Об утверждении форм учета племенной продукции (материала) по отраслям животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 924. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 680
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 680 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы учета племенной продукции (материала) в молочном скотоводстве;
2) формы учета племенной продукции (материала) в мясном скотоводстве;
3) формы учета племенной продукции (материала) в овцеводстве тонкорунного, полутонкорунного и мясо-сального направления;
4) формы учета племенной продукции (материала) в коневодстве;
5) формы учета племенной продукции (материала) в свиноводстве;
6) формы учета племенной продукции (материала) в верблюдоводстве;
7) формы учета племенной продукции (материала) в мараловодстве (оленеводстве);
8) формы учета племенной продукции (материала) в птицеводстве;
9) формы учета племенной продукции (материала) в пчеловодстве;
10) формы учета племенной продукции (материала) в рыбоводстве;
11) формы учета племенной продукции (материала) в племенных центрах и дистрибьютерных центрах по реализации семени племенных животных.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
Постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в молочном скотоводстве
Форма 1
Карточка племенного быка
Форма 2
Карточка племенной коровы
Форма 3
Журнал учета осеменения и отела коров
Форма 4
Журнал учета выращивания племенного молодняка
Форма 5
Оценочная ведомость коров молочного и молочно-мясного
направлений продуктивности
Форма 6
Журнал контроля молочной продуктивности и молокоотдачи у коров
Форма 7
Сводная ведомость селекционно-племенной работы с крупным рогатым
скотом молочного и молочно-мясного направлений продуктивности
Форма 1
Карточка племенного быка         ______________        _____________
область               район
ремонтного
проверяемого
основного
ПК - марка, № тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в
хозяйство « » 20 год
Идентификационный №
Дата рождения
Возраст при первом
использовании,
месяцев
Регистрационный №
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия
«   » 20 год

Мал шаруашылығы салалары бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 924 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 680 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 680 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) сүтті ірі қара мал шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
2) етті ірі қара мал шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
3) биязы жүнді, жартылай биязы жүнді және етті-майлы бағыттағы қой шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
4) жылқы шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
5) шошқа шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
6) түйе шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
7) марал (бұғы) шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
8) құс шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
9) ара шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
10) балық шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары;
11) асыл тұқымды орталықтардағы және асыл тұқымды малдың ұрығын өткізу жөніндегі дистибьютерлік орталықтардағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Сүтті ірі қара мал шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан
Асыл тұқымды бұқаның карточкасы
2-нысан
Асыл тұқымды сиырдың карточкасы
3-нысан
Сиырларды ұрықтандыруды және олардың төлдеуін есепке алу журналы
4-нысан
Асыл тұқымды төлді өсіруді есепке алу журналы
5-нысан
Сиырлардың сүтті және сүтті-етті бағыттағы өнімділігінің бағалау ведомосі
6-нысан
Сиырлардың сүт беру және сүт өнімділігін бақылау журналы
7-нысан
Сүтті және сүтті-етті өнімділік бағытындағы ірі қара малды селекциялық-асылдандыру жұмысының жиынтық ведомосі
1-нысан
Асыл тұқымды бұқаның карточкасы ______________ _________
облыс     аудан
толықтырушы
тексерілуші
негізгі
АТК – маркасы, том №
Шаруашылық
Аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні « » 20 жыл
Бірдейлендіру №
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркеу №
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Табыннан шығарылған күні және себебі « » 20 жыл

1. Происхождение
Кличка
МАТЬ
Продуктивность матери
Идентификационный
год
лактация
дни
удой за
305
дней,
килограмм
Жир
белок
Регистрационый
%
килограмм
ПК - Марка, №
тома
%
кг
Порода
Породность
1
Линия
2
Живая масса,
килограмм
3
Возраст, лет
4
Комплексный класс
(селекционный
индекс*)
X
5
наивыс-
шая
средняя
ОТЕЦ
Оценка по качеству потомства
год
оценки
метод
оценки
количество
дочерей
лактация
за 305 дней,
разница ±
удой,
кг
содержание, %
по
молоку
по
жиру
по
белку
жира
белка
кг
%
%
Кличка
ММ
продуктивность ММ
ОМ
Идентификационный №
год
лактация
удой,
кг
жир,%
белок,%
Регистрационный №
ПК-Марка, № тома
Порода
Породность
наивысшая
Возраст, лет
средняя
Комплексный класс
(селекционный
индекс*)
МО
Продуктивность МО
ОО
год
лактация
удой,кг
жир, %
белок,%
наивысшая
средняя
Кличка
МММ
ОММ
MOM
ООМ
Идентификационный №
Регистрационный №
ПК-Марка, № тома
Порода
Породность
Возраст, лет
Комплексный класс
(селекционный индекс*)
ММО
ОМО
МОО
ООО
2. Равитие животного
3.  Экстерьерная оценка дочерей
Возраст
животного
Живая масса,
килограмм
Год оценки
________
Количество дочерей
_______ голов
Линейные
показатели
1
Линейные показатели
1
При рождении
тип
телосложения
борозда вымени
6 месяц
крепость
телосложения
высота прикрепления
задней доли вымени
12 месяц
рост
ширина задней доли
вымени
15 месяц
глубина
туловища
расположение передних
сосков
К началу
использования
в возрасте:
длина крестца
расположение задних
сосков
2 года
угол таза
длина сосков
3 года
ширина зада
постановка задних ног
сбоку
4 года
положение дна
вымени
постановка задних ног
сзади
5 лет
прикрепление
передних
долей вымени
угол копыта
4. Оценка по потомству
Регистрацион-
ные №
Дочери
Сверстницы, матери
± к продуктивности
сверстниц, матерей
голов
удой,
кило-
грамм
жир
бе-
лок,
%
кол-
во
голов
удой,
кило-
грам
жир
бе-
лок,
%
удой,
кило-
грамм
жир
белок,
%
%
кило-
грамм
%
кило-
грамм
%
кило-
грамм
быка
отца
отца матери
5. Свойства вымени
Средние показатели
удоя в сутки, кг
времени доения, минут
скорости молокоотдачи
кг/минут
6. Воспроизводительная способность
Год
Коли-
чество
эяку-
лятов
Полу-
чено
спермы,
мили-
литр
В среднем за год
Коли-
чество
спермы
для
исполь-
зования,
доз
Дата
нача-
ло
полу-
чения
спер-
мы
поступи-
ло
спермы в
текущем
году
Израс-
ходова-
но
спермы
всего,
доз
В том
числе
меж-
област-
ной
обмен,
ппз
Осемене-
ние в
пределах
области,
доз
объем
эяку-
лятов
концент-
рация
спермиев,
миллиард/
миллилитр
актив-
ность
(подвиж-
ность)
сперми-
ев, %
Осеменено
маток,
голов
Из них оплодотворено
Отелилось
в течение
года,
голов
Получено приплода
Всего
В том числе
от 1-го
осеменения
(оплодотворяющая
способность)
Всего
В том числе
голов
%
бычки
телки
7. Перемещение животного
Откуда
(наименование
хозяйства)
Куда
(наименование
хозяйства)
Дата
(месяц, год)
Возраст
(лет, месяц)
Живая
масса, кг
Цель
перемещения
8. Участие в выставках

1. Шығу тегі
Аты
ЕНЕСІ
Енесінің өнімділігі
Бірдейлендіру №
жыл
сауылым
күн
305 күнге сүттілігі, кг
май
ақуыз
Тіркеу №
%
кг
АТК - маркасы, том №
%
кг
Тұқымы
Тұқымдылығы
1
Желі
2
Тірідей салмағы, кг
3
Жасы, жыл
4
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Х
5
ең жоғарғы
орташа
жалғасы
ӘКЕСІ
Ұрпағының сапасы бойынша бағалау
бағаланған жылы
бағалау әдісі
ұрғашы төлінің саны
сауын маусымы
305 күнде
айырмашылық ±
сүттілігі, кг
құрамы, %
сүті бойынша
майлылығы бойынша
Ақуызы бойынша
май
ақуыз
кг
%
%
Аты
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Бірдейлендіру №
Тіркеу №
АТК – маркасы, том №
Тұқым
Тұқымдылық
Жасы, жыл
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Аты
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Бірдейлендіру №
Тіркеу №
АТК – маркасы, том
Тұқым
Тұқымдылық
Жасы, жыл
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
2. Малдың дамуы
3.Ұрғашы төлінің сыртқы пішінін бағалау
Малдың жасы
Тірі салмағы, кг
Бағаланған жылы ____
Ұрғашы төлінің саны _____ бас
Желілік көрсеткіштері
1
Желілік көрсеткіштері
1
Туған кездегі
Дене тұрқының типі
желіннің атызы
6 айлық
Дене тұрқының мықтылығы
артқы желінінің орналасу биіктігі
12 айлық
өсуі
желіннің артқы жағының ені
15 айлық
денесінің тереңдігі
алдыңғы үрпілерінің орналасуы
Қолданудың басында:
құйымшағының ұзындығы
артқы үрпілерінің орналасуы
2 жылда
жамбас бұрышы
үрпілерінің ұзындығы
3 жылда
артының ені
жанынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
4 жылда
желін тереңдігінің жай-күйі
артынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
5 жылда
желіннің алдыңғы жағының орналасуы
тұяқтарының бұрышы
4. Ұрпағы бойынша бағалау
Тіркеу №
Ұрғашы төлі
енесінің құрдастары
бас
сауым кг
май
ақуыз %
Басының саны
сауым, кг
май
ақуыз, %
%
кг -
%
кг
бұқаның
әкесінің
енесінің әкесі
5. Желінінің ерекшеліктері
± енелерінің құрдастарының өнімділігіне
Орташа көрсеткіштер
сауым, кг
май
ақуыз, %
тәулігіне сүт өнімі, кг
сауым уақыты, минут
сүт беру жылдамдығы кг/минут
%
кг
6. Ұрпақ беру қабілеті
Жыл
Эякуляттар саны
Ұрық алынды, милилитр
Жылына орташа
Қолданылатын ұрық саны, доза
Ұрық алу басталған күн
Ағымдағы жылы ұрық алынды, доза
эякуляттар көлемі
Ұрық концентрациясы, милиард/ милилитр
ұрықтардың белсенділігі (қозғалғыштығы), %
жалғасы
Жұмсалған ұрық барлығы, доза
Соның ішінде облыс аралық алмасу, доза
Облыс көлемінде ұрықтандыру, доза
Аналықтарды ұрықтандыру, бас
Олардан ұрықтанғаны
Бір жыл ішінде төлдегені, бас
Алынған төл
Барлығы
Соның ішінде 1-ші ұрықтандырғаннан (ұрықтандыру қабілеттілігі)
Барлығы
Соның ішінде
бас
%
еркек бұзау
ұрғашы бұзау
7. Малдардың орнын ауыстыру
Қайдан (шаруашылық атауы)
Қайда (шаруашылық атауы)
Күні (ай, жыл)
Жасы (жыл, ай)
Тірі салмағы, килограмм
Орнын ауыстырудың мақсаты
8. Көрмеге қатысуы

9. Приказ о записи в ПК
12. Заметки
селекционера
«_____»____________20_______год
Состояние здоровья животного
Форма 2
Карточка племенной коровы         ______________        _____________
область               район
Хозяйство
Кличка
ПК - марка, № тома
Идентификационный №
Дата рождения
Дата поступления в
хозяйство « » 20 год
Регистрационный №
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия
«   »                     20 год
1. Происхождение
Кличка
МАТЬ
Продуктивность матери
Идентификационный
год
лактация
дни
удой за
305
дней,
килограмм
Жир
белок
Регистрационый
%
кг
ПК - Марка, №
тома
%
кг
Порода
Породность
1
Линия
2
Живая масса,
килограмм
3
Возраст, лет
4
Комплексный класс
(селекционный
индекс*)
X
5
наивыс-
шая
средняя
ОТЕЦ
Оценка по качеству потомства
год
оценки
метод
оценки
количество
дочерей
лактация
за 305 дней,
разница ±
удой,
кг
содержание, %
по
молоку
по
жиру
по
белку
жира
белка
кг
%
%
Кличка
ММ
продуктивность ММ
ОМ
Идентификационный №
год
лактация
удой,
кг
жир,%
белок,%
Регистрационный №
ПК-Марка, № тома
Порода
Породность
наивысшая
Возраст, лет
средняя
Комплексный класс
(селекционный
индекс*)
МО
Продуктивность МО
ОО
год
лактация
удой,кг
жир, %
белок,%
наивысшая
средняя
Кличка
МММ
ОММ
MOM
ООМ
Идентификационный №
Регистрационный №
ПК-Марка, № тома
Порода
Породность
Возраст, лет
Комплексный класс
(селекционный индекс*)
ММО
ОМО
МОО
ООО
2. Живая масса
При рождении
6
12
18
Возраст первого
осеменения, месяцев
Возраст первого отела,
месяцев
Годы Показатели
20_
20_
20_
20_
20_
3. Молочная продуктивность
Годы
Месяцы
лактаци
20_
20_
Удой,
кило-
грамм
Жир,
%
1%
мо-
локо
Удой,
кило-
грамм
Жир,
%
1%
мо-
локо
Лактация по счету
1-й
2-й
Количество
сухостойных дней
3-й
Дней
сервис-периода
4-й
Дойных дней
5-й
Удой за лактацию,
килограмм
6-й
Удой за 305 дней
лактации,
килограмм
7-й
Средний % жира
8-й
9-й
Средний % белка
10-й
Количество 1 %
молока, килограмм
11-й
Количество
молочного жира,
килограмм
12-й
20_
20_
20__
Удой,
килограмм
Жир, %
1%
молоко
Удой,
килограмм
Жир, %
1%
молоко
Удой,
килограмм
Жир, %
1%
молоко
1-й
2-й
3-й
4-й
5-й
6-й
7-й
8-й
9-й
10-й
11-й
12-й
4. Свойства вымени коровы
5. Награды
на выставках
6. Основные
недостатки
экстерьера
Суточныйудой______килограмм
Балльная
оценка
Соотношение удоя по
четвертям
ЗЛ
ПЛ
Время доения______минут
ЗП
ПП
Скорость доения __ кг/минут
Ручной додой______миллилитр
7. Племенное использование
Плодотворное осеменение коровы
Дата
запуска
Дата
отела
Отел
по
счету
Приплод
Дата
Искус-
ствен-
ное/
естест-
венное
Какое
по
счету
Регист-
рацион-
ный №
быка
Порода
пол
идентифи-
кационный
№ теленка
Живая
масса
при
рождении
назначение
8. Линейная оценка коровы
Линейные
показатели
1 лактация
3 лактация
Линейные
показатели
1 лактация
3 лактация
тип телосложения
борозда вымени
крепость телосложения
высота прикрепления задней доли вымени
рост
ширина задней доли вымени
глубина туловища
расположение передних сосков
длина крестца
расположение задних сосков
угол таза
длина сосков
ширина зада
постановка задних ног сбоку
положение дна вымени
постановка задних ног сзади
прикрепление передних долей вымени
угол копыта
Наименование прививок, исследований, заболеваний
Подпись ветеринарного врача (разборчиво)
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 3
Журнал
учета осеменения и отела коров

9. АТК жазу туралы бұйрық
10. Селекционердің белгілері
«_____»__________________ 20________ жыл
Малдың денсаулығының жағдайы
2-нысан
Асыл тұқымды сиырдың карточкасы ______________ ________________
облыс            аудан
Шаруашылық
Аты
АТК – маркасы, том №
Бірдейлендіру №
Туған күні
Шаруашылыққа келіп түскен күні « » 20 жыл
Тіркеу №
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі « » 20 жыл
1. Шығу тегі
Аты
ЕНЕСІ
Енесінің өнімділігі
Бірдейлендіру №
жыл
Сауын маусымы
күн
305 күндегі сауымы, кг
май
ақуыз
Тіркеу №
%
кг
АТК - маркасы, том №
%
кг
Тұқымы
Тұқымдылығы
1
Желісі
2
Тірі салмағы, кг
3
Жасы, жыл
4
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Х
5
ең жоғарғы
орташа
жалғасы
ӘКЕСІ
Ұрпағының сапасы бойынша бағалау
Бағалау жылы
Бағалау әдісі
Ұрғашы төлінің саны
Сауын маусымы
305 күнде
айырмашылық ±
Сауымы, кг
құрамы, %
Сауымы бойынша
майы бойынша
ақуызы бойынша
майы
ақуызы
кг
%
%
Аты
ЕЕ
ЕЕ өнімділігі
ЕӘ
ӘЕ
ӘЕ өнімділігі
ӘӘ
Бірдейлендіру №
жыл
Сауын маусымы
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
жыл
Сауын маусымы
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
Тіркеу №
АТК – Маркасы, том №
Тұқымы
Тұқымдылығы
ең жоғарғы
ең жоғарғы
Жасы, жыл
орташа
орташа
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Аты
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Бірдейлендіру №
Тіркеу №
АТК – Маркасы, том №
Тұқымы
Тұқымдылығы
Жасы, жыл
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
2. Тірі салмағы
Туған кезде
6
12
18
Бірінші рет ұрықтандырылғандағы жасы, ай
Бірінші рет төлдегендегі жасы, ай
3. Сүт өнімділігі
Жылдар
Көрсеткіштер
20__
20__
20__
20___
20___
Санақ бойынша сауылымы
Сауылымға дейінгі суалту күні
Сервис кезеңі, күн
Сауылатын күндер
Сауын маусымындағы алынған сүт, кг
305 күн сауын маусымында алынған сүт, кг
Орташа май %
Орташа ақуыз %
1 % сүт көлемі, килограмм
Сүт майының көлемі, килограмм
Жылдар
Сауылым айлары
20___
20___
20___
20___
20___
сауым, кг
май, %
1 % сүт
сауым, кг
май, %
1 % сүт
сауым, кг
май, %
1 % сүт
сауым, кг
май, %
1 % сүт
сауым, кг
май, %
1 % сүт
1-ші
2-ші
3-ші
4-ші
5-ші
6-шы
7-ші
8-ші
9-шы
10-шы
11-ші
12-ші
4. Сиыр желінінің ерекшеліктері
5. Көрмелердегі наградалары
6. Экстерерінің негізгі кемшіліктері
Тәуліктік сауым_____________кг
Балдық бағалау
Сауымның тоқсандар бойынша арақатынасы
АртС
АлдС
Сауым уақыты_______минут
АртО
АлдО
Сауым жылдамдығы _________кг/минут
Қолмен қалғанын сауу _________миллилитр
7. Асыл тұқымдық қолдану        8. Сиырларды желілік бағалау
Сиырларды нәтижелі ұрықтандыру
Жіберілген күні
Төлдеген күні
Төлдеуінің саны
Төл
күні
қолдан / табиғи
саны бойынша нешінші
бұқаның тіркеу №
тұқымы
жынысы
Бұзаулардың бірдейлендіру №
туғандағы тірі салмағы
белгілеу
жалғасы
Желілік көрсеткіштері
1
2
Желілік көрсеткіштері
1
2
дене бітімінің типі
желінің атызы
дене бітімінің мықтылығы
желінінің артқы жағының орналасу биіктігі
бойы
желінінің артқы жағының ені
кеудесінің тереңдігі
алдыңғы үрпілерінің орналасуы
құйымшақтың ұзындығы
артқы үрпілерінің орналасуы
жамбасының бұрышы
үрпілерінің ұзындығы
артының ені
жанынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
желін тереңдігінің жай-күйі
артынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
желінінің алдыңғы жағының орналасуы
тұяқтарының бұрышы
Егу, зерттеу, ауру атаулары
Ветеринардың қолы (анық)
Облыс ___________________
Аудан ___________________
Шаруашылық ___________________
3-нысан
Сиырларды ұрықтандыруды және олардың төлдеуін
есепке алу журналы

за 20___год (запуска и отелов 20___года)
п/п
Кличка
регистрационный
Дата
последнего
отела
Пол
теленка
Живая
масса
теленка,
кг
Идентифи-
кационный №
Осеменение
1-е
Дата
Кличка
быка
Регистра-
ционный №
порода
1
2
3
4
21
22
23
5
6
7
8
Осеменение
дата запуска
отел в текущем году
2-е
Плодотворное
планируемого
факти-
ческого
ожидаемый
фактический
Дата
Кличка
быка
Регистра-
ционный №
порода
Дата
Кличка
быка
Регистра-
ционный №
порода
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 4-мол
Журнал
учета выращивания племенного молодняка
Ответственный: ______________________
Должность __________________________
п/п
Кличка
Идентифи-
кационный №
Регистра-
ционный №
Пол
Живая масса в
возрасте месяцев,
килограмм
При первом осеменении
6
12
18
возраст,
месяцев и дней
живая масса,
кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Республика Казахстан                                     Форма  5
Область
Район
Хозяйство
Оценочная ведомость коров  молочного и молочно-мясного направлений
продуктивности
по __________________________________________________________
наименование фермы (отделения)
Ответственный:
Должность
Ф.И.О.
№ п/п
Кличка
коровы
Инвен-
тарный
Дата
рождения
Порода
По-
род-
ность
Мать
кличка
инв.
порода
по-
род-
ность
при-
над-
леж-
ность
к
семей-
ству
класс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Отец
кличка,
инв. №
порода
породность
класс
категория
12
13
14
15
16
Принад-
лежность
к линии
Живая
масса,
кг
Балл
за
экс-
терьер
в том
числе
за
Ско-
рость
моло-
коот-
дачи,
кг/мин
Форма вымени
Удой за последнюю законченную или укороченную лактацию
вымя
конеч-
ности
дней
лак-
тация
по
счету
удой
за
полную
лак-
тацию,
кг
удой за 305 дней или
укороченную лактацию
сухо-
стой-
ных
дойных
сер-
вис-
пери-
ода
удой, кг
содержание в
молоке
жира
белка
%
кг
%
кг
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Молочная продуктивность, за которую произведена оценка
за какие лактации
средний удой за
305 дней, кг
за ряд лактации
содержание в молоке
Уровень
продуктив. в %
от станд. 1
класса
жира
белка
%
кг
%
кг
34
35
36
37
38
39
40
Возраст
при 1
отеле,
мес.
Дата последнего
Количество
дочерей
Оценка коров по признакам в баллах
За генотип
класс
отец улучшатель
Итого
отела
осеме-
нения
элита-
рекорд
элита
матери
отца
по удою
по жиру
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Оценка коров по признакам в баллах
Комплексный
класс
Класс с
учетом
класса
дочерей
Назначение
За фенотип
Всего
Молочная продуктивность
живая
масса
экстерьер
скорость
молокоотдачи
Итого
основной
дополнительный
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 6-мол
Журнал
контроля молочной продуктивности и молокоотдачи у коров
по ________________________________________________________________
наименование фермы (отделения)
Ответственный: _________________
Должность ______________________
п/п
Кличка
коровы
Инвентарный
Порода
Породность
Дата
отела
Лактация
по счету
Дата
конт-
рольной
дойки
Суточный
удой, кг
Время
доения,
минут
Скорость
молоко-
отдачи,
литр/
минут
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Удой по четвертям вымени, кг
Линейная оценка коровы
ПП
(правая
передняя)
ЛП
(левая
передняя)
ПЗ
(правая
задняя)
ЛЗ
левая
задняя
Индекс
вымени
тип
тело-
сложе-
ния
крепость
тело-
сложения
рост
глубина
туло-
вища
длина
крестца
угол
таза
ширина
зада
положение
дна
вымени
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Линейная оценка коровы
прикрепление
передних
долей
вымени
борозда
вымени
высота
прикрепления
задней
доли вымени
ширина
задней
доли
вымени
расположение
передних
сосков
расположение
задних
сосков
длина
сосков
постановка
задних ног
сбоку
постановка
задних ног
сзади
угол
копыта
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Акты контрольной дойки коров по месяцам лактации
Месяцы лактации
1-ый
всего
Качество молока
2-ый
всего
Качество
молока
3-ый
1
доение
2
доение
3
доение
% жира
% белка
1
доение
2
доение
3
доение
%
жира
%
белка
1
доение
2
доение
3
доение
Месяцы лактации
всего
Качество молока
%
жира
% белка
Месяцы лактации
4-ый
всего
Качество молока
5-ый
всего
Качество
молока
6-ый
1
доение
2
доение
3
доение
% жира
% белка
1
доение
2
доение
3
доение
%
жира
%
белка
1
доение
2
доение
3
доение
Месяцы лактации
всего
Качество молока
%
жира
% белка
Месяцы лактации
7-ый
всего
Качество молока
8-ый
всего
Качество
молока
9-ый
1
доение
2
доение
3
доение
% жира
% белка
1
доение
2
доение
3
доение
%
жира
%
белка
1
доение
2
доение
3
доение
Месяцы лактации
всего
Качество молока
%
жира
% белка
Месяцы лактации
10-ый
всего
Качество молока
11-ый
всего
Качество
молока
12-ый
1
доение
2
доение
3
доение
% жира
% белка
1
доение
2
доение
3
доение
%
жира
%
белка
1
доение
2
доение
3
доение
Месяцы лактации
всего
Качество молока
%
жира
% белка
Количество
дойных дней
Удой за полную
лактацию, кг
Удой за 305 дней лактации, килограмм
Удой, килограмм
Содержание в молоке
жира
белка
%
кг
%
кг
Форма 7-мол
Сводная ведомость
селекционно-племенной работы с крупным рогатым скотом
молочного и молочно-мясного направлений продуктивности
__________________________________ породы

20___жылы (20___жылы ұрықтандырылған және төлдеген)
р/с №
Аты
Тіркеу №
Төлдеген күні
Төлдің жынысы
Төлдің тірі салмағы, кг
Бірдейлендіру №
Ұрықтандыру
1-ші
күні
аты
бұқаның тіркеу №
тұқымы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ұрықтандыру
Жіберілген күні
Ағымдағы жылдағы төлдеу
2-ші
Нәтижелі
жоспарланған
нақты
күтілген
нақты
күні
аты
бұқаның тіркелген №
тұқымы
күні
аты
бұқаның тіркелген №
тұқымы
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Облыс ___________________
Аудан ___________________
Шаруашылық ___________________
4-сүт нысан
Асыл тұқымды төлді өсіруді
есепке алу журналы
Жауапты: ______________________
Қызметі _______________________
р/с №
Аты
Бірдейлендіру №
Тіркеу №
жынысы
Айлық жасындағы тірі салмағы, кг
Алғаш ұрықтандырғандағы
6
12
18
жасы, ай және күн
тірі салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
5-нысан
Қазақстан Республикасы________________________________
Облыс_________________________________________________
Аудан_________________________________________________
Шаруашылық____________________________________________
Сүтті және сүтті-етті өнімділік бағытындағы сиырларды бағалау ведомосі
____________________________________________________________бойынша
ферманың (бөлімшенің) атауы
Жауапты:
Қызметі
__________________________
Т.А.Ә.
__________________________
Р/с №
Сиырдың аты
Жеке №
Туған күні
Тұқым
Тұқымдылығы
Енесі
Аты, жеке №
Тұқым
1
2
3
4
5
6
7
8
жалғасы
Енесі
Әкесі
Тұқымдылығы
Аналық ұясына қатынасы
класс
аты, жеке №
Тұқымы
Тұқымдылығы
класы
категориясы
9
10
11
12
13
14
15
16
Аталық ізге қатынасы
Тірі салмағы, кг
Дене бітімінің балы
Оның ішінде
Сүт беру жылдамдығы, кг/мин
Желін пішіні
Соңғы аяқталған немесе қысқартылған сауылым маусымындағы сүттілік
желін
Аяқтары
күндер
Сауын маусымы
толық сауылым дағы сүттілік, кг
Суалу
сауу
сервис- кезен
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
жалғасы
Соңғы аяқталған немесе қысқартылған сауылым маусымындағы сүттілік
Бағаланған сүт өнімділігі
305 күндегі немесе қысқартылған сауын маусымындағы сүттілік
Қайсы сауылым маусымы
305 күндегі орташа сүттілік кг
Бірнеше сауын маусымындағы
Сүттілік, кг
сүттің
сүттің құрамындағы
1 класс стандартымен салыстырғандағы өнімнің деңгейі %
майлылығы
ақуызы
майы
ақуызы
%
кг
%
кг
%
кг
%
кг
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
жалғасы
1 бұзаулағандағы жасы, ай
Соңғы мерзімі
Ұрғашы төл саны
Белгілер бойынша сиырларды баллмен бағалау
генотипке
класы
Әкесі-жақсартқыш
жиынтығы
бұзаулағандағы
ұрықтандырылғандағы
элита-рекорд
элита
енесінің
әкесінің
сүттілік бойынша
майлылығы бойынша
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
жалғасы
Белгілер бойынша сиырларды баллмен бағалау
Кешенді класс
Ұрғашы төлінің класын есепке алғандағы класы
Тағайындау
фенотипке
Барлығы
Сүт өнімділігі
тірі салмағына
экстерьеріне
сүт беру жылдамдығына
жиынтығы
негізгі
қосымша
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
6-сүт нысан
Облыс _________________
Аудан _________________
Шаруашылық ____________
Сиырлардың сүт беру және сүт өнімділігі ерекшеліктерін бақылау
журналы
____________________________________________________________ бойынша
ферма (бөлімше) атауы
Жауапты: _____________________
Қызметі ______________________
р/с №
Сиырдың аты
Түгендеу №
Тұқымы
Тұқымдылығы
Төлдеген күні
Сауын маусымының саны
Бақылау сауымы
Тәуліктік сауымы, кг
Сауу уақыты минут
Сүт беру жылдамдығы, литр/минут
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
жалғасы
Сүт беру жылдамдығы, литр/минут
Желіннің төрт бөлігі бойынша сүттілік, кг
Сиырдың желілік бағалауы
Алд О (алдыңғы оң)
Алд С (алдыңғы сол)
Арт О (артқы оң)
АртС ( артқы сол)
Желін индексі
Дене бітімінің типі
Дене бітімінің мықтылығы
өсу
Денесінің тереңдігі
Құйымшақтың ұзындығы
Жамбасының бұрышы
Артының ені
Желін түбінің қалпы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
жалғасы
желінінің алдыңғы жағының байланысуы
желіннің атызы
желіннің артқы жағының байланысуы
желіннің артқы бөлігінің ені
алдыңғы үрпілерінің орналасуы
артқы үрпілерінің орналасуы
үрпілерінің ұзындығы
жанынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
артынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
тұяқтарының бұрышы
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
Сауылым маусымы айлары бойынша бақылау сауымының актісі
Сауын маусымы айлары
1-ші
барлығы
Сүт сапасы
2-ші
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
жалғасы
Сауын маусымы айлары
барлығы 0
Сүт сапасы
3-ші
барлығы
Сүт сапасы
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
жалғасы
Сауын маусымы айлары
4-ші
барлығы
Сүт сапасы
5-ші
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
жалғасы
барлығы
Сүт сапасы
6-шы
барлығы
Сүт сапасы
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
жалғасы
Сауын маусымы айлары
7-ші
барлығы
Сүт сапасы
8-ші
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
жалғасы
Сауын маусымы айлары
барлығы
Сүт сапасы
9-шы
барлығы
Сүт сапасы
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
Сауын маусымы айлары
10-шы
барлығы
Сүт сапасы
11-ші
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
жалғасы
Сауын маусымы айлары
барлығы
Сүт сапасы
12-ші
барлығы
Сүт сапасы
май %
ақуыз %
1 сауым
2 сауым
3 сауым
май %
ақуыз %
Сауылған күндер саны
Толық сауын маусымындағы сауылған сүт, кг
305 күніндегі сауын маусымындағы сауылған сүт, кг
Сауым сүті, кг
Сүт құрамында
май
ақуыз
%
кг
%
кг
7-сүт нысан
Сүтті және сүтті-етті өнімділік бағытындағы
ірі қара малдың селекциялық-асыл тұқымдық жұмыстар
есебінің жиынтық ведомосі

с           1 октября      20____года по        1 октября 20_____года
Руководитель хозяйства
(Ф.И.О.) подпись
Главный зоотехник хозяйства
(Ф.И.О.) подпись
Указания к заполнению таблиц сводной ведомости селекционно-племенной работы с крупным рогатым скотом молочного и молочно-мясного направлений продуктивности
Сводная ведомость результатов
оценки крупного рогатого скота
молочного и молочно-мясного
направлений продуктивности
составляется физическими и
юридическими лицами.
Ведомость о результатах племенной
работы составляется по состоянию
на 1 октября отчетного года.
Ежегодно по данной форме
учитываются животные всех
разводимых пород и типов крупного
рогатого скота молочного и
молочно-мясного направлений
продуктивности по состоянию на
отчетную дату. В пределах каждого
хозяйства сводная ведомость
составляется отдельно по каждой
разводимой породе или типу
крупного рогатого скота. Все
таблицы должны быть заполнены
четко и аккуратно.
Соответствующие показатели всех
таблиц должны быть
сбалансированными.
Таблица 1 - приводится данные о
породном составе и структуры
стада.
Таблица 2 — приводится данные по
распределению коров по отелу.
Таблица 3 - приводится
характеристика коров по молочной
продуктивности.
Таблица 4 - из карточек коров
группируются и разносятся
показатели молочной
продуктивности по соответствующим
графам.
Таблица 5 - из карточек
коров-первотелок группируются и
разносятся показатели молочной
продуктивности по соответствующим
графам.
Таблица 6 - Характеристика коров 1
лактации по форме вымени и скорости
молокоотдачи.
Таблица 7 - данные об осеменении
коров и телок приводятся из данных
журнала учета осеменения.
Таблица 8 - заполняется по всему
оцененному поголовью коров, кроме
коров 1-го отела.
Таблица 9 — приводятся данные о
выбытии коров в отчетном году.
Таблица 10 - приводится
характеристика по выращиванию
молодняка.
Таблица 11 - заполняется
хозяйствами реализовавших молодняк
за отчетный период.
Таблица 12 - приводится данные по
объему скрещиваний и наличию
поголовья.
Таблица 13 - указываются результаты
скрещивания.
Таблица 14 - приводится опись
быков-производителей и ремонтных
бычков.
Таблица 15 — приводятся данные о
генеологической структуре маточного
стада.
Таблица 16 - приводится опись
лучших коров, отобранных в группу
матерей быков.
Таблица 17 - заносятся данные
лучших коров хозяйства отобранных в
племенное ядро.
Правила заполнения таблицы 3:
4 графа, 1 строки таблицы 3 = 2 графа, 1 строка таблицы 2-4 графа, 1
строки таблицы 2
4 графа, 2 строки таблицы 3=3 графа, 1 строка таблицы 2-4 графа, 1
строки таблицы 2
Таблица 1 - Породный состав крупного рогатого скота
Половозрастные группы
Всего животных,
голов
в том числе распределено по породности, голов
чистопородные и
IV поколения
помеси поколений
III
II
I
1
2
3
4
5
6
Всего крупного рогатого
скота
в том числе:
Быки-производители
Ремонтные бычки
Бычки от 12 месяцев и
старше
Коровы
Телки старше 18 месяцев и
нетели

20____жылғы 1 қазаннан 20_____жылғы 1 қазанға дейін
Шаруашылық басшысы
_____________________________________
(Т.А.Ә.) қолы
Шаруашылықтың бас зоотехнигі
______________________________________
(Т.А.Ә.) қолы
Сүт және сүт-ет өнімділік бағытындағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі кестелерін толтыруға арналған нұсқаулық
Сүт және сүт-ет бағыттағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі жеке және заңды тұлғалармен жасалады. Асыл тұқымды жұмыстың нәтижелері туралы есеп 1 қазан кезеңіне жасалады.
Жыл сайын осы нысан бойынша сүт және сүт-ет бағыттағы ірі қара малдың барлық өсірілетін түрлері және типі есепті кезеңде есепке алынады.
Әр шаруашылық аясында жиынтық ведомость өсірілетін ірі қара малдың әр тұқымы бойынша бөлек жасалады.
Барлық кестелер анық және ұқыпты толтырылуы тиіс. Барлық кестенің тиісті көрсеткіштері теңдестірілуі тиіс. Деректер қолданыстағы нұсқаулыққа сәйкес жүргізілген соңғы бағалау деректерінің негізінде дайындалады.
1-кесте – тұқымдық құрамы және табын құрылымы туралы деректер келтіріледі.
2-кесте – сиырларды төлдеу саны бойынша бөлу туралы деректер келтіріледі.
3-кесте – сиырлардың сүт өнімділігі бойынша сипаттамасы келтіріледі.
4-кесте – тиісті бағандар бойынша сиырлардың карточкаларынан сүт өнімділігінің көрсеткіштері топталады және жазылады.
5-кесте – тиісті бағандар бойынша тұмса сиырлардың карточкаларынан сүт өнімділігінің көрсеткіштері топталады және жазылады.
6-кесте – Сиырлардың 1 лактациядағы желін пішіні және сүт беру жылдамдығы бойынша сипаттамасы.
7-кесте – ұрықтандыру есебінің журналындағы деректерден (3-сүт нысан) сиырлар мен тайыншалардың ұрықтандырылуы туралы деректер келтіріледі.
8-кесте – барлық бағаланған сиырлардың басы бойынша толтырылады, тұмса сиырлардан басқа.
9-кесте – есепті жылы шығарылған сиырлар туралы деректер келтіріледі.
10-кесте – төлдерді өсіру сипаттамасы бойынша деректер келтіріледі.
11-кесте – есепті кезеңде төл сатқан шаруашылықтармен толтырылады.
12-кесте – ұрықтандыру көлемі және мал басы туралы деректер келтіріледі.
13-кесте – будандастыру нәтижесі келтіріледі.
14-кесте – тұқымдық бұқа және толықтырушы бұқашықтар тізімі келтіріледі.
15-кесте – табындағы аналықтардың генеологиялық құрылымы туралы деректер келтіріледі.
16-кесте – бұқалардың енелері тобына іріктелген жоғары өнімді сиырлардың есебі келтіріледі.
17-кесте – асыл тұқымдық ұяға іріктелген шаруашылықтағы жоғары өнімді сиырлардың деректері толтырылады.
3-кестені толтыру ережесі:
3 кестенің 4 бағаны, 1 қатары = 2 кестенің 2 бағаны, 1 қатары - 2 кестенің 4 бағаны, 1 қатары
3 кестенің 4 бағаны, 2 қатары = 2 кестенің 3 бағаны, 1 қатары - 2 кестенің 4 бағаны, 1 қатары
1-кесте – Ірі қара малдың тұқымдық құрамы
Жыныстық жас ерекшелік топтары
Барлық мал, бас
соның ішінде тұқымдар бойынша бөлінген, бас
таза тұқымдылар және IV ұрпақ
аралас ұрпақтар
III
II
I
1
2
3
4
5
6
Ірі қара малдың барлығы
соның ішінде:
Өндіруші бұқалар
Табынды толықтырушы бұқашықтар
12 айлық және одан үлкен бұқашықтар
Сиырлар
18 айдан үлкен тайыншалар және құнажындар

18-24
старше
24
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Коровы
X
X
X
X
X
X
Телки
случного
возраста
X
Таблица 8 - Производственное использование коров
Продолжительность сервис-периода
Продолжительность сухостойного периода
Всего, голов
Средняя, дней
Более 90 дней
голов
Средняя, дней
51-70 дней,
голов
71 и более
дней, голов
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 9 - Выбытие коров и первотелок
Группа
животных
Выбыло
всего,
голов
В том числе причина выбытия, голов
Средний
возраст
выбывших
коров в
отелах
низкая
продук-
тивность
заболевания
прочие
причины
гинеко-
логические
и яловость
вымени
конеч-
ностей
травмы
инфекционные
лейкоз
всего
тубер-
кулез
бруце-
ллез
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Коровы
в том числе первотелки
Таблица 10 - Характеристика выращивания молодняка, голов
Группа
животных
Средняя живая масса учтенного поголовья в возрасте, месяц
6
12
18
количество,
голов
килограмм
количество,
голов
килограмм
количество,
голов
килограмм
1
2
3
4
5
6
7
Бычки
Телки
Таблица 11 - Характеристика реализованного племенного молодняка
Группа
животных
Всего
продано
молодняка
за
отчетный
период,
голов
Из них в возрасте, месяц/килограмм
до
12 месяц
средняя
живая
масса
12-15
месяц
средняя
живая
масса
старше
15 месяц
средняя
живая масса
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
в том числе
бычков
Из них от
быков-
улучшателей
Таблица 12 - Объемы скрещиваний и наличие поголовья
Улучшаемая
группа
животных
(порода)
Код
Улучшающая
группа
животных
(порода)
Код
Кровность
по улучшающей
породе
№ строки
Осеменено
коров и телок
за отчетный
период, голов
Наличие
животных
всего,
голов
в том числе
Коровы
Бычки
Телки
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3
4
5
Всего
1
В том числе:
50 %
(1 поколение)
2
50 %
(от
разведения
«в себе»)
3
менее 50 %
4
более 50 %
5
Таблица 13 - Результаты скрещивания
Улучша-
емая
группа
живот-
ных
(порода)
Код
Улучша-
ющая
группа
животных
(порода)
Код
Кров-
ность
по
улуч-
шающей
породе
строки
Продуктивность коров
1 лактация
3 и старше лактация
По всем лактациям
голов
удой,
кг
жир,
%
живая
масса,
кг
голов
удой,
кг
жир,
%
живая
масса,
кг
голов
удой,
кг
жир,
%
живая
масса,
кг
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего
1
В том числе:
50 %
(1
поко-
ление)
2
50 %
(от
раз-
веде-
ния
«в
себе»)
3
менее
50 %
4
более
50 %
5
Таблица 14 - Опись быков-производителей и ремонтных бычков,
семенем которых осеменялись коровы и телки стада в отчетном году
п/п
Кличка
Регистрационный №
Порода
Продуктивность матери быка
Способ
использования
Осеменено коров
и телок за
отчетный год
удой за наивысшую
лактацию, кг
жир,
%
белок,
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 15 - Генеалогическая структура маточного стада по
принадлежности к линиям
п/п
Кличка
Регистрационный №
Маточное поголовье, голов
Средняя продуктивность по 1 лактации (за 305 дней)
коровы
телки всех
возрастов
удой,
кг
жир,
%
живая
масса,
кг
скорость
молокоотдачи,
кг/минут
всех
возрастов
из них первого
отела
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 16 - Опись лучших коров, отобранных в группу матерей
быков
п/п
Кличка
Регистра-
ционный
Отец коровы
Возраст
коровы,
лет/
месяц
Продуктивность коров за 305 дней лактации
Кличка
Регистра-
ционный
наивысшая
последняя законченная
лак-
тации
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
лак-
тации
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
скорость молокоотдачи,
килограмм/минут
Форма вымени ваннообразная,
чашеобразная, округлая-1,
другая форма-0
Племенная ценность
15
16
17
Таблица 17 - Опись лучших коров по хозяйству
п/п
Кличка
Регистрационный №
Возраст
коровы,
лет/месяц
Продуктивность за 305 дней последней
лактации
Племенная ценность
лактации
удой, кг
жир, %
белок, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в мясном скотоводстве
Форма 1
Карточка племенного быка
Форма 2
Карточка племенной телки
Форма 3
Журнал учета осеменения и отелов коров мясных пород
Форма 4
Журнал учета выращивания молодняка крупного рогатого скота мясных
пород
Форма 5
Оценочная ведомость коров крупного рогатого скота мясных пород
Форма 6
Сводная ведомость результатов оценки крупного рогатого скота
мясного направления продуктивности
Форма 1
Карточка племенного быка     ____________    _____________
Область           Район
ремонтного
проверяемого
основного
ПК - марка, № тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в
хозяйство « »   20 год
Идентификационный №
Дата рождения
Возраст при первом
использовании, месяцев
Регистрационный №
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия
«   »      20 год
1 . Происхождение
Кличка, идентификационный №,
регистрационный №
М
О
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/12 месяц,
килограмм
Кличка, идентификационный №
ММ
ОМ
МО
ОО
Регистрационный №
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/12 месяц,
килограмм
Кличка, идентификационный №,
МММ
ОММ
MOM
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
регистрационный №
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/12 месяц,
килограмм

18-24
24 үлкен
9
10
11
12
13
14
Х
Х
Х
Х
Х
8-кесте – Сиырларды өндірістік пайдалану
Сервис кезеңінің ұзақтығы
Ұрықтану кезеңінің ұзақтығы
Барлығы, бас
Орташа, күн
90 күннен аса
бас
Орташа, күн
51-70 күн, бас
71 және одан көп күн, бас
1
2
3
4
5
6
7
9-кесте – Сиырлар мен бірінші төлдеген сиырлардың шығарылуы
Мал топтары
Барлығы шығарылды, бас
Соның ішіндегі шығарылу себебі, бас
Табыннан шығарылған сиырлардың орташа жасы
төмен өнімділік
аурулары
басқа да себептер
гинекологиялық және қысыр қалуы
желінінің
тұяқтарының
жарақаттану
инфекциялық
лейкоз
барлығы
туберкулез
бруцеллез
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
сиырлар
соның ішінде бірінші төлдегендер
10-кесте – Төлдерді өсіру сипаттамасы, бас
Мал топтары
Тіркелген малдардың орташа жасы, бас
6
12
18
саны, бас
кг
саны, бас
кг
саны, бас
кг
1
2
3
4
5
6
7
Бұқашықтар
Тайыншалар
11-кесте – Сатылған асыл тұқымды төлдердің сипаттамасы
Мал топтары
Есепке алу аралығындағы барлық сатылған төлдер саны, бас
Олардан жасы, ай/килограмм
12 айға дейін
орташа тірі салмағы
12-15 ай
орташа тірі салмағы
15-айдан жоғары
орташа тірі салмағы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
олардан бұқашықтар
Олардан жақсартқыш бұқалардан
12-кесте – Шағылыстыру көлемі және мал саны
Жақсартылатын мал топтары (тұқым)
Код
Жақсартылатын мал топтары (тұқым)
Код
Жақсарту тұқымы бойынша қандылығы
Қатар №
Есепке алу аралығындағы сиырлар мен тайыншалар ұрықтандырылды, бас
Қолда бар малдың барлығы, бас
соның ішінде
Сиырлар
Бұқашықтар
Тайыншалар
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3
4
5
Барлығы
1
Соның ішінде:
50 % (1 ұрпақ)
2
50 % («өз ішінде» өсіруден)
3
50 % кем
4
50 % жоғары
5
13-кесте – Шағылыстыру нәтижелері
Жақсартылатын мал топтары (тұқым)
Код
Жақсартылатын мал топтары (тұқым)
Код
Жақсартушы тұқымы бойынша қандылығы
Қатар №
Сиырлар өнімділігі
1 сауын маусымы
бас
Сүт өнімі,
кг
май, %
тірідей салмағы, кг
А
Б
В
Г
Д
Е
1
2
3
4
Барлығы
1
Соның ішінде:
50 % (1 ұрпақ)
2
50 % (өсіруден «өз ішінде»)
3
50 % кем
4
50 % жоғары
5
жалғасы
3 және жоғары сауын маусымы
Барлық сауын маусымы бойынша
бас
Сүт өнімі, кг
май, %
тірідей салмағы, кг
бас
Сүт өнімі, кг
май, %
тірі салмағы, кг
5
6
7
8
9
10
11
12
14-кесте – есеп жылындағы сиырлар мен тайыншалар ұрықтандырылған өндіруші бұқалар мен табынды толықтырушы бұқашықтардың тізімі
р/с №
Аты
Тіркеу №
Тұқым
Бұқының шешесінің өнімділігі
Қолдану тәсілі
Есептегі жылға сиырлар мен тайыншалар ұрықтанды
Ең жоғары сауылымдағы сауым, кг
май, %
ақуыз, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
15-кесте – Бұқаның қажеттілігі бойынша аналық табынның генеалогиялық құрамы
р/с №
Аты
Тіркеу №
Аналық мал, бас
1 сауын маусымы бойынша орташа өнімділік (305 күнде)
сиырлар
барлық жастағы тайыншалар
Сүт өнімі, кг
май, %
тірі салмағы, кг
сүт беру жылдамдығы, кг/минут
барлық жастағы
олардан бірінші төлдеген
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
16-кесте – Бұқалардың енелері тобына іріктеліп алынған ең жақсы сиырларды тіркеу
р/с №
Аты
Тіркеу №
Сиырлар әкесі
Сиырлар жасы, жыл/ай
305 күніндегі сауын маусымындағы сиырлардың өнімділігі
Аты
Тіркеу №
ең жоғарғы
Сауылым №
сүттілік, килограмм
май, %
ақуыз, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
жалғасы
305 күніндегі сауын маусымындағы сиырлардың өнімділігі
сүт беру жылдамдығы килограмм/минут
Желінінің пішіні ванна тәріздес, тостаған тәріздес, дөнгеленген-1, басқа пішінді
Асыл тұқымды құндылығы
соңғы аяқталған
Сауын маусымы №
сүттілік, килограмм
май, %
ақуыз, %
11
12
13
14
15
16
17
17-кесте – Шаруашылық бойынша жоғары өнімді сиырлардың тізімі
р/с №
Аты
Тіркеу №
Сиырлардың жасы, жыл/ай
Соңғы 305 күніндегі сауын маусымындағы сиырлардың өнімділігі
Асыл тұқымды құндылығы
сауын маусымы №
сүттілік, кг
май, %
ақ уыз, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Етті ірі қара шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан
Асыл тұқымды бұқаның карточкасы
2-нысан
Асыл тұқымды сиырдың карточкасы
3-нысан
Етті тұқымды сиырларды ұрықтандыруды және олардың төлдеуін есепке алу журналы
4-нысан
Етті бағыттағы ірі қара малдың төлін өсіруді есепке алу журналы
5-нысан
Етті бағыттағы ірі қара малды бағалау ведомосі
6-нысан
Етті бағыттағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі
1-нысан
Асыл тұқымды бұқаның карточкасы _____________ ________________
облыс            аудан
толықтырушы
тексеруші
негізгі
АТК – маркасы, том №
Шаруашылық
Аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні « » 20 жыл
Бірдейлендіру №
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркеу №
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі « » 20 жыл
1. Шығу тегі
Аты, бірдейлендіру №, тіркеу №
Е
Ә
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірі салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг
Аты, бірдейлендіру №
ЕЕ
ӘЕ
ӘЕ
ӘӘ
Бірдейлендіру №
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг
Аты, бірдейлендіру №
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Бірдейлендіру №
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірі салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг

5. Оценка быка и его предков в 15 месячном возрасте
Степень
родства
По собственной продуктивности
По качеству потомства
живая
масса,
кило-
грамм
средне-
суточный
прирост,
грамм
затрачено
кормовых
единиц
на 1
килограмм
прироста
оценка
экстерьер,
балл
окружность
мошонки
в 12
месяц,
сантиметр
индекс
голов
Легкость
отела
Живая масса,
килограмм
Молоч-
ность,
кило-
грамм
при
рождении
при
отъеме
12
месяц
Бык
Отец
Отец
матери
Отец
отца
Племенная ценность
при рождении
при отъеме
12 месяц
6. Оценка экстерьера
Дата
оценки
Возраст,
лети
месяцев
Оценка конституции и экстерьера, балл
Лицо, проводившее
оценку
Пропорцио-
нальность
телосло-
жения и
развитие
мускулатура
голова
и шея
грудь
холка,
спина,
поясница
крестец
окорок
ноги
общий
балл
Ф.И.О.
Подпись
(разборчиво)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование прививки, исследования, заболевания:
Форма 2
Карточка племенной телки     ____________    _____________
Область           Район
телка
нетель
корова
ПК - марка, № тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в
хозяйство «  » 20 год
Идентификационный №
Дата рождения
Возраст при первом
использовании, месяцев
Регистрационный №
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия
«   » 20 год
1 . Происхождение
Кличка, идентификационный №,
регистрационный №
М
О
Порода, породность
живая масса при рожд./ отъеме/12 месяц,
килограмм
Кличка, идентификационный №
ММ
ОМ
МО
ОО
Регистрационный №
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/12 месяц,
килограмм
Кличка, идентификационный №,
МММ
ОММ
MOM
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
регистрационный №
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/12 месяц,
килограмм
2. Продуктивность матери
Отел по
счету
Дата
отела
Пол
теленка
Развитие приплода (масса, килограмм)
при
рождении
При
отъеме
в месяц
В 210
дней
в 12
месяц
в 15 месяц
А
Б
В
1
2
3
4
5

5. Бұқаның және оның тегін 15 айлық жасында бағалау
Тектік деңгейі
Өз өнімділігі бойынша
тірі салмағы, кг
орташа тәуліктік өсім, грамм
1 киллограмм өсімге жұмсалған азық шығыны
Дене бітімнің бағасы, балл
12 айлығында ұмасының шеңбері, см
индекс
Бұқа
Әкесі
Енесінің әкесі
Әкесінің әкесі
жалғасы
Ұрпағының сапасы бойынша
Асыл тұқымдық құндылығы
бас
туу жеңілдігі
тірілей салмағы, килограмм
сүттілігі, кг
туғандағы
енесінен айырғанда
12 айында
Туғандағы
енесінен айырғанда
12 айында
6. Сырт пішінін бағалау
Бағалау күні
Жасы, жыл және ай
Сырт пішінінің және дене бітімінің бағасы, балл
Бағалауды жүргізген тұлға
Дене бітімінің және дамуының сәйкестігі
бұлшық еті
басы және мойны
кеудесі
шоқтығы, арқасы, белі
құйымшағы
сан еті
аяқтары
жалпы балл
Т.А.Ә.
Қолы(анық)
Егу, зерттеу, ауру атаулары
2-нысан
Асыл тұқымды сиырдың карточкасы ______________ __________
Облыс         Аудан
тайынша
құнажын
сиыр
АТК – маркасы, том №
Шаруашылық
Аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні « » 20 жыл
Бірдейлендіру №
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркелу №
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі « » 20 жыл
1.Шығу тегі
Аты, бірдейлендіру №, тіркеу №
Е
Ә
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг
Аты, бірдейлендіру №
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Тіркеу №
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг
Аты, бірдейлендіру №
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тіркеу №
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ 12 айында, кг
2. Енесінің өнімділігі
Төлдеу саны
Төлдеу күні
Төлдің жынысы
Төлдің дамуы (салмағы, кг)
туғандағы
____ айында енесінен айырғанда
210 күндігінде
12 айлығында
15 айлығында
А
Б
В
1
2
3
4
5
жалғасы

3. Развитие коровы (живая масса, килограмм)
При
рождении
При
отъеме
в месяц
210
дней
в 12
месяц
в 15
месяц
в 18
месяц
в 2
года
в
3 года
в
4 года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
4. Племенное использование и продуктивность коровы
Плодотворно осеменено
Дата
отела
Пол
теленка
Характеристика приплода
Оценка
интенсивности
роста по
средне-
суточному
приросту,
грамм
Назна-
чение
дата
осе-
мене-
ния
способ
быком
кличка и
индиви-
дуальный
№ теленка
Масса,
килограмм
кличка,
иденти-
фикаци-
онный №
порода
при
рождении
При
отъеме
в месяц
В 210
дней
в 12
месяц
в 15
месяц
от
рождения
до 8
месяцев
8-15
месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
5. Оценка предков животного в 15 месячном возрасте
Степень
родства
По собственной продуктивности
По качеству потомства
живая
масса,
кило-
грамм
средне-
суточный
прирост,
грамм
затрачено
кормовых
единиц
на 1
килограмм
прироста
оценка
экстерьер,
балл
окружность
мошонки
в 12
месяц,
сантиметр
индекс
голов
Легкость
отела
Живая масса,
килограмм
Молоч-
ность,
кило-
грамм
при
рождении
при
отъеме
12
месяц
Отец
Отец
матери
Отец
отца
Племенная ценность
при рождении
при отъеме
12 месяц
6. Оценка экстерьера
Дата
оценки
Возраст,
при
отеле,
лет
Оценка конституции и экстерьера, балл
Общий
вид,
развитие
мускула-
туры
холка,
спина,
поясница
грудь
крестец
вымя
ноги
общий балл
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование прививки, исследования, заболевания:
Форма 3
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Журнал
учета осеменения и отелов коров мясных пород
______________ год
Корова (телка)
Осеменена семенем быка
идентификационный
Регистра-
ционный
1-й раз
2-й раз
дата
порода
Кличка
Регистра-
ционный
дата
порода
Кличка
Регистра-
ционный
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
п/п
Использование быка в случке
Отел
Характеристика приплода
Приме-
чания
порода
Кличка
Регис-
траци-
онный
Период
исполь-
зования
дата
Тип
рождения
пол
теленка
идентифика-
ционный №
живая
масса при
рождении,
кг
Легкость
отела,
балл *
одинец
двойня
тройня
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Характеристика
легкости отела
Присваемый балл
Тип рождения
код
1
Отел самостоятельный
1
1
Одинец
1
2
Легкое родовспоможение
2
2
Двойня однополая
2
3
С применением
родовспомогательного
инструмента, тяжелый отел
3
3
Двойня разнополая
3
4
Кесарево сечение
4
4
Тройня однополая
4
5
Неправильное предлежание плода
5
5
Тройня разнополая
5
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 4
Журнал
учета выращивания
молодняка крупного рогатого скота
мясных пород
за  ____________ год
Ответственный: _____________________
Должность
___________________________
п/п
Кличка,
иденти-
фика-
ционный
Пол
Татуировка
Вырос
как*
Дата
отъема
Живая
масса
при
отъеме,
кг
Живая
масса
в 12
месяц
Высота
в крестце,
см
Живая
масса
в 15
месяц
Выбытие молодняка или перевод
в основное стадо
дата
возраст,
месяц
живая
масса, кг
причина
выбытия
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Вырос как
Присваемый балл
1
одинец
1
2
двойня
2
3
тройня
3
4
подсажен
4
5
Сирота в стаде
5
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 5
Оценочная ведомость
коров крупного рогатого скота
мясных пород
за _________ год
Ответственные:
Оценка проводилась
Оценку проводил
Оценку принял
п/п
Идентифика-
ционный №
Упитанность,
балл
Живая
масса,
килограмм
Оценка конституции и экстерьера, балл
общий вид,
развитие
мускулатуры
холка,
спина,
поясница
грудь
крестец
вымя
ноги
общий балл
Упитанность
Присваемый
балл
1
тощая
1
2
Голодная
2
3
Полуголодная
3
4
Нижесредняя
4
5
Средняя
5
6
Вышесредняя
6
7
Заводская
7
8
Высшая
8
9
откормочная
9
Область
_______________
Район
_______________
Хозяйство
_______________
Форма 6
Сводная ведомость
результатов оценки крупного рогатого скота
мясного направления продуктивности
____________________________________ породы

3. Сиырдың дамуы (тірідей салмағы, кг)
Төлдеу саны
____ айын-да енесі-нен айыр-ғанда
210 күндігінде
12 айлығында
15 айлығында
18 айлығында
2 жылда
3 жылда
4 жылда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
4. Сиырлардың асыл тұқымдық қолданылуы және өнімділігі
Нәтижелі ұрықтандыру
Төлдеу күні
Төлдің жынысы
ұрықтандыру күні
тәсілі
бұқамен
аты, бірдейлендіру №
тұқым
жалғасы
Төлдің мінездемесі
Орташа тәуліктік өсім бойынша өсу қарқындылығын бағалау, грамм
Тағайындау
Төлдің аты және
бірдейлендіру №
Салмағы, кг
туғандағы
____ айында енесінен айырғанда
210 күндігінде
12айлығында
15 айлығында
Туғаннан 8 айлық жасына дейін
8-15 ай
5. Малдың тектерін 15 айлық жасында бағалау
Тектік деңгейі
Өзінің өнімділігі бойынша
тірі салмағы, кг
Орташа тәуліктік өсімі, грамм
1 киллограмм өсімге жұмсалған азық шығыны
Дене бітімніңбағасы, балл
12 айлығында ұмасының дөңгелектігі, см
индекс
Әкесі
Енесінің әкесі
Әкесінің әкесі
жалғасы
Ұрпағының сапасы бойынша
Асыл тұқымдық құндылығы
бас
туу жеңілдігі
тірі салмағы, кг
сүттілігі, кг
туғандағы
енесінен айырғандағы
12 айындағы
туғандағы
Енесіненайырғандағы
12 айындағы
6. Сырт пішінін бағалау
Бағалау күні
Төлдеу кезіндегі жасы, жыл
Сырт пішіні және дене бітімін бағалау, бал
жалпы түрі, бұлшық етінің дамуы
шоқтығы, арқасы, белі
кеудесі
сегізкөзі
желіні
аяғы
жалпы бал
Егу, зерттеу, ауру атауы:
3-нысан
Облыс ________________
Аудан ________________
Шаруашылық ___________
Етті тұқымды сиырларды ұрықтандыруды және олардың төлдеуін есепке алу журналы
______________ жыл
Р/с №
Сиыр (тайынша)
Бұқа ұрығымен ұрықтандырылды
бірдейлендіру №
тіркеу №
1 рет
2 рет
күні
тұқымы
аты
тіркеу №
күні
тұқымы
аты
тіркеу №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Р/с №
Бұқаны шағылыстыруда қолдану
Төлдеу
Төлдің сипаттамасы
Ескерту
Тұқымы
Аты
Тіркеу №
Қолдану кезеңі
күні
Туу типі
төлдің жынысы
бірдейлендіру №
туғандағы тірі салмағы,
кг
Туу жеңілдігі, бал *
біреу
екеу
үшеу
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Бұзаулау жеңілдігінің сипаттамсы
Берілетін бал
Бұзаулау типі
коды
1
Біреу
1
1
Өз күшімен бұзаулауы
1
2
Бір жынысты екеу
2
2
Жеңіл бұзаулауға көмек
2
3
Әр жынысты екеу
3
3
Ауыр бұзаулауға көмек құралдарды қолдану арқылы
3
4
Бір жынысты үшеу
4
4
Кесіп алу
4
5
Әр жынысты үшеу
5
5
Төлдің дұрыс орналаспауы
5
4-нысан
Облыс ________________
Аудан ________________
Шаруашылық ___________
____________ жылғы
етті тұқымды ірі қара малдың төлін өсіруді есепке алу журналы
Жауапты: ___________________________
Лауазымы ___________________________
Р/ с №
Аты, бірдейлендіру №
Жынысы
Татуировка №
Өсуі қалай*
Енесінен айыру күні
Енесінен айырғандағы тірі салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
жалғасы
12 айдағы тірі салмағы, кг
Құйымшақ үсті биіктігі, см
15 айдағы тірі салмағы, кг
Төлдің шығуы немесе негізгі табынға ауысуы
күні
жасы, ай
тірі салмағы, кг
шығу себебі
8
9
10
11
12
13
Өсуі қалай
Берілетін бал
1
біреу
1
2
екеу
2
3
үшеу
3
4
телінді
4
5
табындағы ата-енесіз
5
5-нысан
Облыс ________________
Аудан ________________
Шаруашылық ___________
Етті тұқымды ірі қара малды бағалау ведомосі
_________ жылғы
Жауаптылар:
Бағалау өткізілді
Бағалауды өткізді
Бағалауды қабылдады
Р/с №
Бірдейлендіру №
Қоңдылығы, бал
Тірі салмағы, кг
Дене бітімін және сырт пішінін бағалау, бал
жалпы түрі, бұлшық етінің дамуы
жауырыны, арқасы, белі
кеудесі
құйымшағы
желіні
аяқтары
жалпы балы
Қоңдылығы
Берілетін бал
1
арық
1
2
аш
2
3
жартылай аш
3
4
ортадан төмен
4
5
орташа
5
6
ортадан жоғары
6
7
зауыттық
7
8
жоғары
8
9
бордақылау
9
6-нысан
Облыс ________________
Аудан ________________
Шаруашылық ___________
Етті бағыттағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі
____________________________________ тұқымы

с  1 октября 20_____года по 1 октября 20___года
Руководитель хозяйства
(Ф.И.О.)
подпись
Главный зоотехник хозяйства
(Ф.И.О.)
подпись
Указания к заполнению таблиц сводной ведомости результатов оценки
крупного рогатого скота мясного направления продуктивности
Сводная ведомость результатов
оценки крупного рогатого мясного
направления продуктивности
составляется физическими и
юридическими лицами.
Отчет о результатах племенной
работы составляется по состоянию
на 1 октября.
Ежегодно по данной форме
учитываются животные всех
разводимых пород и типов
крупного рогатого скота мясного
направления продуктивности по
состоянию на отчетную дату. В
пределах каждого хозяйства сводная
ведомость составляется
отдельно по каждой разводимой
породе крупного рогатого скота.
Все таблицы должны быть заполнены
четко и аккуратно. Соответствующие
показатели всех таблиц должны быть
сбалансированными.
Данные подготавливаются на основе
сведений последней оценки,
проведенной согласно
действующей инструкции.
Таблица 1 – приводится данные о
породном составе и структуре
стада.
Таблица 2 – приводятся данные по
распределению коров и быков по
возрасту.
Таблица 3 – приводятся данные по
распределению быков по живому
весу.
Таблица 4 – приводится данные по
распределению коров по живому
весу.
Таблица 5 – приводится данные о
выращенном в хозяйстве молодняке.
Таблица 6 - данные об осеменении
коров и телок приводятся из
журнала учета осеменений (форма
3).
Таблица 7 – приводятся данные из
карточек по всему поголовью коров
имеющихся в хозяйстве, количество
коров по всем отелам должно
соответствовать данным о коровах.
Таблица 8 – приводятся данные о
реализованном молодняке на
племенные цели.
Таблица 9 – приводится данные о
выбытии телят.
Таблица 10 - приводятся данные о
выбытии коров и первотелок в
отчетном году.
Таблица 11 – приводятся данные по
быкам-производителям и ремонтным
бычкам используемым в хозяйстве
для получения потомства.
Таблица 12 – приводится
генеалогическая структура
маточного стада.
Таблица 13 и 14 – заносятся данные
лучших коров хозяйства отобранных
в племенное ядро и селекционную
группу, при наличии в хозяйстве
большого поголовья коров, записи
могут быть приложены отдельным
приложением при сохранении формы
таблицы.
Таблица 1 - Распределение животных по половозрастным группам и
породности
Группа животных
Поголовье
животных на
отчетную
дату, голов
Структура,
%
Из них
зарегист-
рировано,
голов
В том числе по породности, голов
чистородные
помеси
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
В том числе
Быки-
производители
Ремонтные бычки
старше 18
месяцев
Бычки от 12 до
18 месяцев
Коровы
Телки старше 18
месяц и нетели
Телки от 12 до
18 месяцев
Бычки от 6 до
12 месяцев
Телочки от 6 до
12 месяцев
Молодняк до 6
месяцев
Таблица 2 — Распределение коров и быков по возрасту
Группа животных
Возраст в годах
Итого
2
3
4
5
6-7
8 и старше
1
2
3
4
5
6
7
8
Быки-
производители
Коровы
Таблица 3 - Распределение быков по живой массе
Группа
быков по
возрасту
Всего
из них имеют живую массу, кг
Средняя
живая масса
1 быка, кг
менее
500

20_____жылғы 1 қазаннан 20___ жылғы 1 қазанға дейін
Шаруашылық басшысы
__________________________________
(Т.А.Ә.)               қолы
Шаруашылықтың бас зоотехнигі
__________________________________
(Т.А.Ә.)             қолы
Етті бағыттағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосінің кестелерін толтыруға нұсқау
Етті бағыттағы ірі қара малды бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосін жеке және заңды тұлғалар жасайды. Асыл тұқымды жұмыстың нәтижелері туралы есеп 1 қазан кезеңіне жасалады.
Жыл сайын осы нысан бойынша етті бағыттағы ірі қара малдың барлық өсірілетін түрлері және типі есепті кезеде есепке алынады. Әр шаруашылық аясында жиынтық ведомость өсірілетін ірі қара малдың әр тұқымы бойынша бөлек жасалады.
Барлық кестелер анық және ұқыпты толтырылуы тиіс. Барлық кестенің тиісті көрсеткіштері теңдестірілуі тиіс. Деректер қолданыстағы нұсқаулыққа сәйкес жүргізілген соңғы бағалау деректерінің негізінде дайындалады.
1-кесте – тұқымдық құрамы және табынның құрылымы туралы деректер келтіріледі.
2-кесте – сиырлар мен бұқаларды жасы бойынша бөлу жөнінде деректер келтіріледі.
3-кесте – бұқаларды жасы бойынша бөлу жөнінде деректер келтіріледі.
4-кесте – сиырларды жасы бойынша бөлу жөнінде деректер келтіріледі.
5-кесте – шаруашылықта өсірілген төлдер туралы деректер келтіріледі.
6-кесте – сиырлар мен қашарларды ұрықтандыру туралы деректер ұрықтандыру есебіні журналынан келтіріледі (3-нысан).
7-кесте – шаруашылықта бар барлық сиырлар басы бойынша карточкалардың деректерінен келтіріледі, барлық төлдеуі бойынша сиырлардың саны сиырлар туралы деректерге сәйкес келуі қажет.
8-кесте – асыл тұқымдық мақсатқа сатылған төл туралы деректер келтіріледі.
9-кесте – төлдің шығуы туралы деректер келтіріледі.
10-кесте – есепті жылы шығарылған сиырлар және тайыншалар туралы деректер келтіріледі.
11-кесте – төл алу үшін шаруашылықта қолданылатын тұқымдық бұқалар және толықтырушы бұқашықтар туралы деректер келтіріледі.
12-кесте – аналық бастың генеологиялық құрылымы келтіріледі.
13 және 14-кестелер – асыл тұқымдық ядроға және селекциялық топқа іріктелген шаруашылықтағы өте жақсы сиырлардың деректері толтырылады, шаруашылықта сиырлардың үлкен басы болған жағдайда кестенің нысандарын сақтай отырып жазбалар жеке қосымша болып қосылуы мүмкін.
1-кесте – Малдарды жыныстық-жастық және тұқымдылығы бойынша бөлу
Малдың тобы
Есепті күнге малдың саны, бас
Құрылымы,%
Оның ішінде тіркелгені, бас
оның ішінде тұқымы бойынша, бас
таза тұқымды
будан
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Оның ішінде
Тұқымдық бұқа
18 айдан асқан толықтырушы бұқашықтар
12-ден 18 айға дейінгі бұқашықтар
Сиырлар
18 айдан асқан тайыншалар және қашарлар
12-ден 18 айға дейінгі тайыншалар
6-дан 12 айға дейінгі бұқашықтар
6-дан 12 айға дейінгі тайыншалар
6 айға дейінгі төл
2-кесте – Сиырлар мен бұқалардың жасы бойынша бөлу
Малдың тобы
Жылдық жасы
Барлығы
2
3
4
5
6 - 7
8 және жоғары
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық бұқалар
Сиырлар
3-кесте – Бұқаларды тірі салмағы бойынша бөлу
Жасы бойынша бұқалардың тобы
барлығы
оның ішінде тірі салмағы, килограмм
1 бұқаның орташа тірі салмағы, кг
500-ден кем

5. Характеристика баранов-производителей и баранов-годовиков
для ремонта своего стада. В характеристику заносятся бараны:
основные и резервные производители 2-лет и старше, годовики,
отобранные для ремонта основных производителей
Порядк.
Порода
Год
рождения
Номер барана
Происхождение барана
Продуктивность барана
индивидуальный
По ПК
линия
индивидуальный
номер
настриг шерсти, килограмм
отца
матери
в текущем году
максимальный за
время жизни
немытой
мытой
дата
стрижки
немытой
мытой
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продуктивность барана
живой вес
в текущем году
максимальный за время
жизни
дата
взвешивания
килограмм
дата
взвешивания
килограмм
14
15
16
17
Год и результаты
последней бонитировки
Краткое заключение по
результатам проверки
баранов по потомству
Предварительное
назначение барана
на маток
Окончательное назначение
барана на маток-заполняется
осенью
способ случки
класс маток
номер отары
класс маток
количество маток
18
19
20
21
22
23
24
Календарный план племенной работы на 20___год
Порядк.№
Наименование
работ
Объем
работ
Срок
выпол-
нения
Испол-
нители
Порядк.
Наименование
работ
Объем
работ
Срок
выполнения
Исполнители
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Мечение,
взвешивание и
описание ягнят
при рождении -
голов
11
Мечение
индивидуальными
номерами
молодняка
текущего года
рождения перед
отбивкой -
голов
2
Разноска в
племкарточки
маток данных о
результатах
случки и ягнения
- голов
12
Бонитировка и
взвешивание
молодняка
текущего года
рождения при
отбивке - голов
3
Бонитировка
(весной и осенью)
овец - голов
13
Формирование
отар,
выбраковка
старых и
больных маток -
голов
4
Учет
продуктивности
стада, отбор рун
и образцов шерсти
для исследования
в период стрижки
14
Проверка
качества спермы
племенных
баранов,
приучение к
случке молодых
баранов - голов
5
Запись в
племкарточки
маток данных о их
продуктивности и
бонитировке их
приплода
рождения прошлого
года - голов
15
Обработка
результатов
бонитировки
молодняка
текущего года
рождения,
выявление
предварительных
результатов
подбора прошлого
года
6
Представление
данных для записи
животных в ПК -
голов
16
Разноска в
племкарточки
маток данных
бонитировки их
приплода
текущего года
рождения
- голов
X
7
Посылка в
лабораторию
шерсти рун и
образцов для
исследования
17
Составление
плана случки и
индивидуальное
назначение
баранов на маток
(запись в
журнале случки)
8
Составление
отчета о
проведении
бонитировки
18
Запись случки
маток, состоящих
на
индивидуальном
учете и др. -
голов
9
Обработка данных
бонитировки и
продуктивности
молодняка
рождения прошлого
года для
выявления
окончательных
результатов
подбора
позапрошлого года
19
Запись в
племкарточки
данных о
продуктивности и
племенной службе
животных - голов
10
Подготовка
журналов и
ведомостей на
племенных
животных,
предназначенных
для продажи
Примечание: Календарный план племенной работы составляется на
предстоящий год.
Бонитер (классификатор)_______________________________________
(Ф.И.О.)      подпись      дата
Ветеринарный врач_____________________________________________
(Ф.И.О.)      подпись      дата
Руководитель хозяйства________________________________________
(Ф.И.О.)      подпись      дата
Форма 7
Область   ___________________________
Район     ___________________________
Хозяйство ___________________________
Ведомость оценки баранов по качеству потомства
Характеристика баранов, находящихся на
испытании
Характеристика потомства
Индиви-
дуальный
номер
барана
бонитировка
максимальная продуктивность
живая масса при
рождении
живая масса при
отбивке
длина шерсти
живая масса
настриг шерсти
кило-
грамм
в % от
средней
живой
массы
всех
ягнят
кило-
грамм
в %
от
средней
живой
массы
всех
ягнят
санти-
метр
в
% от
средней
длины
шерсти
всех
ягнят
кило-
грамм
возраст
кило-
грамм
возраст
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Характеристика потомства
Количество
ягнят,
получивших
отличную
оценку
удель-
ный
вес
ягнят
с
шер-
стью

5. Шаруашылықта қолданылатын аталық қошқарлардың және тұқымға қалдырылған тоқты қошқарлардың сипаттамасы
Сипаттамаға негізгі және қосалқы 2 жас және одан да ересек қошқарлардың, негізгі қошқарларды алмастыруға іріктеп алынған тоқты қошқарлар туралы деректер енгізілді
Рет №
Тұқымы
Туған жылы
Қошқардың нөмірі
Қошқардың шығу тегі
жеке
АТК бойынша
желі
Жеке нөмірі
әкесінің
енесінің
1
2
3
4
5
6
7
8
жалғасы
Қошқардың өнімділігі
Жүннің қырқылымы, килограмм
Тірі салмақ
Биылғы жылғы
өміріндегі ең жоғарғы
Биылғы жылғы
өміріндегі ең жоғарғы
жуылмаған
жуылған
қырқу мерзімі
жуылмаған
жуылған
өлшенген мерзімі
килограмм
өлшенген мерзімі
килограмм
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Соңғы рет бағалау жылы және оның нәтижелері
Қошқарларды ұрпағының сапасымен бағалау нәтижелері бойынша қысқа тұжырымдар
Қошқарды аналықтарға алдын-ала белгілеу
Қошқарды аналықтарға ақтық белгілеу (күзде толтырылады)
шағылыстыру тәсілі
аналықтардың класы
отар нөмірі
аналықтардың класы
аналықтардың саны
18
19
20
21
22
23
24
Асылдандыру жұмыстарының 20__ жылғы күнтізбелік іс-жоспары
Р/с №
Жұмыс түрлері
Жұмыс көлемі
Орындалу мерзімі
Орындаушылар
Рет №
Жұмыс түрлері
Жұмыс көлемі
Орындалу мерзімі
Орындаушылар
1
Туған қозыларды таңбалау, сырғалау, өлшеу және сипаттап жазу-бас
11
Биылғы жылы туған төлді енесінен бөлер алдында жеке нөмірлерімен таңбалау-бас
2
Асыл тұқымды аналықтардың жеке құжатына шағылысу мен қоздау нәтижелерін жазу-бас
12
Биылғы алынған төлді өлшеу және бағалау, табынды толықтыруға төлдерді іріктеу-бас
3
Қойларды көктемгі бағалау-бас
13
Отарлар құру, кәрі және ауру аналықтарды табыннан шығару-бас
4
Табынның (отардың) өнімділігін есепке алу, қырқым кезінде тұтас жүн мен жүн үлгілерін зерттеуге алу
Асыл тұқымды қошқарлардың ұрық сапасын тексеру, жас қошқарларды шағылысқа үйрету
5
Асыл тұқымды аналықтардың жеке құжатына олардың өнімділігі мен өткен жылғы туған ұрпақтарын бағалау туралы деректерді жазу
15
Биылғы жылы туған төлдерді бағалау, нәтижелерін өңдеу, өткен жылғы жұптаудың алдын-ала нәтижелерін анықтау
6
Малдарды АТК-ға жазу үшін мәліметтерді ұсыну-бас
16
Асыл тұқымды аналықтардың жеке құжатына биылғы туған төлдерін бағалау нәтижелерін енгізу-бас
7
Жүн зертханасына зерттеуге арналған тұтас жүн мен жүн үлгілерін жіберу
17
Күйек алу жоспарын жасау және аналықтарға қошқарларды жекелей белгілеу (аналықтардың шағылысу журналына тіркеу)
8
Бонитиров каның өткізілуі туралы есеп жасау
18
Жекелей есепке тұрған ж.б. аналықтардың шағылысуын тіркеу-бас
9
Алдыңғы жылдың жұптаудың ақьық нәтижелерін алу үшін өткен жылы туған төлдің бағалауы мен өнімділік көрсеткіштерін талдау
19
Тұқыммал жеке құжаттарына малдардың өнімділігі мен асылдандыру жұмысындағы қызметі туралы деректерді жазу
10
Сатылуға арналған тұқымдық малдардың асылдандыру жөніндегі құжаттарын дайындау
Ескерту: Асылдандыру жұмыстарының күнтізбелік іс-жоспары алдағы жылға жасалады.
Бағалаушы (сыныптаушы)_______________________________________________
(Т.А.Ә.) қолы күні
Мал дәрігері          _______________________________________________
(Т.А.Ә.) қолы күні
Шаруашылық басшысы    _______________________________________________
(Т.А.Ә.) қолы күні
Облыс
Аудан
Шаруашылық
7-нысан
Қошқарларды ұрпағының сапасы бойынша бағалау ведомосі
Сынауда тұрған қошқарлардың сипаттамасы
Ұрпағының сипаты
Қошқардың жеке №
бағалау
ең жоғары өнімділігі
туғандағы тірі салмағы
енесінен айырғандағы тірі салмағы
талшық ұзындығы
тірі салмағы
Жүннің қырқымы
килограмм кг
қозылардың барлығынан орташа тірі салмағының %
килограмм
қозылардың барлығынан орташа тірі салмағының %
сантиметр
қозылардың барлығынан орташа талшық ұзындығынан %
килограмм
жасы
килограмм
жасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Ұрпағының сипаты
өте жақсы баға алған қозылардың саны

1 и 2
класса
Удель-
ный вес
ягнят с
хорошей
оброс-
лостью
брюха
настриг поярка
живая масса в возрасте 7 месяцев
уд.вес
ягнят,
получивших
оценки
хорошо и
отлично
коли-
чество
оцененных
ягнят
кило-
грамм
в % от
средней
настрига
поярка
всех
ягнят
кило-
грамм
в % от
средней
живой
массы
всех
ягнят
13
14
15
16
1
18
19
20
21
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала)
в коневодстве
Форма 1
Карточка племенного жеребца местной породы
Форма 2
Карточка племенной кобылы местной породы
Форма 3
Косячная ведомость
Форма 4
Журнал учета молочной продуктивности кобыл и выращивания
молодняка
Форма 5
Сводная ведомость учета случки и выжеребки
Форма 6
Журнал учета таврения молодняка
Форма 7
Сводная ведомость результатов бонитировки лошадей местных
пород
Форма 8
Ведомость результатов бонитировки племенных лошадей за
20____год
Форма 1
Карточка племенного
жеребца местной породы
___________________
Область
________________
Район
Кличка
Место
наложения
Тавро
Дата
рождения
Кому
принадлежит
Индивидуальный
Масть и
приметы
левое
правое
№ по ПКЖ
плечо
Место
рождения
Порода
бедро
Поколение
(кровность)
холка
Внутрипородный
тип
Заводская
линия
Мать
Отец
Кличка
Порода
Кличка
Порода
Индиви-
дуальный №
Поколение
(кровность)
Индиви-
дуальный №
Поколение
(кровность)
№ по ПК
Внутрипо-
родный тип
№ по ПК
Внутрипо-
родный тип
ММ
ОМ
МО
ОО
Кличка
Индивидуальный №
№ по ПК
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Год
случки
Кобыл в
косяке, голов
из них
%
заребляемости
ожеребилось
прохолостело
абортировало
выбыло
продолжение:
Класс приплода по бонитировке
элита
1 класс
2 класс
не классные
выбыло до оценки
жеребчик
кобылки
жеребчик
кобылки
жеребчик
кобылки
жеребчик
кобылки
жеребчик
кобылки
Описание экстерьера
Стати
1-ая
бонитировка
Оценка
стати
2-ая
бонитировка
Оценка
стати
3-я
бонитировка
Оценка
стати
1
Голова
большая, про-
порциональная,
малая.
большая, пропор-
циональная,
малая.
большая,
пропорциональ-
ная, малая.
2
Шея
с развитым жи-
ровым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная, средняя,
короткая*;
с развитым
жировым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная, средняя,
короткая*;
с развитым
жировым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная, средняя,
короткая*;
3
Грудная
клетка
глубокая,
средняя, узкая;
глубокая,
средняя, узкая;
глубокая,
средняя, узкая;
4
Спина
прямая, мягкая,
выпуклая;
прямая, мягкая,
выпуклая;
прямая, мягкая,
выпуклая;
5
Поясни-
ца
ровная, запавшая,
карпообразная;
ровная,
запавшая,
карпообразная;
ровная,
запавшая,
карпообразная;
6
Круп
раздвоенный,
округлый, оваль-
ный, крышеобраз-
ный;
длинный, средний,
короткий*
раздвоенный,
округлый,
овальный,
крышеобразный;
длинный,
средний,
короткий*
раздвоенный,
округлый,
овальный,
крышеобразный;
длинный,
средний,
короткий*
7
Муску-
латура
хорошо развита,
развита удовлет-
ворительно,
плохо развита;
хорошо развита,
развита удовлет-
ворительно,
плохо развита;
хорошо развита,
развита удовлет-
ворительно,
плохо развита;
8
Вымя
чашевидное,
округлое, козье;
чашевидное,
округлое, козье;
чашевидное,
округлое, козье;
9
Соски
цилиндрические,
конические,
дефектные;
цилиндрические,
конические,
дефектные;
цилиндрические,
конические,
дефектные;
10
Конеч-
ности
без недостатков,
размет, косола-
пость, торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта: нормаль-
ные, с трещина-
ми, деформиро-
ванные.
без недостатков,
размет, косола-
пость,торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта: нормаль-
ные, с трещина-
ми, деформиро-
ванные.
без недостатков,
размет, косола-
пость,торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта: нормаль-
ные, с трещина-
ми, деформиро-
ванные.
Средний балл за
экстерьер
Средний балл за
экстерьер
Средний балл за
экстерьер
Возраст
бонити-
ровки
Дата
бонит-
ровки
Промеры, сантиметр
Живая
масса,
килограмм
Упитанность,
(категория)
высота
в холке
косая
длина
туловища
обхват
груди
обхват
пясти
продолжение:
Бонитировка, баллы
Класс
генотип
промеры
и масса
экстерьер
молочность
приспосо-
бительные
качества
качество
потомства
Бонитировку
проводил
1-ю
2-ю
3-ю
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Руководитель
хозяйства
Животное
выбыло
дата
причина
Ф.И.О.
подпись
дата
Карточку
проверил
Зоотехник –
селекционер
Ф.И.О.
подпись
дата
Ф.И.О.
подпись
дата
Замечания
Форма 2
Карточка племенной кобылы
местной породы
_________________
________________
Область
Район
Кличка
Место
наложе-
ния
Тавро
Дата рождения
Кому
принадлежит
Индивидуальө
ный №
Масть и
приметы
левое
правое
№ по ПКЖ
плечо
Место
рождения
Порода
бедро
Поколение
(кровность)
холка
Внутрипород-
ный тип
Заводская
линия
Мать
Отец
Кличка
Порода
Кличка
Порода
Индивиө
дуальный №
Поколение
(кровность)
Индивидуальө
ный №
Поколение
(кровность)
№ по ПК
Внутрипо-
родный тип
№ по ПК
Внутрипородный
тип
ММ
ОМ
МО
ОО
Кличка
Индивидуальный №
№ по ПК
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Племенное использование
Год
случ-
ки
Кличка,
инвентарный
№, порода
жеребца
Дата
выжеребки
кобылы
Приплод
Лактация
по счету
пол
масть
индиви-
дуальный
класс
продолжение:
Племенное использование
Живой вес жеребенка, килограмм
Удой за 2 месяца лактации
3 дня
1 месяц
6 месяцев
молоко,
килограмм
жир, %
белок, %
Описание и оценка экстерьера
Стати
1-ая бонитировка
Оценка
стати
2-ая бонитировка
Оценка
стати
3-ья бонитировка
Оценка
стати
1
Голова
большая, пропор-
циональная,
малая.
Большая, пропор-
циональная,
малая.
Большая, пропор-
циональная,
малая.
2
Шея
с развитым
жировым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная,
средняя,
короткая*;
с развитым
жировым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная,
средняя,
короткая*;
с развитым
жировым гребнем,
мускулистая,
тонкая;
длинная, средняя,
короткая*;
3
Груд-
ная
клетка
глубокая,
средняя, узкая;
глубокая,
средняя, узкая;
глубокая,
средняя, узкая;
4
Спина
прямая, мягкая,
выпуклая;
прямая, мягкая,
выпуклая;
прямая, мягкая,
выпуклая;
5
Пояс-
ница
ровная,
запавшая,
карпообразная;
ровная,
запавшая,
карпообразная;
ровная, запавшая,
карпообразная;
6
Круп
раздвоенный,
округлый,
овальный,
крышеобразный;
длинный,
средний,
короткий*
раздвоенный,
округлый,
овальный,
крышеобразный;
длинный,
средний,
короткий*
раздвоенный,
округлый,
овальный,
крышеобразный;
длинный, средний,
короткий*
7
Муску-
латура
хорошо развита,
развита удовле-
творительно,
плохо развита;
хорошо развита,
развита удовле-
творительно,
плохо развита;
хорошо развита,
развита удовле-
творительно,
плохо развита;
8
Вымя
чашевидное,
округлое, козье;
чашевидное,
округлое, козье;
чашевидное,
округлое, козье;
9
Соски
цилиндрические,
конические,
дефектные;
цилиндрические,
конические,
дефектные;
цилиндрические,
конические,
дефектные;
10
Конеч-
ности
без недостатков,
размет, косола-
пость, торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта: нормаль-
ные, с трещина-
ми, деформиро-
ванные.
Без недостатков,
размет, косола-
пость,торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта:
нормальные, с
трещинами,
деформированные.
Без недостатков,
размет, косола-
пость,торцовые
бабки, брокдаун,
козинец, жабки,
х-образность,
мягкие бабки,
о-образность,
саблистость,
курба, шпат,
накостники;
копыта:
нормальные, с
трещинами,
деформированные.
Средний балл за
экстерьер
Средний балл за
экстерьер
Средний балл за
экстерьер
Возраст
бонитировки
Дата
бонитировки
Промеры, сантиметр
Живая
масса,
кг
высота в
холке
косая
длина
туловища
обхват
груди
обхват
пясти
продолжение:
Упитанность,
(категория)
Бонитировка, баллы
Класс
генотип
промеры
и масса
экстерьер
молоч-
ность
приспосо-
бительные
качества
качество
потомства
Бонитировку
проводил
1-ю
2-ю
3-ю
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Ф.И.О.
Роспись,
разборчиво
Руководитель
хозяйства
Животное
выбыло
дата
причина
Ф.И.О.
подпись
дата
Карточку
проверил
Зоотехник –
селекционер
Ф.И.О.
подпись
дата
Ф.И.О.
подпись
дата
Замечания
Форма 3
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Косячная ведомость
Кличка жеребца
Индивидуальный №
Год рождения
Порода и
кровность
Масть
Номер по ПКЖ
Происхождение
Класс
Дата выпуска
жеребца в косяк
Характеристика подобранных кобыл
Всего,
голов
из них
по классам
по породности
по
внутрипо-
родным
типам
по заводским линиям
элита
1
класс
2
класс
вне-
классные
чисто-
пород-
ные
IV
III
II
I
Опись подобранных кобыл
п/п
Кобыла
Выжеребка отчетного года
Случка текущего
года
клич-
ка
инв.
год
рож-
дения
поро-
да и
кров-
ность
класс
дата
рожде-
ния
пол
припло-
да
масть
припло-
да
от
какого
жеребца
дата
послед-
ней
садки
результат
ректаль-
ного
исследо-
вания
Руководитель хозяйства ________________
Ф.И.О., подпись
Зоотехник-селекционер _________________
Ф.И.О., подпись
Форма 4
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Журнал учета молочной продуктивности
кобыл и выращивания молодняка
№ п/п
Кобыла
Приплод
Живой вес жеребен
А, килограмм
индиви-
дуальный
кличка
дата
выжеребки
пол
масть
индиви-
дуальный
3
дня
6
месяц
12
месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Молочная продуктивность кобылы по месяцам лактации, килограмм
2-ой месяц
3-ый месяц
4-ый месяц
5-ый месяц
6-ой месяц
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
удой,
кило-
грамм
жир,
%
белок,
%
Форма 5
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Сводная ведомость учета случки и выжеребки за 20___ год
№ п/п
Жеребец
Случка отчетного года
покрыто кобыл
Индивидуаль-
ный №
кличка
№ по ПК
порода
класс
всего
из них по классам
Элита
1
2
внекласс-
ное
№ п/п
Результат случки предыдущего года
%
зажере-
бляемо-
сти
Родилось живых жеребят
%
благо-
получ-
ной
выжере-
бки
случено маток
Всего
в том числе
всего
жереб-
чиков
кобы-
лок
выбыло
аборти-
ровало
прохоло-
cтело
заже-
ребело
Руководитель хозяйства _____________
Ф.И.О., подпись
Зоотехник-селекционер ______________
Ф.И.О., подпись
Форма 6
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Журнал учета таврения молодняка
п/п
№ тавра
Особые
приметы
Кличка
Дата
рождения
Масть и
приметы
Происхождение
Примечание
отец
мать
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Форма 7
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Сводная ведомость
результатов бонитировки лошадей местных пород
____________________________________ породы

1 және 2 класты жүнді қозылардың үлес салмағы
бауыры жақсы өскен қозылардың үлес салмағы
жүн қырқымы
7 айлық жасындағы тірі салмағы
жақсы және өте жақсы баға алған қозылардың үлес салмағы
бағаланған қозылардың саны
килограмм
қозылардың барлығынан орташа жүн қырқымынан %
килограмм
қозылардың барлығынан орташа тірі салмағының %
13
14
15
16
1
18
19
20
21
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Жылқы шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан      Жергілікті тұқымды асыл тұқымды айғырдың
карточкасы
2-нысан      Жергілікті тұқымды асыл тұқымды биенің карточкасы
3-нысан      Үйірлік ведомосі
4-нысан      Биелердің сүт өнімділігі және төлді өсіруді есепке
алу журналы
5-нысан      Шағылыстыруды және құлындатуды есепке алудың
жиынтық ведомосі
6-нысан      Жас төлді таңбалау есепке алу журналы
7-нысан      Жергілікті тұқым жылқыларын бағалау нәтижелерінің
жиынтық ведомосі
8-нысан      20__ жылға асыл тұқымды жылқыларды бағалау
қортындыларының ведомосі
1-нысан
Жергілікті тұқымның асыл тұқымды айғырдың карточкасы
________________________________     ________________________________
Облыс                               Аудан
Аты
Таңба салу орындары
Таңбасы
Туған күні
Иесі
Жеке №
Түсі мен белгілері
сол жағы
оң жағы
АТК бойынша №
иығы
Туған жері
Тұқымы
жамбасы
Буыны (қандылығы)
шоқтығы
Тұқым ішіндегі түрі
Зауыттық ізі
Енесі
Әкесі
Аты
Тұқымы
Аты
Тұқымы
Жеке №
Буыны (қандылығы)
Жеке №
Буыны (қандылығы)
АТК бойынша №
Тұқым ішіндегі түрі
АТК бойынша №
Тұқым ішіндегі түрі
ЕЕ
ӘЕ
ЕӘ
ӘӘ
Аты
Жеке №
АТК бойынша №
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Тұқым ішіндегі түрі
Қашырылған жылы
Үйірдегі биелер
солардың ішінде
Ауруға шалдығу%
Төлдерінің бағалау бойынша класы
құлындады
қысыр қалды
іш тастады
жарамсыз деп танылды
элита
1 класс
2 класс
класқа жатпайтындары
бағалағанға дейін шығып қалды
айғыр
бие
айғыр
бие
айғыр
бие
айғыр
бие
айғыр
бие
Дене бітімінің сипаттамасы мен бағасы
Дене мүшелері
1-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
2-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
3-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
1
Басы
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
2
Мойыны
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
3
Кеудесі
терең, орташа, жіңішке;
терең, орташа, жіңішке;
терең, орташа, жіңішке;
4
Арқасы
түзу, жұмсақ, дөңес;
түзу, жұмсақ, дөңес;
түзу, жұмсақ, дөңес;
5
Белі
тегіс, майысқан, дөңес;
тегіс, майысқан, дөңес;
тегіс, майысқан, дөңес;
6
Сауыры
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
7
Бұлшық еттері
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
8
Желіні
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
9
Үрпі
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
10
Аяқтары
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, шығыңқы тұяқты, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ, Х-тәріздес, жұмсақ тұяқты, О-тәріздес, қылыш тәріздес,шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, шығыңқы тұяқты, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ Х-тәріздес, жұмсақ тұяқты, О-тәріздес, қылыш тәріздес,  шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, шығыңқы тұяқты, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ Х-тәріздес, жұмсақ тұяқты, О-тәріздес, қылыш тәріздес, шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
Дене бітімнің орташа балы
Дене бітімнің орташа балы
Дене бітімнің орташа балы
Бағалау жасы
Бағалау күні
Өлшемдері, см
Тірі салмағы, кг
Қоңдылығы, (санаты)
Бағалау, балы
Класс
Шоқтығының биіктігі
Шаршылама ұзындығы
Кеуде орамы
Сирақ орамы
генотип
өлшемдері мен салмағы
Дене бітімі
сүттілігі
қабілеттілік сапалары
ұрпағының сапасы
Бағалауды жүргізді
1-шісін
2-шісін
3-шісін
Т.А.Ә.
қолы, анық
Т.А.Ә.
қолы, анық
Т.А.Ә.
қолы, анық
Шаруашылық басшысы
Жарамсыз деп танылды
күні
себебі
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
Карточканы тексерді
Зоотехник – селекционер
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
Ескерту
2-нысан
Жергілікті тұқымды асыл тұқымды биенің карточкасы
________________________________     ________________________________
Облыс                               Аудан
Аты
Таңба салу орындары
Таңбасы
Туған күні
Иесі
Жеке №
Түсі мен белгілері
сол жағы
оң жағы
АТК бойынша №
иығы
Туған жері
Тұқымы
жамбасы
Буыны (қандылығы)
шоқтығы
Тұқым ішіндегі түрі
Зауыттық желісі
Енесі
Әкесі
Аты
Тұқымы
Аты
Тұқымы
Жеке №
Буыны (қандылығы)
Жеке №
Буыны (қандылығы)
АТК бойынша №
Тұқым ішіндегі түрі
АТК бойынша №
Тұқым ішіндегі түрі
ЕЕ
ӘЕ
ЕӘ
ӘӘ
Аты
Жеке №
АТК бойынша №
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Тұқым ішіндегі түрі
Асыл тұқымдық пайдаланулар
Қашырылған жылы
Аты, жеке №, айғырдың тұқымы
Биенің құлындаған күні
Төл
Сауылым кезеңі
Құлынның тірідей салмағы, кг
Сауылымның 2 айында сауылған сүт мөлшері
жынысы
түсі
жеке №
класс
3 күндік
1 айлық
6 айлық
Сүт, кг
май, %
ақуыз, %
Дене бітімінің сипаттамасы мен бағасы
Дене мүшелері
1-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
2-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
3-ші бағалау
Дене мүшелерінің бағасы
1
Басы
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
үлкен, пропорциональды, кішкентай.
2
Мойыны
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
майлы жотасы дамыған, бұлшық етті, жіңішке, ұзын, орташа, қысқа.
3
Кеудесі
терең, орташа, жіңішке;
терең, орташа, жіңішке;
терең, орташа, жіңішке;
4
Арқасы
түзу, жұмсақ, дөңес;
түзу, жұмсақ, дөңес;
түзу, жұмсақ, дөңес;
5
Белі
тегіс, майысқан, дөңес;
тегіс, майысқан, дөңес;
тегіс, майысқан, дөңес;
6
Сауыры
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
айыр, дөңгеленген, сопақ, шатыр тәрізді; ұзын, орташа, қысқа*
7
Бұлшық еттері
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
жақсы дамыған, қанағаттандырарлықтай дамыған, нашар дамыған;
8
Желіні
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
тостаған тәрізді, дөңгелектенген, ешкінікі тәріздес;
9
Үрпі
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
цилиндр тәріздес, конус тәрізді, ақаулары бар;
10
Аяқтары
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, сыртқы тұяқтары, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ, Х-тәріздес, жұмсақ табан, О-тәріздес, қылыш тәріздес, шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, сыртқы тұяқтары, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ, Х-тәріздес, жұмсақ табан, О-тәріздес, қылыш тәріздес, шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
кемшіліктерсіз, алшақ, аяқтары маймақ, сыртқы тұяқтары, брокдаун, ешкі тәріздес, талтақ, Х-тәріздес, жұмсақ табан, О-тәріздес, қылыш тәріздес, шеккі, шор сүйек; тұяқтары: қалыпты, жарылған, формасы өзгерген.
Дене бітімнің орташа балы
Дене бітімнің орташа балы
Дене бітімнің орташа балы
Бағалау жасы
Бағалау күні
Өлшемдері, см
Тірі салмағы, кг
Қоңдылығы, (категориясы)
Бағалау, баллы
Класс
Шоқтығының биіктігі
Шаршылама ұзындығы
Кеуде орамы
Сирақ орамы
генотип
өлшемдері мен салмағы
Дене бітімі
сүттілігі
Қабілеттілік сапалары
Ұрпағының сапасы
Бағалауды жүргізді
1-шісін
2-шісін
3-шісін
Т.А.Ә.
қолы, анық
Т.А.Ә.
қолы, анық
Т.А.Ә.
қолы, анық
Шаруашылық басшысы
Жарамсыз деп танылды
күні
себебі
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
Карточканы тексерді
Зоотехник – селекционер
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
( Т.А.Ә.)
қолы
күні
Ескерту
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
3-нысан
Үйірлік ведомосі
Айғырдың аты
Жеке №
Туған жылы
Тұқымы мен қандылығы
Түсі
АТК бойынша №
Шығу тегі
Класс
Құлынды үйірге қосу күні
Іріктеліп алынған биелердің мінездемесі
барлығы, бас
Солардың ішінде
кластары бойынша
тұқымдылығы бойынша
тұқым ішіндегі түрлері бойынша
Зауыттық із бойынша
элита
1 класс
2 класс
Кл/қа кірмейтіндер
Таза тұқым
IV
III
II
I
Іріктеп алынған биенің сипаттамасы
Бие
Есептік жылда төлдеуі
Ағымдағы жылда ұрықтандырылуы
Аты
жеке №
Туған жылы
Тұқымы мен қандылығы
класс
туған күні
төлдің жынысы
төлдің түсі
қандай айғырдан
соңғы ұрықтандырылған күні
ректальды зерттеудің қорытындысы
Шаруашылықтың басшысы ____________ Зоотехник-селекционер ____________
( Т.А.Ә., қолы)                   ( Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы ___________________
Облыс ____________________________________
Аудан ____________________________________
Шаруашылық _______________________________
Өсірілетін тұқым _________________________
4-нысан
Биелердің сүт өнімділігі және жас төлді өсіру есеп журналы
р/с №
Биелер
Төлдеу
Құлынның тірі салмағы, кг
жеке №
аты
төлдеу күні
жынысы
түсі
жеке №
3 күндік
6 ай
12 ай
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Сауын маусымы айлары бойынша биелердің сүт өнімділігі, кг
2-ші айы
3-ші айы
4-ші айы
5-ші айы
6-шы айы
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
сауым, кг
май, %
ақуыз, %
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
5-нысан
20___ жылы шағылыстыруды және құлындатуды есепке алудың жиынтық ведомосі
Айғыр
Есептік жылдағы шағылыстыру
Биелерді қамтыды
жеке №
аты
АТК бойынша №
тұқымы
класс
барлығы
Солардың ішінде кластар бойынша
Элита
1
2
класқа жатпайтындар
Өткен жылғы шағылысу нәтижесі
Құлындамау %
Тірі құлын алынды
Сәтті құлындау %
Шағылысқан биелер
Барлығы
Соның ішінде
барлығы
еркек құлындар
ұрғашы құлындар
шығарылды
іш тастады
қысыр қалды
құлындады
Шаруашылық басшысы _____________ Зоотехник-сұрыптаушы _______________
( Т.А.Ә., қолы)                     ( Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
6-нысан
Жас төлді таңбалауды есепке алу журналы
Таңба №
Ерекше белгілері
Аты
Туған күні
Түсі мен белгілері
Шығу тегі
Ескерту
әкесі
енесі
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
7-нысан
Жергілікті тұқым жылқыларын бағалау нәтижелерінің жиынтық ведомосі
____________________________________ тұқымының

с 1 октября 20_____года по 1 октября 20___года
Руководитель хозяйства _____________
Ф.И.О., подпись
Главный зоотехник хозяйства _________________
Ф.И.О., подпись
Указания к заполнению сводной ведомости
результатов бонитировки лошадей местных пород
Сводная ведомость результатов бонитировки лошадей местных пород составляется всеми сельскохозяйственными формированиями, состоящими в племенной сети.
Ежегодно по данной форме учитываются животные всех разводимых местных пород и типов лошадей по состоянию на отчетную дату.
В пределах каждого хозяйства сводная ведомость составляется отдельно по каждой разводимой породе или типу лошадей.
Все таблицы должны быть заполнены четко и аккуратно. Соответствующие показатели всех таблиц должны быть сбалансированными.
Таблица 1 – данные подготавливаются на основе сведений последней бонитировки, проводимой согласно действующей инструкции.
Таблица 2 – по данным о промерах и живом весе, приведенных в карточках жеребца и кобыл местных пород (формы 1 и 2), выводятся средние показатели.
Таблица 3. Из карточек жеребцов-производителей и конематок группируются и разносятся показатели живого веса по соответствующим графам.
Таблица 4. Результаты случки и выжеребки кобыл заполняются по фактическим результатам из сводной ведомости учета случки и выжеребки кобыл.
Таблица 5. Характеристика реализованного племенного молодняка.
Таблица 6. Заполняется сельхозформированиями, где есть животные из апробированных заводских линий лошадей, а также сельхозформирования, занимающиеся разведением лошадей кушумской породы.
1. Породный и классный состав лошадей
Половозрастные
группы
животных
Шифр
из
них
про-
бони-
тиро-
вано,
голов
В том числе распределено по
Из наличия
записано
в ПКЖ
породности
классам
чисто-
пород-
ные
IV
(15
/16)
III
(7/
8)
II

20_____ жылдың 1 қазанынан 20___ жылдың 1 қазанына дейін
Шаруашылық
басшысы
(Т.А.Ә.) қолы
Шаруашылықтың
Бас зоотехнигі
(Т.А.Ә.) қолы
Жергілікті тұқым жылқыларын бағалау нәтижелерінің жиынтық ведомосін толтыруға нұсқау
Жергілікті тұқым жылқыларын бағалау нәтижелерінің қортындылары жинағын асыл тұқымдық желі құрамындағы, ауыл шаруашылық құрылымдары жасайды.
Әр жыл сайын берілген нысанмен есептік жылға жай-күйіне қарай өсіріліп жатқан жылқылардың жергілікті тұқымдары мен түрлерінің барлық жануарлары есептеліп отырады.
Қорытынды ведомость барлық шаруашылық шамасында жылқылардың әр өсіріліп жатқан тұқымы немесе түріне жеке құрылады.
Барлық кестелер анық және ұқыпты толтырылған болуы керек. Барлық кестелердің сәйкес көрсеткіштері теңестірілген болуы қажет.
1 – кесте – деректер қолданыстағы нұсқау бойынша соңғы бағалау негізінде дайындалады.
2 – кесте – жергілікті жылқы тұқымының айғырлар мен биелерінің карточкаларында көрсетілген (1-нысан және 2-нысандар) өлшемдер мен тірілей салмақтар деректерінің орташа көрсеткіштері жазылады.
3 – кесте – өндіруші-айғырлар мен биелердің карточкаларынан тірілей салмақ көрсеткіштері топталып сәйкес бағаналарға таратылады.
4 – кесте – биелердің төлдеуі және қашырылуы (5-нысан) төлдеу және қашыруды тіркеу қортынды ведомы фактілеріне негізделіп толтырылады.
5 – кесте – сатылған жас асыл тұқымды төлдің мінездемелері.
6 – кесте – жылқылардың зауыттық ізі апробацияланған жануарлары бар ауылшаруашылығы құрылымдарымен, сондай-ақ көшім тұқымыды жылқыларын өсіретін ауыл шаруашылығы құрылымдарымен толтырылады.
1. Жылқылардың тұқымдық және кластық құрамы
Жануарлардың жас ерекшелік топтары
Шифр
Олардан бағаланғандары, бас
Солардың ішінде бөлінді
Осылардан АТК-ға жазылды
тұқымдылығы
кластылығы
Таза тұқымды
IV (15/16)
III (7/8)

4. Случка и выжеребка кобыл
Случено в отчетном году
Случено в прошлом году
%
за-
жереб-
ляе-
мости
Родилось живых
жеребят
%
благо-
получ-
ной
выже-
ребки
Всего,
голов
из них по классам
Всего,
голов
результаты выжеребки
Всего,
голов
из них
элита
1
2
вне-
класс-
ное
оже-
реби-
лось
аборти-
ровало
про-
хо-
лос-
тело
вы-
было
же-
реб-
чиков
кобы-
лок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
5. Характеристика реализованного племенного молодняка
Половозрастные
группы животных
Шифр
Продано за
отчетный период,
голов
Из них по классам
элита
первый
второй
А
Б
1
2
3
4
Всего
1
в том числе:
жеребчиков
2
кобылок
3
6. Распределение производящего состава по принадлежности к
заводским линиям и внутрипородным типам
Половозрастные
группы
животных
Шифр
Всего,
голов
В том числе по
заводским линиям
внутрипородным линиям
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Жеребцы-
производители
1
Конематки
2
Форма 8
Республика Казахстан
Область
Район
Хозяйство
Разводимая порода
Ведомость результатов бонитировки племенных лошадей
за 20____год
п/п
Кличка и
индивидуальный №
Масть
Год
рождения
Порода
Происхождение
кличка и
индивидуальный №
отца
кличка и
индивидуальный
№ матери
продолжение:
Промеры сантиметр и живая масса
килограмм
Бонитировка, баллов
Класс
Высота
в холке
Косая
длина
туло-
вища
Обхват
груди
Обхват
пясти
Живая
масса
Проис-
хожде-
ние и
тип
Проме-
ры и
живая
масса
Экс-
терьер
Приспо
соби-
тель-
ные
качества
Качество
потом-
ства
Молоч-
ность
Руководитель хозяйства _____________
Ф.И.О., подпись
Главный зоотехник ___________________
Ф.И.О., подпись
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в свиноводстве:
Форма 1
Бонитировочная карточка хряка
Форма 1-1
Карточка племенного хряка
Форма 2
Бонитировочная карточка свиноматки
Форма 2-1
Карточка племенной свиноматки
Форма 3
Журнал учета случек и осеменений свиней
Форма 4
Книга учета опоросов и приплода свиней
Форма 5
Книга учета выращивания ремонтного молодняка свиней
Форма 6
Отчет о бонитировке свиней
Форма 1
Бонитировочная карточка хряка
Республика__________
Дата рождения____________
Порода_____________
Место рождения____________
Область ____________________
Кличка_____________
Индивидуальный номер______________
правый
Количество
сосков______________
левый
Район_______________
Ряд от родоначальника_____
Записано в ПК _____
хозяйство __________
Марка ПК ___________Номер ПК_____________
Награды на выставках________
Номер родоначальника линии_____
Дата и причина выбытия_____________
Хозяйство___________
Индивидуальный номер____________________
Индивидуальный номер_______________
М. кличка___________
Племенное использование
Случной
период
Способ
исполь-
зования
Осеме-
нено
маток,
голов
Из них
От всех опоросившихся маток
Оказа-
лось
супо-
росными
%
слученных
Опоро-
силось
свино-
маток
Родилось живых поросят
Всего,
голов
В
среднем
на
опорос
голов
Общая
живая
масса
поросят,
килограмм
Средняя
живая
масса
поросенка,
килограмм
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение:
От всех опоросившихся маток
в 2 месяца
в 4 месяца
Колиө
чество
опоро-
сов
Кол-во
поросят
всего,
голов
В
среднем
на
опорос,
голов
Общая
живая
масса
поросят,
килограмм
Средняя
живая
масса
поросенка,
кг
Коли-
чество
опоросов
Кол-во
поросят
всего,
голов
Общая
живая
масса
поросят,
килограмм
Средняя
живая
масса
поросенка,
килограмм
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Откормочные и мясные качества потомства
Показатели
_______год
_______год
в среднем за две
оценки
всего
в среднем
на голову
всего
в среднем
на голову
всего
в среднем
на голову
По скольким маткам
оценен
Количество потомков
Возраст при достижении
живой массы 100
килограмм, дни
Среднесуточный прирост,
грамм
Затраты корма на 1
килограмм прироста
кормових единиц
Длина туловища,
сантиметр
Толщина шпига над 6-7
грудными позвонками,
милиметр
Площадь мышечного
глазка, сантиметр2
Классы
Прижизненная оценка
Возраст, дн.
Живая масса,
килограмм
Толщина шпига над 6-7
грудными позвонками,
милиметр
Длина
туловища,
сантиметр
Площадь мышечного
глазка, сантиметр2
Классная оценка
Год
бонитировки
Развитие
Продуктивность
Контрольный
откорм
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
продолжение:
продуктивность дочерей
год
оценки
первоопороски
количество
дочерей
плодовитость, голов
молочность,
килограмм
масса гнезда в 2
месяц возрасте,
килограмм
класс
От них
родилось
поросят
В среднем
на опорос
Всего
В среднем
на опорос
Всего
В среднем
на опорос
Телосложение
оценка
Дата
бонити-
ровки
Общий вид,
конституция
Голова,
шея
Плечи,
холка,
грудь
Спина,
поясница,
бока
Крестец,
окорока
1
2
Окончательная
Классная оценка
Развитие
Телосложение
Суммарный
Назначение
Дата
бонитиров-
ки
Возраст,
месяц
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
6
12
18
24
30
36
продолжение:
продуктивность дочерей
с 2 и более опоросами (включая в оценку первый опорос)
количество
дочерей
количеств
о
опоросов
плодовитость голов
молочность,
килограмм
масса гнезда в 2
месяц возрасте,
килограмм
От них
родилось
поросят
В среднем
на опорос
Всего
В среднем
на опорос
Всего
В среднем
на опорос
Телосложение
Ноги передние
Ноги задние
Соски, вымя
Половые органы
Всего
Развитие
Живая масса
Длина тулолвища
Класс за развитие
килограмм
класс
сантиметр
класс
Зоотехник-селекционер ________________________________
Ветеринарный врач ____________________________________
Форма 1-1
Карточка племенного хряка
Кличка
Индивидуальный номер
Порода (кровность)  Линия (родственная группа) _________
Индивидуальный номер
родоначальника ___________
правый
Количество сосков
левый
Дата рождения   Место рождения ___________________
дата  месяц  год             хозяйство, район, область
Кому принадлежит _______________________________________________
дата поступления, хозяйство, район, область
Дата и причина выбытия _____________________________________
Награды на выставках ______________________________________________
дата, место, полученная награда

4. Биелердің ұрықтануы мен төлдеуі
Есептік жылда ұрықтанды
Өткен жылда ұрықтанды
Құлындау %
Тірі құлын туылды
Сәтті құлындау %
Барлығы, бас
Солардан класс бойынша
барлығы, бас
Құлындаудың нәтижесі
барлығы, бас
солардан
элита
1
2
Кл/кірмейді
өлі туды
іш тастады
қысыр қалды
Шығарылды
еркек құлын
ұрғашы құлын
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
5. Асыл тұқымды сатылған жас төл төлдердің сипаттамасы
Жануарлардың жас ерекшелік топтары
Шифр
Есептік жылда сатылды, бас
Солардың ішінде класс бойынша
элита
І
ІІ
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
01
Соның ішінде:
Еркек құлындар
02
Ұрғашы құлындар
03
6. Өндірушілер құрамын зауыттық із бен тұқым ішіндегі түрге жатуына байланысты бөлу
Жануарлардың жас ерекшелік топтары
Шифр
Барлығы, бас
Солардан
зауыттық желісі бойынша
тұқым ішіндегі желісі бойынша
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Айғырлар
01
биелер
02
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
8-нысан
20___ жылға асыл тұқымды жылқыларды бағалау қортындыларының ведомосі
Аты және жеке №
Түсі
Туған жылы
Тұқым
Шығу тегі
Өлшемдері (см) және тірілей салмағы (кг)
Бағалау, балл
Класс
әкесінің аты және жеке №
анасының аты және жеке №
өркеш аралығы биіктігі
шаршылама ұзындығы
кеуде орамы
сирақ орамы
тірі салмағы
шығу тегі және түрі
өлшемдері және тірілей салмағы
Дене бітімі
қабілеттілік сапалары
ұрпақ сапасы
жүнділігі
сүттілігі
Шаруашылық басшысы _________________ Бас зоотехник __________________
( Т.А.Ә., қолы)                  ( Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Шошқа шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан      Қабанды бағалау карточкасы
1-1-нысан    Қабанның асыл тұқымдық карточкасы
2-нысан      Мегежінді бағалау карточкасы
2-2-нысан    Мегежіннің асыл тұқымдық карточкасы
3-нысан      Шошқаларды шағылыстыру және ұрықтандыруды есепке
алу журналы
4-нысан      Шошқалардың төлдеуін және төл алуды есепке алу
кітабы
5-нысан      Шошқалардың толықтырушы төлдерін өсіруді есепке
алу журналы
6-нысан      Шошқаларды бағалау туралы есеп
1-нысан
Үй қабанының бағалау карточкасы
Республика __________________________________________________________
Облысы ______________________________________________________________
Аудан _______________________________________________________________
Шаруашылық __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шаруашылық __________________________________________________________
____
|____|
Тұқымы ________________________________________________________|____|
|____|
Аты ___________________________________________________________|____|
Жеке нөмiрi ___________________________________________________|____|
Негiзiн салушылар қатары ______________________________________|____|
АТК жазылған ________________________________________________________
АТК маркасы _____________________ АТК нөмiрi ________________________
Аталық iз бастаушының негiзiн салушының нөмiрi ______________________
Жеке нөмiрi _________________________________________________________
Туған күнi __________________________________________________________
Туған жерi __________________________________________________________
оң жағы
үрпілерiнiң саны ____________________________________________________
сол жағы
Көрмелердегi марапаттаулар сыйлықтары _______________________________
Шығарылу себебi мен күнi ____________________________________________
Жеке нөмiрi _________________________________________________________
Асылдандыруға пайдалану
Шағылыстыру кезеңi
Пайдалану тәсiлi
Ұрықтанған мегежiндер (бас)
Соның iшiнде
Барлық торайлаған мегежiндер
буаз
шағылысқандардан, %
торайлаған мегежiндер
Тiрi туылған торайлар
барлығы (бас)
торайлағандардан орташа саны (бас)
барлық торайлардың тiрiлей салмағы, килограмм
торайдың орташа тiрiлей салмағы, килограмм
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Барлық торайлаған мегежiндер
2 айда
4 айда
торайлау саны
Торайлардың саны барлығы, бас
Орташа торайлануы, бас
жалпы торайлардың тiрiлей салмағы кг
торайлардың орташа тiрiлей салмағы, килограмм
торайлау саны
барлық торайлар саны, бас
барлық торайлардың тiрiлей салмағы, килограмм
торайлардың орташа тiрiлей салмағы, килограмм
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Ұрпақтарының еттілік және бордақылану сапасы
Көрсеткіштері
______ жыл
______ жыл
Екі бағалаудың орташасы
Барлығы
Бір басқа орташа
Барлығы
Бір басқа орташа
Барлығы
Бір басқа орташа
Қанша мегежін бойынша бағаланған
Ұрпақ саны
100 килограмм салмаққа жеткендегі жасы, күн
Тәулігіне қосқан салмағы, грамм
1 килограмм қосымша салмаққа жұмсалған азық өлшемі
Ұша ұзындағы, сантиметр
6-7 кеуде омыртқасы үстіндегі май қалыңдығы, милиметр
Ет көзінің көлемі (сантиметр2)
Класы
Ұрғашы төлдерінің өнімділігі
Бағаланған жыл
Бірінші торайлағандар
2 және одан да көп торайлағандар (бір інші торайлаудың бағалауын қосқанда)
ұрғашы төлдерінің саны
төлшеңдігі, бас
сүттілігі, кг
2 айлық ұяның салмағы, кг
клас
Ұрғашы төлінің саны
торайлау саны
төлшеңдігі,
бас
суттілігі, кг
2 айлық ұяның салмағы, килограмм
олардан туылған торайлар
торайлар бойынша орташа
барлығы
торайлар бойынша орташа
барлығы
торайлар бойынша орташа
олардан туылған торайлар
торайлау бойынша орташа
барлығы
торайлау бойынша орташа
барлығы
торайлау бойынша орташа
Дене бітімі
бағалау
Бонитировкалау күні
жалпы тұлғасы сырт пішіні
басы, мойыны
иығы, кеудесі шоқтығы
арқасы, бүйірі, белі
құйымшағы мен сан еті
алдыңғы аяғы
артқы аяғы
Желіні
жыныс мүшелері
барлығы
1
2
соңғы
Тіршілігінде бағалау
Жасы, күн
Салмағы, кг
6-7 кеуде омыртқасы үстіндегі май қалыңдығы, мм
Денесінің ұзындығы, см
Ет көзінің көлемі (см2)
Класстық бағалау
Бонитировкаланған жыл
Өсіп – жетілуі
Өніміділігі
Тәжірибиелік бордақылау
Дене құрылысы
Жиынтығы
Пайдалану
Бонитировка өткізілген күні
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
Өсiп жетiлуi
Жасы (ай)
Тірілей салмағы
Денесінің ұзындығы
Өсіп жетілуі бойынша кластары
кг
класы
см
класы
6
12
18
24
30
36
Селекционер - зоотехник _______________ Мал дәрігері ________________
1-1-нысан
Асыл тұқымды үй қабанының карточкасы
Аты
Жеке нөмiрi            _____________
Тұқымы (қандылығы)    |______|______| Желісі (туыстық тобы) _________
Оң/сол      негiзiн салушының жеке нөмiрi__
________________________
Туған күнi |____|____|______________| Туған жерi ____________________
күн   ай       жыл                    шаруашылық, аудан,
облыс
Иесі ________________________________________________________________
шаруашылыққа, аудан, облысы, түскен уақыты
шығарылу себебi мен күнi ____________________________________________
Көрмелердегi марапаттаулар __________________________________________
Күнi, орны, алған наградасы

1. Происхождение
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
М
О
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный, марка и
номер по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Дата и место рождения
2. Племенное использование хряка
Случной
период
Способ
исполь-
зования
Осеменено
маток
Коли-
чество осемене-
ний
Количество свиноматок
Всего
оплодотворено
опоро-
силось
аборти-
ровало
супо-
ростных
голов
процент от
слученных
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение:
От всех опоросившихся свиноматок
родилось живых
поросят
в 2 месяца
в 4 месяца
всего
голов
в
среднем
на
опорос
коли-
чество
поросят
среднее
количество
поросят на
опорос
средняя
живая масса
одного
поросенка,
килограмм
коли-
чество
поросят
средняя живая
масса одного
поросенка,
килограмм
10
11
12
13
14
15
16
3. Оценка хряка и его родителей
Бонити-
ровка
дата
бонити-
ровки
возраст,
месяц
живая
масса,
кило-
грамм
балл
длина
туло-
вища,
см
балл
Прижизненная толщина шпика
воз-
раст,
месяц
живая
масса,
кило-
грамм
факт,
сан-
ти-
метр
в
пересче-
те на
100 кило-
грамм
балл
первая
вторая
третья
о
м
оо
мо
ом
мм
продолжение:
Телосложение
Репродуктивность матери или дочерей хряка
сумма
баллов
балл
количество
много-
плодие
к
сверстнице±
балл
молоч-
ность
к
сверстнице±
балл
первоопороски
с 2 и более опоросами
Бонитировка
живая масса потомства
Откормочные качества потомства
количество
поросят
средняя
масса 1
поросенка
балл
год
проверки
откормлено
потомство
возраст
достижения
100
килограмма
балл
в 2
месяца
в 4
месяца
первая
вторая
третья
о
м
оо
мо
ом
мм
продолжение:
Откормочные качества потомства
затраты,
кормовых
единиц
балл
толщина
шпика,
см
балл
длина
туши,
санти-
метр
балл
масса
задней
трети
полутуши,
кило-
грамм
балл
сумма
баллов
средний
балл
суммарный
класс
шифр
класса
4. Оценка экстерьера и конституции хряка (балл)
Дата
Общий вид, пропорциональность телосложения,
конституция, признаки породы, кожа, щетина
Голова и шея
Плечи, холка, грудь
Спина, бока, поясница
Крестец и окорока
Ноги передние
Ноги задние
Соски
Половые органы
Всего
5. Продуктивность дочерей хряка
Показатели
Года
Первоопороски
Количество дочерей
Многоплодие
Среднее по стаду
Отклонение
Молочность
Среднее по стаду
Отклонение
С 2 и более опоросами
Количество дочерей
Многоплодие
Среднее по стаду
Отклонение
Молочность
Среднее по стаду
Отклонение
Краткое описание экстерьера
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Руководитель хозяйства ___________________________________________
Зоотехник-селекционер ____________________________________________
Ф.И.О., подпись
Форма 2
Бонитировочная карточка свиноматки
Республика
____________
Область ______________
Район ________________
Хозяйство ____________
Хозяйство__________________________
Индивидуальный № _____
Породность _______
Кличка ___________
Индивидуальный № __
Ряд от
родоначальницы ____
Записана в ПК _____
Марка ПК _____________
номер ПК _______________
Номер родоначальницы
родственной группы
___________________
Дата рождения ______
Место рождения _____
Количество    правый
сосков        левый
О кличка
Награды на
выставках __________
Дата и причина
выбытия ____________
____________________
Индивидуальный № ___
Шифр реднемо линии ____________________
Продуктивность
№ опоро-
са
Дата
опо-
роса
Родилось поросят
в 1 месяц
всего
из них
живых
класс
средняя
маса вес
поросенка,
килограмм
кол-во
поросят,
голов
вес редне,
килограмм
класс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Средние данные продуктивности
По опоросам
По опоросам
По опоросам
продолжение:
в 2 месяца
класс
за
про-
дуктив-
ность
в 4 месяца
Потомство хряка
коли-
чество
поро-
сят,
голов
масса
редне,
кило-
грамм
средняя
масса
поро-
сенка,
кило-
грамм
класс
кол-во
поросят,
голов
общая
живая
масса
поросен-
ка,
кило-
грамм
средняя
живая
масса
поросен-
ка,
кило-
грамм
класс
дата
осеме-
нения
кличка
инди-
видуаль-
ный №
Средние данные продуктивности
Телосложение
Оценка
Дата
бонити-
ровки
Общий
вид,
консти-
туция
Голова,
шея
Плечи,
холка,
грудь
Спина,
бока,
поясница
Крестец,
окорока
Перед-
ние
ноги
Задние
ноги
Соски,
вымя
Всего
Класс
1
2
Окон-
ча-
тель-
ная
Прижизненная оценка
Возраст,
дни
Вес,
килограмм
Толщина шпига над 6-7
грудными позвонками,
милиметр
Длина туловища,
сантиметр
Площадь реднем о
глазка,
сантиметр2
Откормочные и редне качества потомства
Показатели
_________год
_________год
В среднем за две
оценки
всего
В среднем на
одну голову
всего
В среднем на
одну голову
всего
В среднем на
одну голову
Количество потомков
Возраст при достижении
веса, 100 килограмм
Среднесуточный прирост,
____ грамм
Затраты корма на 1
килограмм прироста,
кормових единиц
Длина туши, см
Толщина шпига над 6-7
грудными позвонками,
милиметр
Площадь мышечного глазка
Класс
Развитие
Оценка
Дата
бонитировки
Возраст,
месяц
Живая маса
Длина туловища
Обхват груди
Класс
за
развитие
кг
класс
см
класс
см
класс
1
2
оконча-
тельная
Классная оценка
дата бони-
тиров-
ки
Развитие
Продук-
тивность
Контрольный
откорм
Телосложение
Суммарный
Назначение
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
класс
шифр
Зоотехник-селекционер ________ ветврач _____________
Форма 2-1
Карточка племенной свиноматки
Кличка___________ Индивидуальный № _________
Записана в ПК марка и номер
________________________________
Порода (кровность) ___________________ Семейство (родственная группа)
_________________Количество сосков _________________________________
Дата рождения ______________ Место рождения_________________________
хозяйства, район, область
Кому принадлежит ___________________________________________________
дата поступления, хозяйство, район, область
Дата и причина выбытия___________________________
Награды на выставках _______________________________________________
дата, место, полученная награда

1. Тегi
Аты, жеке №, АТК маркасы және АТК бойынша №, АТК томының №
Е
Ә
Туған күні және туған жері
Аты, жеке №, АТК маркасы және АТК бойынша №, АТК томының №
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Туған күні және туған жері
Аты, жеке №, АТК маркасы және АТК бойынша №, АТК томының №
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Туған күні және туған жері
2. Үй қабанын асылдандыруға пайдалану
Шағылыстыру кезеңi
Пайдалану тәсiлi
Ұрықтанған мегежiндер
Шағылыстыру саны
Мегежiн саны
Барлық ұрықтанғандары
торайлаған
түсік тастаған
буаз
бас
шағылысқанның iшiнде %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Барлық торайлаған мегежiндердiң iшiнде
тiрi туған торайлар
2 айда
4 айда
барлық бас
орташа бiр торайлауда
торайлар саны
бiр торайлаудағы орташа торайлар саны
бiр торайдың орташа салмағы, килограмм
торайлар саны
Бiр торайдың орташа салмағы, килограмм
10
11
12
13
14
15
16
3. Үй қабанын және әке – шешесiн бағалау
Бағалау
Бағалау өткiзiлген күнi
Жасы, ай
Тiрiлей салмағы, килограмм
Бал
Денесiнiң ұзындығы, смтуловища, сантиметр
Бал
Тiршiлiгiндегi май қалыңдығы
жасы, ай
тiрiлей салмағы, килограмм
нақты, сантиметр
100 килограммға шаққанда
балл
бiрiншi
екiншi
үшiншi
ә
е
әә
еә
әе
еее
кестенің жалғасы
Дене құрылысы
Үй қабанының енесінің немесе ұрғашы төлдерінің өнiмдiлiгi
жиынтық балл
балл
саны
көп төлдiлiк
қатарларынан ±
балл
сүттiлiгi
қатарларынан ±
балл
1-шi торайлаған
2 және оданда көп торайлаған
Бағалау
Ұрпақтардың тiрiлей салмағы
Ұрпақтардың бордақылану сапасы
торайлар саны
бiр торайдың орташа салмағы
бал
тексерiлген жылы
бордақыланған ұрпақтар
100 килограмм салмақтағы жасы, ай
бал
жұмсалған азық өлшемі
бал
2 айда
4 айда
бiрiншi
екiншi
үшiншi
ә
е
әә
еә
әе
ее
кестенің жалғасы
Ұрпақтардың бордақылану сапасы
май қалыңдығы, сантиметр
бал
ұша ұзындығы, сантиметр
бал
жарты ұшаның артқы үшiншi бөлiгiнiң салмағы, килограмм
бал
жиынтық балы
орташа балы
жиынтық класы
класс шифры
4. Үй қабанының сырт пiшiнi мен дене бiтiмiн бағалау (балл)
Уақыты
Жалпы тұрқы, дене құрылысының үйлесiмдiгi, дене бiтiмi, тұқым белгiлерi, терiсi, қылшығы
Басы мен мойны
Иығы, кеудесi, шоқтығы
Арқасы, бүйiрi, белi
Құйымшақ және сан етi
Алдыңғы аяқтары
Артқы аяқтары
Емшектері
Жыныс мүшелерi
Барлығы
Сыртқы пiшiнiне қысқаша сипаттама
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шаруашылық жетекшiсi ________________________________________________
аты-жөнi, қолы
Сұрыптаушы-зоотехник ________________________________________________
аты-жөнi, қолы
5. Үй қабанының ұрғашы төлінің өнiмдiлiгi
Көрсеткіштері
Жылдар
Бірінші торайлары
Ұрғашы төлдерінің саны
Көптөлдiлiк
Топ бойынша орташа
Ауытқу
Сүттiлiгi
Топ бойынша орташа
Ауытқу
Екi және одан да көп торайлағандар
Ұрғашы төлдерінің саны
Көптөлдiлiк
Топ бойынша орташа
Ауытқу
Сүттiлiгi
Топ бойынша орташа
Ауытқу
2-нысан
Мегежінді бағалау карточкасы
Республика __________________________________________________  _____
|_____|
Облыс _______________________________________________________
Аудан _______________________________________________________________
Шаруашылық __________________________________________________________
_____________________________________________________________  _____
Шаруашылық __________________________________________________ |_____|
Шешесінің жеке нөмірі _______________________________________________
_____
|_____|
Тұқымы                                                        |_____|
Аты                                                           |_____|
Жеке нөмірі                                                   |_____|
Аналық ұядан тараған                                          |_____|
АТК жазылған                                                  |_____|
АТК маркасы ______________________ АТК нөмірі _______________________
Аналық ұяның туыстық тобының нөмірі                           |     |
Туған күні __________________________________________________________
Туған жері __________________________________________________________
Емшектерiнiң    оң жағы
саны    сол жағы
Аты
Көрмелердегі марапаттаулар __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шығарылу себебі мен күні ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке нөмірі _________________________________________________________
Зауыттық аталық із бастаушының шифры ________________________________
Өнімділігі
Торайлау №
Торайлаған күні
Туылған торайлар
1 айда
2 айда
барлығы
олардың ішінде тірісі
класы
торайдың орташа салмағы, кг
торайлар саны, бас
ұя салмағы, кг
класы
торайлар саны, бас
ұя салмағы, кг
торайдың орташа салмағы, кг
класы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Өнімділігі бойынша класы
4 айда
Үй қабанының ұрпағы
торайлар саны, бас
торайлардың жалпы тірілей салмағы, кг
торайдың орташа салмағы, кг
класы
ұрықтандыру уақыты
аты
жеке нөмірі
Өнімділігінің орташа көрсеткіштері
Торайлау бойынша
Торайлау бойынша
Торайлау бойынша
Дене кұрылысы
Бағалау
Бонитировка өткізілген күні
Жалпы тұркы, дене бітімі
Басы, мойны
Иығы, кеудесі, шоқтығы
Арқасы, бүйірі, белі
Құйымшағы мен сан еті
Алдыңғы аяғы
Артқы аяғы
Емшектері желіні
Барлығы
Класы
1
2
соңғы
Тіршілігінде бағалау
Жасы, күн
Салмағы, кг
6-7 кеуде омыртқасы үстіндегі май қалыңдығы (мм)
Денесінің ұзындығы, см
Бұлшық ет көзінің көлемі (см2)
Ұрпақтарының еттілік және бордақылану сапасы
Көрсеткіштері
________ жыл
________ жыл
Екі бағалаудың орташасы
барлығы
Бір басқа орташа
барлығы
Бір басқа орташа
барлығы
Бір басқа орташа
Ұрпақ саны
100 кг салмаққа жеткендегі жасы (күн)
Тәулігіне қосқан салмағы ____(г)
1 кг қосымша салмаққа жұмсалған а. ө.
Ұша ұзындағы (см)
6-7 кеуде омыртқасы үстіндегі май қалыңдығы (мм)
Бұлшық ет көзінің көлемі (см2)
Класы
Өсіп жетілуі
Бағалау
Бонитировка өткізілген күні
Жасы (ай)
Тірілей салмағы
Денесінің ұзындығы
Кеуде орамы
Өсіп жетілуі бойынша класстары
кг
класы
см
класы
см
класы
1
2
соңғы
Класстық бағалау
Бонитировка өткізілген күні
Өсіп жетілуі
Өніміділігі
Тәжірибиелік бордақылау
Дене құрылысы
Жиынтығы
Пайдалану
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
класы
шифр
Селекционер - зоотехник _______________ мал дәрігері ________________
2-1-нысан
Асыл тұқымды мегежіннің карточкасы
Аты _________________________________________________________________
Жеке нөмірі _________________________________________________________
АТК маркасі және нөмірі жазылған ____________________________________
Тұқымы (қандылығы) __________________________________________________
Аналық ұя (туыстық тобы) ____________________________________________
Үрпілерінің саны ____________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Туған жері __________________________________________________________
шаруашылық, аудан, облысы
Иесі ________________________________________________________________
шаруашылыққа, аудан, облысы түскен күні
Шығарылу себебі және күні ___________________________________________
Көрмелердегі наградалары ____________________________________________
күні, орны, алған наградасы

1. Происхождение
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
М
О
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Дата и место рождения
2. Оценка свиноматки и ее родителей за развитие и
продуктивность
Бонитировка
Дата бони-
ти-
ровки
Воз-
раст,
месяц
Развитие
сумма
бал-
лов
за
экс-
те-
рьер
средние показатели
продуктивности*
сви-
номат-
ки
коли-
чество
опо-
росов
пло-
до-
ви-
тость
мо-
лоч-
ность
2 месяц
коли-
чест-
во
поро-
сят
средняя
масса
одного
поро-
сенка,
кило-
грамм
Живая
масса,
килог-
рамм
Длина
туло-
вища,
санти-
метр
класс
первая
вторая
третья
окон-
чате-
льная
о
м
оо
мо
ом
мм
продолжение:
Класс
за
продук-
тивность
Живая масса потомства
Откормочные качества
потомства
Суммар-
ный
класс
2 месяц
4 месяц
класс
Среднесу-
точный
прирост,
грамм
Расход
кормов
на 1
кило-
грамм
прироста
класс
Коли-
чество
поро-
сят
средняя
масса
одного
поросенка,
килограмм
Коли-
чество
поро-
сят
Средняя
масса
одного
поросенка,
килограмм
* у хряков – предков указываются показатели дочерей или матери
** у хряков определяется по четырем лучшим поросятам из гнезда
3. Продуктивность свиноматки
Порядковый
номер
опоросов
Дата
случки
Дата
опоросов
Родилось поросят
Живая масса при
рождении, кг
в 1 месяц
Всего
Из них
живых
нормаль-
ных
Класс
Всего
живых
поросят
Одного
поро-
сенка
Коли-
чество
поросят
Масса
гнезда,
кило-
грамм
продолжение:
2 месяц
4 месяц
Потомство от хряка
Класс
Коли-
чество
Общий
вес,
кило-
грамм
Средняя
живая
масса
одного
поро-
сенка,
кило-
грамм
Коли-
чество
Общая
живая
масса,
кило-
грамм
Средняя
живая
масса
одного
поросен-
ка
кличка
индиви-
дуальный
марка и
номер по
ПКЖ
4. Средние данные продуктивности свиноматки
Номера опоросов*
5. Оценка экстерьера и конституции свиноматки (баллов)
Стати
Дата
Общая масса, пропорциональность
телосложения, конституция, признаки
породы, кожа, щетина
Голова и шея
Плечи, холка, грудь
Спина, бока, поясница
Крестец и окорока
Ноги
Соски, вымя
Всего
* проставляются порядковые номера опоросов, по которым
вычисляются средние данные продуктивности для оценки
6. Результаты контрольного откорма
Потомство от хряков
Кличка и инд.номер
Год проверки
Откормлено голов
Возраст при достижении 100 килограмм
живой массы, дней
Среднесуточный прирост, ______ грамм
Расход кормовых единиц на 1 килограмм
прироста
Толщина шпига над 6-7 позвонками,
____ милиметр
Класс за откормочные качества
7. Описание экстерьера
Тип телосложения _____________________________________
Выдающиеся стати экстерьера___________________________
Дефекты и пороки экстерьера___________________________
8. Классная оценка свиноматки
Оценка
За продукө
тивность
За развитие
За экстерьер
Суммарный
класс
Подпись
зоотехника-
селекционера

1. Тегі
Аты, жеке №, АТК маркасы және АТК №, АТК томының №
Е
Ә
Туған күні және туған жері
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Туған күні және туған жері
Аты, жеке №, АТК маркасы және АТК №, АТК томының №
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тұқымы және ұрпақ
2. Мегежін мен оның ата–енесінің өсіп – жетілуі мен өнімділігі бойынша бағалау
Бағалау
Бағалау өткізілген күні
Жасы, ай
Өсіп – жетілуі
Сырт пішіні бойынша бал жиытығы
Өнімділігінің орташа көрсеткіштері
мегежіндер
торайлау саны
төлшеңдігі
сүттілігі
2 айда
торайлар саны
бір торайдың орташа салмағы, килограмм
тірілей салмағы, киллограмм
денесінің ұзындығы, сантиметр
класы
біріншi
екінші
үшінші
соңғы
ә
е
еә
ее
әе
әә
кестенің жалғасы
Өнімділігі бойынша классы
Ұрпақтарының тірілей салмағы, кг
Ұрпақтарының бордакылану сапасы
жиынтық класс
2 айда
4 айда
класы
Тәулігіне қосқан салмағы, грамм
1 килограмм қосымша салмаққа жұмсалған азық өлшемі
класы
торайлар саны
бір торайдың орташа салмағы, килограмм
торайлар саны
бір торайдың орташа салмағы, килограмм
* үй қабандарында енесі мен ұрғашы төлдерінің көрсеткішері беріледі
** үй қабандарында ұядағы 4 жақсы тораймен анықтайды
3.Мегежіннің өнімділігі
Торайлаудың рет нөмірі
Шағылыстыру уақыты
Торайлаған күні
Туылған торайлар
Туылған кездегі салмағы, кг
1 айлық
Барлығы
Олардың ішінде тірі дені сауы
Класы
Барлық тірі торайлар
Бір торайдың
Торайлар саны
Ұя салмағы,кг
кестенің жалғасы
2 айлық торай
4 айлық торайлар
Үй қабанының ұрпақтары
Клас
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір торайдың орташа салмағы,килограмм
Саны
Жалпы салмағы,килограмм
Бір торайдың орташа салмағы,килограмм
Аты
Жеке нөмірі
Маркасы және АТК нөмірі
4. Мегежіннің орташа өнімділігі
Торайлау нөмірі
* торайлауының рет саны бойынша есептеліп шығарылатын орташа өнімділігін бағалаудың мәліметтері көрсетiледі
5. Мегежіннің дене бітімі мен сырт пішінін бағалау (бал)
Дене мүшелері
Күні
Жалпы тұрқы, дене құрылысының үйлесімділігі, дене бітімі, тұқым белгілері, терісі, қылшығы
Басы мен мойны
Иығы, кеудесі, шоқтығы
Арқасы, бүйірі, белі
Құйымшақ және сан еті
Аяқтары
Үрпілері, желіні
Барлығы
6. Тәжірибелік бордақылаудың нәтижесі
Үй қабанының ұрпақтары
Аты және жеке нөмірі
7. Сырт пішінін сипаттау
Дене құрылысының типі ______________________________
Сырт пішініндегі көрнекті дене мүшелері ____________
____________________________________________________
8. Мегежіндерді класстық бағалау
Бағалау
Өнімділігі бойынша
Өсіп - жетілуі бойынша
Сырт пішіні бойынша
Жиынтық класы
Зоотехник-селекционердің - қолы
Шаруашылық жетекшісі __________________________________________
аты-жөнi, қолы
Тексерілген жыл
Бордақыланған бас
100 килограмм тірілей салмаққа жеткендегі жасы, күн
Тәулігіне қосқан салмағы, _____ грамм
1 килограмм қосымша салмаққа жұмсалған азық өлшемі
6-7 омыртқа үстіндегі май қалыңдығы ____миллиметр
Бордақылану сапасына байланысты класы

9. Отметка о перенесенных болезнях, о произведенных
прививках и исследованиях
Дата
Наименование
прививки,исследования,
заболевания
Подпись ветврача
(разборчиво)
Руководитель хозяйства _______________________________________
фамилия, и.о. подпись
Форма 3
Республика ______________________
Область _________________________
Район ___________________________
Хозяйство _______________________
Журнал учета случек и осеменений свиней
за 20___год
Отделение, (ферма)____________
Бригада ______________________
Кличка
свино-
матки
Инди-
виө
дуаль-
ный №
Дата
отъема
поро-
сят
Когда
должна
быть
покрыта
Хряк
Дата покрытия
Дата
ожи-
дае-
мого
опо-
роса
Дата
фак-
ти-
чес-
кого
опо-
роса
гнезда
назначенный
покрывший
Индивидуальный
№ хряка
основной:
кличка,
цель
при-
креп-
ления
кличка
и ин-
диви-
дуаль-
ный №
I
II
III
IV
ремонт:
кличка,
Форма 4
Республика ______________________
Область _________________________
Район ___________________________
Хозяйство _______________________
Книга учета опоросов и приплода свиней
за________________20___год
Номер гнезда ___________ Кличка свиноматки ____________Индивидуальный
№ _________ Марка ПК__________________ Кличка хряка _________________
Индивидуальный № _________ Марка ПК _________ Дата случки ___________
Дата опороса ______________ порядковый номер опороса ________________
правых
Количество сосков у свиноматки ------------------------
левых
Количество элитных предков ________ родилось живых нормальных поросят
__________ мертвых и уродов ______________
Масса гнезда при рождении_______________ килограмм
Кто обслуживает ___________________________________
Пол
поро-
сенка
Ушной номер
Коли-
чество
нормаль-
ных
сосков
правых
--------
левых
Живая масса
поросят в
возрасте,
килограмм
Дефекты
экс-
терьера,
пигмен-
тация
Отсадка, подсадка,
выбытие поросят
акта
правый
левый
21 день
2 месяца
4 месяца
дата
живая
масса,
кило-
грамм
при-
чина
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого
В среднем
Живая масса свиноматки на 5-10 день после опороса ____________
килограмм, длина туловища___________________сантиметр_______________
Форма 5
Республика ______________________
Область _________________________
Район ___________________________
Хозяйство _______________________
Книга учета выращивания ремонтного молодняка свиней
20__ год
Отделение, (ферма) __________
Бригада _____________________
Индиви-
дуальный
номер
Происхождение
Дата
рож-
дения
Коли-
чество
сосков
Р а з в и т и е
на
пра
вом
ухе
на
ле-
вом
ухе
кличка
и ин-
диви-
дуаль-
ный №
отца
кличка
и ин-
диви-
дуаль-
ный №
матери
пра-
вых
ле-
вых
в 4
месяца
в 6 месяцев
в 9 месяцев
жи-
вая
масса,
ки-
ло-
грамм
класс
жи-
вая
масса,
ки-
ло-
грамм
дли-
на
ту-
ло-
вища,
сан-
ти-
метр
класс
живая
масса,
кило-
грамм
длина
туло-
вища,
сан-
ти-
метр
класс
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение:
Р а з в и т и е
Дата
выбы-
тия
Куда
выбыл
(пере-
веден)
акта
в 10 месяцев
При 1 покрытии
При выбытии
жи-
вая
масса,
кило-
грамм
дли-
на
ту-
ло-
вища,
сан-
ти-
метр
класс
воз-
раст
мес.
живая
масса,
кило-
грамм
длина
туло-
вища,
сан-
тиметр
класс
воз-
раст,
месяц
живая
масса,
кило-
грамм
длина
туло-
вища,
сан-
тиметр
класс
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Форма 6
Республика ______________________
Область _________________________
Район ___________________________
Хозяйство _______________________
Отчет о бонитировке свиней _____ породы за 20__ год
(для племенных заводов и племенных хозяйств)

9. Ауырған ауру түрлері, жасалған егулер мен тексерулер
Күні
Егудің аты, тексерулер, ауру
Мал дәрігердің қолы (анық)
Республика __________________________________________________________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
3-нысан
ШАҒЫЛЫСТЫРЫЛҒАН ЖӘНЕ ҰРЫҚТАНДЫРЫЛҒАН МЕГЕЖIНДЕРДI ЕСЕПКЕ АЛУ ЖУРНАЛЫ
20 жылы туылған
БӨЛIМШЕ, (ФЕРМА)________________________
БРИГАДА ________________________________
Мегежiннiң аты
Жеке нөмiрi
Торайларды енесiнен айырған күнi
Қашан ұрықтандырылуға тиiс
Қабан
Ұрықтандыру күні
Торайлауының күтулi күнi
Нақты торайлаған күнi
Ұя №
тағайындалған
ұрықтандырған
үй қабанының жеке нөмiрi
негiзгi: аты, №
күшейту мақсаты
аты және нөмiрi
I
II
III
IV
алмастырушы: аты, №
Қазақстан Республикасы
Республика __________________________________________________________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
4-нысан
ШОШҚАЛАРДЫҢ ТОРАЙЛАУЫ МЕН ТӨЛДЕУIН ЕСЕПКЕ АЛУ КIТАБЫ
20__ жылға арналған
Ұя нөмiрi _______________________ мегежiннiң аты ____________________
жеке нөмiрi _________________________ АТК маркасы ___________________
үй қабанының аты _________________________ жеке нөмiрi ______________
АТК маркасы _________________________________________________________
Шағылыстыру уақыты _________________ торайлау уақыты ________________
торайлаудың рет саны ________________
оң жағы
Мегежiннiң емшектерінің саны ----------------------------------------
сол жағы
Элиталық ата тегiнiң саны ____________ туылды: тiрi денi сау торайлар
__________________ кемтар және өлi туғандары ________________________
Ұяның туған кездегi салмағы _______________________________ килограмм
Кiм күтедi __________________________________________________________
Торайдың жынысы
Құлақтағы нөмiрi
Қалыпты желінінің саны
оң жағы
--------
сол жағы
Жасы бойынша торайлардың тiрiлей салмағы, килограмм
Сырт пiшiнiнiң кемiстiктерi, дақтары
Торайларды шығару, айыру, телу
Акт №
оң
сол
21 күн
2 ай
4 ай
уақыты
тiрi салмағы, килограмм
себебi
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Барлығы
Орташасы
Торайлаудан 5-10 күннен кейiнгi мегежiннiң салмағы ____________
килограмм, дене ұзындығы _________________________ сантиметр.
Республика __________________________________________________________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
5-нысан
Шошқаның тұқымдық төлдерiн өсiрудiң есеп кiтабы
20__ жылы туылған
Бөлiмше, (ферма) ________________________
Бригада _________________________________
Жеке нөмiрi
Тегi
Туған күнi
Емшектерiнiң саны
Ө с i п ж е т i л у i
оң құлақта
сол құлақта
әкесiнiң жеке нөмiрi мен аты
енесінің жеке нөмiрi мен аты
оң жағы
сол жағы
4 айда
6 айда
9 айда
тiрiдей салмағы, кг
класы
тiрiдей салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
класы
тiрiдей салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
класы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Ө с i п ж е т i л у i
Шығарылған күнi
Қайда шығарылды (ауыстырылды)
Акт №
10 айда
1-шi ұрықтандырғанда
Шығарғанда
тiрiдей салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
класы
жасы, ай
тiрiдей салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
класы
жасы, ай
тiрiдей салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
класы
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Қазақстан Республикасы ______________________________________________
Республика __________________________________________________________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
6-нысан
20__ жылы ______ тұқым ШОШҚАЛАРЫН БАҒАЛАУ ТУРАЛЫ ЕСЕП
(асыл тұқымды зауыттар мен шаруашылықтарға арналған)

3. Оценка по откормочным и мясным качествам потомства
(в среднем по проверенным животным)
№ строки
Голов
По числу
потомков
Средний возраст
достижения массы
100 кг, дней
Среднесуточный
прирост,
килограмм
А
Б
1
2
3
4
Хряки
Матки
Кличка и
индивидуальный №
хряка
Кличка и
индивидуальный
№ матки
Лучшие сочетания
продллжение:
Расход кормов
на 1 килограмм
прироста,
кормовых единиц
Средняя длина
туловища, сантиметр
Средняя толщина шпига
над 6-7 грудным
позвонками, сантиметр
Средняя масса трети
полутуши, килограмм
Контрольная
сумма
5
6
7
8
9
Лучшие сочетания
4. Прижизненная оценка ремонтного молодняка
Оценено
животных,
гол.
строки
Пол
Средний
возраст,
дней
Средняя
масса,
килограмм
Средняя толщина шпига
на 6-7 грудным
позвонками, сантиметр
Контрольная
сумма
А
Б
В
1
2
3
4
1
2
Хряки
Матки
5. Развитие маток
Возрастная
группа
строки
Всего гол.
в группе
Средняя
масса,
килограмм
Средняя
длина
туловища,
сантиметр
Контроль-
ная сумма
А
Б
В
1
2
3
4
36 месяц и
старше
Вся группа после
бонитировки
1
В том числе
ведущая группа
2
6. Продуктивность маток
Число
опо-
росов
строки
Многоплодие, голов
Молочность, килограмм
Число
маток
в
группе
Число
опо-
росов
Число
поро-
сят в
группе
Среднее
число
живых
поросят
на 1
опорос
Число
маток
в
группе
Число
опоро-
сов
Общая
масса
поро-
сят в
группе
Средняя
масса
гнезда в 21
дневном
возрсте
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего
опоро-
сивших-
ся в
хозяй-
стве в
течение
года
1
2 2
и
более
Основ-
ное
стадо
По всем
маткам
(без  выбра-
кован-
ных)
Количество поросят в 2 месячном
возрасте, голов
Масса в 2 месячном возрасте, килограмм
Число
маток в
группе
Число
опоросов
Число
поросят в
группе
Среднее
на 1
опорос
Общая
отнятых
поросят
Средняя
одного
гнезда
Средняя
одного
поросенка
Контрольная
сумма
9
10
11
12
13
14
15
16

3. Ұрпақтарды еттiлiк және бордақылану сапасы бойынша бағалау (тексерiлген жануарлар бойынша орташа)
Жол №
Бас
Ұрпақтар саны бойынша
100 кг салмаққа жеткендегi орташа жасы, күн
Тәулiгiне қосқан салмағы, кг
1 кг қосымша салмаққа жұмсалған азық, а.ө.
Ұшасының орташа ұзындығы, см
6-7 кеуде омыртқасы үстiндегi май қалыңдығы, см
Жарты ұшасының артқы үшiншi бөлiгiнiң орташа салмағы, кг
Бақылау жиынтығы
А
Үй қабандары
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мегежiндер
Үй қабанының аты, жеке нөмiрi
Мегежiннiң аты, жеке нөмiрi
Жақсы сай келуi
4.Тұқымдық төлдердi тiршiлiгiнде бағалау
Бағаланған жануарлар, бас
Жол №
Жынысы
Орташа жасы, күн
Орташа салмағы, килограмм
6-7 кеуде омыртқасы үстiндегi май қалыңдығы, см
Бақылау жиынтығы
А
Б
1
2
В
Еркек торайлар
1
2
3
4
Ұрғашы торайлар
5. Мегежiндердiң өсiп-жетiлуi
Жас топтары
Жол №
Топтағы барлық бас
Орташа салмақ, килограмм
Денесiнiң орташа ұзындығы, сантиметр
Бақылау жиынтығы
А
36 ай және одан да жоғары
Б
Бонитировкалаудан кейiнгi барлық топ
В
1
1
2
3
4
Оның iшiнде бастаушы топ
2
6. Мегежiндердiң өнiмдiлiгi
Торайлау саны
Жол №
Көптөлдiлiгi, бас
Сүттiлiгi, кг
Топтағы мегежiндер саны
Торайлау саны
Топтағы торайлар саны
Бiр торайлаудағы тiрi торайлардың саны
Топтағы мегежiндер саны
Торайлау саны
Топтағы торайлардың жалпы салмағы
21 күндiк ұяның орташа салмағы
А
1
Б
Жыл бойы шаруашылықтағы торайлағандар, барлығы
В
1
1
2
3
4
5
6
7
8
2 және одан да көп
Негiзгi топ
Барлық мегежiндер бойынша (топтан шығарылмағандарды қосқанда)
кестенің жалғасы
Екi айлық жастағы торайлар саны, бас
Екi айлық жастағы салмағы, килограмм
топтағы мегежiндер саны
торайлау саны
топтағы торайлар саны
бiр торайлағанда орташа
енесiнен айырған барлығы
бiр ұяның орташа
бiр торайдың орташа
бақылау жиынтығы
9
10
11
12
13
14
15
16

8. Развитие и классность ремонтного молодняка
Возрастные
группы, месяц
строки
Число
голов
Средняя
масса 1
головы,
килограмм
Средняя
длина
туловища,
сантиметр
Суммарный класс
(включая классность
родителей)
Контрольная
сумма
элита,
голов
1 класс,
голов
А
Б
В
Хряки
4
1
6
2
9
3
10
4
При 1 покрытии
5
Свинки
4
6
6
7
9
8
10
9
При 1 покрытии
10
9. Классность реализованного племенного молодняка за год
№ строки
Продано,
голов
В том числе
Контрольная
сумма
элита, голов
1 класс, голов
Хряки
1
Свинки
2
Итого
3
В том числе от
основных маток
4
10. Распределение свиноматок основного стада по
генеалогическим семействам и родственным группам
строки
Генеалогические семейства
Контрольная
сумма
Родственные группы (№ родоначальниц)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего пробонити-
ровано маток,
голов
1
Число голов по
перспективному
плану племенной
работы
2
11. Распределение хряков основного стада по генеалогическим
и заводским линиям (родственная группа)
строки
Генеалогические линии
Контрольная
сумма
заводские линии (№ родоначальника)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего пробонити-
ровано хряков,
голов
1
Число голов по
перспективному
плану племенной
работы
2
Руководитель хозяйства
Главный зоотехник
Главный (старший) зоотехник-селекционер
«___»___________________ 20___год
________________________________________________
Ф.И.О. и номер телефона исполнителя
Опись основных и проверяемых хряков-производителей с оценкой
за развитие и продуктивность (по родственным группам)
Кличка
хряка
Индиви-
дуальный
номер
Марка
и
номер
ПК
Место
рождения
Возраст, месяц
Развитие и экстерьер
на
конец
года
на
период
оценки
масса,
килограмм
длина
туловища,
сантиметр
телосложение,
балл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого по всем хрякам
В среднем по хряку
продолжение:
толщина
шпика
прижизнен-
но в 100
килограмм,
сантиметр
Эффективность оплодотворения
Продуктивность маток, осемененных хряком
число
случек и
оплодо-
творен-
ных
маток
число
опоросив-
шихся и
супорос-
ных маток
%
эффек-
тивности
случек
много-
плодие
масса потомства
в 2 месяц
в 4 месяц
коли-
чество
поросят
средняя
масса 1
поросенка,
килограмм
коли-
чество
поросят
средняя
масса 1
поросенка,
килограмм
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение:
Откормочные качества потомства
число
подсвин-
ков
возраст
достижения
живой массы 100
килограмм, дней
среднесу-
точный
прирост,
грамм
расход корма на
1 килограмм
прироста,
кормовых единиц
толшина
шпика,
сантиметр
длина
туши,
сантиметр
масса задней
трети
полутуши,
килограмм
19
20
21
22
23
24
25
продолжение:
Продуктивность дочерей хряка
первоопороски
с 2 и более опопросами
сумар-
ный
класс
число
дочерей,
голов
многоплодие
молочность
коли-
чество
доче-
рей,
голов
многоплодие
молочность
голов
отклоне-
ние ±
кило-
грамм
отклоне-
ние ±
голов
отклоне-
ние ±
кило-
грамм
отклоне-
ние ±
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Проверено хряков: по дочерям _____ голов, в том числе в текущем
году _____ голов
По контрольному откорму потомства _____ голов, в том числе в
текущем году _____ голов
Список лучших маток ведущей группы
Кличка
матки
Индиви-
дуальный №
Марка и номер ПК
Место рождения
Дата
рождения
Возраст,
месяц
1
2
3
4
5
6
7
продолжение:
Развитие и экстерьер
масса,
килограмм
длина туловища,
сантиметр
телосложение,
баллов
толщина шпика в 100
килограмм, сантиметр
8
9
10
11
продолжение:
Продуктивность
Количес-
тво
опоросов
Много-
плодие
Масса
гнезда в
21 день,
килограмм
в 2 месяца
Среднее количество
поросят на опорос
Среднея масса 1
поросенка, килограмм
Масса гнезда,
килограмм
12
13
14
15
16
17
продолжение:
Откормочные качества потомства
Возраст при
достижении
массы 100
килограмм,
дней
Среднесу-
точный
прирост,
килограмм
Расход корма
на 1 килограмм
прироста,
кормовых
единиц
Толщина
шпика,
сантиметр
Длина
туловища,
сантиметр
Масса задней
трети
полутуши,
килограмм
Суммар-
ный
класс
18
19
20
21
22
23
24
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в верблюдоводстве
Форма 1 Карточка племенного верблюда
Форма 2 Карточка племенной верблюдоматки
Форма 3 Журнал учета случки и выжеребки верблюдоматок
Форма 4 Журнал учета молочной продуктивности верблюдоматок и выращивания молодняка
Форма 5 Журнал учета настрига шерсти верблюдов
Форма 6 Журнал учета таврения молодняка верблюдов
Форма 7 Сводная ведомость результатов бонитировки верблюдов
Форма 8 Ведомость результатов бонитировки племенных верблюдов
Карточка племенного верблюда
____________
область
____________
район
Форма 1
Ремонтного
Основного
Кличка
Запись в ПК марка и №
Хозяйство
Дата рождения
Приказ № от « » 20
год
Категория хозяйства
Место рождения
Масть и приметы
Награды на выставках
Порода (кровность)
Дата и место получения наград
Поколение
Дата поступления в хозяйство « » 20 год
Дата и причины выбытия « » 20 год ___________
№ тавра на бедре
правом
левом
№ серьги в ухе
правом
левом

8. Тұқымдық төлдiң өсiп жетiлуi мен класы
Жас топтары, ай
Жол №
Бас саны
Бiр бастың орташа салмағы, килограмм
Орташа денесiнiң ұзындығы, сантиметр
Жиынтық класс (әке-шешесiнiң класстарымен қосқанда)
Бақылау жиынтығы
Элита бас
1 класс, бас
А
Үй қабандары
Б
В
4
1
6
2
9
3
10
4
1-шi ұрықтандырғанда
5
Мегежіндер
4
6
6
7
9
8
10
9
1-шi ұрықтандырғанда
10
9. Бiр жыл iшiнде сатылған тұқымдық төлдiң класы
Жол №
Сатылды, бас
Оның iшiнде
Бақылау жиынтығы
элита, бас
1 класс, бас
Үй қабандары
1
Мегежіндер
2
Жиынтығы
3
Оның iшiнде негiзгi мегежiндер
4
10. Негiзгi топтағы мегежiндердi генеалогиялық аналық ұясы және туыстық тобы бойынша бөлу
Жол №
Генеалогиялық аналық ұясы
Бақылау жиынтығы
Туыстық топтары (аналық ұя №)
А
Барлық бонитировкаланған мегежiндер, бас
Б
1
1
2
3
4
5
6
7
8
Асылдандыру жұмысының келешек жоспары, бас
2
11. Негiзгi топтағы үй қабандарын генеалогиялық және зауыттық аталық iз бастаушы бойынша бөлу (туыстық тобы бойынша)
Жол №
Генеалогиялық желісі
Бақылау жиынтығы
Зауыттық желісі (бастаушы №)
А
Барлық бонитировкаланған үй қабандары, бас
Б
1
1
2
3
4
5
6
7
8
Асылдандыру жұмысының келешек жоспары, бас
2
Шаруашылық жетекшiсi
Бас зоотехник
Бас сұрыптаушы-зоотехник «____» ________________ 20  жыл
_____________________________________________________________________
орындаушының Т.А.Ә. мен телефон нөмiрi
Негiзгi және тұқымдық үй қабандарының өсiп-жетiлуi мен өнiмдiлiгi бойынша тiркемесi (туыстық топтары бойынша)
Үй қабанының аты
Жеке нөмiрi
Маркасы және АТК №
Туған жерi
Жасы, ай
Сырт пiшiнi мен өсiп жетiлуi
100 км тiрiдей салмақтағы май қалыңдығы, см
Ұрықтандырудың нәтижелiлiгi
Үй қабанымен ұрықтанған мегежiннiң өнiмдiлiгi
жыл соңында
бағалау кезiне
салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
дене құрылысы, балл
қашыру және ұрықтанған мегежiндер саны
буаз және торайлаған мегежiндер саны
қашырудың нәтижелiлiгi %
көптөлдiлiгi
ұрпақ салмағы
2 айда
4 айда
Торайлар саны
Бiр торайдың орташа салмағы, кг
Торайлар саны
Бiр торайдың орташа салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Барлық үй қабандары бойынша
Бiр үй қабаны бойынша орташа
кестенің жалғасы
Ұрпақтардың бордақылану сапасы
Үй қабанының ұрғашы төлдерінің өнiмдiлiгi
ұрғашы торайлар саны
100 кг салмаққа жеткендегi жасы, күн
тәулiгiне қосқан салмағы, г
1 кг қосымша салмаққа жұмсалған а.ө.
май қалыңдығы, см
ұша ұзындығы, см
жарты ұшасының артқы үшiншi бөлiгiнiң салмағы, кг
бiрiншi торайлайтындары
2 және одан да көп торайлағандар
Жиынтық класс
ұрғашы төлдер, бас
көптөлдiлiгi
сүттiлiгi
ұрғашы төлдер, бас
көптөлдiлiгi
сүттiлiгi
бас
ауытқу ±
кг
ауытқу ±
бас
ауытқу ±
кг
ауытқу ±
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Тексерiлген үй қабандары: ұрғашы төлдері бойынша _______________ бас,
соның iшiнде үстiмiздегi жылдағы _______________ бас
Ұрпақтарды тәжiрибелiк бордақылау бойынша ______________________ бас,
соның iшiнде үстiмiздегi жылдағы _______________ бас
Жетекшi топтағы жақсы мегежiндерiнiң тiзiмi
Мегежiннiң аты
Жеке нөмiрi
Маркасы және АТК нөмiрi
Туған жерi
Туған күнi
Жасы, ай
Дене бітімі мен өсiп-жетiлуi
салмағы, кг
денесiнiң ұзындығы, см
дене құрылысы, балл
100 кг салмақтағы май қалыңдығы, см
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Өнiмдiлiгi
Ұрпақтардың бордақылану сапасы
Торайлау cаны
Көптөлдiлiгi
21 күндiк ұяның салмағы, кг
2 айда
100 кг салмаққа жеткендегi жасы, күн
тәулiгiне қосқан салмағы, кг
1 кг қосымша салмаққа жұмсалған а.ө.
май қалыңдығы, см
ұша ұзындығы, см
жарты ұшасының артқы үшiншi бөлiгiнiң салмағы, кг
Жиынтық класс
Бiр торайлаудағы орташа торайлар саны
Бiр торайдың орташа салмағы, кг
Ұя салмағы, кг
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Түйе шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан      Асыл тұқымды түйенің карточкасы
2-нысан      Асыл тұқымды аналық түйенің карточкасы
3-нысан      Аналық түйені шағылыстыруды және төлдеуді есепке
алу журналы
4-нысан      Аналық түйенің сүт өнімділігі және төлді өсіруді
есепке алу журналы
5-нысан      Түйелердің жүнін қырқуды есепке алу журналы
6-нысан      Түйенің төлін таңбалауды есепке алу журналы
7-нысан      Түйелерді бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі
8-нысан      Асыл тұқымды түйелерді бағалау нәтижесінің
ведомосі
1-нысан
Асыл тұқымды түйенің карточкасы
________________________________     ________________________________
Облыс                                Аудан
толықтырушы
Негізгі
Аты
АТК тіркелімі маркасы және №
Шаруашылық
Туған күні
от 20 жылғы « » № бұйрық
Шаруашылық санаты
Туған жері
Түсі және белгілері
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы (қандылығы)
Награда алған күні және орны
Ұрпақ
Шаруашылыққа түскен күні 20 жылғы « »
Шығарлған күні және себебі 20 жылғы « »
Жамбасындағы таңба№
Оң жағы
Сол жағы
Құлағындағы сырғаның №
Оң жағы
Сол жағы

1. Происхождение
Кличка,инд.номер,марка и номер по ПК, номер
тома ПК
М
О
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), балл, комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер, марка и номер по ПК
Номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Порода, поколение
Год оценки, возраст, живая
масса (килограмм), балл, комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер, марка и номер
по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), балл, комплексный класс
2. Результаты бонитировки
Показатели
Дата
2,5 года
6,5 года
Высота,
сантиметр
Длина, сантиметр
Обхват груди,
сантиметр
Обхват пясти,
сантиметр
Живая масса,
килограмм
Настриг шерсти,
килограмм
Упитанность
(3-10 балл)
Стати
экстеьера
В возрасте
2,5 лет
В возрасте
6,5 лет
Хоро-
шо
(6-10)
Удов
(1-5)
Пло-
хо
(0)
Хоро-
шо
(6-10)
Удов
(1-5)
Пло-
хо
(0)
Общий тип
телосло-
жения
Корпус
Голова
Шея
Грудная
клетка
Горбы
(горб)
Круп
Передние
ноги
Задние
ноги
Костяк
Мускула-
тура
Общий
балл за
экстерьер
Ф.И.О.
бонитера
(класси-
фикатора)
3. Развитие животного (живая масса, килограмм)
При
рождении
в 1
месяц
в 6
месяцев
в 12
месяцев
в 18
месяцев
2,5 года
6,5 лет
4. Племенное использование
5. Комплексная оценка в
баллах
Год
случ-
ки
Покрыто
верблюдоматок
Назначение приплода
Всего
голов
в том числе
самцы
самки
племе-
нных
пользо-
ватель-
ных
племен-
ные
пользо-
ватель-
ные
на
мясо
на
ремонт
на
мясо
Показа-
тели
Дата
2,5
года
6,5
года
Происхо-
ждение и
типич-
ность
Промеры
и живая
масса
Эксте-
рьер
Шерст-
ность
Приспо-
собите-
льные
качества
Качество
потомст-
ва
Комп-
лексный
класс
6.
Другие
особен
-ности
7. Заметки ветеринара
Дата
Наиме-
нова-
ние
приви-
вки,
иссле-
дова-
ния,
забо-
лева-
ние
Подпи-
сь
врача
(раз-
борчи-
во)
Руководитель
сельхозформирования _______ ______ Зоотехник-бонитер _________ ______
Ф.И.О. Подпись                   Ф.И.О.  Подпись
Карточка племенного верблю-
доматки
____________
область
____________
район
Форма 2
Ремонтного
Основного
Кличка
Запись в ПК марка и №
Хозяйство
Дата рождения
Приказ № от « » 20 год
Категория хозяйства
Место рождения
Масть и приметы
Награды на выставках
Порода (кровность)
Дата и место получения наград
Поколение
Дата поступления в хозяйство
« » 20 год
Дата и причины выбытия « » 20 год ___________________
№ тавра на бедре
правом
левом
№ серьги в ухе
правом
левом
1. Происхождение
Кличка, инд.номер,марка и номер по ПК,
номер тома ПК
М
О
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), балл, комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер, марка и
номер по ПК
Номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Порода, поколение
Год оценки, возраст, живая
масса(килограмм),балл, комплексный
класс
Кличка, индивидуальный номер, марка и
номер по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм),балл, комплексный класс

1. Шығу тегі
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
Е
Ә
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),балл, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),балл, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),балл, кешенді клас
2. Бағалау нәтижесі
Көрсеткіштер
күні
2,5 жас
6,5 жас
Биіктігі, сантиметр
Ұзындығы, сантиметр
Кеудесінің орамы, сантиметр
Сирақ орамы, сантиметр
Тірі салмағы, килограмм
Жүннің қырқылымы, килограмм
Семіздігі (3-10 бал)
Сырт пішіні көрсеткіштері
2,5 жасында
6,5 жасында
жақсы ( 6-10 )
қанағаттанарлық ( 1-5 )
нашар ( 0 )
жақсы ( 6-10 )
қанағаттанарлық ( 1-5 )
нашар ( 0 )
Дене тұрқының жалпы типі
тұрқы
бас
мойын
Кеуде клеткасы
Өркештері (өркеші)
ірілік
Алдыңғы аяқтары
Артқы аяқтары
сүйектілігі
Бұлшық еті
Сырт пішінінің жалпы балы
бағалаушы (сыныптаушы) Т.А.Ә.
3. Малдың дамуы (тірі салмағы, килограмм)
туғанда
1 айда
6 айда
12 айда
18 айда
2,5 жаста
6,5 жаста
4. Асыл тұқымдық қолдану
Шағылысу жылы
Аналық түйе ұрықтанды
Төлдің қолданылуы
барлығы, бас
Оның ішінде
аталық
аналық
асыл тұқымды
қолданылмалы
асыл тұқымды
қолданылмалы
етке
толықыруға
етке
5. Кешенді бағасы балмен
Көрсеткіштер
Күні
2,5 жас
6,5 жас
Шығу тегі және типі
Өлшемдері және тірі салмағы
Сырт пішіні
Жүнділігі
Бейімделу қасиеті
Төлінің сапасы
Кешенді класы
6. Басқа ерекшеліктері
7. Мал дәрігерінің нұсқаулары
Күні
Егу, зерттеу, ауру атауы
Дәрігердің қолы (анық)
Шаруашылық басшысы _________________________________ ________________
Т.А.Ә.                     қолы
Зоотехник-селекционер_______________________________ ________________
Т.А.Ә.                     қолы
2-нысан
Аналық түйенің асыл тұқымдық карточкасы
________________________________     ________________________________
Облыс                                Аудан
толықтырушы
Негізгі
Аты
АТК тіркелімі маркасы және №
шаруашылық
Туған күні
20 жылғы « » № бұйрық
Шаруашылық санаты
Туған жері
Түсі және белгілері
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы (қандылығы)
Марапат алған күні және орны
Ұрпақ
Шаруашылыққа түскен күні 20 жыл « »
Шығарлған күні және себебі 20 жыл « »
Жамбасындағы таңба №
оң жағы
сол жағы
Құлағындағы сырға №
Оң жағы
Сол жағы
1. Шығу тегі
Аты, жеке нөмірі, АТК маркаасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
Е
Ә
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тұқымы және ұрпақ
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас

2. Результаты бонитировки
Показатели
Дата
2,5 года
6,5 года
Высота,
сантиметр
Длина, сантиметр
Обхват груди,
сантиметр
Обхват пясти,
сантиметр
Живая масса,
килограмм
Настриг шерсти,
килограмм
Упитанность
(3-10 балл)
Стати
экстеьера
В возрасте
2,5 лет
В возрасте
6,5 лет
Хоро-
шо
(6-10)
Удов
(1-5)
Пло-
хо
(0)
Хоро-
шо
(6-10)
Удов
(1-5)
Пло-
хо
(0)
Общий тип
телосло-
жения
Корпус
Голова
Шея
Грудная
клетка
Горбы
(горб)
Круп
Передние
ноги
Задние
ноги
Костяк
Мускула-
тура
Общий
балл за
экстерьер
Ф.И.О.
бонитера
(класси-
фикатора)
3. Развитие животного (живая масса, килограмм)
При
рождении
в 1
месяц
в 6
месяцев
в 12
месяцев
в 18
месяцев
2,5 года
6,5 лет
4. Племенное использование
5. Комплексная оценка в
баллах
Год
случ-
ки
Случена
производителем
результат
случки
Данные
верблюжонка
Назначение
приплода
индиви-
дуальный
номер
кличка
пол
индиви-
дуальный №
Показа-
тели
Дата
2,5
года
6,5
года
Происхо-
ждение и
типич-
ность
Промеры
и живая
масса
Эксте-
рьер
Шерст-
ность
Приспо-
собите-
льные
качества
молоч-
ность
Качество
потомст-
ва
6.
Другие
особен
-ности
7. Заметки ветеринара
Дата
Наиме-
нова-
ние
приви-
вки,
иссле-
дова-
ния,
забо-
лева-
ние
Подпи-
сь
врача
(раз-
борчи-
во)
Руководитель
сельхозформирования _______ ______ Зоотехник-бонитер _________ ______
Ф.И.О. Подпись                   Ф.И.О.  Подпись
Республика Казахстан
Область
__________________________________________________
Район
__________________________________________________
Хозяйство
__________________________________________________
Разводимая порода
__________________________________________________
Форма 3
Журнал учета случки и выжеребки верблюдоматок
за 20 __ год
п/п
Характеристика верблюдоматки
Происхождение
верблюдоматки
Индивидуальный №
кличка
живая
масса,
кило-
грамм
настриг
шерсти,
кило-
грамм
ком-
плекс-
ный
класс
индиви-
дуальный №
отца
индивидуаль-
ный №
матери
1
2
3
4
5
6
7
8
Случена
дата
выжеребки
пол
верблюжонка
индивидуальный
№ верблюжонка
период
плодоношения,
дней
дата
случки
производитель
индиви-
дуальный
№ произ-
водителя
кличка
9
10
11
12
13
14
15
Республика Казахстан
Область
__________________________________________________
Район
__________________________________________________
Хозяйство
__________________________________________________
Разводимая порода
__________________________________________________
Форма 4
Журнал учета молочной продуктивности верблюдоматок
и выращивания молодняка
п/п
Верблюдоматка
Дата
выжеребки
верблюдоматки
Данные приплода
Кличка
Индивидуальный
Кличка
Индивидуальный
№ верблюжонка
Пол
Масть
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Живая масса верблюжонка в возрасте, килограмм
Настриг шерсти с верблюжонка,
килограмм
3 дня
6 месяц
12 месяц
18 месяц
24 месяц
12 месяц
24 месяц
9
10
11
12
13
14
15
п/п
Характеристика молочной продуктивности верблюдоматки
по месяцам лактации
2-й
3-й
4-й
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
1
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Продолжение таблицы
5-й
6-й
7-й
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Характеристика молочной продуктивности верблюдоматки
по месяцам лактации
п/п
8-й
9-й
10-й
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
1
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Продолжение таблицы
11-й
12-й
13-й
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
43
44
45
46
47
48
49
50
51
Характеристика молочной продуктивности верблюдоматки
по месяцам лактации
п/п
14-й
15-й
16-й
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир,%
белок, %
1
52
53
54
55
56
57
58
59
60
Продолжение таблицы
17-й
За лактацию
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
удой,
килограмм
жир, %
белок, %
61
62
63
64
65
66
Республика Казахстан
Область
__________________________________________________
Район
__________________________________________________
Хозяйство
__________________________________________________
Разводимая порода
__________________________________________________
Форма 5
Журнал учета настрига шерсти верблюдов
за 20 ______ год
п\п
Дата
учета
Данные животного
Пол
Возраст
Порода
Масть
Настриг шерсти,
килограмм
кличка
индивидуальный №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Республика Казахстан
Область
__________________________________________________
Район
__________________________________________________
Хозяйство
__________________________________________________
Разводимая порода
__________________________________________________
Форма 6
Журнал учета таврения молодняка верблюдов
в 20 ______ году
п\п
Данные животного
№ тавра
Дата
рождения
Пол
Масть и
приметы
Дополнительные
пометки
Кличка
индивидуальный
на
левом
ухе
на
правом
ухе
на
левом
бедре
на
правом
бедре
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Республика Казахстан
Область
__________________________________________________
Район
__________________________________________________
Хозяйство
__________________________________________________
Разводимая порода
__________________________________________________
Форма 7
Водная ведомость результатов бонитировки верблюдов
за 20 __ год
Руководитель хозяйства __________________ _____________
Ф.И.О.          подпись
Главный зоотехник хозяйства ________________ __________
Ф.И.О.         подпись
Указания к заполнению сводной ведомости результатов бонитировки
верблюдов
Сводная ведомость результатов бонитировки верблюдов составляется всеми физическими и юридическими лицами, являющихся субъектами в области племенного животноводства.
Ежегодно по данной форме учитываются животные всех разводимых пород и типов верблюдов по состоянию на отчетную дату. В пределах каждого хозяйства сводная ведомость составляется отдельно по каждой разводимой породе верблюдов.
Все таблицы должны быть заполнены четко и аккуратно. Соответствующие показатели всех таблиц должны быть сбалансированными.
Таблица 1 – данные подготавливаются на основе сведений последней бонитировки, проводимой согласно действующей инструкции.

2. Бағалау нәтижесі
Көрсеткіштер
күні
2,5 жас
6,5 жас
Биіктігі, сантиметр
Ұзындығы, сантиметр
Кеудесінің орамы, сантиметр
Сирақ орамы, сантиметр
Тірі салмағы, килограмм
Жүннің қырқылымы, килограмм
Семіздігі (3-10 бал)
Сырт пішіні көрсеткіштері
2,5 жасында
6,5 жасында
жақсы (6-10)
қанағаттанарлық (1-5)
нашар (0)
жақсы (6-10)
қанағаттанарлық (1-5)
нашар (0)
Дене тұрқының жалпы типі
тұрқы
бас
мойын
Кеуде клеткасы
Өркештері (өркеші)
ірілік
Алдыңғы аяқтары
Артқы аяқтары
сүйектілігі
Бұлшық еті
Сырт пішінінің жалпы балы
бағалаушы (сыныптаушы) Т.А.Ә.
3. Малдың дамуы (тірі салмағы, килограмм)
туғанда
1 айда
6 айда
12 айда
18 айда
2,5 жаста
6,5 жаста
4. Асыл тұқымдық қолдану
Ұрықтанған жылы
Аталықпен ұрықтандырылды
Ұрықтандыру нәтижесі
Ботаның деректері
Төлді қолдану
жеке №
аты
жынысы
жеке №
5. Кешенді бағалау балмен
Көрсеткіштер
Күні
2,5 жас
6,5 жас
Шығу тегі және типі
Өлшемдері және тірі салмағы
Сырт пішіні
Жүнділігі
Бейімделу қасиеті
Сүттілігі
х
Төлінің сапасы
х
Кешенді класы
6. Басқа ерекшеліктері
7. Мал дәрігерінің нұсқаулары
Күні
Егу, зерттеу, ауру атауы
Дәрігердің қолы (анық)
Шаруашылық басшысы _________________________________ ________________
Т.А.Ә.                    Қолы
Зоотехник-селекционер ______________________________ ________________
Т.А.Ә.                    Қолы
Қазақстан Республикасы ______________________________________________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
3-нысан
20____ жылғы аналық түйелерді шағылыстыру және төлдеу есебінің журналы
Р/с №
Аналық түйенің сипаттамасы
Аналық түйенің шығу тегі
Ұрықтандырылды
төлдеу күні
ботасының жынысы
ботасының жеке №
енесінің жанында жүрген күні
жеке №
аты
тірі салмағы, килограмм
Жүннің қырқылымы, килограмм
кешенді класы
ұрықтандыру күні
тұқымдық мал
әкесінің жеке №
енесінің жеке №
тұқымдық малдың жеке №
аты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
Аналық түйенің сүт өнімділігі және төлді өсіруді есепке алу журналы
Р/с №
Аналық түйе
Аналық түйенің төлдеген күні
төлдің деректері
жасындағы ботасының тірі салмағы, кг
ботасының жүнінің қырқылымы, кг
аты
жеке №
аты
ботасының жеке №
жынысы
түсі
3 күн
6 ай
12 ай
18 ай
24 ай
12
ай
24 ай
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Р/с №
Сауын маусымындағы аналық түйелердің сүт өнімділігінің ерекшеліктері
2-ші
3-ші
4-ші
5-ші
6-шы
7-ші
сауын, кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
1
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Р/с №
Сауын маусымындағы аналық түйелердің сүт өнімділігінің ерекшеліктері
8-ші
9-ші
10-ші
11-ші
12-шы
13-ші
сауын,кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
1
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
Р/с №
Сауын маусымындағы аналық түйелердің сүт өнімділігінің ерекшеліктері
14-ші
15-ші
16-ші
17-ші
Сауын кезеңі бойынша
сауын,кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
сауын,
кг
май, %
ақуыз, %
1
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
5-нысан
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
Түйелердің жүнін қырқу есебінің журналы
20 ______ жылғы
Р/с №
Ұрықтанған күні
Малдың деректері
жынысы
жасы
тұқымы
түсі
Жүннің қырқылымы, кг
аты
жеке №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
6-нысан
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
Түйелердің төлдерін таңбалау есебінің журналы
20______ жыл
Р/с
малдың деректері
№ тавра
туылған күні
жынысы
түсі және ерекшеліктері
қосымша белгілер
аты
жеке №
оң жақ құлағында
сол жақ құлағында
сол жақ жамбасында
оң жақ жамбасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
7-нысан
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Өсірілетін тұқым
Түйелерді бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосі
20__ жыл
Шаруашылық басшысы _______________ _____________
Т.А.Ә. қолы
Шаруашылықтың бас зоотехнигі _____________ _____________
Т.А.Ә. қолы
Түйелерді бағалау нәтижесінің жиынтық ведомосін толтыруға арналған нұсқаулық
Түйелерді бағалау нәтижесінің жиынтық ведемосі асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъекті болып табылатын барлық жеке және заңды тұлғалармен жасалады.
Жыл сайын осы нысан бойынша есепті күннің осы жағдайындағы түйелердің барлық өсірілетін тұқымдары және типтері есепке алынады. Әр шаруашылық бойынша жиынтық ведомость өсірілетін түйенің әр тұқымы бойынша жеке жасалады.
Барлық кестелер анық және ұқыпты толтырылуы тиіс. Барлық кестелердің тиісті көрсеткіштері теңдестірілуі қажет.
1-кесте – деректер қолданыстағы нұсқаулыққа сәйкес жүргізілген соңғы бағалау деректерінің негізінде дайындалады.

Таблица 2 – по данным о промерах и живом весе, приведенных в бонитировочных карточках верблюда-производителя и верблюдоматки (формы 1 и 2), выводятся средние показатели.
Таблица 3. Из бонитировочных карточек верблюдов-производителей и верблюдоматок группируются и разносятся показатели живой массы по соответствующим графам.
Таблица 4. Результаты случки и выжеребки верблюдоматок заполняются по фактическим результатам из журнала учета случки и выжеребки верблюдоматок (форма 3).
Таблица 5. Характеристика реализованного племенного молодняка должна соответствовать данным органов племенной службы, занимающихся заготовкой племенного скота и птицы.
Таблица 6. Заполняется сельхозформированиями, где есть животные из апробированных заводских линий лошадей, а также сельхозформирования, занимающиеся разведением верблюдов.
1. Породный и классный состав верблюдов
Половозрастные группы
животных
строки
Всего
пробони-
тировано,
голов
В том числе распределено по
породности
чисто-
породные
IV

2-кесте – тұқымдық түйенің және аналық түйенің бағалау карточкаларында (1 және 2-нысандар) келтірілген өлшемдері және тірі салмағы туралы деректер бойынша орташа көрсеткіштер шығарылады.
3-кесте. Тұқымдық түйенің және аналық түйенің бағалау карточкаларынан тиісті бағандар бойынша тірі салмағының көрсеткіштері топталады және таралады.
4-кесте. Аналық түйелерді ұрықтандыру және төлдеу нәтижесі нақты нәтижесі бойынша аналық түйелерді ұрықтандыру және төлдеу есебінің журналынан (3-нысан) алынады.
5-кесте. Сатылған асыл тұқымды төлдің сипаттамасы асыл тұқымды қызмет органдарының деректеріне сәйкес келуі қажет.
6-кесте. Сыналған зауыттық желілері бар түйелерді өсірумен айналысатын ауыл шаруашылығы құрылымдарымен толтырылады.
1. Түйелердің тұқымдық және кластық құрамы
Малдың жыныстық-жастық топтары
Жол №
Барлық бағаланғаны, бас
Оның ішінде
Қолда барынан АТК жазылғаны
тұқымдылығы бойынша
класы бойынша
таза тұқымды

5. Характеристика реализованного племенного молодняка
Половозрастные
группы животных
Шифр
Продано за
отчетный период,
голов
Из них по классам
элита
первый
второй
А
Б
1
2
3
4
Всего
1
в том числе:
самцов
2
самок
3
6. Распределение верблюдов-производителей и верблюдоматок по
заводским линиям и внутрипородным типам
Половозрастная группа
верблюдов
строки
Всего,
голов
В том числе
Заводская линия
Внутрипородный
тип
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
1
В том числе:
Верблюды-производители
2
Верблюдоматки
3
Наименование хозяйства
Должность бонитера:
Фамилия, имя, отчество бонитера:
Форма 8
Ведомость результатов бонитировки племенных верблюдов за 20 ____ год
п/п
Кличка и
индивидуальный №
Масть
Год
рождения
Порода
Происхождение
кличка и
индивидуальный
№ отца
кличка и
индивидуальный №
матери
1
2
3
4
5
6
7
Промеры (сантиметр) и живая масса
(килограмм)
Бонитировка, баллов
Класс
Высо-
та
между
гор-
бами
Косая
длина
Туло-
вища
Обхват
груди
Обхват
пясти
Жив-
ая
мас-
са
Проис-
хожде-
ние и
тип
Про-
меры
и
жив-
ая
мас-
са
Экс-
те-
рьер
Прис-
посо-
бите-
льные
качес-
тва
Каче-
ство
пото-
мства
Шер-
стн-
ость
Моло-
чнос-
ть
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Руководитель хозяйства: ___________________ ___________________
Ф.И.О.               подпись
Главный зоотехник: ________________________ __________________
Ф.И.О.               подпись
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в мараловодстве
(оленеводстве)
Форма 1 Карточка племенного марала (олени)
Форма 2 Карточка племенной маралухи (оленухи)
Форма 3 Ведомость проведения гона и получения приплода маралов (оленей)
Форма 4 Журнал учета выращивания молодняка
Форма 5 Бонитировочная ведомость на рогачей и перворожков
Карточка племенного марала (олени) _____________________ ____________
Область            Район
Хозяйство ______________________
Кличка или индивидуальный № _______________________
Запись в ПК марка и
№ _______________________
Категория хозяйства ____________
Дата рождения ___________
Приказ № от « » _________
20 __ год
Награды на выставках ___________
Место рождения __________
Индивидуальный № ________
Дата и место получения
наград __________________________
Порода __________________
Поколение _______________
Дата поступления в
хозяйство _______________________
Дата и причины
выбытия ________________
Возраст при первом
использовании
месяцев _________________
1. Происхождение
Линия _______________________________
Форма 1
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, Номер тома ПК
М
О
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс

5. Сатылған асыл тьұқымды төлдің сипаты
Малдың жыныстық-жастық топтары
Шифр
есепті кезеңде сатылды, бас
оның ішінде класы бойынша
элита
бірінші
екінші
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
1
оның ішінде:
аталық
2
аналық
3
6. Зауыттық желі және тұқым ішіндегі тип бойынша тұқымдық түйелерді және аналық түйелерді бөлу
Түйелердің жыныстық-жастық тобы
Жол №
барлығы, бас
оның ішінде
зауыттық желі
тұқым ішіндегі тип
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
барлығы
1
оның ішінде:
тұқымдық түйе
2
аналық түйе
3
8-нысан
Шаруашылық атауы
Бағалаушының лауазымы:
Бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты:
20___ жылғы асыл тұқымды түйелерді бағалау нәтижесінің ведомосі
Р/с№
Аты және жеке №
Түсі
туған жылы
тұқымы
Шығу тегі
Өлшемдері (сантиметр) және тірі салмағы (килограмм)
Бағалау, бал
класы
Әкесінің аты және жеке №
Шешесінің лақап аты және жеке №
өркеш аралық биіктігі
шаршылама ұзындығы
кеуде орамы
сирақ орамы
тірі салмағы
шығу тегі және типі
өлшемдері және тірі салмағы
Дене бітімі
бейімделу қасиеті
төлінің сапасы
жүнділігі
сүттілігі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Бағалаушы (сыныптаушы):____________________________________
Т.А.Ә. қолы
Зоотехник-селекционер: _____________________________
Т.А.Ә. қолы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Марал (бұғы) шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан Асыл тұқымды маралдың (бұғының) карточкасы
2-нысан Асыл тұқымды аналық маралдың (бұғының) карточкасы
3-нысан Маралды (бұғыны) ұрықтандыруды және төл алуды есепке
алу ведомосі
4-нысан Төлді өсіруді есепке алу журналы
5-нысан Аталық және тұмса аналықтарды бағалау ведомосі
Асыл тұқымды
маралдың
(бұғының)
карточкасы_____________ _____________
облыс аудан
Шаруашылық_______________________ Аты және жеке №____________
Шаруашылық санаты________________ Туған күні_________________
Көрмедегі наградалары____________ Туған жері_________________
награда алған күні және орны_____ Тұқымы_____________________
_________________________________ Шығу күні және себебі______
шаруашылыққа түскен күні_________ ___________________________
АТК-ға жазбасы, маркасы және № ____________
20__жылғы « »___________№ бұйрық
Жеке №_____________________________________
Ұрпақ______________________________________
бірінші қолдану кезіндегі жасы _________ ай
1-нысан
1.Шығу тегі
Желі_________________________
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
Е
Ә
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді классы
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас

5. Использование рогача в воспроизводстве
Участие в гоне
% стельности
Дата отела
Дата гона
Количество
маралух в
группе
Исследовано на
стельность
Оказалось
стельными
1
2
3
4
5
6
Отелилось
маток
Получено
приплода
Мертво
рожденные
Аботрировали
Осталисьяловые
Выход молодняка
%
7
8
9
10
11
12
6. Бонитировка рогача
Дата бонити-
ровки
Бонитировка
прошлого года
Данные бонитировки текущего года
Масса
пантов,
килограмм
класс
Живая
масса,
кило-
грамм
упитан-
ность
Масса сырых пантов
правого
левого
пары
1
2
3
4
5
6
7
8
Данные бонитировки текущего года
Описание пантов
Промеры пантов
Класс
Назначение
рогача
Число
концов
Форма
короны
Недос-
татки
цвет
Надглаз-
ного
ледяного
среднего
Глуби-
на
разд-
воя
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель хозяйства _______________________________ ______________
Ф.И.О.                   подпись
Зоотехник селекционер ________________________________ ______________
Ф.И.О.                   подпись
Форма 2
Карточка племенной маралухи (оленухи) ___________ __________________
Область         Район
Хозяйство _________________
Кличка ______________________
Запись в ПК марка и
№ ______________________
Категория хозяйства ________
Дата рождения _______________
Приказ № от
«___» ________ 20 __ год
Награды на выставках ________
Место рождения ______________
Индивидуальный № _______
Дата и место получения
наград _____________________
Порода ______________________
Поколение ______________
Дата поступления в
хозяйство __________________
Дата и причины выбытия ______
Возраст при первом осеменении, месяцев ____
1. Происхождение
Линия _____________________________________________________
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, Номер тома ПК
М
О
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
ММ
ОМ
МО
ОО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный №, марка
и номер по ПК, номер тома ПК
МММ
ОММ
МОМ
ООМ
ММО
ОМО
МОО
ООО
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса
(килограмм), комплексный класс
2. Продуктивность матери
Отел по
счету
Дата
отела
Пол
мараленка
Развитие приплода (живая масса, килограмм)
при
рождении
в 6
месяц
в 12
месяц
в 18
месяц
в 2
года
Средний
Суточный прирост
до 6 месяцев
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
3. Развитие маралухи (оленухи)
При
рождении
В 6
месяцев
При
отьеме
в ____
месяцев
в 12
месяц
в 18
месяц
в 2
года
в 3
года
в 4
года
в 5
лет
в 6
лет а
в 7
лет
в 8
лет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

5. Аталық маралды (бұғыны) өз төлінен өсіруде қолдану
Ұрықтандыруға қатысуы
ұрықтану %
төлдеу күні
түсік тастады
Қысыр қалғаны
Төлдің шығымы
%
Ұрықтану күні
Топтағы аналық маралдың саны
Ұрықтанғаны зерттелді
Ұрықтандырылғаны
аналық төлдеді
төл алынды
өлі туылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
6. Аталық маралды (бұғыны) бағалау
қолдану мақсатыБағалау күні
Өткен жылғы бағалау
Ағымдағы жылғы бағалау деректері
Мүйізінің салмағы, килограмм
класы
Тірі салмағы килограмм
қоңдылығы
Шикі мүйізінің салмағы
Мүйізінің сипаттамасы
Мүйізінің өлшемі
Аталық маралды (бұғыны)
оң
сол
қос
ұштарының саны
корона қалпы
кемшіліктері
түсі
көзбен
мұздатылған
орташа
Бөлінгендегі тереңдік
Клас
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Шаруашылық басшысы_________________ ______________
Т.А.Ә.           қолы
Зоотехник селекциялаушы____________ _______________
Т.А.Ә.         қолы
Асыл тұқымды
аналық маралдың
(бұғының)
карточкасы _____________ _____________
облыс      аудан
Шаруашылық_______________________ Аты және жеке №____________
Шаруашылық санаты________________ Туған күні_________________
Көрмедегі наградалары____________ Туған жері_________________
награда алған күні және орны_____ Тұқымы_____________________
_________________________________ Шығу күні және себебі______
шаруашылыққа түскен күні_________ ___________________________
АТК-ға жазбасы, маркасы және № ____________
20__жылғы « »___________№ бұйрық
Жеке №_____________________________________
Ұрпақ______________________________________
бірінші қолдану кезіндегі жасы _________ ай
2-нысан
1.Шығу тегі
Желі_________________________
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
Е
Ә
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕ
ЕӘ
ӘЕ
ӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
Аты, жеке нөмірі, АТК маркасы және нөмірі, АТК томының нөмірі
ЕЕЕ
ЕЕӘ
ЕӘЕ
ЕӘӘ
ӘЕЕ
ӘЕӘ
ӘӘЕ
ӘӘӘ
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),бал, кешенді клас
2. Енесінің өнімділігі 3. Аналық маралдың (бұғының) дамуы
Төлдеу саны
Төлдеу күні
Төлдің жынысы
Төлдің дамуы (тірі салмағы, килограмм)
Туғанда
6 ай
____
айда енесінен айырғанда
12 ай
18 ай
2 жыл
3 жыл
4 жыл
5 жыл
6 жыл
7 жыл
8 жыл
туғанда
6 ай
12 ай
18 ай
2 жыл
6 айға дейінгі орташа тәуліктік қосқан салмағы
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Форма 1 Ведомость взвешивания и кольцевания в 49 дней
Форма 2 Ведомость выбытия взрослой птицы
Форма 3 Ведомость категорий инкубационного отхода
Форма 4 Ведомость выбытия птицы (молодняк)
Форма 5 Сводная ведомость
Форма 1
Область ___________________
Район _____________________
Хозяйство _________________
Линия _____________________
Ведомость взвешивания и кольцевания в 49 дней
Шифр линии _____ Номер листа ______ Дата взвешивания __________
Номер крыла
Номер ноги
Живая масса, грамм
Пол
Примечание
1
2
3
4
5
Форма 2
Область ___________________
Район _____________________
Хозяйство _________________
Линия _____________________
Ведомость выбытия взрослой птицы
Шифр линии ________
Ножной номер
Пол
Дата выбытия
Причина выбытия
Примечание
1
2
3
4
5
Форма 3
Область ___________________
Район _____________________
Хозяйство _________________
Линия _____________________
Ведомость категорий инкубационного отхода
Шифр линии ___________ Номер листа ___________
Код
отхода
Номера выбракованных яиц (ножные номера несушек)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Форма 4
Область ___________________
Район _____________________
Хозяйство _________________
Линия _____________________
Ведомость выбытия птицы (молодняк)
Шифр линии ____________ Номер листа _________
Ножной (крыловой)
номер курицы
Дата выбытия
Причина
выбытия
Примечание
число
месяц
год
Форма 5
Область ___________________
Район _____________________
Хозяйство _________________
Сводная ведомость за _____________ 20 __ год
(месяц)
Линия _________________ Линия _________________
п/п
Валовый
сбор
Пого-
ловье
Вынужден-
ный убой
Падеж
Интенсив-
ность
яйценос-
кости
Вало-
вый
сбор
Пого-
ловье
Вынуж-
денный
убой
Падеж
Интен-
сивность
яйценос-
кости
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в пчеловодстве
Форма 1 Племенная карточка на матку плодную пчелиную
Форма 2 Ведомость бонитировки пчелиных семей
Форма 3 Журнал пасечного учета
Форма 4 Акт весенней проверки пасеки (пчелофермы)
Форма 5 Акт осенней проверки пасеки (пчелофермы)
Форма 1
Племенная карточка на матку плодную пчелиную № ____
Индивидуальный №
Порода
Окраска
Дата вывода матки
(наименование, статус
и адрес хозяйства)
Цвет метки
Происхождение матки
Пасека
Хозяйство
Район
Область
№ пчелиной семьи
Год вывода матки
Порода матки
Вес матки
Комплексный класс
Данные бонитировки матки
Длина хоботка, милиметр
Кубитальный индекс
Дискоидальное смещение
Граница воскового зеркальца
Окраска тела
Вес матки, мг
Данные бонитировки матки (в баллах)
Породность
Продуктивность
Экстерьер
Зимостойкость
Яйценоскость, сила пчелиной семьи
Комплексный класс
Бонитер (классификатор) ________________________ ____________________
М.П.      Ф.И.О., подпись        Дата проведения
Первый руководитель _____________ Зоотехник-селекционер ___________
М.П.  Ф.И.О., подпись                 Ф.И.О., подпись
Форма 2
Ведомость бонитировки пчелиных семей
Наименование
Хозяйства _______________________________________
Район ___________________________________________
Области _________________________________________
Пасека _______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Пчеловод _____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Ф.И.О.
Лицо проводившее оценку ______________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Ф.И.О.
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
подпись и дата проведения
№ пчелиной
семьи
Порода и
породность
Продуктивность
Установлено баллов за
Мед,
килограмм
Воск, вощина,
штук
типичность
экстерьера и
поведение пчел
зимостойкость
1
2
3
4
5
6
Установлено баллов за
Сумма
баллов
Присвоен
бонитировочный
класс
Назначение пчелиной
семьи
яйценоскость
и силу
продуктивность
генотип (в
том числе
породность)
7
8
9
10
11
12
Форма 3
Журнал пасечного учета
Наименование
Хозяйства ______________________________________
Район __________________________________________
Области ________________________________________
Пасека
Страницы журнала
п/п
Показатели
1
№ пчелиной семьи
2
Год рождения матки
3
Происхождение матки от
Продуктивность семьи за прошлый год
4
Валовой сбор меда, килограмм
5
Воска, килограмм
6
Получено отводков или роев, штук
7
Зимостойкость
Дата
осмотра
Сила семьи
(количество
сотов с
пчелами),
штук
Осталось в гнезде после осмотра
Дано вощины,
листов
Другие сведения
всего
рамок
в том
числе
рамок с
расплодом
меда,
килограмм
Форма 4
АКТ
весенней проверки пасеки (пчелофермы)
от «_____» ___________________ 20 ___ года
Комиссия в составе (указать должность и фамилию)
Председателя
и членов
Назначенная
(номер приказа (распоряжения, решения) и дата
Провела весеннюю проверку пасеки (пчелофермы)
В результате проверки установлено следующее:
1
Было убрано на зимовку пчелиных семей
2
Погибло пчелиных семей зимой
3
Соединено пчелиных семей весной
(указать причины гибели и соединения пчелиных семей)
4
Имеется пчелиных семей на день проверки, всего
Форма 5
АКТ
осенней проверки пасеки (пчелофермы)
от «_____» ___________________ 20 ___ года
Комиссия в составе (указать должность и фамилию)
Председателя
и членов
Назначенная
(номер приказа (распоряжения, решения) и дата
Провела осеннюю проверку пасеки (пчелофермы)
В результате проверки установлено следующее:

1-нысан 49 күнінде өлшеу және сақиналау ведомосі
2-нысан Ересек құстың шығуының ведомосі
3-нысан Инкубациялық шығын санатының ведомосі
4-нысан Құстың (балапан) шығымының ведомосі
5-нысан Жиынтық ведомосі
1-нысан
___________________ облысы
___________________ ауданы
___________________ шаруашылығы
___________________ желісі
49 күнінде өлшеу және сақиналау ведомосі
Желі шифры_____Парақ нөмірі_____Өлшеу күні_____
Қанатының нөмірі
Аяғының нөмірі
Тірі салмағы, грамм
Жынысы
Ескерту
1
2
3
4
5
2-нысан
___________________ облысы
___________________ ауданы
___________________ шаруашылығы
___________________ желісі
Ересек құс шығымының ведомосі
Желі шифры_____
Аяғының нөмірі
Жынысы
Шығу күні
Шығу себебі
Ескерту
1
2
3
4
5
3-нысан
___________________ облысы
___________________ ауданы
___________________ шаруашылығы
___________________ желісі
Инкубациялық шығын санатының ведомосі
Желі шифры_____ Парақ нөмірі_____
Шығын коды
Жарамсыздыққа шығарылған жұмыртқалардың нөмірі (жұмыртқалағыш тауықтар аяғының нөмірі)
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
4-нысан
___________________ облысы
___________________ ауданы
___________________ шаруашылығы
___________________ желісі
Құстың (балапан) шығымының ведомосі
Желі шифры _____ Парақ нөмірі _____
Тауықтың аяғының (қанатының) нөмірі
Шығарылған күні
Шығарылу себебі
Ескерту
күні
айы
жылы
5-нысан
___________________ облысы
___________________ ауданы
___________________ шаруашылығы
___________________ желісі
20__жылғы____________жиынтық ведомосі
(ай)
Желі ________ Желі ________
Р/с
жалпы жиын
бас
еріксіз сою
өлім-жітім
жұмыртқалағыштық белсенділігі
жалпы жиын
бас
еріксіз сою
өлім-жітім
жұмыртқалағыштық белсенділігі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Ара шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды)
есепке алу нысандары
1-нысан Аналық бал арасының асыл тұқымдық карточкасы
2-нысан Ара ұяларын бағалау ведомосі
3-нысан Омарта есебінің журналы
4-нысан Омартаны (ара фермасын) көктемгі тексеру актісі
5-нысан Омартаны (ара фермасын) күзгі тексеру актісі
1-нысан
Аналық бал арасының асыл тұқымдық карточкасы
№ ____
Жеке №
Тұқым
Түсі
Аналықтың шыққан күні
(шаруашылықтың атауы, мәртебесі және мекен жайы)
аналықтың түсі
Аналықтың шығу тегі
Омарта
Шаруашылық
Аудан
Облыс
ара ұясының №
Аналықтың шыққан жылы
Аналықтың тұқымы
Аналықтың салмағы
Кешенді класы
Аналықты бағалау деректері
Тұмсығының ұзындығы, милиметр
Кубитальді индексі
Дискоидалды ығысуы
Балауыз айнасының шекарасы
Денесінің түсі
Аналықтың салмағы, миллиграмм
Аналықты бағалау деректері (балмен)
Тұқымдылығы
Өнімділігі
Дене бітімі
Қыстау тиімділігі
Жұмыртқалағыштығы, ара ұясының күші
Кешенді класы
Бағалаушы
(сұрыптаушы)_________________________________________________________
М.О Т.А.Ж., қолы жүргізілген күні
Зоотехник-
Бірінші басшы _____________________селекционер_______________________
М.О Т.А.Ж., қолы Т.А.Ж., қолы
2-нысан
Ара ұяларын бағалау ведомосі
Атауы
шаруашылық _____________________
__________________ ауданы
______________________ облысы
Омарта ______________________________________________________________________
Омарташы _________________________________________
Т.А.Ә.________________________________________________________________________
Бағалауды өткізген тұлға______________________________________________________
Т.А.Ә.________________________________________________________________________
қолы және өткізілген күні
ара ұясының №
Тұқымы және тұқымдылығы
өнімділігі
бал белгіленді
Бал жиынтығы
Бағалау класы берілді
Ара ұясының қолданылуы
Бал, килограмм
Балауыз, балауызша, дана
сырт пішінінің типі және аралардың мінез-құлқы
қысқа төзімділігі
жұмыртқалағыштығы және ұяның күші
өнімділігі
генотипі (оның ішінде тұқымдылығы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3-нысан
Омарта есебінің журналы
Атауы
шаруашылық _____________________
__________________ ауданы
_______________________ облысы
Омарта
Журнал беті
р/с №
Көрсеткіштер
1
Ара ұясының №
2
Аналықтың туған жылы
3
Аналықтың шығу тегі
Ұяның өткен жылғы өнімділігі
4
Жалпы бал жиыны, килограмм
5
Балауыз, килограмм
6
Алынған бөлінді немесе ұя, дана
7
Қысқа төзімділігі
Қарау күні
Ұяның күші (аралары бар ұялардың саны), дана
Тексеруден кейін ұяда қалды
балауызша алынды, парақ
басқа деректер
барлық сөрелер
оның ішінде дернәсілді сөрелер
бал, килограмм
4-нысан
Омартаны (ара фермасын) көктемгі тексеру актісі
20___ жылғы «_____» ___________________
Комиссия құрамымен (лауазымы және тегі көрсетілсін)
Басшысы
және мүшелері
Бағыты
(бұйрық (өкім, шешім) және күні
омартаның (ара фермасының) көктемгі тексеруін жүргізді
Тексеру нәтижесінде келесілер анықталды:
1
Қыстауға алынған ара ұясының саны
2
Қыста ара ұяларының өлім-жітімі
3
Көктемде қосылған ара ұялары
(ара ұяларының өлу және қосылу себептері көрсетілсін)
4
Тексеру күнінде бар ара ұялары, барлығы
5-нысан
Омартаны (ара фермасын) көктемгі тексеру актісі
20___ жылғы «_____» ___________________
Комиссия құрамы (лауазымы және тегі көрсетілсін)
Басшысы
Және мүшелері
Бағыты
(бұйрық (өкім, шешім) және күні
омартаның (ара фермасының) көктемгі тексеруін жүргізді
Тексеру нәтижесінде келесілер анықталды:

3. Вывозилось на кочевку пчелосемей, __________
4. Болезни пчел
Наименование болезней
Количество пчелиных семей
Гнильцовых
Акарозных
Выявлено больных всего
5. Предложения по улучшению работы пасеки (пчелофермы)
Председатель комиссии
Члены комиссии
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в рыбоводстве
Форма 1 Карточка племенной рыбы-производителя
Форма 2 Журнал группового учета племенных рыб
Форма 3 Журнал получения потомства при заводском воспроизводстве
Форма 4 Сводная ведомость учета племенных рыб
Форма 5 Сводная ведомость по результатам нерестовой кампании
Форма 6 Сводная ведомость зарыбления прудов
Форма 7 Отчет о результатах бонитировки стада производителей и ремонтного поголовья
Форма 8 Отчет о составе и движении ремонтного поголовья и производителей
Форма 1
Карточка племенной           Область        Район          Хозяйство
рыбы-производителя       _______________   __________    ____________
1. Общие сведения о производителе
Вид рыбы
Год рождения
Индивидуальный номер
от самки №
Пол
от самца №
Чешуйчатый покров
Поколение
Порода (породная группа)
Линия
Происхождение
2. Промеры и индексы телосложения
Показатели
20 ____ год
20 ____ год
20 ____ год
20 ____ год
1
2
3
4
5
Масса тела, грамм
Длина тела, сантиметр
Высота тела, сантиметр
Толщина тела, сантиметр
Обхват тела, сантиметр
Длина головы, сантиметр
Индекс прогонистости
Индекс большеголовости
Индекс толщины
Индекс обхвата
Упитанность по Фультону
3. Оценка рыбы-производителя
Показатели
20 ___
год
20 ___
год
20 ___
год
20 __
год
Возраст,
лет
Масса тела,
килограмм
Индекс
прогони-
стости
Индекс
больше-
головости
Индекс
толщины
Индекс
обхвата
Упитанность
по Фультону
Сумма
баллов
Класс
Соответст-
вие
желаемому
типу
4. Оценка рыбы-производителя по качеству потомства
Показатели
20 ___
год
20 ___
год
20 ___
год
20 ___
год
Получено
икры:
грамм
тысяч штук
Качество
икры,
баллов
Выход
личинок
от икры: %
тысяч штук
Выход
молоди от
личинок: %
тысяч штук
Выход
сеголеток
от молоди:
%
тысяч штук
Выход
годовиков
из
зимоваль-
ных
прудов: %
тысяч штук
Получено
эякулята,
милилитр
Кратность
использо-
вания за
период
нерестовой
компании
Качество
молок,
баллов
5. Сведения о проведении лечебно-профилактических мероприятий
Год
20 ____ год
20 ____ год
20 ____ год
20 ____ год
20 ____ год
Наименование
Форма 2
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Журнал группового учета племенных рыб
Дата
пруда
Вид, породная
принадлежность,
чешуйный покров,
метка, возраст и пол
рыб
Количество
рыб, штук
Масса
рыб,
килограмм
Распределение
рыб
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Форма 3
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Журнал получения потомства при заводском воспроизводстве
тура
Пол, породная
принадлежность, метка,
возраст, чешуйный
покров, индивидуальная
метка рыб
Масса рыбы,
килограмм
Гипофизарная инъекция рыб
предварительная
дата и время
инъекции
доза инъекции
милиграмм
милилитр
1
2
3
4
5
6
Гипофизарная инъекция рыб
Получение икры
разрешающая
дата и
время
количество икры
дата и
время
инъекции
доза гипофиза
масса,
грамм
штук в 1
грамме
количество, тысяч штук
милиграмм
милилитр
7
8
9
10
11
12
13
Инкубация икры
№ инкубационного
аппарата
кол-во икры,
тыс. шт.
% оплодотворения
дата вылупления
14
15
16
17
Выдерживание личинок
Примечание
№ садка или
лотка
дата появления
плавательного пузыря
дата отправки
личинок
распределение
личинок
кол-во,
тыс. шт.
18
19
20
21
22
23
Форма 4
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Сводная ведомость учета племенных рыб
Дата
пруда
Вид, породная
принадлежность,
чешуный покров,
метка, возраст
и пол рыб
Посажено
Выловлено
коли-
чество,
штук
средняя
масса,
килограмм
Коли-
чество,
штук
общая
масса,
килограмм
средняя масса,
килограмм
1
2
3
4
5
6
7
8
Распределение рыб
оставлены в стаде
реализованы как племенной материал
№ пруда
количество,
штук
общая
масса,
килограмм
средняя
масса,
килограмм
название
хозяйства
кол-во,
штук
общая
масса,
килограмм
средняя
масса,
килограмм
9
10
11
12
13
14
15
16
Распределение рыб
Расчетные показатели
выбракованы
использованы для анализа
выживаемость за сезон
количество,
штук
общая масса,
килограмм
количество,
штук
общая масса,
килограмм
17
18
19
20
21
Расчетные показатели
Примечание
изменение массы тела
за сезон (прирост «+»,
потери «-»)
общая
рыбопродуктивность
пруда, килограмм/
гектар
расход кормов
общий,
килограмм
средний,
килограмм
(%)
всего на
пруд, тонн
на 1
килограмм
прироста,
килограмм
22
23
24
25
26
27
Форма 5
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Сводная ведомость по результатам нерестовой кампании
Дата
получения
икры
Вид,
породная
принадлеж-
ность,
чешуйный
покров,
возраст и
пол рыбы
Кол-во
использо
-ванных
произво-
дителей,
штук
Средняя
масса
рыб,
кило-
грамм
Количество
самок,
отдавших
икру
Количество
погибших
производителей
Общее количество
полученной икры
штук
%
штук
%
кило-
грамм
тысяч
штук
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Общее
количество
полученных
личинок
Рабочая
плодовитость самок
Распределение личинок
% от
кол-ва
икры
тысяч
штук
по икре,
тысяч
штук
по
личинкам,
тысяч
штук
посажено на
выращивание,
тысяч штук
посажено
на
подращи-
вание,
тысяч
штук
реализовано
приме-
чание
наимено-
вание
хозяйст-
ва
тысяч
штук
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Форма 6
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Сводная ведомость зарыбления прудов
Дата
№ пруда
Площадь
пруда,
гектар
Вид, породная принадлежность,
чешуйный покров, метка, пол и
возраст рыб
Количество рыб, штук
1
2
3
4
5
Общая
масса,
килограмм
Средняя
масса,
килограмм
Плотность посадки
Примечание
штук/гектар
килограмм/гектар
6
7
8
9
10
Форма 7
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Отчет о результатах бонитировки стада производителей
и ремонтного поголовья
Дата
Вид, породная
принадлежность,
чешуйный покров,
возраст, пол и
племенной класс рыб
Количество
рыб, штук
Среднее значение (х) и коэффициент
вариации (CV) индексов
масса рыб
коэффициент упитанность
х,
кило-
грамм
CV, %
х,
кило-
грамм
CV, %
1
2
3
4
5
6
7
Среднее значение (х) и коэффициент вариации (CV) индексов
Примечание
высокоспинность
толщина тела
обхват тела
х,
килограмм
CV, %
х, %
CV, %
х, %
CV, %
8
9
10
11
12
13
14
Форма 8-рыба
Область _____________
Район _______________
Хозяйство ___________
Отчет о составе и движении ремонтного поголовья и производителей
Дата
Вид, породная
принадлежность,
чешуйный покров
и пол рыб
Возраст рыб
Наличие на начало отчетного периода
на начало
отчетного
периода
на конец
отчетного
периода
количество, штук
общая масса,
килограмм
1
2
3
4
5
6
Приход
Расход
поступили из
других хозяйств
переведены из
ремонтного стада
переведены в стадо
производителей
реализованы как
племенной материал
коли-
чество,
штук
общая
масса,
килограмм
количество,
штук
общая
масса,
килограмм
количество,
штук
общая
масса,
килограмм
коли-
чество,
штук
общая
масса,
килограмм
7
8
9
10
11
12
13
14
Расход
отбракованы и реализованы как
товарная рыба
использованы для анализа
естественная убыль, штук
количество,
штук
общая масса,
килограмм
количество,
штук
общая масса,
килограмм
за период зимовки
15
16
17
18
19
Расход
Остаток на конец отчетного
периода
Примечание
естественная убыль, штук
количество,
штук
общая масса,
килограмм
за
преднерестовый
период
за период
летнего нагула
20
21
22
23
24
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 924
Формы учета племенной продукции (материала) в племенных центрах
и дистрибьютерных центрах по реализации семени племенных животных
Форма 1 Ордер на отправку семени быка (барана)
Форма 2 Журнал учета использования быков-производителей и показатели их спермопродукции
Форма 3 Лабораторный журнал № _______ учета качества спермы
быков-производителей при получении, оценке и криоконсервации
Форма 4 Журнал экспертиз семени быков-производителей
Форма 1
Отправитель
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
(наименование юридического
лица, месторасположение)
Получатель
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
(наименование физического и (или)
юридического лица,
месторасположение)
Ордер на отправку семени быка (барана) № ______
«______» _________________ 20 _____ год
Индивидуальный № быка(барана)-производителя ________________________
Кличка ______________________________________________________________
Порода ______________________________________________________________
Дата взятия семени __________________________________________________
(число, месяц, год)
Оценка замороженной спермы перед отправкой ___________________ баллов
Концентрация сперматозоидов в 1 дозе спермы (замороженных) __ миллион
Количество и происхождение отправленного семени:

3. Көшуге шығарылған ара ұялары, __________
4. Ара аурулары
Ауру атауы
Ара ұяларының саны
шірік
акароз
барлық анықталған ауру
5. Омартаның (ара фермасының) жұмысын жақсарту жөнінде ұсыныстар
Комиссия төрағасы
комиссия мүшелері
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Балық шаруашылығындағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан Асыл тұқымды балық карточкасы
2-нысан Асыл тұқымды балықтарды топтық есепке алу журналы
3-нысан Зауыттық өсіру кезінде ұрпақты есепке алу журналы
4-нысан Асыл тұқымды балықтардың есебінің жиынтық ведомосі
5-нысан Уылдырық шашу науқанының нәтижесі бойынша жиынтық
ведомость
1-нысан
Асыл тұқымды
балықтың карточкасы________ _____________ _______________________
облысы ауданы шаруашылығы
1. Тұқымдық туралы жалпы деректер
Балық түрі
Туған жылы
Жеке нөмірі
аналық №
Жынысы
аталық №
Қабыршақты жабындысы
Ұрпақ
Тұқымы (тұқым тобы)
Желісі
Шығу тегі
2. Дене бітімінің өлшемдері және индексі
Көрсеткіштер
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
1
2
3
4
5
Дене салмағы, грамм
Денесінің ұзындығы, сантиметр
Денесінің биіктігі, сантиметр
Денесінің қалыңдығы, сантиметр
Денесінің орамы, сантиметр
Басының ұзындығы, сантиметр
Қозғалғыштық индексі
Үлкен бастылық индексі
Қалыңдық индексі
Орам индексі
Фультон бойынша қоңдылығы
3. Тұқымдық балықты бағалау
Көрсеткіштер
20___ жыл
20__
жыл
20__ жыл
20__
жыл
Жасы, жыл
Дене салмағы, килограмм
Қозғалғыштық индексі
Үлкен бастылық индексі
Қалыңдық индексі
Орам индексі
Фультон бойынша қоңдылығы
Бал қосындысы
Класы
Ықтимал типке сәйкестілігі
4. Тұқымдық балықты ұрпағының сапасы бойынша бағалау
Көрсеткіштер
20___ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
Уылдырық алынды: грамм мың дана
Уылдырық сапасы, балл
Уылдырықтан дернәсілдердің шығуы: %
мың дана
Дернәсілден шабақтардың шығуы:%
мың дана
Шабақтардан май шабақтардың шығуы:%
мың дана
Қыстау тоғандарынан шыққан жылдық балықтар:%
мың дана
Эякулят алынды, миллилитр
Уылдырық шашу кезеңінде қолдану қысқалығы
Ұрық сапасы, балл
5.Жүргізілген емдеу сауықтыру шаралары туралы деректер
Жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
Атауы
2-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Балықтың асыл тұқымдық дарағының топтық есебінің журналы
Күні
Тоған №
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы, белгісі, жасы және жынысы
Балықтардың саны, дана
Балықтардың салмағы, килограмм
Балықтарды бөлу
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
3-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Зауыттық өсіру кезінде ұрпақ алу журналы
Тур №
Балықтың жынысы, тұқымы, белгісі, қабыршақты жабындысы, жеке белгісі
Балықтың салмағы, килограмм
Балықтарды гипофиздік егу
Уылдырық алу
алдын ала
аяқтаушы
күні және уақыты
Уылдырық саны
егілген күні және уақыты
егу дозасы
егілген күні және уақыты
милли-грамм
егу дозасы
салмағы, грамм
1 граммдағы дана
саны, мың дана
миллиграмм
миллилитр
миллиграмм
миллилитр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Уылдырық инкубациясы
Дернәсілдерді ұстау
Ескерту
инкубациялық аппарат №
уылдырық саны, мың дана
ұрықтану %
шыққан күні
қалып №
жүзу жарғағының шыққан күні
дернәсілдерді жіберу күні
дернәсілдерді бөлу
саны, мың дана
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
4-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Балықтың асыл тұқымды дарағы есебінің жиынтық ведомосі
Күні
тоған №
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы, белгісі, жасы және жынысы
Жіберілді
Ауланып алынды
Балықтарды бөлу
саны, дана
орташа салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
орташа салмағы, кг
топта қалды
асыл тұқымды материал ретінде сатылды
тоған №
саны, дана
жалпы салмағы, кг
орташа салмағы, кг
Шаруа-шылық атауы
саны, дана
жалпы салмағы, кг
орташа салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Балықтарды бөлу
Есептік көрсеткіштер
Ескерту
жарамсыздыққа шығарылды
талдау үшін қолданылды
маусымдағы өмір сүргіштігі
маусымдағы дене салмағының өзгерісі (өсім «+», жоғалту «-»)
тоғанның жылпы балық өнімділігі, кг/га
азық шығыны
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
жалпы, кг
орташа, кг (%)
барлығы тоғанға, тонн
1 килограмм өсіміне, кг
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
5-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Уылдырық шашу науқанының нәтижесі бойынша жиынтық ведомосі
Уылдырық алынған күн
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы жасы және жынысы
Қолданылған тұқымдық балықтардың саны, дана
Балықтың орташа салмағы, кг
Уылдырық шашқан аналықтардың саны
Өлген тұқымдық балықтардың саны
Алынған уылдырықтың жалпы саны
Алынған дернәсілдердің жалпы саны
Ааналықтар-дың жұмыс төлдегіштігі
Дернәсілдерді бөлу
дана
%
дана
%
килограмм
мың дана
уылдырық санынан %
мың дана
уылдырық бойынша, мың дана
дернәсіл бойынша, мың дана
өсіруге қойылды, мың дана
әрі қара өсіруге қойылды, мың дана
сатылды
ескерту
шаруашылық атауы
мың дана
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
6-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Тоғандардың балықпен қамтудың жиынтық ведомосі
Күні
Тоған №
Тоған алаңы, гектар
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы, белгісі, жынысы және жасы
Балықтардың саны, дана
Жалпы салмағы, кг
Орташа салмағы, кг
Орналастыру тығыздығы
Ескерту
дана/
гектар
кг/га
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
7-нысан
______________ облысы
______________ ауданы
______________ шаруашылығы
Топтағы тұқымдық және толықтырушы басты бағалау нәтижесі
туралы есеп
Күні
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы, жасы, жынысы және асыл тұқымдық класы
Балықтың саны, дана
Индекстердің орташа көрсеткіші (х) және ауытқу коэффициенті (CV)
Ескерту
балықтың салмағы
қоңдылық коэффициенті
арқасының ұзындығы
денесінің қалыңдығы
денесінің орамы
х, кг
CV, %
х, кг
CV, %
х, кг
CV, %
х, %
CV, %
х, %
CV, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
8-балық нысан
______________ облысы
__________________ аудан
_______________ шаруашылығы
Тұқымдық және толықтырушы бастың құрамы және қозғалысы туралы есеп
Күні
Балықтың түрі, тұқымы, қабыршақты жабындысы және жынысы
Балықтардың жасы
Есепті кезеңнің басында бар
Кіріс
Шығыс
есепті кезең басында
есепті кезең соңында
саны, дана
жалпы салмағы, кг
басқа шаруашылықтардан түсті
толықтырушы топтан ауыстырылды
тұқымдық топқа ауыстырылды
асыл тұқымды материал ретінде сатылды
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Шығыс
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
Ескерту
жарамсыздыққа шығарылды және тауарлы балық ретінде сатылды
талдау үшін қолданылды
табиғи шығын, дана
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
саны, дана
жалпы салмағы, кг
қыстау кезінде
уылдырық шашу алдындағы кезеңде
жазғы серуен кезеңінде
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 924 қаулысымен
бекітілген
Асыл тұқымды және асыл тұқымды малдың ұрығын сату жөніндегі дистрибютерлік орталықтардағы асыл тұқымды өнімді (материалды) есепке алу нысандары
1-нысан Бұқа (қошқар) ұрығын жолдау ордері
2-нысан Тұқымдық бұқаларды қолдану және олардың ұрық өнімінің
көрсеткіштерін есепке алу журналы
3-нысан Тұқымдық бұқалардың ұрығын алу, бағалау және
криоконсервациялау кезінде сапасын есепке алатын № ____
зертханалық журнал
4-нысан Тұқымдық бұқалардың ұрығының сараптама журналы
Жолдаушы Қабылдаушы
________________________________ _______________________________
________________________________ _______________________________
_____________________ ______________________
(заңды тұлғаның атауы, (жеке және (немесе) заңды
орналасқан жері) тұлғаның атауы,орналасқан жері)
1-нысан
№ ______ бұқа (қошқар) ұрығын жолдау ордері
20_____жылғы «______» _________________
Тұқымдық бұқаның (қошқардың) жеке нөмірі ____________
Аты ____________________________
Тұқымы ________________________________
Ұрықты алған күні ___________________
(      (күні, айы, жылы)
Мұздатылған ұрықты жолдау алдында бағалау ____________ бал
Ұрықтың 1 дозасында сперматозоидтардың шоғырлануы (мұздатылған) ________ миллион
Жолданған ұрықтың саны және шығу тегі: