____________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения управления _____________________ области ________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 13
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
_________________________________________________________________
(наименование лицензированной хлопкоперерабатывающей организации)
Реестр покупателей услуг
по экспертизе качества хлопка-волокна
за период _____________
№ п/п
Наименование
покупателя услуг
Количество кип (проб),
шт.
Номера кип (проб)
1
2
3
4
Итого:
Руководитель _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер _______________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
Дата ________
Приложение 14
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна
№ п/п
Наименование,
юридический
адрес
хлопкопере-
рабатывающей
организации
Наименование
покупателя
услуг
Коли-
чество
кип
(проб),
шт.
Номера кип
(проб)
Цена за
единицу
услуги,
тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Поставщик услуг _______________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Владелец хлопка ___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Дата _______
Приложение 15
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Начальник управления
____________________________________
(ФИО, подпись, печать)
«____» _____________ 20___ г.
Ведомость № ____
на выплату субсидий поставщику услуг по экспертизе качества
хлопка-волокна за период _____________________ 20___ г.
№ п/п
Наимено-
вание
постав-
щика
услуг
Фактически оказано
услуг
(кип (проб)), шт.
Причи-
тающа-
яся
сумма
субси-
дий
с
начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Остаток
причи-
таю-
щейся
суммы
субси-
дий,
тенге
Подлежит к
оплате, тенге
с начала
года,
шт.
за период
_________,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Сумма к оплате __________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения управления
_______________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Приложение 16
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
_____________________________________________________________________
(наименование испытательной лаборатории (центра)
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-сырца
за период _____________
№ п/п
Наименование
покупателя услуг
Количество
проб, шт.
Цена за единицу
услуг, тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
Итого:
Руководитель _______________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер _______________________
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
Дата ________
Приложение 17
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Начальник управления
____________________________________
(ФИО, подпись, печать)
«____» _____________ 20___ г.
Ведомость № ____
на выплату субсидий поставщику услуг по экспертизе качества
хлопка-сырца за период _____________________ 20___ г.
№ п/п
Наименование
поставщика
услуг
Фактически оказано
услуг, шт.
Причитающаяся
сумма
субсидий
с начала
года, тенге
Оплачено с
начала
года, тенге
Остаток
причи-
тающейся
суммы
субсидий,
тенге
Подлежит
к
оплате,
тенге
с начала
года,
шт.
за период
_________,
шт.
Итого:
Сумма к оплате __________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения управления
_______________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Приложение 18
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
В ____________________________________________________________
(полное наименование акимата области, района, города)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВКА
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение субсидий для приобретения (возмещения) удобрений и (или)
гербицидов в объеме _________________________________ тонн (кг, л),
(вид удобрений, гербицидов)
в объеме _______________________________________________тонн (кг, л),
(вид удобрений, гербицидов)
в объеме ______________________________________________тонн (кг, л)
(вид удобрений, гербицидов)
Сведения об организации:

______ га алаңға 20___ жылғы күзде және (немесе) 20___ жылғы көктемде отырғызылған «___» өсу жылындағы жеміс дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек) көп жылдық екпелерін өсіруге арналған бюджеттік субсидиялар бөлу туралы өтініш білдіреді.
2. Өтінішке:
өткен жылдарда жасалған жеміс дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу актісінің;
өткен жылдарда бюджеттік субсидиялардың алынғанын куәландыратын құжаттың көшірмелері қоса беріліп отыр.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекенжайы және банктік деректемелері:
____________________
____________________
____________________
____________________
____________________
______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
8-қосымша
«Бекітемін»
__________________облысының әкімі
_________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20___ жылғы « ___ » ________
Облыс бойынша бюджеттік субсидияны алуға үміткер ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілердің алдын ала
тізбесі
Р/с №
Ауданның атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы, га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері, теңге
Бюджеттік субсидиялардың сомасы, теңге
Жиыны:
_________________________ облысының басқарма бастығы
(Т.А.Ә., қолы)
20__ ж. «____» ___________________
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
9-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін
отырғызудың 20___ жылғы « ___ » ________ № ______ актісі
Біз, төменде қол қойған, _____________ облысы ________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) мүшелері, мынадай құрамда:
комиссия төрағасы __________________________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің өкілі ____
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Министрліктің АӨК-дегі Мемлекеттік инспекция комитеті аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі ___________________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің өкіл___________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ғылыми ұйымның өкілі _______________________________________________
___________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның өкілі _____________________________________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________ басшысы
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
_____________ га алаңға ____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
_____________ га алаңға ____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
_____________ га алаңға ____________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
көп жылдық екпелерді отырғызуды жүзеге асырғаны туралы осы актіні жасадық.
Отырғызылған бақ/жүзімдік жұмыс жобасына сәйкес келеді/келмейді
(қажеттінің астын сызу)
Комиссия төрағасы ____________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
бөлімінің өкілі ___________________
(қолы)
Министрліктің
АӨК-дегі Мемлекеттік инспекция комитеті
аудандық (қалалық) аумақтық
инспекциясының өкілі ____________________
(қолы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары
бөлімінің өкілі ____________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі _______________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші _____________________
(қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
10-қосымша
Жеміс (жеміс-жидек) дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін тексерудің 20___ жылғы « ___ » ________ № ______ актісі
Біз, төменде қол қойған, __________ облысы ___________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) мүшелері, мынадай құрамда:
комиссия төрағасы __________________________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің өкілі_________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Министрліктің АӨК-дегі Мемлекеттік инспекция комитеті аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі ____________________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің өкілі _________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ғылыми ұйымның өкілі _______________________________________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның өкілі _____________________________________________
____________________________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ басшысы
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
20 __ отырғызылған «___» өсу жылындағы көп жылдық екпелерді
_____________ га алқапқа ___________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
_____________ га алқапқа ___________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
_____________ га алқапқа ___________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
өсіруді жүзеге асырып жатқандағы туралы осы актіні жасадық.
Комиссия төрағасы ____________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
басқармасының (бөлімінің) өкілі ___________________
(қолы)
Министрліктің
АӨК-дегі Мемлекеттік инспекция комитеті
аудандық (қалалық) аумақтық
инспекциясының өкілі ____________________
(қолы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары
бөлімінің өкілі ____________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі ________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші ____________________
(қолы, мөрі)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
11-қосымша
«Бекітемін»
_________________облысының әкімі
__________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20___ жылғы « ___ » ________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге _______ жылға арналған бюджеттік субсидияны алуға түпкілікті тізбесі
Р/с №
Аудан атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы (1-өсу жылындағы), га
Өсіру алаңы (2-өсу жылындағы), га
Өсіру алаңы (3-өсу жылындағы), га
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Өсіру алаңы (4-өсу жылындағы), га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (1-өсу жылындағы), теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (2-өсу жылындағы), тенге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (3-өсу жылындағы), теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (4-өсу жылындағы), теңге
Бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13
__________облысының басқарма бастығы__________ 20__ ж. «____» ______ (Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
12-қосымша
«Бекітемін»
_________________облысының әкімі
Басқарма бастығы__________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20___ жылғы « ___ » ________
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге _____ жылға бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған ведомость
Р/с №
Аудан атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы (1-өсу жылындағы), га
Өсіру алаңы (2-өсу жылындағы), га
Өсіру алаңы (3-өсу жылындағы), га
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Өсіру алаңы (4-өсу жылындағы), га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (1-өсу жылындағы), теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (2-өсу жылындағы), теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (3-өсу жылындағы), теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (4-өсу жылындағы), теңге
Төленуге тиіс, теңге
8
9
10
11
12
13
Төленетін сома______________________________________________________
_______________облысы басқармасының құрылымдық бөлімшесінің басшысы
(Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
13-қосымша
___________________________________________________________________
(лицензияланған мақта өңдеу ұйымының атауы)
______________________________ кезеңдегі мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді сатып алушылардың тізілімі
Р/с №
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
1
2
3
4
Жиыны:
Басшы _______________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер _______________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Күні __________
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
14-қосымша
Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген
қызметтердің жиынтық актісі
Р/с №
Мақта өңдеу ұйымының атауы, заңды мекен-жайы
Қызметтерді сатып алушының атауы
Бумалар (сынамалар) саны, дана
Бумалар (сынамалар) нөмірлері
Қызметтердің бір бірлігінің бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Қызметтерді жеткізуші ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Мақта иесі ____________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Күні __________
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
15-қосымша
«Бекітемін»
Басқарма бастығы
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20___ж. «___» _____________
20____ж. __________________ кезеңдегі мақта талшығының сапасына
сараптама жасау жөнінде қызметтер жеткізушіге субсидиялар төлеуге арналған № _________ ведомость
Р/с №
Қызметтерді жеткізушінің атауы
Нақты көрсетілген қызметтер, (бумалар сынамалар), дана
Жыл басынан бастап тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгені, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
Төленуге тиіс, теңге
жыл басынан бастап, дана
_______ кезеңде, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Төленетін сома _____________________________________
(жазумен)
Басқарманың құрылымдық бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
16-қосымша
______________________________________________________________
(сынақ зертханасының (орталығының) атауы) _______________________________кезеңдегі шитті мақтаның сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі
Р/с №
Қызметті сатып алушының атауы
Сынамалар саны, дана
Қызметтердің бір бірлігінің бағасы, теңге
Сома, теңге
1
2
3
4
5
Жиыны:
Басшы _______________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер _____________
(Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Күні __________
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
17-қосымша
«Бекітемін»
Басқарма бастығы
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20___ж. «___» _____________
20____ж. __________________ кезеңдегі шитті мақтаның сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер жеткізушіге субсидиялар төлеуге арналған № _________ ведомость
Р/с №
Қызметтерді жеткізушінің атауы
Нақты көрсетілген қызметтер, дана
Жыл басынан бастап тиесілі субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан бастап төленгені, теңге
Тиесілі субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
Төлеунге тиіс, теңге
жыл басынан бастап, дана
_______ кезеңде, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Төленетін сома _____________________________________________________
(жазумен)
Басқарманың құрылымдық бөлімшесінің басшысы ________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
18-қосымша
____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала әкiмдiгiнiң толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТIНIМ
______ тонна (кг, л) көлемiнде_________________________________,
(тыңайтқыш, гербицид түрi)
тонна (кг, л) көлемiнде______________________________,_______ тонна (кг, л)                (тыңайтқыш, гербицид түрi)
көлемiнде________________________________тыңайтқыштарын және (немесе)
(тыңайтқыш, гербицид түрi)
гербицидтерiн сатып алу (өтеу) үшiн субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң тiзiмiне енгiзудi өтiнемiн.
Ұйым туралы мәлiметтер:

1. Форма собственности ______________________________________________
2. Год создания _____________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации ______________________________________
____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Местонахождение __________________________________________________
5. Культура ____________, размер посевной площади ______________ га.
6. Прилагаемые документы: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель ____________________ __________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
МП
«__» ________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению «__» ________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица, принявшего заявление)
Приложение 19
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Аким района (города)
____________________
(Ф.И.О., печать)
«__» ________ 20__ г.
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение субсидий
1) для приобретения удешевленных удобрений у производителя удобрений в 20__ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Пункт
назначения
(отпуска)
Вид
удобрения
Объем
приобретаемых
удобрений, тонн
(кг, л)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика удобрений в 20__ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (кг, л)
Стоимость
тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлеж
щая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у иностранных производителей удобрений в 20__ году или 4-квартале 20__ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретенных
удобрений,
тонн (кг, л)
Стоимость
1 тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
4) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя удобрений и (или) поставщика удобрений в 4-квартале 20__ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид удобрения
Объем
приобретенных
удобрений, тонн
(кг, л)
Стоимость
1 тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подле-
жащая
возмеще-
нию,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:

1. Меншiк нысаны _______________________________________
2. Құрылған жылы_______________________________________
3. Тiркеу туралы куәлiк___________________________________
________________________________________________
(№, кiм және қашан берген)
4. Орналасқан жері __________________________________
5. Дақыл__________, егiс алаңының көлемi___________ га.
6. Қоса берiлiп отырған құжаттар:______________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Басшы __________ _______________________________________
(қолы)          (тегi, аты, әкесiнiң аты)
МО
20__жылғы «___»______________
Өтiнiм 20__ж. «___»____________қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(өтiнiштi қабылдаған жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
19-қосымша
«Бекiтемiн»
Аудан (қала) әкiмi
______________________
(Т.А.Ә., мөрi)
20__жылғы «___»________
Субсидия алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң тiзiмi
1) тыңайтқыш өндiрушiден 20__жылы арзандатылған тыңайтқыштар сатып алу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Жеткiзу (жiберу) пунктi
Тыңайтқыш түрi
Сатып алатын тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
2) тыңайтқыш жеткiзушiден 20__ жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
4) тыңайтқыш өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:

5) для возмещения затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) поставщиками гербицидов, в 20__ году или 4-квартале 20__ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид гербицида
Объем
приобретенных
гербицидов, кг
(л)
Стоимость 1
килограмма
(л)
гербицидов,
тенге
Сумма,
подле-
жащая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Председатель МВК __________ ___________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество)
МП
Члены МВК: ____________________ __________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
____________________ __________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Приложение 20
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Сводный реестр отечественных сельхозтоваропроизводителей
1) для приобретения удешевленных удобрений у производителя удобрений в 20__ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Пункт
назначения
(отпуска)
Вид
удобрения
Объем
приобретаемых
удобрений, тонн
(кг, л)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика удобрений в 20__ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретен-
ных
удобрений,
тонн (кг, л)
Стоимость
1 тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежа-
щая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у иностранных производителей удобрений в 20__ году или 4-квартале 20__ года
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем
приобретен-
ных
удобрений,
тонн (кг, л)
Стоимость
1 тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подле-
жащая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
4) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя удобрений и (или) поставщика удобрений в 4-квартале 20__ году
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
Вид
удобрения
Объем
приобре-
тенных
удобрений,
тонн
(кг, л)
Стоимость
1 тонны
(кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подле-
жащая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
5) для возмещения затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами, произведенными (формулированными) поставщиками гербицидов, в 20__ году или 4-квартале 20__ года
Район
(город)
Наименование
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтова-
ропроизво-
дителя
Вид
герби-
цида
Объем
приобретенных
гербицидов, кг
(л)
Стоимость 1
килограмма
(л)
гербицидов,
тенге
Сумма,
подле-
жащая
возме-
щению,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Руководитель структурного подразделения управления__________________
(Ф.И.О. подпись)
Приложение 21
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
Реестр
по объемам фактической реализации субсидированных
удобрений (за исключением органических)
___________________________________________________
(наименование продавца)
Вид
удобрения
Наименование
сельхозто-
варопроиз
водителя
Единица
измерения
(тонна,
кг, л)
Заключено
договоров
Стоимость
1 тонны
(кг, л),
тенге (за
вычетом
причита-
ющейся
нормы
субсидии на
1 тонну
(кг, л)
Количество
отгруженных
удобрений
дата, №
договора
купли-
продажи
объем,
тонн
(кг, л)
объем,
тонн
(кг, л)
на сумму
субсидий,
тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Примечание: в указанный реестр не включаются сельхозтоваропроизводители, отказавшиеся от исполнения договора купли-продажи по причине поставки некачественного товара, либо по другим причинам и потребовавшие возврата денежных средств за приобретенные удобрения.
Продавец удобрений (первый руководитель)
_______________ ____________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество)
МП
Главный бухгалтер продавца удобрений
_______________ ____________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество)
Приложение 22
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Начальник управления
________________________ области (города)
_______________________________________
(ФИО, печать)
«__» ________ 20__ г.
АКТ
по объемам реализованных удобрений (за исключением
органических) по ____________________________ области (городу)
Наименование
Вид
удобрения
ИИН
Дата, №
договора
купли-продажи
Единица измерения
(тонна, кг, л)
продавца
удобрений
сельхозтова-
ропроизво-
дителя,
купившего
удобрения
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Количество
реализованных
удобрений тонн
(кг, л)
Цена 1 тонны
(кг, л),
тенге
Общая
стоимость,
тенге (гр.7
х гр. 8)
Норматив
субсидий на 1
тонну (кг, л),
тенге
Сумма субсидий,
тенге (гр. 7 х гр.
10)
7
8
9
10
11
Руководитель структурного подразделения управления
___________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 23
к Правилам субсидирования из местных бюджетов
на повышение урожайности и качества
продукции растениеводства
«Утверждаю»
Начальник управления
________________________ области (города)
_______________________________________
(ФИО, печать)
«__» ________ 20__ г.
Ведомость для выплаты субсидий
за период с «___» __________ по «___» __________ 20__ года

5) ауыл шаруашылығы дақылдарын гербицид жеткiзушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге 20___ жылы және 20__ жылғы 4-тоқсанда жұмсалған шығындарды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Гербицид түрi
Сатып алынған гербицид көлемi, кг (л)
1 килограмм (л) гербицид құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
ВАК төрағасы _________ _________________________
(қолы)   (тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О.
ВАК мүшелері _________ _________________________
(қолы)  (тегi, аты, әкесiнiң аты)
_________ _________________________
(қолы)     (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
20-қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң жиынтық тiзiлiмi
1) тыңайтқыш өндiрушiден 20__ жылы арзандатылған тыңайтқыштар сатып алу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Жеткiзу (жiберу) пунктi
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынатын тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
2) тыңайтқыш жеткiзушiден 20__ жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
4) өндiрушiден және (немесе) жеткiзушiден 20 жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
5) ауыл шаруашылығы дақылдарын гербицид жеткiзушiлер өндiрген (формуляциялаған) гербицидтермен өңдеуге 20___ жылы және 20__ жылғы 4-тоқсанда жұмсалған шығындарды өтеу үшiн
Аудан (қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Гербицид түрi
Сатып алынған гербицид көлемi, кг (л)
1 килограмм (л) гербицид құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Басқарманың құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы _______________
(Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
21-қосымша
___________________________ субсидияланған
(сатушының атауы)
тыңайтқыштарының (органикалықтарды қоспағанда) нақты сатылған көлемi жөнiндегi тiзiлiм
Тыңайтқыш түрi
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
Өлшем бірлігі (тонна, кг, л)
Жасалған шарттар
1 тоннаның (кг, л) құны, теңге (тиесiлi 1 тоннаға (кг, л) арналған субсидия нормасын шегергенде)
Тиеп-жөнелтiлген тыңайтқыштар көлемi
сатып алу-сату шартының күнi, №
көлемi, тонна (кг, л)
көлемi, тонна
субсидия сомасына, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Ескертпе: көрсетiлген тiзiлiмге сапасыз тауар жеткiзу себебi немесе басқа да себептер бойынша сатып алу-сату шартын орындаудан бас тартқан және сатып алынған тыңайтқыштар үшiн ақша қаражатын қайтаруды талап еткен ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер енгiзiлмейдi.
Тыңайтқыш сатушы (бiрiншi басшы)
_____________ __________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О.
Тыңайтқыш сатушының бас бухгалтерi
_____________ __________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
22-қосымша
«Бекiтемiн»
_______________ облысының (қаласының)
Басқарма бастығы__________________
(Т.А.Ә., мөрi)
20__жылғы «____» __________________
_______________________ облысы (қаласы) бойынша сатылған
тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) көлемi жөнiндегi
АКТ
Атауы
Тыңайтқыш түрi
ЖСН
Сатып алу-сату шартының күнi, №
Өлшем бiрлiгi, тонна (кг, л)
Сатылған тыңайтқыштар мөлшерi, тонна (кг, л)
1 тоннаның бағасы, теңге
Жалпы құны, теңге (7 б. х 8 б.)
1 тоннаға (кг, л) арналған норматив, теңге
Субсидия сомасы, теңге (7 б. x 10 б.)
тыңайтқыш сатушының
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны:
Басқарманың құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ____________________
(Т.А.Ә., қолы)
Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы
мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
23-қосымша
«Бекiтемiн»
________________облысының (қаласының)
Басқарма бастығы___________________
(Т.А.Ә., мөрi)
20__жылғы «__» ____________________
20__ жылғы «__» _________ «__» _________ аралығында субсидиялар төлеуге арналған ведомость

1) производителю удобрений за частичное удешевление стоимости
удобрений
Наимено-
вание
района
Наименование
отечествен-
ных
заводов-
производи-
телей
удобрений
Вид
удобре-
ния
Дата
реали-
зации
Годовая квота
реализации
удобрений
Фактически
представлено
документов на
бюджетное
субсидирование в
пределах
квоты, тонн (кг, л)
тонн
(кг, л)
сумма
(тенге)
с начала
года
за период
с «__» по
«__» 20__ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий на 1
тонну (кг, л)
реализованных
удобрений, тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий с
начала года,
тенге
Оплачено
сначала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к
оплате в
пределах квоты
на «__» ______
20__г, тенге
9
10
11
12
13
Сумма к оплате ____ (цифрами) ____ _______________ (прописью) тенге.
2) отечественным сельхозтоваропроизводителям:
Наименование
отечественных
сельхозтова-
ропроиз-
водителей
Вид
удобрения
и(или)
гербицида
Дата
приобретения
удобрений и
(или)
гербицидов
Фактически представлено документов на
возмещение затрат за приобретенные
удобрения и (или) гербициды, тонн (кг, л)
с начала года
за период с «__» по
«__» 20__ г.
1
2
3
4
5
Итого:
продолжение таблицы
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1.тонну
(кг, л),
тенге
Причитающаяся
сумма бюджетных
субсидий, тенге
Оплачено с
начала
года,
тенге
Остаток
причитающейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит к
оплате в
пределах квоты
на «__»
______
20__г, тенге
6
7
8
9
10
Сумма к оплате ____ (цифрами) ____ _______________ (прописью) тенге
Руководитель структурного подразделения управления
_______________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер __________________________________
(Ф.И.О., подпись)

1) тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатқаны үшiн тыңайтқыш өндiрушiге
Аудан атауы
Отандық тыңайтқыш өндiрушi зауыттардың атауы
Тыңайтқыш түрi
Сатылған күнi
Тыңайтқыштар сатудың жылдық квотасы
Квота шегiнде бюджеттiк субсидиялауға нақты берiлген құжаттар, тонна (кг, л)
тонна (кг, л)
сомасы (теңге)
жыл басынан
20__ ж. «__» «__» аралығында
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Сатылған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (кг, л) арналған бюджеттiк субсидиялардың нормативi, теңге
Жыл басынан тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан төленгенi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ ж. «__» ___ квота шегiнде төлеуге жататыны, теңге
9
10
11
12
13
Төлеу сомасы _________ (санмен) _______________(жазбаша) теңге.
2) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң атауы
Тыңайтқыш және (немесе) гербицид түрi
Тыңайтқышты және (немесе) гербицидтi сатып алған күн
Сатып алынған тыңайтқыштар және (немесе) гербицидтер үшiн шығынды өтеуге нақты берiлген құжаттар, тонна (кг, л)
жыл басынан
20__ж. «__» мен «__» аралығында
1
2
3
4
5
Жиыны:
кестенің жалғасы
1 тоннаға (кг, л) бюджеттiк субсидиялардың нормативi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан төленгенi, теңге
Тиесiлi бюджеттiк субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
20__ ж. «__» ____ квота шегiнде төлеуге жататыны, теңге
6
7
8
9
10
Төлеу сомасы ___________ (санмен) ________________ (жазбаша) теңге.
Басқарманың құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы
______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер ______________________
(Т.А.Ә., қолы)