О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 572 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, а также изъятие вновь акклиматизированных животных"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1646. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 572 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, а также изъятие вновь акклиматизированных животных» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 38, ст. 332) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных.»;
в Правилах выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных, а также изъятие вновь акклиматизированных животных, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных»;
пункты 12 и 3 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и определяют порядок выдачи разрешений пользователям животного мира на интродукцию, реинтродукцию, гибридизацию животных и их гибридных форм в среду обитания животных, кроме редких и находящихся под угрозой исчезновения животных (далее – разрешение).
2. Выдача разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных на особо охраняемых территориях осуществляется с учетом требований законодательства Республики Казахстан в области особо охраняемых природных территорий.

"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандандастыруды жүргізуге, сондай-ақ жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 572 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1646 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандандастыруды жүргізуге, сондай-ақ жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 572 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 38, 332-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандандастыруды жүргізуге, сондай-ақ жаңадан жерсіндірілген жануарларды алып қоюға рұқсаттар беру қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру қағидалары»;
12 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 15-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және жануарлар дүниесін пайдаланушыларға сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлардан басқа, жануарлардың мекендеу ортасына жануарларды және олардың будандасқан нысандарын интродукциялауға, реинтродукциялауға, будандастыруға рұқсаттар (бұдан әрі – рұқсат) беру тәртібін айқындайды.
2. Ерекше қорғалатын аумақтарда жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге рұқсаттар беру Қазақстан Республикасының ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасының талаптарын есепке ала отырып жүзеге асырылады.

3. Разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных в рамках государственного заказа и проведение гибридизации без последующего выпуска в среду обитания животных не требуются.»;
пункт 5 исключить;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Пользователь животного мира, получив разрешение, осуществляет в указанные в нем сроки интродукцию, реинтродукцию, или гибридизацию.
Срок действия разрешения не превышает одного календарного года.»;
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) добровольный отказ от производства интродукции, реинтродукции и гибридизации животных;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) нарушение требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира при производстве интродукции, реинтродукции и гибридизации животных.»;
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 123 и 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1646
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
В _________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_________________________________________________________
имя, отчество (полностью) физического лица)
_________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
Заявка
на выдачу разрешения на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Прошу выдать разрешение на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных (нужное подчеркнуть)
Цель проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
____________________________________________
_________________________________________________________
Вид животного ___________________________________________
Количество и вес животного ______________________________
Сроки проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
_________________________________________________________
Район проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
_________________________________________________________
__________ 20 ____ г.   ___________________________
дата подачи заявки)             (подпись, ФИО)
М.П. (для юридического лица)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1646
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Разрешение
на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации
животных (нужное подчеркнуть)
Выдано (наименование юридического лица, Ф.И.О физического лица, индивидуального предпринимателя)
Цель производства интродукции, реинтродукции и гибридизации
Разрешается (наименование животного, количество и другое)
Место и методы отлова животных на интродукцию, реинтродукцию и гибридизацию
Срок действия
Особые условия (наличие удостоверяющих и других документов, представление отчета об использованных и неиспользованных разрешениях)
Руководитель
уполномоченного органа     ________________________
(подпись, Ф.И.О) _______________________
(Ф.И.О исполнителя)
М.П. (уполномоченного органа)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1646
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Журнал
регистрации выдачи разрешений на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Разрешение №
Вид пользования (вид животных, количество)
Срок действия
Кому выдано
Дата и номер разрешения
Данные получателя
(Ф.И.О, номер удостоверения личности)
Подпись получателя
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1646
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации животных
Отчет
о результатах использования разрешений на производство
интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
наименование выполненных работ
цель проведения мероприятий
сроки проведения мероприятий
количество (объем) использованных животных
место и методы проведенных работ
показатели условий внешней среды обитания, при которых были произведены интродукция, реинтродукция и гибридизация
Состояние животных при проведении интродукции, реинтродукции и гибридизации

3. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуге және кейіннен жануарларды мекендеу ортасына шығармай-ақ будандастыруды жүргізуге рұқсат талап етілмейді.»;
5-тармақ алынып тасталсын:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Жануарлар дүниесін пайдаланушы рұқсатты ала отырып, онда көрсетілген мерзімде интродукциялауды, реинтродукциялауды немесе будандастыруды жүзеге асырады.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі күнтізбелік бір жылдан аспайды.»;
14-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізуден өз еркімен бас тарту;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргізген кезде Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайтуын және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзу негіз болып табылады.»;
көрсетілген Қағидалардың 123 және 4-қосымшалары осы қаулының 123 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1646 қаулысына
1-қосымша
Жануарларды интродукциялауды,
реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргізуге
рұқсаттар беру қағидаларына
1-қосымша
_____________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның (толық) тегi, аты, әкесiнiң
аты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмiрi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргiзуге рұқсат беруге өтiнiм
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзуге (қажеттiсiнiң астын сызыңыз) рұқсат берудi сұраймын.
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзудiң мақсаты___________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жануар түрi _________________________________________________________
Жануардың саны мен салмағы __________________________________________
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзудiң мерзiмi __________________________________________________
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзетiн аудан _______________________________________________________________
20 __ жылғы ______                         ____________________
(өтiнiм берiлген күн)                         (қолы, Т.А.Ә.)
М.О. (заңды тұлға үшiн)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1646 қаулысына
2-қосымша
Жануарларды интродукциялауды,
реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргізуге
рұқсаттар беру қағидаларына
2-қосымша
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргiзуге рұқсат
(қажеттiсiнiң астын сызыңыз)
Берiлдi (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның, дара кәсiпкердiң Т.А.Ә.)
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзудiң мақсаты
Рұқсат етiледi (жануардың атауы, саны және т.б.)
Интродукциялауға, реинтродукциялау мен будандастыруға арналған жануарларды аулайтын орындар және оның әдiстерi
Қолданылу мерзiмi
Ерекше шарттар (куәландыратын және басқа да құжаттардың болуы, пайдаланылған және пайдаланылмаған рұқсаттар туралы есептi ұсыну)
Уәкiлеттi органның
басшысы             ______________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
____________________________
(Орындаушының Т.А.Ә.)
М.О. (уәкiлеттi органның)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1646 қаулысына
3-қосымша
Жануарларды интродукциялауды,
реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргізуге
рұқсаттар беру қағидаларына
3-қосымша
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргiзуге рұқсаттар берудi тiркеу журналы
Рұқсат
нөмірі
Пайдалану түрi (жануардың түрi, саны)
Қолданылу мерзiмi
Кiмге берiлдi
Рұқсаттың күнi және
нөмірі
Алушының деректерi (Т.А.Ә., жеке куәлiгiнiң нөмірі )
Алушының қолы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1646 қаулысына
4-қосымша
Жануарларды интродукциялауды,
реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргізуге
рұқсаттар беру қағидаларына
4-қосымша
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялау мен
будандастыруды жүргiзуге рұқсаттарды пайдалану нәтижелерi
туралы
ЕСЕП
орындалған жұмыстардың атауы
iс-шараларды өткiзу мақсаты
iс-шараларды өткiзу мерзiмi
пайдаланылған жануарлар саны (көлемi)
жүргiзiлген жұмыстардың орны мен әдiстерi
Интродукциялау, реинтродукциялау мен будандастыру жүргiзiлген сыртқы тіршілік ету ортасы жағдайларының көрсеткiштерi
Интродукциялауды, реинтродукциялау мен будандастыруды жүргiзу кезiндегi жануарлардың жай-күйi