О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 "О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1800
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 «О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 212) следующие изменения и дополнения:

"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1800 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 212-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

в Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «3.1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1. «Совершенствование законодательства, качественная нормотворческая деятельность»:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi» деген бөлімде:
«3.1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Заңнаманы жетiлдiру, сапалы норма шығару қызметi» деген 1-стратегиялық бағытта:

в задаче 1.1.1. «Внедрение эффективных механизмов законотворчества, основанных на международных стандартах оценки качества проектов НПА и процедурах их публичного обсуждения, позволяющих сбалансировано учитывать интересы общества, предпринимательства и власти»:
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов» строку, порядковый номер 1, исключить;
в задаче 1.1.2. «Обеспечение качественного нормотворческого процесса»:
«Показатели прямых результатов» дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:
«

«НҚА жобаларының сапасын бағалаудың халықаралық стандарттарына және қоғамның, кәсiпкерлiк пен билiк мүддесiн теңгерiмдi ескеруге мүмкiндiк беретiн оларды жариялы талқылау рәсiмдерiне негiзделген заң шығарудың тиiмдi тетiктерiн енгiзу» деген 1.1.1-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шараларда» реттік нөмірі 1-жол алынып тасталсын;
«Сапалы норма шығармашылық процесiн қамтамасыз ету» деген 1.1.2-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштері» мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
«

4. Доля отказанных проектов НПА по вопросам заключения международных договоров, разработанных государственными органами, от общего количества представленных на согласование и визирование
Отчетные данные Министерства юстиции
-
3
2
1
»;
в Стратегическом направлении 3. «Совершенствование института исполнения судебных актов»:
в цели 3.1. «Повышение качества исполнения судебных актов»:
строку: «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели - 013, 016» дополнить цифрами «017»;
в задаче 3.1.2. «Внедрение в исполнительное производство инновационных технологий и автоматизированных информационных систем»:
в «Показателях прямых результатов» строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
«
3. Доля исполнительных производств, охваченных электронным контролем
Отчетные данные Министерства юстиции
%
-
-
20
90
100
100
»;
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:
«

4. Келісуге және бұрыштама қоюға ұсынылғандардың жалпы санынан мемлекеттік органдар әзірлеген халықаралық шарттарды жасасу мәселелері бойынша НҚА жобаларының бас тартылғандарының үлесі.
Әдiлет министрлiгiнiң есептiк деректерi
%
-
-
3
2
1
»;
«Сот актiлерiн орындау институтын жетiлдiру» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Сот актiлерiн орындау институтының сапасын арттыру» деген 3.1-мақсатта:
«Осы мақсатқа қол жеткiзуге бағытталған бюджеттiк бағдарламалардың коды – 013, 016» деген жол «017» деген сандармен толықтырылсын;
«Атқарушылық iс жүргiзуге инновациялық технологияларды және автоматтандырылған ақпараттық жүйелердi енгiзу» деген 3.1.2-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштеріндегі» реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3. Электрондық бақылаумен қамтылған атқарушылық өндiрiстердің үлесi
Әдiлет министрлiгiнiң есептiк деректерi
%
-
-
20
90
100
100
»;
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар» мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
«

4. Внедрение процесса реализации конфискованного имущества посредством электронных торгов
X
»;
в Стратегическом направлении 4. «Совершенствование судебно-экспертной деятельности»:
в цели 4.1. «Повышение качества судебных экспертиз»:
в задаче 4.1.1. «Обеспечение правоохранительных и судебных органов качественными судебными экспертизами»:
в «Показателях прямых результатов» строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«
1. Доля не подтвердившихся жалоб и обращений физических и юридических лиц, правоохранительных и судебных органов по вопросам некачественного проведения судебно-экспертных исследований из общего числа поступивших обращений
Отчетные данные Министерства юстиции
%
-
-
88,7
91,5

4. Электрондық сауда-саттық арқылы тәркіленген мүлікті өткізу процесін енгізу
X
»;
«Сот-сараптамалық қызметтi жетiлдiру» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Сот сараптамаларының сапасын арттыру» деген 4.1-мақсатта:
«Құқық қорғау және сот органдарын сапалы сот сараптамаларымен қамтамасыз ету» деген 4.1.1-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштеріндегі» реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Сапасыз өткiзiлген сот-сараптамалық зерттеулер мәселелерi бойынша түскен арыздардың жалпы санынан жеке және заңды тұлғалардың, құқық қорғау және сот органдарының дәлелденбеген шағымдары мен арыздарының үлесi
Әдiлет министр-лiгiнiң есептiк деректерi
%
-
-
88,7
91,5

92,5
94,5
»;
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов» строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
«
5. Внедрение новых видов судебно-экспертных исследований, исходя из потребностей правоохранительных органов и судов
X
Х
Х
»;
дополнить строками, порядковые номера 8, 9, следующего содержания:
«
8. Приобретение новых зданий для институтов судебных экспертиз
Х
Х
Х
9. Оснащение институтов судебных экспертиз оборудованием для проведения молекулярно-генетического исследования
Х
Х
Х
»;
в Стратегическом направлении 6. «Повышение качества государственных услуг, предоставляемых органами юстиции, правовой культуры граждан и обеспечение доступности к квалифицированной юридической помощи»:

92,5
94,5
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шараларда» реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
5. Құқық қорғау органдары мен соттардың қажеттіліктеріне қарай сот-сараптамалық зерттеулердiң жаңа түрлерін енгізу
X
Х
Х
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8, 9-жолдармен толықтырылсын:
«
8. Сот сараптамасы институттары үшін жаңа ғимараттар сатып алу
Х
Х
Х
9. Молекулярлық-генетикалық зерттеу жүргізу үшін сот сараптамасы институттарын жабдықпен жарақтандыру
Х
Х
Х
»;
«Әдiлет органдары ұсынатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасын, азаматтардың құқықтық мәдениетiн арттыру және бiлiктi заң көмегiне қолжетiмдiлiктi қамтамасыз ету» деген 6-стратегиялық бағытта:

в задаче 6.2.1. «Обеспечение реальной доступности квалифицированной юридической помощи вне зависимости от имущественного положения за счет совершенствования механизмов предоставления квалифицированной юридической помощи»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками, порядковые номера 5, 6, следующего содержания:
«
5. Совершенствование законодательства в области оказания государством гарантированной юридической помощи
X
6. Разработка формы отчета об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи
Х
»;
раздел 7. «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1800
Раздел 7. Бюджетные программы
7.1. Бюджетные программы
Бюджетная программа – 001 «Правовое обеспечение деятельности государства»
Описание
Содержание центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, комитетов и территориальных органов, изготовление бланков ЗАГС, повышение квалификации и переподготовка государственных служащих, обучение государственному и английскому языкам, сопровождение, развитие и эксплуатация информационных систем, системно-техническое обслуживание вычислительной техники, оплата услуг связи, в т.ч. корпоративная телекоммуникационная сеть, текущий ремонт зданий, помещений, основных средств, аренда зданий, помещений, проведение аналитических исследований, обеспечение государственных органов базой данных НПА Республики Казахстан, ведение Государственного реестра НПА Республики Казахстан, официальное опубликование НПА в печатном издании, перевод национального законодательства на иностранные языки, осуществление государственного социального заказа НПО, проведение семинаров–совещаний по вопросам совершенствования нормотворческой деятельности с сотрудниками государственных органов, прочие услуги и работы.
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
наименование показателей бюджетной программы
ед-ца изм.
отчетный период
плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
количество государственных учреждений (включая комитеты)
к-во
20
19
19
19
19
19
19
показатели конечного результата
обеспечение деятельности Министерства юстиции и его комитетов
%
100
100
100
100
100
100
100
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тг.

«Мүлiктiк жағдайына қарамастан бiлiктi заң көмегiн беру тетіктерін жетiлдiру есебiнен бiлiктi заң көмегiне нақты қолжетiмдiлiкті қамтамасыз ету» деген 6.2.1-міндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар» мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 5, 6-жолдармен толықтырылсын:
«
5. Мемлекеттің кепілдендірілген заң көмегін көрсету саласындағы заңнаманы жетілдіру
X
6. Адвокаттардың мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсеткені туралы есептің нысанын әзірлеу
Х
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1800 қаулысына
қосымша
7-бөлім. Бюджеттік бағдарламалар
7.1. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама – 001 «Мемлекеттің қызметін құқықтық қамтамасыз ету»
Сипаттама
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң орталық аппаратын, комитеттердi және аумақтық органдарды ұстау, АХАЖ бланкiлерiн дайындау, мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау, мемлекеттiк және ағылшын тiлдерiн оқыту, ақпараттық жүйелердi қамтамасыз ету, дамыту және пайдалану, есептеу техникасын жүйелi-техникалық қызмет ету, байланыс қызметiнiң төлемi, корпоративтi телекоммуникациялық желi, ағымдағы ғимараттарды, үй-жайларды, негiзгi құралдарды, ғимараттарды жөндеу, ғимараттарды, үй-жайларды жалдау, талдамалы зерттеулерді жүргізу, мемлекеттік органдарды Қазақстан Республикасының НҚА деректер базасымен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы НҚА-інің мемлекеттік тізілімін жүргізу, мерзімді басылымдарда НҚА - ларды ресми жариялау, ұлттық заңнаманы шетел тілдеріне аудару, ҮЕҰ - дың мемлекеттік әлеуметтік тапсырысын жүзеге асыру, мемлекеттік органдардың қызметкерлерімен норма шығармашылық қызметті жетілдіру мәселелері бойынша семинар-кеңестер өткізу, өзге де қызмет көрсетулер мен жұмыстар.
бюджеттік бағдарлама түрi
мазмұнына байланысты
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және одан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлш. бірлігі
есептік кезең
жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
мемлекеттік мекемелердің саны (комитеттерді қоса алғанда)
саны
20
19
19
19
19
19
19
түпкі нәтиже көрсеткіштері
әділет министрлігі мен оның комитеттерінің қызметін қамтамасыз ету
%
100
100
100
100
100
100
100
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге