О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 545 "Об утверждении Правил рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 1566. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 541
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.05.2014 № 541 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 545 «Об утверждении Правил рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 20, ст. 175) следующие изменения и дополнения:
в Правилах рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктами 50-1 и 61-1 следующего содержания:
«50-1. В стоимость БИП, предполагаемых к финансированию из средств правительственных внешних займов и софинансирования внешних займов из средств республиканского бюджета, включаются расходы на техническую помощь, товары, обучение, консультационные услуги по управлению, сопровождению, институциональному развитию, надзору за строительством проекта.»;
«61-1. Заключение экономической экспертизы ТЭО БИП, предполагаемых к финансированию из средств правительственных внешних займов и софинансирования внешних займов из средств республиканского бюджета, также содержит оценку расходов на техническую помощь, товары, обучение, консультационные услуги по управлению, сопровождению, институциональному развитию, надзору за строительством проекта.»;
пункт 97 изложить в следующей редакции:
«97. Информация по реализации местных БИП, финансируемых за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, представляется местными уполномоченными органами по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы не позднее 10 августа и 10 февраля, следующих за отчетным периодом, в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию.»;
пункт 101 изложить в следующей редакции:
«101. Информация, указанная в пункте 100 настоящих Правил, представляется администраторами республиканских бюджетных программ и администраторами местных бюджетных программ на электронный портал БИП соответственно в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и местный уполномоченный орган по государственному планированию раз в полугодие, не позднее 20 августа и 20 февраля, следующего за отчетным периодом.»;

"Бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау, іріктеу, іске асыруды мониторингілеу және бағалау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 545 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 1566 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 541 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.05.2014 № 541 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау, іріктеу, іске асыруды мониторингілеу және бағалау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 545 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 20, 175-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау, іріктеу, іске асыруды мониторингілеу және бағалау ережесінде:
мынадай мазмұндағы 50-1 және 61-1-тармақтармен толықтырылсын:
«50-1. Үкiметтік сыртқы қарыз қаражатынан және республикалық бюджет қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру болжанған БИЖ-дің құнына техникалық көмекке, тауарларға, оқытуға, жоба құрылысын басқару, сүйемелдеу, институционалдық дамыту, қадағалау жөніндегі консультациялық қызметтерге арналған шығыстар қосылады.»;
«61-1. Үкiметтік сыртқы қарыздар қаражатынан қаржыландыру және республикалық бюджет қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру болжанған БИЖ ТЭН-нің экономикалық сараптамасының қорытындысы техникалық көмекке, тауарларға, оқытуға, жоба құрылысын басқару, сүйемелдеу, институционалдық дамыту, қадағалау жөніндегі консультациялық қызметтерге арналған шығыстарды бағалауды қамтиды.»;
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«97. Республикалық бюджеттің нысаналы даму трансферттері мен кредиттері есебінен қаржыландырылатын жергілікті БИЖ-ді іске асыру жөніндегі ақпаратты облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары есепті кезеңнен кейінгі 10 тамыздан және 10 ақпаннан кешіктірмей бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады.»;
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«101. Осы ереженің 100-тармағында көрсетілген ақпаратты жергілікті республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері БИЖ-дің электронды порталына тиісінше бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі 20 тамыздан 20 ақпаннан кешіктірмей ұсынады.»;

2. *** ПСД:
3. **** Приказ АДС:
4. ***** ЭКСПЕРТИЗЫ
1) Экспертиза отраслевого органа;
2) Гос. экспертиза на ТЭО;
3) Экономическая экспертиза;
4) Экологическая экспертиза;
5) Санитарно-эпидемиологическая экспертиза
М.П. ________
Ф.И.О. первого руководителя государственного органа       роспись
Примечания:
* необходимо указать полное финансирование с начала реализации БИП, в том числе по годам;
** необходимо указать № и дату ТЭО, если ТЭО требуется. Если проект не требует ТЭО, необходимо указать "типовой". Если же ТЭО требуется, но не имеется, необходимо указать "не имеется";
*** необходимо указать № и дату ПСД. Если же ПСД не имеется необходимо указать "не имеется";
**** необходимо указать № и дату приказа АДСЖКХ если приказ требуется. Если проект не требует приказа АДСЖКХ, необходимо указать "не требуется". Если же приказ АДСЖКХ не имеется, необходимо указать "не имеется";
***** необходимо указать № и дату экспертизы. Если же экспертиза не имеется, необходимо указать "не имеется".

2. *** ЖСҚ:
3. **** Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің бұйрығы:
4. ***** САРАПТАМАЛАР
1) Салалық органның сараптамасы;
2) ТЭН-нің мемлекеттік сараптамасы;
3) Экономикалық сараптама;
4) Экологиялық сараптама;
5) Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама.
М.О. ____
Мемлекеттiк органның бiрiншi басшысының Т.А.Ә. қолы
Ескертпе:
* БИЖ-дің іске асырылуынан бастап толық қаржыландырылуы, оның ішінде жылдар бойынша;
** ТЭН қажет жағдайда, ТЭН-нің № мен мерзімін көрсету қажет. Егер ТЭН қажет болмаған жағдайда «түрін» көрсету қажет. Егер ТЭН қажет болып, жоқ болған жағдайда «жоқ» деп көрсету қажет;
*** ЖСҚ-ның № мен мерзімін көрсету қажет. Егер ЖСҚ жоқ болса, «жоқ» деп көрсету қажет;
****Егер қажет болған жағдайда ҚІТКША-нің бұйрық мерзімі мен № көрсету қажет. Егер жоба ҚІТКША бұйрығын талап етпесе, «талап етілмейді» деп көрсетуі қажет. Егер ҚІТКША бұйрығы жоқ болса, «жоқ» деп көрсету қажет;
*****сараптаманың № мен мерзімін көрсетуі қажет. Егер сараптама жоқ болған жағдайда, «жоқ» деп көрсету қажет.