Об утверждении стандартов государственных услуг в области связи, оказываемых Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1152. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2014 года № 158
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление услуг в области связи»;
2) стандарт государственной услуги «Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года
№ 1152
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на предоставление услуг в области связи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на предоставление услуг в области связи» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет). Адрес Комитета 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, интернет-ресурс: www.mtc.gov.kz, тел: 8 (7172) 74- 03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 9) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи», статей 22424345,  47 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» и постановления Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 513 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности по предоставлению услуг в области связи».

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi көрсететiн байланыс саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1152 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 ақпандағы № 158 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 158 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет стандарты;
2) «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттiк қызмет стандарты;
3) «Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет стандарты;
4) «Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1152 қаулысымен
бекітілген
«Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитетімен (бұдан әрі – Комитет) көрсетіледі. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, интернет-ресурсы: www.mtс.gov.kz, телефон: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 8-бабы 1) тармағының 9) тармақшасы, «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 2242434547-баптары негізінде және «Байланыс саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 513 қаулысы негізінде көрсетіледі.

4. Стандарт государственной услуги размещается на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz и информационных стендах в месте приема документов.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача государственной лицензии и приложения к лицензии, оформленного в соответствии с приложениями 23 к настоящему стандарту, дубликата лицензии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в электронном виде через портал www.elicense.kz в разделе «Лицензирование в области связи».
В случае обращения заявителя или лицензиата за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе, лицензия и (или) приложение к лицензии оформляются в электронном виде, распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя Комитета.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, лицензиат вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта – 15 календарных дней;
б) подачи электронного запроса для получения государственной услуги – не более 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при сдаче необходимых документов (при регистрации) формировании электронного запроса – не более 30 минут;
3) срок выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии – не более 15 рабочих дней с момента подачи документов;
4) сроки по переоформлению и выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – не более 10 рабочих дней с момента подачи документов;
5) сроки выдачи дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – не более 2 рабочих дней с момента подачи документов.
8. Плата за оказание государственной услуги производится в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
9. Государственная услуга предоставляется:
1) в Комитете ежедневно, в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье;
2) на портале www. elicense.kz - круглосуточно.
При оказании государственной услуги отсутствуют предварительная запись, а также ускоренное обслуживание.
10. Здание Комитета оборудовано:

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты: www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында және құжаттарды қабылдау орнында ақпараттық стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі осы стандартқа 23-қосымшаларға сәйкес ресімделген Мемлекеттік лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар, лицензияның телнұсқасын немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан www.elicense.kz интернет порталының «Байланыс саласындағы лицензиялау» бөлімі арқылы электронды түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
Өтініш беруші немесе лицензиат лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және Комитет мөрімен және басшысының қолымен расталады.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, лицензиат телнұсқаны алмастан, оны өтініш бойынша электрондық форматқа аударуға құқылы.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
а) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағындағы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап – 15 күнтізбелік күн;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық өтінім берілген кезден бастап - 15 күнтізбелік күннен аспайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған (тіркеген), электрондық сұрау салуды қалыптастырған кезде өтініш беруші берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) лицензия және (немесе) лицензия қосымшасын беру мерзімі – құжаттар берілген күннен бастап 15 жұмыс күнінен аспайды;
4) лицензия және (немесе) лицензия қосымшасын қайта рәсімдеу мерзімі – құжаттар берілген сәттен бастап 10 жұмыс күнінен аспайды;
5) лицензия және (немесе) лицензия қосымшасының телнұсқасын беру мерзімі құжаттар берілген сәттен бастап – 2 жұмыс күнінен аспайды.
8. Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін ақы төлеу «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiнiң 471-бабына сәйкес жүргiзiледi.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Комитетте күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі;
2) www. elicense.kz порталында - тәулік бойы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алдын ала жазылу, сондай-ақ жеделдетілген қызмет көрсету болмайды.
10. Комитет ғимараты:

1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами в месте приема документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной лицензии и приложения к ней получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление установленного образца, оформленное в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту;
2) копии устава (за исключением экспортных и импортных операций) и свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные, в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
3) копию документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
4) копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
5) копию свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
6) копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности по предоставлению услуг в области связи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 513.
Представление документов, предусмотренных подпунктами 2)3)4) и 5) части первой настоящего пункта, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
Для получения приложения к лицензии, в рамках вида деятельности на который имеется лицензия, необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление установленного образца, оформленное в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту;
2) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности по предоставлению услуг в области связи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 513.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление в произвольной форме;
2) документ подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
Для выдачи дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии необходимо предоставить следующие документы:

1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есікпен;
2) құжаттарды қабылдау орны ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік лицензияны және оның қосымшасын алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ресімделген, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) заңды тұлға үшiн – жарғының (экспорт және импорт операцияларын қоспағанда) және заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырған) көшiрмелерi;
3) жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жеке кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесін;
5) өтініш берушінің салық органында есепте тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
6) қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырған) көшірмесін;
7) «Байланыс саласындағы қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 513 қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2)3)4) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсыну олардағы ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда, талап етілмейді.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ресімделген, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) «Байланыс саласындағы қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 513 қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Лицензия және (немесе) лицензия қосымшасын қайта рәсімдеу үшін төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжат.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшасының телнұсқасын алу үшін төмендегі құжат қажет:

1) заявление в произвольной форме;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
12. Образцы документов размещаются на информационном стенде в Комитете и на интернет-ресурс: www.elicense.kz.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию Комитета либо на интернет-ресурс: www.elicense.kz.
14. После представления документов получателю государственной услуги выдается расписка об их приеме с указанием входящего номера, даты.
В случае подачи документов через интернет-ресурс: www.elicense.kz, получатель государственной услуги уведомляется в электронной форме.
15. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов указанных в пункте 11 настоящего стандарта проверяет их полноту и достоверность.
В случае установления факта неполноты и недостоверности, Комитет соответственно уведомляет получателя государственной услуги об отказе рассмотрения предоставленных документов.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении возложенных функций и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной и исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждается приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и лиц оказывавших содействие в подготовке жалобы осуществляют сотрудники Комитета, функции которых связаны с оказанием государственной услуги. Информацию о порядке обжалования результатов оказания государственной услуги можно получить у должностного лица Комитета, кабинет № 767, телефон: (87172) 74-03-64 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.

1) еркін нысандағы өтініш;
2) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алым төлегенiн растайтын құжат.
12. Құжаттардың үлгілері Комитетте арнайы ақпараттық стенділерде және www.elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында санамаланған құжаттар Комитет кеңсесіне қағаз немесе www.elicense.kz интернет-ресурсына ұсынылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға құжаттар ұсынылғаннан кейін кіріс нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттар www.elicense.kz интернет-ресурсы арқылы жолданған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы электрондық нысанда хабарлама алады.
15. Комитет мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды алғаннан сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтылығы мен дұрыстығын тексереді.
Құжаттар толық ұсынылмаған немесе дұрыс болмаған жағдайда Комитет сәйкесінше мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылған құжаттарды қарастырудан бас тарту туралы хабарлама береді.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер:
1) субъектiлердiң осы санаты үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысу;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмеу;
3) мемлекеттік қызметті алушының бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оның қызметтің жекелеген түрiмен айналысуына тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болған;
5) сот орындаушысының ұсынуы негiзiнде соттың өтiнiш берушiге лицензия алуға тыйым салуы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі адамның конституциялық құқықтарының, жүктелген функциялардың орындалу кезінде заңдылықтардың сақталуына негізделеді және әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсетуші Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) және шағымды дайындауға жәрдемдескендерге шағымдану тәртібін түсіндіруді функциялары мемлекеттік қызмет көрсетумен байланысты Комитеттің қызметкерлері жүзеге асырады. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің лауазымды тұлғасынан алуға болады, № 767 кабинет, телефон: (8 7172) 74-03-64 не электрондық түрде – kanc@mtc.gov.kz мекенжайына беріледі.

21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Председателя Комитета в письменном виде по почте или нарочно по адресу: город Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, 8, телефон приемной председателя Комитета: 8 (7172) 74-03-24 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. Жалоба по вопросам некорректного обслуживания при оказании государственной услуги получателям государственной услуги подается в Комитет по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, «Дом министерств», 14 подъезд, кабинет № 767, телефон: (87172) 74-03-64 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
25. Принятые жалобы регистрируются в канцелярии Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, «Дом министерств», 14 подъезд. Документом, подтверждающим принятие жалобы является второй экземпляр жалобы либо копия жалобы, на котором лицом, принимающим жалобу, указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу, а также контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Телефон доверия Комитета: (87172) 74-03-24.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление услуг в области связи»
Комитет связи и информатизации Министерства транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от __________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на занятие предпринимательской деятельностью по предоставлению услуг _______________________________________
на территории ______________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности: ____________
2. Год создания: __________________________________________

21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет Төрағасының атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе Астана қаласы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8 мекенжайы бойынша қолма-қол беріледі, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-03-24 не электрондық түрде – kanc@mtc.gov.kz мекенжайына.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде дұрыс қызмет көрсетпеу мәселелері бойынша шағым Комитетке: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі 8-ші үй, «Министрліктер үйі», 14 кіреберіс, № 767 кабинет, телефон 8 (7172) 74-03-64 мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі күн сайын, жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым еркін нысанда жасалады.
25. Қабылданған шағымдар Комитеттің кеңсесінде: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, «Министрліктер үйі» 14 кіреберіс мекенжайы бойынша тіркеледі. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат: шағымды қабылдайтын адам осы шағымға жауап алу мерзімі мен орнын және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамның байланыс деректерін көрсететін шағымның екінші данасы немесе шағымның көшірмесі болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Комитеттің сенім телефоны: 8 (7172) 74-03-24.
«Байланыс саласындағы қызметтерді
көрсетуге лицензия беру, қайта рәсімдеу,
лицензия көшірмесін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитетіне
кімнен
---------------------------------------------------------------------
ӨТІНІШ
Қызметтер көрсету жөніндегі кәсіпкерлік қызметпен айналысуға
лицензия беруді сұраймын
_____________________________________________________________________
аумағында ___________________________________________________________
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны: ___________________________________________________
2. Құрылған жылы: ___________________________________________________

3. Свидетельства о регистрации в органах юстиции: _________
___________________________________________________________
(№, когда и кем выдано)
4. Адрес:__________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет: ________________________________________
(№ р/счета, наименование и местонахождение банка)
6. Прилагаемые документы:
1) копии устава (за исключением экспортных и импортных операций) и свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) - для юридического лица;
2) копия документа, удостоверяющего личность - для физического лица;
3) копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя;
4) копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
6) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми при лицензировании деятельности по предоставлению услуг в области связи, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 513.
Руководитель ____________      ___________________
(роспись)          (Ф.И.О.)
Место печати              «____» ___________20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление услуг в области связи»
Государственный герб
Республики Казахстан
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
Выдана ___________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты
__________________________________________________________
юридического лица / полностью фамилия, имя, отчество физического
лица)на занятие __________________________________________
(наименование вида деятельности (действия) в
__________________________________________________________
соответствии с Законом Республики Казахстан «О лицензировании»)
Особые условия действия лицензии _________________________
(в соответствии со статьей 4
__________________________________________________________
Закона Республики Казахстан «О лицензировании»)
Орган, выдавший лицензию _________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
Руководитель (уполномоченное лицо)________________________
__________________________________________________________
(фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)
__________________________________________________________
органа, выдавшего лицензию)
Дата выдачи лицензии «___» _____________ 20_ г.
Номер лицензии _______________ № ____________
Город ________________________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление услуг в области связи»
Государственный герб
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
К ГОСУДАРСТВЕННОЙ ЛИЦЕНЗИИ
Номер лицензии _______________ № _______________
Дата выдачи лицензии «___» _________ 20__ г.
Перечень лицензируемых видов работ и услуг, входящих в состав
лицензируемого вида деятельности _________________________
__________________________________________________________
Филиалы, представительства _______________________________
(полное наименование, местонахождение,
__________________________________________________________
реквизиты)
Производственная база ____________________________________
(местонахождение)
Орган, выдавший приложение к лицензии ____________________
(полное наименование органа,
__________________________________________________________
выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) _______________________
__________________________________________________________
(фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица)
__________________________________________________________
органа, выдавшего приложение к лицензии)
Дата выдачи приложения к лицензии "__" _______ 20__ г.
Номер приложения к лицензии _________ № _______________
Город ______________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
предоставление услуг в области связи»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя  в  отчетном году
1
2
3
4

3. Әділет органдарында тіркеу туралы куәлік: ________________________
_____________________________________________________________________
(№, қашан және кім берген)
4. Мекенжай: ________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты: _______________________________________________
(е/айырысу №, банк атауы және тұрған жері)
6. Қоса берілетін құжаттар:
1) заңды тұлға үшiн – жарғының (экспорт және импорт
операцияларын қоспағанда) және заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк
тiркелгенi туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары
берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырған) көшiрмелерi;
2) жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың
көшірмесі;
3) жеке кәсіпкер үшін – өтініш берушінің жеке кәсіпкер ретінде
мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшiн
түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмелері;
4) өтініш берушінің салық органында есепте тұрғаны туралы
куәліктің (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда
нотариалды куәландырған) көшірмесі;
5) қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық
алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың (салыстырып тексеру
үшiн түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырған)
көшірмесі;
6) «Байланыс саласындағы қызметтерді көрсету жөніндегі қызметті
лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 513
қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен
құжаттар.
Жетекші ____________              ________________________
(қолы)                         (Т.А.Ә.)
Мөр орны              «___» ___________ 20__ ж.
«Байланыс саласындағы қызметтерді
көрсетуге лицензия беру, қайта рәсімдеу,
лицензия көшірмесін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік мөртаңбасы
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
Берілді _____________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, реквизиттері)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасының (Лицензиялау туралы) Заңына сәйкес
_____________________________________________________________________
(қызмет (әрекет) атауы)
__________________________________________________________ айналысуға
Лицензия қолданылуының айрықша ерекше жағдайы
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының «Лицензиялау туралы» Заңының
_____________________________________________________________________
4-бабына сәйкес)
Лицензияны берген орган _____________________________________________
(лицензиялаушы органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензия берген орган басшысының
_____________________________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты)
Лицензияның берілген датасы «___» _____________ 20__ ж.
Лицензияның нөмірі ____________ № _____________________
Қала __________________________________________________
«Байланыс саласындағы қызметтерді
көрсетуге лицензия беру, қайта рәсімдеу,
лицензия көшірмесін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік мөртаңбасы
Мемлекеттік лицензияға қосымша
Лицензияның № _______________
Лицензияның берілген уақыты «___» _________ 20__ ж.
Лицензияланатын қызмет түрлерінің құрамына енетін қызметтер және
жұмыстарға лицензия беру тізімдемесі ________________________________
_____________________________________________________________________
Филиалдар, өкілдіктер _______________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері,
_____________________________________________________________________
реквизиттері)
Өндіріс базасы ______________________________________________________
(орналасқан жері)
Лицензияға қосымшаны берген орган ___________________________________
(лицензияға қосымшаны берген
_____________________________________________________________________
органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген орган басшысының
_____________________________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты)
Лицензияға қосымшаның берілген датасы «___» ___________ 20__ ж.
Лицензияға қосымшаның нөмірі ____________ № ___________________
Қала __________________________________________________________
«Байланыс саласындағы қызметтерді
көрсетуге лицензия беру, қайта рәсімдеу,
лицензия көшірмесін беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативті мәні
Кейінгі жылғы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1152
Стандарт государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и выделения номеров,
а также их изъятия»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Распределение ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет).
Адрес Комитета 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, интернет-ресурс: www.mtс.gov.kz, тел: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 13 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2011 года № 1504 «Об утверждении Правил распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия».
4. Стандарт государственной услуги размещается на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz. и информационных стендах в месте приема документов.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является приказ Комитета о выделении номеров, а также их изъятии (далее – приказ) либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в электронном виде через интернет-ресурс: www.elicense.kz в разделе «Распределение ресурса нумерации».
В случае обращения заявителя за получением государственной услуги на бумажном носителе, приказ оформляется в электронном виде, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя Комитета.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) подачи и регистрации в канцелярии Комитета заявления с пакетом документов, предусмотренных в пункте 11 и 12 настоящего стандарта - не более 30 календарных дней;
б) подачи электронного запроса для получения государственной услуги - не более 30 календарных дней;

1. Уақыттылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызмет көрсетудің жағдайы, % (үлес)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету сапасы үдерісіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3.2. Электронды форматта қолжетімді ақпараттың қызметтері, % (үлес)
4. Шағым беру үдерісі
4.1. Шағым берудің қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар % (үлес)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылар, % (үлес)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1152 қаулысымен
бекітілген
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетімен (бұдан әрі – Комитет) көрсетіледі. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, интернет-ресурсы: www.mtc.gov.kz, тел.: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-03-64.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 13-бабының негізінде және «Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 1504 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет стандарты: www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында және құжаттарды қабылдау орнында ақпараттық стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі www.elicense.kz интернет-порталы арқылы электронды нысандағы нөмірлеу ресурсын бөлу немесе нөмірлеу ресурсын алып қою туралы бұйрық (бұдан әрі - Бұйрық), не мемлекеттік қызмет ұсынудан дәлелді бас тарту болып табылады.
Өтініш беруші мемлекеттік қызметті қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда Бұйрық электронды нысанда ресімделіп, басып шығарылады және Комитет мөрімен және басшысының қолымен расталады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
а) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетімен қоса өтінішті берілген және Комитет кеңсесінде тіркелген кезден бастап - 30 күнтізбелік күнінен аспайды;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұрау берілген кезден бастап – 30 күнтізбелік күнінен аспайды;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации), формировании электронного запроса – не более 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) в Комитете ежедневно, в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни суббота, воскресенье;
2) на интернет ресурсе: www. elicense.kz - круглосуточно.
При оказании государственной услуги отсутствуют предварительная запись, а также ускоренное обслуживание.
10. Здание Комитета оборудовано:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами в месте приема документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги при выделении ресурса нумерации получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление на выделение ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное получателем государственной услуги в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту;
2) пояснительную записку, оформленную в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту;
3) копию устава - для юридического лица, кроме органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность;
4) копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя.
Для получения государственной услуги при изъятии ресурса нумерации получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление на изъятие ресурса нумерации единой сети телекоммуникаций, оформленное получателем государственной услуги в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту;
2) копию приказа о выделении ресурса нумерации.
Дополнительно предоставляются следующие документы:
1) для получения префикса выбора оператора междугородной и (или) международной связи оператору междугородной и (или) международной связи необходимо представить в Комитет перечень транзитных коммутационных станций сети оператора, являющихся стандартными точками присоединения сетей с целью выбора операторов междугородной и (или) международной связи в каждом регионе присутствия оператора;
2) для получения кода оператора «Х1Х2Х3(Х4)», предоставляющего услуги связи с использованием кода доступа к услуге во вновь вводимой или в действующей ранее услуге, оператору связи (провайдеру услуги) необходимо представить в уполномоченный орган следующие документы:
подробное описание услуги;
обоснование целесообразности организации этой услуги;
конкретное описание способа оказания предлагаемой услуги;
предложения по тарификации и маршрутизации вызовов.
Логические номера абонентов услуг «(Х4)Х5Х6Х7» выделяются оператором связи (провайдером услуги) при абонировании услуги.
Указанные документы предоставляются на бумажных и электронных носителях.

2) электрондық сұрауды қалыптастыру (тіркеу кезінде) мемлекеттік қызметті алушылар өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Комитетте күн сайын, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі;
2) www. elicense.kz интернет-ресурсында - тәулік бойы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алдын ала жазылу, сондай-ақ жеделдетілген қызмет көрсету болмайды.
10. Комитет ғимараты:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есікпен;
2) құжаттарды қабылдау орнында ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушы нөмірлеу ресурсын бөлу кезінде мемлекеттік қызметті алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсырады:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті алушы ресімдеген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурстарын бөлуге өтініш;
2) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес ресімделген түсіндірме жазба;
3) жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардан басқа заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі;
4) дара кәсіпкер үшін - мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті алушы нөмірлеу ресурсын алып қою кезінде мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті алушымен ресімделген бірыңғай телекоммуникациялар желісінің нөмірлеу ресурстарын алып қоюға өтініш;
2) нөмірлеу ресурсын бөлу туралы бұйрықтың көшірмесі.
Көрсетілген құжаттарға қосымша мыналар ұсынылады:
1) қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторына қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау префиксін алу үшін Комитетке әр аймақта оператордың болуын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын таңдау мақсатында желілердің қосылуының стандартты нүктесі болып табылатын оператор желісінің транзитті коммутациялық станциялар тізбесін ұсынуы қажет;
2) байланыс операторына (қызмет провайдеріне) қайта енгізілетін немесе бұрын қолданыстағы қызметтерге қол жеткізу кодын пайдаланып, байланыс қызметтерін көрсететін оператордың «Х1Х2Х34)» кодын алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
қызметтің толық сипаттамасы;
осы қызметті ұйымдастырудың орындылығын негіздеу;
ұсынылатын қызметті көрсету әдісінің нақты сипаттамасы;
шақыруларды тарифтеу және бағыттау жөніндегі ұсыныстар;
Қызметті абоненттеу кезінде байланыс операторымен (қызмет провайдерімен) «(Х45Х6Х7» қызметтер абоненттерінің логикалық нөмірлері тағайындалады.
Көрсетілген құжаттар қағаз және электрондық тасығыштарда ұсынылады.

12. Образцы документов размещаются на информационном стенде в Комитете и на интернет-ресурсе: www.elicense.kz.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию Комитета либо на интернет-ресурсе: www.elicense.kz.
14. После представления документов получателю государственной услуги выдается расписка об их приеме с указанием входящего номера и даты.
В случае подачи документов через интернет-ресурс: www.elicense.kz, получатель государственной услуги уведомляется в электронной форме.
15. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, проверяет их полноту и достоверность.
В случае установления факта неполноты и недостоверности, Комитет соответственно уведомляет получателя государственной услуги об отказе рассмотрения предоставленных документов.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если:
1) ограниченность ресурса нумерации на данной территории;
2) несоответствие запрашиваемого ресурса нумерации системе и плану нумерации Республики Казахстан;
3) наличие в документах, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение, недостоверной или искаженной информации;
4) несоответствие представленных вместе с заявлением схемы построения сети связи и описания услуги связи, для оказания которой предполагается использовать ресурс нумерации, запрашиваемому ресурсу нумерации.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета по отношению к получателю государственной услуги основывается на принципах вежливости, предоставления полной и исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждается приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и лиц оказывавших содействие в подготовке жалобы осуществляют сотрудники Комитета, функции которых связаны с оказанием государственной услуги. Информацию о порядке обжалования результатов оказания государственной услуги можно получить у должностного лица Комитета, кабинет № 767, телефон: (87172) 74-03-64 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.

12. Құжаттардың үлгілері Комитетте арнайы ақпараттық стенділерде және www.elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар Комитеттің кеңсесіне немесе www.elicense.kz интернет-ресурсына ұсынылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға құжаттар ұсынылғаннан кейін кіріс нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Құжаттар www.elicense.kz интернет-ресурсы арқылы жолданған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы электрондық нысанда хабарлама алады.
15. Комитет мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды алғаннан сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтылығы мен дұрыстығын тексереді.
Құжаттар толық ұсынылмаған немесе дұрыс болмаған жағдайда Комитет сәйкесінше мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылған құжаттарды қарастырудан бас тарту туралы хабарлама береді.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер:
1) осы аумақтағы нөмірлеу ресурсының шектеулілігі;
2) Қазақстан Республикасының нөмірлеу жүйесі мен жоспарына сұратылған нөмірлеу ресурсының сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті алушы қарауға ұсынған құжаттарда қате немесе бұрмаланған ақпараттың болуы;
4) байланыс желісін құру схемасы мен байланыс қызметін сипаттау өтінішпен бірге ұсынылған сұратылған нөмірлеу ресурсына нөмірлеу ресурсын пайдалануы болжанатынын көрсету үшін сәйкес келмеуі.
3. Жұмыс істеу қағидаттары
17. Комитеттің мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында сәйкес жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсетуші Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитет басшылары мен функциялары мемлекеттік қызмет көрсетуге байланысты қызметкерлері уәкілетті тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі шағымдану тәртібінің нәтижесі туралы ақпаратты Комитеттің лауазымды тұлғасынан алуға болады, № 767 кабинет, телефон (87172) 74-03-64 не электрондық түрде – kanc@mtc.gov.kz мекенжайына беріледі.

21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Председателя Комитета в письменном виде по почте или нарочно по адресу: город Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, 8, кабинет № 767, телефон приемной Председателя Комитета: 8 (7172) 74-03-24 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
23. Жалоба составляется в произвольной форме.
24. Принятые жалобы регистрируются в канцелярии Комитета. Документом, подтверждающим принятие жалобы является второй экземпляр жалобы либо копия жалобы, на котором лицом, принимающим жалобу указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу, а также контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе: www.elicense.kz и по телефону:8 (7172) 74-03-64.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделения номеров, а также их изъятия»
Комитет связи и информатизации Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Заявление на выделение ресурсов нумерации
единой сети телекоммуникаций
1. Заявитель (для юридических лиц - полное и сокращенное наименование, для физических лиц - фамилию, имя, отчество).
2. ИИН/БИН.
3. Почтовый адрес.
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс).
5. Банковские реквизиты.
6. Реквизиты лицензии и приложения к ней, выданной уполномоченным органом в области связи (в случае оказания лицензируемых услуг связи).
7. Полное и сокращенное (если имеется) наименование сети.
8. Должность, Ф.И.О. лица, ответственного за создание и эксплуатацию сети.
9. Объем запрашиваемого ресурса нумерации.
10. Территория, на которой предполагается использовать запрашиваемый ресурс нумерации.
Прилагаемые документы:
1. пояснительная записка, оформленная в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту;
2. копия Устава – для юридического лица, кроме органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность;
3. копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя.
_________________________________       __________________________
(должность лица, имеющего полномочия    (Ф.И.О. должностного лица)
на подпись заявки
М.п.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделения номеров, а также их изъятия»
Комитет связи и информатизации Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
Заявление на изъятие ресурсов нумерации
единой сети телекоммуникаций

21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе Астана қаласы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8, 767 кабинет мекенжайы бойынша қолма-қол беріледі, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-03-24 не электрондық түрде – kanc@mtc.gov.kz мекенжайына.
Жұмыс кестесі күн сайын, жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
23. Шағым еркін нысанда жасалады.
24. Қабылданған шағымдар Комитеттің кеңсесіне тіркеледі. Шағымдардың қабылданғанын растайтын құжат шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректерін және берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіліп, шағымды қабылдаған тұлғамен шағымның екінші данасы немесе шағымның көшірмесі болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
25. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты: www.mtc.gov.kz интернет-ресурсы және 8 (7172) 74-03-64 телефоны арқылы алуға болады.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды
алып қою» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің нөмірлеу ресурсын бөлуге өтініш
1. Өтініш беруші (заңды тұлғалар үшін - толық және қысқаша атауы, жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты).
2. ЖСН/БСН.
3. Пошталық мекенжайы.
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс).
5. Банк деректемелері.
6. Байланыс саласындағы уәкілетті органмен берілген лицензиялардың және оның қосымшаларының деректемелері (лицензияланатын байланыс қызметтерін көрсеткен жағдайда).
7. Желінің толық және қысқартылған атауы (егер болса).
8. Желіні құруға және пайдалануға жауапты тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.
9. Сұратылатын нөмірлеу ресурсының көлемі.
10. Сұратылатын нөмірлеу ресурсын пайдалануды жоспарлайтын аумақ.
Өтінімге қоса берілетін құжаттар:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес ресімделген түсіндірме жазбасы;
2) заңды тұлғалар үшін – жедел іздестіру қызметін жүргізетін органдардан басқа – жарғының көшірмесі;
3) дара кәсіпкер үшін - өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі.
_____________________________    ______________________________
(өтінімге қол қоюға өкілетті      (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
тұлғаның лауазымы)
М.О.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды
алып қою» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетіне
Бірыңғай телекоммуникация желісінің нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш

1. Заявитель (для юридических лиц - полное и сокращенное наименование, для физических лиц - фамилию, имя, отчество).
2. ИИН/БИН.
3. Почтовый адрес.
4. Контактные реквизиты (телефон, факс, телекс).
5. Объем предлагаемого на изъятие ресурса нумерации.
6. Территория, на которой предлагается изъять ресурс нумерации.
7. Причины на изъятие ресурса нумерации.
К заявке прилагается копия приказа о выделении ресурса нумерации.
_________________________________       __________________________
(должность лица, имеющего полномочия    (Ф.И.О. должностного лица)
на подпись заявки
М.п.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделения номеров, а также их изъятия»
Пояснительная записка
1. Наименование и тип сети.
2. Административно-организационные принципы обеспечения функционирования сети (формы собственности, владелец, эксплуатирующие организации, организация – международный оператор, их правовые и функциональные отношения).
3. Эксплуатационная готовность сети на момент подачи заявления (или срок начала эксплуатации).
4. Краткие технические принципы построения сети:
1) структура, в том числе элементы, осуществляющие взаимодействие с междугородными (международными, внутризоновыми) сетями;
2) техническое обеспечение сопряжения с междугородными (международными) сетями (протоколы межсетевого сопряжения, непосредственное сопряжение, типы каналов связи и способы их организации).
5. Организационно-техническая готовность сети для предоставления услуг междугородной и международной связи, услуг доступа к сети Интернет, услугам IP-телефонии (Интернет-телефонии) и услугам интеллектуальных сетей связи (наличие соглашений с операторами зарубежных сетей сопряжения, с отечественными сетями или международными транзитными узлами о предоставлении транзита, с поставщиками международных каналов, наличие и функциональная готовность технических средств).
6. Масштабы функционирования сети:
1) топология сети (перечень городов и регионов Республики Казахстан, стран СНГ, других зарубежных стран, охватываемых сетью);
2) количество пользователей, в том числе пользующихся услугами междугородной (международной) связи;
3) перечень зарубежных сетей и транзитных узлов, с которыми будет осуществляться непосредственное сопряжение;
4) возможность предоставления пользователям выхода к абонентам зарубежных сетей, не имеющих непосредственного сопряжения с заявляемой сетью;
5) междугородный (международный) трафик (входящий, исходящий);
6) состав услуг.
7. Принципы построения плана нумерации сети.
8. Описание услуг.
Примечания:
1) по пунктам 45 излагаются сведения по состоянию на момент подачи заявления и приводятся данные по планам развития сети;
2) пункт 5 действителен только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации «DEF», коды «DEFХ1» и «DEF Х1Х2», коды операторов связи (провайдеров услуг) «Х1Х2Х3(Х4)» в кодах доступа к услугам, для операторов междугородной и (или) международной связи, запрашивающих префикс выбора оператора;
3) подпункты 3)-5) пункта 6 действительны только для операторов, запрашивающих коды зон нумерации «DEF», коды «DEF Х1» и «DEF Х1Х2»;
4) по пункту 7 прилагается новый план нумерации, если представленный ранее в пояснительной записке на получение лицензии был изменен.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Распределение ресурса нумерации и
выделения номеров, а также их изъятия»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значениепоказателя впоследующем
году
Текущеезначениепоказателя в отчетном
году
1
2
3
4

1. Өтініш беруші (заңды тұлға үшін - толық және қысқаша атауы, жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты).
2. ЖСН/БСН.
3. Пошталық мекенжайы.
4. Байланыс деректемелері (телефон, факс, телекс).
5. Алып қоюға ұсынылатын нөмірлеу ресурсының көлемі.
6. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш берген аумақ.
7. Нөмірлеу ресурсын алып қоюға өтініш беру себептері.
Өтінімге нөмірлеу ресурсын бөлу туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
_____________________________    ______________________________
(өтінімге қол қоюға өкілетті     (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.)
тұлғаның лауазымы)
М.О.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды
алып қою» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Түсiндiрме жазбахаты
1. Желiнiң атауы мен түрi.
2. Желiнiң жұмыс істеуін қамтамасыз ететiн әкiмшiлiк-ұйымдастыру қағидаттары (меншiк нысандары, иесi, пайдаланылатын ұйымдар, ұйым – халықаралық оператор, олардың құқықтық және функционалдық қатынастар).
3. Өтiнiм беру кезiндегi желiнiң пайдалану дайындығы (немесе пайдаланудың бастау мерзiмi).
4. Желi құрудың қысқаша техникалық қағидаттары:
1) құрылымы, оның iшiнде қалааралық (халықаралық, аймақiшiлiк) желiлермен өзара iс-қимылын жүзеге асыратын элементтер;
2) қалааралық (халықаралық) желiлермен түйiндесудiң техникалық қамтамасыз ету (желiаралық түйiндесу хаттамалары, тiкелей түйiндесу, байланыс арналарының түрлерi және оларды ұйымдастыру тәсiлдерi).
5. Қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерiн, Интернет желісіне қолжетімділік қызметтерін, IP-телефония қызметтерiне (Интернет-телефония) және байланыстың зияткерлік желiлер қызметтерiне ұсыну үшiн ұйымдастыру-техникалық дайындығы (шет елдердiң түйiндесу желiлерiнiң операторларымен, отандық желiлермен немесе транзит беру туралы халықаралық транзиттiк тораптармен, халықаралық арналар жабдықтаушыларымен келiсiмдердiң бар болуы, техникалық құралдардың бар болуы және функционалдық дайындығы).
6. Желiнің жұмыс істеу ауқымы:
1) желi топологиясы (желiмен қамтылатын Қазақстан Республикасының, ТМД елдерiнiң, басқа да шет елдердiң қалалары мен өңірлерінің тiзбесi);
2) пайдаланушылардың, оның iшiнде қалааралық (халықаралық) байланыс қызметтерiн пайдаланатындардың саны;
3) тiкелей түйiндесу жүргiзiлетiн шетел желiлерi мен транзиттiк тораптарының тiзбесi;
4) пайдаланушыларға, тапсырыс берiлген желiмен тiкелей түйiндесуi жоқ шетел желiлерiнiң абоненттерiне шығуды ұсыну мүмкiндiгi;
5) қалааралық (халықаралық) трафик (кiрiс, шығыс);
6) қызметтердiң құрамы.
7. Желiнi нөмiрлеу жоспарын құру қағидаттары.
8. Қызметтердi сипаттау.
Ескертулер:
45-тармақтар бойынша мәлiметтер өтiнiш беру кезiндегi жағдайы бойынша жазылады және желiнi дамыту жоспары бойынша деректер келтiрiледi;
5-тармақ нөмiрлеу аймағының «DEF» кодтарын, «DEFХ1» және «DEF Х1Х2» кодтарын, «ҚҚК» кодтарындағы «Х1Х2Х34)» байланыс операторларының (қызметтер провайдерлерiнiң) кодтарын сұрататын тек операторлар үшiн; оператордың таңдау префиксiн сұрататын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторлары үшiн қолданылады;
6-тармақтың 3)-5) тармақшалары нөмiрлеу аймағының «DEF» кодтарын, «DEF Х1» және «DEF Х1Х2» кодтарын сұрататын тек операторлар үшiн қолданылады;
Егер бұрын лицензия алуға түсiндiрме жазбасында өзгертiлсе, 7-тармақ бойынша жаңа нөмiрлеу жоспары қосымша қоса берiледi.
«Нөмірлеу ресурсын бөлу және
нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды
алып қою» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативті мәні
Кейінгі жылғы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есепті жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которая доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года 1152
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Инспекциями связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Инспекция) по месту использования радиочастотного ресурса и Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет). Адреса Инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1641 «Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения».
4. Стандарт государственной услуги размещается на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz., а также на информационных стендах, установленных в Инспекциях.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан либо разрешения судовой станции на использование радиочастотного спектра, оформленного в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в электронном виде через портал www.elicense.kz в разделе «Разрешение на использование РЧС».

1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызмет көрсетудің жағдайы, % (үлес)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету сапасы үдерісіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3.2. Электронды форматта қолжетімді ақпараттың қызметтері, % (үлес)
4. Шағым беру үдерісі
4.1. Шағым берудің қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1152 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) радиожиілік ресурсы пайдаланылатын жердегі Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Байланыс және ақпараттандыру инспекцияларымен (бұдан әрі – Инспекция) және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитетімен (бұдан әрі – Комитет) көрсетіледі. Инспекциялардың мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 9-бабы 2-тармағының 3) тармақшасы және «Жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) иелiкке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды тiркеу және пайдалану сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгiн есептеудi жүргiзу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1641 қаулысы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты: www.mtс.gov.kz интернет ресурсында, сондай-ақ Инспекцияларда орнатылған ақпараттық стендерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі осы cтандартқа 2-қосымшаға сәйкес ресімделген Қазақстан Республикасында радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, немесе радиожиілік спектрін пайдалануға кеме станциясына рұқсат беру не мемлекеттік қызметті ұсынудан қағаз тасығышта немесе электрондық түрде www.elicense.kz интернет-ресурсы арқылы «РЖС пайдалануға рұқсат» бөліміндегі дәлелді бас тарту болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта – не более 60 календарных дней;
б) в случае проведения согласования полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) с радиочастотными органами срок проведения согласования должен составлять не более тридцати календарных дней с момента получения запроса, при этом срок рассмотрения заявки может быть продлен на время проведения необходимых согласований, но не более тридцати календарных дней. При проведении международной координации радиочастот с определенными государствами (в приграничных зонах Республики Казахстан) в соответствии с Регламентом радиосвязи Международного союза электросвязи срок рассмотрения заявления может быть продлен, но не более чем на четыре месяца, о чем заявитель должен быть заблаговременно уведомлен в письменной форме;
в) подачи электронного запроса для получения государственной услуги – не более 60 календарных дней;
2) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
8. Плата за оказание государственной услуги производится в соответствии со статьей 514 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
9. Государственная услуга предоставляется:
1) в Инспекциях ежедневно, в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни суббота, воскресенье;
2) на портале www. elicense.kz – круглосуточно.
При оказании государственной услуги отсутствуют предварительная запись, а также ускоренное обслуживание.
10. Здания Инспекций оборудованы:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами в местах приема документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет заявку, которая состоит из следующих документов:
1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, в трех экземплярах (для получения разрешении судовой станции в двух экземплярах);
2) пояснительную записку, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках РЭС планируемых к применению, схема организации связи;

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
а) осы стандарттың 11-тармағындағы қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушымен тапсыру кезінен бастап – 60 күнтізбелік күннен аспайды;
б) жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) радиожиілік органдарымен келісу жүргізілген жағдайда, келісу жүргізу мерзімі сауал алынған кезден бастап отыз күнтізбелік күннен аспауы тиіс, бұл ретте өтінімді қарау мерзімі қажетті келісулерді жүргізу уақытының ұзартылуы мүмкін, бірақ бұл отыз күнтізбелік күннен аспауы керек. Іргелес мемлекеттермен (Қазақстан Республикасының шекара маңындағы аймақтарында) Халықаралық электр байланыс одағының Радиобайланыс Регламентіне сәйкес радиожиіліктерді халықаралық үйлестіру жүргізілген кезде өтінішті қарау мерзімі ұзартылуы мүмкін, бірақ бұл төрт айдан аспауы керек, ол туралы өтініш беруші алдын ала жазбаша түрде хабардар етілуі тиіс;
в) мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұрау салуды беру сәтінен бастап – 60 күнтізбелік күннен аспайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету төлем «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiнiң 514-бабына сәйкес жүргiзiледi.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Инспекцияларда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі;
2) www. elicense.kz интернет-ресурсында - тәулік бойы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алдын ала жазылу, сондай-ақ жеделдетіп қызмет көрсету жоқ.
10. Инспекция ғимараттары:
1) қозғалу мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есікпен;
2) құжаттарды қабылдау орындарының ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы келесі құжаттардан тұратын өтінімді ұсынады:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі өтініш үш данада (кеме станциясының рұқсатын алу үшін екі данада);
2) сұралып отырған радиожиіліктер белдеулерінің (номиналдың) негіздемесі келтірілетін, жоспарланып отырған радиожелінің (радиотораптардың) мақсаты мен сипаты, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалардың, пайдалануға жоспарланған РЭҚ техникалық ерекшеліктері, байланысты ұйымдастырудың сызбасы егжей-тегжейлі баяндалатын түсіндірме жазба;

3) заполненную анкету на РЭС на соответствующий вид радиосвязи по форме, согласно приложениям 4567891011 к настоящему стандарту (для судовых станций заполненная анкета с техническими данными согласно приложению 12 к настоящему стандарту).
На каждый вид связи подается отдельная заявка.
12. Образцы документов размещаются на информационном стенде в Комитете и на интернет-ресурсе: www.elicense.kz.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию Инспекций по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, либо на интернет-ресурсе: www.elicense.kz.
14. При приеме документов сотрудник канцелярии Инспекции выдает получателю государственной услуги расписку о приеме соответствующих документов с указанием входящего номера, даты приема заявления и даты получения государственной услуги, в случае подачи документов посредством интернет-ресурса www.elicense.kz в разделе «Разрешение на использование РЧС», получатель государственной услуги уведомляется в электронной форме с указанием даты получения государственной услуги.
15. Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан либо разрешения судовой станции на использование радиочастотного спектра получателю государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии Инспекций на основании расписки о приеме соответствующих документов или посредством интернет-ресурса: www.elicense.kz в разделе «Разрешение на использование РЧС».
16. Инспекция в течение двух рабочих дней с момента получения документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, проверяет их полноту и достоверность.
В случае установления факта неполноты и недостоверности, инспекция соответственно уведомляет получателя государственной услуги об отказе рассмотрения предоставленных документов.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если:
1) занятость заявленных полос (номиналов) радиочастот;
2) отрицательные результаты предварительного расчета электромагнитной совместимости (далее - ЭМС) РЭС и ВЧУ;
3) отрицательные результаты процедуры согласования и (или) международной координации;
Отказ не лишает заявителя права на подачу повторной заявки в инспекцию после исправления соответствующих замечаний.
3. Принципы работы
17. Инспекции в своей деятельности руководствуются принципами вежливости, предоставления полной и исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.

3) осы стандартқа 4567891011-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тиісті радиобайланыс түріне белгіленген үлгідегі РЭҚ-қа арналып толтырылған сауалнама (кеме станциялары үшін техникалық деректерімен осы стандартқа 12-қосымшаға сәйкес толтырылған сауалнама);
12. Құжаттардың үлгілері Комитетте арнайы ақпараттық стенділерде және www.elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Өтініштердің бланкілері және оларды толтыру үлгілері инспекциялардың арнайы ақпарат стендінде және www.elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша инспекциялардың кеңсесіне, немесе www.elicense.kz интернет-ресурсына ұсынылады.
14. Инспекция кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдағаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы кіріс нөмірін және өтінішті қабылдау күнін көрсете отырып қолхат береді, ал құжаттар www.elicense.kz интернет-ресурсының, «РЖС пайдалануға рұқсат» бөлімі арқылы қабылданған кезде мемлекеттік қызметті алушыға хабарды электронды түрде береді.
15. Инспекция мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды алғаннан сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтылығы мен дұрыстығын тексереді.
Құжаттар толық ұсынылмаған немесе дұрыс болмаған жағдайда Инспекция сәйкесінше мемлекеттік қызметті алушыға ұсынылған құжаттарды қарастырудан бас тарту туралы хабарлама береді.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер:
1) өтінім берілген радиожиілік белдеулері (номиналдар) бос болмаған жағдайда;
2) РЭҚ және ЖЖҚ электромагниттік үйлесімділік (бұдан әрі - ЭМҮ) алдын ала есебінің қорытындысы теріс нәтиже берген жағдайда;
3) келісу және (немесе) халықаралық үйлестіру рәсімдерінің нәтижелері теріс болған жағдайда.
Өтінімді қабылдаудан бас тарту өтінім берушіні тиісті ескертулерді түзеткеннен кейін қайтадан өтінім беру құқығынан айырмайды.
3. Жұмыс істеу қағидаттары
17. Инспекциялар мемлекеттік қызметті алушыларға әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну, мемлекеттік қызметті алушы құжаттардың мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 13 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Инспекций, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждается приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Начальники Инспекций разъясняют порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы. Юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты Инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Председателя Комитета в письменном виде по почте или нарочно в канцелярию Комитета по адресу: город Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, 8, телефон приемной Председателя Комитета: 8 (7172) 74-03- 24 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы канцелярии Комитета ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. Жалоба по вопросам некорректного обслуживания при оказании государственной услуги получателем государственной услуги подается в Инспекцию на имя начальника в письменном виде, по почте или нарочно по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
График работы ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
25. Документом, подтверждающим принятие жалобы является второй экземпляр жалобы либо копия жалобы, на котором лицом, принимающим жалобу указывается срок и место получения ответа на поданную жалобу, а также контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Телефон доверия Комитета: 8 (7172) 74-03-24.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Перечень Инспекций связи и информатизации Комитета связи и
информатизации Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Наименование Инспекций
телефоны государственных учреждений Инспекций
адреса государственных учреждений
Инспекций
1
2
3
4
1
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по городу Астана и Акмолинской области

4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 13-қосымшадағы сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметті көрсететін инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндерін жыл сайын Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
20. Инспекция басшылары уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді. Инспекциялардың заңды мекенжайлары, телефондары, электрондық пошталары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе Астана қаласы, Есiл ауданы, Министрліктер үйі, Орынбор көшесі, 8, мекенжайы бойынша қолма-қол беріледі, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-03-24 не электрондық түрде - kanc@mtc.gov.kz мекенжайына.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде дұрыс қызмет көрсетпеу мәселелері бойынша шағым мемлекеттік қызметті алушылармен инспекция бастығының атына жазбаша түрде немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген мекенжайлары бойынша пошта арқылы немесе қолма-қол берiледi.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым еркін нысанда жасалады.
25. Шағымды қабылдаған туралы құжат оның екінші нұсқасына немесе көшірмесі болып табылады, оған шағымды қабылданғаны және шағымды қабылдап жатқан тұлғамен беріліп отырған шағымның қаралу барысын білуге болатын лауазымды тұлғаның мәліметтері мен оның қаралу мерзімі мен жауабын алатын жері туралы белгі қойылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында қаралған тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Комитеттің сенім телефоны: 8 (7172) 74-03-24.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Байланыс және ақпараттандыру инспекцияларының тізімі
Инспекциялардың атауы
Инспекциялар мемлекеттік мекемелерінің телефондары
Инспекциялар мемлекеттік мекемелерінің мекенжайы
1
2
3
4
1.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы

8 (7172)217-000, 21-69-33, 21-69-36, 21-60-32 аstana@mtc.gov. kz
010000, г.Астана, ул. Сарайшык, 9, ЖК «Авиценна», блок «Ж»
2
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области
8 (7272)77-52-99, 77-52-81, 77-52-99 almaty@mtc.gov.kz
050000, г.Алматы, Жумалиева, 108, каб. 410
3
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Актюбинской области
8 (7132) 520340, 520721
aktybinsk@mtc. gov.kz.
030000, г.Актобе, пр. Абулхаир-хана, 62
4
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Атырауской области
8 (7122) 270042, ф. 271615 atyray@mtc. gov.kz
060000, г.Атырау, ул. Пушкина, 201 ком. 221
5
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Карагандинской области
8 (7212) 437010, 437024
karaganda @mtc. gov.kz
100000, г.Караганды, ул. Ермекова,73/А, оф 302
6
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Павлодарской области
8 (7182) 323549, 327280, 540338
pavlodar.@mtc. gov.kz
140000, г.Павлодар, ул. Ак. Сатпаева, 50
7
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Костанайской области
8 (7142) 535185, 535074, 503026 kostanay@mtc. gov.kz
110000, г.Костанай, ул.Темирбаева, 14, кв. 58-59
8
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Кызылординской области
8 (72422) 70953, 78853, 77548 kyzylorda@mtc. gov. kz
120000, г.Кызылорда, ул. Казантаева, 8, кв. 3
9
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Жамбылской области
8 (7262) 450960, 434224 zhambyl@mtc. gov.kz
080000, г.Тараз, ул.Казыбек би, 138
10
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Мангыстауской области
8 (7292) 313344, 429911
mangistau @mtc. gov.kz
130000, г.Актау, м-н 9, д.18, кв. 91-92
11
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области

8 (7172) 217-000, 21-69-33, 21-69-36, 21-60-32
аstana@mtc.gov.kz
010000, Астана қаласы, Сарайшық көшесі, 9, «Авиценна» ТК, «Ж» блогы
2.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7272) 77-52-99, 77-52-81, 77-52-88
almaty@mtc.gov.kz
050000, Алматы қаласы, Жұмалиев көшесі, 108, 410-кабинет
3.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7132) 520340, 520721aktybinsk@mtc.gov.kz.
030000, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 62
4.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Атырау облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7122) 270042, фб271615
atyray@mtc.gov.kz
060000, Атырау қаласы, Пушкин көшесі, 201, 221-кабинет
5.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қарағанды облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7212) 437010, 437024
karaganda@mtc.gov.kz
100000, Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 73/А, 302-кеңсе
6.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі байланыс және ақпараттандыру комитетінің Павлодар облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7182) 323549, 327280 ф, 540338
pavlodar.@mtc.gov.kz
140000, Павлодар қаласы, Сәтпаев көшесі, 50
7.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қостанай облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7142) 535185, 535074, 503026
kostanay@mtc.gov.kz
110000, Қостанай қаласы, Темірбаев көшесі, 14, 58-59-пәтерлер
8.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қызылорда облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (72422) 70953, 78853, фб 77548
kyzylorda@mtc.gov.kz
120000, Қызылорда қаласы, Қазантаев көшесі, 8 үй, 3-пәтер
9.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Жамбыл облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7262) 450960, 434224
zhambyl@mtc.gov.kz
080012, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 138
10.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7292) 313344, 429911
mangistau@mtc.gov.kz
130000, Ақтау қаласы, 9 шағын ауд., 18-үй, 91-92-пәтер
11.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы

8 (7112) 503877, 244974, 513865 zko@ mtc.gov.kz
090000, г.Уральск, пр. Евразии, 100
12
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области
8 (7252) 540100, 534952, 211391 uko@mtc.gov.kz
160000, г.Шымкент, пр. Таукехана, 35
13
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области
8 (7152) 490080, 50-00-29 sko @mtc.gov.kz
150000, г.Петропаловск, ул. Жумабаева, 109, 7 этаж
14
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области
8 (7232) 269105, 252784 vko@ mtc.gov. kz
070000, г.Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19
8 (7222) 560499
071400, г.Семипалатинск ул. Дулатова, 145/107
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма разрешения на использование радиочастотного спектра
Республики Казахстан
_________________________________________________________
Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи
__________________________________________________________
KZ                                         № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату бағдарламаларының эфирді трансляциаларынан басқа)
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с
№№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты,МГц
Қуат Мощность Вт
Антеннаның іліну биіктігі Высота подвеса антенны, м
Ескертулер Примечание
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: берілген күннен бастап бір жыл.
Срок действия Разрешения: один год со дня даты выдачи.
Ресімделген күні: 20___ жылғы «__» ______________ М.О./М.П.
Дата оформления: « ___ » ____________ 20___ года
Берілген күні: 20___ жылғы «__» _________________ М.О./М.П.
Дата выдачи: «____» __________________ 20___ года  М.П.
Төраға Т.А.Ә.
Председатель _____________________________       Ф.И.О.
(қолы/ подпись)
Примечание: дата оформления проставляется при оформлении разрешения в бумажном виде.
(келесі жағы)
(оборотная сторона)
Қосымша мәліметтер:
Дополнительные сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

8 (7112) 503877, 244974, 513865
zko@mtc.gov.kz
090000, Орал қаласы, Еуразия даң., 100
12.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7252) 540100, 534952, 211391
uko@mtc.gov.kz
160000, Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 35
13.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7152) 490080, 50-00-29
sko@mtc.gov.kz
150000, Петропавл қаласы, М. Жұмабаев көшесі, 109, 7-қабат
14.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7232) 269105, 252784 ф
vko@mtc.gov.kz
070000, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19
8 (7222) 560499
071400, Семей қаласы, Дулатов көшесі, 145/107
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат нысаны
_____________________________________________________________________
Елтаңба
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Герб
Уполномоченный орган в области связи
_____________________________________________________________________
KZ                                                    № 000000*
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрін пайдалануға
РҰҚСАТ
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берілді        (заңды және жеке тұлғалардың атауы)
Выдано  (наименование юридического или физического лица)
Ұйымдастыру үшін (радиобайланыс түрі (теле және радиохабар тарату
бағдарламаларының эфир трансляциаларынан басқа)
Для организации (вид радиосвязи (кроме эфирной трансляции телевизионных и радиовещательных программ))
Мынадай көрсеткіштері бар радиожиіліктерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
Р/с №
№ п/п
Орнатылу пункті
Пункт установки
Жабдық түрі
Вид оборудования
Тасымалдау жиіліктері
Несущие частоты, МГц
Қуат
Мощность, Вт
Антеннаның іліну биіктігі
Высота подвеса антенны, м
Ескертпе
Примечания
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: берілген күннен бастап бір жыл.
Срок действия Разрешения: один год со дня выдачи.
Ресімделген күні: 20___ жылғы «___» _______________   М.О./М.П.
Дата оформления: «___» _______________ 20___ года
Берілген күні: 20___ жылғы «___» __________________   М.О./М.П.
Дата выдачи: «___» ___________________ 20___ года
Төраға
Председатель ______________________________________   Т.А.Ә.
(қолы/подпись)
(келесі жағы)
(обратная сторона)
Қосымша мәліметтер:
Дополнительные сведения:
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Рұқсат өтініш берушіге радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда беріледі.
2. Рұқсат радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін төлемақы өткен жылға толық төленген, РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға енгізілген жағдайда қолданыста болып есептеледі және жыл сайын байланыс саласындағы Уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда ұзартылады.
3. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
4. РЭҚ параметрлері мен орнату орынын ауыстыруға тыйым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
2. Разрешение считается действительным при полной оплате суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за прошедший год, условии ввода в эксплуатацию РЭС и ВЧУ и продлевается в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
3. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған
Срок действия Разрешения продлен:
20___ ж./г. «___» _________ дейін/до _______ М.О./М.П.                                 (қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» _________ дейін/до _______ М.О./М.П.                                (қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» _________ дейін/до ______ М.О./М.П.                                (қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» __________ дейін/до ______ М.О./М.П.                               (қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» __________ дейін/до ______ М.О./М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
в Инспекцию связи и информатизации Комитета связи и
информатизации Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на использование радиочастотного
спектра на территории _______________________________________________
( указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:

1. Рұқсат өтініш берушіге радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда беріледі.
2. Рұқсат радиожиілік спектрін (РЖС) пайдаланғаны үшін төлемақы өткен жылға толық төленген, РЭҚ және ЖЖҚ пайдалануға енгізілген жағдайда қолданыста болып есептеледі және жыл сайын байланыс саласындағы Уәкілетті органының аумақтық бөлімшесінде мемлекеттік бюджетке төлемақының бір бөлігі немесе толық сомасы төленгенін дәлелдейтін құжат болған жағдайда ұзартылады.
3. РЭҚ барлық техникалық параметрлері сауалнамаға сәйкес болуы тиіс.
4. РЭҚ параметрлері мен орнату орнын ауыстыруға тыйым салынады.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение выдается заявителю при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
2. Разрешение считается действительным при полной оплате суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за прошедший год, условии ввода в эксплуатацию РЭС и ВЧУ и продлевается в территориальном подразделении Уполномоченного органа в области связи при предъявлении подтверждающего документа об оплате в государственный бюджет части либо всей суммы годовой платы за использование радиочастотного спектра за текущий год.
3. Все параметры РЭС должны соответствовать анкетным данным.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі ұзартылды
Срок действия Разрешения продлен:
20___ ж./г. «___» ______________ дейін/до ___________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» ______________ дейін/до ___________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» ______________ дейін/до ___________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» ______________ дейін/до ___________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20___ ж./г. «___» ______________ дейін/до ___________ М.О./М.П.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің байланыс және ақпараттандыру инспекциясына
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының қаласын, ауданын, облысын көрсету)
аумағында радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беруіңізді
сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:

1. Форма собственности ___________________________________
2. Год создания __________________________________________
3.Свидетельство о регистрации в органах юстиции___________
( №, кем и когда выдано)
4. Адрес _________________________________________________
( почтовый индекс, область, район, улица, № дома,телефон)
5. Расчетный счет ________________________________________
( № счета, наименование и местонахождение банка
6. РНН ___________________________________________________
7. БИН/ИИН _______________________________________________
8. Тип деятельности ______________________________________
(номер и серия лицензии в случае лицензионной
деятельности)
Прилагаемые документы (в трех экземплярах):
1. заявление установленного образца;
2. пояснительная записка, в которой приводится обоснование запрашиваемой полосы (номинала) радиочастот, где подробно излагаются сведения о назначении и характере планируемой радиосети (радиолинии), используемых стандартах и протоколах, технических характеристиках РЭС планируемых к применению, схема организации связи;
3. заполненная анкета на РЭС на соответствующий вид радиосвязи.
Руководитель ____________       _________________________
МП           (подпись)           (фамилия, имя, отчество)
«____» __________________20___ г.
Заявление получено: «___» _________________20___ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-g. Общее количество секторов
1-b. Район установки
1-h. Класс излучения
1-c. Населенный пункт
1-i. Вид модуляции
1-d. Улица
1-j. Избирательность по соседнему каналу, дБ
1-e. Дом\Строение
1-k. Избирательность интермодуляционная, дБ
1-f. Географические координаты
С.Ш.
В.Д.
1-l. Поляризация
2.Технические данные
2-a. Номер сектора
2-b. Производитель антенны
2-c. Модель антенны
2-d. Коэффициент усиления, дБи
2-e. Азимут макс. излучения, град
2-f. Высота подвеса, м
2-g. Угол места, град
2-h. Потери в АФУ (АВТ), дБ
Номер сектора
2-i. Производитель приема передатчика
2-j. Модель приемопередатчика
2-k. Серийный номер оборудования
2-l. Мощность передатчика (на сектор), Вт
2-m. Чувствительность, мкВ
2-n. Идентификационный номер базовой станции (BSIC)
2-o. Стандарт связи (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
2-p. Каналы согласно частотному плану (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- СПС
Анкета на стационарное радиоэлектронное средство системы
подвижной связи
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-m. Серийный номер
1-b. Район установки
1-n. Позывной сигнал
1-c. Населенный пункт
1-o. Чувствительность приемника, мкВ
1-d. Улица
1-p. Промежуточная частота, МГц
1-e. Дом/Строение
1-q. Настройка гетеродина: верхняя или нижняя (подчер-ть)
1-f. Географические координаты
С.  1-r. Ш. Избирательность по соседнему каналу, дБ
1-g. Производитель
В.Д. 1-s. Избирательность интермодуляционная, дБ
1-h. Модель
1-t. Избирательность по зеркальному каналу, дБ
1-i. Тип (Репитер, базовая, стац.)
1-u. Скорость передачи данных, Мбит/с
1-j. Стандарт (протокол) связи
1-v. Вид модуляции
1k Назначение
1-w. Шаг сетки частот, кГц
1-1. Класс излучения
1-x. Планируемый радиус зоны  обслуживания, (км)
2.Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-е. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-d. Потери в АФУ, дБ
3-с. Высота подвеса антенны над уровнем земли, м
3-g. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-h. Угол места, град.
2-f. Частота приема, МГц
2-g. Частота передачи, МГц
2-h. Мощность, Вт
2-i. Ширина полосы излучения на уровне - 30 дБ, МГц
2-j. Ширина полосы пропускания на уровне - 30 дБ, МГц
2-k. Дуплексный разнос, МГц
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма
1-ПРС
Анкета на подвижное радиоэлектронное средство
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Общие данные
1-a. Область эксплуа-
тации
1-b. Район эксплуа-
тации
1-с. Населенный пункт
1-d. Производитель
1-е. Модель
1-f. Серийный номер
1-g. Класс излучения
1-h. Позывной сигнал
1-i. Чувстви-
тельность приемника, мкВ
1-j. Промежу-
точная частота приемника, МГц

1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Әділет органдарында тіркеу туралы куәлігі ________________________
(№, кім және қашан берген)
4. Мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, ауданы, көшесі, үйдің №, телефон)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. СТН ______________________________________________________________
7. БСН/ЖСН __________________________________________________________
8. Қызмет түрі ______________________________________________________
(лицензиялық қызмет болған жағдайда, лицензияның нөмірі және сериясы)
Қоса берілетін құжаттар (үш данада):
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) сұратылған радиожиілік белдеуін (номиналын) негіздейтін түсіндірме жазба, пайдаланылатын стандарттар мен хаттамалар, пайдалануға жоспарланған РЭҚ техникалық ерекшеліктері туралы мәліметтер, байланысты ұйымдастыру сызбасы егжей-тегжейлі сипатталады;
3) тиісті радиобайланыс түріне РЭҚ-на белгіленген үлгіде толтырылған сауалнама.
Басшы ________________              _________________________
М.О.       (қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты)
«____» __________________ 20___ ж.
Өтініш алынды: «___» _________________ 20___ ж.
_____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы, Т.А.Ә.)
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
4-қосымша
Ұялы байланыстың базалық станциясына сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-g. Секторлардың жалпы саны
1-b. Орнатылатын аудан
1-h. Сәуле шығару класы
1-c. Елді мекен
1-i. Модуляция түрі
1-d. Көше
1-j. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
1-e. Үй\Құрылыс
1-k. Интермодуляциялық таңдау, дБ
1-f. Географиялық координаттары
С.Ұ.
Ш.Б.
1-l. Полярлығы
2.Техникалық деректер
2-a. Сектор нөмірі
2-b. Антенна өндіруші
2-c. Антенна моделі
2-d. Күшейту коэффициенті, дБи
2-e. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град
2-f. Аспалы биіктігі, м
2-g. Орынның бұрышы, град
2-h. АФҚ (АВТ)-дағы шығындар, дБ
Сектор нөмірі
2-i. Қабылдап-таратқышты өндіруші
2-j. Қабылдап-таратқыштың моделі
2-k. Жабдықтың сериялық нөмірі
2-l. Таратқыштың қуаты (секторға), Вт
2-m. Сезгіштігі, мкВ
2-n. Базалық станцияның сәйкестендіру нөмірі (BSIC)
2-o. Байланыс стандарты (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
2-p. Жиілік жоспарына сәйкес арналар (GSM 900, GSM 1800, UMTS, CDMA 450, CDMA 800)
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
5-қосымша
1-ЖБЖ нысаны
Жылжымалы байланыс жүйесінің станционарлы радиоэлектронды құралдарына сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-m. Сериялық нөмірі
1-b. Орнатылатын аудан
1-n. Шақыру сигналы
1-c. Елді мекен
1-o. Қабылдағыш сезгіштігі, мкВ
1-d. Көше
1-p. Аралық жиілік, МГц
1-e. Үй\Құрылыс
1-q. Гетеродиннің күйін келтіру: жоғарғы немесе төменгі (астын сызу)
1-f. Географиялық координаттар
С.Ұ.
1-r. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
Ш.Б.
1-s. Интермодулялық таңдау, дБ
1-g. Өндіруші
1-t. Айналы арна бойынша таңдау, дБ
1-h. Моделі
1-u. Деректер тарату жылдамдығы, Мбит/с
1-i. Типі (Репитер, базалық, стац.)
1-v. Модуляция түрі
1-j. Байланыс стандарты (хаттама)
1-w. Жиіліктер торы қадамы, кГц
1-k. Маңызы
1-x. Қызмет көрсету аймағының радиусы, (шқ)
1-l. Сәуле шығару класы
2. Антенна сипаттамасы
3-a. Өндіруші
3-e. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-f. АФҚ-дағы шығындар, дБ
3-c. Жер деңгейінен жоғары антенна аспасының биіктігі, м
3-g. Полярлылық
3-d. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град.
3-h. Орынның бұрышы, град
2-f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. Тарату жиілігі, МГц
2-h. Қуаты, Вт
2-i. -30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j. -30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k. Дуплексті алшақтату, МГц
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
6-қосымша
1-ЖРҚ нысаны
Жылжымалы радиоэлектронды құралдарға сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-b. Орнатылатын аудан
1-c. Елді мекен
1-d. Өндіруші
1-e. Моделі
1-f. Сериялық нөмірі
1-g. Сәуле шығару класы
1-h. Шақыру сигналы
1-i. Қабылдағыштың сезгіштігі, мкВ
1-j. Қабылдағыштың аралық жиілігі, МГц
2.Антенна сипаттамасы
2-a. Өндіруші
2-b. Моделі
2-c. Күшейту коэффициенті, дБи
2-d. АФҚ-дағы шығындар, дБ
2-e. Полярлығы
2-f. Қабылдау жиілігі, МГц
2-g. Тарату жиілігі, МГц
2-h. Қуаты, Вт
2-i. -30 дБ деңгейіндегі сәуле шығару белдеуінің ені, МГц
2-j. -30 дБ деңгейі бойынша өткізу белдеуінің ені, МГц
2-k. Дуплексті алшақтату, МГц
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
7-қосымша
1-РРЖ нысаны
Радиореле желісіне сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. РРЖ атауы
1-c. Тарату жылдамдығы, Мбит/с
1-b. РРЖ түрі
1-d. Қашықтығы, ш

2. Характеристика антенны
2-а. Производитель
2-b. Модель
2-с. Коэффициент усиления, дБи
2-d. Потери в АФУ, дБ
2-е. Поляризация
2-f. Частота приема, МГц
2-g. Частота передачи, МГц
2-h. Мощность, Вт
2-i. Ширина полосы излучения на уровне -30 дБ, МГц
2-j. Ширина полосы пропускания на уровне -30 дБ, МГц
2-k. Дуплексный разнос, МГц
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- РРЛ
Анкета на радиорелейную линию
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Общие данные
1-а. Наименование РРЛ
1-с. Скорость передачи Мбит/с
1-b. Тип РРЛ
1-d. Расстояние, км
2.Характеристика пролета
РРС-1
РРС-2
2-a. Область установки
2-b. Район установки
2-c. Населенный пункт
2-d. Улица
2-e. Дом\Строение
2-f. Географические координаты (С.Ш.)
2-g. Географические координаты (В.Д.)
3. Технические данные приемопередатчика
РРС-1
РРС-2
3-a. Производитель
3-b. Модель
3-с. Диаметр антенны
3-d. Серийный номер
основной
резервный
3-e. Частота передачи, МГц
3-f. Частота приема, МГц
3-g. Класс излучения
3-h. Вид модуляции
3-i. Мощность передатчика, мВт
3-j. Порог чувствительности при BER 10-3, дБм
3-k. Порог чувствительности при BER 10-6, дБм
3-l. Отношение сигнал/шум, дБ
4.Характеристики антенн
РРС-1
РРС-2
4-a. Производитель
4-b. Модель
4-c. Высота подвеса антенны над уровнем земли, м
основной
резервный
4-d. Азимут максимального излучения, град
4-e. Коэффициент усиления антенны, дБи
основной
резервный
4-f. Потери в элементах АФУ(АВТ), дБ
4-g. Поляризация
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- РВ
Анкета на радиовещательный передатчик
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-e. Дом\Строение
1-b. Район установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-c. Населенный пункт
В.Д.
1-d. Улица
2.Технические данные
2-a. Производитель
2-f. Система
2-b. Модель
2-g. Программа вещания
2-c. Серийный номер
2-h. Девиация, кГц
2-d.Мощность, Вт
2-i. Класс излучения
2-e. Несущая частота, МГц
3.Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-а. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-g Коэффициент потерь в АФУ, дБ
3-с. Высота подвеса, м
3-h. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-1.Отметка земли  над уровнем моря, м
3-е. Ширина ДН, град.
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешение на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- ТВ
Анкета на телевизионный передатчик
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-e. Дом\Строение
1-b. Район установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-c. Населенный пункт
В.Д.
1-d. Улица
2.Технические данные
2-a. Производитель
2-g. Несущая частота (видео), МГц
2-b. Модель
2-h. Несущая частота (звук), МГц
2-c. Серийный номер
2-i. Номер канала
2-d.Мощность (видео), Вт
2-j. Программа вещания
2-e. Мощность (звук), Вт
2-k. Система цветного вещания
2-f. Класс излучения
2-l. СНЧ, кГц
3. Характеристики антенны
3-a. Производитель
3-f. Коэффициент усиления, дБи
3-b. Модель
3-g. Коэффициент потерь в фидере, дБ
3-c. Высота подвеса, м
3-h. Поляризация
3-d. Азимут максимального излучения, град.
3-l. Отметка земли над уровнем моря, м
3-e. Ширина ДН, град.
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в
горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1-СБР
Анкета на радиоэлектронное средство системы беспроводной
радиосвязи (WLL)
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-h. Вид модуляции
1-b. Район установки
1-i. Избирательность по соседнему каналу, Дб
1-c. Населенный пункт
1-j. Избирательность интермодуляционная, Дб
1-d. Улица
1-k. Класс излучения
1-e. Дом\Строение
1-l. Общее количество секторов
1-f. Стандарт связи
1-m. Частотный план по стандарту Wi-Fi
1-g. Географические координаты
С.Ш.
В.Д.
2.Технические данные
2-a. Номер сектора
2-b. Производитель антенны
2-c. Модель антенны
2-d. Коэффициент усиления, дБи
2-e. Азимут макс. Излучения, град
2-f. Высота подвеса, м
2-g. Угол места, град
2-h. Потери в АФУ(АВТ), дБ
2-i. Поляризация
Номер сектора
2-j. Производитель оборудования
2-k. Модель оборудования
2-l. Производитель приемника
2-m. Модель приемника
2-n. Серийный номер
2-o. Чувствительность
приемника, мкВ
2-p. Мощность перед. (на сектор), Вт
Номер сектора
2-q. Частота приема (мин.граница), МГц
2-r. Частота приема (макс.граница), МГц
2-s. Частота передачи (мин.граница), МГц
2-t. Частота передачи (макс.граница), МГц
2-u. Несущая частота приема, МГц
2-v. Несущая частота передачи, МГц
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в
горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Форма 1- ЗССС
Анкета на земную станцию спутниковой станции
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование заявителя
РНН
ОКПО
БИН/ИНН
Контактное лицо
Телефон
e-mail
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1.Общие данные
1-a. Область установки
1-f. Географические координаты
С.Ш.
1-b. Район установки
В.Д
1-c. Населенный пункт
1-g. Назначение
1-d. Улица
1-h. Вид доступа
1-e. Дом\Строение
2.Технические данные передатчика
2-a. Производитель
2-f. Полоса (номиналы) частот на передачу, МГц
2-b. Модель
2-c. Серийный номер
2-g. Вид модуляции
2-d. Класс излучения
2-h. Скорость передачи данных, Мбит/с
2-e. Мощность, Вт
2.Технические данные приемника
3-a. Чувствительность, dBm/мкВ
3-c. Полоса (номиналы) частот на прием, МГц
3-b. Шумовая температура
приемной системы, 0К
3-d. Отношение сигнал/шум (C/N) dB
4. Характеристики антенны
4-a. Производитель
4-g. Поляризация на прием
4-b. Модель
4-h. Поляризация на передачу
4-c. Диаметр, м
4-i. Коэффициент усиления на прием, дБи
4-d. Высота подвеса антенны над
4-j. Коэффициент усиления на передачу, дБи
уровнем земли, м
4-k. Ширина ДН, град.
4-e. Угол места, град.
4-l. Характеристика боковых лепестков
4-f. Азимут максимального излучения, град

2. Бойлық сипаттамасы
РРС-1
РРС-2
2-a. Орнатылатын облыс
2-b. Орнатылатын аудан
2-c. Елді мекен
2-d. Көше
2-e. Үй\Құрылыс
2-f. Географиялық координаты, (С.Ұ.)
2-g. Географиялық координаты, (Ш.Б.)
3. Қабылдап-таратқыштың техникалық деректері
РРС-1
РРС-2
3-a. Өндіруші
3-b. Моделі
3-c. Антеннаның диаметрі
3-d. Сериялық нөмірі
негізгі
резервтік
3-e. Тарату жиілігі, МГц
3-f. Қабылдау жиілігі, МГц
3-g. Сәуле шығару класы
3-h. Модуляция түрі
3-i. Таратқыш қуаты, мВт
3-j. BER 10-3 кезінде сезгіштік жиегі, дБм
3-k. BER 10-6 кезінде сезгіштік жиегі, дБм
3-l. Шуыл/дабылы қатынасы, дБ
4. Антенна сипаттамасы
РРС-1
РРС-2
4-a. Өндіруші
4-b. Моделі
4-c. Жер деңгейінен жоғары антенна аспасының биіктігі, м
негізгі
резервтік
4-d. Ең жоғарғы сәуле шығару азимуты, град
4-e. Антеннаны күшейту коэффициенті, дБи
негізгі
резервтік
4-f. АФҚ (АВТ)-дағы элементті шығындар, дБ
4-g. Полярлылық
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
8-қосымша
1-РТ нысаны
Радиохабар таратқышқа сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-e. Үй\Құрылыс
1-b. Орнатылатын аудан
1-f. Географиялық координаттар
С.Ұ.
1-c. Елді мекен
Ш.Б.
1-d. Көше
2. Техникалық деректер
2-a. Өндіруші
2-f. Жүйе
2-b. Моделі
2-g. Хабар тарату бағдарламасы
2-c. Сериялық нөмірі
2-h. Девиация, кГц
2-d. Қуаты, Вт
2-i. Сәуле шығару класы
2-e. Жиілік, МГц
3. Антенна сипаттамасы
3-a. Өндіруші
3-f. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-g. АФҚ шығындар коэффициенті, дБ
3-c. Аспаның биіктігі, м
3-h. Полярлығы
3-d. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град.
3-l. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
3-e. БД-ның ені, град.
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
9-қосымша
1-ТТ нысан
Телевизиялық таратқышқа сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-e. Үй\Құрылыс
1-b. Орнатылатын аудан
1-f. Географиялық координаттар
С.Ұ.
1-c. Елді мекен
Ш.Б.
1-d. Көше
2. Техникалық деректер
2-a. Өндіруші
2-f. Жүйе
2-b. Моделі
2-g. Хабар тарату бағдарламасы
2-c. Сериялық нөмірі
2-h. Девиация, кГц
2-d. Қуаты, Вт
2-i. Сәуле шығару класы
2-e. Жиілік, МГц
3. Антенна сипаттамасы
3-a. Өндіруші
3-f. Күшейту коэффициенті, дБи
3-b. Моделі
3-g. АФҚ шығындар коэффициенті, дБ
3-c. Аспаның биіктігі, м
3-h. Полярлығы
3-d. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град.
3-l. Жердің теңіз деңгейінен жоғары белгісі, м
3-e. БД-ның ені, град.
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
10-қосымша
1-СРЖ нысаны
Сымсыз радиобайланыс жүйесінің радиоэлектрондық құралдарына сауалнама (WLL)
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-h. Модуляция түрі
1-b. Орнатылатын аудан
1-i. Көрші арна бойынша таңдау, дБ
1-c. Елді мекен
1-j. Интермодуляциялық таңдау, дБ
1-d. Көше
1-k. Сәуле шығару класы
1-e. Үй\Құрылыс
1-l. Секторлардың жалпы саны
1-f. Байланыс стандарты
1-m. Wi-Fi стандарты бойынша жиілік жоспары
1-g. Географиялық координаттары
С.Ұ.
Ш.Б.
2. Техникалық деректер
2-a. Сектор нөмірі
2-b. Антенна өндіруші
2-c. Антенна моделі
2-d. Күшейту коэффициенті, дБи
2-e. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град
2-f. Аспаның биіктігі, м
2-g. Орынның бұрышы, град
2-h. АФҚ (АВТ)–дағы шығындар,дБ
2-i. Полярлығы
Сектор нөмірі
2-j. Құрал-жабдық өндіруші
2-k. Құрал-жабдық моделі
2-l. Қабылдағышты өндіруші
2-m. Қабылдағыштың моделі
2-n. Сериялық нөмірі
2-o. Қабылдағыштың сезгіштігі, мкВ
2-p. Таратқыштың қуаты (секторға), Вт
Сектор нөмірі
2-q. Қабылдау жиілігі (ең аз шектеу), МГц
2-r. Қабылдау жиілігі (ең жоғары шектеу), МГц
2-s. Тарату жиілігі (ең аз шектеу), МГц
2-t. Тарату жиілігі (ең жоғары шектеу), МГц
2-u. Қабылдаудың жеткізуші жиілігі, МГц
2-v. Таратудың жеткізуші жиілігі, МГц
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
11-қосымша
1-ЖСЖ нысаны
Жерсеріктік станцияның жердегі станциясына сауалнама
I ТАРАУ – ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
СТН
КҰЖЖ
БСН/ЖСН
Байланыс жасайтын тұлға
Телефон
e-mail
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жалпы деректер
1-a. Орнатылатын облыс
1-f. Географиялық координаты
С.Ұ.
1-b. Орнатылатын аудан
Ш.Б.
1-c. Елді мекен
1-g. Мақсаты
1-d. Көше
1-h. Рұқсат түрі
1-e. Үй\Құрылыс
2.Таратушының техникалық деректері
2-a. Өндіруші
2-f. Таратуға арналған жиілік белдеуі (номиналы), МГц
2-b. Моделі
2-c. Сериялық нөмірі
2-g. Модуляция түрі
2-d. Сәуле шығару класы
2-h. Деректер тарату жылдамдығы, Мбит/с
2-e. Қуаты, Вт
3. Қабылдағыштың техникалық деректері
3-a. Сезгіштігі, dBm/мкВ
3-c.Қабылдауға арналған жиілік белдеуі (номиналы), МГц
3-b. Қабылдау жүйесінің шуыл температурасы, 0К
3-d. Шуыл/сигнал қатынасы (C/N), dB
4. Антенна сипаттамасы
4-a. Өндіруші
4-g. Қабылдауға арналған поляризация
4-b. Моделі
4-h. Таратуға арналған поляризация
4-c. Диаметрі, м
4-i. Қабылдауды күшейту коэффициенті, дБи
4-d. Жер беті деңгейінен жоғары
4-j. Таратуды күшейту коэффициенті, дБи
антенна аспасының биіктігі, м
4-k. БД ені, град
4-e. Орынның бұрышы, град
4-l. Қапталдағы ебелектер сипаттамасы
4-f. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град

5. Данные по ИСЗ
5-a. ИСЗ
5-b. Точка стояния
5-с. Название луча
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в
горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и
соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ ДЛЯ СУДОВЫХ ЛИЦЕНЗИЙ
( для работы судовых станций в УКВ и КВ и KU-диапазонах )
название судна _____________________
владелец: _______________________________________
Наименование
Тип РЭС
Заводской номер
Мощность, Вт
Класс излучения
Полосы частот(условное обозначение)
Основное радиооборудование
Аварийное радиооборудование
Радиооборудование спасательных средств
Радиолокационное оборудование
Средства спутниковой связи
Руководитель ____________   ______________________
МП            (подпись)    (фамилия, имя,  отчество)              «____» __________________20___ г.
Приложение 13
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
радиочастотного спектра
Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которая доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1152
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств» (далее – государственная услуга) оказывается Инспекциями связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Инспекция) и Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет). Адреса Инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

5. ЖЖС бойынша деректер
5-a. ЖЖС
5-b. Тұрақ нүктесі
5-с. Сәуленің атауы
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
12-қосымша
Кеме лицензиялары үшін техникалық деректер
(кеме станцияларының УҚТ, ҚТ KU-диапазондарында жұмыс істеу үшін)
кеме атауы _____________________
иесі: _______________________________________
Атауы
РЭҚ түрі
Зауыттық нөмірі
Қуат, Вт
Сәуле шығару класы
Жиілік белдеулері (шартты белгілері)
Негізгі радиожабдықтар
Авариялық радиожабдықтар
Құтқару құралдарының радиожабдықтары
Радиолокациялық жабдықтар
Жерсеріктік байланыс құралдары
Басшы ______________________ __________________________________
(қолы)               (тегі, аты, әкесінің аты)
МО
«____» __________________ 20___ ж.
«Қазақстан Республикасының радиожиілік
спектрін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
13-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативті мәні
Кейінгі жылғы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есепті жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызмет көрсетудің жағдайы, % (үлес)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету сапасы үдерісіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
3.2. Электронды форматта қолжетімді ақпараттың қызметтері, % (үлес)
4. Шағым беру үдерісі
4.1. Шағым берудің қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылар, % (үлес)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1152 қаулысымен
бекітілген
«Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің байланыс және ақпараттандыру инспекцияларымен (бұдан әрі – Инспекция) және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитетімен (бұдан әрі – Комитет) көрсетіледі. Инспекциялардың мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 3) пункта 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1641 «Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения».
4. Стандарт государственной услуги размещается на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz., а также на информационных стендах, установленных в Инспекциях.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, оформленного в соответствии с приложениями 2313 к настоящему стандарту, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или в электронном виде через интернет портал www.elicense.kz в разделе «Эксплуатация РЭС и ВЧУ».
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, – 16 календарных дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) – не более 16 календарных дней;
в) подачи электронного запроса для получения государственной услуги – 16 календарных дней;;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при сдаче необходимых документов (при регистрации), формировании электронного запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) в Инспекциях ежедневно, в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни суббота, воскресенье;
2) на портале www.elicense.kz – круглосуточно.
При оказании государственной услуги отсутствуют предварительная запись, а также ускоренное обслуживание.
10. Здания Инспекций оборудованы:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 9-бабы 2-тармағының 3) тармақшасының және «Жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) иелiкке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды тiркеу және пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгiн есептеудi жүргiзу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1641 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты: www.mtс.gov.kz интернет ресурсына, сондай-ақ инспекцияларда орнатылған ақпараттық стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі осы cтандартқа 23, 13-қосымшаларға сәйкес ресімделген РЭҚ және ЖЖҚ - пайдалануға рұқсат беру, не мемлекеттік қызметті ұсынудан қағаз тасығышта немесе электронды түрде www.elicense.kz интернет порталының «РЭҚ және ЖЖҚ-ны пайдалану» бөлімі арқылы дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
а) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағындағы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 16 күнтізбелік күн;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру (тіркеу сәтінен бастап) – 16 күнтізбелік күннен аспайды;
в) мемлекеттік қызметті алу үшін электрондық сұрау салуды берген сәттен бастап – 16 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырған (тіркеген) кезде электрондық сұрау салуды қалыптастырған өтініш беруші берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің ең ұзақ рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) инспекцияларда күн сайын, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі;
2) www. elicense.kz порталында - тәулік бойы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алдын ала жазылу, сондай-ақ жеделдетілген қызмет көрсету болмайды.
10. Инспекция ғимараттары:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есікпен;

2) информационными стендами в местах приема документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца, оформленное в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту;
2) анкету на радиоэлектронные средства (далее – РЭС) установленного образца на соответствующий вид радиосвязи, оформленную в соответствии с приложениями 56789101112 к настоящему стандарту, высокочастотные устройства (далее – ВЧУ) по форме, согласно приложению 13 к настоящему стандарту;
3) копию санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС, согласованного с государственным органом санитарно-эпидемиологической службы (в случае, если предусмотрено оформление санитарно-эпидемиологического заключения на РЭС);
4) копию разрешения на использование радиочастотного спектра (далее – РЧС) (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование РЧС, если разрешение на использование РЧС получено в электронном виде (посредством интернет ресурса www.elicense.kz), данный документ не требуется);
5) копию заключения электромагнитной совместимости (далее – ЭМС) (в случае, если предусмотрено получение заключения ЭМС);
6) копию свидетельства о государственной регистрации РЭС и ВЧУ (в случае, если свидетельство о государственной регистрации РЭС и ВЧУ получено в формате электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (посредством интернет ресурса www.elicense.kz), данный документ не требуется).
12. Бланки заявлений и образец их заполнения размещаются на специальном информационном стенде в Инспекциях и на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, предъявляются в канцелярию Инспекций по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту либо на интернет-ресурсе: www.elicense.kz.
14. После представления документов получателю государственной услуги выдается расписка об их приеме с указанием входящего номера, даты.
В случае подачи документов через интернет-ресурс: www.elicense.kz, получатель государственной услуги уведомляется в электронной форме.
15. Выдача разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ получателю государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии Инспекций на основании расписки о приеме соответствующих документов на интернет-ресурсе: www.elicense.kz получатель государственной услуги уведомляется в электронной форме, с указанием даты получения государственной услуги.

2) құжаттарды қабылдау орындарының ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес ресімделген, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) осы стандартқа 56789101112-қосымшаларына сәйкес радиобайланыстың тиісті нысаны белгіленген үлгідегі рәсімделген радиоэлектрондық құралдарға (бұдан әрі – РЭҚ), осы стандарттың 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рәсімделген жоғары жиілікті құрылғылар (бұдан әрі – ЖЖҚ) сауалнамасы;
3) мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органымен келісілген РЭҚ санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының көшірмесі (егер РЭҚ-қа санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысы ресімдеу көзделген болса);
4) Радиожиілік спектрін (бұдан әрі – РЖС) пайдалануға рұқсаттың көшірмесі (егер РЖС пайдалануға рұқсатты ресімдеу көзделген жағдайда, ал егер РЖС пайдалану үшін рұқсат электронды түрде (www.elicense.kz интернет ресурсы арқылы) алынған болса аталған құжатты ұсыну талап етілмейді);
5) Электромагниттік үйлесімділік (бұдан әрі – ЭМҮ) қорытындысының көшірмесі (егер ЭМҮ қорытындысын алу көзделген жағдайда);
6) РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (егер РЭҚ және ЖЖҚ мемлекеттік тіркеу туралы куәлік электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат форматында (www.elicense.kz интернет ресурсы арқылы) алынған болса аталған құжатты ұсыну талап етілмейді).
12. Құжаттардың үлгілері Комитетте арнайы ақпараттық стенділерде және www.elicense.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Инспекциялардың кеңсесіне не болмаса www.elicense.kz интернет-ресурсына ұсынылады.
14. Құжаттарды қабылдау кезінде Инспекция кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға өтініштің кіріс нөмірі мен қабылданған күні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді, сондай-ақ, www.elicense.kz ақпараттық жүйесінің интернет ресурсы арқылы қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға электрондық нысанда хабарламаны алады.
15. РЭҚ және ЖЖҚ-ны пайдалану рұқсатты мемлекеттік қызметті алушыға беруді тиісті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхаттың негізінде Инспекция кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады, www.elicense.kz интернет-ресурсы арқылы қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген хабарлама алады.

16. При неправильно оформленной заявке, предусмотренный пунктом 11 настоящего стандарта, Инспекция письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
3. Принципы работы
17. Инспекции в своей деятельности руководствуются принципами вежливости, предоставления полной и исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 14 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Инспекций, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждается приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Начальники Инспекций разъясняют порядок обжалования на действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы. Юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты Инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Председателя Комитета в письменном виде по почте или нарочно в канцелярию Комитета по адресу: город Астана, Есильский район, «Дом министерств», улица Орынбор, 8, телефон приемной Председателя Комитета: 8 (7172) 74-03-24 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz..
График работы канцелярии Комитета ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
22. Жалоба по вопросам некорректного обслуживания при оказании государственной услуги получателем государственной услуги подается в Комитет по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, 8, «Дом министерств», 14 подъезд, кабинет № 767, телефон (87172) 74-03-24 либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно, в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген өтінім дұрыс рәсімделмеген жағдайда, Инспекция мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды тапсырған сәттен бастап, екі күндік мерзімнен аспайтын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жазбаша береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Инспекциялар қызметті мемлекеттік қызметті алушыларға әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну, тұтынушы құжаттардың мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 14-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
20. Инспекция басшылары уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді. Инспекциялардың заңды мекенжайлары, телефондары, электрондық пошталары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе Астана қаласы, Есiл ауданы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, № 8 үй мекенжайы бойынша қолма-қол беріледі, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: 8(7172) 74-03-24, не электрондық түрде - kanc@mtc.gov.kz мекенжайына.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
22. Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде дұрыс қызмет көрсетпеу мәселелері бойынша шағым тұтынушылармен Комитетке: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-ші үй, Министрліктер үйі әкімшілік ғимараты, 14-кіреберіс, № 767 кабинет, мекенжайы бойынша қолма-қол беріледі, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-03-24, не электрондық түрде – kanc@mtc.gov.kz мекенжайына.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9.00-ден бастап сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

8 (7182) 323549, 327280, 540338 pavlodar@mtc. gov.kz
140000, г.Павлодар, ул. Ак. Сатпаева, 50
7
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Костанайской области
8 (7142) 535185, 535074, 503026 kostanay@mtc. gov.kz
110000, г.Костанай, ул.Темирбаева, 14, кв. 58-59
8
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Кызылординской области
8 (72422) 70953,78853, 77548 kyzylorda@mtc. gov.kz
120000, г.Кызылорда, ул. Казантаева, 8, кв. 3
9
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Жамбылской области
8 (7262) 450960, 434224 zhambyl@mtc. gov.kz
080000, г.Тараз, ул. Казыбек би, 138
10
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Мангыстауской области
8 (7292) 313344, 429911 mangistau@mtc. gov.kz
130000, г.Актау, м-н 9, 18, кв. 91-92
11
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области
8 (7112) 503877, 244974, 513865 zko@mtc.gov.kz
090000, г.Уральск, пр. Евразии, 100
12
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области
8 (7252) 540100, 534952, 211391 uko@mtc.gov.kz
160000, г.Шымкент, пр. Таукехана, 35
13
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области
8 (7152) 490080, 50-00-29
sko@mtc.gov.kz
150000, г.Петропаловск, ул. Жумабаева, 109, 7 этаж
14
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области
8 (7232) 269105, 252784 vko@mtc.gov.kz
070000, г.Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19
8 (7222) 560499
071400, г.Семипалатинск ул. Дулатова, 145/107
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Бланк территориального подразделения уполномоченного органа
РАЗРЕШЕНИЕ
Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств
№ Э–ААА/ВВВВВВ*
Владелец
Вид связи
Тип радиоэлектронного средства (далее – РЭС)
Заводской номер РЭС
Частота (ы) приема, МГц
Частота (ы) передачи, МГц
Область
Мощность, Вт
Район
Расписание работы**
(для ДСВ и КВ)
Пункт
Место установки
Координаты**
(для ДСВ и КВ)
Класс излучения
Программа вещания**
(для РВ и ТВ)
Диаметр антенны** (для земной станции спутниковой связи
Номер канала** (для ТВ)
Позывной** (для КВ, УКВ)
Дата выдачи:
Срок действия:
Примечание. Технические параметры, не указанные в разрешении, должны полностью соответствовать анкете на данную РЭС и разрешению на использование РЧС. В случае изменения любых параметров, требуется обязательная перерегистрация в соответствующих территориальных подразделения уполномоченного органа.
Начальник ____________________________________
М.П.               (подпись)
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС;
** – данные позиции заполняются только для указанных в скобках видов связи.
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатации РЭС
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

8 (7182) 323549, 327280, 540338
pavlodar.@mtc.gov.kz
140000, Павлодар қаласы, Сәтпаев көшесі, 50
7
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қостанай облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7142) 535185, 535074, 503026
kostanay@mtc.gov.kz
110000, Қостанай қаласы, Темірбаев көшесі, 14, 58-59-пәтерлер
8
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қызылорда облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (72422) 70953, 78853 ф, 77548
kyzylorda@mtc.gov.kz
120000, Қызылорда қаласы, Қазантаев көшесі, 8 үй, 3-пәтер
9
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Жамбыл облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7262) 450960, 434224
zhambyl@mtc.gov.kz
080012, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 138
10
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7292) 313344, 429911
mangistau@mtc.gov.kz
130000, Ақтау қаласы, 9 шағын ауд., 18-үй, 91-92-пәтер
11
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7112) 503877, 244974, 513865
zko@mtc.gov.kz
090000, Орал қаласы, Еуразия даң., 100
12
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7252) 540100, 534952, 211391
uko@mtc.gov.kz
160000, Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 35
13
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7152) 490080, 50-00-29
sko@mtc.gov.kz
150000, Петропавл қаласы, М. Жұмабаев көшесі, 109, 7-қабат
14
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7232) 269105, 252784 ф
vko@mtc.gov.kz
070000, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19
8 (7222) 560499
071400, Семей қаласы, Дулатов көшесі, 145/107
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Уәкілетті орган аумақтық бөлімшесінің бланкісі
№ Э-ААА/ВВВВВВ* РЭҚ пайдалану құқығына
РҰҚСАТ
Иеленуші
Байланыс түрі
Радиоэлектрондық құралдың (бұдан әрі – РЭҚ) үлгісі
РЭҚ зауыттық нөмірі
Қабылдау жиілігі (-тері), МГц
Тарату жиілігі (-тері), МГц
Облыс
Қуаты, Вт
Аудан
Жұмыс кестесі** (ҰҚТ және ҚТ үшін)
Пункт
Орнатылған жері
Координаттары** (ДҰҚ және ҰТ үшін)
Сәуле шығару класы
Хабар тарату бағдарламасы** (РТ және ТВ үшін)
Антенна диаметрі** (Жерсеріктік байланыстың жердегі станциялары үшін)
Арна нөмірі** (ТВ үшін)
Шақыру** (ҚТ, ҰҚТ үшін)
Берілген күні:
Қолданылу мерзімі:
Ескертпе. Рұқсатта көрсетілмеген техникалық өлшемдер РЭҚ деректеріне және РЭҚ пайдалануға рұқсатта сауалнамаға толығымен сәйкес келуі керек. Кез келген параметрлер өзгертілген жағдайда, уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерінде міндетті түрде қайта тіркеу талап етіледі.
Бастық                                 М.О.
______________________________             __________________________
(қолы)
* - ААА – Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды;
ВВВВВВ – РЭҚ пайдалануға рұқсаттың реттік нөмірі;
** - аталған позициялар жақшада көрсетілген байланыс түрлері үшін ғана толтырылады.
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсаттың келесі жағы
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаты ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ  пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі мына уақытқа дейін ұзартылған:
Срок действия Разрешения продлен:
20___ ж. / г. «__» _________ дейін / до _______ М.О. / М.П.                                               (қолы / подпись)
20___ ж. / г. «__» _________ дейін / до _______ М.О. / М.П.                                              (қолы / подпись)
20___ ж. / г. «__» _________ дейін / до _______ М.О. / М.П.                                              (қолы / подпись)
20___ ж. / г. «__» _________ дейін / до _______ М.О. / М.П.                                              (қолы / подпись)
20___ ж. / г. «__» _________ дейін / до _______ М.О. / М.П.                                               (қолы / подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Разрешение на право эксплуатации подвижного радиоэлектронного
средства
__________________________________________________________
территориальное подразделение уполномоченного органа
_____________________________  Тип и государственный № автомобиля:
___________________________________
РАЗРЕШЕНИЕ № СПС/ТР–AAA/BBBBBB*   Частоты приема, МГц:_______________
Частоты передачи, МГц:_____________
На право эксплуатации подвижного  Позывной: _____ Мощность, Вт ______
радиоэлектронного средства, на
территории г. __________________  Дата выдачи: ___ Срок действия: ___
и/или _______________ области
Вид радиосвязи: ________________  Примечание: Разрешение должно
храниться вместе с радиостанцией
Оператор: _______________________ и предъявляться по требованию
Владелец: _______________________ должностных лиц МСИ РК и МВД РК.
Тип РЭС: ________________________ Начальник _________________________
Заводской номер _________________
______________
М.П. (подпись)
Примечание:
* – ААА – код административно–территориального деления Республики Казахстан
ВВВВВВ – порядковый номер разрешения на эксплуатацию РЭС (подвижной РЭС).
Оборотная сторона разрешения на право эксплуатацию РЭС
Условия действия Разрешения:

1. РЭҚ пайдалануға рұқсат келесі жылдың 25 наурызына дейін беріледі.
2. РЭҚ (ЖЖҚ) пайдалануға рұқсаты ұзарту жыл сайын 25 наурызға дейін олардың орнатылған орны бойынша жүргізіледі.
3. Техникалық параметрлер, РЭҚ орнатылған орны өзгертілген жағдайда, РЭҚ иесіне заңнамада белгіленген тәртіппен РЭҚ пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеуі қажет.
4. РЭҚ барлық параметрлері Қазақстан Республикасының белгіленген нормалары мен стандарттарына сәйкес келуі қажет.
Условия действия Разрешения:
1. Разрешение на эксплуатацию РЭС выдается до 25 марта следующего года.
2. Продление разрешения на эксплуатацию осуществляется ежегодно по месту установки РЭС (ВЧУ) до 25 марта.
3. В случае изменения технических параметров, места установки РЭС, владельцу РЭС необходимо переоформить разрешение на эксплуатацию РЭС в установленном порядке.
4. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Рұқсаттың мерзімі ұзартылды:
Срок действия Разрешения продлен:
20__ ж./г. «___» __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20__ ж./г. «___» __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20__ ж./г. «___» __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20__ ж./г. «___» __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
20__ ж./г. «___» __________________ дейін/до ____________ М.О./М.П.
(қолы/подпись)
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Жылжымалы радиостанцияны пайдалану құқығына
РҰҚСАТ
_____________________________________________________________________
уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
автокөлік үлгісі және
мемлекеттік №:
_____________________________________ _______________________________
Қабылдау жиілігі, МГц:
РҰҚСАТ № СПС/ТР-AAA/BBBBBB*           _______________________________
__________________ қаласы және/немесе Тарату жиілігі, МГц: __________
___________ облыс аумағында жылжымалы
радиостанцияны пайдалану құқығына     Шақыру: _____________ Қуаты, Вт
Радиобайланыс түрі:
_____________________________________ Берілген күні: ________________
Қолданылу мерзімі:
Оператор:
Иеленуші: ___________________________ Ескертпе: Рұқсат
радиостанциямен бірге сақталуы
РЭҚ үлгісі: _________________________ керек және ҚР БАМ және ҚР ІІМ
лауазымды тұлғаларының талабы
бойынша ұсынылуы қажет.
Зауыттық нөмірі:                      Бастық ________________________
_____________________________________ _______________________________
(қолы)        МО
_____________________________________________________________________
Ескертпе:
* - ААА - Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық бөлу коды;
ВВВВВВ - РЭҚ (жылжымалы радиостанцияны) пайдалануға рұқсаттаманың реттік нөмірі.
РЭҚ пайдалануға рұқсаттың келесі беті
Рұқсаттың қолданылу талаптары:

3-b. Шумовая температура приемной системы, 0К
3-d. Отношение сигнал/шум (C/N) dB
4.Характеристики антенны
4-a. Производитель
4-g. Поляризация на прием
4-b. Модель
4-h. Поляризация на передачу
4-с. Диаметр, м
4-i. Коэффициент усиления на прием, дБи
4-d. Высота подвеса антенны над уровнем земли,м
4-j. Коэффициент усиления на передачу, дБи
4-е. Угол места, град.
4-k.Ширина ДН, град.
4-1. Характеристика боковых лепестков
4-f. Азимут максимального излучения, град.
5. Данные по ИСЗ
5-a. ИСЗ
5-b. Точка стояния
5-с. Название луча
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на использование РЧС
Номер сертификата
Дата выдачи разрешения
Дата выдачи сертификата
Срок действия разрешения
Кем выдан сертификат
Приложение: Нормированные диаграммы направленности антенны в горизонтальной/вертикальной плоскостях в формате Planet, нормированная АЧХ приемопередатчика, сетка частот.
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
ФИО
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Тел.
Приложение 13
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Форма 1–ВЧ
Анкета – разрешение на высокочастотное устройство
РАЗДЕЛ I – ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
Ф.И.О и должность первого руководителя
Ф.И.О и должность технического руководителя
РАЗДЕЛ II – ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные высокочастотного устройства (далее – ВЧУ)
1–a. Тип
1–b. Заводской номер
1–с. Максимальная выходная мощность, кВт
1–d. Диапазон частот, кГц
1–е. Желательная рабочая полоса частот (только для промышленных высокочастотных (далее – ВЧ) генераторов)
1– f. Назначение (только для промышленных ВЧ генераторов)
1–g. Наличие средств защиты от излучения помех (перечислить имеющиеся средства защиты)
1–h. Завод изготовитель и дата выпуска
2. Приложения
2–a. Ходатайство организации, устанавливающей ВЧУ
2–b. Принципиальная схема со спецификацией (только на нетиповые ВЧ генераторы)
2–c. Справка из энергосбыта о согласии на подключение установки к энергосети (только для промышленных ВЧ генераторов)
РАЗДЕЛ III – ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на приобретение и установку, дата выдачи
Согласование
Номер сертификата, дата выдачи. Орган сертификации
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют действительности
Ф.И.О.
Подпись
М.П.
Должность
Дата
Телефон
РАЗДЕЛ IV – РАЗРЕШЕНИЕ ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ
Разрешается работа ВЧУ в полосе частот от _____________ кГц до ___________ кГц при условии соответствия нормам на предельно допустимые индустриальные радиопомехи.
Срок действия разрешения до «______» _________________ 20____ года
Руководитель территориального подразделения _________
(подпись)
М.П.
Приложение 14
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на эксплуатацию
радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

3-b. Қабылдау жүйесінің шуыл температурасы, 0К
3-d. Шуыл/сигнал қатынасы (C/N), dB
4. Антенна сипаттамасы
4-a. Өндіруші
4-g. Қабылдауға арналған поляризация
4-b. Моделі
4-h. Таратуға арналған поляризация
4-c. Диаметрі, м
4-i. Қабылдауды күшейту коэффициенті, дБи
4-d. Жер беті деңгейінен жоғары
4-j. Таратуды күшейту коэффициенті, дБи
антенна аспасының биіктігі, м
4-k. БД ені, град
4-e. Орынның бұрышы, град
4-l. Қапталдағы ебелектер сипаттамасы
4-f. Ең жоғары сәуле шығару азимуты, град
5. ЖЖС бойынша деректер
5-a. ЖЖС
5-b. Тұрақ нүктесі
5-с. Сәуленің атауы
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
РЖС пайдалануға рұқсаттың нөмірі
Сертификат нөмірі
Рұқсат берілген күн
Сертификат берілген күн
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі
Сертификатты кім берген
Қосымша: Planet форматында антенналарды көлденең/тігінен жазықтықтағы бағыттылығының нормаланған диаграммасы, қабылдап-таратқыштың нормаланған АЖС, жиіліктер торы.
Осы сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сәйкес екенін куәландырамын
ТАӘ
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Тел.
«Радиоэлектрондық құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
13-қосымша
Жоғары жиілікті құрылғыға сауалнама-рұқсат
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекенжайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ – ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Жоғары жиіліктік құрылғының (бұдан әрі – ЖЖҚ) техникалық деректері
1-a. Үлгісі
1-b. Зауыттық нөмірі
1-с. Ең жоғары шығару қуаты, кВт
1-d. Жиілік ауқымы, кГц
1-е. Қалаулы жиілік жұмыс белдеуі (өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін ғана)
1- f. Тағайындау (тек өндірістік ЖЖ генераторлар үшін)
1-g. Кедергілердің сәуле шығаруынан қорғау құралдарының болуы (бар қорғау құралдарын санамалау)
1-h. Өндіруші зауыт және шығарылған күні
2. Қосымшалар
2-a. ЖЖҚ-ды орнататын ұйымның қолдаухаты
2-b. Ерекшеліктерімен принципиалды сызбасы (типтік емес ЖЖ генераторларына ғана)
2-c. Энергия желісіне орнатуды қосуға келісімі туралы энергожабдықтаудан анықтама (тек өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін)
III ТАРАУ – ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Сатып алуға және орнатуға рұқсаттама нөмірі, берілген күні
Келісу
Сертификат нөмірі, берілген күні. Сертификаттау органы.
Бұл анықтамадағы мәліметтер толық және дұрыс екендігін растаймын.
Т.А.Ә.
Қолы
М.О.
Лауазымы
Күні
Телефон
IV ТАРАУ – АУМАҚТЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ РҰҚСАТЫ
Шекті жол берілетін индустриялық радиокедергілер нормаларына сәйкес болған жағдайда _________________ кГц -тен ________________ кГц дейін жиілік белдеуінде ЖЖҚ жұмысына рұқсат етіледі.
Рұқсаттың жарамдылық мерзімі 20__ жылғы «___» _________________ дейін.
Аумақтық бөлімшенің басшысы                  М.О. ___________________
(қолы)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
14-қосымша
Кесте. Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативті мәні
Кейінгі жылғы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есепті жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4