О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан" и от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1741. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 219
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2014 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2223 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 3, ст. 22):
в пункте 1:
подпункты 1)2)3) изложить в следующей редакции:
«1) стандарт государственной услуги «Прием на воинский учет офицеров запаса»;
2) стандарт государственной услуги «Прием на воинский учет солдат, сержантов запаса»;
3) стандарт государственной услуги «Прием на воинский учет призывников»;»;
дополнить подпунктами 6), 7), 8), 9), 10) следующего содержания:
«6) стандарт государственной услуги «Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе»;
10) стандарт государственной услуги «Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции»;
стандарт государственной услуги «Прием и снятие с воинского учета офицеров запаса», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Прием и снятие с воинского учета солдат, сержантов запаса», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Прием и снятие с воинского учета призывников», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Выдача справок лицам о подтверждении прохождения воинской службы», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
дополнить стандартами государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан согласно приложениям 678910 к настоящему постановлению;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1741 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2014 № 219 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2223 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 3, 22-құжат):
1-тармақта:
1)2)3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) «Запастағы офицерлерді әскери есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Запастағы сарбаздарды, сержанттарды әскери есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты;»;
мынадай мазмұндағы 6), 7), 8), 9), 10) тармақшалармен толықтырылсын:
«6) «Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
9) «Азаматтың әскери қызметке қатыстылығы туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
10) «Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандарты;»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Запастағы офицерлерді әскери есепке алу және одан шығару» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға  1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Запастағы сарбаздарды, сержанттарды әскери есепке алу және одан шығару» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу және одан шығару» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға  3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Адамдарға әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 678910-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жаңа мемлекеттік қызметтер стандарттарымен толықтырылсын.

2) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года  № 1741
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
«Прием на воинский учет офицеров запаса» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», Правилами ведения воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются отметка (штамп) в военном билете (временном удостоверении взамен военного билета) офицера запаса в разделе прием на воинский учет либо мотивированный ответ от уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги.

2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1741 қаулысына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
«Запастағы офицерлерді әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысымен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери есебін жүргізу қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz. «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі запастағы офицердің әскери билетінде (әскери билеттің орнына уақытша куәлігінде) әскери есепке алу бөліміндегі белгі не уәкілетті органнан берілген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, подлежащим воинскому учету (далее – потребители), за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) лиц, освобожденных от исполнения воинской обязанности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
3) лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 10 минут с момента обращения заявителя в уполномоченный орган;
2) время ожидания в очереди - не более 30 минут при сдаче необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) ожидание для получения документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в центр:
1) срок оказания государственной услуги с момента обращения потребителя в уполномоченный орган или центр составляет один рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.00 часов (кроме субботы, воскресенья и праздничных дней), перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга оказывается в зданиях центра по месту проживания получателя государственной услуги, оборудованных пандусом для людей с ограниченными физическими возможностями, залом ожидания. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.

6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әскери міндетті өткеруден босатылған адамдарды;
3) бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жүрген адамдарды;
4) Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұратын адамдарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиіс Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - өтініш беруші уәкілетті органға жүгінген сәттен бастап 10 минут;
2) кезекте күту уақыты - осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезде 30 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу үшін күту - өтініш беруші жүгінген сәттен бастап 10 минут;
орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күнін құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі жол берілген ең ұзақ күту уақыты 20 минуттан артық емес;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан артық емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден сағат 17.00-ге дейін (сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа), түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;
2) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар көші-қон полициясының аумақтық басқармалары мен жергілікті атқарушы органдар бірлесіп бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның ғимараттарында көрсетіледі, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілерден үзінділер (үзінді көшірмелер) бар стенділермен жарақтандырылған күтуге және құжаттар толтыруға арналған орындар бар.
Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға пандустармен, күту залымен жабдықталған мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтіп отыратын креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить в уполномоченный орган или в центр следующие документы:
1) при прибытии в населенный пункт (административный район) на постоянное местожительство или для временного пребывания (на срок свыше трех месяцев), а также в служебные командировки, на учебу, в отпуск или на лечение (на срок свыше трех месяцев):
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета);
удостоверение личности;
2) при увольнении с воинской службы в запас Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также из правоохранительных органов:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
удостоверение личности;
военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета);
предписание воинской части (учреждения);
3) при отбытии наказания в исправительных учреждениях:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
удостоверение личности;
справку об отбытии наказания в исправительных учреждениях;
4) лицам, выезжавшим за пределы Республики Казахстан на срок свыше шести месяцев:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
удостоверение личности;
расписка о приеме военного билета или временного удостоверения (взамен военного билета) с отметкой Пограничной службы Комитета национальной безопасности о дате прибытия на территорию Республики Казахстан.
Все представленные документы направляются в уполномоченный орган для производства соответствующих записей в документах воинского учета.
После производства записей военный билет или временное удостоверение (взамен военного билета) передаются в центр для возвращения потребителю через 1 рабочий день (следующим за днем обращения).
Сведения об удостоверении личности потребителя, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством информационной системы центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет подлинность оригинала со сведениями, представленными из государственной информационной системы, после чего возвращает оригинал потребителю.
12. Для получения государственной услуги:
1) в уполномоченном органе бланк заявления выдается работником уполномоченного органа;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) елді мекенге (әкімшілік ауданға) тұрақты тұруға немесе уақытша болу үшін (үш айдан артық мерзімге), сондай-ақ қызметтік іссапарларға, оқуға, демалысқа немесе емделуге (үш айдан артық мерзімге) келген кезде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
әскери билет немесе уақытша куәлік (әскери билеттің орнына);
жеке куәлік.
2) әскери қызметтен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің запасына шығарылған кезде, сондай-ақ құқық қорғау органдарынан босатылған кезде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке куәлік;
әскери билет немесе уақытша куәлік (әскери билеттің орнына);
әскери бөлімнің (мекеменің) нұсқамасы;
3) түзеу мекемелерінде жазасын өтеу кезінде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке куәлік;
түзеу мекемелерінде жазасын өтегені туралы анықтама;
4) Қазақстан Республикасынан тыс жерге алты айдан артық мерзімге кеткен адамдар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке куәлік;
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің Қазақстан Республикасының аумағына келген күні туралы белгісі бар әскери билет немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына) қабылдағаны туралы қолхат.
Барлық ұсынылған құжаттар әскери есепке алу құжаттарында тиісті жазбалар жүргізу үшін уәкілетті органға жолданады.
Жазба жүргізілгеннен кейін әскери билет немесе уақытша куәлік (әскери билеттің орнына) 1 жұмыс күнінен кейін (өтініш жасаған күннен кейінгі) тұтынушыға қайтару үшін орталыққа беріледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде бар тұтынушының жеке куәлігі туралы мәліметтерді уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат үлгісінде алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалығын мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаны тұтынушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті органда өтініштің бланкісін уәкілетті органның қызметкері береді;

2) в центрах бланк заявления утвержденной формы размещается на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра.
Формы бланков заявлений для приема на воинский учет указаны в приложении 4 к настоящему стандарту и размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
13. Для получения государственной услуги потребитель сдает документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, должностным лицам уполномоченного органа по месту жительства или в центр.
Данные ответственного лица уполномоченного органа размещаются на интернет-ресурсе: www.mod.gov.kz, а также в помещении уполномоченного органа в доступных для обозрения местах на государственном и русском языках.
Прием документов в центрах осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги в уполномоченном органе или в центре потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества потребителя, его контактный телефон.
15. Результат оказания государственной услуги выдается потребителю:
1) в уполномоченном органе выдача готовых документов потребителю осуществляется ежедневно на основании талона, в котором указаны дата регистрации и фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы;
2) в центре выдача готовых документов потребителю осуществляется работником центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. В предоставлении государственной услуги отказываются в случаях, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта.
При устранении потребителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
При отказе в приеме документов работником центра потребителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. Деятельность центра основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при выполнении служебных обязанностей;
3) вежливости в обращении с гражданами;

2) орталықтарда бекітілген үлгідегі өтініштің бланкісі күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың интернет-ресурсында орналастырылады.
Әскери есепке алуға арналған өтініштер бланкілерінің нысандары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның немесе орталықтың лауазымды адамдарына тапсырады.
Уәкілетті органның жауапты адамының деректері www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайында көзге көрінетін жерлерде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде уәкілетті органда немесе орталықта тұтынушыға мыналарды:
1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұралған мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) құжаттарды беру күнін, уақыты мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) тұтынушының тегін, атын, әкесінің атын, оның байланыс телефонын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тұтынушыға беріледі:
1) уәкілетті органда тұтынушыға дайын құжаттарды беру тіркеу күні және құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон негізінде күн сайын жүзеге асырылады;
2) орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижелеріне өтініш жасамаған жағдайларда орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді.
16. Егер осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін құжаттардың барлығы ұсынылмаған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартылады.
Тұтынушы көрсетілген кедергілерді жойған кезде өтініш жалпы негіздерде қаралады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде тұтынушыға жетпейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндеттерін орындаған кезде заңдылықты сақтау;
3) азаматтармен қарым-қатынас жасаудағы сыпайылық;

4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности  информации;
6) обеспечения сохранности документов.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту, которые размещаются на интернет-ресурсах Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.kz., РГП центр: www.con.gov.kz, а также в официальных источниках информации.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра обороны Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Органом, разъясняющим порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц уполномоченного органа, являются департаменты по делам обороны областей, городов Астана и Алматы в лице помощников начальника департамента по юридической работе (юрисконсультов).
Информация о порядке обжалования действий (бездействия) работника уполномоченного органа или центра представляется по телефону 1414 либо по адресам и телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается в уполномоченный орган района (города областного значения), в вышестоящий уполномоченный орган Министерства обороны Республики Казахстан или в РГП центр, адреса и телефоны которых указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
22. Жалобы на некорректное обслуживание при оказании государственной услуги потребителем направляются в устной или в письменной форме, а также в электронном виде в установленном законодательством порядке путем обращения:
1) в центре, жалоба подается непосредственно руководителю центра либо руководителю РГП центра, адрес и телефон которых указаны в пункте 26 настоящего стандарта;
2) в уполномоченном органе непосредственно руководителю уполномоченного органа, адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество заявителя, его электронный или почтовый адрес и дата. Жалоба заверяется электронной цифровой подписью либо подписывается заявителем.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

4) түпкілікті және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың сақталуын, қорғалуын және оның құпиялылығын қамтамасыз ету;
6) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Өтініш иелеріне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді, олар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz., орталық РМК-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
19. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтер сапасы және қолжетімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін орган облыстардың, Астана және Алматы қалаларының қорғаныс істері жөніндегі департаменттері атынан департамент бастығының заң жұмыстары жөніндегі көмекшілері (заң консультанттары) болып табылады.
Уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпарат 1414 телефоны арқылы не осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы беріледі.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда шағым ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті органына, жоғары тұрған уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне немесе орталық РМК-ға беріледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
22. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің дұрыс көрсетілмеуіне шағымды тұтынушы ауызша немесе жазбаша нысанда, сондай-ақ электронды түрде заңнамада белгіленген тәртіппен өтініш жасау арқылы мыналарға жолдайды:
1) орталықта шағым тікелей орталық басшысына немесе орталық РМК-ның басшысына беріледі, оның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген;
2) уәкілетті органда тікелей уәкілетті органның басшысына беріледі, оның мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген.
Шағымда өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты, оның электрондық немесе пошталық мекенжайы және күні көрсетіледі. Шағым өтініш иесінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталады не оған өзінің қолын қояды.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования физического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия (бездействия) обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Заявителю, обратившемуся письменно, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии, инициалов и контактных данных лица, принявшего обращение.
Поступившая жалоба регистрируется в журнале учета входящей корреспонденции местного органа военного управления (далее - МОВУ) районов (городов областного значения), вышестоящего уполномоченного органа или в журнале учета информации центров, РГП центр и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается на его электронный адрес или в письменном виде по почте.
26. Время приема руководителей уполномоченного органа и центра определяется в соответствии с графиком работы уполномоченного органа и центра, предусмотренным в пункте 9 настоящего стандарта.
Контактные телефоны МОВУ указаны в приложении 1.
Контактные телефоны уполномоченного органа указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа.
Контактные телефоны центров указаны в приложении 2.
Адрес Министерства обороны Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Достык, дом № 14, интернет-ресурс: www.mod.gov.kz.
Адрес РГП ЦОН город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к стандарту государственной услуги
«Прием на воинский учет офицеров запаса»
Адреса и телефоны местных органов военного управления
областей, городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименования департаментов по делам обороны областей, городов Астаны и Алматы
Адреса расположения ДДО
Номера телефонов
1
2
3
4
1
ДДО города Астана
010000, г. Астана,
ул. Ауэзова, 5а
8(7172)72-18-54
38-27-09
2
ДДО города Алматы
050000, г. Алматы,
ул. Наурызбай батыра, 96
8(7272) 72-86-47
72-86-48
3
ДДО Акмолинской области
020000, г. Кокшетау,
ул. Кенесары, 42
8(7162)25-77-82
40-16-82
4
ДДО Актюбинской области
030020, г. Актобе,
пр. 312 Стрелковой дивизии, 12
8(7132)54-54-64
54-74-13
5
ДДО Алматинской области
040000, г. Талдыкорган,
ул. Тауелсиздик, 31/33
8(7282)21-06-78
21-09-67
6
ДДО Атырауской области
060007, г. Атырау,
ул. Канцева, 3
8(7122)32-32-21
32-59-85
7
ДДО Восточно-Казахстанской области
070019, г. Усть-Каменогорск,
ул. Новаторов, 18
8(7232)24-93-66
24-55-39
8
ДДО Жамбылской области
080003, г. Тараз,
ул. Ленина, 59
8(7262)43-17-96
45-04-78
9
ДДО Западно-Казахстанской области
090001, г. Уральск,
ул. Шевченко, 54
8(7112)51-10-18
51-05-67
10
ДДО Карагандинской области
100000, г. Караганда,
ул. Ерубаева 9
8(7212)56-02-62
56-33-56
11
ДДО Костанайской области
110000, г. Костанай,
ул. Баймагамбетова, 150
8(7142)50-14-66
50-18-11
12
ДДО Кызылординской области
120016, г. Кызылорда,
ул. М. Шокая, 134
8(7242)24-73-38
24-42-66
13
ДДО Мангистауской области
130000, г. Актау,
23 мкн. д.2
8(7292)43-24-81
43-32-51
14
ДДО Павлодарской области
140000, г. Павлодар,
ул. Чкалова, 20/1
8(7182)68-31-70
68-31-80
15
ДДО Северо-Казахстанской области
150000, г. Петропавловск, пр. Егемен Қазақстан, 1
8(7152)46-65-91
46-48-23
16
ДДО Южно-Казахстанской области
160011, г. Шымкент,
ул. Сарбаздар, 8
8(7252)54-95-88
55-81-29
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к стандарту государственной услуги
«Прием на воинский учет офицеров запаса»
Адреса и телефоны центров обслуживания населения
областей, городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63

24. Шағым, өтініш «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеке тұлғаның толық атын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып жасалады. Өтінішке мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым берген кезде әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым жасалатын лауазымды адамдардың тегі, аты-жөні, өтініш жасау себептері мен талаптар көрсетіледі.
25. Жазбаша түрде жүгінген өтініш иесіне өтінішті қабылдаған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні және байланыс деректері көрсетіле отырып, талон беріледі.
Келіп түскен шағым аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) жергілікті әскери басқару органдарының (бұдан әрі – ЖӘБО), жоғары тұрған уәкілетті органның кіріс хат-хабарларды есепке алу журналына немесе орталықтардың, орталық РМК-ның ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш иесіне оның электрондық поштасына немесе жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
26. Уәкілетті органның және орталықтың басшыларының қабылдау уақыты осы стандарттың 9-тармағында көзделген уәкілетті органның және орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес айқындалады.
ЖӘБО-ның байланыс телефондары 1-қосымшада көрсетілген.
Уәкілетті органның байланыс телефондары ресми ақпарат көздерінде және уәкілетті органның үй-жайларында орналастырылған стенділерде көрсетіледі.
Орталықтардың байланыс телефондары 2-қосымшада көрсетілген.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, № 14 үй, интернет-ресурсы: www.mod.gov.kz.
«ХҚО» РМК-ның мекенжайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Запастағы офицерлерді әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-ҚОСЫМША
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті әскери
басқару органдарының мекенжайлары мен телефондары
Р/с
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының қорғаныс істері жөніндегі департаменттерінің атауы
ҚІД орналасқан мекенжай
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
1
Астана қаласының ҚІД
010000, Астана қаласы, Әуезов көшесі, 5а
8(7172) 72-18-54
38-27-09
2
Алматы қаласының ҚІД
050000, Алматы қаласы, Наурызбай батыр көшесі, 96
8(7272) 72-86-47
72-86-48
3
Ақмола облысының ҚІД
020000, Көкшетау қаласы, Кенесары көшесі, 42
8(7162) 25-77-82
40-16-82
4
Ақтөбе облысының ҚІД
030020, Ақтөбе қаласы, 312-ші атқыштар дивизиясы даңғылы, 12
8(7132) 54-54-64
54-74-13
5
Алматы облысының ҚІД
040000, Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 31/33
8(7282) 21-06-78
21-09-67
6
Атырау облысының ҚІД
060007, Атырау қаласы, Канцев көшесі, 3
8(7122) 32-32-21
32-59-85
7
Шығыс Қазақстан облысының ҚІД
070019, Өскемен қаласы, Новаторлар көшесі, 18
8(7232) 24-93-66
24-55-39
8
Жамбыл облысының ҚІД
080003, Тараз қаласы, Ленин көшесі, 59
8(7262) 43-17-96
45-04-78
9
Батыс Қазақстан облысының ҚІД
090001, Орал қаласы, Шевченко көшесі, 54
8(7112) 51-10-18
51-05-67
10
Қарағанды облысының ҚІД
100000, Қарағанды қаласы, Ерубаев көшесі, 9
8(7212) 56-02-62
56-33-56
11
Қостанай облысының ҚІД
110000, Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 150
8(7142) 50-14-66
50-18-11
12
Қызылорда облысының ҚІД
120016, Қызылорда қаласы, М. Шоқай көшесі, 134
8(7242) 24-73-38
24-42-66
13
Маңғыстау облысының ҚІД
130000, Ақтау қаласы, 23-шағын аудан, 2-үй
8(7292) 43-24-81
43-32-51
14
Павлодар облысының ҚІД
140000, Павлодар қаласы, Чкалов көшесі, 20/1
8(7182) 68-31-70
68-31-80
15
Солтүстік Қазақстан облысының ҚІД
150000, Петропавл қаласы, Егемен Қазақстан даңғылы, 1
8(7152) 46-65-91
46-48-23
16
Оңтүстік Қазақстан облысының ҚІД
160011, Шымкент қаласы, Сарбаздар көшесі, 8
8(7252) 54-95-88
55-81-29
«Запастағы офицерлерді әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-ҚОСЫМША
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының мекенжайлары мен телефондары
Р/с
Орталықтардың (филиалдардың, бөлімдердің, бөлімшелердің) атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63

1)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау
ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с.Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарского районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар,
ул. Валиханова д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский район, г. Макинск,
ул. Сейфуллина д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, г. Щучинск,
ул. Абылай Хана д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь, ул. Победы д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау, ул. Мусабаевад. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк, ул. Сыздыкова д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль,
ул. Победы д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск, ул. Габдуллина д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы,
ул. Ленина д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда, ул. Мира д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын, ул. Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр. д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино, ул. Абылай хана д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды, пер. Безымянный д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
2
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе Каргалинский район, с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05

1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмагамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-оф
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а-үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Победа көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а-үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногорск қалалық бөлімі
Степногорск қаласы, 4-шағын аудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный тұйық көшесі, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филилалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы (Жилянка) бөлімшесі
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы (Жилянка) ауылы, Сәтпаев көшесі, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05

3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район г. Алга,
ул. Кирова 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район п. Мартук
ул. Байтурсынова 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау ул. Абая 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш мкр. Молодежный 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба ул. Амирова 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район п. Шубаркудук, Байганина 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район
п. Кобда пер. Нурымжанова 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел с.Бадамша
Каргалинский район, с. Бадамша
ул. Айтеке би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с. Уил
ул. Кокжар 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел №12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское ул. Балдырган 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди
ул. Барак батыра 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский район,
с. Иргиз ул. Жангельдина 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский район,
г. Шалкар, ул. Айтеке би 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
3
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
3)
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22 8 (72773) 9-18-20
4)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Илийский районный Отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, 29

3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартөк аудандық бөлімі
Мартөк ауданы, Мартөк кенті, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі, Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық №12 бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомольское ауылы, Балдырған көшесі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесі, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
3.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 март көшесі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан көшесі, 237
8 (72837) 4-13-85
3)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9
8 (7275) 24-88-10
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29

8)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
9)
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
16)
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43 8 (72774) 2-21-33
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдыкорганский городской отдел
г.Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
4
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г. Атырау,
проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г. Атырау,
Балыкшы, ул. Байжигитова дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район,
пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский район,
с. Махамбет, ул. Абая, дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский район,
с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский район,
г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28

8)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129
8 (727) 391-38-58
Шамалған бөлімшесі
Шамалған ст., ул. Қонаев көшесі, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
9)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз үй
8 (72840) 3-25-88
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқан қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз үй
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз үй
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, нөмірсіз үй
8 (72779) 2-11-65
15)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз үй
8 (72831) 5-51-11
16)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелі аудандық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрьская көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжа ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
4
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаева даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы ауылы, Байжігітов көшесі, 80а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индерборский кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары кенті, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28

8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский район,
с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район,
п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район,
с. Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
5
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр. Сатпаева 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть-Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен – Нарын,
ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский район, п. Молодежный дом 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
г. Семей,
408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский район, с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар, ул. Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
6
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
г. Тараз
пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28

8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
5
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық № 1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев көшесі, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зыряновск қаласы, Стахановская көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катонқарағай аудандық бөлімі
Катонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семипалатинская көшесі, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы,Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонайха қалалық бөлімі
Шемонайха ауданы, Шемонайха қаласы, 3-шағын аудан, 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық № 1 бөлімі
Семей қаласы, 408-квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық № 2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шерияздан көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28

1)
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, № 158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
г. Тараз
пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
7
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
ЗКО, г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
ЗКО, Акжаикский район,
с. Чапаев, переулок Акжаикский, 2
8 (711) 36-92-580
2)
Отдел по Бокейординскому району
ЗКО, Бокейординский район,
с. Сайхин, ул. Бергалиева, 1
8 (711) 40-21-847
8 (711) 40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
ЗКО, Бурлинский район,
г. Аксай, ул. Железнодорожная, 121 А
8 (711) 33- 35-550
8 (711) 33-36-778
4)
Отдел по Жангалинскому району
ЗКО, Жангалинский район,
с. Жангала, ул. Халыктар достыгы, 63А
8 (711) 41-22-403
8 (711) 41-22-404
5)
Отдел по Жанибекскому району
ЗКО, Жанибекский район,
с. Жанибек, ул. Иманова, 79
8 (711) 35-22-425
6)
Отдел по Зеленовскому району
ЗКО, Зеленовский район,
с. Переметное, ул. Гагарина, 69Б
8 (711) 30-23-614
8 (711) 30-23-616
7)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район,
с. Казталовка, ул. Лукманова, 22А
8 (711) 44-32-204
8 (711) 44-32-205
8)
Отдел по Каратюбинскому району
ЗКО, Каратобинский район,
с. Каратобе, ул. Курмангалиева, 23/1
8 (711) 45-31-800
8 (711) 45-31-463
9)
Отдел по Сырымскому району
ЗКО, Сырымский район,
с. Жымпиты, ул. Казахстанская,11/2
8 (711) 34-31-446
8 (711) 34-31-447
10)
Отдел по Таскалинскому району
ЗКО, Таскалинский район,
с. Таскала, ул. Вокзальная, 6
8 (711) 39-22-398
8 (711) 39-21-979

1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, К.Қойгелді көшесі, №158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
№2 бөлім
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
№3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б. Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Ысмайылов көшесі, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Т.Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобазовская көшесі, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылының бөлімі
Гродеково ауылы, Мир көшесі, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
7
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
БҚО, Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық ауданы бойынша бөлім
БҚО, Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық тұйық көшесі, 2
8 (711) 36-92-580
2)
Бөкей ордасы ауданы бойынша бөлім
БҚО, Бөкей ордасы ауданы, Сайхин ауылы, Берғалиев көшесі, 1
8 (711) 40-21-847
8 (711) 40-21-835
3)
Бөрілі ауданы бойынша бөлім
БҚО, Бөрілі ауданы, Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121 А
8 (711)33- 35-550
8 (711) 33-36-778
4)
Жанғала ауданы бойынша бөлім
БҚО, Жанғала ауданы, Жанғала ауылы, Халықтар достығы, 63А
8 (711) 41-22-403
8 (711) 41-22-404
5)
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
БҚО, Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79
8 (711) 35-22-425
6)
Зеленовский ауданы бойынша бөлім
БҚО, Зеленовский ауданы, Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69Б
8 (711) 30-23-614
8 (711) 30-23-616
7)
Қазталов ауданы бойынша бөлім
БҚО, Казталов ауданы, Қазталов ауылы, Лұқманов көшесі, 22А
8 (711) 44-32-204
8 (711) 44-32-205
8)
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
БҚО, Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1
8 (711) 45-31-800
8 (711) 45-31-463
9)
Сырым ауданы бойынша бөлім
БҚО, Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 11/2
8 (711) 34-31-446
8 (711) 34-31-447
10)
Тасқала ауданы бойынша бөлім
БҚО, Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6
8 (711) 39-22-398
8 (711) 39-21-979

11)
Отдел по Теректинскому района
ЗКО, Теректинский район,
с. Федоровка, ул. Юбилейная, 24
8 (711) 32-23-378
8 (711) 32-23-379
12)
Отдел по Чингирлаускому району
ЗКО, Чингирлауский район, с. Чингирлау, ул. Тайманова, 95
8 (711) 37-33-311
8 (711) 37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район,
с. Жалпактал, ул. С. Датулы, 23
8 (711) 38-21-044
8 (711) 38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
ЗКО, Зеленовский район,
с. Дарьинское, ул. Балдырган, 27/1
8 (711) 31-24-080
8 (711) 31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
ЗКО, Акжаикский район,
с. Тайпак, ул. Шемякина, 13
8 (711) 42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
ЗКО, Теректинский район,
с. Акжаик, ул. Ак жайык, 5
8 (711) 43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
8
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул. Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г. Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г. Темиртау
пр. Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г. Абай
ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г. Абай,
п. Топар, ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
г. Сарань
ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
г. Шахтинск
проспект А. Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г.Шахтинск
г. Шахтинск п. Шахан Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка
ул. Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка п. Молодежный ул. Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев
проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш ул. Бокейхана 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1
п. Агадырь, ул. Тауелсиз Казахстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган
Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район,
ул. А. Оспанова, 40 п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражал
ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск
ул. Балхашская 7
8 (71039) 5-27-37

11)
Теректі ауданы бойынша бөлім
БҚО, Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24
8 (711) 32-23-378
8 (711) 32-23-379
12)
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
БҚО, Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95
8 (711) 37-33-311
8 (711) 37-34-420
13)
Қазталов ауданы бойынша бөлім
БҚО, Қазталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С.Датұлы көшесі, 23
8 (711) 38-21-044
8 (711) 38-21-045
14)
Дария ауылдық округі бойынша бөлім
БҚО, Зеленовский ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған көшесі, 27/1
8 (711) 31-24-080
8 (711) 31-24-082
15)
Ақжайық ауданының Тайпақ ауылдық округі бойынша бөлім
БҚО, Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13
8 (711) 42-21-884
16)
Теректі ауданының Ақжайық ауылдық округі бойынша бөлім
БҚО, Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесі, 5
8 (711) 43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
8
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
1)
№1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
№2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
№3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
№4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
№5 қалалық бөлім
21-шағын аудан, 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
№6 қалалық бөлім
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Теміртау қаласының №1 бөлімі
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Теміртау қаласының №2 бөлімі
Республика даңғылы,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық №1 бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық №2 бөлімі
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қаласының бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қаласының №1 бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қаласының №2 бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 Квартал, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлімі
Осакаровка кенті, Пристационная көшесі,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық №2 бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қаласының бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қаласының бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу – Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1 Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қаласының бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Каражал қаласының бөлімі
Каражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қаласының бөлімі
Приозерск қаласы, Балхашская көшесі,7
8 (71039) 5-27-37

23)
Бухар-жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район,
ул. Абылай хана,37 п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар-жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, 10 п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-шаган
ул. Абая 12
8 (71038) 22-3- 39
27)
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, 2
8 (72144) 2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский район
ул. Амангельды 29а п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова,21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
9
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
Костанайская область
г. Костанай ул. Тарана д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область
г. Костанай ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область,
п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область,
с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область,
г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область,
с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область,
с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-он,
с. Торай, ул. 8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область
г. Житикара, ул. Ленина д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область,Камыстинский р-он,
с. Камысты, ул. Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область Карабалыкский р-он,
п. Карабалык, ул. Космонавтов д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-он, с. Карасу,
ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область,
г. Лисаковск, микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область Мендыкаринский р-он,
с. Боровское, ул. Королева д. 4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он,
п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область,
г. Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область,
г. Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47

23)
Бұқар жырау аудандық №1 бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұқар жырау аудандық №2 бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Мир көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық №1 бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық №2 бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12
8 (71038) 22-3- 39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2
8 (72144) 2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, ул. Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашик көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалык қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисов ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелдин бөлімі
Қостанай облысы, Жангелдин ауданы, Торай ауылы, 8 март көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы Жітіқара қаласы, Ленин к.108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы Қарабалық ауданы, Қарабалық ауылы, Космонавттар көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск бөлімі
Қостанай облысы, Лисоковск қаласы, № 4-шағын аудан, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы, Боровской ауылы, Королев көшесі, 4А-үй
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурызым бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудный №1 бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавттар даңғылы, 12-үй
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудный №2 бөлім
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47

17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он,
п. Сарыколь, ул. Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-он,
с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-он,
с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-он,
с. Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он,
п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
10
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
Кызылординская область
г. Кызылорда ул. Г. Муратбаева 2Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда,
пос. Тасбогет, ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область
г. Байконыр, ул. Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область
г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область
г. Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область
кент Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область
кент Теренозек, ул. Амангельди № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область
кент Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область
кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
11
Филиал РГП «ЦОН по Мангистауской области»
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау,
15 мкр зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен мкр-н Оркен,
зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район,
с. Мангистау зд. Общественных организаций
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай ата
зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул 7 аул,
зд. ГУ Боранкул мадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе ул. Центральная
№ 15 здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79

17)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі,104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таран бөлімі
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федоров ауданы, Федоровка ауылы, Красноармейск көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Костанай ауданының бөлімі
Қостанай облысы, Костанай ауданы, Затабол ауылы, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы,Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, нөмірсіз үй
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлімі
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б-үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, № 17а -үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз үй
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз үй
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармакшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы кенті, Абай көшесі, нөмірсіз үй
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз үй
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, № 55 «а» үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз үй
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз үй
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15-шағын аудан, 67 б-ғимараты
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15-шағын ауданы, 67 б-ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
№2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Оқушылар шығармашылық үйі ғимараты
8 (72934) 5-03-90
3)
№3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар сарайы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
№9 Бейнеу ауданының Боранқұл бөлімшесі
Боранқұл ауылы 7 ауыл, Боранқұлмәдениет ғимараты ММ
8 (72932) 3-16-95
5)
№5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Орталық көшесі, №15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79

6)
Каракиянский районный отдел № 6
с. Курык
ул. Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко
ул. Маяулыз д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
с. Акшукур зд. ТОО «Жайлау»
ул. Уштерек № 5
8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел № 8
пос. Жетыбай ул. Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
12
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
г. Павлодар
ул. Павлова 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар
ул. Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар
ул. Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар
ул. Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз
ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу
ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай
ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул
ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка
ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты
ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь
ул. Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку
ул. Ташимова 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск
ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск
ул. Сейфулина 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
13
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д. Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
ул. Победы 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
ул. Переулок Горького 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им. Г.  Мусрепова
ул. Ленина 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
ул. Институтская 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М. Жумабаева
ул. Юбилейная 62
8 (71531) 2-03-76

6)
№6 Қарақия аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, №15-үй
8 (72937) 22-2-10
7)
№7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы Маяулыз көшесі, 6-үй
8 (72938) 2-30-38
№10 Түпқараған ауданының Ақшүкір бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, Үштерек көшесі, №5 «Жайлау» ЖШС ғимараты
8 (72938) 33-28-44
8)
№8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай ауылы, Жаңақұрылыс көшесі, №10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
№1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Исиналиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшхүр Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сатпаева көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Түргенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі,13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успен аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Победа көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Труд көшесі 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Горький тұйық көшесі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ.Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлім
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Кызылжар ауданы бойынша бөлім
Институтская көшесі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Юбилейная көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76

10)
Отдел по Мамлютскому району
ул. С. Муканова 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
ул. Уалиханова 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
ул. Уалиханова 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
ул. Желтоксана 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
14
Филиал РГП «ЦОН по Южно- Казахстанской области»
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Оспанова № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент
ул. Республика 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс
ул. Ергөбек б/н
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян
ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г. Кентау
ул. Абылай хан, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт
ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай
ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир,
проспект Жибек жолы б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан
ул. Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
13)
Туркистанский городской Отдел
г. Туркестан
ул. Тылеулы мынбасы б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер
ул. Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас
ул. Т. Рыскулова 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент
ул. Кыстаубаев б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган
ул. Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш
ул. Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай
ул. А. Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15
Филиал РГП «ЦОН по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09

10)
Мамлют ауданы бойынша бөлім
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Қазақстан Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Желтоқсан көшесі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
14.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласының №1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласының №2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі қожа көшесі, нөмірсіз үй
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласы №3 Қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласы №4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласы №5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз үй.
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз үй
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, №10
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев, нөмірсіз үй
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз үй
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, нөмірсіз үй
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз үй
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, нөмірсіз үй
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз үй
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы,Т.Рысқұлов көшесі, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз үй
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, нөмірсіз үй
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, нөмірсіз үй
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, нөмірсіз үй
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, нөмірсіз үй
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов ауданының бөлімі
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы ауданының бөлімі
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09

3)
отдел Алатауского района
мкр-н Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр-н Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по г. Астана»
16
Филиал РГП «Центр обслуживания населения по городу Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна д.25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный,
ул. Актасты д. 20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение «Тлендиева»
пр. Богенбая д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина 16/2 (в здании АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д. 12 (в здании АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс д. 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к стандарту государственной услуги
«Прием на воинский учет офицеров запаса»
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
80 %
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
95 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к стандарту государственной услуги
«Прием на воинский учет офицеров запаса»
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны ____________________________
(района, города)
от __________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество,
____________________________________
число, месяц, год рождения,
____________________________________
место рождения – село, поселок, город, район,
____________________________________
область, республика)
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу принять меня на воинский учет в связи с: переменой места жительства и/или увольнением в запас из рядов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований РК (ВВ МВД, ВП МВД, МЧС РК, ПС КНБ, ВП КНБ, РГ РК), прибытием на территорию РК, временным пребыванием на срок свыше 3-х месяцев (нужное подчеркнуть).
Прибыл из __________________________________________
(указать точное название отдела (управления) по делам обороны, воинского формирования
___________________________________________________________________
откуда прибыл военнообязанный или призывник, их место нахождения)
__________________________________________________________________
Место жительства ___________________________________
(указать точный адрес, телефон)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Место учебы, работы и должность ____________________
__________________________________________________________
(указать наименование учебного заведения, точный адрес места нахождения организации, телефон)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Образование, гражданская специальность ___________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Семейное положение _________________________________
(фамилия, имя, отчество жены (мужа),
__________________________________________________________
детей, число, месяц, год рождения)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Указать период прохождения воинской службы (вид, род войск, номер в/части) и/или обучения на военной кафедре учебного заведения (указать ВУС)
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Для призывников, проживающих у родственников, указать их Ф.И.О., год рождения и степень родства
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
В случае изменения места жительства обязуюсь в 7-ми дневный срок сообщить адрес.
Приложения (указать прилагаемые документы):
удостоверение личности офицера (военный билет, временное удостоверение (взамен военного билета) или удостоверение о приписке к призывному участку;
предписание воинской части (учреждения);
копия справки об отбытии наказания в исправительных учреждениях;
расписка о приеме военного билета или временного удостоверения (взамен военного билета).
«___» __________ 20 __ г.  ___________ /_______________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1741
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
«Прием на воинский учет солдат, сержантов запаса» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.

3)
Алатау ауданының бөлімі
Шаңырак-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық ауданының бөлімі
Алмагүл шағын ауданы, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетысу ауданының бөлімі
Төле би көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу ауданының бөлімі
Марков көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб ауданының бөлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлім
Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№1 бөлімше
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
№2 бөлімше
Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№3 бөлімше
Теміржол кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Есенберлин көшесі, 16/2 («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Сарыарқа даңғылы,12-үй («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй, №1 вп.
8(7172) 50-91-95
«Запастағы офицерлерді әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-ҚОСЫМША
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есептілік жылындағы ағымдағы мәні
1. Уақтылық
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
95 %
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібінің сапасына және ол туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80 %
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
50 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
«Запастағы офицерлерді әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-ҚОСЫМША
_________________________________ қорғаныс
(аудан, қала)
істері жөніндегі департаментінің бастығына
__________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты
__________________________________________
туған күні, айы, жылы,
__________________________________________
туған жері – ауыл, кент, қала, аудан,
__________________________________________
облыс, республика)
Ө Т І Н І Ш
Тұрғылықты жерімнің ауысуына және/немесе ҚР Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының (ҚР ІІМ ІӘ, ІІМ ӘП, ТЖМ, ҚР ҰҚК ШҚ, ҰҚК ӘП, РҰ) қатарынан запасқа шығарылуыма, ҚР аумағына 3 айдан астам мерзімге уақытша келуіме байланысты (керегін сызу) мені әскери есепке алуыңызды сұраймын.
_____________________________________________________________________
(әскери міндетті немесе әскерге шақырылушы келген қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің
_____________________________________________________________ келдім.
(басқарманың) әскери құралымның нақты атауын, олардың тұрған орнын көрсету)
_____________________________________________________________________
Тұрғылықты жерім ______________________________________________
(нақты мекенжайын, телефонын көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оқу, жұмыс орны және лауазымы _________________________________
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауын, ұйымның тұрған орнының нақты мекенжайын, телефонын көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Білімі, азаматтық мамандығы ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасы жағдайы ________________________________________________
(әйелінің (күйеуінің), балаларының тегі, аты, әкесінің аты,
_____________________________________________________________________
туған күні, айы, жылы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Әскери қызмет өткеру (әскер түрі, тегі, ә/б нөмірі) және/немесе оқу орнының әскери кафедрасында оқыған кезеңі (ӘЕМ көрсету) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Туысқандарында тұратын әскерге шақырылушылар үшін олардың Т.А.Ә., туған жылын және туысқандық дәрежесін көрсету _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тұрғылықты жерім өзгерген жағдайда 7 күн мерзімде мекенжайымды хабарлауға міндеттенемін.
Қосымшалар (қоса беріліп отырған құжаттарды көрсету):
офицердің жеке куәлігі (әскери билеті, уақытша куәлігі (әскери билеттің орнына)) немесе әскерге шақыру учаскесіне тіркелгені туралы куәлігі;
әскери бөлімнің (мекеменің) нұсқамасы;
түзеу мекемелерінде жазасын өтегені туралы анықтаманың көшірмесі;
әскери билетті немесе уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына) қабылдағаны туралы қолхат.
20 _______ ж. «_______________» _______________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1741 қаулысына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
«Запастағы сарбаздарды, сержанттарды әскери есепке алу»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», Правилами ведения воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются отметка (штамп) в военном билете (временном удостоверении взамен военного билета) солдата, сержанта запаса в разделе прием на воинский учет и снятие с учета местного органа военного управления либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, подлежащим воинскому учету (далее – потребители), за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) лиц, освобожденных от исполнения воинской обязанности, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
3) лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 10 минут с момента обращения заявителя в уполномоченный орган;
2) время ожидания в очереди - не более 20 минут при сдаче необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) ожидание для получения документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в центр:
1) срок оказания государственной услуги с момента обращения потребителя в уполномоченный орган или центр составляет один рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысымен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери есебін жүргізу қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1). Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.kz. интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жергілікті әскери басқару органының запастағы сарбаздың, сержанттың әскери билетінде (әскери билеттің орнына уақытша куәлігінде) әскери есепке алу және одан шығару бөліміндегі белгі не уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әскери міндетті өткеруден босатылған адамдарды;
3) бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жүрген адамдарды;
4) Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұратын адамдарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиіс Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - өтініш беруші уәкілетті органға жүгінген сәттен бастап 10 минут;
2) кезекте күту уақыты - осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған кезде 30 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу үшін күту - өтініш беруші жүгінген сәттен бастап 10 минут;
орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күнін құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі жол берілген ең ұзақ күту уақыты 20 минуттан артық емес;

2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача справки, выдаваемая лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС, воинам-интернационалистам) либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается участникам Великой Отечественной Войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 30 рабочих дней. Уполномоченный орган направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 90 рабочих дней.
2) время ожидания в очереди - не более 20 минут при сдаче необходимых документов;
3) ожидание при получении документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в центр:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки срок продлевается до 30 рабочих дней. Уполномоченный орган направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 90 рабочих дней.
1) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюшыларға, интернационалист жауынгерлерге) анықтамалар беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны жоюға қатысушыларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
Анықтама беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 жұмыс күніне дейін ұзартылады. Уәкілетті орган кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 90 жұмыс күніне дейін ұзартылады;
2) кезекте күту уақыты - қажетті құжаттарды тапсырған кезде 20 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу кезінде күту - өтініш беруші жүгінген сәттен бастап 10 минут;
орталыққа жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 жұмыс күніне дейін ұзартылады. Уәкілетті орган кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 90 жұмыс күніне дейін ұзартылады.

2) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.00 часов (кроме субботы, воскресенья и праздничных дней), перерыв на обед с 13.00 часов до 15.00 часов;
2) центра – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
10. Государственная услуга оказывается в зданиях уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга оказывается в зданиях центра по месту проживания получателя государственной услуги, оборудованных пандусом для людей с ограниченными физическими возможностями, залом ожидания. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю или по доверенности его уполномоченному представителю необходимо представить в уполномоченный орган или центр:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) удостоверение личности.
Потребителем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
Сведения об удостоверении личности потребителя, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченный орган или Центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством информационной системы Центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
При приеме документов работник уполномоченного органа или Центра сверяет подлинность оригинала со сведениями, представленными из государственной информационной системы, после чего возвращает оригинал потребителю.

2) құжаттарды тапсыру кезінде кезекте жол берілетін ең ұзақ күту уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алған кезде кезекте жол берілетін ең ұзақ күту уақыты - 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда күн сайын сағат 9.00-ден сағат 17.00-ге дейін (сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа), түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 15.00-ге дейін;
2) орталықта – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, күн сайын сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау жедел қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильді орталықтар көші-қон полициясының аумақтық басқармалары мен жергілікті атқарушы органдар бірлесіп бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның ғимараттарында көрсетіледі, онда дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін жағдайлар жасалған, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілерден үзінділер (үзінді көшірмелер) бар стенділермен жарақтандырылған күтуге және құжаттар толтыруға арналған орындар бар.
Мемлекеттік қызмет дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға пандустармен, күту залымен жабдықталған мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтіп отыратын креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа мыналарды ұсынуы қажет:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтініш;
2) жеке куәлік.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде бар тұтынушының жеке куәлігі туралы мәліметтерді уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат үлгісінде алады.

12. Для получения государственной услуги:
1) в уполномоченном органе бланк заявления выдается работником уполномоченного органа;
2) в Центрах бланк заявления утвержденной формы размещается на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе Центра.
Формы бланков заявлений указаны в приложении 4 к настоящему стандарту и размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
13. Для получения государственной услуги потребитель сдает документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, должностным лицам уполномоченного органа по месту жительства или в центр.
Данные ответственного лица уполномоченного органа, размещаются на интернет-ресурсе: www.mod.gov.kz, а также в помещении уполномоченного органа в доступных для обозрения местах на государственном и русском языках.
Прием документов в Центрах осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги в уполномоченном органе или в Центре потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документов;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества потребителя, его контактный телефон.
15. Результат оказания государственной услуги выдается потребителю:
1) в уполномоченном органе выдача готовых документов потребителю осуществляется ежедневно на основании талона, в котором указана дата регистрации и фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы;
2) в Центре выдача готовых документов потребителю осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. В предоставлении государственной услуги отказываются в случаях, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта и со статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
При устранении потребителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
При отказе в приеме документов работником Центра потребителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
3. Принципы работы
17. Деятельность центра основывается на принципах:

12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті органда өтініштің бланкісін уәкілетті органның қызметкері береді;
2) орталықта белгіленген үлгідегі өтініштің бланкісі күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың интернет-ресурсында орналастырылады.
Өтініштер бланкілерінің нысандары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның лауазымды адамдарына немесе орталыққа тапсырады.
Уәкілетті органның жауапты адамының деректері www.mod.gov.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайында көзге көрінетін жерлерде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде уәкілетті органда немесе орталықта тұтынушыға мыналарды:
1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұралған мемлекеттік қызмет түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) құжаттарды беру күнін, уақыты мен орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
6) тұтынушының тегін, атын, әкесінің атын, оның байланыс телефонын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тұтынушыға беріледі:
1) уәкілетті органда тұтынушыға дайын құжаттарды беру тіркеу күні және құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон негізінде күн сайын жүзеге асырылады;
2) орталықта тұтынушыға дайын құжаттарды беруді орталықтың қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезелер» арқылы жүзеге асырады.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде қызмет нәтижелеріне өтініш жасамаған жағдайларда орталық оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді.
16. Егер осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін құжаттардың барлығы ұсынылмаған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартылады.
Тұтынушы көрсетілген кедергілерді жойған кезде өтініш жалпы негіздерде қаралады.
Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде тұтынушыға жетпейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Орталықтың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:

3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной войны,
ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС,
воинам-интернационалистам)»
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
80 %
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
95 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок лицам, имеющим льготы
(участникам Великой Отечественной войны,
ликвидаторам аварии Чернобыльской АЭС,
воинам-интернационалистам)»
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны _______________________________
(района, города)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения)
_______________________________________
проживающего __________________________
_______________________________________
состоит на воинском учете _____________
_______________________________________
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу выдать подтверждающую справку  ___________________________
(участника ВОВ,
_____________________________________________________________________
воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии, о прохождении воинской службы,
_____________________________________________________________________
о прохождении службы на Семипалатинском ядерном полигоне)
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам обороны (военкоматом) призван
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место дислокации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Период службы, работы (год, месяц прибытия и убытия) __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Удостоверение о праве на льготы № ________ дата выдачи ________
Когда и кем выдано __________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
«___» __________ 20 __ г.  ______________ / _____________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1741
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы» 1. Общие положения

3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй, №1 вп.
8(7172) 50-91-95
«Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан
соғысының қатысушыларына, Чернобыль АЭС-індегі
аварияны жоюшыларға, интернационалист
жауынгерлерге) анықтамалар беру»» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есептілік жылындағы ағымдағы мәні
1. Уақтылық
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
95 %
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібінің сапасына және ол туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80 %
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
50 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
«Жеңілдіктері бар адамдарға (Ұлы Отан
соғысының қатысушыларына, Чернобыль АЭС-індегі
аварияны жоюшыларға, интернационалист
жауынгерлерге) анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
__________________________________қорғаныс
(ауданы, қаласы)
істері жөніндегі бөлімінің (басқармасының)
бастығына
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы)__________________________________________
____________________________________тұрады
__________________________________________
______________________әскери есепте тұрады
Ө Т І Н І Ш
Растайтын анықтама беруіңізді сұраймын ________________________
(ҰОС қатысушысының,
_____________________________________________________________________
интернационалист жауынгердің, Чернобыль авариясын жоюшының, әскери қызмет өткергені туралы,
_____________________________________________________________________
Семей ядролық полигонында қызмет өткергені туралы)
Қандай қорғаныс істері жөніндегі бөлімі (басқармасы, департаменті) (әскери комиссариаты) және қашан әскерге шақырған _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сұрау салған кезеңдегі әскери атағы мен лауазым _______________
_____________________________________________________________________
Әскер тегі, әскери бөлімнің нөмірі, бағыныстылығы мен орналасқан жері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қызмет, жұмыс кезеңі (келген және кеткен жылы, айы) ___________
_____________________________________________________________________
Жеңілдікке құқық туралы куәліктің № __________берілген күні ___
Кім және қашан берді __________________________________________
Қосымша мәліметтер ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20 __ ж. «___» __________ ______________/____________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1741 қаулысына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
«Адамдарға әскери қызмет өткергенін растау туралы
анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 29) пункта 9 Положения о местных органах военного управления Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года № 1232 (ДСП).
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz.;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о подтверждении прохождения воинской службы либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, подлежащим воинскому учету (далее – потребители), за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) лиц, освобожденных от исполнения воинской обязанности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
3) лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи справки, срок продлевается до 30 рабочих дней. Уполномоченный орган направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи справки продлевается до 90 рабочих дней.

1. Мемлекеттік қызмет жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы № 1232 (ҚБПҮ) қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті әскери басқару органдары туралы ереженің 9-тармағы 29) тармақшасының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әскери қызмет өткергенін растау туралы анықтама беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әскери міндетті өткеруден босатылған адамдарды;
3) бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жүрген адамдарды;
4) Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұратын адамдарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиіс Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
Анықтама беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 1 айға дейін ұзартылады. Уәкілетті орган кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 3 айға дейін ұзартылады;

3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
80 %
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
95 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок о подтверждении
прохождения воинской службы»
Начальнику отдела (управления) по делам
обороны ________________________________
(района, города)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения)
________________________________________
проживающего ___________________________
________________________________________
состоит на воинском учете ______________
________________________________________
З А Я В Л Е Н И Е
Прошу выдать подтверждающую справку ___________________________
(участника ВОВ,
_____________________________________________________________________
воина-интернационалиста, ликвидатора Чернобыльской аварии, о прохождении воинской службы,
_____________________________________________________________________
о прохождении службы на Семипалатинском ядерном полигоне)
Когда и каким отделом (управлением, департаментом) по делам обороны (военкоматом) призван
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Воинское звание и должность в запрашиваемый период ____________
_____________________________________________________________________
Род войск, номер воинской части, подчиненность и место дислокации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Период службы, работы (год, месяц прибытия и убытия) __________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Удостоверение о праве на льготы № ________ дата выдачи ________
Когда и кем выдано ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительные сведения _______________________________________
_____________________________________________________________________
«___» __________ 20 __ г. ______________ /_____________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1741
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных удостоверений
взамен военных билетов) офицерам запаса» 1. Общие положения

3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй, №1 вп.
8(7172) 50-91-95
«Адамдарға әскери қызмет өткергенін
растау туралы анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есептілік жылындағы ағымдағы мәні
1. Уақтылық
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
95 %
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібінің сапасына және ол туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80 %
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
50 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
«Адамдарға әскери қызмет өткергенін
растау туралы анықтамалар беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
__________________________________ облысы
__________________________________ ауданы
қорғаныс істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұрақты тұруға
шығатын азаматқа анықтама беру туралы
Ө Т І Н І Ш
1.___________________________________________________________________
(тегі, аты мен әкесінің аты)
2 ___________________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы)
3.___________________________________________________________________
(туған жері - селосы, кенті, ауданы, облысы)
4.___________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5.___________________________________________________________________
(тұрғылықты жерінің мекенжайы)
6. __________________________________________________________________
(соңғы жұмыс орны мен атқарған лауазымы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
байланысты тапсырған әскери билет (әскери билет орнына берілген уақытша куәлік), тіркеу туралы куәлік орнына анықтама беруіңізді сұраймын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:
1. Көші-қон полициясының рұқсатын (түпнұсқа).
2. Жеке куәліктің көшірмесін.
20 __ ж. «___» __________             _____________
(қолы)
Ескертпе:
Әскери міндеттемелер үшін өзімен бірге азаматтарды тіркеу кітабы (мекенжай анықтамасы) мен әскери есепке алу құжаты болсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1741 қаулысына
6-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
«Запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің
орнына уақытша куәліктер) беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления районов (городов областного значения) (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», Правилами ведения воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz.;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в представлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан подлежащим воинскому учету (далее – потребители), за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) лиц, освобожденных от исполнения воинской обязанности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
3) лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) сроки оформления военного билета:
при первичном оформлении и выдаче – в течение 30 рабочих дней;
при наличии всех документов, на основании которых он выписывается - 15 рабочих дней;
при необходимости подтверждения данных из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан - 30 рабочих дней;
при необходимости подтверждения данных из архивов ближнего зарубежья - 90 рабочих дней;
при утере (порче) – 15 рабочих дней со дня регистрации письменного заявления, а в исключительных случаях (при отправлении запросов в другие органы военного управления) 20 рабочих дней;
для лица, признанным негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время – после утверждения решения районной призывной комиссии - 15 рабочих дней.
Срок оформления временного удостоверения при наличии всех документов - 1 рабочий день.
День приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги.
при обращении в центр:

1. Мемлекеттік қызмет аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысымен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың әскери есебін жүргізу қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі запастағы офицерлерге әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әскери міндетті өткеруден босатылған адамдарды;
3) бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жүрген адамдарды;
4) Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты тұратын адамдарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиіс Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) әскери билетті ресімдеу мерзімдері:
алғаш ресімдеу және беру кезінде – 30 жұмыс күні ішінде;
олар негізінде жазылып берілетін барлық құжаттар бар болған кезде – 15 жұмыс күні;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан деректерді растау қажет болған кезде – 30 жұмыс күні;
жақын шетелдердің мұрағаттарынан деректерді растау қажет болған кезде – 90 жұмыс күні;
жоғалтқан (бүлдірген) кезде – жазбаша өтініш тіркелген күннен бастап 15 жұмыс күні, ал ерекше жағдайларда (басқа әскери басқару органдарына сұрау салу жолданған кезде) – 20 жұмыс күні;
бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп танылған адамдар үшін – аудандық әскерге шақыру комиссиясының шешімі бекітілгеннен кейін – 15 жұмыс күні.
Уақытша куәлікті ресімдеу мерзімі барлық құжаттар бар болған кезде – 1 жұмыс күні;
Құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Орталыққа жүгінген кезде:

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю или по доверенности его уполномоченному представителю необходимо представить в уполномоченный орган или Центр:
11.1 при замене временного удостоверения офицера запаса:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
временное удостоверение личности офицера запаса;
две фотографии размером 3х4 см.;
11.2 при замене военного билета образца СССР на образец Республики Казахстан:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
военный билет образца СССР;
две фотографии размером 3х4 см.;
11.3 при присвоении первого воинского звания офицерского состава после прохождения учебных воинских сборов:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
имеющийся военный билет солдата, сержанта запаса (удостоверение о приписке к призывному участку);
две фотографии размером 3х4 см.;
11.4 при утере военного билета в случаях:
1) Если военный билет был уничтожен в результате какого-либо стихийного бедствия (пожар, затопление и т.д.):
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
документ (справку) от уполномоченного органа (учреждения) подтверждающий факт произошедшего стихийного бедствия;
дает письменное объяснение начальнику отдела (управления) по делам обороны (далее - О(У)ДО), раскрывающее факт утери военного билета (в том случае, если утрата военного билета произошла не по вине офицера);
две фотографии размером 3х4 см.;
2) если военный билет украден:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
документ (справку) от уполномоченного органа (учреждения), подтверждающий факт произошедшей кражи;
дает письменное объяснение начальнику О(У)ДО, раскрывающее факт утери военного билета (в том случае, если утрата военного билета произошла не по вине офицера);
две фотографии размером 3х4 см.;
3) если военный билет был испорчен в результате небрежного хранения, либо стихийного бедствия (но при этом сохранился):
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
военный билет офицера запаса;
дает письменное объяснение начальнику О(У)ДО, раскрывающее факт утери военного билета (в том случае, если утрата военного билета произошла не по вине офицера);
две фотографии размером 3х4 см.;
11.5 при изменении фамилии офицера запаса:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность;
имеющийся военный билет офицера запаса по предыдущей фамилии (имени, отчества);
документ, подтверждающий факт изменения фамилии (сведения свидетельства о браке, свидетельства о разводе и другое);
две фотографии размером 3х4 см.
Сведения об удостоверении личности потребителя, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством информационной системы центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
Потребителем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет подлинность оригинала со сведениями, представленными из государственной информационной системы, после чего возвращает оригинал потребителю.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа мыналарды ұсынуы қажет:
11.1. Запастағы офицердің уақытша куәлігін ауыстыру кезінде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
запастағы офицердің уақытша куәлігі;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
11.2. КСРО үлгісіндегі әскери билетті Қазақстан Республикасының үлгісіне ауыстырған кезде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
КСРО үлгісіндегі әскери билет;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
11.3. Әскери оқу-жаттығу жиындарынан өткеннен кейін офицерлер құрамының алғашқы әскери атағын беру кезінде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
запастағы сарбаздың, сержанттың бар әскери билеті (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлігі);
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
11.4. Әскери билетті жоғалтқан кезде, мынадай жағдайларда:
1) егер әскери билет қандай да бір зілзаланың (өрт, су басу және т.б.) нәтижесінде жойылса:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
уәкілетті органнан (мекемеден) болған зілзала фактісін растайтын құжат (анықтама);
қорғаныс істері жөніндегі бөлім (басқарма) бастығына (бұдан әрі – ҚІЖБ(Б)) әскери билеттің жоғалу фактісін ашатын түсініктеме береді (егер әскери билеттің жоғалуы офицердің кінәсінен болмаған жағдайда);
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
2) егер әскери билет ұрланса:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
уәкілетті органнан (мекемеден) болған ұрлық фактісін растайтын құжат (анықтама);
ҚІЖБ(Б) бастығына әскери билеттің жоғалу фактісін ашатын жазбаша түсініктеме береді (егер әскери билеттің жоғалуы офицердің кінәсінен болмаған жағдайда);
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
3) егер әскери билет ұқыпсыз сақтау немесе зілзала нәтижесінде бүлінген болса (бірақ бұл ретте сақталса):
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
запастағы офицердің әскери билеті;
ҚІЖБ(Б) бастығына әскери билетті жоғалту фактісін ашатын жазбаша түсініктеме береді (егер әскери билеттің жоғалуы офицердің кінәсінен болмаған жағдайда);
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
11.5. Запастағы офицер тегін өзгерткен жағдайда:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат;
запастағы офицердің бұрынғы тегі (аты, әкесінің аты) бойынша бар әскери билеті;
тегін өзгерту фактісін растайтын құжат (неке туралы куәлік, ажырасқаны туралы куәлік мәліметтері және басқа);
көлемі 3х4 см екі фотосурет.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар тұтынушының жеке куәлігі, неке туралы куәлік, ажырасқаны туралы куәлік мәліметтерін уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат үлгісінде алады.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаны тұтынушыға қайтарады.

3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных билетов)
офицерам запаса»
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
80 %
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
50 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
95 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
90 %
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных
удостоверений взамен военных билетов)
офицерам запаса»
Начальнику управления (отдела) по делам
обороны _______________________________
района (города)
_______________________________________
области
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче справки (удостоверения о приписке
к призывному участку)
1. ____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество)
2. ____________________________________________________________
(число месяц, год рождения)
3. ____________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4. ____________________________________________________________
(национальность)
5. ____________________________________________________________
(семейное положение)
6. ____________________________________________________________
(адрес места жительства)
7. ____________________________________________________________
(последнее место работы и занимаемая должность)
Прошу выдать военный билет (удостоверение о приписке к призывному участку) в связи с
_____________________________________________________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю:
1.Фотография 3х4 – 2 штуки.
2. Копия удостоверения личности
«_____» _____________ 20 ___ г. _________________
(подпись)
Примечание:
Для военнообязанных при себе иметь:

3)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй, №1 вп.
8(7172) 50-91-95
«Запастағы офицерлерге әскери билеттер
(әскери билеттердің орнына уақытша
куәліктер) беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есептілік жылындағы ағымдағы мәні
1. Уақтылық
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
95 %
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету тәртібінің сапасына және ол туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
80 %
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
50 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қолданыстағы шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
95 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90 %
«Запастағы офицерлерге әскери билеттер
(әскери билеттердің орнына уақытша
куәліктер) беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
__________________________________ облысы
_________________________ ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік)
беру туралы
ӨТІНІШ
1.___________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты)
2.___________________________________________________________________
(туған жылы, айы, күні)
3.___________________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан. облыс)
4.___________________________________________________________________
(ұлты)
5.___________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6.___________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
байланысты әскери билет (әскерге шақыру учаскесіне тіркеу туралы куәлік) беруіңізді сұраймын.
өтінішке мыналарды қоса беремін:
1. 3х4 – 2 дана фото
2. Жеке куәліктің көшірмесі
20 ___ ж. «_____» _____________       __________________
(қолы)
Ескертпе:
Әскери міндеттілер үшін өздерімен бірге:

1. Книгу регистрации граждан (адресную справку) и документ воинского учета (при наличии).
2. Для граждан, прошедших подготовку по военно-техническим и другим специальностям – сертификат о завершении обучения по программе подготовки военно-обученного резерва.
3. Для женщин, получивших военно-учетную специальность по окончании организаций образования и подлежащих постановке на воинский учет – документ, подтверждающий окончание учебного заведения.
4. Для лиц, освобожденных из мест лишения свободы – справка об освобождении.
5. Для уволенных из правоохранительных и специальных органов – предписание этих органов для постановки на воинский учет.
6. Для граждан, прибывших из других государств на постоянное место жительство в Республику Казахстан – документ, подтверждающий отношение к воинской обязанности.
7. При обмене военного билета старого образца, временного удостоверения, (взамен военного билета) – оригинал военного билета старого образца, временное удостоверение (взамен военного билета).
8. Для лиц, прошедших обучение по программам офицеров запаса на военных кафедрах при гражданских ВУЗах – удостоверение о приписке (военный билет) с отметками о прохождении подготовки.
9. Для лиц, утративших документы не по своей вине, справки:
из территориальных органов Министерства внутренних дел – при установлении факта хищения документов;
из территориальных органов Государственной противопожарной службы – при установлении факта уничтожения документов при пожаре;
из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям – в случае утери (уничтожения документов) при стихийном бедствии.
10. При изменении фамилии, имени, отчества или других учетных данных – копии подтверждающих документов.
11. Для лиц, восстановленных в воинском звании офицерского состава – решение суда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1741
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2009 года № 2223
Стандарт государственной услуги
«Выдача военных билетов (временных удостоверений
взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.

1. Азаматтарды тіркеу кітабы (мекенжай анықтамасы) мен әскери есепке алу құжаты (бар болған кезде).
2. Әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтар үшін – әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтағаны туралы сертификат.
3. Білім беру ұйымдарын бітіргеннен кейін әскери-есептік алған және әскери есепке алуға жататын әйелдер үшін – оқу орнын бітіргенін растайтын құжат.
4. Бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін – босатылғаны туралы анықтама.
5. Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардан босатылғандар үшін – әскери есепке алу үшін осы органдардың нұсқамасы.
6. Басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін келген азаматтар үшін – әскери міндеттілікке қатыстылығын растайтын құжат.
7. Ескі үлгідегі әскери билетті, уақытша куәлікті (әскери билеттің орнына) ауыстырған кезде – ескі үлгідегі әскери билеттің көшірмесі, уақытша куәлік (әскери билеттің орнына).
8. Азаматтық ЖОО-лар жанындағы әскери кафедраларда запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша оқудан өткен адамдар үшін – даярлықтан өткені туралы белгілері бар тіркеу туралы куәлік (әскери билет) болуы тиіс.
9. Құжаттарының жоғалуына кінәлі емес адамдар үшін мыналардан анықтамалар:
Ішкі істер аумақтық органдарынан – құжаттардың ұрлануы фактісі белгіленген кезде;
Мемлекеттік өртке қарсы қызметтің аумақтық органдарынан – құжаттардың өрт кезінде жойылуы фактісі белгіленген кезде;
Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан – құжаттар зілзала кезінде жоғалған (жойылған) жағдайда.
10. Тегі, аты, әкесінің аты немесе басқа да есепке алу деректері өзгерген жағдайда – растайтын құжаттардың көшірмелері.
11. Офицерлер құрамының әскери атағы қайтарылған адамдар үшін – сот шешімі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1741 қаулысына
7-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 2223 қаулысымен
бекітілген
«Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери
билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру» мемлекеттік қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю или по доверенности его уполномоченному представителю необходимо представить в уполномоченный орган или центр:
1) гражданам, признанным негодными к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время, а также признанным негодными к воинской службе в мирное время с исключением с воинского учета:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
выписка из протокола призывной комиссии с решением о зачислении призывника на учет военнообязанных;
два фото размером 3х4 см.;
удостоверение личности;
копия документа об образовании;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
сведения свидетельства о браке;
свидетельство о рождении детей (в случае рождения ребенка до 13 августа 2007 года) либо их сведения;
2) гражданам, окончившим очные отделения учебных заведений органов внутренних дел, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы и пожарно-технических заведений органов противопожарной службы:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
нотариально заверенная копия диплома и приложения, при отсутствии приложения подтверждение об окончании очного отделения;
карта медицинского освидетельствования;
учетная карточка;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4 см.;
3) прошедших обучение по программам подготовки военно-обученного резерва в специализированных организациях Министерства обороны:
сертификат о завершении обучения;
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
ходатайство о подтверждении прохождения воинской службы;
нотариально заверенная копия диплома;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
2 фото размером 3х4 см. в военной форме.
5) гражданам, не призванным на законных основаниях на срочную военную службу, по достижении 27-летнего возраста:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
оригинал удостоверения о приписке;
нотариально заверенная копия диплома;
карта медицинского освидетельствования;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
2 фото размером 3х4 см.;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға немесе орталыққа мыналарды ұсынуы қажет:
1) бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп танылған, сондай-ақ әскери есептен алумен бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз деп танылған азаматтар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
әскерге шақырылушыны әскери міндеттілердің есебіне қабылдау туралы шешімі бар әскерге шақыру комиссиясының хаттамасынан үзінді;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
жеке куәлік;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
неке туралы куәліктің мәліметтері;
балаларының туу туралы куәлігі (бала 2007 жылғы 13 тамызға дейін туған жағдайда) немесе олардың мәліметтері;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған немесе жазалаудың өзге де түрлерін өтеген азаматтар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
босатылғаны туралы анықтама;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
әкімшілік жаза қолдану туралы хаттаманың және қаулының екінші даналары және түбіртектің көшірмесі (Әскери есепке алу қағидаларын бұзған кезде);
мектеп бойынша аттестаттың көшірмесі;
әскери қызметке жарамдылығы туралы қорытындысы бар запасқа шығарылатын азаматтың медициналық куәландыру картасы;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
туу туралы куәліктің көшірмесі;
3) ішкі істер органдарының, қаржы полициясының, қылмыстық атқару жүйесінің және өртке қарсы қызмет органдары өрт-техникалық мекемелерінің іштей бөлімдерін бітірген азаматтар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
нотариалды куәландырылған дипломының көшірмесі мен қосымшасы, қосымша болмаған кезде іштей бөлімді бітіргені туралы растау;
медициналық куәландыру картасы;
есепке алу карточкасы;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
4) Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламалары бойынша оқытудан өткендер:
оқуды аяқтағаны туралы сертификат;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
әскери қызмет өткергенін растау туралы қолдаухат;
нотариалды куәландырылған дипломның көшірмесі;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
әскери киім нысанында көлемі 3х4 см екі фотосурет;
5) заңдық негіздерде мерзімді әскери қызметке шақырылмаған азаматтарға 27 жасқа толғанда:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
нотариалды куәландырылған дипломының көшірмесі;
медициналық куәландыру картасы;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;

6) гражданам, уволенных с воинской службы в запас:
предписание;
копия выписки из приказа об увольнении;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
2 фото размером 3х4 см.;
7) женщинам, имеющих военно-учетную специальность:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
нотариально заверенная копия диплома;
карта медицинского освидетельствования;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4 см.;
8) гражданам, получивших гражданство Республики Казахстан:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
учетно-воинский документ государства, откуда прибыл (нотариально заверенный перевод военного билета или удостоверения о приписке, справки взамен военного билета);
карта медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе, с заключением о годности к воинской службе;
копия документа об образовании;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4 см;
9) при утере, утрате документов воинского учета или замене документов пришедших в негодность:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
вторые экземпляры протокола и постановления о наложении административного взыскания и копия квитанции (при нарушении Правил воинского учета);
протокол об административном правонарушении;
справка с управления (отдела) по чрезвычайным ситуациям – при стихийном бедствии и пожаре;
удостоверение личности;
справка со стола находок, что военный билет на хранение не поступал;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4 см;
10) гражданам, уволенным из правоохранительных и специальных органов:
предписания для постановки на воинский учет с этих органов;
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
нотариально заверенная копия диплома;
выписка из приказа начальника об исключении из списков части (увольнении);
карта медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе, с заключением о годности к воинской службе;
удостоверение личности;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4;
11) граждане, ранее не состоявшие на воинском учете и не имеющих документов воинского учета:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
карта медицинского освидетельствования гражданина, пребывающего в запасе, с заключением о годности к воинской службе;
вторые экземпляры протокола и постановления о наложении административного взыскания и копия квитанции (при нарушении Правил воинского учета);
удостоверение личности;
собственноручно написанная объяснительная;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
копия документа об образовании;

6) әскери қызметтен запасқа шығарылған азаматтар:
нұсқама;
шығарылғаны туралы бұйрықтан үзіндінің көшірмесі;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
7) әскери-есептік мамандығы бар әйелдер:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
нотариалды куәландырылған дипломының көшірмесі;
медициналық куәландыру картасы;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
8) Қазақстан Республикасының азаматтығын алған азаматтар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
келген мемлекеттің әскери-есептік құжаты (нотариалды куәландырылған әскери билеттің немесе тіркеу туралы куәліктің, әскери билеттің орнына анықтаманың аудармасы);
әскери қызметке жарамдылығы туралы қорытындысы бар запасқа шығарылатын азаматтың медициналық куәландыру картасы;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
9) әскери есепке алу құжаттарын жоғалтқан немесе жарамсыздыққа келген құжаттарды ауыстыру кезінде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
әкімшілік жаза қолдану туралы хаттаманың және қаулының екінші даналары және түбіртектің көшірмесі (Әскери есепке алу қағидаларын бұзған кезде);
құқық бұзушылық туралы хаттама;
зілзала немесе өрт болған кезде – төтенше жағдайлар жөніндегі басқармадан (бөлімнен) анықтама;
жеке куәлік;
табылған заттар үстелінен әскери билеттің сақтауға келіп түспегені туралы анықтама;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
10) құқық қорғау және арнаулы органдардан шығарылған азаматтар:
осы органдардан әскери есепке қою үшін нұсқама;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
нотариалды куәландырылған дипломының көшірмесі;
бастықтың бөлім тізімдерінен алу (шығару) туралы бұйрығынан үзінді;
әскери қызметке жарамдылығы туралы қорытындысы бар запасқа шығарылатын азаматтың медициналық куәландыру картасы;
жеке куәлік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
11) бұдан бұрын әскери есепте тұрмаған және әскери есепке алу құжаттары жоқ азаматтар:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
әскери қызметке жарамдылығы туралы қорытындысы бар запасқа шығарылатын азаматтың медициналық куәландыру картасы;
әкімшілік жаза қолдану туралы хаттаманың және қаулының екінші даналары және түбіртектің көшірмесі (Әскери есепке алу қағидаларын бұзған кезде);
жеке куәлік;
өз қолымен жазылған түсінік;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтер;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;

два фото размером 3х4 см.;
12) при замене военного билета образца СССР на образец Республики Казахстан:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
удостоверение личности;
военный билет образца СССР;
две фотографии размером 3х4 см.;
13) при изменении гражданами национальности, фамилии, имени или отчества:
заявление установленного образца;
удостоверение личности;
старый военный билет;
сведения свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества или свидетельства о заключении брака;
удостоверение личности;
два фото размером 3х4;
14) при выдаче военных билетов взамен временных удостоверений или справок (взамен военных билетов) необходимо представление следующих документов:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
оригинал временного удостоверения или справка (взамен военного билета);
удостоверение личности;
копия документа об образовании;
сведения о регистрации постоянного места жительства;
два фото размером 3х4 см.
Сведения об удостоверении личности потребителя, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченный орган или центр получают из соответствующей государственной информационной системы посредством информационной системы центра в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
Потребителем государственной услуги представляются оригиналы документов для сверки.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет подлинность оригинала со сведениями, представленными из государственной информационной системы, после чего возвращает оригинал потребителю.
12. Для получения государственной услуги:
1) в уполномоченном органе бланк заявления выдается работником уполномоченного органа;
2) в центрах бланк заявления утвержденной формы размещается на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе центра.
Формы бланков заявлений для приема на воинский учет указаны в приложении 4 к настоящему стандарту и размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
13. Для получения государственной услуги потребитель сдает документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, должностным лицам уполномоченного органа по месту жительства или в центр.
Данные ответственного лица уполномоченного органа размещаются на интернет-ресурсе: www.mod.gov.kz, а также в помещении уполномоченного органа в доступных для обозрения местах на государственном и русском языках.
Прием документов в центрах осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.

көлемі 3х4 см екі фотосурет;
12) КСРО үлгісіндегі әскери билетті Қазақстан Республикасының үлгісіне ауыстырған кезде:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке куәлік;
КСРО үлгісіндегі әскери билет;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
13) ұлтын, тегін, атын немесе әкесінің атын өзгерткен кезде азаматтар:
белгіленген үлгідегі өтініш;
жеке куәлік;
ескі әскери билет;
тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны туралы куәліктің немесе некеге тұруы туралы куәліктің мәліметтері;
көлемі 3х4 см екі фотосурет;
14) уақытша куәліктің орнына әскери билеттерді немесе анықтамаларды (әскери билеттердің орнына) беру кезінде мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі өтінішті;
уақытша куәліктің түпнұсқасын немесе анықтаманы (әскери билеттің орнына);
жеке куәлікті;
білімі туралы құжаттың көшірмесін;
тұрғылықты жеріне тіркеу туралы мәліметтерді;
көлемі 3х4 см екі фотосуретті.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар тұтынушының жеке басын куәландыру туралы, тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны туралы куәлік, некеге тұрғаны туралы куәлік, балаларының туу туралы (егер жазба 2008 жылдан кейін жүргізілсе), тұрғылықты жеріне тіркеу туралы куәліктер мәліметтерін уәкілетті орган немесе орталық тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат үлгісінде алады.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалығын мемлекеттік ақпараттық жүйеден ұсынылған мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды тұтынушыға қайтарады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін:
1) уәкілетті органда өтініштің бланкісін уәкілетті органның қызметкері береді;
2) орталықтарда бекітілген үлгідегі өтініштің бланкісі күту залындағы арнайы тағанда, сондай-ақ орталықтың интернет-ресурсында орналастырылады.
Өтініштер бланкілерінің нысандары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның немесе орталықтың лауазымды адамдарына тапсырады.
Уәкілетті орган жауапты адамының деректері www.mod.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайында көзге көрінетін жерлерде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.

3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», пунктов 5463646888 Правил ведения воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 859.
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и Центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является справка взамен сданного военного билета (при выезде за пределы Республики Казахстан) либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в представлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, подлежащим воинскому учету (далее – потребители), за исключением:
1) женщин, не имеющих военно-учетной специальности;
2) лиц, освобожденных от исполнения воинской обязанности в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
3) лиц, отбывающих наказание в виде лишения свободы;
4) лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан.
7. Срок оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день;
2) время ожидания в очереди - не более 20 минут при сдаче необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) ожидание для получения документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в центр:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 20 минут.

3. Мемлекеттік қызмет «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 859 қаулысымен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу қағидаларының 5463646888-тармақтарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тапсырылған әскери билеттің орнына (Қазақстан Республикасының шегінен тыс шыққан кезде) анықтама беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) әскери-есептік мамандығы жоқ әйелдерді;
2) «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әскери міндетті өткеруден босатылған адамдарды;
3) бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жүрген адамдарды;
4) Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұратын адамдарды қоспағанда, әскери есепке алынуға тиіс Қазақстан Республикасының азаматтарына (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
2) кезекте күту мерзімі – осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды тапсырған кезде 20 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттар алу үшін күту мерзімі - жүгінген сәттен бастап 10 минуттан артық емес;
орталыққа жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін жол берілген ең ұзақ уақыт - 20 минуттан артық емес;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең ұзақ уақыты 20 минуттан артық емес.

1. Государственная услуга оказывается местными органами военного управления (далее – уполномоченный орган), а также через центры обслуживания населения (далее – центр), адреса и телефоны которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
В целях обеспечения доступности жителям отдаленных населенных пунктов оказание государственной услуги осуществляется через мобильные центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих».
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.mod.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения»: Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП центр): www.con.gov.kz;
3) на стендах в помещениях уполномоченного органа и центра;
4) на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача удостоверения участника Великой Отечественной войны (далее - ВОВ), воина-интернационалиста, участника ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в представлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается участникам Великой Отечественной Войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) срок оформления документов - 1 рабочий день.
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок продлевается до 30 рабочих дней. Уполномоченный орган направляет запрос в соответствующие органы для подтверждения запрашиваемой информации с последующим уведомлением заявителя о продлении срока.
В случае необходимости получения информации из архивов государств ближнего зарубежья срок выдачи удостоверения продлевается до 90 рабочих дней.
2) время ожидания в очереди - не более 20 минут при сдаче необходимых документов;
3) ожидание при получении документов как результата оказания государственной услуги - 10 минут с момента обращения заявителя;
при обращении в центр:

1. Мемлекеттік қызмет жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) тарапынан, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі, олардың мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет көрсету мобильді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) уәкілетті органның және орталықтың үй-жайларындағы стенділерде;
4) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталында орналастырылады.
Сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Ұлы Отан соғысына (бұдан әрі – ҰОС) қатысушы, интернационалист жауынгер, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны (бұдан әрі – ЧАЭС) жоюға қатысушы куәлігін беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, интернационалист жауынгерлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны жоюға қатысушыларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 1 жұмыс күні.
Куәлік беру үшін ақпарат пен қажетті мәліметтер болмаған кезде мерзім 30 жұмыс күніне дейін ұзартылады. Уәкілетті орган кейіннен өтініш берушіге мерзімді ұзарту туралы хабарлай отырып, сұрау салынатын ақпаратты растау үшін тиісті органдарға сұрау салуды жолдайды.
Таяу шетел мемлекеттерінің мұрағаттарынан ақпарат алу қажет болған жағдайда анықтама беру мерзімі 90 жұмыс күніне дейін ұзартылады;
2) кезекте күту уақыты - қажетті құжаттарды тапсырған кезде 20 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алу кезінде күту - өтініш беруші жүгінген сәттен бастап 10 минут;
орталыққа жүгінген кезде: