О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1795
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 «О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие дополнения:
в Правилах награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
Раздел 3 «Основания награждения ведомственными наградами» дополнить подразделом следующего содержания:
«Нагрудный знак
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері»
69. Нагрудным знаком «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» награждаются высококвалифицированные специалисты в области жилищно-коммунального хозяйства, имеющие стаж работы в жилищно-коммунальной сфере не менее 10 лет, а также иные лица, внесшие значительный вклад в развитие жилищно-коммунального хозяйства, за многолетний плодотворный труд и заслуги в развитии жилищно-коммунальной сферы, высокие достижения в области деятельности государственных органов жилищно-коммунального хозяйства, разработку проектной документации, имеющей важное государственное (межгосударственное) значение, заслуги в области подготовки кадров профильных специалистов, защиту профессиональных интересов работников жилищно-коммунальной сферы, развитие научных исследований по актуальным проблемам жилищно-коммунальной сферы, внедрение инновационных технологий, разработку прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по актуальным проблемам в отраслях жилищно-коммунального хозяйства, достижения в реализации международных, республиканских, отраслевых (секторальных) и других программ в сфере жилищно-коммунального хозяйства, успехи в развитии международного сотрудничества в сфере жилищно-коммунального хозяйства.»;
в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе «Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан»:

Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1795
Приложение 45
к описанию
«Нагрудный знак
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері»
».
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1795 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж. № 8, 159-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларында:
«Ведомстволық наградалармен марапаттау негіздемелері» деген 3-бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» төсбелгісі»
69. «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» төсбелгісімен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуда көп жылдық жемісті жұмысы және сіңірген еңбегі, мемлекеттік тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы органдары қызметі саласындағы жоғары жетістіктері, маңызды мемлекеттік (мемлекетаралық) мәні бар жобалау құжаттамаларын әзірлегені, бейінді маман кадрларын даярлау саласында сіңірген еңбегі үшін, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласы қызметкерлерінің кәсіптік мүдделерін қорғағаны, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы өзекті проблемалар бойынша ғылыми зерттеулерді дамытқаны, инновациялық технологияларды енгізгені, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы өзекті проблемалар бойынша қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік конструкторлық жұмыстарды әзірлегені, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы қызметі саласындағы халықаралық, республикалық, салалық (секторалдық) және басқа да бағдарламаларды іске асырудағы жетістіктері, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында халықаралық ынтымақтастықты дамытудағы табыстары үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында кемінде 10 жыл еңбек өтілі бар тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласының біліктілігі жоғары мамандары, сондай-ақ тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға елеулі үлес қосқан өзге де адамдар марапатталады.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі» деген бөлімде:

пункт 14 подраздела «Нагрудные знаки:» дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері.»;
в разделе «Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (далее - описания):
подраздел «Нагрудные знаки Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства» дополнить главой следующего содержания:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері»
(приложение 45)
Нагрудный знак «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» изготавливается из медно-никелевого сплава в форме круга диаметром 28 мм и толщиной 2 мм.
На лицевой стороне знака располагается выступающая надпись «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» вокруг рельефного условного шанырака. Углубления в шаныраке и надписи покрыты темно-голубой эмалью.
На оборотной стороне знака расположен регистрационный номер. Ребро знака гладкое.
Знак при помощи ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой муаровой лентой темно-голубого цвета.
Знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.»;
дополнить приложением 45 к описаниям согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства

«Төсбелгілер» деген кіші бөлімнің 14-тармағы мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері.»;
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары» (бұдан әрі – Сипаттамалар)» деген бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің төсбелгілері» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы тараумен толықтырылсын:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» (45-қосымша)
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» төсбелгісі мыс пен никель қорытпасынан, диаметрі 28 милиметр және қалыңдығы 2 милиметр дөңгелек нысанында дайындалады.
Белгінің бет жағында шартты түрде өрнектелген шаңырақты айналдыра «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының құрметті қызметкері» деген жазу шығыңқы орналастырылады. Шаңырақтың іші және жазу қара қою-көгілдір түсті эмальмен боялады.
Белгінің сыртқы жағында тіркеу нөмірі орналастырылады. Белгінің қыры тегіс.
Белгі құлақша мен шығыршық арқылы ені 25 мм және биіктігі 15 мм қою-көгілдір түсті қатқыл лентамен қапталған тікбұрышты тағанмен жалғанады.
Белгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.»;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес сипаттамаларға 45-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1795 қаулысына
қосымша
Сипаттамаларға
45-қосымша
».