О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2013 года № 271
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О внесении изменений и дополнения в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Утверждены
Указом Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Изменения и дополнение,
которые вносятся в некоторые указы
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года № 3228 «О воинских символах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии»:
в пункте 5:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) флаги Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел и Республиканской гвардии устанавливаются в кабинетах заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Командующего Республиканской гвардией, выносятся (выставляются) на парады войск и других необходимых случаях, связанных с участием Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Республиканской гвардии;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) приказами или иными актами заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - Директора Пограничной службы, Министра внутренних дел Республики Казахстан, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел и Начальника Службы охраны Президента Республики Казахстан, Командующего Республиканской гвардией могут предусматриваться и другие случаи обязательного воспроизведения изображений Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел, Внутренних войск Министерства внутренних дел, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии;».

"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 наурыздағы № 271 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             С.Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                             Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы № Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. «Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінiң, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі Iшкi әскерлерiнiң, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметiнiң және Республикалық ұланның әскери нышандары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы № 3228 Жарлығына:
5-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Iшкi iстер министрлігінiң, Iшкi iстер министрлігі Iшкi әскерлерiнiң және Республикалық ұланның тулары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары – Шекара қызметі директорының, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнің, Ішкі істер министрлігі Iшкi әскерлер Бас қолбасшысының, Республикалық ұлан қолбасшысының кабинеттерiне қойылады, әскерлердiң шеруiне және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Iшкi iстер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінiң Iшкi әскерлерi мен Республикалық ұланның қатысуына байланысты басқа да қажеттi жағдайларда алып шығарылады (тiгiледi);»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары – Шекара қызметі директоры, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрi, Iшкi iстер министрлiгі Iшкi әскерлер Бас қолбасшысы мен Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі бастығының, Республикалық ұлан қолбасшысының бұйрықтарымен немесе өзге де актiлермен Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Iшкi iстер министрлігінің, Iшкi iстер министрлігі Iшкi әскерлерiнің, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметi мен Республикалық ұлан нышандарының бейнелерiн мiндеттi түрде жаңғырту жағдайлары көзделуi мүмкiн;».

2. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392 «О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 20, ст. 201; 2011 г., № 31, ст. 388; 2012 г., № 49, ст. 666):
1) приложение № 3 к вышеназванному Указу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу;
2) приложение № 10 к вышеназванному Указу исключить.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 «О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321; 2010 г., № 51, ст. 466; 2011 г., № 39, ст. 472; № 41, ст. 518; № 48, ст. 646; № 51, ст. 685; 2012 г., № 35, ст. 457; № 54, ст. 717; № 58, ст. 793):
1) в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
«
Командующий внутренними войсками - председатель Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Президентом
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации
»
изложить в следующей редакции:
«
Главнокомандующий Внутренними войсками - председатель Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Президентом
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации
»;
после строки:
«
Начальники департаментов по делам обороны областей и городов Астаны и Алматы
Министром обороны
Президентом или по его поручению с Руководителем Администрации
»
дополнить строкой следующего содержания:
«
Заместители Главнокомандующего Внутренними войсками - заместители председателя Комитета Внутренних войск, командующие региональными командованиями, первые заместители командующих региональными командованиями - начальники штабов
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации
»;
строку:
«
Начальники Алматинской и Карагандинской академий, командиры бригад (соединений) внутренних войск Министерства внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации
»
изложить в следующей редакции:
«
Начальники Алматинской, Карагандинской и Костанайской академий Министерства внутренних дел
Министром внутренних дел
Руководителем Администрации
»;
2) в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзац пятый пункта 17 изложить в следующей редакции:
«Главнокомандующий Внутренними войсками – председатель Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел, его заместители, командующие региональными командованиями, первые заместители командующих региональными командованиями – начальники штабов;»;
абзац третий пункта 19 изложить в следующей редакции:
«заместители Министра внутренних дел, Главнокомандующий Внутренними войсками – председатель Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел, председатели комитетов Министерства внутренних дел; заместители Главнокомандующего Внутренними войсками - заместители председателя Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел, заместители председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел, командующие региональными командованиями, первые заместители командующих региональными командованиями – начальники штабов; начальники Алматинской, Карагандинской и Костанайской академий Министерства внутренних дел, начальники департамента внутренних дел на транспорте, департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей Министерства внутренних дел; начальники департаментов уголовно-исполнительной системы по городам Астаны, Алматы и областей Министерства внутренних дел;».

2. «Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің  2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2011 ж., № 31, 388-құжат; 2012 ж., № 49, 666-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлыққа № 3 қосымша осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) жоғарыда аталған Жарлыққа № 10 қосымша алынып тасталсын.
3. «Мемлекеттік билiк органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің  2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат; 2011 ж., № 39, 472-құжат; № 41, 518-құжат; № 48, 646-құжат; № 51, 685-құжат; 2012 ж., № 35, 457-құжат; № 54, 717-құжат; № 58, 743-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
«
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер қолбасшысы – Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы
Президент
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы - Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы
Президент
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
»;
мына:
«
Астана және Алматы қалаларының, облыстардың қорғаныс істері департаменттерінің бастықтары
Қорғаныс министрі
Президент немесе оның тапсырмасы бойынша Әкімшілік Басшысы
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының орынбасарлары – Ішкі әскерлер комитеті төрағасының орынбасарлары, өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары, өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
»;
мына:
«
Ішкі істер министрлігі Алматы және Қарағанды академияларының бастықтары, Ішкі әскерлер бригадаларының (құрамаларының) командирлері
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ішкі істер министрлігі Алматы, Қарағанды және Қостанай академияларының бастықтары
Ішкі істер министрі
Әкімшілік Басшысы
»;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
17-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы – Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы, оның орынбасарлары, өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары, өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары;»;
19-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ішкі істер министрінің орынбасарлары, Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы – Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы, Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары; Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының орынбасарлары – Ішкі әскерлер комитеті төрағасының орынбасарлары, Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті төрағасының орынбасарлары, өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары, өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының бірінші орынбасарлары – штабтар бастықтары; Ішкі істер министрлігі Алматы, Қарағанды және Қостанай академияларының бастықтары; Ішкі істер министрлігінің көліктегі ішкі істер департаменттерінің, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың ішкі істер департаменттерінің бастықтары; Ішкі істер министрлігінің Астана, Алматы қалалары және облыстар бойынша қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің бастықтары;».

4. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 «Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 380; 2008 г., № 14, ст. 123; 2011 г., № 53, ст. 742):
в примечании приложения 17 к вышеназванному Указу:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Перечень должностей военнослужащих Внутренних войск МВД Республики Казахстан начинается с категории С-КК-2, воинских частей гражданской обороны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – с категории С-КК-18.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Перечень нетиповых должностей военнослужащих воинских частей гражданской обороны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, приравненных к указанным в Реестре должностям, определяется руководителем соответствующего государственного органа по согласованию с Министром обороны.».
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 «Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 24-25, ст. 207; 2012 г., № 51, ст. 686):
в Дисциплинарном уставе Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункты 27 и 28 изложить в следующей редакции:
«27. Заместители председателя Комитета начальников штабов Министерства обороны, Директора Пограничной службы Комитета национальной безопасности, Главнокомандующего Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Главного военного прокурора в отношении подчиненных им военнослужащих пользуются дисциплинарными правами командующего родом войск.
28. Заместители Министра обороны, Председателя Комитета национальной безопасности, Министра по чрезвычайным ситуациям, Командующего Республиканской гвардией, Директор Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Главнокомандующий Внутренними войсками Министерства внутренних дел, Главный военный прокурор в отношении подчиненных им военнослужащих пользуются правами Главнокомандующего видом Вооруженных Сил.».
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 «О ведомственных и иных, приравненных к ним, наградах некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783; 2012 г., № 36, ст. 476):
в перечне и описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе 1 «Перечень ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований»:
в подразделе «Медали»:
пункт 12 изложить в следующей редакции:

4. «Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 30, 380-құжат; 2008 ж., № 14, 123-құжат; 2011 ж., № 53, 742-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 17-қосымшаның ескертпесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы ІІМ Ішкі әскерлері әскери қызметшілерінің лауазымдар тізбесі С-КК-2 санатынан, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің азаматтық қорғаныс әскери бөліктерінің тізбесі С-КК-18 санатынан басталады.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Тізілімде көрсетілген лауазымдарға теңестірілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің әскери қызметшілері лауазымдарының бейтиптік тізбесін Қорғаныс министрімен келісім бойынша тиісті мемлекеттік органның басшысы айқындайды.».
5. «Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпы әскери жарғыларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 24-25, 207-құжат; 2012 ж., № 51, 686-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысында:
27 және 28-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«27. Қорғаныс министрлігі Штабтар бастықтары комитеті төрағасының, Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі директорының, Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының, Бас әскери прокурордың орынбасарлары өздеріне бағынысты әскери қызметшілерге қатысты әскер тегі қолбасшысының тәртіптік құқықтарын пайдаланады.
28. Қорғаныс министрінің, Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының, Төтенше жағдайлар министрінің, Республикалық ұлан қолбасшысының орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің директоры, Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы, Бас әскери прокурор өздеріне бағынысты әскери қызметшілерге қатысты Қарулы Күштер түрі Бас қолбасшысының құқықтарын пайдаланады.».
6. «Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат; 2012 ж., № 36, 476-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесінде және сипаттамаларында:
«Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалары тізбесі» деген 1-бөлімде:
«Медальдар» деген кіші бөлімде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«12. Главного командования Внутренних войск – Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
«Мінсіз қызметі үшін» («За безупречную службу») I, II, III степеней.»;
в подразделе «Нагрудные знаки»:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Главного командования Внутренних войск – Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) «Ішкі әскерлер қызметінің үздігі» («Отличник службы Внутренних войск») I, II степеней;
2) «Үздік спортшы-жауынгер» («Лучший воин-спортсмен»);
3) «Спортшы-жауынгер» («Воин-спортсмен») I, II степеней.»;
в разделе 2 «Описания ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований (далее – Описания)»:
заголовок подраздела «Медаль Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«Медаль Главного командования Внутренних войск – Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан»;
заголовок подраздела «Нагрудные знаки Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«Нагрудные знаки Главного командования Внутренних войск – Комитета Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 мая 2000 года № 392
Перечень
должностей Министерства внутренних дел Республики Казахстан,
подлежащих замещению лицами высшего офицерского и
начальствующего состава
Министр внутренних дел                - генерал-полковник полиции
Первый заместитель Министра           - генерал-лейтенант полиции
Заместитель Министра                  - генерал-майор полиции
Главнокомандующий Внутренними         - генерал-лейтенант
войсками - председатель
Комитета Внутренних войск
Первый заместитель                    - генерал-майор
Главнокомандующего Внутренними
войсками - начальник Главного штаба
- заместитель председателя
Комитета Внутренних войск
Заместитель Главнокомандующего        - генерал-майор
Внутренними войсками - заместитель
председателя Комитета Внутренних войск
(за исключением ведающего вопросами
воспитательной и социально-правовой
работы, тыла)
Командующий региональным              - генерал-майор
командованием Внутренних войск
Первый заместитель командующего       - генерал- майор
региональным командованием –
начальник штаба
Председатель Комитета уголовно-       - генерал-майор юстиции
исполнительной системы
Полномочный представитель в           - генерал-майор полиции
Антитеррористическом центре
Содружества Независимых Государств
Полномочный представитель в Бюро      - генерал-майор полиции
по координации борьбы с
организованной преступностью и
иными опасными видами преступлений
на территории Содружества Независимых
Государств
Начальники департаментов внутренних   - генерал-майор полиции
дел Алматинской, Актюбинской,
Восточно-Казахстанской, Карагандинской,
Костанайской, Павлодарской,
Южно-Казахстанской областей,
городов Астаны и Алматы
Начальник Академии                   - генерал-майор полиции

«12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшылығы – Ішкі әскерлер комитеті:
І, ІІ, ІІІ дәрежелі «Мінсіз қызметі үшін».»;
«Төсбелгілер» деген кіші бөлімде:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер Бас қолбасшылығы – Ішкі әскерлер комитеті:
1) І, ІІ дәрежелі «Ішкі әскерлер қызметінің үздігі»;
2) «Үздік спортшы-жауынгер»;
3) І, ІІ дәрежелі «Спортшы-жауынгер».»;
«Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының сипаттамасы (бұдан әрі – Сипаттамалар)» деген 2-бөлімде:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің медальдары» деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер Бас қолбасшылығы – Ішкі әскерлер комитетінің медальдары»;
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің төсбелгілері» деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер Бас қолбасшылығы – Ішкі әскерлер комитетінің төсбелгілері».
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы № Жарлығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 12 мамырдағы
№ 392 Жарлығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірлігінің жоғары офицерлік және басшы құрамының адамдары атқаруға тиіс лауазымдар тізбесі
Ішкі істер министрі                   - полиция генерал-полковнигі
Министрдің бірінші орынбасары         - полиция генерал-лейтенанты
Министрдің орынбасары                 - полиция генерал-майоры
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысы -        - генерал-лейтенант
Ішкі әскерлер комитетінің төрағасы
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының       - генерал-майор
бірінші орынбасары – Бас штаб бастығы –
Ішкі әскерлер комитеті төрағасының
орынбасары
Ішкі әскерлер Бас қолбасшысының       - генерал-майор
орынбасары – Ішкі әскерлер комитеті
төрағасының орынбасары
(тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыс,
тыл мәселелерімен айналысатынды қоспағанда)
Ішкі әскерлер өңірлік қолбасшылық     - генерал-майор
қолбасшысы
Өңірлік қолбасшылық                   - генерал-майор
қолбасшысының бірінші орынбасары -
штаб бастығы
Қылмыстық-атқару жүйесі               - әділет генерал-майоры
комитетінің төрағасы
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының    - полиция генерал-майоры
терроризмге қарсы орталығындағы
өкілетті өкіл
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының    - полиция генерал-майоры
аумағында ұйымдасқан қылмысқа
және қылмыстың өзге де қауіпті түрлеріне
қарсы күресті үйлестіру жөніндегі
бюродағы өкілетті өкіл
Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан,      - полиция генерал-майоры
Қарағанды, Қостанай, Павлодар,
Онтүстік Қазақстан облыстарының,
Астана және Алматы қалаларының ішкі істер
департаменттерінің бастықтары
Академия бастығы                      - полиция генерал-майоры