Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на строительно-монтажные работы» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами»
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра национальной экономики РК от 27.03.2015 г. № 276.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
2) исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков».

"Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын ғимараттар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру", "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166  қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Қоса беріліп отырған:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi);
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi);
3) «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 54, ст. 521):
в пункте 1:
подпункты 1)4) и 5) исключить;
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции;
«2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы»;».
стандарт государственной услуги «Выдача лицензий на проектно–изыскательную деятельность», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача лицензий на строительно-монтажные работы», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 185 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Стандарт
государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан»
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Стандарт государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата
лицензии на изыскательскую деятельность»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 22.11.2013 № 1254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 54, 521-құжат):
1-тармақта:
1)4) және 5) тармақшалар алынып тасталсын;
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«2) «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензиялар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн еткен соң қолданысқа енгізіледі);
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн еткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысымен
бекітілген
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет
стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысымен
бекітілген
«Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.11.2013 № 1254 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность» (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаментами государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, переоформлением и выдачи дубликатов лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
1) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) орталыққа немесе порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап лицензия беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (өтініш пен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі іздестіру қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға, қайта ресімдеуге және лицензияның телнұсқасын қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.

Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и 100% от ставки за выдачу лицензии при выдаче дубликата лицензии, 10% от ставки за выдачу лицензии, но не более 4 МРП при переоформлении лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на изыскательскую деятельность оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) центр – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
2) портала – круглосуточно.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
1) в центр при получении лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 2 и 3 настоящего стандарта;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес алынады және ол лицензия беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) және лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен аспайды.
Іздестіру қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
8. Жұмыс кестесі:
1) орталық – көрсетілетін мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша күн сайын, дүйсенбі мен сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады;
2) порталда – тәулік бойы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) лицензия алған кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;

2) в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копии документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
3) в центр при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;
4) в центр при выдаче дубликата лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 7 и 8 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства».
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;

2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
3) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
4) лицензияның телнұсқасын берген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын; заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы; дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін; лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;

5) на портал при получении лицензии:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на изыскательскую деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
6) на портал при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
7) на портал при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 4 настоящего стандарта, которые в форме электронных копий документов прикрепляются к электронному запросу.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
при приеме документов через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;

5) лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
6) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
7) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді;
құжаттар орталық арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
сұратудың нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
құжаттардың берілетін күнін (уақытын) және орнын;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерді, лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында қызмет беруші өзі алады.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии;
При отказе в приеме документов работником центра услугополучателю выдается расписка согласно приложению 9 настоящего стандарта с указанием недостающих документов.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок обжалования
11. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору услугополучателя путем обращения:
1) к руководителю услугодателя, график приема граждан размещен на интернет–ресурсе услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz;
2) на «телефон доверия» услугодателя по номерам 8 (7172) 74–22–43, 74–19–45;
3) в раздел «вопросы–ответы» интернет–ресурса услугодателя: www.ads.gov.kz;
4) на блог руководителя услугодателя (страница «Блог председателя услугодателя» интернет–ресурса услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz);
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный у услугодателя по адресу: 010000, г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10;
6) с письменной жалобой к услугодателю по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10.
12. Жалобы на не корректное обслуживание при оказании государственной услуги услугополучателем направляются путем обращения:
1) в центр – непосредственно руководителю филиала центра либо руководителю центра по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 8 (7172) 94–99–95, интернет – ресурс: www.con.gov.kz;
2) на портале – по номеру телефона единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг (1414).
13. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
10. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмесе;
3) қызмет алушы біліктілік талаптарына сай келмесе;
4) өтініш берушіге қатысты оның қызметтің жекелеген түрімен айналысуына тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот қызмет алушыға лицензия алуға тыйым салса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда, орталық қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес қолхат береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Шағымдану тәртібі
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым қызмет алушының қалауы бойынша;
1) азаматтарды қабылдау кестесі қызмет берушінің интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша орналасқан қызмет берушінің басшысына;
2) қызмет берушінің 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсындағы «сұрақ-жауап» бөліміне;
4) қызмет беруші басшысының блогына (www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсының «Қызмет беруші төрағасының блогы» парағына);
5) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіге жазбаша шағым беру арқылы жіберіледі.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде дөрекі қызмет көрсету туралы шағымды қызмет алушы мынадай жолмен береді:
1) орталықта – орталық филиалының басшысына тікелей не Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй мекенжайы, 8 (7172) 94-99-95 телефоны, www.con.gov.kz. интернет-ресурсы бойынша орталық басшысына береді;
2) порталда – мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі бойынша (1414) береді.
13. Шағым құзыретіне шағымда көтерілген мәселелерді шешу кіретін субъектінің немесе лауазымды адамның атына жіберілуге тиіс.
Шағымда шағым берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болса), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде іс-әрекетіне шағым беріліп отырған субъектінің атауы немесе лауазымды адамдардың лауазымы, тегі және аты-жөні, шағым беру себебі мен талаптары көрсетіледі.

14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя и центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации услугодателя, при этом услуголучателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу).
В центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра. Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
После отправки электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
15. В случаях несогласия с результатами рассмотрения жалобы услугодателя, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования
16. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя kds.gov.kz и государственного органа, разработавшего стандарт государственной услуги minregion.gov.kz.
Адреса центров размещены на интернет-ресурсе: www.con.gov.kz.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

14. Қызмет беруші мен орталықтың атына түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Қабылданған шағым қызмет берушінің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі, бұл ретте қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Орталықта қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның орталықтың кеңсесiнде тіркелгені болып табылады (мөртабан, кiрiс нөмiрi және тiркелген күні шағымның екiншi данасына немесе шағымға iлеспе хатқа қойылады). Қызмет алушының шағымы қабылданғаны туралы растау үшін оған шағымды қабылдаған адам талон береді, онда шағымның нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Қызмет алушының уәкілетті органның атына түскен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағым тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Портал арқылы электрондық өтініш жіберілгеннен кейін порталда қызмет алушы өзінің «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, ол мемлекеттік орган өтінішті өңдеген кезде жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
15. Қызмет берушінің шағымды қарау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Өзге талаптар
16. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыдан (қағаз жеткізгішті толтырған кезде) мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166  қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
17. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің kds.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлеген мемлекеттік органның minregion.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Орталықтардың мекенжайлары www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

18. При обращении услугополучателя через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» посылается запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

18. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

21-48-96
30-06-79
приемная
15
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по городу Алматы
город Алматы, улица Жандосова, 51
247-14-33
247-16-25
приемная
16
Филиал РГП «Центр обслуживания населения» по городу Астана
город Астана, проспект Республики, 43А
57-07-71
57-07-71
приемная
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Физическое лицо _________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)        Дата заполнения: «___» ________20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель _________ ______________________________________________
(подпись)    фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма сведений к лицензии на изыскательскую деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и инженерно-
технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)

21-48-96
30-06-79 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51
247-14-33
247-16-25 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А
57-07-71
57-07-71 қабылдау бөлмесі
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
жеке тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Жеке тұлғаның тұратын жері __________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Жеке тұлға ____________         _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны
(бар болса)             Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _________.
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
заңды тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Басшы ____________              _____________________________________
(қолы)                 (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны             Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _________.
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Іздестіру қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін
инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде)

1) ФИО ______________________________________________________________
2) Должность ________________________________________________________
3) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы ______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения___________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________
7) Квалификация по диплому __________________________________________
Сведения о производственной базе
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензиий с присвоением категорий)
8) Адрес производственной базы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
9) Площадь __________________________________________________________
10) Номер свидетельства о регистрации недвижимости __________________
_____________________________________________________________________
11) Номер договора об аренде ________________________________________
12) База оснащена (необходимо поставить знак «Х» в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями,
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида
лицензируемого вида деятельности ____________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
_____________________________________________________________________
13) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества,
регламентирующей надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
_____________________________________________________________________
14) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны
труда и техники _____________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии)
15) Наименование: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Еденица измерения _______________________________________________
17) Количество ______________________________________________________
_____________________________________________________________________

1) ТАӘ ______________________________________________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда ________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)
4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы
өтілін көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы ____________________________________________________
7) Дипломы бойынша біліктілігі ______________________________________
Өндірістік база туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
8) Өндірістік базаның мекенжайы _____________________________________
_____________________________________________________________________
9) Ауданы ___________________________________________________________
10) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ______________
_____________________________________________________________________
11) Жалға алу туралы шарттың нөмірі _________________________________
12) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, «Х» белгісін қою
қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші
түрін орындау үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және
үй-жайлармен ________________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен ___________
_____________________________________________________________________
13) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін
регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың
деректемелері (норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау) ___
_____________________________________________________________________
14) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша
бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтардың деректемелері ______________
_____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде толтырылады)
15) Атауы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Өлшем бірлігі ___________________________________________________
17) Саны ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________

18) Срок эксплуатации _______________________________________________
19) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20) Примечание ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________ ___________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс,
е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20__ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи  ________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон,
факс, е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20 __ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
изыскательскую деятельность»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

18) Пайдалану мерзімі _______________________________________________
19) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20) Ескертпе ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _________, сериясы ____________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                     ____________________________________
(қолы)                            (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________               ____________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны                      20__ жылғы _________________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ___________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                     ____________________________________
(қолы)                             (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
8-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________               ____________________________________
(қолы)                       (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны 20__ жылғы ___________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Іздестіру қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
9-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызмет алушының
тегі, аты, болса – әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
ұйымының атауы)
____________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат

Сноска. Приложение 9 дополнено постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3.....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОНа)                        (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О./подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на деятельность
по организации строительства жилых зданий
за счет привлечения денег дольщиков
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 22.11.2013 № 1254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаментами государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;

Ескерту. Стандарт 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік қызметтің атауын мемлекеттік қызмет
стандартына сәйкес көрсету) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысымен
бекітілген
«Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын
ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.11.2013 № 1254 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
1) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);

2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, переоформлением и выдачей дубликата лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и 100% от ставки за выдачу лицензии при выдаче дубликата лицензии, 10% от ставки за выдачу лицензии, но не более 4 МРП при переоформлении лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».

2) www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) орталыққа немесе порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап лицензия беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (өтініштер мен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға, қайта ресімдеуге және лицензияның телнұсқасын қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес алынады және ол лицензия беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) және лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен аспайды.
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) центр – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
2) портала - круглосуточно.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Для получения государственной услуги потребитель представляет перечень документов:
1) в департаменты или в центр при получении лицензии на первом этапе:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия правоустанавливающего документа на земельный участок принадлежащего проектной компании на праве собственности или на
праве землепользования;
копию заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации на стадии нулевого цикла строительства;
копия договора с банком-агентом;
копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для строительства жилого здания в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания или в размере не менее эквивалентной стоимости строительства нулевого цикла;
нотариально засвидетельствованные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, договоров субподряда подтверждающих наличие опыта возведения жилых зданий у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов
уставного капитала в уставном фонде проектной компании, в том числе в качестве заказчика, не менее трех лет;
нотариально засвидетельствованные копии подписанных актов ввода в эксплуатацию, наличие опыта сдачи в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не менее ста квартир у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компании;
копия справки из банка-агента о наличии у учредителя, имеющего более пятидесяти процентов уставного капитала в уставном фонде проектной компаниии собственного капитала в размере не менее ста тысяч месячных расчетных показателей.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
8. Жұмыс кестесі:
1) орталық – көрсетілетін мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша күн сайын, дүйсенбі мен сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады;
2) порталда – тәулік бойы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) бірінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушінің салық органында есепте тұрғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесіне құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі;
құрылыстың нөлдік сатысындағы жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
агент-банкпен шарттың көшірмесі;
тұрғын ғимартты салу үшін агент-банктің тұрғын ғимаратты салу құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде немесе нөлдік циклдегі құрылыс құнына балама мөлшерде меншікті қаражатының бар екені туралы анықтамасының көшірмесі;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының, оның ішінде тапсырыс беруші ретіндегі құрылтайшының тұрғын ғимараттарды тұрғызуда кемінде үш жыл тәжірибесінің бар екенін растайтын қосалқы мердігерлік шарттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері;
қол қойылған пайдалануға беру актілерінің нотариалды куәландырылған көшірмелері, жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз пәтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде пайдалануға беру тәжірибесінің болуы;
жобалау компаниясының жарғылық қорында елу пайыздан астам жарғылық капиталы бар құрылтайшының кемінде жүз мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде меншікті капиталының бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;

2) в департаменты или в центр при получении лицензии на втором этапе:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
копия заключения экспертизы по проектной (проектно-сметной) документации объекта строительства;
копия акта промежуточной приемки о завершении нулевого цикла строительства;
копия справки из банка-агента о наличии депозитов дольщиков в размере не менее пятнадцати процентов от стоимости строительства жилого здания в банке-агенте, внесенных в соответствии с договорами о долевом участии в жилищном строительстве;
копия справки из банка-агента о наличии собственного капитала для завершения строительства в полном объеме либо собственного капитала в размере не менее двадцати пяти процентов от стоимости строительства жилого здания и соглашения с инвестором о предоставлении инвестиций, достаточных для завершения строительства;
копия договора с организацией, оказывающей инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
3) в департаменты или в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 5 и 6 к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
4) в департаменты или в центр при выдаче дубликата лицензии:

2) екінші кезеңде лицензия алған кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
құрылыс объектісінің жобалау (жобалау-смета) құжаттамасы бойынша сараптама қорытындысының көшірмесі;
құрылыстың нөлдік циклінің аяқталғаны туралы аралық қабылдау актісінің көшірмесі;
агент-банкте үлескерлердің тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде он бес пайызы мөлшерінде тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарға сәйкес енгізілген депозитінің бар екені туралы агент-банк анықтамасының көшірмесі;
құрылысты аяқтау үшін толық көлемде меншікті қаражатының не тұрғын ғимарат құрылысы құнының кемінде жиырма бес пайызы мөлшерінде меншікті қаражатының бар екені туралы агент-банк анықтамасының және құрылысты аяқтау үшін жеткілікті инвестиция беру туралы инвестормен келісімнің көшірмесі;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсететін ұйыммен шарттың көшірмесі;
3) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде департаменттерге немесе орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
4) лицензияның телнұсқасын берген кезде департаменттерге немесе орталыққа:

заявление установленной формы для физического и юридического лица, согласно приложениям 7 и 8 настоящего стандарта.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, о наличии земельного участка, принадлежащего проектной компании на праве собственности или на праве землепользования являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
5) на портале при получении лицензии на первом этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
6) на портале при получении лицензии при получении лицензии на втором этапе:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 3 и 4 к настоящему стандарту;
сканированная копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно подпунктов 2) пункта 9 настоящего стандарта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
7) на портале при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:

заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерді, лицензия туралы, жобалау компаниясына меншік құқығында немесе жер пайдалану құқығында тиесілі жер учаскесінің бар-жоғы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;
5) бірінші кезеңде лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандарттың 9-тармағының 1) тармақшасына сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер мен құжаттар, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
6) екінші кезеңде лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандарттың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер мен құжаттар, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
7) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:

с 9.00 до 18.30 перерыв на обед с 13.00 до 14.30 в рабочие дни
8 (7162) 25-20-40
25-32-23 приемная
2
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Актюбинской области
город Актобе, проспект Абылхаир хана, 40
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7132) 55-13-11
54-29-45 приемная
3
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Алматинской области
город Талдыкорган, улица Шевченко, 131
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7282) 21-10-83
27-35-47, 27-35-48 приемная
4
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Атырауской области
город Атырау, улица Айтеке би,
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7122) 27-11-16
27-09-58 приемная
5
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Восточно-Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Казахстана, 27
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7232) 24-79-55
26-09-20, 57-78-71 приемная
6
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Западно-Казахстанской области
город Уральск, улица Хамида Чурина, 116/160
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7112) 51-43-61
51-52-31, 51-43-61 приемная
7
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Жамбылской области
город Тараз, улица Желтоксан, 78
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7262) 43-67-43
43-74-57 приемная
8
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Карагандинской области
город Караганда, улица Толебаева, 14
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7212) 56-27-63
56-88-58 приемная
9
Департамент государственного архитектурно- строительного контроля и лицензирования по Костанайской области
город Костанай, улица Толстого, 74
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7142) 57-51-09
57-51-09 приемная
10
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Кызылординской области
город Кызылорда, улица Скаткова, 96
с 9.00 до 18.00 перерыв на обед с 13.00 до 14.00 в рабочие дни
8 (7242) 23-03-27
23-02-39, 23-03-27 приемная
11
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования по Мангистауской области

жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8 (7162) 25-20-40
25-32-23 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан даңғылы, 40
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7132) 55-13-11
54-29-45 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі, 131
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7282) 21-10-83
27-35-40, 27-35-48 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7122) 27-11-16
27-09-58 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 27
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7232) 24-79-55
26-09-20, 57-78-71 қабылдау бөлмесі
6
Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Орал қаласы, Хамид Чурин көшесі, 116/160
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7112) 51-43-61
51-52-31, 51-43-61 қабылдау бөлмесі
7
Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7262) 43-67-43
43-74-57 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қарағанды қаласы, Төлебаев көшесі, 14
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7212) 56-27-63
56-88-58 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қостанай қаласы, Толстой көшесі, 74
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7142) 57-51-09
57-51-09 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті
Қызылорда қаласы, Скатков көшесі, 96
жұмыс күндері 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7242) 23-03-27
23-02-39, 23-03-27 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы, қадағалау және лицензиялау департаменті

1. Год рождения _______________________________________________
2. Паспортные данные __________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа), наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта (в
случае необходимости ________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
5. Домашний адрес _____________________________________________
6. Место работы _______________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется) ______________________________
_____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ _____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
деятельность по организации
строительства жилых зданий за счет
привлечения денег дольщиков»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 9 дополнено постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3.....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОНа)                        (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О./подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата
лицензии на проектную деятельность»

1. Туған жылы _______________________________________________________
2. Паспортының деректері ____________________________________________
(сериясы, №, кім және қашан берді)
3. Білімі ___________________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (басқа құжаттың) №,
оқу орынының атауы, бітірген жылы)
4. Шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеу туралы куәлік (қажет болған
жағдайда) ___________________________________________________________
(№, кім және қашан берді)
5. Үйінің мекенжайы _________________________________________________
6. Жұмыс орны _______________________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (бар болса) ____________________________________
_____________________________________________________________________
(шоттың №, банктің атауы мен орналасқан жері)
8. Қоса берілген құжаттар: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                     ____________________________________
(қолы)                            (тегі, аты, әкесінің аты)
Үлескерлердің ақшасын тарту
есебінен тұрғын жайлар құрылысын
ұйымдастыру жөніндегі қызметке
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
9-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, бар болса – әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
ұйымының атауы)
________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
Ескерту. Стандарт 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
«Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность» (далее – государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (далее – уполномоченный орган) через филиалы Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е–лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», подпунктом 2) статьи 33 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет – ресурсе уполномоченного органа: www.ads.gov.kz;
2) на интернет – ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) на стендах в филиалах центра;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, дубликатов лицензии на проектную деятельность, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги в центр или на портал составляет пятнадцать рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и дубликата лицензии, 1 МРП за переоформление лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на проектную деятельность через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».

1. «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган), мекенжайлары және жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынның филиалдары (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «электрондық лицензиялау» порталы (бұдан әрі – портал): www.elicense.kz арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі 32-бабының 3-тармағына, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 33-бабының 2) тармағына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz;
2) орталықтың интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) орталықтың филиалдарындағы стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі порталда уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанында жобалау қызметіне лицензия, лицензияның телнұсқаларын беру немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті беруден дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы орталыққа немесе порталға өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі он бес жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес лицензиялық алым алынады және лицензияны және лицензияның телнұсқасын беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК), лицензияны қайта ресімдеу үшін 1 АЕК-ті құрайды.
Жобалау қызметіне лицензиялар алуға, лицензияларға телнұсқаларды қайта ресімдеуге, алуға портал арқылы электрондық сауал берген жағдайда төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.

9. График работы:
1) филиала центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании получателя государственной услуги возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Мобильные филиалы центров осуществляют прием документов согласно утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании филиала центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях филиала центра имеется зал ожидания, информационные стенды;
2) на портале – «в личном кабинете».
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет перечень документов:
1) в филиал центра:
при получении лицензии - заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 2 и 3 настоящего стандарта;
при переоформлении лицензии - заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 4 и 5настоящего стандарта;
при выдаче дубликата лицензии - заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 6 и 7 настоящего стандарта;
копии устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
копию документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) (предоставляется до 1 января 2013 года);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 8 настоящего стандарта;
при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица - документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица лицензии - копию лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия);
при переоформлении лицензии с присвоением категории - сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно  приложению 8 настоящего стандарта;
2) на портал:
при получении лицензии - запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту;
при переоформлении лицензии - запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 4 и 5 к настоящему стандарту;
при выдаче дубликата лицензии - запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 6 и 7 к настоящему стандарту.
Данные документов:
удостоверяющих личность получателя государственной услуги - физического лица;
устав прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии;
свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица - для юридического лица;
свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 8 настоящего стандарта - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
В случае переоформления лицензии:
по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица – информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица лицензии - данные лицензии и приложения к лицензии;
с присвоением категории - сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 8 настоящего стандарта, в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.

9. Жұмыс кестесі:
1) орталықтың филиалы – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесі бойынша демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіге дейін түскі үзіліссіз, сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
Орталықтардың мобильдік филиалдары көші-қон полициясы мен жергілікті атқарушы органдардың аумақтық басқармаларымен бірлесіп бекітілген кестеге сәйкес құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем емес.
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мемлекеттік қызмет алушының қалауы бойынша орталық филиалының ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне жағдай жасалған. Орталық филиалының үй-жайларында күту залы, ақпараттық стендтер бар.
2) порталда – «жеке кабинетте».
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) орталықтың филиалына:
лицензиялар алған кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысанда өтініш;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 4 және 5-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысанда өтініш;
лицензияның телнұсқасын берген кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 6 және 7-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысанда өтініш;
заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі мен жарғысының көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірме);
жеке тұлға үшін – жеке тұлғаны куәландыратын құжатының көшірмесі;
жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірме);
өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігінің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірме) (2013 жылғы 1 қаңтарға дейін ұсынылады);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірме);
осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергеруінің себептері бойынша лицензияны қайта ресімдеген кезде, жеке кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде – жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжат;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергеруінің себептері бойынша лицензияны қайта ресімдеген кезде, жеке кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде, лицензияның заңды тұлғасының атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде – лицензия және лицензияға қосымшаның көшірмелері (болған жағдайда);
санаттар бере отырып, лицензияларды қайта ресімдеген кезде – осы стандартқа 8-қосымша бойынша біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
2) порталда:
лицензия алған кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысан бойынша мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы сауал;
лицензияларды қайта ресімдеген кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 4 және 5-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысан бойынша мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы сауал;
лицензияларға телнұсқа берген кезде – заңды және жеке тұлға үшін осы стандарттың 6 және 7-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысан бойынша мемлекеттік қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы сауал;
Құжаттардың деректері:
жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызмет алушыны куәландыратын құжаты;
жарғы электрондық сканерден өткен көшірме түріндегі электрондық сауалмен қоса беріледі;
заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі;
жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі;
бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын ақпарат;
осы стандартқа 8-қосымша бойынша біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерден өткізілген көшірмелер түрінде электрондық сауалға қоса беріледі;
лицензияны қайта ресімдеген кезде:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергеруінің себептері бойынша, жеке кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде – жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын ақпарат;
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергеруінің себептері бойынша, жеке кәсіпкерді қайта тіркеген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде, лицензияның заңды тұлғасының атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде – лицензияның деректері және лицензияға қосымшалары;
санат берген кезде – осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар сканерден өткізілген көшірмелер түрінде электрондық сауалға қоса беріледі;
мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық цифрлық қолтаңба қол қойылған электрондық құжат нысанында алады.

12. Для получения государственной услуги в филиалах центра бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал необходимо заполнить форму электронного запроса.
13. В филиалах центра прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» получателя государственной услуги.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается:
1) при обращении в филиал центра расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника филиала центра, принявшего запрос на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов;
2) при обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. В филиалах центра выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником филиала центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, филиал центра обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
В «личном кабинете» на портале получатель государственной услуги обращается с направлением запроса самостоятельно.
16. В предоставлении государственной услуги отказываются в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия проектной деятельностью, переоформление лицензии и выдачу дубликата лицензии;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;

12. Орталықтардың филиалдарында мемлекеттік қызметті алу үшін бекітілген нысандардағы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың интернет-ресурсында: www.con.gov.kz орналастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сауал нысанын толтыру қажет.
13. Орталықтардың филиалдарында құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сауалды қабылдау мемлекеттік қызмет алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың барлығы тапсырылған кезде мемлекеттік қызмет алушыға:
1) орталықтың филиалына өтініш берген кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған орталық филиалыны қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
2) портал арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет алушының порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін тұтынушының алу күнін және уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдағаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Орталықтың филиалдарында мемлекеттік қызмет алушыға дайын құжаттарды беруді күн сайын «терезелер» арқылы қолхатта көрсетілген мерзім негізінде филиалдың қызметкері жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуға мерзімінде келмеген жағдайда, орталықтың филиалы оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға жібереді.
Порталдағы «жеке кабинетте» мемлекеттік қызмет алушы өз бетімен сауалды жолдай отырып, өтініш береді.
16. Мынадай жағдайларда, егер:
1) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілген барлық құжаттар ұсынылмаса. Мемлекеттік қызмет алушы көрсетілген кедергіні жойған кезде өтініш жалпы негізде қаралады;
2) жобалау қызметімен айналысуға құқық, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым енгізілмесе;
3) мемлекеттік қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) мемлекеттік қызмет алушыға қатысты оған жеке қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болғанда;

5) по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
При отказе в приеме документов работником филиала центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель государственной услуги получает в государственном органе либо «личном кабинете» на портале в виде электронного документа в сроки, установленные пунктом 11 настоящего стандарта.
3. Принцип работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с получателя государственной услуги;
4) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечения сохранности документов получателя государственной услуги;
7) защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателя государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 15 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа филиала центра, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра транспорта и коммуникации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. В пункте 21 настоящего стандарта указаны контактные данные должностного лица, который разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) служащих уполномоченного органа и оказывает содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника филиала центра можно получить по телефону саll–центра (1414) по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору получателя государственной услуги путем обращения:
1) к руководителю уполномоченного органа, график приема граждан размещен на интернет-ресурсе уполномоченного органа по адресу: www.ads.gov.kz;
2) на «телефон доверия» уполномоченного органа по номерам 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45;
3) в раздел «вопросы-ответы» интернет-ресурса уполномоченного органа: www.ads.gov.kz;
4) на блог руководителя уполномоченного органа (страница «Блог председателя уполномоченного органа» интернет-ресурса уполномоченного органа по адресу: www.ads.gov.kz;

5) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда орталық филиалының қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген мерзімдерде мемлекеттік органнан немесе порталдағы «жеке кабинеттен» электрондық құжат түрінде алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мемлекеттік қызмет алушыға қатысты мынадай:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын өтеу кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызмет алушымен жұмыс кезінде сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету жұмысының нәтижелері осы стандарттың 15-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін орталық филиалының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Осы стандарттың 21-тармағында уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды дайындауда жәрдем көрсететін лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген.
Орталық филиалы қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны (1414) және осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мемлекеттік қызмет алушының қалауы бойынша;
1) уәкілетті органның басшысына, азаматтарды қабылдау кестесі уәкілетті органның интернет-ресурсында www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша орналасқан;
2) уәкілетті органның 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша уәкілетті органның интернет-ресурсындағы «сұрақ-жауап» деген бөліміне;
4) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша уәкілетті органның интернет-ресурсындағы уәкілетті орган басшысының блогына («Уәкілетті орган төрағасының блогы» парағына);

5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в уполномоченном органе по адресу: 010000, г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10;
6) с письменной жалобой в уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10.
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги получателем государственной услуги направляются путем обращения:
1) в филиале центра – непосредственно руководителю филиала центра либо руководителю центра, адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта;
2) на портале – по номеру телефона саll–центра (1414).
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана получателем государственной услуги. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации уполномоченного органа и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу). О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
В Центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра.
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.
На портале после отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

5) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кірберіс мекенжай бойынша уәкілетті органда орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кірберіс мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне жазбаша шағым беру арқылы жолданады.
22. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде дөрекі қызмет көрсету туралы шағымды тұтынушы шағым жасау арқылы:
1) орталықтың филиалына мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген орталық филиалының тікелей басшысына не орталықтың басшысына беріледі;
2) порталда – call-орталығының телефон нөмірі бойынша (1414).
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіпте сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым құзыретіне шағымда көтерілген мәселелерді шешу кіретін субъектінің немесе лауазымды тұлғаның атына жіберілуге тиіс.
Шағымда шағым берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжат болған кезде), пошталық мекенжайы, шағымның күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде іс-әрекеттеріне шағым беріліп отырған субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні, шағым беру себебі мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады. Мемлекеттік қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Орталықта қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымдардың қабылданғанын растау оларды орталықтың кеңсесiнде оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кiрiс нөмiрi және тiркеу мерзiмi шағымның екiншi данасында немесе шағымға iлеспе хатта қойылады).
Мемлекеттік қызмет алушыға шағымды қабылдаған адам оның шағымының қабылданғанын растайтын талон береді, онда шағымның нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға почта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
Портал арқылы электрондық өтінішті жібергеннен кейін порталда мемлекеттік қызмет алушы өзінің «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, осы ақпарат мемлекеттік орган өтінішті өңдеген кезде жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги
3.2. % (доля) услуг информации,
которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на строительно-монтажные работы»
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы» (далее – государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (далее – уполномоченный орган) через филиалы Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е – лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан», подпунктом 2) статьи 33 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет – ресурсе уполномоченного органа: www.ads.gov.kz;
2) на интернет – ресурсе центра: www.con.gov.kz;
3) на стендах в филиалах центра;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll–центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы, в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.

1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жетімді ақпараттық қызметтің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыс-тағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылы-ғына қанағаттанған тұтынушы-лардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
«Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган), мекенжайлары және жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорынның филиалдары (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «электрондық лицензиялау» порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 32-бабының 3-тармағына, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 33-бабының  2) тармағына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz;
2) орталықтың интернет-ресурсында: www.con.gov.kz;
3) орталық филиалдарының стенділерде;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны бойынша алуға да болады.
5. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі порталда уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанында жобалау қызметіне лицензия, лицензияның телнұсқаларын беру немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті беруден дәлелді бас тарту болып табылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления
услуги
3.2. % (доля) услуг информации,
которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1128
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правительства РК от 05.03.2014 № 185 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Уақыттылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жетімді ақпараттық қызметтің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1128 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.03.2014 № 185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн еткен соң қолданысқа енгізіледі).