Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2013 года № 943.
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2013 года № 943
Правила использования целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы
на 2013 год на удешевление сельскохозяйственным
товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-2) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 10-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года "О республиканском бюджете на 2013 – 2015 годы" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год на удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений для увеличения производства и качества сельскохозяйственной продукции.
Финансирование и реализация мероприятий субсидирования по удешевлению сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – СХТП) стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений, будут производиться за счет средств республиканской бюджетной программы 223 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений".

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 9 қыркүйектегі № 943 қаулысы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі және "2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2012 жылғы 23 қарашадағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 943 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын
өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін 2013 жылға
арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 2-тармағы 5-2) тармақшасына және "2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2012 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 10-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге ауыл шаруашылығы өнімінің өндірісі мен сапасын арттыру үшін өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату бойынша субсидиялау іс-шараларын қаржыландыру және іске асыру тиісті 223 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламасының қаражаты есебінен жүргізілетін болады.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) биоагенты (энтомофаги) – естественный враг, антогонист, конкурент или другой самовоспроизводящийся организм, используемый для борьбы с вредными организмами;
2) поставщик биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство биоагентов (энтомофагов) в Республике Казахстан, имеющее специально оснащенные производственные биолаборатории и биофабрики, и/или резидент Республики Казахстан, осуществляющий реализацию биоагентов (энтомофагов);
3) биологическая борьба (биометод) – стратегия борьбы с вредными организмами, использующая живых естественных врагов, антагонистов, конкурентов или другие самовоспроизводящиеся организмы.
3. Бюджетные субсидии предназначаются СХТП для удешевления
(до 40 %) затрат при приобретении биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений, у поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
4. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) на основе представленной государственным учреждением "Методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" информации о зараженных площадях сельскохозяйственных культур по областям и городам Астане и Алматы определяет площади сельскохозяйственных культур, подлежащих субсидированию, а также объемы бюджетных субсидий и доводит их до областей и городов Астаны и Алматы.
5. Министерство как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление СХТП стоимости биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур, в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам и подписанным Соглашением о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Порядок рассмотрения заявок СХТП
и распределения среди них объемов субсидирования
6. Для определения списка СХТП на получение субсидий в каждом районе (городе областного значения, городах Астане и Алматы) решением акима района (города областного значения, городов Астаны и Алматы) создается комиссия (далее – Комиссия) в составе представителей акимата района (города областного значения, городов Астаны и Алматы), в том числе отделов или управлений сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения, городов Астаны и Алматы), территориальной инспекции уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса, общественных и научных организаций.
Рабочим органом Комиссии является отдел сельского хозяйства района, а по городам Астане и Алматы и городу областного значения – управление или отдел сельского хозяйства акимата города (далее – отдел).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) биоагенттер (энтомофагтар) – зиянды организмдермен күресу үшін пайдаланатын табиғи жаулар, антогонист, бәсекелес немесе басқа өз өсімін өзі молайтатын организм;
2) биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізуші – арнайы жарақтандырылған өндірістік биозертханалары мен биофабрикалары бар Қазақстан Республикасында биоагенттерді (энтомофагтарды) өндіруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға және/немесе биоагенттерді (энтомофагтарды) өткізуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резиденті;
3) биологиялық күрес (биоәдіс) – тірі табиғи жауларды, антогонистерді, бәсекелестерді немесе басқа өз өсімін өзі молайтатын организмдерді пайдаланатын зиянды организмдермен күресу стратегиясы.
3. Бюджеттік субсидиялар өсімдіктерді қорғау мақсатында биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілерден ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды сатып алған кездегі шығындарын арзандату (40 %-ға дейін) үшін АШТӨ-ге арналады.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) "Фитосанитариялық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесінің облыстар және Астана мен Алматы қалалары бойынша зақымданған ауыл шаруашылығы дақылдарының алаңдары туралы ұсынған ақпараты негізінде субсидиялауға жататын ауыл шаруашылығы дақылдары алқаптарын, сондай-ақ бюджеттік субсидиялау көлемін айқындайды және оларды облыстарға және Астана мен Алматы қалаларына жеткізеді.
5. Министрлік бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын АШТӨ-ге арзандатуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге және Астана мен Алматы қалаларының бюджетіне аударады.
2. АШТӨ өтінімдерін қарау және олардың арасында субсидиялау
көлемдерін бөлу тәртібі
6. Субсидиялар алуға АШТӨ-нің тiзiмiн айқындау үшiн әрбiр ауданда (облыстық маңызы бар қалада, Астана және Алматы қалаларында) аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмiнiң шешiмiмен құрамы аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкiмдiгiнiң, оның ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың, Астана және Алматы қалаларының) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлiмдерiнiң немесе басқармаларының, агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық инспекциясының, қоғамдық және ғылыми ұйымдардың өкiлдерiнен тұратын комиссия (бұдан әрi – Комиссия) құрылады.
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлiмi, ал Астана және Алматы қалалары және облыстық маңызы бар қала бойынша – қала әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы басқармасы немесе бөлiмi (бұдан әрi – бөлiм) Комиссияның жұмыс органы болып табылады.

7. Отдел обеспечивает публикацию порядка работы Комиссии в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов для получения субсидий и другие необходимые сведения.
8. Объемы субсидий по районам (в зависимости от прогнозной структуры посевных площадей приоритетных культур) устанавливаются решением местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы.
9. Решением местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы по согласованию с Министерством устанавливаются субсидируемые виды биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, а также нормативы субсидий, на 1 грамм (штук) биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, приобретенных у поставщиков и отечественных производителей биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
10. СХТП не позднее установленного срока представляют в отдел заявку на включение в список получателей бюджетных субсидий по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) копии свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц (копии документа, удостоверяющего личность и (или) свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя - для физического лица).
Примечание: * Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
2) копии идентификационного и (или) правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) справки банка второго уровня о наличии банковского счета с указанием его номера.
11. Отдел в течение 5 рабочих дней после получения заявок и документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, проверяет их соответствие указанному пункту.
Основанием для отказа в участии в программе субсидирования является представление заявки позже установленного срока. В таких случаях отдел в течение трех рабочих дней возвращает заявки СХТП.
12. В случае неполного представления документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, отдел в течение трех рабочих дней после дня регистрации заявки направляет соответствующее уведомление СХТП.
13. Если до завершения срока приема заявок СХТП замечания не были устранены, отдел по почте возвращает заявки и документы СХТП.

7. Бөлiм субсидиялар алу үшiн құжаттарды қабылдау мерзiмiн және басқа да қажеттi мәлiметтердi көрсете отырып, Комиссияның жұмыс iстеу тәртiбiн жергiлiктi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етедi.
8. Аудандар бойынша субсидиялар көлемі (басым дақылдардың егістік алқаптарының болжамды құрылымына қарай) облыстың, Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен белгіленеді.
9. Облыстың, Астана мен Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органының шешiмiмен Министрлікпен келісім бойынша биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың субсидияланатын түрі, сондай-ақ жеткізушілерден және отандық биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды өндірушілерден сатып алынған биоагенттің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың 1 граммына (данасына) арналған субсидиялар нормативі белгіленеді.
10. АШТӨ белгіленген мерзімнен кешіктірмей бөлiмге мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғалар үшін мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесін (жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және (немесе) дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшірмелері).
Ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады;
2) жер теліміне арналған сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжаттың көшiрмесiн;
3) нөмiрi көрсетiлген банктiк шотының бар екені туралы екінші деңгейдегі банктің анықтамасын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар алушылардың тiзiмiне қосуға арналған өтiнiмді ұсынады.
11. Бөлім өтінімдер мен осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде олардың көрсетілген тармаққа сәйкестігін тексереді.
Өтінімді белгіленген мерзімнен кеш ұсыну субсидиялау бағдарламасына қатысудан бас тартуға негізі болып табылады. Мұндай жағдайларда бөлім АШТӨ өтінімін үш жұмыс күні ішінде қайтарып береді.
12. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, Бөлім өтінімді тіркеген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде АШТӨ-ге тиісті хабарлама жібереді.
13. Егер өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін АШТӨ ескертуді жоймаса, бөлім пошта арқылы АШТӨ өтінімін және құжаттарын қайтарады.

14. Сводный список СХТП по району составляется отделом в течение 5 рабочих дней с момента окончания срока приема заявок и утверждается соответствующим акимом района.
15. Утвержденный список направляется отделом с заявками СХТП на рассмотрение Комиссии.
16. Комиссия:
1) рассматривает в течение трех рабочих дней представленные отделами списки СХТП с заявками;
2) представляет по итогам рассмотрения заявок на утверждение акиму области, городов Астаны и Алматы сводный список СХТП на получение бюджетных субсидий, объемы бюджетных субсидий на приобретение биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
При этом объемы подлежащих субсидированию биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера обработанных площадей сельскохозяйственных культур каждого СХТП.
17. По представлению Комиссии акимы областей, городов Астаны и Алматы в течение двух рабочих дней утверждают сводный список СХТП с указанием объемов субсидирования.
3. Порядок выплаты бюджетных субсидий
18. Бюджетные субсидии выплачиваются СХТП в соответствии с нормативом бюджетных субсидий за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты.
19. СХТП для получения бюджетных субсидий представляет в отдел следующие документы:
1) заявку для получения бюджетных субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию договора купли-продажи биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов;
3) копии платежных документов на оплату приобретенных биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, счет-фактура) с отдельным указанием стоимости и объемов (количества) биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
Отдел в течение трех рабочих дней проверяет представленные документы и направляет их в управление сельского хозяйства акимата области, городов Астаны и Алматы (далее – управление).
20. Управление в течение трех рабочих дней по истечении срока приема документов рассматривает представленные отделом документы и формирует сводный реестр СХТП по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидий и направляет его на утверждение акимам областей, городов Астаны и Алматы.
21. По представлению Комиссии акимы областей, городов Астаны и Алматы в течение двух рабочих дней утверждают сводный реестр СХТП с указанием причитающейся суммы субсидий. После утверждения сводного реестра акимами областей, городов Астаны и Алматы, управление направляет его в отдел.
В случае отказа СХТП от приобретения заявленного объема биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, управление перераспределяет данный объем биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов между остальными СХТП, включенными в список СХТП.

14. АШТӨ аудан бойынша жиынтық тізімін бөлім өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде жасайды және тиісті аудан әкімі бекітеді.
15. Бөлім бекітілген тізімді АШТӨ өтінімдерімен бірге Комиссияның қарауына жібереді.
16. Комиссия:
1) Бөлімдер ұсынған өтінімдермен бірге АШТӨ тізімдерін үш жұмыс күні ішінде қарайды;
2) өтінімдерді қарау нәтижесі бойынша, бюджеттік субсидиялар алуға АШТӨ-нің жиынтық тізімін, биоагенттерді (энтомофагтардың) және биопрепараттарды сатып алуға бюджеттік субсидия көлемін облыстардың, Астана мен Алматы қалалары әкімдерінің бекітуіне ұсынады.
Бұл ретте субсидиялауға жататын биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың көлемі бөлінген бюджет қаражаты мен әрбір АШТӨ өңдеген ауыл шаруашылығы дақылдары алаңының көлемі ескеріле отырып, АШТӨ өтінімдеріне пропорционалды түрде белгіленеді.
17. Комиссияның ұсынысы бойынша облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері екі жұмыс күні ішінде субсидиялау көлемін көрсете отырып, АШТӨ жиынтық тізімін бекітеді.
3. Бюджеттік субсидияларды төлеу тәртібі
18. Бюджеттік субсидиялар АШТӨ-ге сатып алынған биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар үшін бюджеттік субсидиялар нормаларына сәйкес төленеді.
19. АШТӨ бюджеттік субсидиялар алу үшін бөлімге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге бюджеттік субсидиялар алуға арналған өтінімді;
2) биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды сатып алу-сату шартының көшірмесін;
3) биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын және көлемін жеке көрсете отырып, сатып алынған биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға ақы төлеуге арналған төлем құжаттарының көшірмесін (банкттің төлем тапсырмасы мен кассалық-кіріс ордер, шот фактура).
Бөлім үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді және оларды облыс, Астана және Алматы қалаларының әкімдік басқармасына (бұдан әрі – басқарма) жібереді.
20. Басқарма құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған соң үш жұмыс күні ішінде бөлім ұсынған құжаттарды қарайды және тиесілі субсидия сомасын көрсете отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ жиынтық тізілімін қалыптастырады және оны облыстардың Астана мен Алматы қалаларының әкімдеріне бекітуге жібереді.
21. Комиссияның ұсынысы бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері екі жұмыс күні ішінде субсидияның тиесілі сомасын көрсете отырып, жиынтық тізілімді бекітеді. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жиынтық тізілімді бекіткеннен кейін, Басқарма оны Бөлімге жібереді.
АШТӨ биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың мәлімделген көлемін сатып алудан бас тартқан жағдайда, басқарма биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың осы көлемін АШТӨ тізіміне енгізілген басқа АШТӨ арасында бөледі.

22. Управление для выплаты бюджетных субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на банковский счет СХТП.
Управление в течение двух рабочих дней направляет в отдел информацию об объемах выплаченных бюджетных средств СХТП по району.
23. Управление ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, представляет в Министерство предварительные сведения об объемах выплаченных СХТП бюджетных субсидий, с указанием обработанных площадей сельскохозяйственных культур и сумм бюджетных субсидий, а также, в случае неосвоения утвержденного объема бюджетных субсидий – причин, повлекших неосвоение. При этом окончательные сведения об объемах выплаченных бюджетных субсидий СХТП представляется в срок до 25 декабря 2013 года.
24. Управление в срок до 25 декабря 2013 года представляет в Министерство сводную информацию об использовании бюджетных субсидий.
Приложение 1
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2013 год
на удешевление сельскохозяйственным
товаропроизводителям стоимости
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений
форма
ГУ "Акимат ________________ области"
От ___________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя,
отчество (при наличии) физического лица)
ЗАЯВКА
Прошу включить в список сельскохозяйственных товаропроизводителей на получение
субсидий для приобретения биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов _________________________________________(вид биоагента)
в объеме _________ (грамм, штук)
Сведения об организации:
1. Форма собственности _______________________________________
2. Год создания ______________________________________________
3. Справка о регистрации _____________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Местонахождение ___________________________________________
5. Размер посевной площади сельскохозяйственной культуры ________ га.
6. Прилагаемые документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель ___________________________________ _____________
(Ф.И.О.) (подпись)
Место печати
"____" ____________ 20 ___ г.
Заявление принято к рассмотрению "_____" ___________ 20 ___ г.
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица, принявшего заявление, подпись)
Приложение 2
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2013 год
на удешевление сельскохозяйственным
товаропроизводителям стоимости
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений
форма
Заявка для получения бюджетных субсидий
сельскохозяйственным товаропроизводителем
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(СХТП)
действующий на основании:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя ___________________________________
(Ф.И.О., должность)
____________________________________________________________________
настоящим просит о выделении субсидий на удешевление стоимости биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
___________ га ___________
(площадь) (культура)
Юридический адрес СХТП: ______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на 2013 год
на удешевление сельскохозяйственным
товаропроизводителям стоимости
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений
форма
Сводный реестр СХТП
Для получения субсидий в 20 ___ году
Район
(город)
Наименование
сельскохозяйственного
товаропроизводителя
ИИН
Текущий счет
сельскохозяйственного
товаропроизводителя
Вид
биоагента
(энтомофага)
Объем
приобретаемых
биоагентов
(энтомофагов),
грамм (штук)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
7
8
Итого:
Председатель комиссии:_________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Члены комиссии: _______________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)
_______________________________________________
(Ф.И.О.) (подпись)

22. Басқарма бюджеттік субсидияларды төлеу үшін аумақтық қазыналық бөлімшесіне ақы төлеу шотының тізілімін ұсынады және төлемдер бойышынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес АШТӨ-нің банктік шоттарына бюджеттік субсидияларды аударады.
Басқарма екі жұмыс күні ішінде бөлімге аудан бойынша АШТӨ-ге төлінген бюджет қаражатының көлемі туралы ақпаратты жолдайды.
23. Басқарма ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, Министрлікке ауыл шаруашылығы дақылдарының өңделген алқаптарын және бюджеттік субсидиялардың сомасын, сондай-ақ бюджеттік субсидиялардың бекітілген көлемі игерілмеген жағдайда – игерілмеуге әкеп соққан себептерді көрсете отырып, АШТӨ-ге төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы алдын ала мәліметтер береді. Бұл ретте АШТӨ-ге төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы мәліметтер 2013 жылғы 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде ұсынылады.
24. Басқарма 2013 жылғы 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде Министрлікке бюджеттік субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат береді.
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерге
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын арзандатуға
берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
нысан
"______________________ облысының әкімдігі" ММ
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
ӨТІНІМ
_________ грамм (дана) көлемінде ____________________________________
(биоагент түрі)
биоагентін (энтомофагын) және биопрепаратын сатып алу үшін субсидия
алуға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізіміне қосуды
сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы ____________________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлігі ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берген)
4. Орналасқан жері __________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы дақылдарының егістік алаңының мөлшері ___ гектар.
6. Қоса берілетін құжаттар: _________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшысы ______________________________________ ___________
(Т.А.Ә.) (қолы)
М.О.
20__ ж. "___" ________________
Өтініш қарауға 20__ жылғы "___" _________________________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерге
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын арзандатуға
берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
нысан
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің
бюджеттік субсидияларды алуға арналған
өтінімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(құрылтай құжаты)
негізде әрекет ететін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(АШТӨ)
атынан бірінші басшы ________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________________________________________
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың
құнын арзандатуға субсидия бөлуді сұрайды.
____________________________ гектар ___________________________
(ауданы) (дақыл)
АШТӨ заңды мекенжайы: _______________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Облыстық бюджеттердің, Астана және
Алматы қалалары бюджеттерінің ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерге
өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын арзандатуға
берілетін 2013 жылға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
нысан
АШТӨ жиынтық тізілімі
20__ жылы субсидия алу үшін
Аудан
(қала)
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің ағымдағы шоты
Биоагент (энтомофаг) түрі
Сатып алынатын биоагенттердің (энтомофагтардың) көлемі, грамм (дана)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
7
8
Жиыны:
Комиссия төрағасы: ________________________________________ _________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Комиссия мүшелерi: ________________________________________ _________
(Т.А.Ә.) (қолы)
________________________________________ _________
(Т.А.Ә.) (қолы)