Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2012 года № 1014. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ и.о Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169.
В соответствии с подпунктом 17-10) статьи 12 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 августа 2012 года № 1014
Правила
возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание
и развитие частных лесных питомников
1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников (далее – Правила) разработаны в соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года и определяют порядок финансирования этих мероприятий.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор программы – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
2) создание и развитие частных лесных питомников - весь цикл производства работ по созданию или реконструкции лесных питомников, включающий проектно-изыскательские и строительно-монтажные работы, выращивание древесных и кустарниковых пород для озеленения, воспроизводства лесов и лесоразведения, продолжительностью 5-10 лет;
3) участник – отобранный заявитель, участвующий в реализации программы;
4) заявитель – физическое или юридическое лицо, являющееся частным лесовладельцем и (или) лесопользователем, имеющим договор долгосрочного лесопользования на пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, подавший в порядке, установленном настоящими Правилами, заявление на участие в отборе;

Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 тамыздағы № 1014 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығын қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 12-бабының 17-10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 1 тамыздағы
№ 1014 қаулысымен
бекітілген
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеу
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне сәйкес әзірленді және осы іс-шараларды қаржыландыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бағдарлама әкімшісі – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі;
2) жекеше орман питомниктерін құру және дамыту – орман питомниктерін құру немесе қайта жаңарту жөніндегі жұмыстарды жүргізудің бүкіл циклы, ол 5-10 жылға созылып, жобалау-іздестіру және құрылыс-монтаж жұмыстарын, көгалдандыру, ормандарды молықтыру және орман өсіру үшін ағаш пен бұта тұқымдыларын өсіруді қамтиды;
3) қатысушы – бағдарламаны іске асыруға қатысушы іріктеп алынған өтініш беруші;
4) өтініш беруші – осы Қағидалар белгілеген тәртіппен іріктеуге қатысуға өтініш берген, ағаш пен бұта тұқымдыларының отырғызу материалы мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалануға жасалған ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты бар жекеше орман иеленуші және (немесе) орман пайдаланушы болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматы немесе Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасы;

5) закладка и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород – весь цикл производства древесины древесных и кустарниковых растений от проектно-изыскательских работ до заготовки древесины продолжительностью 10-15 лет;
6) типовой проект – проект создания плантации быстрорастущих древесных и кустарниковых пород или лесного питомника, разработанный администратором программы, включающий весь цикл выращивания продукции до ее реализации или переработки;
7) отбор – определение участников реализации программы для распределения между ними средств, предусмотренных в республиканском бюджете.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Порядок финансирования мероприятий, связанных
с возмещением расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород,
на создание и развитие частных лесных питомников
3. Администратор программы разрабатывает типовые проекты, которые служат основой для проектирования, осуществляемого лицом, намеренным участвовать в отборе.
Возмещение расходов участнику на проектно-изыскательские работы осуществляется в размере до 50 % затрат, определяемых администратором программы на основании типовых проектов.
4. Администратор программы за год до проведения отбора размещает в республиканских средствах массовой информации объявление о государственной поддержке частного лесоразведения, в котором указываются:
1) сроки и место подачи заявления на участие в отборе;
2) виды государственной поддержки частного лесоразведения;
3) место получения типового проекта;
4) условия и размер возмещения расходов на проектно-изыскательские работы.
5. Физическое или юридическое лицо в установленные в объявлении сроки подает заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением к нему следующих документов:
1) копии свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
2) для юридических лиц - оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженностей по другим обязательным платежам в бюджет, выданной не более чем за три месяца, предшествующих дате окончания приема заявлений на участие в отборе, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью соответствующего налогового органа;
3) резюме - для физического лица, резюме основных сотрудников - для юридического лица (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, контактная информация с приложением копий соответствующих дипломов о высшем образовании, сертификатов об окончании семинаров, курсов);

5) тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіру – жобалау-іздестіру жұмыстарынан бастап сүрек және (немесе) өзге өсімдік өнімін дайындауға дейін сүрек және ағаш пен бұта өсімдіктерінің өзге өнімін өндірудің бүкіл циклы, ұзақтығы 10-15 жыл;
6) үлгі жоба – өнімді өткізуге немесе өңдеуге дейін оны өсірудің бүкіл циклын қамтитын, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі әзірлеген, тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын немесе орман питомнигін құру жобасы;
7) іріктеу – республикалық бюджетте көзделген қаражатты Бағдарламаны іске асырушылар арасында бөліп беру үшін оларды анықтау.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеуге
байланысты іс-шараларды қаржыландыру тәртібі
3. Бағдарлама әкімшісі іріктеуге қатысуға ниет білдірген тұлға жүзеге асыратын жобалауға негіз болатын үлгі жобаларды әзірлейді.
Жобалау-іздестіру жұмыстарына жұмсалған шығындар бағдарлама әкімшісі үлгі жобалардың негізінде айқындайтын шығындардың 50 %-ға дейінгі мөлшерінде қатысушыға өтеледі.
4. Бағдарлама әкімшісі іріктеу жүргізуден бір жыл бұрын республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау туралы хабарландыру жариялайды, онда:
1) іріктеуге қатысуға өтініш беру мерзімі мен орны;
2) жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау түрлері;
3) үлгі жобаны алу орны;
4) жобалау-іздестіру жұмыстарына жұмсалған шығындарды өтеу шарттары мен мөлшері көрсетіледі.
5. Жеке және заңды тұлғалар хабарландыруда көрсетілген мерзімде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш тапсырып, оған мына құжаттарды қоса тіркейді:
1) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) мемлекеттік емес заңды тұлғалар үшін – іріктеуге қатысуға өтініштер қабылдау күні аяқталатын күннің алдынан үш айдан аспайтын мерзімде берілген, бірінші басшының немесе тиісті салық органының мөрімен қол қою құқығы бар тұлғаның қолы қойылған, салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешегінің болмауы немесе болуы туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
3) түйіндеме – жеке тұлға үшін, негізгі қызметкерлердің түйіндемесі – мемлекеттік емес заңды тұлға үшін (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, жоғары білімі туралы тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттардың белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса тіркелген байланыс ақпараты);

4) копии документа, удостоверяющего личность, – для физического лица; свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
5) копии государственного акта на право собственности или землепользования на земельный участок с целевым назначением «для лесоразведения», или договора долгосрочного лесопользования на пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения;
6) рабочий проект создания плантации быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) лесного питомника (далее – рабочий проект) с положительными заключениями государственной архитектурно-строительной и экологической экспертиз.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Для проведения отбора администратор программы создает из числа своих работников и представителей профильных общественных организаций комиссию в составе председателя, членов комиссии и секретаря. Количественный состав комиссии должен быть нечетным в количестве не менее пяти человек, при этом секретарь не входит в ее состав. Решение комиссии оформляется протоколом, который подписывается председателем и членами комиссии, секретарем.
7. К отбору допускаются заявители, отвечающие следующим требованиям:
1) резидент Республики Казахстан (для юридических лиц);
2) гражданин Республики Казахстан (для физических лиц);
3) наличие частного лесного фонда и (или) договора долгосрочного лесопользования на пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения;
4) отсутствие налоговой задолженности и задолженности по другим обязательным платежам в бюджет (для юридического лица);
5) наличие соответствующего диплома о высшем образовании для физического лица или квалифицированного специалиста в области лесного хозяйства для юридического лица, имеющего соответствующий диплом о высшем образовании и опыт работы в лесном хозяйстве не менее трех лет.
8. Заявление со всеми прилагаемыми документами прошивается в один пакет, листы пронумеровываются, на обороте последнего листа концы нитей заклеиваются полосой бумаги с надписью: «Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата «____» ______ 20____ год», подписывается заявителем и скрепляется печатью.

4) жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттардың көшiрмелері; заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
5) «орман өсіру үшін» нысаналы мақсатымен жер учаскесіне меншік немесе жер пайдалану құқығына мемлекеттік актінің немесе ағаш пен бұта тұқымдыларының отырғызу материалы мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін ұзақ мерзімді орман пайдалану шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
6) мемлекеттік сәулет-құрылыс және экологиялық сараптамалардың оң қорытындыларымен тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын және (немесе) орман питомнигін құрудың жұмыс жобасы (бұдан әрі – жұмыс жобасы) қоса тіркеледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Іріктеуді жүргізу үшін бағдарлама әкімшісі өзінің қызметкерлерінен және бір саладағы қоғамдық ұйымдардың өкілдерінен комиссия құрады, оның құрамында комиссия төрағасы, комиссия мүшелері мен хатшысы болады. Комиссияның сандық құрамы кемінде бес адам мөлшерінде тақ саннан тұруға тиіс, бұл ретте хатшы оның құрамына кірмейді. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделіп, оған комиссия төрағасы мен комиссия мүшелері, хатшы қол қояды.
7. Іріктеуге мына талаптарға сай келетін өтінім білдірушілер жіберіледі:
1) Қазақстан Республикасының резиденті (заңды тұлғалар үшін);
2) Қазақстан Республикасының азаматы (жеке тұлғалар үшін);
3) жекеше орман қорының және (немесе) ағаш пен бұта тұқымдыларының отырғызу материалы мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалануға ұзақ мерзімді орман пайдалану шартының болуы;
4) салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешегінің болмауы (заңды тұлға үшін);
5) жеке тұлға немесе заңды тұлға үшін орман шаруашылығы саласындағы білікті маман үшін жоғары білімі туралы тиісті дипломының бар болуы, орман шаруашылығында үш жылдан кеме емес жұмыс істеу тәжірибесінің болуы.
8. Өтініш барлық қоса тіркелген құжаттармен бірге бір топтамаға тігіледі, парақтар нөмірленеді, соңғы парақтың сырт жағында жіптердің ұшына «___ парақ тігілді және нөмірленді. Күні 20__ жылғы ___ ____» деген жазуы бар қағаз жолағы желімделеді, өтініш беруші қол қояды және мөр басылады.

9. Комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней со дня окончания приема заявлений рассматривает их на предмет полноты и соответствия требованиям пункта 7 настоящих Правил и принимает решение о допуске их к отбору.
В случаях несоответствия представленных документов указанному перечню, администратор программы в течение 3 (трех) рабочих дней после рассмотрения комиссии направляет заявителю мотивированный отказ.
10. Комиссия в течение 30 (тридцати) календарных дней проводит отбор участников с учетом следующих критериев:
1) применение новых технологий при выращивании посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения;
2) использование водосберегающих систем полива;
3) ожидаемый объем производства и окупаемость проекта;
4) социально-экономические выгоды от внедрения проекта (количество рабочих мест, учет интересов местного населения).
11. В течение 10 (десяти) календарных дней после решения комиссии об отборе участников заключается договор между администратором программы и участником по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Контроль за исполнением работ по договору осуществляется должностными лицами территориального подразделения уполномоченного органа в области лесного хозяйства (далее – территориальное подразделение), где реализуется программа.
13. Участник представляет администратору программы на оплату документы, подтверждающие расходы на проектно-изыскательские работы.
14. Для возмещения своих расходов на закладку и выращивание плантации быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, или на создание и развитие частного лесного питомника участник представляет следующие документы:
1) заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантации быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, или на создание и развитие частного лесного питомника по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) акты приемки выполненных работ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанные заявителем и заверенные подписью и печатью должностного лица территориального подразделения.
15. Документы, указанные в пункте 14 настоящих Правил, представляются участником администратору программы не позднее 1 декабря года проведения работ.
16. Возмещение расходов участнику на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников осуществляется в размере до 50 % от стоимости работ по типовому проекту.
17. В случае неполного распределения бюджетных средств по участникам или отказа участника от них, администратор программы проводит повторный отбор заявителей в порядке, установленном настоящими Правилами.

9. Комиссия өтініштерді қабылдау аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде олардың түгел болуын және осы Қағидалардың 7-тармағының талаптарына сәйкес келуін қарайды және оларды іріктеуге жіберу туралы шешім қабылдайды.
Берілген құжаттар көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда бағдарлама әкімшісі комиссия қарағаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінім берушіге дәлелді бас тарту жібереді.
10. Комиссия күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мына шарттарды ескере отырып іріктеу жүргізеді:
1) арнайы тағайындалған плантациялық екпелер және ағаш пен бұта тұқымдыларының отырғызу материалдарын өсіру кезінде жаңа технологиялар қолдану;
2) суарудың суды үнемдеу жүйесін пайдалану;
3) күтілетін өндіріс көлемі мен жобаның өтімділігі;
4) жобаны енгізуден әлеуметтік-экономикалық тиімділіктер (жұмыс орындарының саны, жергілікті тұрғындардың мүдделерінің есебі).
11. Қатысушыларды іріктеу туралы комиссияның шешімінен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бағдарламаның әкімшісі мен қатысушы арасында шарт жасалады.
12. Шарт бойынша жұмыстардың орындалуын бақылауды бағдарлама іске асырылып жатқан орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) лауазымды тұлғалары жүзеге асырылады.
13. Қатысушы бағдарламаның әкімшісіне жобалау-іздестіру жұмыстарына жұмсалған шығындарды растайтын құжаттарды төлемақы жасауға береді.
14. Тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіруге және (немесе) жекеше орман питомнигін құру мен дамытуға жұмсалған өзінің шығындарын өтеу үшін қатысушы мынадай құжаттар береді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіруге және (немесе) жекеше орман питомнигін құру мен дамытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініш;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес Комитеттің тиісті орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясының лауазымды тұлғасы қол қойған, мөр басылған және өтінім беруші куәландырған орындалған жұмыстарды қабылдау актілері.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттарды қатысушыға бағдарламаның әкімшісі тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей береді.
16. Тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіруге және (немесе) жекеше орман питомниктерін құру мен дамытуға жұмсалған шығындарды қатысушыларға өтеу үлгі жоба бойынша жұмыстар құнының 50 %-ға дейінгі мөлшерде жүзеге асырылады.
17. Іріктеу кезінде қаражат толық бөлінбеген, сондай-ақ бөлінген бюджет қаражатынан қатысушы бас тартқан жағдайда бюджеттік Бағдарламаның әкімшісі осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен қайталама іріктеу өткізеді.

Примечание: *Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Сноска. Раздел 2 дополнен примечанием в соответствии с постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам возмещения
расходов на закладку и
выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
на создание и развитие
частных лесных питомников
Форма
Заявление
__________________________________________________________________
(наименование заявителя)
изъявляет желание принять участие в отборе по реализации республиканской бюджетной программы в рамках государственной поддержки частного лесоразведения
1. Сведения о заявителе
__________________________________________________________________
(полное наименование)
__________________________________________________________________
(юридический адрес)
__________________________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, адрес электронной почты
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Размер уставного капитала, тенге
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Размер собственного капитала, тенге
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Учредители (для юридического лица)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Банковские реквизиты
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя, контактные телефоны ______________________________________________

Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 2-бөлім ескертпемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Тез өсетін ағаш пен бұта
тұқымдыларының плантацияларын
отырғызу мен өсіруге, жекеше
орман питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын шығындарды
өтеу туралы шарттың үлгі нысанына
қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(жұмыс жобасының атауы)
бойынша жұмыс жүргізу
кестесі
Р/с
Жұмыстың атауы
Өлшем бірлігі
Көлемі
Орындау мерзімі
Барлық шығын, теңге
1
2
3
4
5
6
201__жыл
жиыны
201__жыл
жиыны
201__жыл
жиыны
Барлығы
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын
шығындарды өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
Жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау шеңберінде республикалық бюджеттік бағдарламасын іске асыру бойынша іріктеуге қатысуға ниет білдіреді.
1. Өтініш беруші туралы мәлімет _____________________________________
(толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
Іс жүзіндегі мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық поштасы _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жарғылық капиталының мөлшері, теңге _________________________________
_____________________________________________________________________
Меншікті капиталының мөлшері, теңге _________________________________
_____________________________________________________________________
Құрылтайшылар (мемлекеттік емес заңды тұлға үшін) ___________________
_____________________________________________________________________
Банктік деректемелері _______________________________________________
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) байланыс телефондары _________________________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Виды основной деятельности
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Годовой оборот, сумма
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Фактическая численность работников
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Краткое описание проекта
__________________________________________________________________
Общая стоимость проекта
__________________________________________________________________
Даты начала и окончания работ по проекту
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Планируемые результаты от реализации рабочего проекта
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(место печати, должность, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, дата)
Приложение 2
к Правилам возмещения
расходов на закладку и
выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
на создание и развитие
частных лесных питомников
Типовая форма договора
о возмещении расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание
и развитие частных лесных питомников
г. Астана                        «___» __________ 201_ г.
__________________________________________________________________
(наименование администратора программы)
в лице ________________, действующего на основании _____________, и
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица, или фамилия, имя, отчество (при наличии) для физического лица)
в лице __________________________________________, действующего на основании _____________, именуемый в дальнейшем «участник», совместно именуемые «стороны», заключили настоящий договор о нижеследующем.
1. Предмет договора
Настоящий договор заключается о нижеследующем:
1. Участник обязуется выполнить работы в соответствии с рабочим проектом: ___________________________________________________________
(наименование проекта с указанием сведений
_____________________________________________________________________
о прохождении государственных архитектурно-строительной
_____________________________________________________________________
и экологической экспертиз)
по графику выполнения работ согласно приложению к настоящему договору.

2. Негізгі қызметінің түрлері ____________________________________________________________________________________________________________
Жылдық айналымы, сомасы _____________________________________________
Қызметкерлердің нақты саны __________________________________________
3. Жобаның қысқаша сипаттамасы ______________________________________
Жобаның жалпы құны __________________________________________________
Жоба бойынша жұмыстардың басталған және аяқталған күні ______________
4. Жұмыс жобасын іске асырудан жоспарланып отырған нәтижелер ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мөр орны, лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы, күні,)
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын
шығындарды өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды
өтеу туралы шарттың үлгі нысаны
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Астана қаласы             201__ жылғы «__»_____________________
_____________________________________________________________________
(бағдарлама әкімшісінің атауы)
негізінде әрекет ететін ______________________________________ арқылы
және ________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
бұдан әрі «Қатысушы», бірлесіп «Тараптар» деп, аталатын _____________
___________________ негізінде әрекет ететін _________________________
арқылы мына төмендегілер жайында осы Шартты жасасты.
1. Шарттың мәні
Осы шарт мына төмендегілер жайында жасалады:
1. Қатысушы осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес жұмыстарды орындау кестесі бойынша жұмыс жобасына сәйкес мына жұмыстарды орындауға міндеттенеді: _______________________________________________________
(мемлекеттік сәулет-құрылыс және экологиялық сараптамалардан
_____________________________________________________________________
өткені туралы мәліметтер көрсетілген жобаның атауы)

2. Администратор программы обязуется до конца текущего года возместить участнику расходы на проектно-изыскательские работы в размере до 50 % от стоимости разработки типового проекта, в сумме ________________________________________________________ тенге (цифрами и прописью).
3. Администратор программы обязуется ежегодно возмещать участнику до 50 % расходов на реализацию рабочего проекта согласно графику работ, но не более 50 % от стоимости работ, определенной типовым проектом.
2. Права сторон
4. Администратор программы осуществляет контроль за качеством, полнотой и своевременностью проведения работ участником через свои территориальные подразделения.
Территориальное подразделение принимает выполненные участником работы по итогам года.
5. Участник вправе требовать своевременной оплаты по возмещению расходов выполненных работ согласно графика проведения работ по итогам года.
3. Обязанности сторон
6. Администратор программы обязан обеспечить:
а) своевременную регистрацию договора в органах казначейства в установленном порядке;
б) приемку работ и выплату причитающей суммы участнику.
7. Участник обязан своевременно и качественно выполнять работы, предусмотренные рабочим проектом и графиком работ.
4. Ответственность сторон
8. В случаях, когда участник не достигает установленных рабочим проектом объемов, администратор программы вправе расторгнуть договор в одностороннем порядке с взысканием с участника суммы ранее произведенных выплат.
В случае невозможности исполнения обязательств по договору в результате возникновения обстоятельств непреодолимой силы, любая из сторон может прервать договор посредством направления в течение 10-дней с момента возникновения таких обстоятельств уведомления другой стороне. Для целей настоящего договора «обстоятельство непреодолимой силы» означает событие, неподвластное контролю сторон, не связанное с просчетом или небрежностью сторон и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин. При этом каждая сторона, исполнившая обязательство, вправе требовать возвращения затрат, произведенных до возникновения обстоятельств непреодолимой силы.
5. Порядок рассмотрения споров
9. Все споры, возникающие в связи с исполнением настоящего договора, разрешаются путем переговоров и заключения дополнительных соглашений. При несогласии сторон споры подлежат рассмотрению судом в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Прочие условия

2. Бағдарламаның әкімшісі ағымдағы жылдың аяғына дейін Қатысушыға үлгі жобаны әзірлеу құнының 50%-ға дейінгі мөлшерде жобалау-іздестіру жұмыстарына жұмсалған шығындарды ____________ теңге (цифрмен және жазбаша) сомасында өтеуге міндеттенеді.
3. Бағдарламаның әкімшісі жыл сайын қатысушыға жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс жобасын іске асыруға жұмсалған шығындардың 50 %-ға дейін, бірақ үлгі жобамен айқындалған жұмыстар құнының 50 % аспайтын мөлшерін өтеуге міндеттенеді.
2. Тараптардың құқықтары
4. Бағдарламаның әкімшісі өзінің аумақтық бөлімшелері арқылы қатысушының жұмыстарды жүргізу сапасына, толымдылығына және уақтылылығына бақылау жасайды.
Аумақтық бөлімше қатысушы орындаған жұмыстарды жыл қорытындылары бойынша қабылдайды.
5. Қатысушы жыл қорытындылары бойынша жұмыс жүргізу кестесіне сәйкес орындалған жұмыстар шығындарын өтеу жөнінде уақтылы төлем жасалып отырылуын талап етуге құқылы.
3. Тараптардың міндеттері
6. Бағдарламаның әкімшісі:
а) шарттың белгіленген тәртіппен қазынашылық органдарында уақтылы тіркелуін;
б) жұмыстарды қабылдап, қатысушыға тиесілі соманың төленуін қамтамасыз етуге міндетті.
7. Қатысушы жұмыс жобасы мен жұмыс кестесінде көзделген жұмыстарды уақтылы және сапалы орындауға міндетті.
4. Тараптардың жауапкершілігі
8. Қатысушы жұмыс жобасында белгіленген көлемге қол жеткізбеген жағдайда бағдарламаның әкімшісі шартты бір жақты тәртіппен бұзып, бұдан бұрын жасалған төлемдер сомасын өндіріп алуға құқылы.
Еңсерілмейтін мән-жайлардың туындауы салдарынан шарт бойынша міндеттемелерді орындау мүмкін болмайтын жағдайда кез келген тарап осындай мән-жайлар туындаған сәттен бастап 10 күн ішінде басқа тарапқа хабарлама жолдау арқылы шартты тоқтата алады. Осы шарттың мақсаттары үшін «еңсерілмейтін мән-жайлардың» тараптардың бақылауы жүрмейтін, тараптардың жаңсақтығына немесе салақтығына байланысты емес және болжамсыз сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар: соғыс қимылдары, табиғи немесе дүлей күш апаттары, індет, карантин сияқты жағдаяттарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектеліп қалмайды. Бұл ретте міндеттемесін орындаған әрбір тарап алынбас күш жағдаяттары туындағанға дейін жұмсаған шығынын қайтаруды талап етуге құқылы.
5. Дауларды қарау тәртібі
9. Осы шартты орындауға байланысты барлық даулар, келіссөз және қосымша келісімдер жасау жолымен шешіледі. Тараптар келіспеген жағдайда даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес соттың қарауына жатады.
6. Өзге ережелер

10. Прилагаемое к настоящему договору приложение является неотъемлемой его частью.
11. Все изменения и дополнения к настоящему договору не должны противоречить тексту настоящего договора и должны быть составлены в письменной форме и подписаны сторонами.
12. Внесенные изменения и дополнения в настоящий договор подлежат государственной регистрации в органах казначейства.
13. Настоящий договор составлен в 3-х экземплярах – по одному экземпляру для участника и администратора программы и один экземпляр – для хранения в органах казначейства. Все экземпляры идентичны и имеют одинаковую юридическую силу.
7. Действие договора
14. Договор заключен с 201__ года по 201__ год и вступает в силу со дня регистрации его в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Юридические адреса и реквизиты сторон
Сноска. Раздел 8 в редакции постановления Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Администратор программы
_____________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________
(наименование юридического лица)
Месторасположение ___________
_____________________________
БИН _________________________
Р/счет ______________________
_____________________________
(место печати, подпись)
Участник
_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
______________________________
(наименование юридического лица)
Месторасположение ____________
______________________________
ИИН или БИН __________________
Р/счет _______________________
______________________________
(место печати, подпись)
Зарегистрирован: _____________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
№
Дата регистрации « »    201__ год
Приложение 3
к Правилам возмещения
расходов на закладку и
выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
на создание и развитие
частных лесных питомников
Форма
Заявление
на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание
и развитие частных лесных питомников
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Настоящим участник ___________________________ просит Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан перечислить согласно договору о возмещении части затрат
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ (на проектирование, закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, сеянцев и саженцев в лесных питомниках) из средств республиканского бюджета на счет участника № ________________ в (наименование банка) ____________________________,
по республиканской бюджетной программе в сумме ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________ тенге.
_____________________________________________________________________
(место печати, наименование предприятия, фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя, подпись)
Приложение 4
к Правилам возмещения
расходов на закладку и
выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
на создание и развитие
частных лесных питомников
Форма
Акт приемки
выполненных работ ________________________________________________
(наименование участника)
за _________ 201___ год
по _______________________________________________________________
(создание и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и
__________________________________________________________________
кустарниковых пород, и (или) развитие частных лесных питомников)
№ п/п
Наименование работ и затрат на приобретение материалов
Единица измерения
Количество
Общая стоимость, тенге
Всего
В том числе
Основная заработная плата
Эксплуатация машин и тракторов
Итого
в том числе НДС
Сумма, подлежащая оплате ______________________________________
______________________________________________________________ тенге.
(цифрами, прописью)
_____________________________________________________________________
(место печати, наименование участника, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
_____________ территориальное
подразделение уполномоченного
органа в области лесного и
охотничьего хозяйства _______________________________________________
(место печати, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Приложение
к типовой форме договора
о возмещении расходов
на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и
кустарниковых пород, на создание
и развитие частных лесных питомников
Форма
График
проведения работ
по ____________________________________________________________
(наименование рабочего проекта)
№ п/п
Наименование работ
Единица измерения
Объем
Сроки выполнения
Всего затрат, тенге
1
2
3
4
5
6
201__ год
итого
201__ год
итого
201__ год
итого
Всего

10. Осы шартқа қоса тіркеліп отырған қосымша оның ажырамас бөлігі болып табылады.
11. Осы шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар осы шарттың мәтініне қайшы келмеуге тиіс және жазбаша түрде жасалып, оған тараптар қол қоюы керек.
12. Осы шартқа енгізілген барлық өзгерістер мен толықтырулар қазынашылық органдарында мемлекеттік тіркелуге жатады.
13. Осы шарт 3 данада – Қатысушы мен бағдарламаның әкімшісі үшін бір-бір данадан және қазынашылық органдарында сақтау үшін – бір дана жасалды. Барлық дананың заңдық күші бірдей және тең.
7. Шарттың қолданылуы
14. Шарт 201__ жылдан 201___ жылға дейін жасалды және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органдарына оны тіркеген күнінен бастап күшіне енеді.
8. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Бағдарламаның әкімшісі
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар                 болса)
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Орналасқан жері ________________
________________________________
БСН ____________________________
Е/шот __________________________
________________________________
(мөр орны, қолы)
Қатысушы
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Орналасқан жері ________________
________________________________
ЖСН немесе БСН _________________
Е/шот __________________________
________________________________
(мөр орны, қолы)
Тіркелді: _____________________________________________________
(аумақтық қазынашылық органының атауы)
№
Тіркелген күні 201_ жылғы «___»
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын
шығындарды өтеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге, жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеуге
өтініш
Ескерту. Нысанға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 N 1102 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Осымен қатысушы _______________________________________________
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінен ________________________________
_____________________________________________________________________
(тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын, орман питомниктерінде
_____________________________________________________________________
көшеттер мен қалемшелер жобалауға, отырғызу мен өсіруге)
жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеу туралы шартқа сәйкес республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттің қаражатынан (банктің атауы) Қатысушының № ____________ шотына _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
теңге соманы аударуды сұрайды.
_____________________________________________________________________
(мөр орны, кәсіпорынның атауы, бірінші басшының қолы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және онда өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға жұмсалатын
шығындарды өтеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын құру мен өсіру бойынша
_____________________________________________________________________
және (немесе) жекеше орман питомниктерін дамыту)
201__ жылы _____________
________________________________________________ орындаған жұмыстарды
(қатысушының атауы)
қабылдау актісі
Р/с
Жұмыстар атауы мен материалдар сатып алуға жұмсалған шығындар
Өлшем бірлігі
Саны
Жалпы құны, теңге
Барлығы
Оның ішінде
Негізгі жалақы
Машина, тракторларды пайдалану
Жиыны
оның ішінде ҚҚС
Төленуге жататын сома _____________________________________ теңге.
(цифрмен, жазбаша)
_____________________________________________________________________
(мөр орны, қатысушы атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
______________________ орман және
аңшылық шаруашылығы саласындағы
уәкілетті органның аумақтық
бөлімшесі ___________________________________________________________
(мөр орны, тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда) қолы)