О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2005 года № 246 "Об утверждении Правил рыболовства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2013 года № 64. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2005 года № 246 «Об утверждении Правил рыболовства» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 12, ст. 136) следующие изменения и дополнения:
в Правилах рыболовства, утвержденных указанным постановлением:
пункт 6 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Промысловая мера рыбы измеряется от вершины рыла (при закрытом рте) до основания средних лучей хвостового плавника и устанавливается в соответствии с приложением к настоящим Правилам. Промысловая мера раков определяется измерением от середины глаза до конца хвостовой пластинки.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. В случае прилова осетровых видов рыб, жизнеспособные особи подлежат выпуску в естественную среду обитания, а нежизнеспособные (снулые) особи подлежат безвозмездной сдаче субъекту государственной монополии.»;
пункт 11 исключить;
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) изъятие рыбных ресурсов и других водных животных без разрешения на пользование животным миром, выдаваемое в установленном порядке (далее – разрешение);»;
подпункт 13) исключить;
в подпункты 17) и 18) внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
«19) изъятие рыбы менее промысловой меры, установленной в приложении к настоящим Правилам.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Количество изъятых рыбных ресурсов и других водных животных отмечается в разрешении на пользование животным миром или путевке (при любительском (спортивном) рыболовстве) или промысловом журнале.
При осуществлении любительского (спортивного) рыболовства в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с изъятием до пяти килограмм на одного рыболова за выезд количество изъятых рыбных ресурсов и других водных животных отметки не требует.»;

"Балық аулау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 наурыздағы № 246 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 64 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Балық аулау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 наурыздағы № 246 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 12, 136-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Балық аулау ережесінде:
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Балықтың кәсіпшілік мөлшері (аузы жабық кезде) тұмсығының ұшынан құйрық қанатының орталық жарықшағы негізіне дейін өлшенеді және осы ереженің қосымшасына сәйкес белгіленеді. Шаяндардың кәсіпшілік мөлшері көзінің ортасынан құйрық тілімшесінің аяғына дейін өлшеумен айқындалады.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Балықтардың бекіре тұқымдас түрлері ауға түсіп қалған жағдайда тіршілік етуге қабілетті дарақтары табиғи мекендейтін ортасына жіберілуге, ал тіршілік етуге қабілетсіз (шалажансар) дарақтары өтеусіз негізде мемлекеттік монополия субъектісіне тапсырылуға тиіс.»;
11-тармақ алынып тасталсын;
14-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) белгіленген тәртіппен берілетін жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатсыз (бұдан әрі – рұқсат) балық ресурстары мен басқа да су жануарларын алып қоюға;»;
13) тармақша алынып тасталсын;
17) және 18) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«17) балық аулауға тыйым салынған аймақтарда және тыйым салынған мерзiмде балық уылдырық шашатын кезеңде балық аулау жарыстарын және басқа да бұқаралық iс-шаралар жүргiзуге;
18) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерi мен оларға iргелес жатқан су қорғау аймақтарында көлiк құралдарын жууға»;
мынадай мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
«19) осы ереженің қосымшасында белгіленген кәсіпшілік мөлшерден кем балықты алуға жол берілмейді.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Алып қойылған балық ресурстары мен басқа да су жануарларының саны жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсатта немесе жолдамада (әуесқойлық (спорттық) балық аулау кезінде) немесе кәсіпшілік журналында белгіленеді.
Балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің резервтік қорында әуесқойлық (спорттық) балық аулау бір балықшыға бір шыққанда бес килограммға дейін алып қоюмен жүзеге асырылған кезде, алып қойылған балық ресурстары мен басқа да су жануарларының санын белгілеуді қажет етпейді.»;

подпункт 11) пункта 20 изложить в следующей редакции:
«11) применять орудия и способы лова, не предусмотренные в разрешениях;»;
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
«20-1. Лица, осуществляющие промысловое рыболовство, фиксируют каждый улов в повидовом разрезе в промысловом журнале.»;
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
«24. Любительское (спортивное) рыболовство осуществляется удочками всех систем и наименований (блесна, кармак, жерлицы, спиннинги) с крючками не более 5 штук на одного рыболова, ружьями для подводной охоты, а также специальными приспособлениями, ловушками и секретами для лова раков и других водных животных и беспозвоночных. Специальные ставные приспособления и ружья для подводной охоты используются вне зон отдыха населения на специально отведенных местах.
25. Любительское (спортивное) рыболовство в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков до пяти килограммов на одного рыболова за выезд осуществляется бесплатно без каких-либо разрешений с соблюдением требований настоящих Правил, ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными.»;
пункты 26 и 28 исключить;
пункт 30 изложить в следующей редакции:
«30. Научно-исследовательский лов отражается в журнале учета лова рыбных ресурсов и других водных животных с указанием времени и места лова, применявшихся орудий лова. В журнале также указываются данные о лицах, ответственных за проведение лова, и информация по дальнейшему использованию данной квоты.»;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
«40. Основанием для проведения контрольного лова являются обоснование ихтиологической службы территориального подразделения и приказ руководителя.»;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
«53. Мелиоративный лов проводится субъектами рыбного хозяйства, за которыми закреплены данный водоем и (или) участок, а на резервном фонде другими физическими и юридическими лицами, получившими разрешение на мелиоративный лов в установленном порядке.»;
пункт 60 исключить;
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2013 года № 64
Приложение
к Правилам рыболовства
Промысловая мера рыбных ресурсов и других водных животных Для Арало-Сырдаринского рыбохозяйственного бассейна

20-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«11) рұқсаттарда көзделмеген аулау құралдары мен тәсілдерін қолдануға;»;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыратын тұлғалар әр ауланымды түрлер бөлінісінде кәсіпшілік журналына тіркейді.»;
24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Әуесқойлық (спорттық) балық аулау бір балық аулаушыға 5 данадан аспайтын ілмектері бар қармақтардың барлық жүйелерімен және атауларымен (жылтырауық, қармақ, жыртқыш балықтарды аулауға арналған қармақтар, спиннингтер), су асты аңшылығына арналған қарумен, сондай-ақ шаяндар мен басқа да су жануарларын және омыртқасыздарды аулауға арналған арнайы аспаптармен, қақпандармен және секреттермен жүргізіледі. Арнайы құрылатын аспаптар мен су асты аңшылығына арналған қару халық демалатын аймақтан тысқары арнайы бөлінген жерлерде пайдаланылады.
25. Балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің резервтік қорында әуесқойлық (спорттық) балық аулау бір балықшыға бір шыққанда бес килограммға дейін ақысыз қандай да бір рұқсатсыз, осы ереженің, балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдалануға шектеулер мен тыйым салудың талаптарын сақтай отырып, жүзеге асырылады.»;
26 және 28-тармақтар алынып тасталсын;
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«30. Ғылыми-зерттеу үшін аулау балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналында аулаудың уақыты мен орны, қолданылған аулау құралдары көрсетіле отырып белгіленеді. Журналда балық аулауды жүргізуге жауапты адамдар туралы деректер және осы квотаны одан әрі пайдалану жөніндегі ақпарат та көрсетіледі.»;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«40. Аумақтық бөлімшенің ихтиологиялық қызметінің негіздемесі және басшының бұйрығы бақылау үшін аулауды жүргізуге негіздеме болып табылады.»;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Мелиоративтік аулауды осы су айдыны және (немесе) учаске бекітілген балық шаруашылығы субъектісі, ал резервтік қорда мелиоративтік аулауға белгіленген тәртіппен рұқсат алған басқа да жеке және заңды тұлғалар жүргізеді.»;
60-тармақ алынып тасталсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Казақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 64 қаулысына
қосымша
Балық аулау ережесіне
қосымша
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының кәсiпшілік мөлшері
Арал-Сырдария балық шаруашылығы бассейні үшін

1. Шардаринское водохранилище и река Сырдарья
от Шардаринского водохранилища до государственной
границы с Республикой Узбекистан
Промысловая мера рыбных ресурсов и других водных животных (далее по тексту – промысловая мера рыб) в сантиметрах (далее – см): сазан – 35, судак – 38, белый амур и толстолобик – 45, сом – 65, шемая – 17, чехонь – 31, жерех – 31, белоглазка – 18.
2. Река Сырдарья от Шардаринского водохранилища
до административной границы с Кызылординской областью, водоемы
в пределах Южно-Казахстанской области и рек Келес, Арысь
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 30, судак – 38, белоглазка – 18, шемая – 17, жерех и чехонь – 31, белый амур и толстолобик – 45, сом – 65.
3. Большое, Малое Аральское море и река Сырдарья
в пределах Кызылординской области
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 35, жерех – 31, судак – 38, лещ – 20, аральская плотва – 17.
4. Водоемы в пределах Кызылординской области
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 32, судак – 38, лещ – 20, плотва – 17, жерех – 31, белый амур и толстолобик – 45.
Для Балхаш-Алакольского рыбохозяйственного бассейна
1. Озеро Балхаш, река Или от устья до Капшагайского
водохранилища, реки Каратал, Лепсы, Аксу, Аягуз, дельтовые
и пойменные водоемы этих рек со всеми протоками и рукавами
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 40, лещ – 19, жерех – 37, судак – 37.
2. Капшагайское водохранилище и река Или
от Капшагайского водохранилища до Государственной границы
Республики Казахстан с Китайской Народной Республикой (далее – КНР)
Промысловая мера рыб, в см: лещ – 26, сазан – 40, белый амур – 55, сом – 80, судак – 38, жерех – 37, толстолобик – 70.
3. Алакольская система озер
Промысловая мера рыб, в см: судак – 37, сазан – 43.
Для Зайсан-Иртышского рыбохозяйственного бассейна
1. Бухтарминское водохранилище, озеро Зайсан и река Иртыш
от впадения в озеро Зайсан до Государственной границы
Республики Казахстан с КНР
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 45, рипус – 19, судак – 38, щука – 32.
2. Шульбинское водохранилище
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 36, судак – 38.
3. Водоемы и река Иртыш в пределах Павлодарской области
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 32, судак – 32.
Для Ишимского рыбохозяйственного бассейна
Водоемы в пределах Акмолинской и Северо-Казахстанской областей
Промысловая мера рыб, в см: щука – 42.
Для Нура-Сарысуского рыбохозяйственного бассейна
1. Водоемы Нура-Сарысуского бассейна
Промысловая мера рыб, в см: карп (сазан) – 32, судак – 35, линь – 20, щука – 35 для промыслового лова, и 25 для любительского (спортивного) лова, белый амур – 45, толстолобик – 45, рипус, сиг гибридный, пелядь – 22.

1. Шардара су қоймасы және Шардара су қоймасынан Өзбекстан Республикасының мемлекеттік шекарасына дейінгі Сырдария өзенi
Аулауға рұқсат етілген балық ресурстары мен басқа да су жануарларының сантиметрлік (бұдан әрi – см) мөлшері (бұдан әрі мәтін бойынша – кәсiпшілік балық мөлшері): сазан – 35, көксерке – 38, ақ амур және дөңмаңдай – 45, жайын – 65, патшабалық – 17, қылышбалық – 31, ақмарқа – 31, айнакөз –18.
2. Шардара су қоймасынан Қызылорда облысының әкімшілік шекарасына дейiнгі Сырдария өзенi, Оңтүстік Қазақстан облысы шегіндегі су айдындары және Келес, Арыс өзендерi
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 30, көксерке – 38, айнакөз – 18, патшабалық – 17, ақмарқа және қылышбалық – 31, ақ амур және дөңмаңдай – 45, жайын – 65.
3. Үлкен, Кiшi Арал теңiзi және Қызылорда облысы шегiндегі Сырдария өзенi
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 35, ақмарқа – 31, көксерке – 38, табан – 20, арал тортасы – 17.
4. Қызылорда облысының шегіндегі су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 32, көксерке – 38, табан – 20, ақмарқа – 31, ақ амур және дөңмаңдай – 45.
Балқаш-Алакөл балық шаруашылығы бассейнi үшін
1. Балқаш көлi, сағадан Қапшағай су қоймасына дейінгі Iле өзенi, Қаратал, Лепсi, Ақсу, Аягөз өзендері, осы өзендердің барлық жылғалары мен салаларын қоса алғандағы атыраулық және жайылымдық су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 40, табан – 19, ақмарқа – 37, көксерке – 37.
2. Қапшағай су қоймасы және Қапшағай су қоймасынан Қытай Халық Республикасымен (бұдан әрі – ҚХР) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына дейінгі Iле өзенi
Кәсiпшілік балық мөлшері см: табан – 26, сазан – 40, ақ амур – 55, жайын – 80, көксерке – 38, ақмарқа – 37, дөңмаңдай – 70.
3. Алакөл көлдер жүйесi
Кәсiпшілік балық мөлшері см: көксерке – 37, сазан – 43.
Зайсан-Ертiс балық шаруашылығы бассейнi үшін
1. Бұқтырма су қоймасы, Зайсан көлі және Зайсан көліне құятын жерден ҚХР Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына дейінгі Ертіс өзені
Кәсiпшілік балық мөлшері см: сазан – 45, көкшұбар балық – 19, көксерке – 38, шортан – 32.
2. Шүлбi су қоймасы
Кәсiпшілік балық мөлшері см: сазан – 36, көксерке – 38.
3. Павлодар облысының шегіндегі су айдындары және Ертіс өзені
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 32, көксерке – 32.
Есіл балық шаруашылығы бассейні үшін
Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстарының шегіндегі су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: шортан – 42.
Нұра-Сарысу балық шаруашылығы бассейні үшін
1. Нұра-Сарысу бассейнінің су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: тұқы (сазан) – 32, көксерке – 35, оңғақ – 20, шортан – 35 кәсіпшілік аулау үшін және 25 әуесқойлық (спорттық) аулау үшін, ақ амур – 45, дөңмаңдай – 45, көкшұбар балық, будан ақсаха, пайдабалық – 22.

2. Канал имени Каныша Сатпаева в пределах
Карагандинской и Павлодарской областей
Промысловая мера рыб, в см: карп (сазан) – 32, судак – 35, щука – 35 для промыслового лова и 25 для любительского (спортивного) лова, белый амур – 45, толстолобик – 45, линь – 20.
Для Тобол-Торгайского рыбохозяйственного бассейна
Водоемы в пределах Костанайской и Актюбинской областей
Промысловая мера рыб, в см:
1) для водоемов Костанайской области (за исключением Верхне-Тобольского и Каратомарского водохранилищ): сазан (карп) – 26, судак – 45, лещ – 20, линь – 20, щука – 45, налим – 45, ряпушка – 16, рипус – 22, пелядь – 26, сиг – 30, рак – 9;
2) для Верхне-Тобольского и Каратомарского водохранилищ: сазан (карп) – 45, судак – 45, лещ – 22, линь – 20, щука – 45, налим – 45, ряпушка – 16, рипус – 22, пелядь – 26, сиг – 30, рак – 9;
3) для водоемов Актюбинской области: щука – 40, лещ – 19, карп (сазан) – 33, карась – 21, язь – 24, плотва – 19, линь – 17, судак – 37, сом – 53, жерех – 40, налим – 45, рак – 9.
Для Урало-Каспийского рыбохозяйственного бассейна
1. Казахстанский сектор Каспийского моря
Промысловая мера рыб, в см: судак в северном Каспии – 37, судак морской в среднем Каспии – 30, сазан, кроме восточной части Каспийского моря – 40, сазан в восточной части Каспия – 30, лещ – 24, вобла – 17, красноперка – 17, сельдь – 20, пузанок – 14, белый амур – 75, толстолобик – 75, килька анчоусовидная и большеглазая – 7, рак – 9, жерех – 41, кефаль – 24, сом – 53, щука – 30, густера – 17, чехонь – 26, белоглазка – 22.
2. Водоемы Урало-Каспийского бассейна в пределах Атырауской области
Промысловая мера рыб, в см: вобла – 18, судак – 37, жерех – 41, сом – 53, щука – 30, сазан – 40, густера – 17, белоглазка – 22, красноперка – 17, чехонь – 26, лещ – 24, берш – 26.
3. Водоемы Урало-Каспийского бассейна
в пределах Западно-Казахстанской области
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 40, лещ – 24, вобла – 17, красноперка – 17, белый толстолобик – 75, рак – 9 см, судак – 43, жерех – 41, сом – 53, щука – 30.
Для Шу-Таласского рыбохозяйственного бассейна
Промысловая мера рыб, в см: сазан – 36, судак – 42, лещ – 21, карась – 20, язь и красноперка – 22, плотва и елец – 19, жерех – 31, белый амур и толстолобик – 45.

2. Қарағанды және Павлодар облысының шегiндегi Қаныш Сәтпаев атындағы арна
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: тұқы (сазан) – 32, көксерке – 35, шортан – 35 кәсіпшілік аулау үшін және 25 әуесқойлық (спорттық) аулау үшін, ақ амур – 45, дөңмаңдай – 45, оңғақ – 20.
Тобыл-Торғай балық шаруашылығы бассейні үшін
Қостанай және Ақтөбе облыстарының шегіндегі су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см:
1) Қостанай облысының су айдындары үшін (Жоғарғы Тобыл және Қаратомар су қоймаларын қоспағанда): сазан (тұқы) – 26, көксерке – 45, табан – 20, оңғақ – 20, шортан – 45, нәлiм – 45, көкшұбар – 16, көкшұбар балық – 22, пайдабалық – 26, ақсаха – 30, шаян – 9;
2) Жоғарғы-Тобыл және Қаратомар су қоймалары үшiн: сазан (тұқы) – 45, көксерке – 45, табан – 22, оңғақ – 20, шортан – 45, нәлiм – 45, көкшұбар – 16, көкшұбар балық – 22, пайдабалық – 26, ақсаха – 30, шаян – 9;
3) Ақтөбе облысы су айдындары үшін: шортан – 40, табан – 19, тұқы (сазан) – 33, мөңке – 21, аққайран – 24, торта – 19, оңғақ – 17, көксерке – 37, жайын – 53, ақмарқа – 40, нәлім – 45, шаян – 9.
Жайық-Каспий балық шаруашылығы бассейні үшін
1. Каспий теңізінің қазақстандық секторы
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: солтүстік Каспийдегi көксерке – 37, ортаңғы Каспийдегі теңiз көксеркесi – 30, Каспийдің шығыс бөлiгiнен басқа сазан – 40, Каспийдің шығыс бөлiгiндегi сазан – 30, табан – 24, қаракөз – 17, қызылқанат шұбар балық – 17, майшабақ – 20, бозаңқы – 14, ақ амур – 75, дөңмаңдай – 75, анчоус тәрізді шабақ және қамса бадырақ шабақ – 7, шаян – 9, ақмарқа – 41, тiкендi балық – 24, жайын – 53, шортан – 30, балпан балық – 17, қылышбалық – 26, ақкөз балық – 22.
2. Атырау облысының шегінде Жайық-Каспий бассейнінің су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: қаракөз – 18, көксерке – 37, ақмарқа – 41, жайын – 53, шортан – 30, сазан – 40, балпан балық – 17, ақкөз балық – 22, қызылқанат шұбар балық – 17, қылышбалық – 26, табан – 24, беріш – 26.
3. Батыс Қазақстан облысының шегінде
Жайық-Каспий бассейнінің су айдындары
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 40, табан – 24, қаракөз – 17, қызылқанат шұбар балық – 17, ақ дөңмаңдай – 75, шаян – 9, көксерке – 43, ақмарқа – 41, жайын – 53, шортан – 30.
Шу-Талас балық шаруашылығы бассейні үшін
Кәсiпшілік балық мөлшері, см: сазан – 36, көксерке – 42, табан – 21, мөңке – 20, аққайран және қызылқанат шұбар балық – 22, торта және тарақ-балық – 19, ақмарқа – 31, ақ амур және дөңмаңдай – 45.