О мерах по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2013 года № 578
В целях создания необходимых условий для подготовки и успешного выступления спортсменов Республики Казахстан в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый состав Организационного комитета по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония) (далее - Организационный комитет).
2. Организационному комитету не реже двух раз в год на заседаниях заслушивать отчеты акимов областей, городов Астаны и Алматы о выполнении планов подготовки спортсменов к участию в Азиатских и Олимпийских играх.
3. Агентству Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы, Национальным олимпийским комитетом Республики Казахстан, республиканскими федерациями (общественными объединениями) по видам спорта (по согласованию) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан План мероприятий по подготовке спортсменов к участию в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония).

Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына қатысуға даярлау жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 маусымдағы № 578 қаулысы
Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына даярлау және табысты өнер көрсетуі үшін қажетті жағдайлар жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына қатысуға даярлау жөніндегі ұйымдастыру комитетінің (бұдан әрі – Ұйымдастыру комитеті) құрамы бекітілсін.
2. Ұйымдастыру комитеті жылына кемінде екі рет отырыстарында облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің спортшыларды Азия және Олимпиада ойындарына қатысуға даярлау жоспарларының орындалуы туралы есептерін тыңдасын.
3. Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетімен, спорт түрлері бойынша республикалық федерациялармен (қоғамдық бірлестіктермен) (келісім бойынша) бірлесіп, спортшыларды кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына қатысуға даярлау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.

4. Акиму города Алматы совместно с Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры обеспечить организацию и проведение 3-х Евразийских спортивных игр среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан).
5. Рекомендовать Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» в установленном порядке рассмотреть возможность финансирования подготовки и участия национальных сборных команд по видам спорта в XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Сочи (Российская Федерация) и XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия).
6. Акимам областей, городов Астаны и Алматы рекомендовать:
1) принять меры по оказанию финансовой поддержки и созданию условий спортсменам-кандидатам по подготовке к участию в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония);
2) совместно с Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры определить и утвердить приоритетные олимпийские виды спорта в регионе с целью обеспечения планомерной подготовки высококвалифицированных спортсменов и спортивного резерва для достижения высоких спортивных результатов;
3) не реже двух раз в год рассматривать на заседаниях акимата вопросы подготовки к участию спортсменов в очередных 3-х Евразийских спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Cочи (Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских, Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония).
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2013 года № 578
Состав Организационного комитета по подготовке спортсменов
Республики Казахстан к участию в очередных 3-х Евразийских
спортивных играх среди юношей и девушек 2013 года в городе
Алматы (Республика Казахстан), XXII зимних Олимпийских,
Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2014 года в Сочи
(Российская Федерация), 17-х летних Азиатских играх 2014 года
в Инчеон (Республика Корея), XXXI летних Олимпийских,
Параолимпийских и Сурдолимпийских играх 2016 года
в Рио-де-Жанейро (Республика Бразилия) и 8-х зимних
Азиатских играх 2017 года в Саппоро (Япония)

4. Алматы қаласының әкімдігі Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігімен бірлесіп 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарын ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етсін.
5. «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына спорт түрлерінен ұлттық құрама командалардың даярлығы мен қатысуын белгіленген тәртіппен қаржыландыруды мүмкіндігін қарау ұсынылсын.
6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне мыналар ұсынылсын:
1) кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына қатысуға даярлау бойынша үміткер спортшыларға қаржылық қолдау көрсету және жағдайлар жасау жөнінде шаралар қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігімен бірлесіп жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткізу үшін жоғары білікті спортшыларды және спорт резервін жоспарлы даярлау мақсатында өңірде басым олимпиадалық спорт түрлерін айқындасын және бекітсін;
3) жылына кемінде екі рет әкімдіктің отырыстарында спортшылардың кезекті 2013 жылғы Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016 жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) ХХХІ жазғы Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және 2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына қатысуға дайындық мәселелерін қарасын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 маусымдағы
№ 578 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2013 жылғы
Алматы қаласындағы (Қазақстан Республикасы) жасөспірім ұлдар
мен қыздар арасындағы 3-Еуразиялық спорт ойындарына, 2014 жылғы
Сочидегі (Ресей Федерациясы) XXII қысқы Олимпиада,
Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына, 2014 жылғы
Инчеондағы (Корей Республикасы) 17-жазғы Азия ойындарына, 2016
жылғы Рио-де-Жанейродағы (Бразилия Республикасы) XXXI жазғы
Олимпиада, Параолимпиада және Сурдолимпиада ойындарына және
2017 жылғы Саппородағы (Жапония) 8-қысқы Азия ойындарына
қатысуға даярлау жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
құрамы

Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель председателя Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
Министр обороны Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Министр финансов Республики Казахстан
Министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Министр образования и науки Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Министр внутренних дел Республики Казахстан
председатель Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
управляющий директор акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию)
президент Национального олимпийского комитета Республики Казахстан (по согласованию)
генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Республики Казахстан (по согласованию)
директор Республиканского государственного казенного предприятия «Дирекция штатных национальных команд и спортивного резерва» Министерства культуры и спорта Республики Казахстан

Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің төрағасы
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының басқарушы директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ұлттық олимпиада комитетінің президенті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы ұлттық олимпиада комитетінің бас хатшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі «Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры