Об утверждении состава Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 1491. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 1318
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.12.2014 № 1318.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года № 983 «О государственной молодежной премии «Дарын» Правительства Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый состав Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии «Дарын» Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1237 «Об утверждении состава Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии «Дарын» Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 22).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 1491
Состав
Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии
«Дарын» Правительства Республики Казахстан
Жумагулов
Бакытжан Турсынович
-
Министр образования и науки Республики Казахстан, председатель
Абенов
Мурат Абдуламитович
-
вице-министр образования и науки Республики Казахстан, заместитель председателя
Утешев
Нурлан Сулейменович
-
исполняющий обязанности председателя Комитета по делам молодежи Министерства образования и науки Республики Казахстан, секретарь
Секция «Театр и кино, литература, журналистика»
Мухамедиулы
Арыстанбек
-
ректор Государственного учреждения «Казахская национальная академия искусств имени Т.К. Жургенова» Министерства образования и науки Республики Казахстан, заслуженный деятель культуры Республики Казахстан, руководитель секции
Нуркалиев
Турсынбек Абдибаевич
-
главный балетмейстер Республиканского государственного казенного предприятия «Национальный театр оперы и балета имени Куляш Байсеитовой» Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Мейрамов
Тилектес Уахитович
-
профессор Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, народный артист Республики Казахстан, актер театра и кино
Ногербек
Бауыржан Рамазанович
-
заведующий кафедрой искусствоведения Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, киновед, историк и теоретик кино, кинокритик, педагог, профессор
Жүсіп
Нұртөре Байтілесұлы
-
директор – главный редактор газеты «Айқын» (по согласованию)
Секция «Спорт»
Турлыханов
Даулет Болатович
-
заслуженный тренер Республики Казахстан, член бюро «ФИЛА», руководитель секции (по согласованию)
Бектенова
Айгуль Бакытжановна
-
начальник управления зимних видов спорта Департамента спорта высших достижений и спортивного резерва Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Ибраев
Максут Сансызбаевич
-
старший тренер казахстанской футбольной команды «Байтерек», чемпион мира по кикбоксингу (2005 год) (по согласованию)
Омарова
Лейля Хакимовна
-
главный тренер по художественной гимнастике города Астаны, заслуженный тренер Республики Казахстан (по согласованию)
Сарсекбаев
Бакыт Абдырахманович
-

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 1491 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 1318 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.12.15 № 1318 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 тамыздағы № 983 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамы бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1237 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 22-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 1491 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын»
мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның
құрамы
Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі, төраға
Әбенов
Мұрат Абдуламитұлы
-
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым вице-министрі, төрағаның орынбасары
Өтешев
Нұрлан Сүлейменұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Жастар ісі комитеті төрағасының міндетін атқарушы, хатшы
«Театр және кино, әдебиет, журналистика» секциясы
Мұхамедиұлы
Арыстанбек
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Т. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы» мемлекеттік мекемесінің ректоры, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, секция жетекшісі
Нұрғалиев
Тұрсынбек Әбдібайұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің «Күләш Байсейітова атындағы Ұлттық опера және балет театры» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас балетмейстері
Мейрамов
Тілектес Уахитұлы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң профессоры, Қазақстан Республикасының халық әртісі, театр және кино актері
Нөгербек
Бауыржан Рамазанұлы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң өнертану кафедрасының меңгерушісі, кинотанушы, тарихшы және кино теоретигі, киносыншы, педагог, профессор
Жүсіп
Нұртөре Байтілесұлы
-
«Айқын» газетінің директоры – бас редакторы (келісім бойынша)
«Спорт» секциясы
Тұрлыханов
Дәулет Болатұлы
-
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы, «ФИЛА» бюросының мүшесі, секция жетекшісі (келісім бойынша)
Бектенова
Айгүл Бақытжанқызы
-
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Жоғары жетістіктер спорты және спорт резерві департаментінің қысқы спорт түрлері басқармасының бастығы
Ыбыраев
Мақсұт Сансызбайұлы
-
«Бәйтерек» Қазақстан футбол командасының аға жаттықтырушысы, кикбоксингтен әлем чемпионы (2005 жыл) (келісім бойынша)
Омарова
Лейля Хакімқызы
-
Астана қаласының көркем гимнастикадан бас жаттықтырушысы, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы (келісім бойынша)
Сәрсекбаев
Бақыт Әбдірахманұлы
-

заслуженный боксер Республики Казахстан, победитель Азиатских игр (город Доха, 2006 год), чемпион летних Олимпийских игр (город Пекин, 2008 год) (по согласованию)
Секция «Эстрада, классическая музыка, народное творчество»
Мусаходжаева
Айман Кожабековна
-
ректор Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, народная артистка Республики Казахстан, обладатель почетного звания «Артист мира», академик Международной академии творчества, профессор, руководитель секции
Байбосынов
Кайрат Аукенович
-
заведующий кафедрой традиционной музыки Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, профессор, народный артист Республики Казахстан, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Майгазиев
Сакен Кордабаевич
-
певец, участник группы «МузАРТ»
(по согласованию)
Албан
Нурлан
-
преподаватель кафедры актерского мастерства Республиканского государственного казенного предприятия «Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Ж. Елебекова» Министерства образования и науки Республики Казахстан, певец, лауреат молодежной премии «Жастар»
Силин
Михаил Анисимович
-
руководитель танцевальной труппы Государственного коммунального казенного предприятия «Дворец школьников» имени Махамбета Утемисова Управления образования города Астаны, заслуженный работник культуры Республики Казахстан, почетный работник образования Республики Казахстан
Секция «Дизайн и изобразительное искусство»
Мухамедиев
Коныр Абдильдаевич
-
председатель Совета художников Астаны, заслуженный деятель Республики Казахстан, член Союза художников Казахстана, руководитель секции (по согласованию)
Алтаев
Базарбай Еркебайевич
-
начальник управления историко-культурного наследия Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Асылханов
Ермек Сабырович
-
декан художественного факультета Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор педагогических наук, профессор
Ижанов
Байконур Ижанович
-
заведующий кафедрой живописи Государственного учреждения «Казахский национальный университет искусств» Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат педагогических наук
Оспанов
Айтуар Кенжегарович
-
член Союза архитекторов Казахстана, почетный архитектор Республики Казахстан, деятель культуры Республики Казахстан (по согласованию)
Секция «Наука и общественная деятельность»
Абдрайымова
Гульмира Сериковна
-
председатель совета молодых ученых при Фонде Первого Президента Республики Казахстан, заведующая кафедрой социологии и социальной работы Республиканского государственного казенного предприятия «Казахский национальный университет имени аль-Фараби» Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор социологических наук, профессор, руководитель секции
Аяган
Буркитбай Гелманович
-
директор Государственного учреждения «Институт истории государства» Министерства образования и науки Республики Казахстан
Маженов
Ринат Катиетолдаевич
-
исполнительный директор ассоциации стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак» (по согласованию)
Сыдыков
Нурлан Ерболатович
-
исполняющий обязанности исполнительного секретаря молодежного крыла «Жас Отан» народной демократической партии «Нур Отан» (по согласованию)

Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген боксшысы, Азия ойындарының чемпионы (2006 жыл, Доха қаласы), жазғы Олимпиада ойындарының чемпионы (2008 жыл, Пекин қаласы) (келісім бойынша)
«Эстрада, классикалық музыка, халық шығармашылығы» секциясы
Мұсаходжаева
Айман Қожабекқызы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң ректоры, Қазақстан Республикасының халық әртiсi, «Әлем әртiсi» құрметті атағының иегері, Халықаралық шығармашылық академиясының академигі, профессор, секция жетекшісі
Байбосынов
Қайрат Әукенұлы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң дәстүрлі ән кафедрасының меңгерушісі, профессор, Қазақстан Республикасының халық әртісі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Майғазиев
Сәкен Қордабайұлы
-
әнші, «МузАрт» тобының қатысушысы (келісім бойынша)
Албан
Нұрлан
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Ж. Елебеков атындағы республикалық эстрада-цирк колледжі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны актерлік шеберлік кафедрасының оқытушысы, әнші, «Жастар» жастар сыйлығының лауреаты
Силин
Михаил Анисимович
-
Астана қаласының білім басқармасы Махамбет Өтемісов атындағы «Оқушылар сарайы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны бишілер тобының жетекшісі, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, Қазақстан Республикасының құрметті білім қызметкері
«Дизайн және бейнелеу өнері» секциясы
Мұхамедиев
Қоңыр Әбділдәұлы
-
Астана Суретшілер кеңесінің төрағасы, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері, Қазақстан Суретшілер одағының мүшесі, секция жетекшісі (келісім бойынша)
Әлтаев
Базарбай Еркебайұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің тарихи-мәдени мұра басқармасының бастығы
Асылханов
Ермек Сабырұлы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң көркемөнер факультетінің деканы, педагогика ғылымдарының докторы, профессор
Ижанов
Байқоңыр Ижанұлы
-
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «Қазақ ұлттық өнер университеті» мемлекеттiк мекемесiнiң бейнелеу өнері кафедрасының меңгерушісі, педагогика ғылымдарының кандидаты
Оспанов
Айтуар Кенжеғараұлы
-
Қазақстан Сәулетшілер одағының мүшесі, Қазақстан Республикасының құрметті сәулетшісі, Қазақстан Республикасының мәдениет қайраткері (келісім бойынша)
«Ғылым және қоғамдық қызмет» секциясы
Әбдірайымова
Гүлмира Серікқызы
-
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Қорының жанындағы жас ғалымдар кеңесінің төрайымы, Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi «әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны әлеуметтану және әлеуметтік жұмыс кафедрасының меңгерушісі, әлеуметтану ғылымдарының докторы, профессор, секция жетекшісі
Аяған
Бүркітбай Ғелманұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Мемлекет тарихы институты» мемлекеттік мекемесінің директоры
Мәженов
Ринат Қатиетолдаұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттары қауымдастығының атқарушы директоры (келісім бойынша)
Сыдықов
Нұрлан Ерболатұлы
-
«Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясы «Жас Отан» жастар қанаты атқарушы хатшысының міндетін атқарушы (келісім бойынша)