О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1799
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»;
пункт 3 исключить;
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан снижение уровня смертности»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в задаче 1.1.1. «Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа»:
в графе «2012 г.» строки, порядковый номер 9, цифры «8,9» заменить цифрами «8,5»;
в задаче 1.1.2. «Укрепление здоровья матери и ребенка»:
в графе «2012 г.»:
в строке, порядковый номер 29, цифры «30,0» заменить цифрами «22,0»;
в строке, порядковый номер 30, цифры «16,0» заменить цифрами «14,5»;
строку, порядковый номер 32 исключить;
в задаче 1.1.3. «Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных социально-значимых заболеваний и травм»:
в графе «2012 г.»:

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1799 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету»;
3-тармақ алынып тасталсын;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
«Аурулардың профилактикасы және саламатты өмір салтын қалыптастыру әдістемелерін жетілдіру» деген 1.1.1-міндетте:
реттік нөмірі 9-жолдың «2012 ж.» деген бағанындағы «8,9» деген сандар «8,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ана мен баланың денсаулығын нығайту» деген 1.1.2-міндетте:
«2012 ж.» деген бағанда:
реттік нөмірі 29-жолдағы «30,0» деген сандар «22,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 30-жолдағы «16,0» деген сандар «14,5» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 32-жол алынып тасталсын;
«Негізгі әлеуметтік мәні бар ауруларды және жарақаттардың диагностикасын, емдеуді және оңалтуды жетілдіру» деген 1.1.3-міндетте:
«2012 ж.» деген бағанда:

дополнить строкой, порядковый номер 49-1 следующего содержания:
«
49-1
Увеличение объема медицинских услуг за счет приобретения оборудования через систему финансового лизинга
МЗ
тыс. услуг
159,5
147,9
26,9
»;
в задаче 1.1.4. «Недопущение роста инфекционной заболеваемости»:
в графе «2012 г.»:
в строке, порядковый номер 62, цифры «3,9» заменить цифрами «3,8»;
в строке, порядковый номер 63, цифры «39,8» заменить цифрами «39,6»;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 49-1-жолмен толықтырылсын:
«
49-1
Қаржы лизингі жүйесі арқылы жабдық сатып алу есебінен медициналық қызметтер көрсету көлемін ұлғайту
ДСМ
мың қызметтер
159,5
147,9
26, 9
»;
«Инфекциялық сырқаттанушылықтың өсуіне жол бермеу» деген 1.1.4-міндетте:
«2012 ж.» деген бағанда:
реттік нөмірі 62-жолдағы «3,9» деген сандар «3,8» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 63-жолдағы «39,8» деген сандар «39,6» деген сандармен ауыстырылсын;

в подразделе «3.2. Соответствие стратегических направлений и целей стратегическим целям государства»:
строку «1. Укрепление здоровья граждан» изложить в следующей редакции:
«1. Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»;
исключить строку «3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки»;
в разделе 4. Развитие функциональных возможностей:
в графе 1, пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»;
пункт 3 исключить;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в бюджетной подпрограмме 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг»:
в графе «2012 г.»:

«Стратегиялық бағыттар мен мақсаттардың мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі» деген 3.2-кіші бөлімде:
«1. Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету»;
«3. Медицина ғылымы мен кадр ресурстарының жүйесін дамыту» деген жол алынып тасталсын;
«Функционалды мүмкіншіліктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
1-бағанда 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету»;
3-тармақ алынып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
103 «Әлеуметтік, талдау зерттеулерді жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету» деген бюджеттік кіші бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:

в строке «Показатели прямого результата» цифры «16» и «19» заменить соответственно цифрами «14» и «25»;
в строке «Показатели конечного результата»:
в строке «Ориентировочное количество подготовленных методических рекомендаций, сборников» цифру «5» заменить цифрой «4»;
в строке «Ориентировочное количество отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам» цифры «11» заменить цифрами «10»;

«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «16» және «19» деген сандар тиісінше «14» және «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Әзірленген әдістемелік ұсынымдардың, жинақтардың болжамды саны» деген жолдағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Жүргізілген талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «11» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Ориентировочное количество методических рекомендаций, сборников, отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам в рамках государственного социального заказа НПО» цифры «19» заменить цифрами «25»;
в строке «Показатели эффективности» цифры «14 152,1» заменить цифрами «14 745,3»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «12 793 823» заменить цифрами «12 460 564»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:
в строке «Ожидаемый прием в медицинские вузы по программам высшего образования на основе государственного образовательного заказа» цифры «5000» заменить цифрами «4994»;

«ҮЕҮ-ға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың, талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «19» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «14 152,1» деген сандар «14 745,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «12 793 823» деген сандар «12 460 564» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Медициналық ЖОО-ға мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде жоғары білім беру бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «5 000» деген сандар «4 994» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Показатели прямого результата» цифры «49» заменить цифрами «55»;
в строке «Показатели конечного результата»:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения» цифры «21» заменить цифрами «18»;
в строке «В том числе в рамках проекта 100 больниц» цифру «3» заменить цифрой «4»;
в строке «В том числе в рамках 350 врачебных амбулаторий, поликлиник и фельдшерско-акушерских пунктов» цифру «9» заменить цифрой «5»;
в строке «В том числе сейсмоусиляемых» цифру «8» заменить цифрой «9»;
в строке «Показатели эффективности»:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «7394,5» заменить цифрами «10577»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «793,0» заменить цифрами «796,5»;
в строке «Средняя стоимость одного сейсмоусиленного объекта» цифры «92,1» заменить цифрами «66,6»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «44 727 131» заменить цифрами «43 597 587»;
в бюджетной программе 007 «Прикладные научные исследования»:
в подпрограмме 100 «В области здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели качества» цифру «2» заменить цифрой «4»;
в строке «Показатели эффективности» цифры «89 745» заменить цифрами «68 116»;
в строке «Объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «2 243 629» заменить цифрами «1 702 892»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 243 629» заменить цифрами «1 702 892»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата» цифру «8» заменить цифрой «6»;
в строке «Показатели эффективности» цифры «191» заменить цифрами «159,3»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 528 217» заменить цифрами «1 461 336»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемого за счет местного бюджета»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «2 534 088» заменить цифрами «2 533 308»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» цифры «2 534 088» заменить цифрами «2 533 308»;
в строке «Обеспечение заместительной терапией потребителей инъекционных наркотиков» цифры «1273» исключить;

«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «49» деген сандар «55» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «21» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде» деген жолдағы «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«оның ішінде 350 дәрігерлік амбулатория, емхана және фельдшерлік-акушерлік пункт шеңберінде» деген жолдағы «9» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«оның ішінде сейсмокүшейтілетін объектілер» деген жолдағы «8» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдағы «7394,5» деген сандар «10577» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдағы «793» деген сандар «796,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір сейсмокүшейтілген объектінің орташа құны» деген жолдағы «92,1» деген сандар «66,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «44 727 131» деген сандар «43 597 587» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласында» деген кіші бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдағы «2» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «89 745» деген сандар «68 116» деген сандармен ауыстырылсын;
«Кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 243 629» деген сандар «1 702 892» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 243 629» деген сандар «1 702 892» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «8» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «191» деген сандар «159,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 528 217» деген сандар «1 461 336» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген кіші бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Халықты қан айналымы жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолда «2 534 088» деген сандар «2 533 308» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «2 534 088» деген сандар «2 533 308» деген сандармен ауыстырылсын;
«Инъекциялық есірткіні тұтынушыларды орнын алмастырушы терапиямен қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 273» деген сандар алынып тасталсын;

в строке «Охват детей скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «120 696» заменить цифрами «119 079»;
в строке «Охват взрослых скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «277 926» заменить цифрами «270 189»;
в строке «Оказание ортодонтической помощи на амбулаторном уровне детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» цифры «2 295» заменить цифрами «2 252»;
в строке «Развитие и функционирование сети центров здоровья» цифры «70» заменить цифрами «55»;
в строке «Показатели конечного результата»:
в строке «Общая смертность» цифры «8,9» заменить цифрами «8,5»;
в строке «Смертность от болезней системы кровообращения» цифры «395,2» заменить цифрами «299,5»;
в строке «Смертность от онкологических заболеваний» цифры «102,8» заменить цифрами «101,8»;
в строке «Показатели эффективности»:
строку «Средняя стоимость разработки видеоролика» дополнить цифрами «1 600 000»;
строку «Средняя стоимость разработки аудиоролика» дополнить цифрами «58 000»;
строку «Средняя стоимость проката одного видеоролика на телевидении» дополнить цифрами «3 200 000»;
строку «Средняя стоимость проката одного аудиоролика на радио» дополнить цифрами «1 551 500»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление сахарного диабета» цифры «84» заменить цифрами «79»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного ребенка на выявление вирусного гепатита» цифры «3,9» заменить цифрами «35,6»;
строку «Средняя стоимость скрининга одного взрослого на выявление вирусного гепатита» цифры «6,0» заменить цифрами «52,5»;
в строке «Объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры
«53 751 007» заменить цифрами «53 101 852»;
в подпрограмме 101 «Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов»:
в строке «Показатели прямого результата»:
в строке «Обеспечение противотуберкулезными препаратами» цифры «31270» заменить цифрами «28 293»;
в строке «Обеспечение противодиабетическими препаратами» цифры «47137» заменить цифрами «63 501»;
в строке «Обеспечение взрослых онкогематологических больных химиопрепаратами» цифры «883» заменить цифрами «2 283»;

«Вирусты гепатитті анықтау үшін балаларды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «120 696» деген сандар «119 079» деген сандармен ауыстырылсын»;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін ересектерді скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «277 926» деген сандар «270 189» деген сандармен ауыстырылсын»;
«Жақ-бет саласының туа біткен патологиялары бар балаларды амбулаториялық деңгейде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалана отырып ортодонтиялық емдеу көрсету» деген жолдағы «2 295» деген сандар «2 252» деген сандармен ауыстырылсын»;
«Денсаулық сақтау орталықтар желісін функцияландыру және дамыту» деген жолдағы «70» деген сандар «55» деген сандармен ауыстырылсын»;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Жалпы өлім-жітім» деген жолдағы «8,9» деген сандар «8,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қанайналым жүйесі ауруларынан өлім-жітім» деген жолдағы «395,2» деген сандар «299,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Онкологиялық аурулардан өлім-жітім» деген жолдағы «102,8» деген сандар «101,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«Бейнероликті дайындаудың орташа құны» деген жол «1 600 000» деген сандармен толықтырылсын;
«Аудиороликті дайындаудың орташа құны» деген жол «58 000» деген сандармен толықтырылсын;
«Телеарнаға бір бейнероликті прокаттаудың орташа құны» деген жол «3 200 000» деген сандармен толықтырылсын;
«Радиоға бір аудиороликті прокаттаудың орташа құны» деген жол «1 551 500» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір адамға қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп қараудың орташа құны» деген жолдағы «84» деген сандар «79» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір балаға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп қараудың орташа құны» деген жолдағы «3,9» деген сандар «35,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ересек адамға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «6,0» деген сандар «52,5» деген сандармен толықтырылсын;
«Кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «53 751 007» деген сандар «53 101 852» деген сандармен ауыстырылсын;
101 «Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу» деген кіші бағдарламада:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «31270» деген сандар «28 293» деген сандармен ауыстырылсын;
«Диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «47 137» деген сандар «63 501» деген сандармен ауыстырылсын;
«Онкогематологиялық ересек науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «883» деген сандар «2 283» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией (включая гемофилию В)» цифры «417» заменить цифрами «635»;
в строке «Обеспечение антианемическими препаратами больных с хронической почечной недостаточностью (с ренальной анемией) на додиализном периоде» цифры «902» заменить цифрами «1 035»;
в строке «Обеспечение больных с аутоиммунными (в т.ч. миастенией) и иммунодефицитными состояниями» цифры «278» заменить цифрами «828»;
в строке «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) детей (с 3-х до 18 лет)» цифры «272» заменить цифрами «233»;
в строке «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) – взрослые» цифры «1082» заменить цифрами «1197»;
в строке «показатели конечного результата»:
в строке «Снижение смертности от ишемической болезни сердца (среднереспубликанский показатель)» цифры «114,7» заменить цифрами «97»;
в строке «Снижение смертности от туберкулеза» цифры
«10,1» заменить цифрами «7,9»;
в строке «Снижение смертности от онкологических заболеваний» цифры «102,8» заменить цифрами «101,8»;
в строке «Снижение заболеваемости туберкулезом» цифры «94,6» заменить цифрами «84,2»;
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом А» цифры «39,8» заменить цифрами «39,6»;
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В» цифры «3,9» заменить цифрами «3,8»;
в строке «Объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «37 073 366» заменить цифрами «37 079 774»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «90 824 373» заменить цифрами «90 181 626»;
в бюджетной программе 013 «Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели качества» цифры «8159,9» заменить цифрами «659,9»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «332 885» заменить цифрами «212 885»;
в бюджетной программе 014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:

«Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын науқастарды қан ұйыту факторларымен қамтамасыз ету» деген жолдағы «417» деген сандар «635» деген сандармен ауыстырылсын;
«Созылмалы бүйрек функциясы жетіспеушілігімен (ренальді анемиямен) ауыратын науқастарды диализге дейінгі кезеңде антианемиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «902» деген сандар «1 035» деген сандармен ауыстырылсын;
«Аутоиммундық (соның ішінде миастения) және иммунитет тапшылығымен ауыратын науқастарды препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «278» деген сандар «828» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусқа қарсы препараттармен (В және С вирусты гепатиті) балаларды (3 жастан 18 жасқа дейін) қамтамасыз ету» деген жолдағы «272» деген сандар «233» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусқа қарсы (В және С вирусты гепатиті) ересек адамдарды препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «1082» деген сандар «1197» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Жүректің ишемиялық ауруынан өлім-жітімді төмендету (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдағы «114,7» деген сандар «97» деген сандармен ауыстырылсын;
«Туберкулезден өлім-жітімді төмендету» деген жолдағы «10,1» деген сандар «7,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Онкологиялық аурулардан өлім-жітімді төмендету» деген жолдағы «102,8» деген сандар «101,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Туберкулезбен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «94,6» деген сандар «84,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«А жіті вирусты гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «39,8» деген сандар «39,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«В жіті вирусты гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «3,9» деген сандар «3,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «37 073 366» деген сандар «37 079 774» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «90 824 373» деген сандар «90 181 626» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдағы «8 159,9» деген сандар «659,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «332 885» деген сандар «212 885» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:

в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» цифры «126» заменить цифрами «237»;
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» цифры «19 530» заменить цифрами «20 019»;
в строке «Количество привлеченных специалистов из-за рубежа» цифры «44» заменить цифрами «82»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 594 214» заменить цифрами «1 544 214»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата» цифру «5» заменить цифрой «4»;
в строке «Показатели эффективности» цифры «141,1» заменить цифрами «32,3»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 120 178» заменить цифрами «995 768»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 787 002» заменить цифрами «1 680 389»;
в бюджетной программе 023 «Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата» цифры «183» исключить;
в строке «Показатели конечного результата» цифры «16 500» исключить;
в строке «Показатели эффективности» цифры «24 950» исключить;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «49 900» исключить;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата» цифру «7» заменить цифрой «3»;
в строке «Показатели конечного результата» цифру «4» исключить;
в строке «Показатели эффективности» цифры «26,9» заменить цифрами «29,1»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 697 544» заменить цифрами «87 360»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:
строку «Привлечение консалтинговых компаний для передачи технологий на основе партнерского взаимодействия» дополнить цифрой «2»;

«Шетелге біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «126» деген сандар «237» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «19 530» деген сандар «20 019» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден тартылған мамандардың саны» деген жолдағы «44» деген сандар «82» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 594 214» деген сандар «1 544 214» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «141,1» деген сандар «32,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 120 178» деген сандар «995 768» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы 1787 002» деген сандар «1 680 389» деген сандармен ауыстырылсын;
023 «Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «183» деген сандар алынып тасталсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «16 500» деген сандар алынып тасталсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «24 950» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «49 900» деген сандар алынып тасталсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «7» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «4» деген сан алынып тасталсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «26,9» деген сандар «29,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 697 544» деген сандар «87 360» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Әріптестік өзара іс-қимыл негізінде технологияны беру үшін консалтингтік компанияларын тарту» деген жол «2» деген санмен толықтырылсын;

в строке «Показатели конечного результата» цифры «15» заменить цифрами «20»;
в подпрограмме 004 «За счет внешних займов»:
в строке «Объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «1 712 386» заменить цифрами «2 557 219»;
в подпрограмме 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в строке «Объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «9 076 990» заменить цифрами «2 814 483»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «10 789 376» заменить цифрами «5 371 701»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в графе «Ед.изм» слово «чел.» заменить словами «человек/месяц»;
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата» цифры «11» и «33» заменить соответственно цифрами «55» и «26»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 655 564» заменить цифрами «2 103 719»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:
в строке «Количество медицинской помощи, оказанной в форме стационарной и стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП в организациях здравоохранения, вошедших в систему финансирования из средств республиканского бюджета» цифры «2 981 373» заменить цифрами «3 246 712»;
в строке «Количество оказанной стационарной медицинской помощи в рамках ГОБМП» цифры «2 061 395» заменить цифрами «2 289 529»;
в строке «Количество оказанной стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП» цифры «919 978» заменить цифрами «957 183»;
в строке «Количество высокоспециализированной и специализированной медицинской помощи, оказанной в форме консультативно-диагностической помощи» цифры «750 000» заменить цифрами «835 854»;
в строке «Увеличение количества больных, получивших высокоспециализированную медицинскую помощь на региональном уровне» цифры «15 000» заменить цифрами «21 000»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «214 066 216» заменить цифрами «234 243 100»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели прямого результата»:

«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «15» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бағдарламада:
«Кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 712 386» деген сандар «2 557 219» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Республикалық бюджеттен қосымша сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бағдарламада:
«Кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «9 076 990» деген сандар «2 814 483» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «10 789 376» деген сандар «5 371 701» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Өлшем бірлігі» деген бағандағы «адам» деген сөз «адам/ай» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «11» және «33» деген сандар тиісінше «55» және «26» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 655 564» деген сандар «2 103 719» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Республикалық бюджет қаражатынан қаржыландыру жүйесіне кірген денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде стационар және стационарды алмастыратын көмек түрінде көрсетілген медициналық көмектің саны» деген жолдағы «2 981 373» деген сандар «3 246 712» деген сандармен ауыстырылсын;
«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарлық медициналық көмектің саны» деген жолдағы «2 061 395» деген сандар «2 289 529» деген сандармен ауыстырылсын;
«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарды алмастыратын медициналық көмектің саны» деген жолдағы «919 978» деген сандар «957 183» деген сандармен ауыстырылсын;
«Консультациялық-диагностикалық көмек түрінде көрсетілген жоғары мамандандырылған және мамандандырылған көмектің саны» деген жолдағы «750 000» деген сандар «835 854» деген сандармен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «15 000» деген сандар «21 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «214 066 216» деген сандар «234 243 100» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:

в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «457» заменить цифрами «470»;
в строке «Количество приобретаемого медицинского оборудования» цифры «1021» заменить цифрами «1031»;
строку «Количество приобретаемых передвижных медицинских комплексов» дополнить цифрой «3»;
в строке «показатели эффективности»:
строку «Средняя стоимость одного передвижного медицинского комплекса дополнить цифрами «85 500,0»;
в строке «Средняя стоимость оснащения одной организации» цифры «179 510,6» заменить цифрами «22 527,2»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры «10 485 164» заменить цифрами «10 587 778»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в графе «2012 г.»:
в строке «Показатели конечного результата»:
в строке «Общая смертность» цифры «8,9» заменить цифрами «8,5»;
в строке «Удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет» цифры «0,6» заменить цифрами «0,3»;
в строке «Объем бюджетных расходов по программе» цифры
«19 529 332» заменить цифрами «16 502 210»;
дополнить бюджетной программой 027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения» следующего содержания:
«
Бюджетная программа
027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения»
Описание
Финансовая поддержка местных бюджетов для содержания вновь вводимых объектов здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы и для сейсмоусиления объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная
текущая / развитие
Текущая
наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период

«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдағы «457» деген сандар «470» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдағы «1021» деген сандар «1031» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын жылжымалы медициналық кешендер саны» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолда:
«Бір жылжымалы медициналық кешеннің орташа құны» деген жол «85500» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір ұйымды жарақтандырудың орташа құны» деген жолдағы «179 510,6» деген сандар «22 527,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «10 485 164» деген сандар «10 587 778» деген сандармен ауыстырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 ж.» деген бағанда:
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Жалпы өлім-жітім» деген жолдағы «8,9» деген сандар «8,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«АИТВ инфекциясын 15-49 жас топтарында таратылуын ұстау» деген жолдағы «0,6» деген сандар «0,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «19 529 332» деген сандар «16 502 210» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау объектілерін ұстау үшін және Алматы облысы мен Алматы қаласының денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін жергілікті бюджеттерді қаржылық қолдау
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
іске асыру тәсіліне байланысты
Жеке
ағымдағы / даму
Ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең

в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «397 702 252» заменить цифрами «412 251 194»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «61 560 672» заменить цифрами «52 122 346».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «397 702 252» деген сандар «412 251 194» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «61 560 672» деген сандар «52 122 346» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов