О проекте Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2014 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 889
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2014 – 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и
областными бюджетами, бюджетами города республиканского
значения, столицы на 2014 - 2016 годы
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2014 – 2016 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемых из областных
бюджетов и бюджетов города республиканского значения,
столицы в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2014 год в сумме 144 342 628 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 51 211 260 тысяч тенге;
Мангистауской – 10 079 859 тысяч тенге;
города Алматы – 83 051 509 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2015 год в сумме 195 480 257 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 60 683 258 тысяч тенге;
Мангистауской – 16 725 915 тысяч тенге;
города Алматы – 110 598 570 тысяч тенге;
города Астаны – 7 472 514 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2016 год в сумме 264 163 189 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 73 202 568 тысяч тенге;
Мангистауской – 25 712 825 тысяч тенге;
города Алматы – 147 994 388 тысяч тенге;
города Астаны – 17 253 408 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемых из
республиканского бюджета в областные бюджеты,
бюджет столицы
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет столицы на 2014 год в сумме 980 738 200 тысяч тенге, в том числе:

"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2014 - 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 889 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар
қала, астана бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға
арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2014 2016 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық
маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық
бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2014 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 144 342 628 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 51 211 260 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 10 079 859 мың теңге;
Алматы қаласынан – 83 051 509 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2015 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 195 480 257 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 60 683 258 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 16 725 915 мың теңге;
Алматы қаласынан – 110 598 570;
Астана қаласынан – 7 472 514 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2016 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 264 163 189 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 73 202 568 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 25 712 825 мың теңге;
Алматы қаласынан – 147 994 388 мың теңге;
Астана қаласынан – 17 253 408 сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге,
астана бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың
көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2014 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 980 738 200 мың теңге, оның ішінде:

Акмолинской – 64 076 449 тысяч тенге;
Актюбинской – 29 375 815 тысяч тенге;
Алматинской – 123 932 748 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 93 509 287 тысяч тенге;
Жамбылской – 95 698 341 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской – 36 321 405 тысяч тенге;
Карагандинской – 50 464 021 тысяча тенге;
Кызылординской – 83 978 668 тысяч тенге;
Костанайской – 63 071 219 тысяч тенге;
Павлодарской – 21 509 170 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 59 913 017 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 254 747 394 тысячи тенге;
города Астаны – 4 140 666 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты на 2015 год в сумме 907 670 540 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 59 210 424 тысячи тенге;
Актюбинской – 19 926 241 тысяча тенге;
Алматинской – 106 110 514 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 86 527 329 тысяч тенге;
Жамбылской – 95 371 591 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской – 36 203 569 тысяч тенге;
Карагандинской – 33 833 329 тысяч тенге;
Кызылординской – 83 180 589 тысяч тенге;
Костанайской – 58 910 235 тысяч тенге;
Павлодарской – 14 477 485 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 58 719 253 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской – 255 199 981 тысяча тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты на 2016 год в сумме 839 936 987 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 52 707 119 тысяч тенге;
Актюбинской – 8 621 042 тысячи тенге;
Алматинской – 94 141 820 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 80 124 382 тысячи тенге;
Жамбылской – 94 008 044 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 37 001 397 тысяч тенге;
Карагандинской – 16 132 736 тысяч тенге;
Кызылординской – 80 719 104 тысячи тенге;
Костанайской – 55 912 375 тысяч тенге;
Павлодарской – 7 278 411 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 57 470 936 тысяч тенге;

Ақмола облысына – 64 076 449 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 29 375 815 мың теңге;
Алматы облысына – 123 932 748 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 93 509 287 мың теңге;
Жамбыл облысына – 95 698 341 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 36 321 405 мың теңге;
Қарағанды облысына – 50 464 021 мың теңге;
Қызылорда облысына – 83 978 668 мың теңге;
Қостанай облысына – 63 071 219 мың теңге;
Павлодар облысына – 21 509 170 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 59 913 017 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 254 747 394 мың теңге;
Астана қаласына – 4 140 666 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2015 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 907 670 540 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 59 210 424 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 19 926 241 мың теңге;
Алматы облысына – 106 110 514 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 86 527 329 мың теңге;
Жамбыл облысына – 95 371 591 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 36 203 569 мың теңге;
Қарағанды облысына – 33 833 329 мың теңге;
Қызылорда облысына – 83 180 589 мың теңге;
Қостанай облысына – 58 910 235 мың теңге;
Павлодар облысына – 14 477 485 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 58 719 253 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 255 199 981 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2016 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 839 936 987 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 52 707 119 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 8 621 042 мың теңге;
Алматы облысына – 94 141 820 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 80 124 382 мың теңге;
Жамбыл облысына – 94 008 044 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 37 001 397 мың теңге;
Қарағанды облысына – 16 132 736 мың теңге;
Қызылорда облысына – 80 719 104 мың теңге;
Қостанай облысына – 55 912 375 мың теңге;
Павлодар облысына – 7 278 411 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 57 470 936 мың теңге;

Южно-Казахстанской – 255 819 621 тысяча тенге.
Статья 3. Объемы расходов, предусматриваемые в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1-4 к настоящему Закону.
Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложениям 5-44 к настоящему Закону.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах не ниже установленных приложениями 5-44 к настоящему Закону.

Оңтүстік Қазақстан облысына – 255 819 621 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңының 1-4-қосымшаларында көрсетілген бюджет қаражатының ең төменгі көлемі бағыттары бойынша ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін анықтау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы Заңының 5-44 қосымшаларына сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы Заңының 5-44 қосымшаларында белгіленген көлемнен төмен емес көзделу тиістігі белгіленсін.

517 151
14
Южно-Казахстанская область
479 992
Приложение 39
к Закону Республики Казахстан
«Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского значения,
столицы на 2014 – 2016 годы»
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов
при определении объемов трансфертов общего характера на
2014 – 2016 годы средства на создание лесонасаждений
вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск»
на участках «Шортанды-Щучинск»
тыс. тенге
№ п/п Наименование областей и городов 2014 год 2015 год 2016 год
ВСЕГО
127 860 115 108 84 960
1
Акмолинская область
127 860
115 108
84 960
Приложение 40
к Закону Республики Казахстан
«Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского значения,
столицы на 2014 – 2016 годы»
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов
при определении объемов трансфертов общего характера на
2014 – 2016 годы средства на создание «зеленого пояса»
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2014 год
2015 год
2016 год
ВСЕГО
1 206 718
1 108 083
1 390 546
1
город Астана
1 206 718
1 108 083
1 390 546
Приложение 41
к Закону Республики Казахстан
«Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского значения,
столицы на 2014 – 2016 годы»
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов
при определении объемов трансфертов общего характера на
2014-2016 годы средства на возмещение убытков
землепользователей или собственникам земельных участков
при принудительном отчуждении земельных участков для
создания зеленой зоны города Астаны
тыс. тенге
№ п/п Наименование 2014 год 2015 год 2016 год
ВСЕГО
324 775 324 775 324 775
1
Акмолинская область
324 775
324 775
324 775
Приложение 42
к Закону Республики Казахстан
«Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского значения,
столицы на 2014 – 2016 годы»
Дополнительно включенные в базу расходов местных бюджетов
при определении объемов трансфертов общего характера на
2014 – 2016 годы средства на капитальный и средний ремонт
автомобильных дорог областного, районного значения и
улиц населенных пунктов
№ п/п Наименование 2014 год 2015 год 2016 год
ВСЕГО
23 704 485 25 300 003 27 103 418
1
Акмолинская область

517 151
14
Оңтүстік Қазақстан облысы
479 992
«Республикалық және облыстық бюджеттер,
республикалық маңызы бар қала, астана
бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
39-қосымша
2014 – 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің
көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар
базасына қосымша қосылған «Шортанды - Щучинск» учаскелерінде
«Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе
ағаштарын отырғызуға арналған қаражат
мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
БАРЛЫҒЫ
127 860
115 108
84 960
1
Ақмола облысы
127 860
115 108
84 960
«Республикалық және облыстық бюджеттер,
республикалық маңызы бар қала, астана
бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
40-қосымша
2014 – 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің
көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар
базасына қосымша қосылған «жасыл белдеуді» салуға арналған
қаражат
мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
БАРЛЫҒЫ
1 206 718
1 108 083
1 390 546
1
Астана қаласы
1 206 718
1 108 083
1 390 546
«Республикалық және облыстық бюджеттер,
республикалық маңызы бар қала, астана
бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
41-қосымша
2014 – 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің
көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар
базасына қосымша қосылған жер пайдаланушылары немесе жер
учаскелерінің меншік иелеріне Астана қаласының жасыл аймағын
құру үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару кезінде
келтірілген шығынды өтеуге арналған қаражат
мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
БАРЛЫҒЫ
324 775
324 775
324 775
1
Ақмола облысы
324 775
324 775
324 775
«Республикалық және облыстық бюджеттер,
республикалық маңызы бар қала, астана
бюджеттері арасындағы 2014 – 2016 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
42-қосымша
2014 – 2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің
көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар
базасына қосымша қосылған облыстық, аудандық маңызы бар
автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі
және орташа жөндеуге арналған қаражат
мың теңге
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
БАРЛЫҒЫ
23 704 485
25 300 003
27 103 418
1
Ақмола облысы