О подготовке и проведении в 2013 году юбилеев видных деятелей культуры, государственных и общественных деятелей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2013 года № 573
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465 «О праздновании юбилеев и памятных дат» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) план мероприятий по подготовке и проведению 350-летия со дня рождения Толе би Алибекулы;
2) план мероприятий по подготовке и проведению 300-летия со дня рождения Абылай хана;
3) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народного художника Казахстана Аубакира Исмаилова;
4) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения поэта Калижана Бекхожина;

2013 жылы көрнекті мәдениет, мемлекет және қоғам қайраткерлерінің мерейтойларын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 маусымдағы № 573 қаулысы
«Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі № 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Төле би Әлібекұлының туғанына 350 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
2) Абылай ханның туғанына 300 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) Қазақстанның халық суретшісі Әубәкір Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;
4) ақын Қалижан Бекхожиннің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары;

5) план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народного артиста СССР Мукана Тулебаева.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       C. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2013 года № 573
План мероприятий по подготовке и проведению
350-летия со дня рождения Толе би Алибекулы
№ п/п
Наименование мероприятия
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Предполагаемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение мероприятий, посвященных 350-летию со дня рождения Толе би Алибекулы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
II квартал
2013 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
11 000,0
2.
Проведение республиканской конференции «Толе би Әлібекұлы және ұлт тарихы» в институте истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Июнь
2013 года
Внебюджетные средства
1000,0
3.
Проведение торжественного собрания и концерта, посвященного 350-летию со дня рождения Толе би Алибекулы
Аким Жамбылской области
ІІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
30 000,0
4.
Реставрация памятника
Толе би и открытие парка
в Шуском районе Жамбылской области
Аким Жамбылской области
ІІ квартал
2013 года
Внебюджетные средства

5) КСРО халық әртісі Мұқан Төлебаевтың туғанына 100 жыл толуын  дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 маусымдағы
№ 573 қаулысымен
бекітілген
Төле би Әлібекұлының туғанына 350 жыл толуын дайындау және
өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Төле би Әлібекұлының туғанына 350 жыл толуына орай іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
II тоқсан
008 «Әлеуметтік-маңызды және мәдени іс-шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
11 000,0
2.
Ш.Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институтында «Төле би Әлібекұлы және ұлт тарихы» республикалық конференциясын өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
2013 жылғы
маусым
Бюджеттен тыс қаражат
1 000,0
3.
Төле би Әлібекұлының туғанына 350 жыл толуына орай салтанатты жиын және концерт өткізу
Жамбыл облысының әкімі
2013 жылғы
ІІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
30 000,0
4.
Жамбыл облысы Шу ауданында Төле би ескерткішін қалпына келтіру және саябақ ашу
Жамбыл облысының әкімі
2013 жылғы
ІІІ тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат

2 597,0
11.
Проведение республиканской научно-теоретической конференции по теме «Төле би - тура би, сөз сардары»
Аким Южно-Казахстанской области
ІV квартал
2013 года
Местный бюджет
3000,0
12.
Организация торжественного культурно-массового мероприятия, посвященного 300-летию со дня рождения Толе би Алибекулы
Аким Южно-Казахстанской области
ІV квартал
2013 года
Внебюджетные средства
15000,0
13.
Проведение молодежного республиканского конкурса мастеров красноречия (художественного слова) в целях популяризации искусства красноречия Толе би Алибекулы
Аким Южно-Казахстанской области
ІV квартал
2013 года
Местный бюджет
3000,0
14.
Открытие исторического музея Толе, Казыбек, Айтеке биев
Аким Южно-Казахстанской области
ІV квартал
2013 года
Местный бюджет
500000,0
15.
Организация и проведение в республиканских и областных организациях культуры тематических и литературно-музыкальных вечеров, книжных выставок, классных часов, круглых столов, посвященных 350-летию со дня рождения юбилею Толе би
Министерство культуры и информации Республики Казахстан, акимы областей, г.г. Астаны и Алматы
В течение
2013 года
Не требуются
-
16.
Постановка спектакля «Қаз дауысты Қазыбек би»
Аким
Карагандинской области
В течение
2013 года
Местный бюджет
1500,0
17.
Проведение конференции, посвященной 350-летию со дня рождения Толе би
Аким
Акмолинской области
В течение
2013 года
Местный бюджет
800,0
18.
Освещение юбилейных мероприятий в средствах массовой информации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Не требуется
-
ИТОГО:
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
11000,0

2 597,0
11.
«Төле би – тура би, сөз сардары» тақырыбында республикалық ғылыми-теориялық конференция өткізу
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы
ІV тоқсан
Жергілікті бюджет
3 000,0
12.
Төле би Әлібекұлының туғанына 350 жыл толуына орай салтанатты мәдени-бұқаралық іс-шаралар ұйымдастыру
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы
ІV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
15 000,0
13.
Төле би Әлібекұлының шешендік өнерін дәріптеу мақсатында жастар арасында шешендік өнер шеберлерінің республикалық сайысын өткізу
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жылғы
ІV тоқсан
Жергілікті бюджет
3 000,0
14.
Төле, Қазыбек, Әйтеке билердің тарихи мұражайын ашу
Оңтүстік Қазақстан облысының әкім
2013 жылғы
ІV тоқсан
Жергілікті бюджет
500 000,0
15.
Республикалық және облыстық мәдениет ұйымдарында Төле бидің туғанына 350 жыл толуы мерейтойына арналған тақырыптық және әдеби-музыкалық кештер, кітап көрмелерін, сынып сағаттарын, дөңгелек үстелдер ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2013 жыл бойы
Талап етілмейді
-
16.
«Қаз дауысты Қазыбек би» спектаклін қою
Қарағанды облысының әкімі
2013 жыл бойы
Жергілікті бюджет
1 500,0
17.
Төле бидің туғанына 350 жыл толуына орай конференция өткізу
Ақмола облысының әкімі
2013 жыл бойы
Жергілікті бюджет
800,0
18.
Мерейтойлық іс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жыл бойы
Талап етілмейді
-
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергiлiктi бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
11 000,5

900,0
6.
Проведение торжественного собрания и концерта мастеров искусств, посвященных 300-летию со дня рождения Абылай хана
Акимат
г. Алматы
III квартал
2013 года
Местный бюджет
3 000,0
7.
Организация книжной выставки «Абылай хан и его эпоха»
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
III квартал
2013 года
Не требуются
-
8.
Проведение регионального театрального фестиваля «Тәуелсіздіктің ұлы рухы», посвященного 300-летию со дня рождения Абылай хана
Акимат Акмолинской области
III квартал
2013 года
Внебюджетные средства

900,0
6.
Абылай ханның туғанына 300 жыл толуына арналған салтанатты жиналыс пен өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы қаласының әкімдігі
2013 жылғы
III тоқсан
Жергілікті бюджет
3 000,0
7.
«Абылай хан және оның дәуірі» кітап көрмесін ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
III тоқсан
Талап етілмейді
-
8.
Абылай ханның туғанына 300 жыл толуына орай «Тәуелсіздіктің ұлы рухы» өңірлік театр фестивалін өткізу
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІI тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат

16 873,0
9.
Проведение соревнований по национальным видам спорта, посвященных 300-летию со дня рождения Абылай хана
Акимат Акмолинской области
III квартал
2013 года
Внебюджетные средства
50 824,0
10.
Проведение республиканского фестиваля оркестров и ансамблей казахских народных инструментов «Елдік пен ерліктің мәңгілік ғұмыры».
Гала-концерт мастеров искусств и самодеятельного народного творчества
Акимат Акмолинской области
III квартал
2013 года
Внебюджетные средства

16 873,0
9.
Абылай ханның туғанына 300 жыл толуына арналған ұлттық спорт түрлері бойынша жарыстар өткізу
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
ІIІ тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
50 824,0
10.
«Елдік пен ерліктің мәңгілікті ғұмыры» қазақ халық аспаптар ансамблі мен оркестрлерінің республикалық фестивалін өткізу. Өнер шеберлері мен көркемөнерпаз халық шығармашылығы ұжымдарының гала-концерті
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
IIІ тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат

29 321,0
11.
Торжественный театрализованный праздник «Азат рухтың Абылай ханы»
Акимат Акмолинской области
III квартал 2013 года
Внебюджетные средства
160 854,0
12.
Изготовление сувенирной продукции
Акимат Акмолинской области
III квартал 2013 года
Внебюджетные средства
10076,0
13.
Постановка спектакля «Жас Абылай»
в Жезказганском казахском музыкально-драматическом театре им. С. Кожамкулова
Акимат Карагандинской области
III квартал
2013 года
Местный бюджет

29 321,0
11.
«Азат рухтың Абылай ханы» салтанатты театрландырылған мереке
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
IIІ тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
160 854,0
12.
Кәдесый өнімдерін жасау
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
IIІ тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
10 076,0
13.
С. Қожамқұлов атындағы Жезқазған қазақ музыкалық-драма театрында «Жас Абылай» спектаклін қою
Қарағанды облысының әкімдігі
2013 жылғы
III тоқсан
Жергілікті бюджет

1 500,0
14.
Проведение областной конференции «Қазақ елі егемендік жаршысы хан Абылай»
Акимат Актюбинской области
III квартал
2013 года
Местный бюджет
150,0
15.
Проведение национальных спортивных игр, посвященных 300-летию со дня рождения Абылай хана
Акимат
Северо-Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный бюджет
1 000,0
16.
Постановка спектакля «Абылай хан» в Северо-Казахстанском областном казахском музыкально-драматическом театре им. С. Муканова
Акимат
Северо-Казахстанской
области
III квартал
2013 года
Местный бюджет
1 900,0
17.
Издание монографии «Абылай хан и его время»
Акимат Акмолинской области
IV квартал
2013 года
Внебюджетные средства
1 500,0
18.
Проведение научно-практической конференции, посвященной 300-летию со дня рождения Абылай хана в городе Астане
Акимат
города Астаны
IV квартал
2013 года
Местный бюджет
1 500,0
19.
Областной айтыс акынов, посвященный 300-летию со дня рождения Абылай хана
Акимат
Северо-Казахстанской
области
IV квартал
2013 года
Местный бюджет
500,0
20.
Организация в республиканских, областных и районных музеях и библиотеках книжных выставок, литературных вечеров, читательских конференций, круглых столов, посвященных жизни и деятельности Абылай хана
Министерство культуры и информации Республики Казахстан, акиматы областей и г.г. Астаны и Алматы
В течение 2013 года
Не требуются
-
21.
Освещение юбилейных мероприятий в средствах массовой информации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан, акиматы областей и
г.г. Астаны и Алматы
В течение 2013 года
Не требуются
-
ИТОГО:
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства

1 500,0
14.
«Қазақ елі егемендік жаршысы хан Абылай» тақырыбындағы облыстық конференциясын өткізу
Ақтөбе облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
150,0
15.
Абылай ханның туғанына 300 жыл толуына арналған ұлттық спорт ойындарын өткізу
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
1 000,0
16.
С. Мұқанов атындағы Солтүстік Қазақстан облыстық қазақ музыкалық-драма театрында «Абылай хан» спектаклін қою
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
Жергілікті бюджет
1 900,0
17.
«Абылай хан және оның дәуірі» монографиясын шығару
Ақмола облысының әкімдігі
2013 жылғы
IV тоқсан
Бюджеттен тыс қаражат
1 500,0
18.
Астана қаласында Абылай ханның  туғанына 300 жыл толуына арналған ғылыми-тәжірибелік конференция өткізу
Астана қаласының әкімдігі
2013 жылғы
IV тоқсан
Жергілікті бюджет
1 500,0
19.
Абылай ханның туғанына 300 жыл толуына арналған облыстық ақындар айтысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
2013 жылғы
IV тоқсан
Жергілікті бюджет
500,0
20.
Республикалық, облыстық және аудандық кітапханаларда Абылай ханның өмірі мен қызметіне арналған кітап көрмелерін, әдеби кештер мен оқырман конференцияларын, дөңгелек үстелдер ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жыл бойы
Қаржыландыру талап етілмейді
-
21.
Мерейтойлық іс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жыл бойы
Талап етілмейді
-
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат

18 000,0
28 673,0
273 448,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2013 года № 573
План мероприятий по подготовке и проведению 100-летия
со дня рождения народного художника Казахстана Аубакира Исмаилова
№ п/п
Наименование мероприятия
Ответственные исполнители
Сроки исполнения
Источники финансирования
Предполагаемые расходы (тыс. тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Проведение выставки, посвященной 100-летию со дня рождения народного художника Казахстана
А. Исмаилова, в Государственном музее искусств им. А. Кастеева
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
I полугодие
2013 года
Не требуются
-
2.
Проведение выставки, посвященной 100-летию со дня рождения народного художника Казахстана А. Исмаилова
Акимат
Карагандинской области
II квартал
2013 года
Не требуются
-
3.
Организация круглого стола, посвященного творчеству народного художника Казахстана А. Исмаилова
Акимат
Карагандинской области
II квартал
2013 года
Не требуются
-
4.
Проведение круглого стола, посвященного 100-летию со дня рождения народного художника Казахстана А. Исмаилова
Союз художников Казахстана
(по согласованию)
II квартал
2013 года
Не требуются
-
5.
Выпуск статей, проведение лекций, посвященных творчеству народного художника Казахстана А. Исмаилова,
в Казахской национальной академии искусств им. Т. Жургенова
Министерство образования и науки Республики Казахстан
II квартал
2013 года
Не требуются
-
6.
Проведение торжественного мероприятия, посвященного
100-летию со дня рождения
А. Исмаилова
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
II полугодие
2013 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
5 000,0
7.
Издание книги-альбома «Мифологическое пространство Дешт-и-Кипчак в картинах Аубакира Исмаилова»
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
IV квартал
2013 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально важных видов литературы»
6 900,0
8.
Производство документального фильма об А. Исмаилове
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Республиканская бюджетная программа 021 «Проведение государственной информационной политики»
5400
9.
Проведение выставок, посвященных 100-летию со дня рождения народного художника Казахстана
А. Исмаилова в областных организациях культуры
Акиматы областей,
г.г. Астаны и Алматы
В течение
2013 года
Не требуются
-
10.
Освещение юбилейных мероприятий в средствах массовой информации
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Не требуются
-
ИТОГО:
Республиканский бюджет

18 000,0
28 673,0
273 448,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 маусымдағы
№ 573 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның халық суретшісі Әубәкір Исмайыловтың туғанына 100
жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көздері
Болжамды шығыстар (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Ә. Қастеев атындағы Мемлекеттік өнер мұражайында Қазақстанның халық суретшісі Ә. Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуына орай көрме өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
I жартыжылдық
Талап етiлмейді
-
2.
Қазақстанның халық суретшісі Ә. Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуына орай көрме өткiзу
Қарағанды облысының әкімідігі
2013 жылғы
II тоқсан
Талап етiлмейдi
-
3.
Қазақстанның халық суретшісі Ә. Исмайыловтың шығармашылығына арналған дөңгелек үстел ұйымдастыру
Қарағанды облысының әкімідігі
2013 жылғы
II тоқсан
Талап етiлмейдi
-
4.
Қазақстанның халық суретшісі Ә. Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуына орай дөңгелек үстел өткiзу
Қазақстанның  Суретшілер одағы (келісім бойынша)
2013 жылғы
II тоқсан
Талап етiлмейді
-
5.
Мақалалар шығару, Т. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясында Қазақстанның халық суретшісі Ә.Исмайыловтың шығармашылығына арналған дәрістер өткiзу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi
2013 жылғы
II тоқсан
Талап етiлмейдi
-
6.
Ә. Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуына арналған салтанатты іс-шара өткiзу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
2013 жылғы
II жартыжылдық
008 «Әлеуметтiк-маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу» республикалық бюджеттiк бағдарламасы
5 000,0
7.
«Әубәкір Исмайыловтың картиналарындағы Дешті-Қыпшақтардың мифологиялық кеңістігі» кітап-альбомын шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
2013 жылғы
IV тоқсан
018 «Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
6 900,0
8.
Ә. Исмайылов туралы деректі фильм шығару
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
2013 жыл бойы
021 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты өткiзу» республикалық бюджеттiк бағдарламасы
5 400,0
9.
Облыстық мәдениет ұйымдарында Қазақстанның халық суретшісі
Ә. Исмайыловтың туғанына 100 жыл толуына арналған көрмелер өткiзу
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жыл бойы
Талап етiлмейдi
-
10.
Мерейтойлық іс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында жария ету
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
2013 жыл бойы
Талап етiлмейдi
-
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет

3 000,0
3.
Проведение в селе
имени М. Тулебаева научно-практической конференции «Мұқанның мұрасы», посвященной 100-летию со дня рождения композитора
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
17 000,0
4.
Выпуск серии книг о жизненном и творческом пути М. Тулебаева
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
10 197,0
5.
Проведение международного и республиканских конкурсов, посвященных 100-летию
со дня рождения М. Тулебаева
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
6 675,0
6.
Проведение республиканского айтыса «Біржанның інілері - Сараның сіңлілері»
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
1 500,0
7.
Установка бюста М. Тулебаева
в селе имени М. Тулебаева
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
17 000,0
8.
Установка памятника
М. Тулебаева в городе Талдыкоргане
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Местный бюджет
47 000,0
9.
В рамках программы Союза композиторов Республики Казахстан «Мұқан Төлебаев және бүгінгі қазақ музыкасы» организация концерта жетысуйской песенной школы
Акимат Алматинской области
ІІ квартал
2013 года
Не требуются
-
10.
Проведение торжественного мероприятия, посвященного
100-летию со дня рождения
М. Тулебаева
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ІІІ квартал
2013 года
Республиканская бюджетная программа 008 «Проведение социально значимых и культурных мероприятий»
10 000,0
11.
Премьера возобновленной оперы М. Тулебаева «Биржан и Сара»
в Казахском государственном академическом театре оперы и балета имени Абая
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ІІІ квартал
2013 года
Республиканская бюджетная программа 009 «Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций»
10 210,0
12.
Организация выставки из фотоархивов М. Тулебаева в Казахском государственном академическом театре оперы и балета имени Абая
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ІІІ квартал
2013 года
Не требуются
-
13.
Проведение концерта с участием солистов Алматинской областной филармонии имени Суюнбая, музыкального колледжа имени
К. Байсеитова, Жетысуского государственного университета имени И. Жансугурова на тему
«М. Төлебаев қазақ романсы мен хор жанрының негізін қалаушы»
Акимат Алматинской области
ІV квартал
2013 года
Не требуются
-
14.
Издание книги-альбома «Мукан Тулебаев» (на казахском, русском, английском языках)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»
5 060,0
Издание монографии «Мукан Тулебаев» (на русском языке)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Республиканская бюджетная программа 018 «Издание социально-важных видов литературы»

3 000,0
3.
М.Төлебаев атындағы ауылда композитордың туғанына 100 жыл толуына орай «Мұқанның мұрасы» ғылыми-практикалық конференциясын өткізу
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
17 000,0
4.
М. Төлебаевтың өмірі мен шығармашылық жолы туралы кітаптар сериясын шығару
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
10 197,0
5.
Мұқан Төлебаевтың туғанына 100 жыл толуына орай халықаралық және республикалық сайыстар өткізу
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
6 675,0
6.
«Біржанның інілері – Сараның сіңлілері» республикалық айтыс өткізу
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
1 500,0
7.
М. Төлебаев атындағы ауылда Мұқан Төлебаевтың кеуде мүсінін (бюст) орнату
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
17 000,0
8.
Талдықорған қаласында М. Төлебаевтың ескерткішін орнату
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Жергілікті бюджет
47 000,0
9.
Қазақстан Республикасының Композиторлар одағының «М. Төлебаев және бүгінгі қазақ музыкасы» бағдарламасы аясында Жетісу ән мектебінің концертін ұйымдастыру
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IІ тоқсан
Талап етілмейді
-
10.
М. Төлебаевтың туғанына 100 жыл толуына арналған салтанатты іс-шараны өткізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
008 «Әлеуметтік маңызды және мәдени шараларды өткізу» республикалық бюджеттік бағдарламасы
10 000,0
11.
Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театрында М. Төлебаевтың «Біржан-Сара» операсының жаңартылған қойылымының премьерасы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
009 «Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету» республикалық бюджеттік бағдарламасы
10 210,0
12.
Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театрында М. Төлебаевтың фотомұрағатынан көрме ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жылғы
IІІ тоқсан
Талап етілмейді
-
13.
Сүйінбай атындағы Алматы облыстық филармониясының, Қ. Байсейітов атындағы саз колледжі және І. Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университеті әншілерінің қатысуымен «М. Төлебаев қазақ романсы мен хор жанрының негізін қалаушы» концертін өткізу
Алматы облысының әкімдігі
2013 жылғы
IV тоқсан
Талап етілмейді
-
14.
«Мұқан Төлебаев» кітап-альбомын басып шығару (қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде)
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жыл
бойы
018 «Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы
5 060,0
15.
«Мукан Тулебаев» монографиясын басып шығару (орыс тілінде)
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жыл
бойы
018 «Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін басып шығару» республикалық бюджеттік бағдарламасы

2 640,0
15.
Организация книжных выставок, посвященных 100-летию
со дня рождения М. Тулебаева
в республиканских библиотеках
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение
2013 года
Не требуются
-
16.
Проведение комплекса мероприятий, посвященных
100-летию М. Тулебаева: конкурсы, фестивали, лекции-концерты, гастроли оркестра казахских народных инструментов имени
М. Тулебаева, книжная выставка, классные часы в школах, конференция читателей, презентация книги, форумы композиторов, литературно-музыкальные вечера, выставка художников, спортивные состязания, а также концерты, театрализованные представления в рамках Дней культуры городов и районов Алматинской области
Акимат Алматинской области
В течение
2013 года
Не требуются
-
ИТОГО:
Республиканский бюджет
Местный бюджет

2 640,0
16.
Республикалық кітапханаларда М. Төлебаевтың туғанына 100 жыл толуына арналған кітап көрмелерін ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
2013 жыл
бойы
Талап етілмейді
-
17.
М. Төлебаевтың туғанына 100 жыл толуына арналған іс-шаралар кешенін өткізу: конкурстар, фестивальдер, дәріс-концерттер, М.Төлебаев атындағы халық аспаптар оркестрінің гастрольдері, кітап көрмесі, мектептердегі сынып сағаттары, оқырмандар конференциясы, кітап тұсаукесерлері, композиторлардың форумдары, әдеби-сазды кештер, суретшілердің көрмесі, спорттық сайыстар, сондай-ақ Алматы облысының қалалар мен аудандарының Мәдениет күндері аясында концерттер мен театрландырылған қойылымдар
Алматы облыстық әкімдігі
2013 жыл
Талап етілмейді
-
ЖИЫНЫ:
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет