О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2013 года № 495
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан
«О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы»
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 18-19, ст. 118) следующие изменения и дополнения:
1) статьи 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2013 – 2015 годы  согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 132 695 739 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 504 856 329 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75 741 504 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 700 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 544 397 906 тысяч тенге;
2) затраты – 5 888 519 110 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 581 562 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 122 875 156 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 293 594 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 73 167 974 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 87 605 474 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 14 437 500 тысяч тенге;
5) дефицит – -870 572 907 тысяч тенге, или 2,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 870 572 907 тысяч тенге.
«Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 17 250 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 3 717 900 тысяч тенге.»;
2) подпункт 1) статьи 7 изложить в следующей редакции:
«1) функций и полномочий по:
проведению государственного технического осмотра транспортных средств – 55 913 тысяч тенге;

"2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 мамырдағы № 495 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ
«2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. «2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 18-19, 118-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 және 2-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бап. 2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 132 695 739 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша- 3 504 856 329 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 75 741 504 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 7 700 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша- 1 544 397 906 мың теңге;
2) шығындар - 5 888 519 110 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 41 581 562 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер - 122 875 156 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 81 293 594 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 73 167 974 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 87 605 474 мың теңге; мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер -14 437 500 мың теңге;
5) тапшылық - -870 572 907 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 2,5 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 870 572 907 мың теңге.
2-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенін пайдаланғаны үшін 17 250 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 3 717 900 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсімдері көзделсін.»;
2) 7-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мыналар:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функциялар мен өкілеттіктер - 55 913 мың теңге;

формированию государственной политики в сфере миграции населения – 6 650 тысяч тенге;»;
3) дополнить статьями 7-1 и 8-1 следующего содержания:
«Статья 7-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год поступления трансфертов из областных бюджетов Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 1 699 844 тысячи тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Статья 8-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 25 500 000 тысяч тенге.»;
4) статью 13 дополнить подпунктами 10-1), 10-2), 11-1), 27-1), 27-2) и 28-1) следующего содержания:
«10-1) на удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
10-2) на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса;
11-1) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
27-1) на содержание вновь вводимых объектов образования;
27-2) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
28-1) на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;»;
5) в статье 14:
подпункт 1) исключить;
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
«3-1) субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления;»;
6) в статье 15 подпункт 2) исключить;
7) статью 17 изложить в следующей редакции:
«Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости 2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.»;
8) статью 20 изложить в следующей редакции:
«Статья 20. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2013 год в сумме 53 291 686 тысяч тенге.»;
9) статью 22 исключить;
10) статьи 23 и 29 изложить в следующей редакции:
«Статья 23. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 638 230 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 800 000 тысяч тенге.

халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі функциялар мен өкілеттіктер - 6 650 мың теңге;»;
3) мынадай мазмұндағы 7-1 және 8-1-баптармен толықтырылсын: «7-1-бап. Орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен 1 699 844 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
8-1-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көлік инфрақұрылымын дамытуға 25 500 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделсін.»;
4) 13-бап мынадай мазмұндағы 10-1), 10-2), 11-1), 27-1), 27-2) және 28-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«10-1) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофаттардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға;
10-2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға;
11-1) жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға;
27-1) жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
27-2) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
28-1) жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстауға;»;
5) 14-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;»;
15-баптағы 2) тармақша алып тасталсын;
17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«17-бап. Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.»;
8) 20-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«20-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылға арналған резерві 53 291 686 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
9) 22-бап алып тасталсын;
10) 23 және 29-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«23-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібімен шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 800 000 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 638 230 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

5 678 979
003
Делимитация и демаркация Государственной границы Республики Казахстан
228 835
004
Капитальные расходы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
989 074
005
Заграничные командировки
3 002 146
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
79 554
009
Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом для размещения дипломатических представительств Республики Казахстан
3 899 991
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
19 205 995
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
225 193
016
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на выкуп земельных участков под строительство дипломатических представительств иностранных государств
53 835
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
5 377 526
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
8 060 853
007
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
232 843
008
Повышение конкурентоспособности регионов
578 780
028
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
7 249 230
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
32 718 552
024
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу «одного окна»
14 847 623
025
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
4 287 306
027
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
136 991
036
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
255 938
039
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
7 777 375
040
Создание информационной инфраструктуры государственных органов
1 979 972
042
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
56 250
043
Развитие государственной базы данных «Е-лицензирование»
1 059 849
044
Создание информационной системы «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан»
307 743
050
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
1 759 505
052
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
250 000
217
Министерство финансов Республики Казахстан

5 678 979
003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау
228 835
004
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күрделі шығыстары
989 074
005
Шетелдік іссапарлар
3 002 146
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
79 554
009
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерін орналастыру үшін шетелде жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу және салу
3 899 991
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
19 205 995
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
225 193
016
Астана қаласының бюджетіне шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің құрылысы үшін жер учаскелерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 835
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
5 377 526
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
8 060 853
007
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету
232 843
008
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
578 780
028
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
7 249 230
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
32 718 552
024
Жеке және заңды тұлғаларға «жалғыз терезе» қағидаты бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру
14 847 623
025
Байланыс операторларының басқару жүйесін және желілердің мониторингін сүйемелдеу
4 287 306
027
Қазақстан Республикасының орбиталдық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру
136 991
036
Ақпараттық-коммуникациялық желілердің мониторингі жүйесін сүйемелдеу
255 938
039
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 777 375
040
Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
1 979 972
042
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалауды жүргізу жөніндегі қызметтері
56 250
043
«Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер базасын дамыту
1 059 849
044
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік кеңсесі» ақпараттық жүйесін құру
307 743
050
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 759 505
052
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
250 000
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi

276 877
002
Капитальные расходы Конституционного Совета Республики Казахстан
7 607
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
845 052
001
Организация проведения выборов
498 507
002
Проведение выборов
334 985
003
Капитальные расходы Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
11 560
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
63 150 061
001
Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов
27 659 568
009
Обновление парка автомашин для государственных органов
176 000
017
Капитальные расходы Управления делами Президента Республики Казахстан
34 062 150
023
Создание и развитие информационных систем Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, Управления делами Президента Республики Казахстан
164 000
024
Капитальные расходы подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
1 088 343
2
Оборона
386 650 337
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
62 191 145
001
Услуги по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
8 724 802
002
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
35 013 914
003
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций
7 851 134
004
Анализ и проведение испытаний в области пожарной безопасности
12 711
005
Капитальные расходы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
511 007
007
Подготовка специалистов государственных органов и учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации
22 133
008
Приобретение жилья военнослужащим
151 587
009
Прикладные научные исследования в области чрезвычайных ситуаций
74 052
011
Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
5 396 936
016
Создание корпоративной информационно- коммуникационной системы чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны
1 145 238
017
Подготовка специалистов системы Министерства по чрезвычайным ситуациям в зарубежных учебных заведениях
66 440
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
1 923 733
022
Усиление национального потенциала по оценке рисков, предупреждению и реагированию на стихийные бедствия
107 038
023
Создание информационной системы единой дежурно-диспетчерской службы 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

276 877
002
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің күрделі шығыстары
7 607
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
845 052
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
498 507
002
Сайлау өткізу
334 985
003
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының күрделі шығыстары
11 560
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
63 150 061
001
Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
27 659 568
009
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
176 000
017
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының күрделі шығыстары
34 062 150
023
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Премьер-Министрі Кеңсесінің және Президенті Іс басқармасының ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
164 000
024
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстары
1 088 343
2
Қорғаныс
386 650 337
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
62 191 145
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер
8 724 802
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
35 013 914
003
Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
7 851 134
004
Өрт қауіпсіздігі саласында сынақтарды талдау және жүргізу
12 711
005
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің күрделі шығыстары
511 007
007
Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға даярлау
22 133
008
Әскери қызметкерлерге тұрғын үй алу
151 587
009
Төтенше жағдайлар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
74 052
011
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мекемелерінің күрделі шығыстары
5 396 936
016
Төтенше жағдайлар және азаматтық қорғаныс корпоративтік ақпараттық-коммуникациялық жүйесін құру
1 145 238
017
Төтенше жағдайлар министрлігі жүйесінің мамандарын шетелдік оқу орындарында даярлау
66 440
020
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы даму трансферттері
1 923 733
022
Тәуекелдерді бағалау, дүлей зілзалалардың алдын алу және оларға ден қою жөніндегі ұлттық әлеуетті күшейту
107 038
023
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнің 112 бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметінің ақпараттық жүйесін құру

015
Изготовление документов, удостоверяющих личность
8 076 424
016
Изготовление водительских удостоверений, документов, номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств
3 785 037
017
Осуществление оперативно-розыскной деятельности
9 034 349
018
Оплата юридической помощи, оказываемой адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты
583 945
020
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса
52 111
022
Капитальные расходы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
5 509 606
024
Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
4 054 941
025
Стимулирование добровольной возмездной сдачи незаконно хранящегося оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
408 937
027
Капитальные расходы внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан
14 384 838
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции
1 243 280
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов
25 457
040
Содержание осужденных, подозреваемых и обвиняемых лиц
32 862 875
041
Капитальные расходы органов и учреждений уголовно-исполнительной системы
5 645 951
043
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Восточно-Казахстанской области на строительство котельной в поселке Солнечный
435 117
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение безопасности дорожного движения
606 598
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на содержание дополнительной штатной численности ДВД города Алматы по обеспечению охраны общественного порядка и общественной безопасности на метрополитене
206 561
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджету города Алматы на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов
179 484
049
Строительство комплекса служебных зданий
28 815
050
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов
15 271 607
051
Развитие информационных систем Министерства внутренних дел Республики Казахстан
505 125
052
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Алматинской области на создание в Алматинской области регионального процессингового центра

015
Жеке куәлік құжаттарын дайындау
8 076 424
016
Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар, нөмір белгілерін дайындау
3 785 037
017
Жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
9 034 349
018
Ақы төлеуден босатылған адамдарға адвокаттар көрсететін заңгерлік көмекке ақы төлеу
583 945
020
Нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
52 111
022
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күрделі шығыстары
5 509 606
024
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық бағынысты мекемелерінің күрделі шығыстары
4 054 941
025
Заңсыз сақталған қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды ерікті түрде өтемді тапсыруды ынталандыру
408 937
027
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі әскерлерінің күрделі шығыстары
14 384 838
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 243 280
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 457
040
Сотталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды ұстау
32 862 875
041
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының және мекемелерінің күрделі шығыстары
5 645 951
043
Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Солнечный кентінде қазандық салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
435 117
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
606 598
046
Алматы қаласының бюджетіне метрополитенде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті күзетуді қамтамасыз ету бойынша Алматы қаласының ІІД қосымша штат санын ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
206 561
047
Облыстық бюджеттерге, Алматы қаласының бюджетіне режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
179 484
049
Қызметтік ғимараттар кешенін салу
28 815
050
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атақтары үшін қосымшаақы мөлшерін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 271 607
051
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ақпараттық жүйелерін дамыту
505 125
052
Алматы облысының облыстық бюджетіне Алматы облысында өңірлік процессинтгік орталық құруға берілетін нысаналы даму трансферттері

343 886
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
29 639 123
001
Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан
20 586 390
002
Межгосударственное информационное взаимодействие по ведению криминального и оперативного учетов
1 442
004
Капитальные расходы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
930 800
006
Услуги по обеспечению государственных органов, юридических лиц учетной, статистической информацией в сфере правовой статистики и специальных учетов
4 102 701
008
Строительство, реконструкция объектов для органов прокуратуры
2 031 133
009
Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе
98 329
010
Создание системы информационного обмена для правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан
420 248
011
Оказание юридической помощи адвокатами до следствия и на следствии
17 726
012
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на строительство административного здания Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
758 000
013
Создание информационной системы «Единый банк данных лиц, имеющих обязательства перед государством, «Шектеу»
692 354
618
Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
17 800 310
001
Минимизация уровня коррупциогенности общественных отношений и криминализации экономики
11 593 897
002
Услуги по обеспечению защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе
385 030
005
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
1 305 478
007
Оперативно-розыскная деятельность органов финансовой полиции
4 027 428
008
Развитие Единой автоматизированной информационно-телекоммуникационной системы
472 237
018
Оказание юридической помощи адвокатами до следствия и на следствии
16 240
680
Служба охраны Президента Республики Казахстан
15 627 510
001
Обеспечение безопасности Глав государств и отдельных должностных лиц
11 346 334
002
Программа развития Службы охраны Президента Республики Казахстан
4 281 176
4
Образование
467 456 112
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
44 300 108
008
Услуги по обучению государственных служащих для повышения квалификации с привлечением зарубежных специалистов
114 000
009
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
44 186 108
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
7 990 982
021
Образование в системе Министерства внутренних дел Республики Казахстан

343 886
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
29 639 123
001
Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру
20 586 390
002
Криминалдық және жедел есеп жүргізу жөніндегі мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимыл
1 442
004
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының күрделі шығыстары
930 800
006
Мемлекеттік органдарды, заңды тұлғаларды құқықтық статистика және арнайы есептер саласындағы есепке алу, статистикалық ақпараттармен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 102 701
008
Прокуратура органдары үшін объектілер салу, реконструкциялау
2 031 133
009
Қылмыстық процестерге қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарының қорғалуын қамтамасыз
98 329
010
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдары үшін ақпарат алмасу жүйесін құру
420 248
011
Адвокаттардың тергеуге дейін және тергеуде заңгерлік көмек қөрсетуі
17 726
012
Астана қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының әкімшілік ғимаратын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
758 000
013
Мемлекеттің алдында міндеттемелері бар адамдардың «Шектеу» бірыңғай деректер банкін құру
692 354
618
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
17 800 310
001
Қоғамдық қатынастардағы және экономикалық қылмыстағы жемқорлық деңгейін төмендету
11 593 897
002
Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
385 030
005
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) күрделі шығыстары
1 305 478
007
Қаржы полициясы органдарының жедел-іздестіру қызметі
4 027 428
008
Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-телекоммуникациялық жүйені дамыту
472 237
018
Адвокаттардың тергеуге дейін және тергеуде заңгерлік көмек көрсетуі
16 240
680
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi
15 627 510
001
Мемлекеттер басшылары мен жекелеген лауазымды адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету
11 346 334
002
Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет Қызметін дамыту бағдарламасы
4 281 176
4
Бiлiм беру
467 456 112
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
44 300 108
008
Шетелдік мамандарды тарта отырып, біліктілікті арттыру үшін мемлекеттік қызметшілерді оқыту бойынша қызметтер көрсету
114 000
009
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
44 186 108
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
7 990 982
021
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жүйесіндегі білім

7 974 717
042
Целевые текущие трансферты областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы в связи с передачей штатной численности педагогических работников общеобразовательных школ государственных учреждений уголовно-исполнительной системы
16 265
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
705 869
006
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
705 869
208
Министерство обороны Республики Казахстан
10 202 798
005
Общеобразовательное обучение в специализированных организациях образования
367 837
011
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
9 147 362
017
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
687 599
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
3 254
007
Строительство и реконструкция объектов образования в сфере сельского хозяйства
3 254
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
163 772
005
Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере предпринимательства
163 772
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
371 697 572
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 733 194
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
2 565 494
004
Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований
2 544 846
005
Строительство и реконструкция объектов образования и науки
9 656 076
008
Методологическое обеспечение системы образования
3 083 757
009
Обучение и воспитание одаренных детей
15 603 168
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
565 393
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
42 863 078
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
54 595 171
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
4 109 952
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
89 435 974
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования

7 974 717
042
Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне қылмыстық - атқару жүйесі мемлекеттік мекемелерінің жалпы білім беретін мектептерінің педагог қызметкерлерінің штат санының берілуіне байланысты берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 265
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
705 869
006
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
705 869
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
10 202 798
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
367 837
011
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
9 147 362
017
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
687 599
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
3 254
007
Ауыл шаруашылығы саласындағы білім беру объектiлерін салу және реконструкциялау
3 254
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
163 772
005
Кәсіпкерлік саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердің біліктілігін арттыру
163 772
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
371 697 572
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 733 194
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 565 494
004
Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту
2 544 846
005
Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
9 656 076
008
Білім беру жүйесінің әдістемелік қамтамасыз ету
3 083 757
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
15 603 168
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шараларды өткізу
565 393
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
42 863 078
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
54 595 171
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
4 109 952
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
89 435 974
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау

12 641 182
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»
16 160 910
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы
3 251 097
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
1 684 162
035
Капитальные расходы организаций образования
2 688 218
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
27 587
044
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 249 349
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
2 425 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
84 151
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
133 094
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
15 347 930
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
10 934 758
054
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования
1 485 346
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»
1 813 339
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
41 985 846
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
2 685 026
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
9 323 443
065
Оплата услуг Оператору Государственной образовательной накопительной системы

12 641 182
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
16 160 910
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 251 097
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 684 162
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
2 688 218
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
27 587
044
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 249 349
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 425 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
84 151
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
133 094
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
15 347 930
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
053
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 934 758
054
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымшаақы белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 485 346
057
«Кәсіпқор» Холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 813 339
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
41 985 846
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 685 026
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
9 323 443
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметіне ақы төлеу

103 522
074
Модернизация технического и профессионального образования
2 429 628
075
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство общежития Евразийского национального университета имени Гумилева для филиала МГУ имени Ломоносова и Назарбаев Интеллектуальных школ
413 286
079
Целевые текущие трансферты областному бюджету Алматинской области на содержание школы-интерната для детей с проблемами зрения в городе Есик Енбекшиказахского района
177 108
080
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования
7 336 460
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования
919 939
084
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство объектов образования
672 666
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования
984 336
088
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования
452 335
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
2 512 075
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
17 100
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 576
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
26 788 353
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
643 995
003
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
24 547 501
014
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 289 268
024
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
273 004
026
Строительство и реконструкция объектов образования

103 522
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
2 429 628
075
Астана қаласының бюджетіне Ломоносов атындағы ММУ филиалы үшін Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылыстарына жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
413 286
079
Алматы облысының облыстық бюджетіне Еңбекшіқазақ ауданының Есік қаласындағы көздерінің көру проблемалары бар балаларға арналған мектеп-интернатты ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
177 108
080
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 336 460
083
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
919 939
084
Астана қаласының бюджетіне білім беру объектілерін салуға жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
672 666
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдардында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
984 336
088
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
452 335
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 512 075
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
17 100
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 576
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
26 788 353
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
643 995
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
24 547 501
014
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 289 268
024
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
273 004
026
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

175 000
031
Разработка и апробация модели модернизации и управления жилищно-коммунальным хозяйством для малых населенных пунктов
74 768
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
41 134 381
034
Создание Центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астана, Алматы и Актобе
2 596 729
035
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
48 674 842
037
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
27 500 000
038
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
14 658 601
039
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
8 230 809
040
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 663 600
041
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
34 448 111
044
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны
564 700
048
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на выкуп земельных участков под строительство ботанического сада
4 004 499
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
2 800 000
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
2 800 000
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
999 730
040
Разработка обоснований инвестиций по твердо-бытовым отходам
999 730
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
95 670 464
101
Администрация Президента Республики Казахстан
151 910
004
Хранение историко-культурных ценностей
151 910
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
2 271 015
003
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
13 286

175 000
031
Шағын елді мекендер үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және басқару моделін әзірлеу және сынақтан өткізу
74 768
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
41 134 381
034
Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергия тиімділігі орталықтарын құру
2 596 729
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
48 674 842
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
27 500 000
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
14 658 601
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
8 230 809
040
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 663 600
041
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
34 448 111
044
Ақмола облысының бюджетіне Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
564 700
048
Астана қаласының бюджетіне ботаникалық бақтың құрылысы үшін жер учаскелерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 004 499
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
2 800 000
033
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 800 000
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
999 730
040
Қатты тұрмыстық қалдықтар бойынша инвестиция негіздемелерін әзірлеу
999 730
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
95 670 464
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
151 910
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
151 910
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2 271 015
003
Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
13 286
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3

316 390
040
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
8 085 313
041
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
615 975
043
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в Республиканское государственное специализированное предприятие «Карагандаликвидшахт»
451 578
044
Мониторинг ядерных испытаний
88 572
047
Создание Центра ядерной медицины и биофизики
546 236
048
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы
73 811 790
053
Обеспечение повышения энергоэффективности
145 624
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
219 475 946
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
147 307 511
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства
10 848 892
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение противоэпизоотических мероприятий
11 150 207
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
279 754
077
Погашение налоговой и иной задолженности
6 172
082
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства
2 528 468
200
Развитие электронного информационного ресурса, системы и информационно-коммуникационной сети в едином информационном пространстве
1 604 909
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
2 478 178
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса
3 365 387
213
Развитие перерабатывающих производств
3 400 000
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
19 509 284
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
6 184 468
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 093 112
217
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций
9 670 169
220
Строительство объектов в сфере ветеринарии
6 418 019
222
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие животноводства
42 003 914
223
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений

316 390
040
Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
8 085 313
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
041
Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
615 975
043
«Қарағандышахтатарату» Республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу
451 578
044
Ядролық сынақтардың мониторингі
88 572
047
Ядролық медицина және биофизика орталығын құру
546 236
048
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
73 811 790
053
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
145 624
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
219 475 946
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
147 307 511
001
Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
10 848 892
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 150 207
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
279 754
077
Салықтық және өзге де берешектерді өтеу
6 172
082
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 528 468
200
Бірыңғай ақпараттық кеңістіктегі электронды ақпараттық ресурсты, жүйені және ақпараттық-коммуникациялық желіні дамыту
1 604 909
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 478 178
212
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
3 365 387
213
Қайта өңдеу өндірісін дамыту
3 400 000
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
19 509 284
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
6 184 468
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 093 112
217
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 670 169
220
Ветеринария саласында объектілер салу
6 418 019
222
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мал шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
42 003 914
223
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

150 000
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
254 424
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
3 600 000
226
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса
7 762 154
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
11 600 822
012
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию мер социальной поддержки специалистов
1 333 119
019
Формирование сведений государственного земельного кадастра
2 800 492
020
Обеспечение топографо - геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 333 141
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
5 134 070
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
60 090 036
001
Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию
4 174 600
002
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
003
Научные исследования в области охраны окружающей среды и природопользования
362 128
004
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
1 168 865
008
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
1 197 433
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
710 801
010
Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
105 095
012
Ликвидация «исторических» загрязнений
102 837
014
Модернизация гидрометеорологической службы
738 735
018
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
42 883
019
Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы
25 350
020
Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители в Казахстане

150 000
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын бағалау және мониторинг жасау
254 424
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау
3 600 000
226
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 762 154
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
11 600 822
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 333 119
019
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
2 800 492
020
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 333 141
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 134 070
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
60 090 036
001
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер
4 174 600
002
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
003
Қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер
362 128
004
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
1 168 865
008
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
1 197 433
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
710 801
010
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің күрделі шығыстары
105 095
012
«Тарихи» ластануларды жою
102 837
014
Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту
738 735
018
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
42 883
019
Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін әңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі
25 350
020
Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою

40 275
022
Очистка природной среды от техногенного загрязнения
519 335
024
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию природоохранных мероприятий
25 202
026
Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск» на участках «Шортанды-Щучинск»
291 669
027
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
1 406 035
028
Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан
89 229
029
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на создание «зеленого пояса»
989 270
030
Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
324 775
031
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
13 005 370
032
Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
57 192
033
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
515 454
034
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
22 209 065
035
Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске
876 454
036
Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим
350 075
037
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
2 541 220
038
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
7 440 779
039
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
732 990
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
477 577
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
477 577
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 501 094
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
4 263 026
021
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
4 213 026
024
Прикладные научные исследования в области строительства
50 000
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан

40 275
022
Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту
519 335
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 202
026
Ақмола облысының бюджетіне «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
291 669
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
027
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
1 406 035
028
Қазақстан Республикасында пилотты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу
89 229
029
Астана қаласының бюджетіне «жасыл белдеуді» салуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
989 270
030
Ақмола облысының бюджетіне жер пайдаланушылары немесе жер учаскелерінің меншік иелеріне Астана қаласының жасыл аймағын құру үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп оқшаулау кезінде келтірілген шығындарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
324 775
031
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау және дамытуды қамтамасыз ету
13 005 370
032
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау
57 192
033
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
515 454
034
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
22 209 065
035
Өскемен қаласында жерасты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту
876 454
036
Нұра және Есіл өзендері бассейнінің қоршаған ортасын оңалту және басқару
350 075
037
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
2 541 220
038
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
7 440 779
039
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
732 990
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
477 577
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
477 577
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 501 094
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
4 263 026
021
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
4 213 026
024
Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
50 000
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі

64 400
022
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
61 176
064
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» в Атырауской области
3 224
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
11 173 668
006
Прикладные научные исследования технологического характера
5 089 851
008
Обеспечение хранения информации
364 317
011
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления «Производительность-2020»
253 500
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
5 466 000
12
Транспорт и коммуникации
385 051 939
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
382 033 077
001
Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации
4 270 453
002
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
206 547 651
003
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
28 800 000
005
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 121 016
006
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
4 631 420
009
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 507 115
010
Прикладные научные исследования в области транспорта и коммуникаций
1 012 000
011
Капитальные расходы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
444 295
012
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов
20 405 477
013
Строительство пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан на автомобильных дорогах республиканского значения
79 947
014
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
119 792
016
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
389 096
019
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 513 585
020
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
523 323
021
Разработка технических регламентов и стандартов в области транспорта и коммуникаций

64 400
022
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
61 176
064
Атырау облысында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау
3 224
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
11 173 668
006
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
5 089 851
008
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
364 317
011
Өнімділік-2020 бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
253 500
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
5 466 000
12
Көлiк және коммуникация
385 051 939
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
382 033 077
001
Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
4 270 453
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
206 547 651
003
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
28 800 000
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
5 121 016
006
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
4 631 420
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 507 115
010
Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 012 000
011
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің күрделі шығыстары
444 295
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 405 477
013
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында өткізу пункттерін салу
79 947
014
Ішкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
119 792
016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
389 096
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 513 585
020
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
523 323
021
Көлік және коммуникация саласында техникалық регламенттер және стандарттар әзірлеу

2 077 307
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
98 868 034
001
Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения
3 096 931
002
Капитальные расходы Министерства регионального развития Республики Казахстан
340 061
003
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
7 253 220
004
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»
720 000
006
Информационное обеспечение предпринимателей в моногородах
136 202
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
6 000 000
010
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
200 000
013
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
27 602 227
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
17 546 000
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»
15 202 978
017
Реализация текущих мероприятий в рамках  Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
8 804 020
018
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
8 188 944
027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
584 098
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
2 627 503
049
Создание информационно-аналитической системы Министерства регионального развития Республики Казахстан

2 077 307
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
98 868 034
001
Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен және қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қызметін үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 096 931
002
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің күрделі шығыстары
340 061
003
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
7 253 220
004
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
006
Моноқалалардағы кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
136 202
009
Облыстық бюджеттерге «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 000 000
010
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 000
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 602 227
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
17 546 000
015
Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 202 978
017
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
8 804 020
018
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 188 944
027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
046
Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көпфункционалдық кешенiн салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
584 098
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 627 503
049
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ақпараттық-талдау жүйесін құру

407 360
217
Министерство финансов Республики Казахстан
116 956 482
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
53 291 686
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
19 200 828
044
Погашение простых векселей
5 047 313
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в «Антикризисный фонд ЕврАзЭС»
30 032 409
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
106 757
058
Целевые текущие трансферты областному бюджету Западно-Казахстанской области на обеспечение компенсации потерь и экономической стабильности региона
9 277 489
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
5 013 396
002
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
004
Донорский взнос Казахстана в Азиатский фонд развития
780 000
007
Участие Казахстана в Центрально-Азиатской инициативе Евразийской программы конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития
200 000
009
Услуги по организации международных имиджевых выставок
3 445 396
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
16 908 955
001
Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, атомной энергии, топливно-энергетического комплекса и туристской индустрии
3 506 587
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
980 687
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 757 141
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
147 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
212 700
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
1 268 536
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
1 318 199
026
Предоставление инновационных грантов
1 300 000
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
24 022
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
95 521
055
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»

407 360
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
116 956 482
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
53 291 686
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау
19 200 828
044
Жай вексельдерді өтеу
5 047 313
045
Қазақстан Республикасының «ЕврАзЭҚ Дағдарысқа қарсы қорына» бастапқы жарнасын төлеу
30 032 409
046
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
106 757
058
Батыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне өңірдің шығындарының орнын өтеуге және экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 277 489
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
5 013 396
002
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
004
Азия даму қорына Қазақстанның донорлық жарнасы
780 000
007
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Еуразиялық бәсеке қабілеттілігі бағдарламасының Орталық Азия бастамасына Қазақстанның қатысуы
200 000
009
Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер
3 445 396
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
16 908 955
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы,
мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
001
Стандартизациялау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, атом энергиясы, отын-энергетикалық кешені мен туристік индустриясын үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 506 587
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
980 687
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 757 141
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
212 700
020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
1 268 536
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 318 199
026
Инновациялық гранттар беру
1 300 000
027
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймақтың инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
24 022
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
95 521
055
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймақтың инфрақұрылымын дамыту