О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2012 года № 779. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 219) следующие изменение и дополнения:
1) в перечне товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Бурабай", утвержденном указанным постановлением:
после строки:
"
32.99.3
Производство сувенирных изделий
"
дополнить строками следующего содержания:
"

"Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 маусымдағы № 779 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 13 мамырдағы № 703 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 219-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесінде:
мына:
"
32.99.3
Кәдесый бұйымдарын жасау
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"

41.00
Работы по возведению зданий и сооружений
41.00.2
Здания нежилые
41.00.20
Здания нежилые
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
";
2) в перечне товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Морпорт Актау", утвержденном указанным постановлением:
после строки:
"

41.00
Ғимараттар мен құрылыстарды тұрғызу жөніндегі жұмыстар
41.00.2
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.20
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.4
Тұрғын емес ғимараттарды тұрғызу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру жұмыстары)
41.00.40
Тұрғын емес ғимараттарды тұрғызу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру жұмыстары)
";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өздерi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесінде:
мына:
"

71.20.19
Услуги по испытаниям и анализу техническим прочие
";
после строки:
"
72.19.50
Услуги по исследованиям и углубленным разработкам в области
естественных наук и инженерии, кроме биотехнологий
"
дополнить строками следующего содержания:
"
85.42
Услуги в области высшего образования
85.42.1
Услуги в области высшего образования
85.42.11
Услуги в области первого этапа высшего образования,
предоставляемые через Интернет

71.20.19
Техникалық сынаулар және талдау жөніндегі басқа қызметтер
";
мына:
"
72.19.50
Жаратылыстану ғылымдары және биотехнологиялардан басқа, инженерия саласындағы зерттеулер мен тереңдетiлген әзiрлемелер жөнiндегi қызметтер
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
85.42
Жоғары білім беру саласындағы қызметтер
85.42.1
Жоғары білім беру саласындағы қызметтер
85.42.11
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің бірінші кезеңі саласындағы қызметтер

85.42.12
Услуги в области первого этапа высшего образования
85.42.13
Услуги в области второго этапа высшего образования,
предоставляемые через Интернет
85.42.14
Услуги в области второго этапа высшего образования
85.42.15
Услуги в области третьего этапа высшего образования,
предоставляемые через Интернет
85.42.16
Услуги в области третьего этапа высшего образования
85.59
Услуги в области образования прочие, не включенные в другие
группировки

85.42.12
Жоғарғы білім берудің бірінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.13
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің екінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.14
Жоғарғы білім берудің екінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.15
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің үшінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.16
Жоғарғы білім берудің үшінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім саласындағы басқа қызметтер

85.59.1
Услуги в области образования прочие, не включенные в другие
группировки
85.59.13
Услуги в области профессионального образования прочие, не
включенные в другие группировки
85.59.19
Услуги образовательные, не включенные в другие группировки
";
4) перечень товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Астана – новый город", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

85.59.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім саласындағы басқа қызметтер
85.59.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген кәсіптік білім беру саласындағы өзге қызметтер
85.59.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім беру қызметтері
";
4) көрсетілген қаулымен бекітілген "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) тiзбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

17.12
Производство бумаги и картона
17.12.1
Бумага газетная, бумага и картон немелованные ручного
отлива для графических целей
17.12.11
Бумага газетная в рулонах или листах
17.12.12
Бумага и картон немелованные ручного отлива
17.12.13
Бумага и картон немелованные, используемые как основа
для бумаги фоточувствительной, теплочувствительной и
электрочувствительной; основа для бумаги копировальной;
основа для обоев
17.12.14
Бумага и картон, немелованные для графических целей
прочие
17.12.2
Бумага туалетная или гигиеническая, полотенца или
салфетки бумажные, вата целлюлозная, полотно из волокон
целлюлозы
17.12.20
Бумага туалетная или гигиеническая, полотенца или
салфетки бумажные, вата целлюлозная, полотно из волокон
целлюлозы
17.12.3
Тара бумажная и картонная
17.12.31
Картон тарный (крафт-лайнер), небеленый, немелованный
17.12.32
Картон белый тарный (крафт-лайнер), покрытый
крафт-лайнером
17.12.33
Бумага для гофрирования из полуцеллюлозы
17.12.34
Бумага для гофрирования переработанная и бумага для
гофрирования прочая
17.12.35
Тест-лайнер (картон регенерированный для плоских слоев
картона гофрированного)
17.12.4
Бумага немелованная
17.12.41
Крафт-бумага немелованная; крафт-бумага мешочная,
крепированная или гофрированная
17.12.42
Бумага оберточная сульфитная и бумага немелованная
прочая (кроме, используемой для письма, печати и
графических целей прочих)
17.12.43
Бумага и картон фильтровальные; бумага войлочная
17.12.44
Бумага папиросная, не разрезанная по формату, или в
форме буклетов или труб
17.12.5
Картон немелованный (кроме используемого для письма,
печати, графических или прочих целей)
17.12.51
Картон немелованный, серый
17.12.59
Картон немелованный прочий
17.12.6
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая,
калька и пергамин и бумага лощеная прозрачная или
полупрозрачная прочая
17.12.60
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая,
калька и пергамин и бумага лощеная прозрачная или
полупрозрачная прочая
17.12.7
Бумага и картон обработанные
17.12.71
Бумага и картон многослойные, немелованные и не
пропитанные

17.12
Қағаз және картон өндіру
17.12.1
Газет қағазы, графикалық мақсаттарға арналған қолмен құятын борланбаған қағаз және картон
17.12.11
Орамдағы немесе табақтағы газет қағазы
17.12.12
Қолмен құятын, борланбаған қағаз және картон
17.12.13
Фотосезгіш, жылусезгіш және электрсезгіш қағаз үшін негіз ретінде пайдаланылатын борланбаған қағаз және картон; көшіру қағазына арналған негіз; тұсқағаздарға арналған негіз
17.12.14
Графикалық мақсаттарға арналған өзге де борланбаған қағаз және картон
17.12.2
Дәретханалық немесе гигиеналық қағаз, қағаз сүлгі немесе сулық, целлюлоза мақта, целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма
17.12.20
Дәретханалық немесе гигиеналық қағаз, қағаз сүлгі немесе сулық, целлюлоза мақта, целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма
17.12.3
Қағаз және картон ыдыс
17.12.31
Ыдыстық картон (крафт-лайнер), ағартылмаған, борланбаған
17.12.32
Ыдыстық ақ картон (крафт-лайнер), крафт-лайнермен қапталған
17.12.33
Жартылай целлюлозадан жасалған, гофралауға арналған қағаз
17.12.34
Қайта өңделген гофралауға арналған қағаз және гофралауға арналған өзге де қағаз
17.12.35
Тест-лайнер (гофраланған картонның жазық қабаттары үшін регенерацияланған картон)
17.12.4
Борланбаған қағаз
17.12.41
Борланбаған крафт-қағаз; крепирленген немесе гофраланған қаптық крафт-қағаз
17.12.42
Сульфитті орама қағаз және борланбаған қағаз өзге де (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттар үшін қолданылатындардан басқа)
17.12.43
Сүзгі қағаз және картон; киіз қағаз
17.12.44
Пішім бойынша кесілмеген немесе буклет немесе түтік пішініндегі темекі қағазы
17.12.5
Борланбаған картон (хат, баспа, графикалық немесе өзге де мақсаттар үшін қолданылатындардан басқа)
17.12.51
Борланбаған сұр картон
17.12.59
Борланбаған өзге де картон
17.12.6
Өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және жылтыр мөлдір немесе жартылай мөлдір өзге де қағаз
17.12.60
Өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және жылтыр мөлдір немесе жартылай мөлдір өзге де қағаз
17.12.7
Өңделген қағаз және картон
17.12.71
Көп қабатты, борланбаған және сіңдірілмеген қағаз және картон

17.12.72
Бумага и картон крепированные, гофрированные, тисненые
или перфорированные, не включенные в другие группировки
17.12.73
Бумага и картон мелованные, используемые для письма,
печати, графических или прочих целей, с покрытием
каолином или веществами неорганическими прочими
17.12.74
Крафт-бумага мелованная (кроме используемой для письма,
печати и прочих графических целей) с покрытием каолином
или веществами неорганическими прочими

17.12.72
Басқа топтамаларға енгізілмеген крепирленген, гофраланған, батырылып бедерленген немесе перфорацияланған қағаз және картон
17.12.73
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатын, борланған қағаз және картон
17.12.74
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған крафт-қағаз (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)

17.12.75
Картон мелованный (кроме используемого для письма,
печати и прочих графических целей) с покрытием каолином
или веществами неорганическими прочими
17.12.76
Бумага копировальная, самокопировальная или переводная
в рулонах или листах шириной более 36 см
17.12.77
Бумага, картон, вата целлюлозная и полотно из волокна
целлюлозного с покрытием или пропиткой, окрашенные или
с печатным рисунком в рулонах или листах

17.12.75
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған картон (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)
17.12.76
Ені 36 см-ден астам орамдардағы немесе парақтардағы көшіру, өздігінен көшіру немесе аудару қағазы
17.12.77
Қағаз, картон, целлюлоза мақтасы, жабындысы бар немесе сіңдірілген целлюлоза талшықтарынан жасалған және орамдардағы немесе парақтардағы боялған немесе басылған суреті бар жайма қағаз

17.12.78
Картон мелованный, серый (кроме используемого для
письма, печати и графических целей прочих) с покрытием
каолином или веществами неорганическими прочими
17.12.79
Картон мелованный прочий (кроме используемого для
письма, печати и графических целей прочих) с покрытием
каолином или веществами неорганическими
20.12
Производство красителей и пигментов
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана

17.12.78
Каолинмен немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған сұр картон (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)
17.12.79
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған өзге де картон (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарда пайдаланылатындардан басқа)
20.12
Бояғыш заттар мен пигменттер өндірісі
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді; титан оксиді

20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их
производные; вещества красящие, не включенные в другие
группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы
на их основе; продукты органические синтетические,
используемые в качестве веществ флуоресцентных
отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы
на их основе

20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі құрамдар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар

20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины
и их соли, эфиры простые и сложные и производные
прочие; вещества красящие растительного или животного
происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические;
вещества дубильные неорганические; составы дубильные;
мягчители
20.12.24
Вещества красящие, не включенные в другие группировки;
неорганические продукты, применяемые в качестве
люминофоров
20.14
Производство прочих основных органических химических
веществ

20.12.22
Өсімдіктен алынған иленген сығындылар; таниндер және олардың тұздары, жай, күрделі және өзге де туынды эфирлер; өсімдік немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық синтетикалық иленген заттар; бейорганикалық илегіш заттар; илегіш қоспалар; жұмсартқыштар
20.12.24
Басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар; люминофор ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
20.14
Өзге де негізгі органикалық химиялық заттар өндірісі

20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные
или нитрозированные, галогенированные или
негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов прочие
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные,
сульфированные, нитрированные, нитрозированные
производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты
многоатомные, спирты циклические и их производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты
карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и их
производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их
производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые,
цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические
поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с
дополнительными кислородсодержащими функциональными
группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее
солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими
функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую
функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой
кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные
карбоксимидные группы; соединения, содержащие
функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными
группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические
прочие; соединения гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические
прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие
группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот
неорганических прочих (кроме, эфиров сложных кислоты
галоидоводородной) и их соли; их производные
галогенированные, сульфированные, нитрированные,
нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды,
ацетали и полуацетали; соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды,
ацетали и полуацетали и их производные
20.14.64
Ферменты и соединения органические прочие

20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклсіз көмірсутектер
20.14.12
Циклді көмірсутектер
20.14.13
Циклсіз көмірсутектердің галоидті туындылары
20.14.14
Сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған, галогенделген немесе галогенделмеген көмірсутектердің туындылары
20.14.19
Өзге де көмірсутек туындылары
20.14.2
Спирт, фенол, фенолоспирт және олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары; техникалық майлы спирт
20.14.21
Техникалық майлы спирт
20.14.22
Бір атомды спирт
20.14.23
Гликоль (екі атомды спирт: диолдар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенол, фенолоспирт және фенол туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.31
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Монокарбонды қанық циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қанық, цикланды, цикленді немесе циклотерпендік қышқылдар, поликарбонды циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Поликарбонды және құрамында қышқыл бар қосымша функционалдық топтары бар карбонды хош иісті қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтардан тұратын органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар аминді қосылыстар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимидті топтардан тұратын қосылыстар; функционалдық нитрильді топтардан тұратын қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Құрамында азот бар өзге де функционалдық топтардан тұратын қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар; өзге де гетероциклді қосылыстар
20.14.51
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар
20.14.52
Басқа топтарға енгізілмеген гетероциклді қосылыстар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдар мен өзге де бейорганикалық қышқылдардың (галоидті сутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) күрделі эфирлері және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген, нитрозаланған туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар; өзге де органикалық қосылыстар
20.14.61
Альдегидті функциясы бар қосылыстар
20.14.62
Кетонды функциялы және хинонды функциялы қосылыстар
20.14.63
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар және олардың туындылары
20.14.64
Ферменттер және өзге де органикалық қосылыстар

20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки
для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы и
антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие
крашение или фиксирующие красители и продукты
аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей;
ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и
стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не
включенные в другие группировки; алкилбензолы и
алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или стержней;
продукты химические и остаточные смежных производств,
не включенные в другие группировки

20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнiмдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегiш сұйықтықтары; антифриздер мен мұзеріткіштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнiмдер
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояйтын, бояуды тездететiн құралдар немесе бекiтушi бояулар және ұқсас өнiмдер
20.59.56
Металл заттардың бетiн улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдық өнiмдерi

20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие
группировки
21.1
Производство основных фармацевтических продуктов
21.10
Производство основных фармацевтических продуктов
21.10.1
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и
эфиры сложные
21.10.10
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и
эфиры сложные
21.10.2
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли
четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды;
амиды, их производные и соли

20.59.59
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де химиялық өнiмдер
21.1
Негізгі фармацевтикалық өнімдер өндірісі
21.10
Негізгі фармацевтикалық өнімдер өндірісі
21.10.1
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.10
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.2
Лизин, глютамит қышқылы және олардың тұздары; аммонийдің төрттік тұздары және гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары және тұздары

21.10.20
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли
четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды;
амиды, их производные и соли
21.10.3
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения
гетероциклические только с гетероатомами азота,
содержащими неконденсированное пиразольное кольцо,
пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо,
неконденсированное триазиновое кольцо или
фенотиазиновую систему неконденсированных колец
кислоты; нуклеиновые и их соли; гидантоин и его
производные
21.10.31
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения
гетероциклические только с гетероатомами азота,
содержащими неконденсированное пиразольное кольцо,
пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо,
неконденсированное триазиновое кольцо или
фенотиазиновую систему неконденсированных колец
кислоты; нуклеиновые и их соли; гидантоин и его
производные

21.10.20
Лизин, глютамит қышқылы және олардың тұздары; аммонийдің төрттік тұздары және гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары және тұздары
21.10.3
Басқа топтарға енгізілмеген лактондар; жетілмеген пиразоль сақинасы, пиримидон сақинасы, пиперазин сақинасы жетілмеген триазин сақинасы немесе гидантоин және жетілмеген сақиналардың фенотиазин жүйесі бар тек азоттың гетеатомдарымен гетероциклдік қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары
21.10.31
Басқа топтарға енгізілмеген лактондар; жетілмеген пиразоль сақинасы, пиримидон сақинасы, пиперазин сақинасы жетілмеген триазин сақинасы немесе жетілмеген сақиналардың гидантоин және фенотиазин жүйесі бар тек азоттың гетеатомдарымен гетероциклдік қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары

21.10.32
Сульфонамиды
21.10.4
Сахара, химически чистые, не включенные в другие
группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли,
не включенные в другие группировки
21.10.40
Сахара, химически чистые, не включенные в другие
группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли,
не включенные в другие группировки
21.10.5
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды, алкалоиды
растительные, их соли; антибиотики
21.10.51
Провитамины, витамины и их производные
21.10.52
Гормоны, их производные; стероиды, используемые
преимущественно как гормоны, прочие
21.10.53
Гликозиды, алкалоиды растительные, их соли, эфиры
простые и сложные и их производные
21.10.54
Антибиотики
21.10.6
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества
человека или животного, не включенные в другие
группировки
21.10.60
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества
человека или животного, не включенные в другие
группировки
21.2
Производство фармацевтических препаратов
21.20
Производство фармацевтических препаратов
21.20.1
Лекарства
21.20.11
Лекарства, содержащие пенициллин или антибиотики прочие
21.20.12
Лекарства, содержащие гормоны, но не антибиотики
21.20.13
Лекарства, содержащие алкалоиды или их производные, но
не гормоны или антибиотики
21.20.2
Препараты фармацевтические прочие
21.20.21
Сыворотки и вакцины иммунные
21.20.22
Препараты химические противозачаточные, основанные на
гормонах или спермицидах
21.20.23
Реагенты диагностические и препараты фармацевтические
прочие
21.20.24
Материалы перевязочные клейкие, кетгут и материалы
аналогичные, аптечки первой помощи
22.11.
Производство резиновых покрышек и камер; восстановление
резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или
велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или
автомобилей грузовых, для авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин
сельского и лесного хозяйства, машин производственных
прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные,
протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или
пластинах, листах или полосах

21.10.32
Сульфонамидтер
21.10.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.5
Провитаминдер, витаминдер және гормондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтары, олардың тұздары; антиобиотиктер
21.10.51
Провитаминдер, витаминдер және олардың туындылары
21.10.52
Гормондар, олардың туындылары; гормон ретінде айрықша қолданылатын стероидтар, басқалар
21.10.53
Гликозидтер, өсімдік алкалоидтары, олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және олардың туындылары
21.10.54
Антиобиотиктер
21.10.6
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.10.60
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтарға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.2
Фармацевтикалық препараттар өндірісі
21.20
Фармацевтикалық препараттар өндірісі
21.20.1
Дәрі-дәрмек
21.20.11
Құрамында пенициллин бар дәрілер немесе өзге де антибиотиктер
21.20.12
Құрамында гормондар бар дәрілер, бірақ антибиотиктер емес
21.20.13
Құрамында алколоидтер бар дәрілер немесе олардың туындылары, бірақ гормондар немесе антибиотиктер емес
21.20.2
Өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.21
Қан сарысуы және иммундық вакциналар
21.20.22
Гормондарға немесе спермицидтерге негізделген жүктілікке қарсы химиялық препараттар
21.20.23
Диагностикалық реагенттер және өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.24
Желімді таңу материалдары, кетгут және ұқсас материалдар, алғашқы жәрдемнің дәрі қобдишалары
22.11
Резеңке шиналар дөңгелекқап пен камералар өндіру; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтіру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдерiне, авиацияға арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге де өндiрiстiк машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлі ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтіруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар жасау
22.19.1
Бастапқы нысандағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке

22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или
пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина,
(кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов,
полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина,
(кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов,
полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме
эбонита)

22.19.10
Бастапқы нысандағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішіндер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, жеңдер мен шлангілер

22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме
эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из
резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из
резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме
эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме
эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки;
эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или
фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины вулканизированной,
кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в другие
группировки; эбонит во всех формах и изделия из него;
покрытия напольные и маты из пористой резины
22.21
Производство пластмассовых листов, камер для шин и
профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм;
прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм;
прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из
пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или
материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги
жесткие из пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс,
неармированные или некомбинированные с материалами
прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс,
неармированные или некомбинированные с материалами
прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
непористые
22.22
Производство пластиковых упаковок для товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих,
кроме полимеров этилена

22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, жеңдер мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.5
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Емізіктерді қоса алғанда эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған өзге де бұйымдар; барлық нысандағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пішімдерге арналған камералар жасау
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, айрықтар мен шлангілер және олардың фитингілтері
22.21.21
Ығыстырылған протеиннен немесе целлюлозды материалдардан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, айрықтар, қатты шлангілер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтіктер, шлангілер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар жасау
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)

22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс
аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс
аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и
эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в
рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки,
бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из
пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные
вместимостью более 300 литров, из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги
для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их
части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила,
линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не включенные
в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из
пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из
пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие
группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах
или плоской формы из пластмасс, шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие
плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые, кухонные,
туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной, указатели
светящиеся и изделия аналогичные из пластмасс, не
включенные в другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств, статуэтки и
украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
23.11
Производство листового стекла
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное,
листовое или профилированное, но не обработанное другим
способом
23.11.12
Стеклофлоат и стекло со шлифованной или полированной
поверхностью листовое, но не обработанное другим
способом

22.22.13
Қораптар, жәшіктер, тор тесікті ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдар
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын жасау
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсеніштері
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түріндегі пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған өзге де санитарлық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын ыдыстар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түріндегі созылмалы еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар жасау
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған өздігінен желімденетін ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектері, жарқырайтын көрсеткіштер және басқа топтамаларға енгізілмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлік құралдарына арналған фурнитура, мүсіндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластиктен жасалған өзге де бұйымдар
23.11
Табақ шыны өндiру
23.11.1
Табақ шыны
23.11.11
Құйылған және прокатты, тартылған немесе үрленген, табақ немесе кескінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Шыны-флоат және беті жылтыратылған немесе тегістелген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны

23.12
Формование и обработка листового стекла
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное,
сверленое, эмалированное или обработанное иным
способом, но не вставленное в раму или оправу
23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала
стеклянные
23.13
Производство полых стеклянных изделий
23.13.1
Стекло полое
23.13.11
Бутылки, банки, флаконы и прочая тара из стекла, кроме
ампул; пробки, крышки и средства укупорочные прочие из
стекла
23.13.12
Сосуды для питья (бокалы), кроме стеклокерамики
23.13.13
Изделия стеклянные, используемые для сервировки стола,
для кухни, принадлежности туалетные и канцелярские,
украшения интерьеров и изделия аналогичные
23.13.14
Колбы стеклянные для сосудов Дьюара и сосудов вакуумных
прочих
23.14
Производство стекловолокна
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия
прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.19
Производство и обработка прочих стеклянных изделий
23.19.1
Стекло полуобработанное, прочее
23.19.11
Стекло в массе в виде шаров (кроме микросфер), стержней
или трубок, необработанное
23.19.12
Блоки для мощения, кирпичи, плитки и изделия прочие из
стекла прессованного или отформованного, витражи и
изделия аналогичные; стекло многоячеистое или
пеностекло в блоках, плитах или формах аналогичных
23.19.2
Стекло техническое и прочее
23.19.21
Колбы стеклянные открытые для ламп электрических,
трубок электронно-лучевых или изделий аналогичных
23.19.22
Стекла для часов или для очков, не подвергнутые
оптической обработке; сферы полые и их сегменты для
производства такого стекла
23.19.23
Изделия стеклянные лабораторные, гигиенические или
фармацевтические; ампулы стеклянные
23.19.24
Части стеклянные ламп и арматуры осветительной,
иллюминированных знаков и изделий аналогичных
23.19.25
Изоляторы стеклянные электрические для электрических
машин и оборудования и принадлежностей к ним
23.19.26
Изделия из стекла, не включенные в другие группировки
23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие
(включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы)
из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и
материалы строительные керамические огнеупорные
аналогичные, кроме материалов из муки каменной
кремнеземистой или земель диатомитовых

23.12
Табақ шыныны жасау және өңдеу
23.12.1
Жасалған және өңделген табақ шыны
23.12.11
Иiлген, қырланған, оюланған, тесiлген, эмальданған немесе өзге тәсiлмен өңделген, бiрақ рамаға немесе жиектемеге қойылмаған табақ шыны
23.12.12
Сынығы жоқ шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулаушы бұйымдар; шыны айналар
23.13
Шұңғыл шыны бұйымдарын өндіру
23.13.1
Шұңғыл шыны
23.13.11
Бөтелкелер, банкалар, флакондар және ампуладан басқа шыныдан жасалған өзге де ыдыстар; шыныдан жасалған тығындар, қақпақтар және өзге де тығындау құралдары
23.13.12
Шыны қыштан басқа сусынға арналған ыдыстар (бокалдар)
23.13.13
Үстелді жабдықтау, ас үйге арналған шыны бұйымдар, дәретхана және кеңсе заттары, интерьер әшекейлері және ұқсас бұйымдар
23.13.14
Дьюар ыдыстарына және өзге вакуумды ыдыстарға арналған колбалар
23.14
Шыны талшығын өндіру
23.14.1
Шыны талшығы
23.14.11
Шыны талшықтан кесілген ленталар, тегістегіш, иірімжіп, тұлымдар
23.14.12
Шыны матадан басқа, шыны талшықтан жасалған бетперделер, кішкентай жөкелер, торлар, жұмсақ төсеніштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.19
Өзге де шыны бұйымдарын өндіру және өңдеу
23.19.1
Жартылай өңделген шыны, өзгелері
23.19.11
Шар (микросферадан басқа), өзек немесе түтікшелер түріндегі өңделмеген массадағы шыны
23.19.12
Бастырылған немесе қалыпқа салынған шыныдан жасалған қалыңдатуға арналған блоктар, кірпіштер, тақталар және өзге де бұйымдар, витраждар мен ұқсас бұйымдар; көп ұяшықты шыны немесе блоктардағы, табақтардағы немесе ұқсас қалыптардағы көбікті шыны
23.19.2
Техникалық және өзге шыны
23.19.21
Электр шамдарына, электронды-сәуле түтікшелеріне немесе ұқсас бұйымдарға арналған ашық шыны колбалар
23.19.22
Оптикалық өңдеуге түспеген сағаттарға немесе көзілдіріктерге арналған шыны; шұғыл сфералар және олардың сондай шыны өндіруге арналған сегменттері
23.19.23
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық шыны бұйымдар; шыны ампулалар
23.19.24
Шамдар мен жарықтандыру арматураларының, жарықпен әрленген және ұқсас бұйымдардың шыны бөлшектері
23.19.25
Электр машиналары мен жабдықтарына және олардың керек-жарақтарына арналған шыны электр оқшаулағыштар
23.19.26
Басқа топтамаларға енгізілмеген, шыныдан жасалған бұйымдар
23.20
Отқа төзiмдi бұйымдар өндiру
23.20.1
Отқа төзiмдi бұйымдар
23.20.11
Шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де керамикалық бұйымдар (тақталар, панельдер, щұңғыл брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді керамикалық кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары

23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и
составы аналогичные, не включенные в другие группировки
23.20.14
Изделия керамические огнеупорные необожженные; изделия
керамические огнеупорные технические, не включенные в
другие группировки
23.31
Производство керамических покрытий и плит
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Производство кирпича, черепицы и прочих строительных
изделий из обожженной глины
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины
обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов,
блоки несущие или блоки заполнения и изделия
аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная,
дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных,
украшения архитектурные и изделия керамические
строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб,
керамические
23.41
Производство керамических бытовых и декоративных
изделий
23.41.1
Изделия керамические бытовые и декоративные
23.41.11
Изделия столовые, кухонные, хозяйственные прочие и
принадлежности туалетные из фарфора
23.41.12
Изделия столовые, кухонные, хозяйственные прочие и
принадлежности туалетные, кроме из фарфора
23.41.13
Статуэтки и изделия декоративные керамические прочие
23.42
Производство керамического гигиенического
сантехнического оборудования
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Производство керамических электроизоляторов и
изолирующей арматуры
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая
керамические для машин, устройств и оборудования
электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая
керамические для машин, устройств и оборудования
электрических
23.44
Производство прочих технических керамических изделий
23.44.1
Изделия керамические технические прочие
23.44.11
Изделия керамические лабораторного, химического или
прочего технического назначения из фарфора
23.44.12
Изделия керамические лабораторного, химического или
прочего технического назначения, кроме изделий из
фарфора
23.49
Производство прочих керамических изделий
23.49.1
Изделия керамические прочие
23.49.11
Изделия керамические, используемые в сельском хозяйстве
и для транспортировки и упаковки товаров
23.49.12
Изделия керамические нестроительные прочие
23.51
Производство цемента, включая клинкеры
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и
цементы гидравлические аналогичные

23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен оған ұқсас құрамдар
23.20.14
Отқа төзімді күйдірілмеген керамикалық бұйымдар; басқа топтамаларға енгізілмеген отқа төзімді керамикалық техникалық бұйымдар
23.31
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар өндірісі
23.31.1
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар
23.32
Кірпіш, черепица және күйдірілген саздан жасалған өзге құрылыс материалдары өндірісі
23.32.1
Күйдiрiлген сазбалшықтан жасалған кiрпiштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Керамикалық құрылыс кiрпiштерi, еден блоктары, тасымалданатын блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзiмсiз керамикалық ұқсас бұйымдар
23.32.12
Отқа төзiмсiз төбе жабатын керамикалық черепица, дефлекторлар, түтiндiктер мен тарту мұржаларын қаптауыштар, сәулет әшекейлерi мен өзге керамикалық құрылыс бұйымдары
23.32.13
Керамикалық түтікшелер, құбырлар, су бұрғыштар мен құбырларға арналған фитингілер
23.41
Керамикалық және сәндік керамикалық бұйымдар
23.41.1
Керамикалық және сәндік керамикалық бұйымдар
23.41.11
Фарфордан жасалған асхана, ас үй, өзге де шаруашылық бұйымдар және дәретханалық керек-жарақтар
23.41.12
Фарфордан басқа жасалған асхана, ас үй, өзге де шаруашылық бұйымдар және дәретханалық керек-жарақтар
23.41.13
Басқа сәндік керамикалық мүсіншелер мен бұйымдар
23.42
Санитарлық-техникалық керамикалық гигиеналық жабдық өндірісі
23.42.1
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.42.10
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.43
Керамикалық оқшаулағыштар мен және оқшаулағыш арматура өндірісі
23.43.1
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы қыш арматура
23.43.10
Машиналарға, электр құрылғылар мен жабдықтарға арналған электр оқшаулағыштар және керамикалық оқшаулаушы арматура
23.44
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар өндiрісі
23.44.1
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар өндiрісі
23.44.11
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.44.12
Фарфордан жасалған бұйымдардан басқа, зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.49
Өзге де керамикалық бұйымдар өндірісі
23.49.1
Өзге де керамикалық бұйымдар өндірісі
23.49.11
Ауыл шаруашылығында пайдаланылатын және тауарларды тасымалдауға және орауға арналған керамикалық бұйымдар
23.49.12
Өзге де құрылыстық емес керамикалық бұйымдар
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлерi
23.51.12
Портландцемент, сазбалшықты цемент, қожды цемент және гидравликалық ұқсас цемент

23.70.
Резка, обработка и отделка камня
23.70.1
Камень обработанный для памятников, отделки и
строительства
23.70.11
Мрамор, травертин, алебастр, обработанные для
памятников, отделки и строительства и изделия из них
(кроме брусчатки, бордюрных камней, плит каменных,
черепицы и изделий аналогичных); гранулы искусственно
окрашенные, щебенка и порошок из мрамора, травертина
23.70.12
Камень обработанный прочий для памятников, отделки и
строительства и изделия из него; гранулы и порошки из
камня природного прочего, искусственно окрашенного;
изделия из сланца агломерированного

23.70
Тасты кесу, өңдеу және әрлеу
23.70.1
Ескерткiштер, әрлеу және құрылыс үшiн өңделген тас
23.70.11
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген мәрмәр, травертин, алебастр және олардан жасалған бұйымдар (кеспе, жиек тастар, тас тақталар, черепица және ұқсас бұйымдардан басқа); жасанды түрде боялған гранулалар, мәрмәрден, травертиннен және алебастрдан жасалған қиыршық тас пен ұнтақ
23.70.12
Ескерткiштер, әрлеу және құрылыс үшiн өңделген басқа тастар және олардан жасалған бұйымдар; табиғи, жасанды түрде боялған тастан жасалған киыршық тас пен гранулалар; агломерленген сланецтен жасалған бұйымдар

23.91
Производство абразивных изделий
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия
аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из
камня природного, материалов абразивных
агломерированных природных или искусственных, или из
керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или
зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или
прочей
23.99
Производство прочей неметаллической минеральной
продукции, не включенной в другие группировки

23.91
Абразивтi бұйымдар өндiрісі
23.91.1
Абразивтi бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломерленген абразивтi материалдардан, немесе қыштан жасалған диiрмен тастар, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi және тегiстеуге арналған жиектеусiз бұйымдар
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивтi ұнтақ немесе мата, қағаз, қатырма қағаз немесе өзге де материалдар негiзiндегi ұнтақ
23.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды өнiм өндiрісі

23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не
включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе
асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или
асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и
изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных
природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте
природном или связанных с ними субстанциях

23.99.1
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негiзiндегi қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегiштерге, муфталарға және құрастырылмаған қалыптағы ұқсас типтi бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негiзделген битум қоспалары

23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или
полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не включенные в
другие группировки
24.2
Производство труб, трубопроводов, профилей, фитингов из
стали
24.20
Производство труб, трубопроводов.ю профилей, фитингов
из стали
24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые бесшовные из
стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные стальные
24.20.12
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и
газовых, бесшовные, стальные
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили пустотелые
стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с наружным
диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с наружным
диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.22
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяные и
газовые, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм,
стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения, сварные, с
наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепанные
или соединенные аналогичным способом, круглого сечения
с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром не более
406,4 мм, стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с наружным
диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и
газовых, сварные, с наружным диаметром не более 406,4
мм, стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие, сварные, круглого сечения с
наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения, сварные, с наружным
диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или
соединенные аналогичным способом, с наружным диаметром
не более 406,4 мм, стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные, не литые
24.3
Производство прочих стальных изделий путем первичной
обработки
24.31
Производство прочих стальных изделий путем первичной
обработки
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
легированной, кроме стали нержавеющей

23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негiзiнде жасалған өнiмдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды өнiмдер
24.2
Болаттан жасалған құбырлар, құбыржолдар профильдер мен фитингтер өндірісі
24.20
Болаттан жасалған құбырлар, құбыржолдар профильдер мен фитингтер өндірісі
24.20.1
Әртүрлі диаметрлі құбырлар, болаттан жасалған жіксіз қуыс кесекті профильдер
24.20.11
Мұнай-газ құбырларына арналған болаттан жасалған жіксіз құбырлар
24.20.12
Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған жіксіз болат, орнықты және бұрғылау құбырлары
24.20.13
Шеңбер қималы болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.14
Шеңберлі емес қималы болат құбырлар мен түтікшелер және қуыс денелі пішімдер
24.20.2
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам шеңбер қималы дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.21
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, мұнай және газ құбырларына арналған болат дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.22
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған тігіссіз болат, орнықты және бұрғылау құбырлары
24.20.23
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, басқа шеңбер қималы болаттан жасалған дәнекерлеу құбырлары мен түтікшелері
24.20.24
Сыртқы диаметрі 406,4 мм-астам, ашық тігісті немесе шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген шеңбер қималы болат құбырлар және түтікшелер
24.20.3
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын дәнекерленген болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.31
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай-газ құбырларына арналған дәнекерленген болат құбырлар
24.20.32
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған тігіссіз орнықты және бұрғылау болат құбырлары
24.20.33
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын дәнекерленген басқа болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.34
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, қимасы шеңбер қималы емес дәнекерленген басқа болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.35
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, ашық тігісті немесе шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген басқа болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.3
Бастапқы өңдеу арқылы өзге де болат бұйымдар өндіру
24.31
Бастапқы өңдеу арқылы өзге де болат бұйымдар өндірісі
24.31.1
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.10
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.2
Тоттанбайтын болаттан басқа, легирленген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер

24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
нержавеющей
24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали
нержавеющей
24.32
Холодная прокатка лент и узких полос
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без
покрытия, стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без
покрытия, стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный,
плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный,
плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.33
Холодная формовка или фальцовка
24.33.1
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или из
стали гибкой
24.33.11
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или
гибкой из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или
гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.3
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.34
Производство проволоки путем холодного вытягивания
24.34.1
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.11
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из
стали нелегированной (углеродистой)
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из
стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из
стали легированной прочей
24.4
Производство основных благородных и цветных металлов
24.41
Производство благородных (драгоценных) металлов
24.41.1
Серебро, необработанное и полуобработанное, или в виде
порошка
24.41.10
Серебро, необработанное и полуобработанное, или в виде
порошка

24.31.20
Тоттанбайтын болаттан басқа, легирленген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.32
Таспаларды және енсіз жолақтарды суықтай басу
24.32.1
Ені 600 мм дейін салқындай илектелген, жабындысыз болат жазық илек
24.32.10
Ені 600 мм кем салқындай басылған, жабындысыз болат жазық илек
24.32.2
Гальвандық немесе басқа жабындысы бар ені 600 мм кем салқындай басылған жазық илек
24.32.20
Гальвандық немесе баска жабындысы бар ені 600 мм дейін салқындай басылған жазық илек
24.33
Салқын қалыптау немесе бектеу
24.33.1
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Суықтай немесе икемді штамптау арқылы алынған легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.12
Суықтай немесе икемді штамптау арқылы алынған тоттанбайтын болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.20
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.3
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.33.30
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.34
Сымдарды салқындай созу өндірісі
24.34.1
Салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.11
Легирленбеген (көміртекті) болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.13
Өзге де легирленбеген болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.4
Негізгі бағалы және түсті металдарды өндіру
24.41
Асыл (қымбат бағалы) металдар өндірісі
24.41.1
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.10
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі күміс

24.41.2
Золото, необработанное или полуобработанное, или в виде
порошка
24.41.20
Золото, необработанное или полуобработанное, или в виде
порошка
24.41.3
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные
или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.30
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные
или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.4
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро
полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей
обработки
24.41.40
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро
полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей
обработки
24.41.5
Металлы неблагородные (недрагоценные),
полуобработанные, плакированные серебром, без
дальнейшей обработки; металлы неблагородные
(недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные,
плакированные платиной, без дальнейшей обработки

24.41.2
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.20
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.3
Платина және өңделмеген және жартылай өңделген, немесе ұнтақ түріндегі өзге де бағалы металдар
24.41.30
Платина және өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түріндегі өзге де бағалы металдар
24.41.4
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, алтын жалатылған күміс
24.41.40
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, алтын жалатылған күміс
24.41.5
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, күміс жалатылған металдар; бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз, жартылай өңделген платина жалатылған күміс немесе алтын

24.41.50
Металлы неблагородные (недрагоценные),
полуобработанные, плакированные серебром, без
дальнейшей обработки; металлы неблагородные
(недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные,
плакированные платиной, без дальнейшей обработки
24.42.2
Полуфабрикаты из алюминия или сплавов алюминиевых
24.42.21
Порошки и чешуйки алюминиевые, кроме порошков и чешуек,
предназначенных для использования в качестве красителей
и красок

24.41.50
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, күміс жалатылған металдар; бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз, жартылай өңделген платина жалатылған күміс немесе алтын
24.42.2
Алюмийден немесе алюминий қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.42.21
Бояғыштар мен бояулар ретінде қолдануға арналған, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, алюминий ұнтақтар мен қабыршықтар

24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия, толщиной
более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной (не считая основы) не более
0,2 мм
24.42.26
Трубы диаметров большого и малого или фитинги для труб
из алюминия
24.43
Производство свинца, цинка и олова
24.43.2
Полуфабрикаты из свинца, цинка и олова и их сплавы
24.43.21
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из свинца; порошки
и чешуйки свинцовые, кроме порошков и чешуек,
предназначенных для использования в качестве красителей
и красок, электропровода изолированного
24.43.22
Пыль, порошки и чешуйки цинковые, кроме гранул,
порошков и чешуек, предназначенных для использования в
качестве красителей и красок, электропровода
изолированного
24.43.23
Прутки, стержни, профили и проволока цинковые; плиты,
листы, полосы, лента и фольга цинковые
24.43.24
Прутки, стержни, профили и проволока оловянные
24.44
Производство меди
24.44.2
Полуфабрикаты из меди и сплавов медных
24.44.21
Порошки и чешуйки медные, кроме меди цементационной,
порошков и красок, используемых при приготовлении
красок ("бронзы" или "золота"), дроби
24.44.22
Прутки, стержни и профили из меди, кроме стержней и
прутков, полученных литьем или спеканием заготовок для
производства проволоки
24.44.23
Проволока медная
24.44.24
Плиты, листы, полосы и лента из меди и сплавов медных
толщиной более 0,15 мм, кроме листа просечно-вытяжного,
полосы электроизолированной
24.44.25
Фольга медная толщиной не более 0,15 мм
24.44.26
Трубы диаметров большого и малого из меди или фитинги
для них
24.45
Производство прочих цветных металлов
24.45.2
Полуфабрикаты из никеля или сплавов никелевых
24.45.21
Порошки и чешуйки никелевые, кроме агломератов оксидов
никеля
24.45.22
Прутки, стержни, профили и проволока из никеля, кроме
стержней, прутков и профилей, предназначенных для
использования в конструкциях, стержней и проволоки
изоляционной, проволоки эмалированной
24.45.23
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из никеля, кроме
листа просечно-вытяжного
24.45.24
Трубы диаметров большого и малого из никеля или фитинги
для них
24.45.3
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола
и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.45.30
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола
и остатки, содержащие металлы или соединения металлов

24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен пішімдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Жуандығы 0,2 мм астам, алюминийден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар мен таспалар
24.42.25
Жуандығы (негізін санамағанда) 0,2 мм аспайтын алюминий фольга
24.42.26
Алюминийден жасалған үлкен және шағын диаметрлі құбырлар немесе құбырларға арналған фитингілер
24.43
Қорғасын, мырыш, және қалайы өндірісі
24.43.2
Қорғасыннан, мырыштан және қалайыдан жасалған жартылай фабрикаттар және олардың қорытпалары
24.43.21
Қорғасыннан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, таспа және фольга; бояғыштар мен бояулар, оқшау электр өткізгіш ретінде қолдануға арналған, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, қорғасын ұнтақтар мен қабыршықтар
24.43.22
Бояғыштар мен бояулар, оқшау электр ретінде қодануға арналған, гранулалар, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, мырыш тозаңы, ұнтақтары мен қабыршықтары
24.43.23
Мырыш шыбықтар, өзектер, пішімдер мен сымдар; мырыш тақталар, табақтар, жолақтар, таспа мен фольга
24.43.24
Қалайы шыбықтар, өзектер, пішімдер және сымдар
24.44
Мыс өндіру
24.44.2
Мыстан және мыс қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.44.21
Бояулар ("қола" немесе "алтын"), бытыра дайындауда қолданылатын ұнтақтар мен қабыршақтардан, цементациялық мыстан басқа, мыс ұнтақтар мен қабыршықтар
24.44.22
Сым өндіруге арналған дайындамаларды құю немесе біріктіру арқылы алынған өзектер мен шыбықтардан басқа, мыстан жасалған шыбықтар, өзектер мен пішімдер
24.44.23
Мыс сым
24.44.24
Електен өткізу-сору табақтарынан, электр оқшауланған жолақтардан басқа, жуандығы 0,15 мм асатын мыс және мыс қорытпаларынан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар және таспа
24.44.25
Жуандығы 0,15 мм аспайтын мыс фольга
24.44.26
Мыстан жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингілер
24.45
Басқа түсті металдар өндіру
24.45.2
Никельден немесе никель қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.45.21
Никель оксидтерінің агломераттарынан басқа, никель ұнтақтары мен қабыршақтары
24.45.22
Конструкцияларда қолдануға арналған өзектер мен оқшалау сымдары, эмальдағы сымдарға арналған өзектер, шыбықтар мен пішімдерден басқа никельден жасалған шыбықтар, өзектер, пішімдер мен сымдар
24.45.23
Електен өткізу-сору табақтарынан басқа, никелден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, лента мен фольга
24.45.24
Никельден жасалған үлкен және шағын диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингілер
24.45.3
Басқа түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдардан немесе металл қосылыстарынан тұратын керметтер, күл мен қалдықтар
24.45.30
Басқа түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдардан немесе металл қосылыстарынан тұратын керметтер, күл мен қалдықтар

27.11.26
Генераторы переменного тока синхронные
27.11.3
Установки электрогенераторные и преобразователи
вращающиеся электрические
27.11.31
Установки электрогенераторные с двигателем внутреннего
сгорания поршневым с воспламенением от сжатия
27.11.32
Установки электрогенераторные с двигателем поршневым с
искровым зажиганием, установки электрогенераторные
прочие; преобразователи электрические вращающиеся
27.11.4
Трансформаторы электрические
27.11.41
Трансформаторы с жидким диэлектриком
27.11.42
Трансформаторы прочие малой мощности (не более 16 кВА)
27.11.43
Трансформаторы прочие большой мощностью (более 16 кВА)
27.11.5
Сопротивления балластные для ламп или трубок
газоразрядных; преобразователи статические; катушки
индуктивности прочие
27.11.50
Сопротивления балластные для ламп или трубок
газоразрядных; преобразователи статические; катушки
индуктивности прочие
27.11.6
Части электродвигателей, генераторов и трансформаторов
27.11.61
Части электродвигателей и генераторов
27.11.62
Части трансформаторов электрических, катушек
индуктивности и преобразователей статических
27.12
Производство электрораспределительной и регулирующей
аппаратуры
27.12.1
Аппаратура для отключения, переключения или защиты
электрических цепей на напряжение свыше 1000 В
(аппаратура высоковольтная)
27.12.10
Аппаратура для отключения, переключения или защиты
электрических цепей на напряжение свыше 1000 В
(аппаратура высоковольтная)
27.12.2
Аппаратура для отключения, переключения или защиты
электрических цепей на напряжение не более 1000 В
(аппаратура низковольтная)
27.12.21
Плавкие предохранители на напряжение не более 1000 В
27.12.22
Выключатели автоматические на напряжение не более 1000
В (низковольтные)
27.12.23
Аппаратура защиты электрических цепей, не включенная в
другие группировки, на напряжение не более 1000 В
27.12.24
Реле на напряжение не более 1000 В
27.12.3
Щиты распределительные
27.12.31
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные
аппаратурой для отключения, переключения или защиты
электрических цепей на напряжение не более 1000 В
27.12.32
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные
аппаратурой для отключения, переключения или защиты
электрических цепей на напряжение свыше 1000 В
27.12.4
Части для электрораспределительной и регулирующей
аппаратуры
27.12.40
Части для электрораспределительной и регулирующей
аппаратуры
27.2
Производство батарей и аккумуляторов
27.20
Производство батарей и аккумуляторов
27.20.1
Элементы первичные и батареи элементов первичных и их
части

27.11.26
Синхронды айнымалы ток генераторлары
27.11.3
Электр генераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.31
Қысылудан тұтанатын ішкі поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар
27.11.32
Ұшқындап от алатын поршеньді қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар, басқа электр генераторлық қондырғылар; айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.4
Электр трансформаторлар
27.11.41
Сұйық диэлектригі бар трансформаторлар
27.11.42
Қуаттылығы аз (16кВт аспайтын) өзге де трансформаторлар
27.11.43
Қуаттылығы көп (16кВт аспайтын) өзге де трансформаторлар
27.11.5
Газ разрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статистикалық түрлендіргіштер; басқа индукция орамдары
27.11.50
Газ разрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статистикалық түрлендіргіштер; басқа индукция орамдары
27.11.6
Электроқозғалтқыштар, генераторлар мен трансформаторлардың бөлшектері
27.11.61
Электр қозғалтқыштар, генераторларлардың бөлшектері
27.11.62
Электр қозғалтқыштар трансформаторларының, индукция орамдары мен статистикалық түрлендіргіштердің бөлшектері
27.12
Электр таратушы және реттеуші аппаратура өндірісі
27.12.1
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.10
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.2
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (төмен вольтты аппаратура)
27.12.21
1000 В аспайтын кернеуге арналған балқығыш сақтандырғыштар
27.12.22
1000 В аспайтын қуатты автоматты айырғыштар (төмен вольтты)
27.12.23
Басқа топтарға енгізілмеген, 1000 В аспайтын электр тізбектерін қорғайтын аппаратура
27.12.24
1000 В аспайтын кернеуге арналған реле
27.12.3
Тарату қалқандары
27.12.31
1000 В аспайтын кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған тарату қалқандары және басқа панельдер
27.12.32
1000 В аспайтын қуатты электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған тарату қалқандары және басқа панельдер
27.12.4
Электр таратушы және реттеуші аппаратураларға арналған бөлшектер
27.12.40
Электротаратушы және реттеуші аппаратураларға арналған бөлшектер
27.2
Батареялар мен аккумуляторлар өндірісі
27.20
Батареялар мен аккумуляторлар өндірісі
27.20.1
Бастапқы элементтер мен бастапқы элемент батареялары және олардың бөлшектері

27.40.25
Светильники электрические подвесные, потолочные и
настенные
27.40.3
Светильники и устройства осветительные прочие
27.40.31
Лампы импульсные (фотовспышки, лампы-вспышки в форме
куба и изделия аналогичные)
27.40.32
Наборы осветительные, используемые для украшения
новогодних елок
27.40.33
Прожекторы и лампы осветительные узконаправленного
света
27.40.39
Лампы электрические и устройства осветительные прочие
27.40.4
Части ламп и оборудования осветительного
27.40.41
Части ламп накаливания или ламп газоразрядных
27.40.42
Части светильников и устройств осветительных
27.51
Приборы бытовые электрические
27.51.1
Холодильники и морозильники; машины стиральные; одеяла
электрические; вентиляторы
27.51.11
Холодильники и морозильники бытовые
27.51.12
Машины посудомоечные бытовые
27.51.13
Машины стиральные и машины для сушки одежды бытовые
27.51.14
Одеяла электрические
27.51.15
Вентиляторы и шкафы вытяжные или рециркуляционные
бытовые
27.51.2
Приборы бытовые электрические прочие, не включенные в
другие группировки
27.51.21
Приборы электромеханические бытовые со встроенным
электродвигателем
27.51.22
Бритвы и машинки для стрижки волос со встроенным
электродвигателем
27.51.23
Приборы электротермические для укладки и завивки волос,
сушки волос или рук; утюги электрические
27.51.24
Приборы электронагревательные бытовые прочие
27.51.25
Водонагреватели электрические и приборы
водонагревательные быстрого или продолжительного
нагрева и нагреватели воды погружные
27.51.26
Электрообогреватели помещений или почвы
27.51.27
Печи микроволновые
27.51.28
Печи прочие; котлы варочные, плиты кухонные, жаровни;
грили, ростеры
27.51.29
Сопротивления электрические нагревательные
27.51.3
Части приборов электрических бытовых
27.51.30
Части приборов электрических бытовых
27.90.7
Электросигнализация, оборудование для обеспечения
безопасности или управления транспортными потоками для
железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних
водных путей, стоянок для автомобилей, портовых
сооружений или летных полей
27.90.70
Электросигнализация, оборудование для обеспечения
безопасности или управления транспортными потоками для
железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних
водных путей, стоянок для автомобилей, портовых
сооружений или летных полей
27.90.8
Части конденсаторов электрических, резисторов,
реостатов и потенциометров
27.90.81
Части конденсаторов электрических
27.90.82
Части резисторов, реостатов и потенциометров
28.11
Производство двигателей и турбин, кроме авиационных,
автомобильных и мотоциклетных двигателей

27.40.25
Аспалы, төбеге, қабырғаға ілетін электр шырақтары
27.40.3
Өзге де шырақтар және басқа жарықтандыру құрылғылары
27.40.31
Импульсты шамдар (фотожарқылдау, куб пішініндегі жарқылдауық шам және ұқсас бұйымдар)
27.40.32
Жаңа жылдық шыршаны әшекейлеу үшін қолданылатын жарықтандыру жинақтары
27.40.33
Прожекторлар мен жіңішке бағытталған жарық шамдары
27.40.39
Электр шамдары және басқа жарықтандыру құрылғылары
27.40.4
Шамдар мен жарықтандыру жабдықтарының бөлшектері
27.40.41
Қыздыру шамдарының немесе газ разрядты шамдардың бөлшектері
27.40.42
Шырақтар мен жарықтандыру жабдықтарының бөлшектері
27.51
Тұрмыстық-электр аспаптарын өндiру
27.51.1
Тоңазытқыштар мен мұздатқыштар; кiр жуғыш машиналар; электр көрпелер; желдеткiштер
27.51.11
Тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
27.51.12
Тұрмыстық ыдыс жуу машиналары
27.51.13
Тұрмыстық кiр жуғыш машиналар мен киiмдердi кептiруге арналған машиналар
27.51.14
Электр көрпелер
27.51.15
Тұрмыстық желдеткiштер мен ауа сорғыш немесе рецеркуляциялық шкафтар
27.51.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге де тұрмыстық электр құралдары
27.51.21
Қоса құрылған электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электр механикалық құралдар
27.51.22
Қоса құрылған электр қозғалтқышы бар ұстаралар мен шаш алуға арналған машинкалар
27.51.23
Шашты әсемдеуге және бұйралауға, кептiруге; шашты немесе қолды кептiруге арналған электр термиялық құралдар; электр үтiктер
27.51.24
Өзге де тұрмыстық электржылытқыш құралдар
27.51.25
Электр сужылытқыштар және тез немесе ұзақ жылытатын су жылыту құралдары мен батыратын су жылытқыштар
27.51.26
Үй-жайларға немесе топыраққа арналған электр жылытқыштар
27.51.27
Қысқа толқынды пештер
27.51.28
Өзге де пештер; пiсiру қазандары, ас үй плиталары, тұтқалы табалар; грильдер, ростерлер
27.51.29
Электр жылыту кедергiлерi
27.51.3
Тұрмыстық электр құралдарының бөлшектерi
27.51.30
Тұрмыстық электр құралдарының бөлшектерi
27.90.7
Электр дабыл, қауіпсіздікті немесе теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық жайлар немесе жазғы алаңдарда көлік ағындарын басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар
27.90.70
Электр дабыл, қауіпсіздікті немесе теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық жайлар немесе жазғы алаңдарда көлік ағындарын басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар
27.90.8
Электр конденсаторлардың, резисторлардың, реостаттар мен потенциометрлердің бөлшектері
27.90.81
Электр конденсаторлардың бөлшектері
27.90.82
Резисторлар, реостаттар мен потенциометрлердің бөлшектері
28.11
Авиация, автомобиль және мотоцикл қозғалтқыштарынан басқа, қозғалтқыштар мен турбиналар өндiру

28.13.32
Части насосов воздушных или вакуумных, компрессоров
воздушных или газовых, вентиляторов, шкафов вытяжных
28.14
Производство прочих кранов и вентилей
28.14.1
Краны, вентили, клапаны и арматура аналогичная для
трубопроводов, корпусов котлов, цистерн, баков и
емкостей аналогичных
28.14.11
Клапаны редукционные, регулирующие, контрольные и
предохранительные
28.14.12
Краны, вентили, клапаны для раковин, моек, биде,
унитазов, ванн и арматура аналогичная; вентили для
радиаторов центрального отопления
28.14.13
Клапаны распределительные, затворы шиберные, клапаны
шаровые и прочие
28.14.2
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной
28.14.20
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной
28.15
Производство подшипников, шестеренок, элементов
зубчатых передач и приводов
28.15.1
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.10
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.2
Подшипники, колеса и передачи зубчатые и элементы
приводов прочие
28.15.21
Цепи роликовые и шарнирные из металлов черных
28.15.22
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые)
и кривошипы
28.15.23
Корпуса подшипников и подшипники скольжения
28.15.24
Колеса и передачи зубчатые; винты ходовые шариковые;
коробки передач и переключатели скоростей прочие
28.15.25
Маховики и шкивы, включая полиспасты
28.15.26
Муфты и соединения шарнирные, включая универсальные
28.15.3
Части подшипников, передач зубчатых и элементов
приводов
28.15.31
Шарики, иглы и ролики; части подшипников шариковых или
роликовых
28.15.32
Части цепей шарнирных из металлов черных
28.15.39
Части подшипников и элементов приводов, не включенные в
другие группировки
28.21
Производство плит, печей и печных горелок
28.21.1
Печи, горелки печные и их части
28.21.11
Горелки печные; топки механические и решетки
колосниковые; устройства механические для удаления золы
и устройства аналогичные
28.21.12
Печи и камеры промышленные или лабораторные
электрические; оборудование нагревательное индукционное
или диэлектрическое
28.21.13
Печи и камеры промышленные или лабораторные
электрические; оборудование нагревательное индукционное
или диэлектрическое
28.21.14
Части топок печных и печей
28.22
Производство подъемного и транспортировочного
оборудования
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.11
Тали и подъемники, не включенные в другие группировки
28.22.12
Лебедки установок шахтных подъемных надшахтного
размещения; лебедки специальные для работы под землей;
лебедки прочие и кабестаны

28.13.32
Ауа немесе вакуумдық сорғылардың, ауа немесе газ компрессорларының, желдеткiштердiң, ауаны copy шкафтарының бөлшектерi
28.14
Өзге де шүмектер мен вентильдер өндiрісі
28.14.1
Су құбырларына, қазандық корпустарына, цистерналар, бактар мен ұқсас ыдыстарға арналған крандар, вентильдер, клапандар және ұқсас арматуралар
28.14.11
Редукциялық, реттеушi, бақылау және сақтандырғыш клапандар
28.14.12
Раковиналар, жуғыштар, биде, унитаз, ванналарға арналған крандар, вентильдер, клапандар және ұқсас арматура; орталық жылу радиаторларына арналған вентильдер
28.14.13
Таратушы клапандар, сұқпажапқыш клапандар, шар клапандар және басқалар
28.14.2
Крандар мен клапандардың және ұқсас арматураның бөлшектерi
28.14.20
Крандар мен клапандардың және ұқсас арматураның бөлшектерi
28.15
Мойынтiректер, жетектер және тiстi берiлiстер элементтерiнің және жетектер өндiрісі
28.15.1
Шариктi немесе роликтi мойынтiректер
28.15.10
Шариктi немесе роликтi мойынтiректер
28.15.2
Мойынтiректер, тiстi доңғалақтар мен берiлiстер және жетек элементтерi
28.15.21
Қара металдан жасалған роликтi және топсалы шынжырлар
28.15.22
Трансмиссиялық бiлiктер (жұдырық және иiндi бiлiктердi қоса алғанда) және кривошиптер
28.15.23
Подшипник корпустары және сырғанау мойынтiректерi
28.15.24
Тiстi доңғалақтар мен берiлiстер; жүрiстi шариктi бұрамалар; тапсырмалар қорабы және жылдамдықтарды ауыстырып қосқыш
28.15.25
Полиспасталарды қоса алғанда, сермерлер мен шкивтер
28.15.26
Әмбебап түрлерiн қоса алғанда, муфталар мен топсалы қосылыстар
28.15.3
Мойынтiректер, тiстi берiлiстер мен жетек элементтерiнiң бөлшектерi
28.15.31
Шариктер, инелер мен роликтер; шариктi немесе роликтi мойынтiректердiң бөлшектерi
28.15.32
Қара металдардан жасалған топсалы шынжыр бөлшектерi
28.15.39
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, мойынтiректер мен жетек элементтерiнiң бөлшектерi
28.21
Плиталар, пештер және пеш оттықтарын өндiру
28.21.1
Пештер мен пеш шiлтерлерi және олардың бөлшектерi
28.21.11
Пеш шiлтерлерi; механикалық оттықтар және масақты шарбақтар; күлдi жоюға арналған механикалық құрылғылар және ұқсас құрылғылар
28.21.12
Өнеркәсiптiк немесе зертханалық электр пештер мен камералар; индукциялық немесе электрлiк емес қыздыру жабдықтары
28.21.13
Өнеркәсiптiк немесе зертханалық электр пештер мен камералар; индукциялық немесе электрлiк емес қыздыру жабдықтары
28.21.14
Пеш оттықтары мен пеш бөлшектерi
28.22
Көтеру және тасымалдау жабдықтарын өндiру
28.22.1
Көтергiш-көлiк жабдықтары мен оның бөлшектерi
28.22.11
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, тальдар мен көтергiштер
28.22.12
Шахта үстiнде орналастырылған шахталық көтергiш қондырғыларының жүк арбасы; жер астында жұмыс iстеуге арналған арнайы арбалар; басқа арбалар мен кабестандар

28.22.13
Домкраты; механизмы для поднятия транспортных средств
28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы подъемные
подвижные, транспортеры стоечные и
автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами, погрузчики
прочие; тракторы для использования на перронах
железнодорожных станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и дорожки
пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры
непрерывного действия для товаров или материалов
28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное, погрузочное или
разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и
погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов
подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов
подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.23
Производство офисной техники и оборудования (за
исключением компьютеров и периферийного оборудования)
28.23.1
Машины пишущие, машины для обработки текста, машины
вычислительные
28.23.11
Машины пишущие и машины для обработки текста
28.23.12
Калькуляторы и карманные машины записи, воспроизведения
и визуального представления данных с функциями
калькулятора
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты кассовые, аппараты для
франкирования отправлений почтовых, машины билетные и
машины аналогичные с устройствами счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с системой оптической или типа
контактного и аппараты термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин пишущих и вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности оборудования офисного прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин фотокопировальных с
системой оптической или контактного типа, машины
термокопировальные
28.24
Производство ручных электрических инструментов
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические; инструменты
ручные пневматические с двигателем встроенным
неэлектрическим прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со встроенным
электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с двигателем
встроенным неэлектрическим прочие
28.24.2
Части инструментов ручных электромеханических и
пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических ручных со
встроенным электродвигателем
28.24.22
Части инструментов ручных электромеханических и
пневматических прочие
28.25
Производство промышленного холодильного и
вентиляционного оборудования

28.22.13
Домкраттар; көлiк құралдарын көтеруге арналған механизмдер
28.22.14
Деррик-крандар; көтергiш крандар; жылжымалы көтергiш фермалар, тiреуiш транспортерлер және көтергiш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегiштер, басқа тиегiштер; темiржол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтiлер, скиптiк көтергiштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргiншi жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздiксiз қозғалысына арналған пневматикалық көтергiштер мен басқа конвейерлер
28.22.18
Көтергiш-көлiк жабдығы, өзге де тиеу немесе түсiру жабдықтары
28.22.19
Көтергiш-көлiк және жүк тиеу-түсiру жабдықтарының бөлшектерi
28.22.2
Шөмiштер, қауғалар, грейфеолер және көтергiш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.22.20
Шөмiштер, қауғалар, грейферлер және көтергiш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.23
Офистiк техниканы және жабдықты өндiру (компьютерлерден және перифериялық жабдықтан басқа)
28.23.1
Жазу машиналары, мәтiндi өңдеу машиналары, есептеу машиналары
28.23.11
Жазу машиналары және мәтiндi өңдеу машиналары
28.23.12
Калькуляторлар мен калькулятор функциясы бар деректердi жазу, көрсету көрнекi ұсыну қалта машиналалары
28.23.13
Бухгалтерлiк машиналар, касса аппараттары, почта жөнелтiмдерiн франкiлеу аппараттары, билет машиналары және есептеуiш құрылғыларға ұқсас өзге де машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөлшектерi
28.23.21
Оптикалық жүйесi бар немесе контактiлi типтi фотокөшiрме машиналары және термокөшiрме аппараттары
28.23.22
Офсеттiк баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Өзге де кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуiш машиналардың бөлшектерi мен құралдары
28.23.25
Басқа кеңсе жабдықтарының бөлшектерi мен құралдары
28.23.26
Оптикалық жүйесi бар немесе контактiлi типтi фотокөшiрме машиналары және термокөшiрме аппараттарының бөлшектерi мен құралдары
28.24
Қол электрлi құралдарын өндiру
28.24.1
Электр механикалық қол аспаптары; электрлi емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.11
Электрлiк емес құрылған қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспаптары
28.24.12
Электрлiк емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.2
Электр механикалық және пневматикалық қол аспабының бөлшектерi
28.24.21
Құрылған электр қозғалтқышы бар электр механикалық қол аспабының бөлшектерi
28.24.22
Электр механикалық және пневматикалық қол аспабының өзге де бөлшектерi
28.25
Өнеркәсiптiк тоңазыту және желдету жабдығын өндiру

28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование холодильное и
оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для сжижения воздуха
или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и насосы
тепловые (кроме оборудования бытового)
28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования или очистки
газов, не включенные в другие группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных,
оконных, потолочных или кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных,
оконных, потолочных или кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и морозильного и
насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и морозильного и
насосов тепловых
28.29
Производство прочих машин и оборудования общего
назначения, не включенных в другие группировки
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции, фильтрования
или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного или
водяного; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные им;
установки для дистилляции или очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие воздушные
для двигателей внутреннего сгорания
28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или
обертывания бутылок или емкостей прочих; огнетушители,
устройства распылительные, машины пароструйные или
пескоструйные; прокладки из металла листового
28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или
обертывания бутылок или емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные, машины
пароструйные или пескоструйные и устройства
механические аналогичные (кроме устройств для
использования в сельском хозяйстве)
28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из металла листового
в сочетании с материалами прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения прочее бытовое
и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных целей; весы
для непрерывного взвешивания товаров на конвейерах;
весы, отрегулированные на постоянную массу и весы,
сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы бытовые
28.29.39
Оборудование для взвешивания и измерения прочее
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие группировки
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые) прочие, кроме
машин валковых (роликовых) для металлов или стекла
28.29.43
Автоматы торговые
28.29.5
Машины посудомоечные промышленные

28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге машиналар
28.25.12
Ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)
28.25.14
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткiштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткiштер
28.25.3
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектерi
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектерi
28.29
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жалпы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндiру
28.29.1
Газ генераторлар, дистилляциялау, сүзу немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газ генераторлар; дистилляциялау немесе тазартуға арналған құрылғылар
28.29.12
Дистилляциялау немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.13
Iштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сiңiретiн сүзгiлер
28.29.2
Бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндiргiштер, бүрiккiш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер
28.29.21
Бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндiргiштер, бүрiккiш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)
28.29.23
Өзге материалдармен үйлесiмде табақ металдан жасалған төсемдер мен ұқсас тығызданулар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсiптiк мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсiптiк мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегi тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтiрiлген таразылар және белгiлi салмақтағы жүктi алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар және тұрмыстық таразылар
28.29.39
Өлшеуге арналған басқа жабдықтар
28.29.4
Центрифугалар, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, центрифугалар
28.29.42
Каландрлар немесе металдар мен шыныға арналған бiлiк (роликтiк) машиналардан басқа бiлiк (роликтiк) машиналар
28.29.43
Сауда автоматтары
28.29.5
Өнеркәсiптiк ыдыс жуу машиналары

28.29.50
Машины посудомоечные промышленные
28.29.6
Оборудование, не включенное в другие группировки, для
обработки материалов с использованием процессов,
включающих изменение температуры
28.29.60
Оборудование, не включенное в другие группировки, для
обработки материалов с использованием процессов,
включающих изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части
к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска,
работающие на газе

28.29.50
Өнеркәсiптiк ыдыс жуу машиналары
28.29.6
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, температураны өзгертiп отыратын процестердi қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.60
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, температураны өзгертiп отыратын процестердi қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электрлiк емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар

28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части
к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска,
работающие на газе
28.29.8
Части оборудования общего назначения прочего, не
включенного в другие группировки
28.29.81
Части газогенераторов или генераторов газа водяного
28.29.82
Части центрифуг; части машин и аппаратов для
фильтрования или очистки жидкостей или газов
28.29.83
Части каландров или машин валковых (роликовых) прочих;
части оборудования распылительного, разновесы
оборудования для взвешивания
28.29.84
Части машин, не содержащие электрических соединителей,
не включенные в другие группировки
28.29.85
Части машин посудомоечных и машин для чистки,
наполнения емкостей, упаковывания или укупоривания
28.29.86
Части оборудования неэлектрического для пайки и сварки;
машин и аппаратов для поверхностного отпуска,
работающие на газе
28.30
Производство сельскохозяйственной и лесохозяйственной
техники
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с
дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с
дистанционным управлением
28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые
мощностью двигателя не более 37 кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые
с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые
с мощностью двигателя более 59 кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства, используемые
для подготовки или культивации почвы
28.30.31
Плуги
28.30.32
Бороны, рыхлители, культиваторы, пропалыватели и мотыги
28.30.33
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
28.30.34
Навозоразбрасыватели и устройства для разбрасывания
удобрений минеральных
28.30.39
Почвообрабатывающие машины прочие
28.30.4
Сенокосилки, косилки для газонов, парков или спортивных
площадок
28.30.40
Сенокосилки, косилки для газонов, парков или спортивных
площадок
28.30.5
Машины уборочные
28.30.51
Косилки, включая косилки, смонтированные на тракторе,
не включенные в другие группировки
28.30.52
Машины сеноуборочные
28.30.53
Прессы для соломы или сена, включая пресс-подборщики
28.30.54
Машины по уборке корнеплодов и клубнеплодов
28.30.59
Машины уборочные и молотилки, не включенные в другие
группировки
28.30.6
Устройства механические для разбрасывания или
распыления жидкостей или порошков, используемые в
сельском хозяйстве или садоводстве

28.29.70
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электрлiк емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар
28.29.8
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жалпы мақсаттағы жабдық бөлшектерi
28.29.81
Газ генераторлар немесе сулы газ генераторларының бөлшектерi
28.29.82
Центрифуга бөлшектерi; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзу немесе тазартуға арналған машиналар мен аппараттардың бөлшектерi
28.29.83
Каландрлар немесе бiлiк (роликтi) машиналардың бөлшектерi; бүрiккiш жабдықтардың бөлшектерi, өлшеуге арналған жабдықтың ұсақ кiрлерi
28.29.84
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, электр қосылыстары жоқ машина бөлшектерi
28.29.85
Ыдыс жуу машиналарының және ыдыстарды тазалау, толтыру, орау немесе тығындауға арналған машина бөлшектерi
28.29.86
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электр емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар
28.30
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасын өндiру
28.30.1
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.2
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт жоғары, бiрақ 59 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 59 кВт жоғары өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшiн қолданылатын ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.31
Соқалар
28.30.32
Тырмалар, қопсытқыштар, культиваторлар, отаушылар мен кетпендер
28.30.33
Сепкiштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызу машиналары
28.30.34
Көң шашқыштар және минералды тыңайткыштарды шашуға арналған құрылғылар
28.30.39
Өзге де топырақ өңдеу машиналары
28.30.4
Шалғылар, көгалдар, саябақтар немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.40
Шалғылар, көгалдар, саябақтар немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.5
Жинағыш машиналар
28.30.51
Тракторға құрастырылған шалғыларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгiзiлмеген, шалғылар
28.30.52
Шөп жинайтын машиналар
28.30.53
Сабан немесе шөпке арналған пiшен тайлаушы
28.30.54
Түйнектiлер мен тамырлы жемiстердi жинайтын машиналар
28.30.59
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жинау машиналары мен бастырғыштар
28.30.6
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар

28.30.60
Устройства механические для разбрасывания или
распыления жидкостей или порошков, используемые в
сельском хозяйстве или садоводстве
28.30.7
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.70
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.8
Машины для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.81
Машины для очистки, сортировки или выбраковки яиц,
фруктов или продуктов прочих, за исключением семян,
зерна или культур бобовых сухих
28.30.82
Машины доильные
28.30.83
Машины для приготовления кормов для животных
28.30.84
Инкубаторы и брудеры для птицеводства
28.30.85
Машины для птицеводства
28.30.86
Машины для лесного и сельского хозяйства (садоводства,
птицеводства, пчеловодства, шелководства), прочие
28.30.9
Части машин для сельского и лесного хозяйства
28.30.91
Части машин уборочных и молотилок, не включенные в
другие группировки
28.30.92
Части почвообрабатывающих машин
28.30.93
Части машин сельскохозяйственных прочих
28.30.94
Части аппаратов доильных и оборудования для молочной
промышленности, не включенных в другие группировки
28.41
Производство оборудования для обработки металлов
давлением
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки
аналогичные; центры обрабатывающие и аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления материала
при помощи лазера, ультразвука и аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные для обработки
металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные и
фрезерные; станки металлорежущие резьбонарезные или
гайконарезные, не включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные,
шлифовальные, и оборудование для прочих видов обработки
металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы
механические и оборудование для прочих видов резки
металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные, правильные
для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или
вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы
гидравлические и прессы для обработки металлов прочие

28.30.60
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.7
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзi тиелетiн немесе түсiретiн тiркемелер мен жартылай тiркемелер
28.30.70
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзi тиелетiн немесе түсiретiн тiркемелер мен жартылай тiркемелер
28.30.8
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.81
Тұкымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты дақылдарды қоспағанда, жұмыртқаларды, жемiстердi немесе өзге де өнiмдердi тазалауға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
28.30.82
Сауу машиналары
28.30.83
Жануарлар үшiн жем дайындауға арналған машиналар
28.30.84
Құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
28.30.85
Құс шаруашылығына арналған машиналар
28.30.86
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына (бау шаруашылығы, құс шаруашылығы, омарта шаруашылығы, жiбек шаруашылығы) арналған өзге де машиналар
28.30.9
Орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналардың бөлшектерi
28.30.91
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жинау мен бастырғыш машиналардың бөлшектерi
28.30.92
Топырақ өңдеу машиналарының бөлшектерi
28.30.93
Өзге де ауыл шаруашылығы машиналарының бөлшектерi
28.30.94
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, сауу аппараттары мен сүт шаруашылығына арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.41
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдық өндiру
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеу және ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердiң, ультрадыбыстың көмегiмен және ұқсас тәсiлдермен жою арқылы өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бiр бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарлық, қашау, бұрғылау және фрезерлiк станоктар
28.41.21
Токарлық металлкескiш станоктар
28.41.22
Бұрғылау, қашау және фрезерлiк металлкескiш станоктар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген бұрандаойықты немесе сомынойықты металлкескiш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрау, тегiстеу, жылтыратқыш станоктар және металдарды өңдеудiң өзге түрлерiне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, жону-кесу станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудiң басқа түрлерiне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған бүгу, жиегiн майыстыру, дұрыс машиналар мен престер
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесу немесе шабу машиналары мен престерi
28.41.33
Соғу немесе штамптау машиналары мен балғалары; гидравликалық престер және металдарды өңдеуге арналған өзге де престер

28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без
удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.49
Производство прочих металлообрабатывающих станков
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и материалов твердых
аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона и
материалов аналогичных или для холодной обработки
стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита,
пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных;
оборудование для гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и
самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам
специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева,
пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.91
Производство машин и оборудования для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные;
станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов
прокатных; части станов прокатных
28.92
Производство техники для горнодобывающей
промышленности, подземной разработки и строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного действия, для
подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных пород и
машины туннеле-проходческие; машины бурильные и
проходческие прочие
28.92.2
Машины и оборудование прочие для передвижения
материалов, калибровки, выравнивания, скреперных работ,
экскавации, трамбовки, уплотнения или выемки породы,
минералов или руд (включая бульдозеры, экскаваторы
одноковшовые механические и катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные, самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные самоходные
28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные самоходные

28.41.34
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, материалды алмай металдарды немесе металокерамиканы өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.49
Өзге металл өңдейтiн станоктар өндiру
28.49.1
Тасты, ағашты және ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, керамиканы, бетон мен ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны салқын өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйектi, эбониттi, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальвандық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөлшектерi мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекiтуге арналған құралдар және өздiгiнен ашылатын бұрандалы бастиектер
28.49.22
Өндiрiлетiн бөлшектердi ұстағыштар
28.49.23
Бөлгiш бастиектер және станоктарға арналған арнайы өзге құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, сүйектi, эбониттi, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдық өндiру
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөлшектерi
28.91.11
Конвертерлер, шөмiштер, қалыптар және құю машиналары; прокат станы
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөлшектерi; прокат стандарына арналған бiлiктер; прокат стандарының бөлшектерi
28.92
Тау-кен өңдеу өнеркәсiбiне, жер асты қазба жұмыстары мен құрылысқа арналған техника өндiру
28.92.1
Тау-кен өнеркәсiбiне арналған машиналар
28.92.11
Жер асты жұмыстарына арналған тоқтаусыз жұмыс iстейтiн көтергiштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмiр мен тау жыныстарын өндiруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннелден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары
28.92.2
Материалдарды жылжытуға, кен жыныстарын, минералдар мен рудаларды iрiктеуге, тегiстеуге, бекiту жұмыстарына, экскавация, таптау, тығыздау немесе алып шығуға арналған машиналар мен басқа жабдықтар (бульдозерлер, бiр шөмiштi механикалық экскаваторлар мен жол катогын қоса алғанда)
28.92.21
Әмбебап, өздiгiнен жүретiн және шынжыр табансыз бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздiгiнен жүретiн тегiстеуiштер
28.92.23
Өздiгiнен жүретiн жер тегiстегiштер
28.92.24
Тегiстегiш машиналар және өздiгiнен жүретiн жол таптауыштар
28.92.25
Өздiгiнен жүретiн бiр шөмiштi фронталды тиегiштер

28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и
погрузчики ковшовые с поворотом кабины на 360 градусов
(машины полноповоротные) (кроме погрузчиков
одноковшовых фронтальных)
28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и
погрузчики ковшовые неполноворотные; машины самоходные
для горнодобывающей промышленности прочие
28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в условиях
бездорожья

28.92.26
Бiр шөмiштi механикалық өздiгiнен жүретiн экскаваторлар және 360 градусқа бұрылу кабинасы бар шөмiштi тиегiштер (толық бұрылысты машиналар) (алдыңғы шөмiштi тиегiштерден басқа)
28.92.27
Бiр шөмiштi механикалық өздiгiнен жүретiн экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмiштi тиегiштер; кен өндiру өнеркәсiбiне арналған басқа да өздiгiнен жүретiн машиналар
28.92.28
Бульдозерлер қайырмасы, әмбебапты қоса
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар

28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения
грунта, машины для общественных работ, строительства и
аналогичных работ; снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения
грунта, машины для общественных работ, строительства и
аналогичных работ; снегоочистители
28.92.4
Машины для сортировки, дробления, смешивания и
аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ
минеральных прочих

28.92.3
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған басқа да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.30
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған баска да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.4
Топырақты, тасты, кендi және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар

28.92.40
Машины для сортировки, дробления, смешивания и
аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ
минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей промышленности,
разработки карьеров и строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или машин для
выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или прочей
обработки грунта, камня и материалов аналогичных
28.93
Производство оборудования для производства и
переработки продуктов питания, напитков и табачных
изделий
28.93.1
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков
и изделий табачных, кроме ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки зерна или
овощей сушеных, не включенное в другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для производства
вина, сидра, соков фруктовых и напитков аналогичных
28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические; оборудование
небытовое для приготовления или подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного приготовления или
производства продуктов пищевых или напитков, в том
числе жиров или масел, не включенное в другие
группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий табачных, не
включенное в другие группировки
28.93.2
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян,
зерна или культур бобовых сухих
28.93.20
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян,
зерна или культур бобовых сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов пищевых, напитков и
табака
28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или калибровки
семян, зерна или культур бобовых сухих
28.94
Производство оборудования для изготовления текстильных,
швейных, меховых и кожаных изделий
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон текстильных,
прядения, ткачества и вязания изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования, вытягивания,
текстурирования или резки материалов текстильных
искусственных; машины для подготовки волокон
текстильных
28.94.12
Прядильные машины; машины крутильные, мотальные или
намоточные

28.92.40
Топырақты, тасты, кендi және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндiру өнеркәсiбiне, карьерларды дайындауға және салуға арналған машиналардың бөлшектерi
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргiзу машиналарының немесе жердi оюға арналған машиналардың бөлшектерi; крандардың бөлшектерi
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған бөлшектер
28.93
Тамақ өнiмдерiн, сусындарды және темекi өнiмдерiн өндiруге және қайта өңдеуге арналған жабдықты өндiру
28.93.1
Тағам, сусын өнiмдерiн және темекi бұйымдарын өңдеуге арналған жабдық, оның бөлшектерiнен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкiш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүттi өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген кептiрiлген көкөнiстердi ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.14
Шарап, сидра, жемiс шырындары мен ұқсас сусындарды өндiруге арналған ұқсас тығыздауыш пен жабдықтар
28.93.15
Электрлiк емес нан пiсiретiн пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдықтар
28.93.16
Ауыл шаруашылық өнiмдерiне арналған кептiргiштер
28.93.17
Тағам өнiмдерiн немесе сусындарды, соның iшiнде басқа топтамаларға енгiзiлмеген, тондар мен майларды өнеркәсiптiк дайындауға немесе өндiруге арналған жабдықтар
28.93.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, темекi бұйымдарын өндiруге арналған жабдықтар
28.93.2
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.20
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнiмдерiн, сусындар мен темекiнi өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.93.32
Тағам өнiмдерiн өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.93.33
Темекiнi өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.93.34
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.94
Тоқыма, тiгiн, үлбiр және былғары бұйымдарын дайындауға арналған жабдық өндiру
28.94.1
Тоқыма талшықтарын, өру, тоқымашылық және тоқыма бұйымдарын тоқуды дайындауға арналған жабдықтар
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын экструдирлеуге, созуға, текстурирлеуге немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.12
Тоқу машиналары; айналдыру, орау немесе орауыш машиналары

28.94.13
Станки ткацкие
28.94.14
Машины вязальные; машины прошивные и аналогичные;
машины чесально-вязальные
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного применения
с машинами по обработке для материалов текстильных;
оборудование для нанесения рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной промышленности,
включая машины швейные, прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима, сушки,
утюжки, влажно-тепловой обработки, крашения,
наматывания и подобной обработки пряжи текстильной и
тканей; оборудование для обработки фетра; оборудование
для производства покрытий напольных

28.94.13
Тiгiн станоктары
28.94.14
Тоқу машиналары; тiгу және ұқсас машиналар; тарау-тоқу машиналары
28.94.15
Тоқыма материалдар үшін өңдеу бойынша машиналармен бiрге қолдануға арналған көмекшi жабдық матаға сурет салуға арналған жабдықтар
28.94.2
Тiгiн, өзге де машиналарды қоса алғанда, тоқыма және тiгiн өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
28.94.21
Тоқыма және тiгiн иiрiлген жiбiн жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге, ылғалды-жылу өңдеуге, бояуға, орауға және ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрдi өңдеуге арналған жабдықтар; еден жабындыларын өндiруге арналған жабдықтар

28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для сухой
чистки; машины сушильные емкостью свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной
кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий
прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной
кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий
прочих
28.94.4
Машины швейные бытовые
28.94.40
Машины швейные бытовые
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и машин
прядильных и части машин для производства изделий
текстильных и швейных прочих и для обработки кожи
28.94.51
Части и приспособления станков ткацких и машин
прядильных
28.94.52
Части машин для производства изделий текстильных и
швейных прочих и для обработки кожи
28.95
Производство техники для изготовления бумаги и картона
28.95.1
Оборудование для производства бумаги и картона и его
части
28.95.11
Оборудование для производства бумаги и картона, кроме
частей к нему
28.95.12
Части оборудования для производства бумаги и картона
28.96
Производство оборудования для переработки резины,
пластмасс и других полимерных материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для
производства продукции из этих материалов, не
включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для
производства продукции из этих материалов, не
включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или
для производства изделий из этих материалов, не
включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или
для производства изделий из этих материалов, не
включенного в другие группировки
28.99
Производство прочих машин и оборудования специального
назначения, не включенных в другие группировки
28.99.1
Машины печатные и переплетные
28.99.11
Машины переплетные, включая брошюровочные
28.99.12
Машины, аппараты и оборудование для набора, подготовки
или изготовления форм и пластин печатных

28.94.22
Кiр жуатын үйге арналған кiр жуу машиналары; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг-нан артық кептiру машиналары
28.94.23
Киiмге арналған орталықтан тепкiш кептiргiштер
28.94.24
Тiгiн машиналары (түптеу және тiгiн тұрмыстықтан басқа)
28.94.3
Аяқ киiмдi және өзге де бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терiсiн, былғарыны немесе иленген терiнi өңдеуге арналған машиналар
28.94.30
Аяқ киiмдi және басқа да бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терiсiн, былғарыны немесе иленген терiнi өңдеуге арналған машиналар
28.94.4
Тұрмыстық тiгiн машиналары
28.94.40
Тұрмыстық тiгiн машиналары
28.94.5
Тiгiн станоктарының және иiру машиналарының бөлшектерi мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тiгiн бұйымдарын өндiруге және терiнi өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.94.51
Тiгiн станоктары мен иiру машиналарының бөлшектерi мен құрылғылары
28.94.52
Тоқыма және өзге де тiгiн бұйымдарын өндiруге арналған және терiнi өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.95
Қағазды және картонды дайындауға арналған техниканы ендiру
28.95.1
Қағаз бен қатырма қағазды өндiруге арналған жабдық және оның бөлшектерi
28.95.11
Қағаз бен қатырма қағазды өндiруге арналған жабдық және оның бөлшектерiнен басқа
28.95.12
Қағаз бен қатырма қағазды өндiруге арналған жабдық бөлшектерi
28.96
Резеңкенi, пластмассаларды және басқа полимер бұйымдарды қайта өңдеуге арналған жабдықты өндiру
28.96.1
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген осы материалдардан өнiм өндiруге арналған жабдықтар
28.96.10
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген, осы материалдардан өнiм өндiруге арналған жабдықтар
28.96.2
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген, осы материалдардан бұйымдарды өндiруге арналған жабдық бөлшектерi
28.96.20
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген осы материалдардан бұйымдарды өндiруге арналған жабдық бөлшектерi
28.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндiру
28.99.1
Баспа және түптеу машиналары
28.99.11
Кiтапшалауды қоса алғанда түптеу машиналары
28.99.12
Баспа үлгiлерi мен қабаттарын жинауға, дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппараттар және жабдықтар

28.99.13
Машины для офсетной печати, кроме офисного типа
28.99.14
Оборудование печатное прочее, не включенное в другие
группировки
28.99.2
Машины и приспособления, используемые исключительно или
преимущественно для изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств полупроводниковых,
интегральных схем электронных или панелей индикаторных
28.99.20
Машины и приспособления, используемые исключительно или
преимущественно для изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств полупроводниковых,
интегральных схем электронных или панелей индикаторных
28.99.3
Оборудование специального назначения прочее, не
включенное в другие группировки
28.99.31
Сушилки для древесины, целлюлозы, бумаги или картона;
сушилки промышленные, не включенные в другие
группировки
28.99.32
Карусели, качели, тиры и аттракционы ярмарочные прочие
28.99.39
Оборудование взлетно-посадочное; устройства для взлета
самолетов; устройства палубные тормозные или устройства
аналогичные; оборудования для балансировки шин; машины
специального назначения, не включенные в другие
группировки

28.99.13
Кеңселiк типтегiден басқа офсеттiк баспаға арналған машиналар
28.99.14
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, басқа да баспа жабдықтар
28.99.2
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.20
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.3
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге де арнайы мақсаттағы жабдық
28.99.31
Сүрек, целлюлоза, қағаз немесе картон қағазға арналған кептiргiштер; басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өнеркәсiп кептiргiштерi
28.99.32
Әткеншектер, алтыбақандар, тирлар және басқа да жәрмеңке аттракциондар
28.99.39
Ұшу-қону жабдығы; ұшақтардың ұшуына арналған құрылғылар; палубалық тежеуiш құрылғылары немесе ұқсас құрылғылар; шиналарды теңгеруге арналған жабдықтар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы машиналар

28.99.4
Части машин печатных и переплетных
28.99.40
Части машин печатных и переплетных
28.99.5
Части машин и приспособлений, используемых
исключительно или преимущественно для изготовления
полупроводниковых печатных плат, полупроводниковых
устройств, электронных интегральных схем или
индикаторных панелей; части машин специального
назначения прочих
28.99.51
Части машин и приспособлений, используемых
исключительно или преимущественно для изготовления
полупроводниковых печатных плат, полупроводниковых
устройств, электронных интегральных схем или
индикаторных панелей

28.99.4
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектерi
28.99.40
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектерi
28.99.5
Тек қана немесе көбінесе жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектерi; басқа да арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектерi
28.99.51
Тек қана немесе көбінесе жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектерi

28.99.52
Части машин специального назначения, не включенных в
другие группировки
29.1
Производство автотранспортных средств
29.10
Производство автотранспортных средств
29.10.1
Двигатели внутреннего сгорания для автомобилей
29.10.11
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым
зажиганием (карбюраторные) для автомобилей, с объемом
цилиндра не более 1000 куб. см
29.10.12
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым
зажиганием (карбюраторные) для автомобилей, с объемом
цилиндра свыше 1000 куб. см
29.10.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
воспламенением от сжатия (дизельные и полудизельные)
для автомобилей
29.10.2
Автомобили легковые пассажирские
29.10.21
Автомобили новые с двигателями внутреннего сгорания с
искровым зажиганием (карбюраторными), с объемом
цилиндра не более 1500 куб. см
29.10.22
Автомобили легковые новые с карбюраторным двигателем
внутреннего сгорания, с объемом цилиндра свыше 1500
куб. см.
29.10.23
Автомобили легковые новые с дизельными или
полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.24
Автомобили легковые специальные
29.10.3
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.30
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.4
Автомобили грузовые
29.10.41
Автомобили грузовые новые с дизельными или
полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.42
Автомобили грузовые новые с карбюраторными двигателями
внутреннего сгорания
29.10.43
Тягачи дорожные
29.10.44
Шасси с двигателями для автотранспортных средств
29.10.5
Автомобили специальные и специализированные
29.10.51
Автокраны
29.10.52
Автомобили специальные (снегоходы; автомобили для
перевозки игроков в гольф – гольфокарты и аналогичные,
оснащенные двигателями)
29.10.59
Автомобили специализированные (пожарные, санитарные,
аварийнотехнические и прочие)
29.2
Производство кузовов для автотранспортных средств;
производство трейлеров и полуприцепов
29.20
Производство кузовов для автотранспортных средств;
производство трейлеров и полуприцепов
29.20.1
Кузова автомобильные
29.20.10
Кузова автомобильные
29.20.2
Прицепы и полуприцепы; контейнеры
29.20.21
Контейнеры, специально предназначенные для перевозки
грузов одним или несколькими видами транспорта
29.20.22
Прицепы и полуприцепы для жилья или туризма
29.20.23
Прицепы и полуприцепы автомобильные
29.20.3
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных
прочих, не оснащенных двигателями
29.20.30
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных
прочих, не оснащенных двигателями
29.3
Производство частей и принадлежностей автотранспортных
средств и их двигателей

28.99.52
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектерi
29.1
Автокөлік құралдарын жасау
29.10
Автокөлік
29.10.1
Автокөліктерге арналаған іштен жану қозғалтқыштары
29.10.11
Цилиндрінің көлемі 1000 куб. см астам емес автокөліктерге арналған ұшқындал от алатын карбюраторлық поршеньді іштен жану қозғалтқыштары
29.10.12
Цилиндрінің көлемі 1000 куб. см жоғары автокөліктерге арналған ұшқынмен от алатын карбюраторлық поршеньді іштен жану қозғалтқыштары
29.10.13
Автокөліктерге арналған қысымнан жалын шығаратын поршенді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдік және жартылай дизелдік)
29.10.2
Жеңіл жолаушылар автокөліктері
29.10.21
Цилиндрінің көлемі 1500 куб. см астам емес, ұшқындал от алатын іштен жану қозғалтқышы бар (карбюраторлық) жаңа автомобильдер
29.10.22
Цилиндрінің көлемі 1500 куб. см жоғары, іштен жанатын карбюраторлық қозғалтқышы бар жаңа жеңіл автокөліктер
29.10.23
Іштен жану дизельдік немесе жартылай дизельдік қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автокөліктер
29.10.24
Жеңіл арнайы автокөліктер
29.10.3
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналаған автокөліктер
29.10.30
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналаған автокөліктер
29.10.4
Жүк автокөліктері
29.10.41
Іштен жанатын дизельдік немесе жартылай дизельдік қозғалтқыштары бар жаңа жүк автокөліктері
29.10.42
Іштен жанатын карбюраторлық қозғалтқышы бар жаңа жүк автомобильдері
29.10.43
Жол тартқыштары
29.10.44
Автокөлік құралдарына арналған қозғалтқыштары бар шасси
29.10.5
Арнайы және мамандандырылған автомобильдер
29.10.51
Автокрандар
29.10.52
Арнайы автомобильдер (кар шаналары; гольф-гольфкарта ойыншыларын тасымалдауға арналған автомобильдер және қозғалтқыштармен жарақтандырылған ұқсастары)
29.10.59
Мамандандырылған автомобильдер (өрт сөндіру, санитарлық апатты-техникалық және өзгелері)
29.2
Автокөлік құрамдарына арналған шанақтар; трейлерлер және жартылай тіркемелер
29.20
Автокөлік шанақтар; трейлерлер және жартылай тіркемелер
29.10.1
Автокөліктік шанақтар
29.20.10
Автокөліктік шанақтар
29.20.2
Тіркемелер және жартылай тіркелемелер; контейнерлер
29.20.21
Көліктің бір немесе бірнеше түрімен жүктерді тасымалдауға арнайы арналған контейнерлер
29.20.22
Тұрғын-үйге немесе туризмге арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер
29.20.23
Автокөлік тіркемелері және жартылай тіркемелері
29.20.3
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де автокөлік құралдарының бөлшектері
29.20.30
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де автокөлік құралдарының бөлшектері
29.3
Автокөлік құрамдарының бөлшектері мен керек-жарақтарын, және олардың қозғалтқыштарын жасау

29.31
Производство частей и принадлежностей автотранспортных
средств и их двигателей
29.31.1
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты
проводов прочие, применяемые в транспортных средствах,
летательных аппаратах или судах
29.31.10
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты
проводов прочие, применяемые в транспортных средствах,
летательных аппаратах или судах
29.31.2
Оборудование электрическое прочее для автомобилей и его
части

29.31
Автокөлік құрамдарының бөлшектері мен керек-жарқтарын, және олардың қозғалтқыштарын жасау
29.31.1
Көлік құралдарында, ұшу аппараттарында және кемелерде қолданылатын оталдыру білтесіне арналған сымдар жиынтығы және басқа да сымдар жиынтығы
29.31.10
Көлік құралдарында, ұшу аппараттарында және кемелерде қолданылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы
29.31.2
Автокөліктерге және оның бөлшектеріне арналған өзге де электр жабдықтар

29.31.21
Свечи зажигания; магнето; генератор-магнето; магнитные
маховики; распределители; катушки зажигания
29.31.22
Стартеры, включая работающие как стартеры-генераторы;
генераторы прочие и оборудование прочее
29.31.23
Электрооборудование для транспортных средств прочее:
осветительное, сигнализационное, стеклоочистители,
стеклообогреватели, антиобледенители и
противозапотеватели
29.31.3
Части электрооборудования прочего для автомобилей и
мотоциклов

29.31.21
Тұтату оттықтары; магнето; генератор-магнето; магнит маховиктер; бөлгіштер; тұтату катушкасы
29.31.22
Стартер-генераторлар тәрізді жұмыс істеуін қамтығандағы стартерлер; өзге де генераторлар және өзге де жабдықтар
29.31.23
Көлік құралдарына арналған өзге де; жарықтандырғыш, дабылберу, шыны тазартқыш, шыны жылытқыш, күңгірттенуге қарсы және булануға қарсы электр жабдықтар
29.31.3
Автокөліктерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтарының бөлшектері

29.31.30
Части электрооборудования прочего для автомобилей и
мотоциклов
29.32
Производство прочих части и принадлежностей
автотранспортных средств и их двигателей
29.32.1
Сидения для автомобилей
29.32.10
Сидения для автомобилей
29.32.2
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.20
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.3
Части и принадлежности автомобильные
29.32.30
Части и принадлежности автомобильные
30.2
Производство железнодорожных локомотивов и подвижного
состава
30.20
Производство железнодорожных локомотивов и подвижного
состава
30.20.1
Локомотивы железнодорожные и тендеры для локомотивов
30.20.11
Локомотивы железнодорожные, работающие от внешнего
источника электроэнергии
30.20.12
Локомотивы дизельные
30.20.13
Локомотивы железнодорожные прочие и тендеры локомотивов
30.20.2
Вагоны железнодорожные самоходные и вагоны трамвайные,
автомотрисы и автодрезины (кроме транспортных средств
для ремонта и технического обслуживания)
30.20.20
Вагоны железнодорожные самоходные и вагоны трамвайные,
автомотрисы и автодрезины (кроме транспортных средств
для ремонта и технического обслуживания)
30.20.3
Состав подвижной прочий
30.20.31
Средства транспортные для ремонта и технического
обслуживания железнодорожных и трамвайных путей
30.20.32
Вагоны железнодорожные и трамвайные несамоходные
пассажирские, багажные и специального назначения
30.20.33
Вагоны грузовые несамоходные
30.20.4
Части локомотивов железнодорожных, трамвайных моторных
вагонов и подвижного состава, включая крепежные изделия
и арматуру; оборудования механическое для управления
движением
30.20.40
Части локомотивов железнодорожных, трамвайных моторных
вагонов и подвижного состава, включая крепежные изделия
и арматуру; оборудования механическое для управления
движением
30.3
Производство воздушных и космических летательных
аппаратов
30.30
Производство воздушной, космической и т.п. техники
30.30.1
Двигатели для воздушных и космических летательных
аппаратов; тренажеры авиационные наземные и их части
30.30.11
Двигатели внутреннего сгорания авиационные
30.30.12
Двигатели турбореактивные и турбовинтовые
30.30.13
Двигатели реактивные (кроме турбореактивных)
30.30.14
Тренажеры авиационные наземные и их части
30.30.15
Части для двигателей авиационных поршневых внутреннего
сгорания с искровым зажиганием
30.30.16
Части двигателей турбореактивных и турбовинтовых
30.30.2
Аэростаты (шары воздушные, дирижабли; планеры,
дельтапланы и аппараты летательные безмоторные прочие)

29.31.30
Автокөліктерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтарының бөлшектері
29.32
Автокөлік құрамдарының өзге де бөлшектері мен керек-жарақтары
29.32.1
Автокөліктерге арналған отырғызатын орындар
29.32.10
Автокөліктерге арналған отырғызатын орындар
29.32.2
Автокөлік шанақтарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар
29.32.20
Автокөлік шанақтарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар
29.32.3
Автокөлік бөлшектері мен керек-жарақтары
29.32.30
Автокөлік бөлшектері мен керек-жарақтары
30.2
Темір жол локомотивтерін, жылжымалы құрам жасау
30.20
Темір жол локомотивтерін, жылжымалы құрам жасау
30.20.1
Темір жол локомотивтері және локомотивтерге арналған тендерлер
30.20.11
Электр қуатының сыртқы көзінен жұмыс істейтін темір жол локомотивтері
30.20.12
Дизельді локомотивтер
30.20.13
Өзге де темір жол локомотивтері және локомотивтер тендерлері
30.20.2
Өздігінен жүретін темір жол вагондары және трамвай вагондары, автомотристер және автодерзиналар (жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарынан басқа)
30.20.20
Өздігінен жүретін темір жол вагондары және рамвай вагондары, автомотристер және автодерзиналар (жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарынан басқа)
30.20.3
Өзге де жылжымалы құрам
30.20.31
Темір жол және трамвай жолдарын жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналаған көлік құралдары
30.20.32
Өздігінен жүрмейтін жолаушы, жүк және арнайы мақсаттағы темір жол және трамвай вагондары
30.20.33
Өздігінен жүрмейтін жүк вагондары
30.20.4
Бекіту бұйымдары мен арматураны қоса алғанда, темір жол локомотивтерінің, трамвайдың моторлы вагондарының және жылжымалы құрамының бөлшектері; қозғалысты басқаруға арналған механикалық жабдықтар
30.20.40
Бекіту бұйымдары мен арматураны қоса алғанда, темір жол локомотивтерінің, трамвайдың моторлы вагондарының және жылжымалы құрамының бөлшектері; қозғалысты басқаруға арналған механикалық жабдықтар
30.3
Әу және ғарышта ұшу аппараттарын жасау
30.30
Әу, ғарыш және т.с. техника жасау
30.30.1
Әуе және ғарышқа ұшу аппараттарына арналған қозғалтқыштар; жерүсті авиациялық тренажерлар және олардың бөлшектері
30.30.11
Авиациялық іштен жану қозғалтқыштары
30.30.12
Турбореактивтік және турбовинттік қозғалтқыштар
30.30.13
Реактивті қозғалтқыштар (турбореактивтіктен басқа)
30.30.14
Жерүсті авиациялық тренажерлар және олардың бөлшектері
30.30.15
Ішкі жылу ұшқынымен авиациялық поршеньді оталу қозғалтқыштарына арналған бөлшектер
30.30.16
Турбореактивтік және турбовинттік қозғалтқыштардың бөлшектері
30.30.2
Аэростаттар (әуе шарлары, дирижабльдер; планерлер, дельтапландар және басқа да моторсыз ұшу аппараттары)

41.00.3
Работы строительные по возведению жилых зданий (домов)
(новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
41.00.30
Работы строительные по возведению жилых зданий (домов)
(новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по
восстановлению)
42.11
Дороги и автомагистрали; работы строительные по
сооружению дорог и автомагистралей

41.00.3
Тұрғын үй ғимараттарын (үйлерді) тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, ғимараттарды жөндеу, қайта салу және қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.30
Тұрғын үй ғимараттарын (үйлерді) тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, ғимараттарды жөндеу, қайта салу және қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.4
Тұрғын емес үй ғимараттарын салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.40
Тұрғын емес үй ғимараттарын салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
42.1
Жолдар мен темір жолдар; жолдар мен темір жолдар салу бойынша құрылыс жұмыстары
41.11
Автомагистральдар мен жолдар; автомагистральдар мен жолдар құрылысы бойынша құрылыс жұмыстары

42.11.1
Автомагистрали (кроме надземных), дороги, улицы, дороги
автомобильные и пешеходные прочие, полосы
взлетно-посадочные на аэродромах
42.11.10
Автомагистрали (кроме надземных), дороги, улицы, дороги
автомобильные и пешеходные прочие, полосы
взлетно-посадочные на аэродромах
42.11.2
Работы строительные по сооружению автомагистралей
(кроме надземных), дорог, улиц, дорог автомобильных и
пешеходных прочих, полос взлетно-посадочных на
аэродромах

42.11.1
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары
42.11.10
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары
42.11.2
Автомагитальдер (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары құрылысы бойынша жұмыстар

42.11.20
Работы строительные по сооружению автомагистралей
(кроме надземных), дорог, улиц, дорог автомобильных и
пешеходных прочих, полос взлетно-посадочных на
аэродромах
42.13
Мосты и тоннели; работы строительные по возведению
мостов и тоннелей
42.13.1
Мосты и тоннели
42.13.10
Мосты и тоннели
42.13.2
Работы строительные по возведению мостов и тоннелей
42.13.20
Работы строительные по возведению мостов и тоннелей
42.21
Работы строительные по возведению сооружений инженерных
для распределения жидкостей
42.21.1
Сооружения инженерные для распределения жидкостей
42.21.11
Трубопроводы магистральные для транспортировки жидких
материалов
42.21.12
Трубопроводы местные для транспортировки жидких веществ
42.21.13
Системы орошения (каналы); водопроводы; установки по
обработке воды, установки по переработке сточных вод и
станции насосные
42.21.2
Работы строительные по возведению сооружений инженерных
для распределения жидкостей
42.21.21
Работы строительные по прокладке трубопроводов
магистральных
42.21.22
Работы строительные по прокладке трубопроводов местных,
включая работы вспомогательные
42.21.23
Работы строительные по возведению систем орошения
(каналов); водопроводов; установок по обработке воды,
установок по переработке сточных вод и станций насосных
42.21.24
Работы по бурению на воду артезианских скважин и
колодцев и установке канализационных систем
42.22
Работы строительные по сооружению объектов инженерных
для обеспечения связью и электроэнергией
42.22.1
Объекты инженерные для обеспечения связью и
электроэнергией
42.22.11
Линии электропередачи и линии связи магистральные
42.22.12
Линии электропередачи и линии связи местные
42.22.13
Электростанции
42.22.2
Работы строительные по сооружению объектов гражданских
для обеспечения связью и электроэнергией
42.22.21
Работы строительные по прокладке линий электропередачи
и линий связи магистральных
42.22.22
Работы строительные по прокладке линий электропередачи
и линий связи местных
42.22.23
Работы строительные по возведению электростанций
42.91
Работы строительные по возведению сооружений водных
42.91.1
Сооружения береговые и портовые, дамбы, шлюзы и
связанные с ними сооружения гидромеханические
42.91.10
Сооружения береговые и портовые, дамбы, шлюзы и
связанные с ними сооружения гидромеханические
42.91.2
Работы строительные по возведению сооружений береговых
и портовых, дамб, шлюзов и связанных с ними сооружений
гидромеханических

42.11.20
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары құрылысы бойынша жұмыстар
42.13
Көпірлер мен тоннельдер; көпірлер мен тоннельдерді салу жөніндегі құрылыс жұмыстары
42.13.1
Көпірлер мен тоннельдер
42.13.10
Көпірлер мен тоннельдер
42.13.2
Көпірлер мен тоннельдерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.13.20
Көпірлер мен тоннельдерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.2
Инженерлік құрылыстарды салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21
Сұйықтықтарды бөлуге арналған инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.1
Сұйықтықтарды бөлуге арналған инженерлік құрылыстар
42.21.11
Сұйық материалдарды тасымалдауға арналған магистральды құбыржолдары
42.21.12
Сұйық заттарды тасымалдауға арналған жергілікті құбыржолдары
42.21.13
Жер суару (арналар) жүйелері; су құбырлары; суды өңдеу қондырғылары, ағын суларды қайта өңдеу қондырғылары және сорғы станциялары
42.21.2
Сұйықтарды бөлуге арналған инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.21
Магистральды құбыржолдарды төсеу бойы құрылыс жұмыстары
42.21.22
Көмекші жұмыстарды қоса алғанда, жергілікті құбыржолдар төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.23
Жер суару (арналар) жүйелерін; су құбырларын; су өңдеу қондырғыларын, ағын суларды қайта өңдеу қондырғыларын және сорғы станцияларын тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.24
Суда артезиан ұңғымалары мен құдықтарды бұрғылау және кәріз жүйелерін орнату жұмыстары
42.22
Байланыспен және электр қуатымен қамтамасыз етуге арналған инженерлік обьектілердің салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.1
Байланыспен және электр қуатымен қамтамасыз етуге арналған инженерлік обьектілер
42.22.11
Электр беру желілері және магистральды байланыс желілері
42.22.12
Электр беру желілері және магистральды байланыс желілері
42.22.13
Электр станциялар
42.22.2
Байланыспен және электр қуатымен қамтамасыз етуге арналған азаматтық обьектілерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.21
Электр беру желілері және магистральды байланыс желілерін төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.22
Электр жеткізгіш желілері және жергілікті байланыс желілерін төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.23
Электр станцияларды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91
Су құрылыстарын тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91.1
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстар
42.91.10
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстар
42.91.2
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары

42.91.20
Работы строительные по возведению сооружений береговых
и портовых, дамб, шлюзов и связанных с ними сооружений
гидромеханических
42.99
Работы строительные по возведению объектов инженерных
прочих, не включенных в другие группировки
42.99.1
Сооружения гражданские инженерные прочие
42.99.11
Предприятия и сооружений для горнодобывающей и
обрабатывающей промышленности
42.99.12
Сооружения спортивные и места отдыха

42.91.20
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге инженерлік объектілерді тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.1
Өзге де азаматтық инженерлік құрылыстар
42.99.11
Кен өндіруге және өңдеу өнеркәсібіне арналған кәсіпорындар мен құрылыстар
42.99.12
Спорт құрылыстары және демалыс орындары

42.99.19
Сооружения гражданские инженерные прочие, не включенные
в другие группировки
42.99.2
Работы строительные по возведению сооружений
гражданских инженерных прочих
42.99.21
Работы строительные по возведению предприятий и
сооружений для горнодобывающей и обрабатывающей
промышленности
42.99.22
Работы строительные по сооружению стадионов открытых и
площадок спортивных
42.99.29
Работы строительные по возведению сооружений
гражданских инженерных, не включенных в другие
группировки
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ОКЭД - общий классификатор видов экономической деятельности.
КПВЭД - классификатор продукции по видам экономической деятельности.

42.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген азаматтық инженерлік құрылыстар
42.99.2
Өзге де азаматтық инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.21
Кен өндіруге және өңдеу өнеркәсібіне арналған кәсіпорындар мен құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.22
Ашық стадиондар мен спорт алаңдарын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген азаматтық инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi.
ЭҚТӨЖ - экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмнiң
жiктеуiшi.