О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О создании Попечительского совета специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 292
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О создании Попечительского совета специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Проект
Указ Президента Республики Казахстан О создании Попечительского совета специальной экономической
зоны «Парк инновационных технологий»
В целях повышения эффективности управления специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Попечительский совет специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий».
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Попечительском совете специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»;
2) состав Попечительского совета специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий».
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от «__» _______ 2013 года №
Положение
о Попечительском совете специальной экономической зоны
«Парк инновационных технологий» 1. Общие положения
1. Попечительский совет специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий» (далее – Совет) является консультативно-совещательным органом по вопросам развития специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий» (далее – парк).
2. Совет осуществляет деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные задачи Совета
3. Основными задачами Совета являются:
1) выработка предложений, направленных на развитие парка;
2) выработка рекомендаций в части стратегических направлений развития парка;
3) консолидация деловых кругов, предпринимательских ассоциаций и союзов, действующих в Республике Казахстан.
3. Права Совета
4. Совет имеет право в установленном законодательством Республики Казахстан порядке и в пределах своей компетенции:
1) вносить предложения и рекомендации по вопросам, связанным с развитием парка;
2) проводить консультации, запрашивать и получать информацию от государственных органов и должностных лиц;

"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 292 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С.Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағын басқару тиімділігін арттыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесі туралы ереже;
2) «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесінің құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы № Жарлығымен
Бекітілген
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесі туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағын (бұдан әрі – парк) дамыту мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері
3. Кеңестің негізгі міндеттері:
1) паркті дамытуға бағытталған ұсыныстарды әзірлеу;
2) паркті дамытудың стратегиялық бағыттары бөлігінде ұсынымдар әзірлеу;
3) Қазақстан Республикасында әрекет ететін іскер топтарды, кәсіпкерлік қауымдастықтарды және одақтарды шоғырландыру болып табылады.
3. Кеңестің құқықтары
4. Кеңес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде:
1) паркті дамытуға байланысты мәселелер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар енгізуге;
2) консультациялар жүргізуге, мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан ақпарат сұратуға және алуға;

3) привлекать для участия в обсуждении проблемных вопросов предпринимателей, специалистов, ученых и независимых экспертов.
4. Организация деятельности Совета
5. Персональный состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан по предложению рабочего органа Совета.
6. Состав Совета формируется из числа представителей государственных органов, общественных объединений предпринимателей, хозяйствующих субъектов.
7. Председатель Совета осуществляет общее руководство Советом, председательствует на его заседаниях, распределяет поручения между членами Совета, утверждает планы работы Совета, определяет повестку дня и подписывает протоколы заседаний Совета, рассматривает предложения членов Совета по совершенствованию его деятельности и другим вопросам, входящим в компетенцию Совета, осуществляет иные полномочия, предусмотренные нормативными правовыми актами, поручениями Президента Республики Казахстан и настоящим Положением.
Во время отсутствия председателя Совета его функции выполняет заместитель председателя Совета.
8. Секретарь Совета осуществляет подготовку проектов текущих и перспективных планов работы Совета, материалов к его заседаниям, вносит на рассмотрение председателя проект повестки дня заседаний, направляет материалы, требующие заключения, экспертному совету Совета или соответствующим государственным органам, в течение одной недели со дня утверждения решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным лицам, осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Положением.
9. Рабочим органом Совета является Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
10. Рабочий орган Совета:
1) обеспечивает организацию проведения заседаний Совета;
2) осуществляет мониторинг исполнения рекомендаций Совета;
3) оповещает членов Совета о месте, времени проведения и повестке дня очередного заседания Совета и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;
4) обеспечивает контроль над реализацией планов работы Совета.
11. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год.
12. Внеочередное заседание Совета созывается по поручению Президента Республики Казахстан.
13. Члены Совета участвуют в его заседаниях без права замены.
14. Решения Совета принимаются простым большинством голосов от общего числа членов Совета, присутствующих на заседании. В случае равенства голосов по обсуждаемому вопросу, голос председательствующего является решающим.

3) проблемалық мәселелерді талқылауға қатысу үшін кәсіпкерлерді, мамандарды, ғалымдар мен тәуелсіз сарапшыларды тартуға құқылы.
4. Кеңес қызметін ұйымдастыру
5. Кеңестің дербес құрамын Кеңестің жұмыс органының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
6. Кеңестің құрамы мемлекеттік органдардың, кәсіпкерлердің қоғамдық бірлестіктерінің, шаруашылық жүргізуші субъектілердің өкілдері қатарынан қалыптасады.
7. Кеңес төрағасы Кеңеске жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның отырыстарында төрағалық етеді, Кеңес мүшелерінің арасында тапсырмаларды бөледі, Кеңес жұмысының жоспарларын бекітеді, Кеңес отырыстарының күн тәртібін айқындап, хаттамаларына қол қояды, Кеңес мүшелерінің Кеңес қызметін жетілдіру және оның құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша ұсыныстарын қарайды, Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық актілерінде, тапсырмаларында және осы Ережеде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Кеңес төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын Кеңес төрағасының орынбасары атқарады.
8. Кеңес хатшысы Кеңес жұмысының ағымдағы және перспективалық жоспарларының жобаларын, оның отырыстарына материалдарды дайындауды жүзеге асырады, төрағаның қарауына отырыстардың күн тәртібінің жобасын енгізеді, қорытындыларды талап ететін материалдарды Кеңестің сараптамалық кеңесіне немесе тиісті мемлекеттік органдарға жібереді, Кеңестің шешімдері бекітілген күннен бастап бір аптаның ішінде хаттаманың көшірмесін және өзге де қажетті материалдарды Кеңес мүшелері мен басқа да мүдделі тұлғаларға жібереді, осы Ережеде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
9. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі болып табылады.
10. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес отырыстарын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
2) Кеңестің ұсынымдарын орындау мониторингін жүзеге асырады;
3) Кеңес мүшелеріне Кеңестің кезекті отырысының өтетін жері, уақыты және күн тәртібі туралы хабарлайды және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;
4) Кеңестің жұмыс жоспарларының іске асырылуын бақылауды қамтамасыз етеді.
11. Кеңестің отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде бір рет өткізіледі.
12. Кеңестің кезектен тыс отырысы Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша шақырылады.
13. Кеңес мүшелері оның отырыстарына ауысу құқығынсыз қатысады.
14. Кеңестің шешімдері отырыстарға қатысушы Кеңес мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілік даусымен қабылданады. Талқыланатын мәселе бойынша дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады.

15. В случае несогласия с принятым решением, член или члены Совета вправе выразить свое особое мнение.
16. Решения Совета носят рекомендательный характер. Решения Совета оформляются протоколом, который подписывает председатель.
17. Решения Совета, принятые в пределах его полномочий, направляются соответствующим государственным органам.
5. Прекращение деятельности Совета
18. Совет прекращает свою деятельность на основании решения Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от « » 2013 года №
Состав
Попечительского совета
специальной экономической зоны
«Парк инновационных технологий»
Назарбаев                   - Президент Республики Казахстан,
Нурсултан Абишевич            председатель
Исекешев                    - Заместитель Премьер-Министра Республики
Асет Орентаевич               Казахстан - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан,
заместитель председателя
Тулеушин                    - вице-министр индустрии и новых
Каныш Аманбаевич              технологий Республики Казахстан,
секретарь
Жумагулов                   - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович           Казахстан
Смагулов                    - президент акционерного общества «Astana
Нурлан Эркебуланович          Group» (по согласованию)
Утемуратов                  - советник Президента Республики
Булат Джамитович              Казахстан (по согласованию)
Машкевич                    - акционер товарищества с ограниченной
Александр Антонович           ответственностью «Евразийская
корпорация природных ресурсов» (ENRC)
(по согласованию)
Огай                        - председатель правления товарищества с
Эдуард Викторович             ограниченной ответственностью
«Корпорация Казахмыс» (по согласованию)
Кулибаев                    - председатель президиума национальной
Тимур Аскарович               экономической палаты Казахстана «Союз
Атамекен» (по согласованию)
Сарсенов                    - председатель Совета директоров
Рашид Темирбулатович          акционерного общества «Central Asia
Petroleum» (no согласованию)
Байсеитов                   - председатель Совета директоров
Бахытбек Рымбекович           акционерного общества «Банк
ЦентрКредит» (по согласованию)
Рахимбаев                   - председатель Совета директоров
Айдып Жумадилулы              акционерного общества «Build
Investments Group» (no согласованию)
Исатаев                     - председатель Совета директоров
Тимур Ризабекович             акционерного общества «Верный Капитал»
(по согласованию)
Евтушенков                  - председатель Совета директоров
Владимир Петрович             открытого акционерного общества
«Акционерная финансовая корпорация
«Система» (по согласованию)
Джо                         - председатель Совета директоров
Лундер                        открытого акционерного общества
«Vimpelcom» (по согласованию)
Пьер Франческо              - председатель товарищества с
Гуаргалини                    ограниченной ответственностью «Gpm3»
(по согласованию)
Анна-Мария                  - старший советник компании «Suez
Идрак                         Environment и SIA-Partners» (по
согласованию)
Коджи                       - председатель и главный исполнительный
Фунатсу                       директор компании «TransCosmos Inc.»
(по согласованию)
Хауэрд                     -  старший вице-президент компании
Хьюзс                         Packard Enterprise Services» по странам
Европы, Ближнему Востоку и Африке (по
согласованию)

15. Кеңестің мүшесі немесе мүшелері қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда өзінің ерекше пікірін білдіруге құқылы.
16. Кеңес шешімдері ұсынымдық сипатқа ие. Кеңес шешімдері төраға қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
17. Кеңес өкiлеттiктерiнiң шегiнде қабылданатын оның шешiмдерi тиiстi мемлекеттiк органдарға жіберіледі.
5. Кеңес қызметін тоқтату
18. Кеңес өз қызметін Қазақстан Республикасы Президентінің шешімі негізінде тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2013 жылғы № Жарлығымен
Бекітілген
«Инновациялық технологиялар паркі»
арнайы экономикалық аймағының
қамқоршылық кеңесінің
құрамы
Назарбаев              - Қазақстан Республикасының Президенті, төраға
Нұрсұлтан Әбішұлы
Исекешев               - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Әсет Өрентайұлы          орынбасары – Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар министрі,
төрағаның орынбасары
Төлеушин               - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Қаныш Аманбайұлы         жаңа технологиялар вице-министрі, хатшы
Жұмағұлов              - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Бақытжан Тұрсынұлы       министрі
Смағұлов               - «Аstana Group» акционерлік қоғамының
Нұрлан Еркебұланұлы      президенті (келісім бойынша)
Өтемұратов             - Қазақстан Республикасы Президентінің
Болат Жәмитұлы           кеңесшісі (келісім бойынша)
Машкевич               - «Еуразиялық табиғи ресурстар корпорациясы»
Александр Антонович      жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
(ENRC) акционері (келісім бойынша)
Огай                   - «Қазақмыс корпорациясы» жауапкершілігі
Эдуард Викторович        шектеулі серіктестігінің басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Кұлыбаев               - «Атамекен» одағы» Қазақстан Ұлттық
Тимур Асқарұлы           экономикалық палатасы төралқасының төрағасы
(келісім бойынша)
Сәрсенов               - «Central Asia Petroleum» акционерлік қоғамы
Рашид Темірболатұлы      Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Байсейітов             - «ЦентрКредит Банкі» акционерлік қоғамы
Бақытбек Рымбекұлы       Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Рахымбаев              - «Build Investments Group» акционерлік қоғамы
Айдын Жұмәділұлы         Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Исатаев                - «Верный Капитал» акционерлік қоғамы
Тимур Ризабекұлы         Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Евтушенков             - «Система» акционерлік қаржы корпорациясы»
Владимир Петрович        ашық акционерлік қоғамы Директорлар
кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Джо                    - «VimpelСom» ашық акционерлік қоғамы
Лундер                   Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім
бойынша)
Пьер                   - «Gpm3» жауапкершілігі шектеулі
Франческо Гуаргалини     серіктестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Анна-Мария             - «Suez Environment және SIA-Partners»
Идрак                    компаниясының аға кеңесшісі (келісім
бойынша)
Коджи                  - «TransCosmos Inc.» компаниясының бас
Фунатсу                  атқарушы директоры және төрағасы (келісім
бойынша)
Хауэрд                 - Еуропа, Таяу Шығыс және Африка елдері
Хьюзс                    бойынша «Hewlett-Packard Enterprise
Services» компаниясының аға вице-президенті
(келісім бойынша)