О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 628
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменение и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в задаче 1.1.1. «Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа жизни»:
мероприятия для достижения показателей прямых результатов:
дополнить строкой, порядковый номер 27-1, следующего содержания:
«
27-1
Внедрение программы управления здоровьем
Х
Х
Х
»;
в задаче 1.1.3. «Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных социально-значимых заболеваний и травм»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
строку, порядковый номер 50:
«
50
Поэтапное расширение перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет внедрения новых видов высокотехнологичной помощи
Х
Х
Х
Х
Х
»;
изложить в следующей редакции:
«
50
Разработать предложения по поэтапному расширению перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи за счет внедрения новых видов высокотехнологичной помощи и в части медицинского обслуживания детей до 16 лет
Х
»;
в цели 1.2. «Совершенствование системы образования, науки и внедрение инновационных технологий»:
в задаче 1.2.1. «Развитие науки и кадровых ресурсов»:
мероприятия для достижения показателей прямых результатов:
дополнить строкой, порядковый номер 81-1, следующего содержания:
«
81-1
Разработка стандартов институциональной и специализированной аккредитации медицинского образования в соответствии с международными стандартами
Х
»;
в стратегическом направлении 2. «Повышение эффективности системы здравоохранения»:

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 628 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
«Аурулардың профилактикасы және саламатты өмір салтын қалыптастыру әдістемелерін жетілдіру» деген 1.1.1-міндетте:
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 27-1-жолмен толықтырылсын:
«
27-1.
Денсаулықты басқару бағдарламасын енгізу
Х
Х
Х
»;
«Негізгі әлеуметтік мәні бар ауруларды және жарақаттардың диагностикасын, емдеуді және оңалтуды жетілдіру» деген 1.1.3-міндетте:
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
реттік нөмірі 50-жол:
«
50
Жоғары технологиялық көмектің жаңа түрлерін енгізу есебінен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін кезең-кезеңмен кеңейту
Х
Х
Х
Х
Х
»
мынадай редакцияда жазылсын:
«
50
Жоғары технологиялық көмектің жаңа түрлерін енгізу есебінен және 16 жасқа дейінгі балаларға медициналық қызмет көрсету бөлігінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесін кезең-кезеңмен кеңейту жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Х
»;
«Білім беру және ғылым жүйесін жетілдіру және инновациялық технологияларды енгізу» деген 1.2-мақсатта:
«Кадр ресурстарын және медицина ғылымын дамыту» деген 1.2.1-міндетте:
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 81-1-жолмен толықтырылсын:
«
81-1.
Халықаралық стандарттарға сәйкес медициналық білім беруді институционалдық және мамандандырылған аккредиттеу стандарттарын әзірлеу
Х
»;
«Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:

в цели 2.1. «Повышение конкурентоспособности организаций здравоохранения»:
в задаче 2.1.1. «Совершенствование управления и финансирования организаций здравоохранения»:
мероприятия для достижения показателей прямых результатов:
дополнить строкой, порядковый номер 121-1, следующего содержания:
«
121-1
Разработка Концепции развития электронного здравоохранения Республики Казахстан на 2013 – 2020 годы
Х
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«Денсаулық сақтау ұйымдарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 2.1-мақсатта:
«Денсаулық сақтау ұйымдарын басқаруды және қаржыландыруды жетілдіру» деген 2.1.1-міндетте:
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 121-1-жолмен толықтырылсын:
«
121-1.
Қазақстан Республикасында электрондық денсаулық сақтауды дамытудың 2013 – 2020 жылдарға арналған тұжырымдамасын әзірлеу
Х
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов