О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 715 "Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2013 года № 25. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 715 «Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 43, ст. 572) следующие изменения и дополнения:
в Правилах аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденных указанным постановлением:
пункты 12 и 3 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила аттестации судоводителей на право управления маломерным судном (далее - Правила) приняты в соответствии с законами Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании", от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" и определяют порядок проведения аттестации и выдачи удостоверений на право управления маломерным судном, порядок согласования программы подготовки судоводителей и учета курсов по подготовке судоводителей маломерных судов.
2. При аттестации осуществляются проверка теоретических знаний, прием экзаменов экзаменационными комиссиями территориальных органов Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальные органы Комитета), по результатам которых судоводителям выдаются удостоверения на право управления маломерным судном (далее – удостоверения).
3. К аттестации судоводителей на право управления маломерными судами допускаются лица, достигшие восемнадцатилетнего возраста, признанные годными по состоянию здоровья к управлению маломерными судами, имеющие специальную теоретическую подготовку по управлению маломерным судном не ниже типовой программы по подготовке судоводителей маломерных судов.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Экзаменационные билеты и тестовая программа утверждаются Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в соответствии с требованиями настоящих Правил.»;
пункт 10 дополнить частью второй следующего содержания:
«Заявление о проведении аттестации судоводителей на право управления маломерным судном рассматривается территориальными органами Комитета в течение двадцати рабочих дней.»;
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:

"Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 715 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 қаңтардағы № 25 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 728 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 715 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 43, 572-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасында:
12 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы және «Ішкі су көлігі туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі заңдарына сәйкес қабылданған әрі аттестаттау жүргізудің және шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктер берудің тәртібін, шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау бағдарламасын келісуді және кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды есепке алу тәртібін айқындайды.
2. Аттестаттау кезінде теориялық білімін тексеру, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органдары) емтихан комиссияларының емтихан алуы жүзеге асырылады, оның нәтижелері бойынша кеме жүргізушілеріне шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік (бұдан әрі – куәліктер) беріледі.
3. Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына аттестаттауға жасы он сегізге толған, шағын көлемді кемелерді басқаруға денсаулығының жай-күйі бойынша жарамды деп танылған, шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі үлгі бағдарламадан төмен емес шағын көлемді кемені басқару бойынша теориялық арнайы дайындығы бар адамдар жіберіледі.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Емтихан билеттері мен тестілік бағдарламаны осы Қағиданың талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі бекітеді.»;
10-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттауды өткізу туралы өтінішті Комитеттің аумақтық органдары жиырма жұмыс күн ішінде қарайды.»;
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«14. Принятое решение о допуске аттестуемого лица к сдаче экзаменов оформляется письменно на бланке личной карточки судоводителя с направлением ему уведомления в течение пяти рабочих дней с указанием места, даты и времени заседания экзаменационной комиссии.»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Экзамены на право управления маломерным судном сдаются в объеме типовой программы подготовки судоводителей маломерных судов по судовождению для соответствующего района плавания и по Правилам плавания по внутренним водным путям, Правилам пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок, утвержденным Правительством Республики Казахстан, а также по устройству и технической эксплуатации судна и двигателя, включая вопросы обеспечения безопасности людей.»;
пункт 18 дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
«Тестовая программа для кандидатов в судоводители маломерных судов сгруппирована в блоки для соответствующих направлений:
1) блок 1 - (ММС);
2) блок 2 - (ММС) гидроцикл.
Количество вопросов и время проведения тестирования по каждому блоку определяются Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. Лица, не сдавшие теоретические экзамены в течение двенадцати месяцев после окончания судоводительских курсов или более трех раз в течение двенадцати месяцев, проходят курс обучения повторно на общих основаниях.»;
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
«25. Секретарь экзаменационной комиссии после оформления результатов сдачи экзаменов в тот же день информирует о порядке получения удостоверения или пересдачи экзаменов и подачи апелляционного заявления путем размещения сведений на информационном стенде.
26. В случае несогласия с результатом оценки знаний, аттестуемое лицо может подать в Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) письменное апелляционное заявление о нарушении установленного порядка проведения аттестации по подготовке судоводителей маломерных судов и (или) несогласии с результатами аттестации по подготовке судоводителей маломерного судна (далее - апелляция).»;
пункт 33 изложить в следующей редакции:
«33. Протокольно оформленное решение доводится секретарем экзаменационной комиссии до сведения аттестуемого лица. Факт ознакомления с указанным решением удостоверяется подписью аттестуемого лица. Секретарь экзаменационной комиссии информирует аттестуемое лицо о порядке получения удостоверения.»;

«14. Аттестатталатын адамды емтихан тапсыруға жіберу туралы қабылданған шешім кеме жүргізушісінің жеке карточкасының бланкісінде жазбаша ресімделіп, оған бес жұмыс күн ішінде емтихан комиссиясы отырысының орны, күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.»;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Шағын көлемді кемені басқару құқығына емтихандар тиісті жүзу ауданы үшін шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін кеме жүргізу бойынша даярлаудың үлгі бағдарламасының көлемінде және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Ішкі су жолдарында жүзу қағидасы, Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтайтын базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидасы бойынша, сондай-ақ адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін қоса алғанда, кеме мен қозғалтқышты орналастыру және техникалық пайдалану бойынша тапсырылады.»;
18-тармақ мынадай мазмұндағы екінші және үшінші бөліктермен толықтырылсын:
«Тиісті бағыттар үшін шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілігіне үміткерлер үшін тестілік бағдарлама блоктарға топтастырылған:
1) 1-блок – (МШКК);
2) 2-блок – (МШКК) гидроцикл.
Әрбір блок бойынша сұрақтардың саны мен тестілеу жүргізу уақытын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі айқындайды.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Теориялық емтихандарды кеме жүргізушілер курстарын бітіргеннен кейін он екі ай ішінде тапсырмаған немесе он екі ай ішінде үш реттен артық тапсыра алмаған адамдар оқыту курсын қайтадан жалпы негіздерде өтеді.»;
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Емтихан комиссиясының хатшысы емтихан тапсырудың нәтижелерін ресімдегеннен кейін дәл сол күні куәлікті алу немесе емтихандарды қайта тапсыру және апелляциялық арыз беру тәртібі туралы мәліметтерді ақпараттық стендіге орналастыру жолымен хабардар етеді.
26. Білімін бағалау нәтижесімен келіспеген жағдайда аттестатталушы адам Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) шағын көлемді кеменің кеме жүргізушілерін даярлау бойынша аттестаттауды жүргізудің белгіленген тәртібін бұзу және (немесе) шағын көлемді кеменің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі аттестаттаудың нәтижелерімен келіспейтіні туралы жазбаша апелляциялық арыз (бұдан әрі – апелляция) бере алады.»;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«33. Хаттамамен ресімделген шешімді емтихан комиссиясының хатшысы аттестатталатын адамның назарына жеткізеді. Көрсетілген шешіммен танысу фактісі аттестатталатын адамның қолымен куәландырылады. Емтихан комиссиясының хатшысы аттестатталатын адамға куәлік алу тәртібі туралы хабарлайды.»;

раздел 5 исключить;
пункт 39 изложить в следующей редакции:
«39. Экзаменуемым, успешно сдавшим теоретические экзамены, выдаются удостоверения на право управления маломерным судном, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, сроком на десять лет (о чем делаются соответствующие записи в графе «Особые отметки») с последующей заменой. В протоколе заседания экзаменационной комиссии, удостоверении и личной карточке судоводителя делаются соответствующие отметки о типах маломерных судов (мощность двигателя, площадь парусов, район плавания), которыми разрешается управлять судоводителю.»;
пункт 46 изложить в следующей редакции:
«46. Изменение внесенного в удостоверение района плавания и (или) типа судна производится по письменному заявлению судоводителя после сдачи экзаменов по теории для соответствующего района плавания и типа маломерного судна. В этих случаях выдается новое удостоверение на право управления маломерным судном, а прежнее удостоверение изымается у судоводителя, ставится отметка об его погашении и через год уничтожается.»;
заголовок раздела 7 изложить в следующей редакции:
«7. Порядок согласования программы подготовки судоводителей и учета курсов по подготовке судоводителей маломерных судов»;
пункты 515253 изложить в следующей редакции:
«51. Территориальные органы Комитета осуществляют согласование программы подготовки судоводителей и учет курсов по подготовке судоводителей маломерных судов.
52. Организации при открытии курсов по подготовке судоводителей маломерных судов направляют в территориальные органы Комитета уведомление о начале деятельности с приложением:
1) копии дипломов высшего или среднего технического образования преподавательского состава;
2) учебной программы по подготовке судоводителей маломерных судов, разработанной на основании типовой программы подготовки судоводителей маломерных судов, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) копии документа, подтверждающего наличие помещения на праве собственности, или арендованного для организации учебного процесса.
Уведомление осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об административных процедурах».
53. Программа подготовки судоводителей разрабатывается учебной организацией по подготовке судоводителей маломерных судов на основании типовой программы подготовки судоводителей маломерных судов, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и согласовывается руководителем территориального органа Комитета в течение трех рабочих дней до начала открытия курсов на основании заявления руководителя учебной организации.»;

5-бөлім алып тасталсын;
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«39. Теориялық емтихандарды жақсы тапсырған емтихан тапсырушы адамдарға осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес он жыл мерзімге шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беріледі (бұл туралы «Ерекше белгілер» бағанында тиісті жазба жасалады), ол кейіннен ауыстырылады. Емтихан комиссиясы отырысының хаттамасында, кеме жүргізушісінің куәлігі мен жеке карточкасында кеме жүргізушісіне басқаруға рұқсат етілетін шағын көлемді кемелердің түрлері (қозғалтқыштың қуаты, желкендердің ауданы, жүзу ауданы) туралы тиісті белгілер жасалады.»;
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«46. Куәлікке енгізілген жүзу ауданын және (немесе) кеме түрін өзгерту тиісті жүзу ауданына және шағын көлемді кеме түріне арналған теория бойынша емтихан тапсырғаннан кейін кеме жүргізушісінің жазбаша арызы бойынша жүргізіледі. Мұндай жағдайларда шағын көлемді кемені басқару құқығына жаңа куәлік беріледі, ал бұрынғы куәлік кеме жүргізушісінен қайтарылып алынады, оның өтелуі туралы белгі қойылады және бір жылдан кейін жойылады.»;
7-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау бағдарламасын келісуді және кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды есепке алу тәртібі»;
515253-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«51. Комитеттің аумақтық органдары кеме жүргізушілерін даярлау бағдарламасын келісуді және шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды есепке алуды жүзеге асырады.
52. Ұйымдар шағын көлемді кемелердің кеме жүргiзушiлерiн даярлау жөніндегі курстарды ашқан кезде Комитеттің аумақтық органдарына:
1) оқытушылар құрамының жоғары немесе орта техникалық бiлiмi дипломдарының көшiрмелерiн;
2) осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес шағын көлемдi кемелердің кеме жүргізушілерін даярлаудың үлгілік бағдарламасы негізінде әзiрленген шағын көлемді кемелердің кеме жүргiзушiлерiн даярлау жөніндегі оқу бағдарламасын;
3) оқу процесін ұйымдастыру үшiн меншiк құқығындағы немесе жалға алынған үй-жайдың бар-жоғын растайтын құжаттың көшiрмесiн қоса беріп, қызметтің басталуы туралы хабарлама жолдайды.
Хабарлама «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
53. Кеме жүргізушілерін даярлау бағдарламасын шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі оқу ұйымы осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлаудың үлгілік бағдарламасының негізінде әзірлейді және оқу ұйымы басшысының өтініші негізінде курстың ашылуы басталғанға дейін үш жұмыс күні ішінде Комитеттің аумақтық органының басшысымен келісіледі.»;

пункты 5455 и 56 исключить;
пункт 58 изложить в следующей редакции:
«58. После снятия с учета в территориальном органе Комитета курсов по подготовке судоводителей маломерных судов свидетельства (справки) об окончании курсов считаются недействительными с периода снятия с учета курсов.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2013 года № 25
Приложение 1
к Правилам аттестации
судоводителей на право
управления маломерным судном
Место
для фото
М.П.
Личная карточка судоводителя
Председателю экзаменационной комиссии
________________________________________
________________________________________
(должность руководителя территориального
органа Комитета транспортного контроля
МТК РК)
по ___________________ области (городу)
от __________________________________
(Ф.И.О., год рождения, домашний адрес)
________________________________________
Заявление
Прошу Вас допустить меня к сдаче экзаменов на право управления
____________________________________________________________________
(указать тип (типы) маломерного судна: катер, мотолодка, парусное,
гидроцикл)
в районе ____________________________________________________________
(указать район (районы) плавания: МП, ВВП, ВВПР и ВВПО, МП и ВВП)
Представляю документы:
1. __________________________________________________________________
(наименование документа об обучении, кем выдан, номер и дата выдачи)
2. __________________________________________________________________
(медицинская справка о годности к управлению маломерным судном,
номер, дата выдачи, наименование медучреждения)
3. __________________________________________________________________
(фотографии 3х4 - 2 шт., другие документы - наименование и дата выдачи)
4. __________________________________________________________________
(другие документы, указать)
Плавать (умею/не умею) ______________________________________
Предъявлен ____________________________________________________
(паспорт, удостоверение личности, вид на жительство, серия, номер,
дата выдачи, кем выдан, регистрация - заполняется секретарем комиссии
в день экзамена)
Адрес, контактные телефоны (факс) _____________________________
____________________________________________________________________
"____" _____________ 20___г.             ___________________________
(личная подпись заявителя)
Решение о допуске к экзаменам ________________________________
____________________________________________________________________
(оформляется председателем комиссии, дата, подпись;
при отказе - обоснование, дата, подпись)
Результаты экзаменов
Наименование
дисциплины и районов
плавания
Оценка
знаний
(зачет,
незачет)
Дата
приема
экзаменов
Подпись
экзаменато-
ра
примеча-
ние
1
2
3
4
5
МП – территориальные и
внутренние воды морей
ВВП – судоходные
внутренние водные пути
ВВПР и ВВПО –
внутренние водоемы, не
включенные в Перечень
внутренних водных
путей открытых для
судоходства Республики
Казахстан
МП и ВВП –
территориальные
внутренние воды морей
и судоходные
внутренние водные пути
На основании Протокола заседания экзаменационной комиссии от "__" __________ 20____ г.
№ ________________________________________
(фамилия, имя, отчество судоводителя)
выдано удостоверение серии "___" № _____ на право управления ________
____________________________________________________________________
(тип судна (судов) площадь парусов)
В районе (районах) плавания ___________________________________
Председатель экзаменационной комиссии ________________________
____________________________________________________________________
(должность руководителя территориального органа Комитета транспортного контроля)
"____" ___________ 20____г.
_____________________________       __________________________
(подпись председателя комиссии)       (фамилия, имя, отчество)
М.П.

5455 және 56-тармақтар алып тасталсын;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«58. Шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстар Комитеттің аумақтық органының есебінен шығарылғаннан кейін курстар есептен шығарылған кезеңнен бастап курстарды бітіргені туралы куәліктер (анықтамалар) жарамсыз деп есептеледі.»;
көрсетілген Қағиданың 1-қосымшасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 22 қаңтардағы
№ 25 қаулысына
қосымша
Кеме жүргізушілерін шағын
көлемді кемені басқару құқығына
аттестаттау қағидасына
1-қосымша
Суретке
арналған орын
М.О.
Кеме жүргізушісінің жеке карточкасы
Емтихан комиссиясының төрағасы
_____________________________________
_____________________________________
(ҚР ККМ Көліктік бақылау комитетінің
аумақтық органы басшысының лауазымы)
__________ облысы (қаласы)
бойынша
_____________________________________
(Т.А.Ә. туған жылы, үйінің мекенжайы)
_____________________________________
Өтініш
Сізден мені
___________________________________________________________ ауданында
(жүзу ауданын (аудандарын): ТЖ, ІСЖ, ІСЖӨ және ІСЖК, ТЖ және ІСЖ)
_____________________________________________________________________
(шағын көлемді кеменің үлгісін (үлгілерін) көрсету керек: катер, мотоқайық, желкенді, гидроцикл)
басқару құқығына емтихан тапсыруға жіберуіңізді өтінемін.
Құжаттарды ұсынамын:
1. ____________________________________________________________
(оқығаны туралы құжаттың атауы, кім бергені, нөмірі және берілген күні)
2. ____________________________________________________________
(шағын көлемді кемені басқаруға жарамдылығы туралы медициналық анықтама, нөмірі, берілген күні, медициналық мекеменің атауы)
3. ____________________________________________________________
(3х4 фотосурет – 2 дана, басқа құжаттар – атауы мен берілген күні)
4. ____________________________________________________________
(басқа құжаттар, көрсету)
Жүзе білемін / білмеймін ______________________________________
Ұсынылды ______________________________________________________
(паспорт, жеке куәлік, тұруға ыхтиярхат, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берген, тіркеу – комиссия хатшысы емтихан күні толтырады)
Мекенжайы, байланыс телефондары (факс) ________________________
_____________________________________________________________________
« ____ » ___________ 20 ____ ж. _______________________________
(өтініш берушінің қолы)
Емтиханға жіберу туралы шешім _________________________________
_____________________________________________________________________
(комиссия төрағасы ресімдейді, күні, қолы; бас тартқан жағдайда – негіздемесі, күні, қолы)
Емтиханның нәтижелері
Пәннің және жүзу ауданының атауы
Білімді бағалау (сынақтан өтті, сынақтан өткен жоқ)
Емтихан қабылдау күні
Емтихан алушының қолы
Ескертпе
1
2
3
4
5
ТЖ – теңіздердің аумақтық және ішкі сулары
ІСЖ – кеме жүретін ішкі су жолдары
ІСЖӨ және ІСЖК – Қазақстан Республикасының кеме қатынасы үшін ашылған ішкі су жолдарының тізбесіне енгізілмеген ішкі су тоғандары
ТЖ және ІСЖ – теңіздердің аумақтық ішкі сулары және кеме жүретін ішкі су жолдары
Емтихан комиссиясы отырысының 20____ж. «___» __________ № _____
хаттамасы негізінде _________________________________________________
(кеме жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(кеме (кемелер) үлгісі, желкен ауданы)
басқару құқығына сериясы «___» № ____ куәлік берілді
Жүзу ауданы (аудандары) _______________________________________
Емтихан комиссиясының төрағасы ________________________________
_____________________________________________________________________
(Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы басшысының лауазымы)
20____ ж. «____» _____________
________________________             __________________________
(комиссия төрағасының қолы)           (тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.