Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере автомобильного транспорта и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 979. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2013 года № 259
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.03.2013 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Утверждение курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами в международном и внутриреспубликанском сообщениях».
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 44, ст. 401) следующие изменения:
в Реестре государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 105 и 106, изложить в следующей редакции:
«
105.
Утверждение курсов
по подготовке
водителей
автотранспортных
средств,
осуществляющих
перевозки опасных
грузов в
международном и
внутри-
республиканском
сообщениях
Физические
и юриди-
ческие
лица
МТК
МТК
ЦОН
В бумажном
виде
(приказ
Министра
транспорта и
коммуникаций
РК)
106.
Выдача
свидетельства о
допуске водителя к
перевозке опасных
грузов
автотранспортными
средствами в
международном и
внутри-
республиканском
сообщениях
Физические
лица
МТК
МТК
ЦОН
В бумажном
виде
(свидетельс-
тво)
».
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 979
СТАНДАРТ
государственной услуги «Утверждение курсов по подготовке
водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки
опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях»

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің автомобиль көлігі саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 979 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 наурыздағы № 259 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.03.2013 № 259 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін даярлау курстарын бекіту» мемлекеттiк қызмет стандарты;
2) «Жүргізушіге халықаралық және республикаішілік қатынаста қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру» мемлекеттiк қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 44, 401-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімінде:
реттік нөмірі 105 және 106-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
105.
Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін даярлау курстарын бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
ККМ
ККМ
ХҚО
Электронды, қағаз түрінде (ҚР Көлік және коммуникация министрінің бұйрығы)
106.
Жүргізушілерге халықаралық және республикаішілік қатынаста қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру
Жеке тұлғалар
ККМ
ККМ
ХҚО
Қағаз түрінде (куәлік)
».
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                           К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 979 қаулысымен
бекітілген
«Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін даярлау курстарын бекіту» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Утверждение курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через филиалы Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 18) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте» и Правилами организации курсов специальной подготовки водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов, утвержденными приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 февраля 2011 года № 88.
4. Информация о порядке оказания государственной услуги, а также стандарты оказания государственной услуги располагаются:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа по адресу www.mtс.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе центра по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра 1414.
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача копии приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан об утверждении курсов специальной подготовки водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов на бумажном носителе (далее – копия приказа), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта, – 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при подаче заявления – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, – 20 минут;

1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін даярлау курстарын бекіту» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды және оңтайландыруды бақылау жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталықтарының» Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдары арқылы (бұдан әрі - орталық) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 13-бабының 18) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 88 бұйрығымен бекітілген Қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін арнайы дайындау курстарын ұйымдастыру ережелеріне сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет – ресурсының www.mtс.gov.kz. мекенжайы бойынша, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың интернет – ресурсының www.con.gov.kz мекенжайында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларының стенділерінде орналастырылған.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі Қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілерін арнайы даярлау курстарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрі бұйрығының көшірмесін қағаз жеткізгіште (бұдан әрі – бұйрық көшірмесі) немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабын қағаз жеткізгіште беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап – күнтізбелік 30 күн ішінде;
2) өтінішті тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасалған күні көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;

4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении приказа или мотивированного ответа об отказе – 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеденного перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания или регистрации получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащены информационными стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги или по доверенности его уполномоченный представитель представляют заявление с указанием наименования специализированных курсов, по которым предполагается проводить обучение, а также прикладывают следующие документы:
1) свидетельство о государственной регистрации юридического лица или свидетельство индивидуального предпринимателя;
2) программы базовых курсов и (или) специализированных курсов (в зависимости от содержания заявления), разработанные учебно-тематические планы с указанием изучаемых тем, объемов занятий и методов обучения на государственном и русском языках;
3) сведения о преподавательском составе с указанием образования, специальности и стажа работы по профилю обучения, а также информацию о наличии у них свидетельств или сертификатов о прохождении специальной подготовки по перевозке опасных грузов со сдачей необходимых экзаменов в обучающих организациях стран-членов Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (далее - Соглашение);
4) перечень нормативно-технических документов согласно требованиям соглашения, используемых в учебном процессе, утвержденный руководителем учебных курсов или методическим советом;
5) квалифицированные удостоверения по проверке знаний в области пожарной безопасности;
6) договор со специалистами в сфере здравоохранения о проведении тематических лекций и практических занятий по оказанию доврачебной помощи (в случаях отсутствия штатных преподавателей по данной теме);
7) сведения об учебных классах (количество классов, количество посадочных мест в каждом классе, оснащение техническими средствами обучения, учебными и наглядными пособиями);

4) бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алу кезінде кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Орталықтарда мемлекеттік қызмет мереке және демалыс күндерін қоспағанда, күн сайын, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады.
Қабылдау электронды кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет физикалық мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге жағдай көзделген мемлекетті қызметті алушының тұрғылықты және тіркелген жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері ілінген, ақпараттық стенділермен жабдықталған күту және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі оқытуды өткізу көзделген мамандандырылған курстардың атауы көрсетілген өтінішті ұсынады, сондай-ақ мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе дара кәсіпкердің куәлігі;
2) базалық курстардың және (немесе) мамандандырылған курстардың бағдарламалары (өтініштің мазмұнына қарай), мемлекеттік және орыс тілдеріндегі оқытылатын тақырыптары, сабақтар көлемі мен оқыту әдістері көрсетілген әзірленген оқу-тақырыптық жоспарлары;
3) білімі, мамандығы және оқыту бейіні бойынша жұмыс өтілі көрсетілген оқытушылар құрамы туралы мәліметтер, сондай-ақ оларда қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімнің (бұдан әрі – Келісім) мүше-елдерінің оқыту ұйымдарында қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша арнайы даярлықтан өткені, қажетті емтихандар тапсырғаны туралы куәліктер немесе сертификаттар болуы туралы ақпарат;
4) оқыту курстарының басшысы немесе әдістемелік кеңес бекіткен оқыту процесінде қолданылатын Келісімнің талаптарына сәйкес нормативтік-техникалық құжаттардың тізбесі;
5) өрт қауіпсіздігі саласында білімін тексеру бойынша біліктілік куәліктері;
6) дәрігер келгенге дейінгі көмек көрсету (осы тақырып бойынша штаттағы оқытушылар болмаған жағдайда) бойынша тақырыптық дәрістер мен практикалық сабақтар өткізу туралы денсаулық сақтау саласындағы мамандармен шарт;
7) оқыту сыныптары туралы мәліметтер (сыныптар саны, әр сыныптағы отыратын орын саны, оқытудың техникалық құралдармен, оқу және көрнекі құралдармен жабдықталуы);

8) учебные планы подготовки, в которой указываются изучаемые темы согласно программам курсов, охватывающие последние изменения законодательства Республики Казахстан, касающиеся перевозки опасных грузов;
9) расписание занятия и планируемые методы обучения;
10) предполагаемое количество обучаемых.
Подлинники документов, указанных в подпунктах 1)5) и  6)настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются получателю государственной услуги. В случае непредставления подлинников документов, представляются нотариально засвидетельствованные копии.
12. Заявление заполняется в свободной форме.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбарьерного обслуживания» в операционных залах центров, адреса которых указаны в приложении 1 настоящего стандарта.
14. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Выдача копии приказа либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется работником центра посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
16. Уполномоченный орган отказывает получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги в случае невыполнения требований пункта 11 настоящего стандарта и в течение десяти рабочих дней после принятия решения информирует его в письменном виде с указанием причин отказа.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, представления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа и центра, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

8) қауіпті жүктерді тасымалдауға қатысты Қазақстан Республикасы  заңнамасының соңғы өзгерістерін қамтитын курс бағдарламасына сәйкес оқытылатын тақырыптар көрсетілген оқыту даярлық жоспарлары;
9) сабақ кестелері және жоспарланған оқыту әдістері;
10) оқушылардың болжамды саны.
Осы тармақтың 1)5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелермен салыстырылғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
12. Өтініш еркін нысанда толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «бір терезе» қағидаты бойынша «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген орталықтардың операциялық залдарында жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты.
15. Бұйрық көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беруді орталық қызметкері, қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде «терезе» арқылы жүзеге асырады.
16. Мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптарды орындамаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартады және оны шешім қабылдаған соң он жұмыс күні ішінде бас тартудың дәлелін көрсете отырып, жазбаша нысанда хабардар етеді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның және орталықтың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезiнде заңдылықтың, Мемлекеттiк қызметшiлердiң ар-намыс кодексiнiң сақталуына негiзделедi және мемлекеттік қызмет алушыға сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құжат мазмұны туралы ақпараттардың құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
19. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн уәкілетті органның және орталықтың, жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасы мен тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәндерi жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiледi.

5. Порядок обжалования
20. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) должностных лиц уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к начальнику управления развития автомобильного транспорта и нормативов Департамента автомобильного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, по адресу: 010000, город Астана пр. Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 208, тел: 8 (7172) 24-18-60, факс: 24-18-04, адрес электронной почты: dat@mtc.gov.kz.
Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) работника центра и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги обращается к руководству центра, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему cтандарту.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника центра можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра 1414.
21. Апелляция по процессу оказания государственной услуги подается на имя курирующего вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, пр. Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1012, телефон: 8 (7172) 24-13-12 либо на электронную почту - mtc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей Центра указаны в приложении 1 к настоящему стандарту. Адрес РГП «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
В необходимых случаях получателями государственной услуги к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником центра.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте, является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның лауазымды тұлғаларының әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсіндіру және шағымды дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль көлігі департаментінің Автомобиль көлігін және нормативтерді дамыту басқармасының бастығына мынадай мекенжай бойынша жүгіне алады: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1-үй, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 208 кабинет, тел.: 8 (7172) 24-18-60, факс: 24-18-04, электрондық пошта адресі: dat@mtc.gov.kz.
Орталық қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн түсiндiру және шағымды дайындауға жәрдемдесу үшiн мемлекеттік қызмет алушы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген телефондары арқылы орталық басшылығына жүгiнедi.
Сондай-ақ орталық қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi туралы ақпаратты 1414 call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны арқылы алуға болады.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету процесі бойынша апелляция Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрінің атына пошта арқылы жазбаша түрде немесе қолма-қол мынадай мекенжай арқылы беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1-үй, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1012 кабинет, тел.: 8 (7172) 24-13-12 немесе электрондық пошта адресі: mtc@mtc.gov.kz.
Жұмыс кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліс уақытымен, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
22. Орталық қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым орталық басшысының атына берiледi. Орталық басшыларының мекенжайлары және телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемелекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 «А»-үй, телефоны: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
23. Көрсетiлген мемлекеттік қызметтiң нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда жазылады.
Мемлекеттік қызметті алушылар қажет болған жағдайларда шағымға уәкiлеттi органның мемлекеттiк қызметті сапасыз ұсынғанын және орталық қызметкерлерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарын қоса бередi.
25. Қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымның қабылданғанын растау уәкілетті органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне арналған журналда тіркелуі (мөртаңба, кiрiс нөмiрi мен тiркеу күнi шағымның екiншi данасына немесе шағымға iлеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымын қабылдағанын растайтын шағымды қабылдаған адамның байланыс деректерi көрсетiлген нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi жазылған талон берiледі.
Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен және мерзiмде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қарау қорытындылары туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

26. Адрес Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, город Астана, пр. Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», интернет-ресурс: www.mtc.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Утверждение курсов по подготовке водителей
автотранспортных средств, осуществляющих
перевозки опасных  грузов в международном и
внутриреспубликанском сообщениях»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский
городской отдел
г. Кокшетау Ул. Биржан Сал, д.42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел
с. Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный
отдел
Аккольский район, г. Акколь, ул.
Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный
отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский районный
отдел
Атбасарский район, г. Атбасар,
ул. Валиханова д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский
районный отдел
Астраханский район, с.
Астраханка, ул. Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский
районный отдел
Буландынский район, г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный
отдел
Бурабайский район, г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский
районный отдел
Егиндыкольский район, с.
Егиндыколь,  ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский
районный отдел
Ерейментауский район, г.
Ерейментау, ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район, г.
Степняк, ул.Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный
отдел
Есильский район, г. Есиль, ул.
Победы,  д.  56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный
отдел
Жаркаинский район, г.
Державинск, ул. Габдуллина,
д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный
отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул.
Ленина,  д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский
районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда,
ул. Мира,  д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский
районный отдел
Коргалжынский район, с.
Коргалжын, ул. Абая, д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский
городской отдел
г. Степногорск, 4мкр., д.7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30

26. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1-үй, «Транспорт Тауэр» ғимараты, интернет-ресурсы: www.mtc.gov.kz.
«Халықаралық және республикаішілік
қатынастарда қауіпті жүктерді
тасымалдауды жүзеге асыратын
автокөлік құралдарының жүргізушілерін
даярлау курстарын бекіту» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдері, бөлімшелері)
Орталықтың орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов к-сі, 189 а-үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қ., Біржан Сал к-сі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр кенті аудандық бөлімі
Көкшетау қ., Красный Яр к., Ленин к-сі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қ. Нұрмағамбетов к-сі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы к., М. Мәметова к-сі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қ., Уәлиханов к-сі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка к., Әл-Фараби к-сі,44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қ., Сейфуллин к-сі, 18б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Шортанды қ., Абылай хан к-сі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл к., Жеңіс к-сі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қ., Мұсабаев к-сі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қ., Сыздықов к-сі, 2а-үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қ., Жеңіс к-сі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқай аудандық бөлімі
Жарқай ауданы, Державинск қ-сы, Ғабдуллин к-сі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы кенті, Ленин к-сі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді к., Мир к-сі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын кенті, Абай к-сі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорск қалалық бөлімі
Степногорск қ., 4 ш/а., 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30

18)
Сандыктауский
районный отдел
Сандыктауский район, с.
Балкашино, ул.Абылай - хана,д.
119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский
районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, п.
Шортанды, переулок Безымянный,
д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН  по Актюбинской области»
2.
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский
городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское
(Жилянка)
г. Актобе Каргалинский  район,
с. Каргалинское (Жилянка), ул.
Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный
отдел
Алгинский район, г. Алга, ул.
Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный
отдел
Мартукский район, п. Мартук ул.
Байтурсынова, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный
отдел
Хромтауский район, г.Хромтау ул.
Абая, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский
районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш
мкр. Молодежный, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбинский районный
отдел
Мугалжарский район, г. Эмба ул.
Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный
отдел № 8
Темирский район п. Шубаркудук,
ул. Байганина, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный
отдел
Кобдинский район, п. Кобда пер.
Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский
районный отдел с.
Бадамша
Каргалинский район, с. Бадамша,
ул. Айтеке-би, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный
отдел
Уилский район, с. Уил ул.
Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский
районный отдел № 12
Айтекебийский район, с.
Комсомольское ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский
районный отдел
Байганинский район, с.
Карыуылкелди ул. Барак батыра,
41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный
отдел
Актюбинская область, Иргизский
район, с. Иргиз ул. Жангельдина,
7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный
отдел
Актюбинская область, Шалкарский
район, г. Шалкар, ул. Айтеке-би,
63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
3.
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык,
67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный
отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра,
20
8 (72832) 2-14-51
отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакольский районный
отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85

18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино к., Абылай хан к-сі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмола к., Гагарин к-сі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қ., Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1)
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қ, Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы кенті (Жилянка)
Ақтөбе қ, Қарғалы ауданы, Карғалы кенті (Жилянка), Сәтпаев к-сі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қ., Киров к-сі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк к., Байтұрсынов к-сі, 1«Б»-үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау аудан, Хромтау қ., Абай к-сі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қ., Молодежный ш/а., 47«Б»-үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қ., Әміров к-сі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
8)
№ 8 Темір аудандық бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық к., Байғанин к-сі, 15 «А»-үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда к., Нұрымжанов қиылысы, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша кенті
Қарғалы ауданы,.Бадамша к., Әйтеке би к-сі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл к., Көкжар к-сі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
№ 12 Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол к., Балдырған к-сі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғани аудандық бөлімі
Байғани ауданы, Қаруылкелді к., Барақ батыр к-сі, 41«А»-үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз к., Жангелді к-сі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы,, Шалқар ауданы, Шалқар қ., Әйтеке би к-сі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
3.
Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қ., Тәуелсіздік к-сі, 67Б-үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксу аудандық бөлімі
Жансүгіров к., Қабанбай батыр к-сі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
Қапал бөлімшесі
Қапал к., Алпысбаев к-сі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қ., 8 март к-сі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай к., Абылай хан к-сі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85

3)
Балхашский районный
отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескельдинский
районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбылский районный
отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Илийский районный
отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул.
Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6
«А»
8 (72738) 7-82-42
отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
8)
Карасайский районный
отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова,
129
8 (727) 391-38-58
отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
9)
Караталский районный
отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербулакский
районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Коксуский районный
отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Саркандский районный
отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбекский
районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфиловский
районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
16)
Талгарский районный
отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53
«А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдыкорганский
городской отдел
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык,
67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелийский
городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Уйгурский районный
отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
4.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау, проспект Сатпаева,
д. 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г. Атырау, проспект Сатпаева, д.
23
8 (7122) 21-29-42

3)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас к., Бижанов к-сі, 25«А»-үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Еңбекші қазақ аудандық бөлімі
Есік қ., Абай к-сі, 314А-үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Шелек бөлімшесі
Шелек к., Бижанов к-сі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ к., Оразбеков к-сі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш к., Мәжітов к-сі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
7)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр к., Қуат ш.а., Тәуелсіздік к-сі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Боролдай бөлімшесі
Боролдай кенті, Вокзальная к-сі, 6 «А»-үй
8 (72738) 7-82-42
Қараой бөлімшесі
Қараой к., Тыңдала к-сі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
Ақши бөлімшесі
Ақши к., Қонаев к-сі, 29-үй
8)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қ., Жанғозин к-сі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы к., Рысқұлов к-сі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
Шамалған бөлімшесі
Шамалған ст., Қонаев к-сі, 1 «В»-үй
8 (7272) 93-66-33
9)
Каратал аудандық бөлімі
Үштөбе қ., Абылай хан к-сі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қ., Момышұлы к-сі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы к., Желтоқсан к-сі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
11)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би к., Измайлов к-сі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қ., Қонаев к-сі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді кенті, Сейфуллин к-сі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
13)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқанд қ., Жамбыл к-сі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімшесі
Лепсі ст., Төлебаев к-сі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген к., Момышұлы к-сі, нөмірсіз
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол к., Райымбек к-сі, нөмірсіз
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қ., Головацкий к-сі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
16)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қ., Лермонтов к-сі, 53 «А»-үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімшесі
Нұра к., Школьная к-сі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қ., Тәуелсіздік к-сі, 67Б-үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қ., Октябрь к-сі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шоңжа к., Қасымбеков к-сі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
4.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қ., Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыс бөлімі
Атырау қ., Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42

2)
городской отдел № 1
г. Атырау, ул. Баймуханова, д.
16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы, ул.
Байжигитова, д. 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный
отдел
Индерский район, пос.
Индерборский, ул. Мендыгалиева,
30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский
районный отдел
Махамбетский район, с.
Махамбет, ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский
районный отдел
Кызылкугинский район, с. Миялы,
ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный
отдел
Жылыойский район, г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский
районный отдел
Курмангазинский район, с.
Ганюшкино, ул. Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный
отдел
Макатский район, п. Макат,
ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный
отдел
Исатайский район, с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
5.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-
Казахстанской
области»
г. Усть-Каменогорск, ул.
Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск, пр.
Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть- Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск, ул.
Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район, п. Глубокое,
ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской
отдел
Зайсанский район, г. Зайсан, ул.
Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный
отдел
Зыряновский район, г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район, с.
Улкен – Нарын, ул. Абылайхана,
96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный
отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул.
Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный
отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская,
12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный
отдел
Уланский район, п. Молодежный д.
9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский
городской отдел
Шемонаихинский район, г.
Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской
отдел № 1
г. Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской
отдел № 2
г. Семей, ул.Найманбаева, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный
отдел
Абайский район, с. Карауыл,
ул.Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской
отдел
Аягозский район, г. Аягоз, ул.
Дуйсенова, 84

2)
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қ., Баймұханов к-сі, 16а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қ., Балықшы, Байжігітов к-сі, 80а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор к., Меңдіғалиев к-сі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет к., Абай к-сі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы к., Абай к-сі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қ., Бейбітшілік к-сі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино к., Есболаев к-сі, 66а-үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат к., Центральная к-сі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау к., Егеменді Қазақстан к-сі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қ., Белинский к-сі, 37а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
№ 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қ., Сәтпаев д. 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
2)
№ 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қ., Қазақстан к-сі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое к., Попович к-сі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан аудан, Зайсан қ., Жангелдин к-сі, 52а-үй
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қ., Стахановская к-сі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Қарағай аудандық бөлімі
Катон-Қарағай ауданы, Үлкен Нарын к., Абылай хан к-сі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім к., Б. Момышұлы к-сі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қ., Семей к-сі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат к., Абылай хан к-сі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный к., 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қ., 3-ш.а., 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
№ 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қ., 408-квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қ., Найманбаев к-сі, 161А-үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл к., Құнанбаев к-сі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қ., Дүйсенов к-сі, 84-үй

8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с.Бескарагай, ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский район, с.
Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный
отдел
Жарминский район, с.Калбатау,
ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский
районный отдел
Курчатовский район, г. Курчатов,
ул. Абая, 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район, с.
Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный
отдел
Урджарский район, с. Урджар, ул.
Абылайхана, 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской  области»
6.
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской  области»
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской
отдел
г. Тараз, ул. К.Койгелды, №158
«а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел  № 1
г. Тараз, ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел  № 2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел  № 3
г. Тараз пр. Абая,  232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный
отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный
отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный
отдел
с. Б.Момышулы, ул. Сауранбекулы,
49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный
отдел
с. Кордай, ул. Домалак анна, 215
8 (72636)  2-13-52
9)
Меркенский районный
отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский
районный отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова,
215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный
отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный
отдел
г. Каратау, ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т.
Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный
отдел
г. Шу, ул.Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской  области»
7.
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-
Казахстанской
области»
г. Уральск. ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому
району
Акжаикский район, с. Чапаев,
переулок Акжаикский, 2
8-711-36-92-580
2)
Отдел по
Бокейординскому
району
Бокейординский район, с. Сайхин,
ул. Бергалиева, 1

8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай к., Пушкин к-сі, 2А-үй
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха к., Молодежная к-сі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау к., Достық к-сі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қ., Абай к-сі,12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті к., Шериаздана к-сі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Уржар к., Абылай хан к-сі,116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қ., Абай даңғылы., 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қ., К.Қойгелді к-сі, 158 «а»-үй
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қ., Сәтпаев к-сі, 1«б»-үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қ., Талас ш.а., 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қ., Абай д., 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер а., Медеуов к-сі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудан аудандық бөлімі
Аса кенті, Абай к-сі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы к., Сауранбекұлы к-сі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордай аудандық бөлімі
Қордай кенті, Домалақ Ана к-сі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке кенті, Исмаилов к-сі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм кенті, Рысқұлбеков к-сі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қ., Жібек жолы к-сі, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Каратау қ., Молдағұлова к-сі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
13)
Т.Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан к., Жібек жолы к-сі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қ., Автобаза к-сі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково аудандық бөлімі
Гродеково к., Мир к-сі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
7.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
БҚО, Орал қ.. Жамбыл к-сі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық қиылысы, 2-үй
8-711-36-92-580
2)
Бөкейорда ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Бөкейорда ауданы, Сайхин к., Берғалиев к-сі, 1-үй

7)
Отдел по
Казталовскому
району
Казталовский район, с.
Казталовка, ул. Лукманова, 22А
8-711-44-32-204
8-711-44-32-205
8)
Отдел по
Каратюбинскому
району
Каратобинский район, с.
Каратобе, ул. Курмангалиева,
23/1
8-711-45-31-800
8-711-45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому
району
Сырымский район, с. Жымпиты, ул.
Казахстанская,11/2
8-711-34-31-446
8-711-34-31-447
10)
Отдел по
Таскалинскому району
Таскалинский район, с. Таскала,
ул. Вокзальная, 6
8-711-39-22-398
8-711-39-21-979
11)
Отдел по
Теректинскому района
Теректинский район, с.
Федоровка, ул. Юбилейная, 24
8-711-32-23-378
8-711-32-23-379
12)
Отдел по
Чингирлаускому
району
Чингирлауский район, с.
Чингирлау, ул. Тайманова, 95
8-711-37-33-311
8-711-37-34-420
13)
Отдел по
Казталовскому
району
Казталовский район, с.
Жалпактал, ул. С.Датулы, 23
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому
сельскому округу
Зеленовский район, с.
Дарьинское, ул. Балдырган, 27/1
8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикского района
Акжаикский  район, с.Тайпак, ул.
Шемякина, 13
8-711-42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому
сельскому округу
Теректинского района
Теректинский район, с. Акжаик,
ул. Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
8.
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской
области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.
Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г.
Темиртау
пр. Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный
отдел № 1
г. Абай, ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный
отдел № 2
г. Абай, п. Топар, ул. Казыбек
би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
г. Сарань ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г.
Шахтинск
г. Шахтинск проспект А.
Кунанбаева, 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г.
Шахтинск
г. Шахтинск п. Шахан, квартал
10/16, д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский
районный отдел № 1
п. Осакаровка ул. Пристационная,
12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский
районный отдел № 2
р-н Осакаровка, п. Молодежный,
ул. Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев, проспект Сатпаева,
111

7)
Казталовка ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Казталовск ауданы, Казталовка к., Лұғманов к-сі, 22А-үй
8-711-44-32-204
8-711-44-32-205
8)
Қаратөбе ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Қаратөбе ауданы, Қаратобе к., Құрманғалиев к-сі, 23/1-үй
8-711-45-31-800
8-711-45-31-463
9)
Сырым ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Сырым ауданы, Жымпиты к., Қазақстан к-сі,11/2-үй
8-711-34-31-446
8-711-34-31-447
10)
Тасқала ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала к., Вокзал к-сі, 6-үй
8-711-39-22-398
8-711-39-21-979
11)
Теректі ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Федоровка к., Юбилейная к-сі, 24-үй
8-711-32-23-378
8-711-32-23-379
12)
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау к., Тайманов к-сі, 95-үй
8-711-37-33-311
8-711-37-34-420
13)
Казталовка ауданы бойынша бөлімі
БҚО, Казталовка ауданы, Жалпақтал к., С.Датұлы к-сі, 23-үй
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Дарья селолық округі
БҚО, Зеленов аудан, Дарья к., Балдырған к-сі, 27/1-үй
8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Ақжайық ауданының Тайпақ селолық округі бойынша бөлімі
БҚО, Ақжайық ауданы, Тайпақ к., Шемякин к-сі, 13-үй
8-711-42-21-884
16)
Теректі ауданының Ақжайық селолық округі бойынша бөлімі
БҚО, Теректі ауданы, Ақжайық к., Ақжайық к-сі, 5-үй
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
8.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., Ержанов к-сі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., Чкалов к-сі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., Мұқанов к-сі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., Архитектурная к-сі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
№5 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., 21-ш.а., 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 қалалық бөлімі
Қарағанды қ., Серов к-сі,73-үй
8 (7212) 93-16-94
7)
№ 1 Теміртау қалалық бөлім
Теміртау қ., Блюхер к-сі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
№ 2 Теміртау қ., бөлімшесі
Теміртау қ., Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қ., Абай к-сі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қ., Топар к., Қазыбек би к-сі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Сарань қалалық бөлімі
Сарань қ., Жамбыл к-сі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
№ 1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қ., А. Құнанбаев даңғылы, 65Б-үй
8 (72156) 5-21-25
13)
№ 2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қ., Шахан к., 10/16 кварталы, 16-үй.
8 (72156) 3-20-99
14)
№ 1 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров к., Пристационная к-сі,12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
№ 2 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный к, Абай к-сі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қ., Сәтпаев к-сі, 111-үй

8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш, ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный
отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова,
23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз
Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган, Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский
районный отдел
Жанааркинский район, ул. А.
Оспанова, 40, п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражал, ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г.Приозерскул. Балхашская  7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар-Жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район, п.
Ботакара, ул. Абылай хана, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар-Жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауского район, ул.
Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный
отдел № 1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный
отдел № 2
п. Сары-Шаган, ул. Абая, 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный
отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный
отдел
Улытауский район, п. Улытау, ул.
Амангельды, 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский
районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова,
21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
9.
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской
области»
г. Костанай ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский
городской отдел
г. Костанай ул. Гашика, д.14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский
отдел
п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский
отдел
с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Жангельдинский р-он, с. Торай,
ул. 8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
г. Житикара, ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Камыстинский р-он, с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский  отдел
Карабалыкский р-он, п.
Карабалык, ул. Космонавтов, д.
16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский  отдел
Карасуский р-он, с. Карасу, ул.
Комсомольская, д. 24

8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қ-сы, Бөкейхан к-сі, 20а-үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу – Аюлы к., Жапақов к-сі, 23/1-үй, Ағадыр к., Тәуелсіз Қазақстан к-сі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қ-сы, Б.Момышұлы, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңарқа аудандық бөлімі
Жаңарқа ауданы, Атасу к., А.Оспанов к-сі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин к-сі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қ-сы, Балқаш к-сі, 7-үй
8 (71039)5-27-37
23)
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұхар Жырау ауданы, Ботақара к., Абылай хан к-сі, 37-үй.
8 (72154) 2-23-73
24)
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар Жырау ауданы, Мир к-сі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай к., Бөкейхан к-сі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
26)
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған к., Абай к-сі, 12-үй
8 (71038)22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка к., Сүлейменов к-сі, 2-үй
8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау к., Амангелді к-сі, 29а-үй.
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қ-сы, Әубәкіров к-сі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қ., Таран к-сі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қ., Гашика к-сі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка к., Ленин к-сі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді к., Майлин к-сі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қ., Абай к-сі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл к., Ленин к-сі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Денисов к., Советская к-сі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торай к., 8 март к-сі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жетіқара аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Жетіқара қ., Ленин к-сі,108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты к., Ержанова к-сі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық к., Космонавтар к-сі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу кенті, Комсомольская к-сі, 24-үй

8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
г. Лисоковск, микрорайон № 4, д.
25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский
отдел
Мендыкаринский р-он, с.
Боровское, ул. Королева, д. 4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Наурзумский р-он, п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел
№ 1
г. Рудный, пр. Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел
№ 2
г. Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский  отдел
Сарыкольский р-он, п. Сарыколь,
ул. Ленина, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Тарановский р-он, с.
Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Узункольский р-он, с. Узынколь,
ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Федоровский р-он, с. Федоровка,
ул. Красноармейская, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского
района
Костанайский р-он, п.
Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
10.
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской
области»
г. Кызылорда, ул. г. Муратбаева,
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет, ул.
Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр,
82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский
городской отдел
г. Байконыр, ул. Максимова, №17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный
отдел
г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный
отдел
г. Казалинск, ул. Жанкожа
батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский
районный отдел
п. Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный
отдел
п. Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский
районный отдел
п. Теренозек, ул. Амангельди,
№ 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный
отдел
п. Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский
районный отдел
п. Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
11.
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской
области»

8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковка аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Лисаковка қ., 4-ш.а., 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровское к., Королев к-сі, 4А-үй
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурызым аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Қараменді к., Шақшак Жәнібек к-сі, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
№ 1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қ, Космонавтар даңғ., 12-үй
8 (714-31) 49-8-02
16)
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қ., Корчагин к-сі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл к., Ленин к-сі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таранов аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Таранов ауданы, Таранов кенті, Калинин к-сі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл к., Абай к-сі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровка аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Федоровка ауданы, Федоровка к., Красноармейская к-сі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затабольск к., Калинин к-сі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Мұратбаев к-сі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Тасбөгет к., Амангелді к-сі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр к-сі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш.а., 45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш.а., 1б-үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов к-сі, № 17а-үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал к-сі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы,Қазалы қаласы, Жаңкожа батыра к-сі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы к., Абай к-сі, н/ж
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалағаш к., Желтоқсан к-сі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек к., Амангелді к-сі, 55«а»-үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі к., Рысқұлов к-сі,н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ к-сі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы

г. Актау, 15 мкр., зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской
отдел № 1
г. Актау, 15 мкр., зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский
городской отдел № 2
г. Жанаозен мкр., Оркен, зд. Дом
творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский
районный отдел № 3
Мунайлинский район, с.
Мангистау, зд. Общественных
организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный
отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай ата, зд.
Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское
отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул 7 аул, зд. ГУ
Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский
районный отдел № 5
с. Шетпе, ул. Центральная № 15,
зд. Казпочта
8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский
районный отдел № 6
с. Курык, ул. Валиханова, д. №15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский
районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко, ул. Маяулыз,
д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское
отделение № 10
Тупкараганского
района
с. Акшукур,  ул.Уштерек, зд. ТОО
«Жайлау», № 5
8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный
отдел № 8
п. Жетыбай ул. Жанакурылыс, зд.
№ 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
12.
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской
области»
г. Павлодар, ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский
городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский
городской отдел № 1
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский
районный отдел
г. Павлодар, ул. Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский
городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусупа,
92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской
отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный
отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский
районный отдел
с. Баянаул,  ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный
отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова,
58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский
районный отдел
с. Щербакты,  ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный
отдел
с. Теренколь,  ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный
отдел
с. Акку,  ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный
отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова,
14
8(71832) 22-91-12
8(71832) 22-91-11
13)
Майский районный
отдел
с. Майск, ул. Сейфулина, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный
отдел
с. Успенка, ул. 10 лет
Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
13.
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской
области»
ул. Ауэзова, 157

Ақтау қаласы, 15 ш.а., 67 б-үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 ш.а., 67 б-үй
8 (7292) 42-23-17
2)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш.а., Оқушылар шығармашылық ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау к., Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу к., Қосай ата к-сі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл к., "Боранқұл мәдениет" ғимараты 7-үй
8 (72932) 3-16-95
5)
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе к., Орталық к-сі, № 15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
6)
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Құрық к., Уәлиханов к-сі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
7)
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз к-сі, 6д-үй
8 (72938) 2-30-38
Түпқараған ауданының № 10 Ақшүкір бөлімі
Ақшүкір к., «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек к-сі, 5-үй
8 (72938)33-28-44
8)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай к., Жаңақұрылыс к-сі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов к-сі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов к-сі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есеналиев к-сі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой к-сі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшхүр-Жүсіп к-сі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин к-сі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай к., Абай к-сі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл кенті, Сәтпаев к-сі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинска аудандық бөлімі
Железинка к., Торайғыров к-сі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты к., В. Чайко к-сі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский аудандық бөлімі
Тереңкөл к., Тургенов к-сі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжий аудандық бөлімі
Аққу к., Тәшімов к-сі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс к., Иса Байзақов к-сі, 14-үй
8 (71832) 2-91-12
8 (71832) 2-91-11
13)
Майский аудандық бөлімі
Майский к., Сейфуллин к-сі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский аудандық бөлімі
Успенский к., Тәуелсіздікке 10 жыл к-сі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов к-сі, 157-үй

8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по
Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому
району
ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по
Аккайынскому району
ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому
району
ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому
району
ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им.
Г.Мусрепова
ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по
Кызылжарскому району
ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М.
Жумабаева
ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому
району
ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по
Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по
Тимирязевскому
району
ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по
Уалихановскому
району
ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал
акына
ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
14.
Филиал РГП «ЦОН по Южно - Казахстанской
области»
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа,
б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1
г. Шымкента
г. Шымкент ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент,  ул. Мадели Кожа,
б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент,  ул. Оспанова, № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4
г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Сайрамская, б/н.
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республики, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской
отдел
г. Арыс, ул. Ергөбек, б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский
районный отдел
С. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской
отдел
г. Кентау, ул. Абылай хана, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский
районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский
районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный
отдел
с. Шауилдир, проспект
Жибек-жолы. б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский
районный отдел
с. Темирлан, ул. Кажымухана,
б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркестанский
городской отдел
г. Туркестан ул. Тылеулы
мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный
отдел
г. Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский
районный отдел
с. Тулькибас, ул. Т. Рыскулова,
189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный
отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаева,
б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный
отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова,
б/н

8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Қазақстан Конституциясы к-сі, 72-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлімі
Д.Сыздықов к-сі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлімі
Победа к-сі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлімі
Труд к-сі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Ленин к-сі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлімі
Горький қиылысы, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлімі
Ленин к-сі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлімі
Институт к-сі, 1 А-үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлімі
Юбилейная к-сі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлімі
С.Мұқанов к-сі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлімі
Казақстан Конституциясы к-сі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев ауданы бойынша бөлімі
Уәлиханов к-сі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлімі
Уәлиханов к-сі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлімі
Желтоқсан к-сі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа к-сі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов к-сі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам к-сі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика к-сі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек к-сі, н/ж.
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян к., Мыңбұлақ к-сі, н/ж
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан к-сі, 10-үй
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт к., Қонаев к-сі, н/ж
8 (72539) 22-757
10)
Мақтарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков к-сі, н/ж
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір к., Жібек жолы даңғылы, н/ж
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан к., Қажымұқан к-сі, н/ж.
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі Мыңбас к-сі, н/ж
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Ленгер қаласы, Төле би к-сі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас к., Т.Рысқұлов к-сі, 189-үй
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент к., Қыстаубаев к-сі, н/ж
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған к., Қожанов к-сі, н/ж

8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский
районный отдел
с. Сарыагаш, ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский
отдел
с. Абай, ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский
районный отдел
г. Шардара,  тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН по
г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского
района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского
района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского
района
мкр., Шанырак-2, ул. Жанкожа
батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского
района
мкр., Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского
района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского
района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского
района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по городу
Астане»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по
Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.
Актасты, д.20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по
Сарыаркинскому
району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение
«Тлендиева»
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании
АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка, д. 12 (в здании АО
«БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому
району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по
Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1
8(7172) 50-91-95
Расшифровка аббревиатур:
РГП - Республиканское государственное предприятие
ЦОН - Центр обслуживания населения
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Утверждение курсов по подготовке водителей
автотранспортных средств, осуществляющих
перевозки опасных  грузов в международном и
внутриреспубликанском сообщениях»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги

8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш к., Шораулы к-сі, н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай к., А.Жылқышиев к-сі, н/ж
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов к-сі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Жандосов к-сі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Бөгенбай батыр к-сі, 221-үй
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Шаңырақ-2 ш.а., Жанқожа батыр к-сі, 24-үй
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алмагүл ш.а., 9а-үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Төле би к-сі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Марков к-сі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
7)
Түркісіб аудандық бөлімі
Рихард Зорге к-сі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Мирзоян к-сі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№ 1 бөлімі
Республика даңғылы12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлімі
Абай к-сі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлімі
Железнодорожный к., Ақтасты к-сі, 20 үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тлендиев» бөлімі
Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімі
Есенберлин к-сі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімі
Кемеңгерұлы к-сі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімі
Сарыарқа даңғылы, 12 («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімі
Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Сауран к-сі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімі
Қабанбай батыр даңғ, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
РМК – Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ХҚО – Халыққа қызмет көрсету орталығы
«Халықаралық және республикаішілік
қатынастарда қауіпті жүктерді
тасымалдауды жүзеге асыратын
автокөлік құралдарының жүргізушілерін
даярлау курстарын бекіту» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң нысаналы мәнi
Сапа және қол жетiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң кейiнгi жылдағы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3. Қол жетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)

3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2012 года № 979
СТАНДАРТ
государственной услуги «Выдача свидетельства о допуске водителя
к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами в
международном и внутриреспубликанском сообщениях»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами в международном и внутриреспубликанском сообщениях» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через филиалы Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте» и пунктом 21 Правил перевозок опасных грузов автотранспортными средствами, их проезда по территории Республики Казахстан, и квалификационных требований к водителям и автотранспортным средствам, перевозящим опасные грузы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года № 316 «О некоторых вопросах по перевозке опасных грузов автомобильным транспортом».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги, а также стандарты оказания государственной услуги располагаются:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа по адресу www.mtс.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на интернет-ресурсе центра по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра 1414.
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача свидетельства о допуске водителя к перевозке опасного груза на бумажном носителе (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3.2. электрондық форматта қол жетiмдi ақпарат қызметтерiнiң %-ы (үлесi)
-
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Белгiленген мерзiмде қанағаттанған тұтынушылардың негiзделген шағымдардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 979 қаулысымен
бекітілген
«Жүргізушіге халықаралық және республикаішілік қатынаста қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ
1. Жалпы ережелер
1. «Жүргізушіге халықаралық және республикаішілік қатынаста қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру және мемлекеттік қызметті автоматтандыруды жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталықтары» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалдары (бұдан әрі – орталық) арқылы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 13-бабының 19) тармақшасына сәйкес және «Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарының жүргізушілеріне қойылатын біліктілік талаптары, Қазақстан Республикасы аумағы арқылы олардың өтуі, автокөлік құралдарымен қауіпті жүктерді тасымалдау ережелерінің 21-тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет – ресурсының www.mtс.gov.kz. мекенжайы бойынша, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде;
2) орталықтың интернет – ресурсының www.con.gov.kz мекенжайында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес орталықтардың үй-жайларының стенділерінде орналастырылған.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі қауіпті жүктер тасымалына жүргізушілерді жіберу туралы куәлікті қағаз жеткізгіште беру (бұдан әрі – куәлік) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз жеткізгіште беру болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта, – 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при подаче заявления – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, – 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства или мотивированного ответа об отказе – 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без обеденного перерыва, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании центра по месту проживания или регистрации получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями. В зале располагаются места для ожидания и заполнения документов, которые оснащены информационными стендами с перечнем необходимых документов и образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) заявление на получение государственной услуги по выдаче свидетельства о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами в международном и внутриреспубликанском сообщениях;
2) справку, подтверждающую прохождение водителем (ей) курсов по подготовке водителей автотранспортных средств, осуществляющих перевозки опасных грузов в международном и внутриреспубликанском сообщениях;
3) документ или трудовую книжку, подтверждающие наличие у водителя стажа непрерывной работы в качестве водителя грузового автотранспортного средства не менее трех лет;
4) водительское удостоверение на право управления автотранспортным средством;
5) медицинскую справку о пригодности лица к управлению соответствующими транспортными средствами.
Подлинники документов, указанных в подпунктах 3) и 4) настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются получателю государственной услуги. В случае непредставления подлинников документов, представляются нотариально засвидетельствованные копии.
12. Заявление заполняется в свободной форме.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбарьерного обслуживания» в операционных залах центров, адреса которых указаны в приложении 1 настоящего стандарта.

6. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәтінен бастап – күнтізбелік 30 күн ішінде;
2) өтінішті тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
3) мемлекеттік қызмет алушыға өтініш жасалған күні көрсетілетін мемлекеттік қызметтің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
4) бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алу кезінде кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Орталықтарда мемлекеттік қызмет мереке және демалыс күндерін қоспағанда күн сайын, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады.
Қабылдау электронды кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет физикалық мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуге жағдай көзделген мемлекетті қызметті алушының тұрғылықты және тіркелген жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері ілінген, ақпараттық стенділермен жабдықталған күту және құжаттарды толтыруға арналған орындар бар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) халықаралық және республикаішілік қатынастарда қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілеріне рұқсат беру туралы куәлік беру бойынша мемлекеттік қызметті алуға өтініш;
2) халықаралық және республикаішілік қатынастарда автокөлік құралдарымен қауіпті жүктердің тасымалдарын жүзеге асыратын автокөлік құралдары жүргізушілерінің арнайы жүргізушілерді даярлау курсынан өтуін растайтын анықтама;
3) жүргізушінің үздіксіз жұмыс өтілі үш жылдан кем емес жүк автокөлік құралын жүргізушісі ретінде растайтын құжат немесе еңбек кітапшасы;
4) автокөлік құралын жүргізуге құқық беретін жүргізуші куәлігі;
5) тиісті көлік құралын жүргізуге жарамдылығы туралы медициналық анықтама.
Осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелермен салыстырылғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
12.Өтініш еркін нысанда толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «бір терезе» қағидаты бойынша «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген орталықтардың операциялық залдарында жүзеге асырылады.

21. Апелляция по процессу оказания государственной услуги подается на имя курирующего вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, пр. Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1012, телефон: 8 (7172) 24-13-12 либо на электронную почту - mtc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. В случае некорректного обслуживания работником центра, жалоба подается на имя руководителя центра. Адреса и телефоны руководителей центра указаны в приложении 1 к настоящему стандарту. Адрес РГП «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет права обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
В необходимых случаях получателями государственной услуги к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное представление государственной услуги уполномоченным органом или некорректное обслуживание работником центра.
25. Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и по почте, является ее регистрация в журнале обращений физических и юридических лиц (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии уполномоченного органа или центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
26. Адрес Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, город Астана, пр. Кабанбай батыра 32/1, здание «Транспорт Тауэр», интернет-ресурс: www.mtc.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства о допуске водителя
к перевозке опасных грузов автотранспортными
средствами в международном
и внутриреспубликанском сообщениях»
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование
центров (филиалы,
отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные
данные
1
2
3
4
Филиал РГП по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а

21. Мемлекеттік қызметті көрсету процесі бойынша апелляция Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрінің атына пошта арқылы жазбаша түрде немесе қолма-қол мынадай мекенжай арқылы беріледі: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1-үй, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1012 кабинет, тел.: 8 (7172) 24-13-12 немесе электрондық пошта адресі: mtc@mtc.gov.kz.
Жұмыс кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліс уақытымен, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
22. Орталық қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым орталық басшысының атына берiледi. Орталық басшыларының мекенжайлары және телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемелекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 «А»-үй, телефоны 8 (7172) 94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда жазылады.
Мемлекеттік қызметті алушылар қажет болған жағдайларда шағымға уәкiлеттi органның мемлекеттік қызметті сапасыз ұсынғанын және орталық қызметкерлерінің дұрыс қызмет көрсетпегенін растайтын құжаттарын қоса бередi.
25. Қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымның қабылданғанын растау уәкілетті органның немесе орталықтың кеңсесiнде жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне арналған журналда тіркелуі (мөртаңба, кiрiс нөмiрi мен тiркеу күнi шағымның екiншi данасына немесе шағымға iлеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға оның шағымын қабылдағанын растайтын шағымды қабылдаған адамның байланыс деректерi көрсетiлген нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi жазылған талон берiледі.
Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен және мерзiмде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қарау қорытындылары туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
26. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 32/1-үй, «Транспорт Тауэр» ғимараты, интернет-ресурсы: www.mtc.gov.kz.
«Жүргізушіге халықаралық және
республикаішілік қатынаста қауіпті
жүктерді автокөлік құралымен
тасымалдауға рұқсат беру туралы
куәлік беру» мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдері, бөлімшелері)
Орталықтың орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов к-сі, 189 а-үй