О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2013 года № 988. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 696
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2014 № 696 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 23, ст. 291) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Отдел устанавливает дату начала и окончания приема документов для получения субсидий и обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов и других необходимых сведений.»;
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
«4) виды субсидируемых удобрений и гербицидов и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных отечественными производителями, на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у поставщика удобрений и (или) иностранных производителей удобрений, на 1 килограмм (литр) гербицидов, приобретенных у поставщиков гербицидов.»;
в пункте 10:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) по зерновым культурам (кроме риса, кукурузы на зерно) – 100 % по итогам посевной кампании, на 1 гектар по базовой норме субсидий. При этом использование для посева семян регламентируется статьей 13 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве».
Субсидия выплачивается по повышенной против базовой норме при возделывании данных культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий, включающих севооборот с рекомендованной наукой долей пара в структуре и (или) с применением нулевых технологий (no-till), включающих основные элементы: весеннюю предпосевную химическую обработку почвы до посева глифосатосодержащими гербицидами сплошного действия, посев специальными сеялками или посевными комплексами с соответствующими нулевой технологии сошниками, уборку с обязательным измельчением и равномерным разбрасыванием соломы и оставлением высокой стерни.
При этом:

"Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 қыркүйектегі № 988 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 696 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2014 № 696 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 23, 29-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Бөлiм субсидиялар алу үшiн құжаттар қабылдаумен басталатын және аяқталатын күнді белгілейді және құжаттарды қабылдау мерзiмi мен басқа да қажеттi мәлiметтердi көрсете отырып, ВАК-тың жұмыс тәртiбiн жергiлiктi бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етедi.»;
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) субсидияланатын тыңайтқыштар мен гербицидтердің түрлері және отандық өндiрушiлер сатқан тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына), тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литрiне, килограмына), гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтердiң 1 килограмына (литрiне) арналған субсидиялардың нормалары белгіленеді.»;
10-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) дәндi дақылдар (күрiштен, дәндiк жүгерiден басқа) бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша 1 гектарға субсидиялардың базалық нормасы бойынша 100 %. Бұл ретте тұқымды себу үшін пайдалану «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабымен регламенттеледі.
Осы дақылдар ғылым ұсынған құрамында сүрi жердiң (пар) үлесi бар аймақтық ғылыми негiзделген агротехнологияларды сақтай отырып және (немесе) негізгі элементтерді: егіске дейін топырақты құрамында глифосат бар жаппай қолданылатын гербицидтермен көктемгі егіс алдындағы химиялық өңдеуді, арнайы сепкіштермен немесе нөлдік технологияға сәйкес келетін себушілері бар себу кешендерімен себуді, сабанды міндетті түрде ұсақтау мен біркелкі шашып тастай және аңызды биік қылып қалдыра отырып егін жинауды қамтитын нөлдік технологияларды (no-till) қолдана отырып өсiрiлген жағдайда базалық нормаға қарағанда көбейтiлген субсидия төленедi.
Бұл ретте:

1) посев осуществляется семенами не ниже третьей репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными;
2) выплата базовых и повышенных норм субсидий может осуществляться дифференцированно по каждому виду зерновых культур в зависимости от их приоритетности в регионах;»;
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«2) по масличным культурам, рису, кукурузе на зерно, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, хлопчатнику, овощебахчевым (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта), кормовым, в том числе многолетним бобовым травам первого, второго и третьего годов жизни, плодово-ягодным культурам, винограду и картофелю – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар по базовой норме.»;
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«3) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта – дифференцированно в зависимости от типа теплицы и в соответствии с нормативами затрат на выращивание овощных культур, одобренными решением научно-технического совета уполномоченного органа, по 50 % отдельно на каждый культурооборот по предусмотренной на один гектар годовой норме субсидий по итогам полученных всходов (не менее 95 % прижившейся рассады на 1 квадратный метр).»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) по многолетним травам, посеянным для залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов многолетних трав) – на 1 га посевов по базовой норме субсидий.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Норма субсидий увеличивается по сравнению с базовой нормой субсидий в следующих случаях:
1) при возделывании овощебахчевых культур на открытом грунте, масличных культур, кукурузы на зерно, кукурузы на силос, картофеля, сахарной свеклы и хлопчатника с применением систем капельного орошения промышленного образца, систем спринклерного орошения промышленного образца. При этом система капельного орошения промышленного образца должна включать: насосную станцию, гидроциклон (или фильтрующие устройства), гидроподкормщик, регулятор давления, счетчик воды и систему трубопроводов с капельницами;
2) при возделывании на поливе многолетних трав, в том числе многолетних бобовых трав первого, второго и третьего годов жизни и многолетних трав, посеянных для залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов многолетних трав).»;
часть первую пункта 12 изложить в следующей редакции:

1) себу Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген және (немесе) перспективалы деп танылған сұрыптардың үшінші репродукциясынан кем емес тұқымдармен жүзеге асырылады;
2) базалық және субсидиялардың көбейтілген нормаларын төлеу дәнді дақылдар түрлерінің өңірлердегі басымдылығына қарай сараланып жүзеге асырылуы мүмкін;»;
2) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) майлы дақылдар, күрiш, дәндiк жүгерi, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, мақта, көкөнiс-бақша (қорғалған топырақ жағдайында өсiрiлетiн көкөнiс дақылдарын қоспағанда), жемшөптiк, оның iшiнде бiрiншi, екiншi және үшiншi өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер, жемiс-жидек дақылдары, жүзiм және картоп бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша базалық норма бойынша 1 гектарға 100 % жүзеге асырылады.»;
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдары бойынша – жылыжайдың түріне байланысты сараланған түрде және өкілетті органның ғылыми-техникалық кеңесінің шешімімен мақұлданған көкөніс дақылдарын өсіруге жұмсалатын шығындар нормативтеріне сәйкес алынған өскін қортындылары бойынша (1 шаршы метрге өнген өскіннің кемінде 95%) әрбір дақыл айналымын бір гектарға көзделген жылдық субсидиялар нормалары бойынша әрбір дақыл айналымынға бөлек 50 %-дан жүзеге асырылады.»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) шабындық және (немесе) жайылымдық жерге шөп егiп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптер бойынша (көп жылдық шөптердiң көнежастығы егiстiгiн жырту ғана ескерiледi) – субсидиялардың базалық нормасы бойынша 1 гектарға жүзеге асырылады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Мынадай жағдайларда:
1) көкөнiс-бақша дақылдары ашық топырақта, майлы дақылдар, дәндік жүгері, сүрлемдік жүгері, картоп, қант қызылшасы мен мақта өнеркәсiптiк үлгiдегi тамшылатып суару жүйелерiн, өнеркәсiптiк үлгiдегi спринклерлік суару жүйелерiн қолдана отырып өсiргенде. Бұл ретте өнеркәсiптiк үлгiдегi тамшылатып суару жүйесi: сорғы станциясын, гидроциклонды (немесе сүзгiш қондырғыларын), гидроазықтандырғышты, қысым реттегiштi, су өлшегiштi және тамшылатқышы бар құбыржолдар жүйесiн қамтуға тиiс;
2) суармалы түрде көп жылдық шөптерді, оның ішінде бірінші, екінші және үшінші өсу жылдарындағы көп жылдық бұршақты шөптерді және шабындық және (немесе) жайылымдық жерге шөп егiп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптерді (көп жылдық шөптердiң көнежастағы егiстiгiн жырту ескерiледi) өсiргенде субсидия нормасы субсидиялардың базалық нормасымен салыстырғанда көбейедi.»;
12-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«12. Субсидии выплачиваются только на площади посеянных в оптимальные сроки приоритетных сельскохозяйственных культур, возделываемых на пашне, и (или) на площади многолетних трав, посеянных для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий.»;
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
«1) копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица).
Примечание: *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;»;
абзац первый пункта 14 изложить в следующей редакции:
«14. СХТП, занятые производством зерновых культур (кроме риса, кукурузы на зерно) для включения в список получателей субсидий по повышенной против базовой нормы дополнительно к документам, указанным в пункте 13 настоящих Правил, представляют:»;
пункт 14-1 изложить в следующей редакции:
«14-1. Для получения субсидий на 1 тонну произведенной сахарной свеклы СХТП представляют в отдел следующие документы:
1) копию договора купли-продажи сахарной свеклы с сахарным заводом (при реализации) с приложением акта сверки на объем сданной сахарной свеклы;
2) копию договора об оказании услуг по переработке давальческой сахарной свеклы с приложением акта сверки на объем сданной на переработку сахарной свеклы.»;
пункт 23 дополнить частью второй следующего содержания:
«Аким района (города областного значения, городов Астаны и Алматы) в течение двух рабочих дней утверждает список СХТП.»;
часть третью пункта 25 изложить в следующей редакции:
«Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП осуществляется управлением до 15 сентября соответствующего года, за исключением случаев, указанных в подпунктах 2-1) и 3) пункта 10 настоящих Правил, по которым перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП осуществляется управлением до 1 декабря соответствующего года.»;
подпункт 3) пункта 29 изложить в следующей редакции:
«3) копия свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия документа, удостоверяющего личность и свидетельства или справки о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица);»;
часть пятую пункта 69 изложить в следующей редакции:

«12. Субсидиялар егiстiк жерде өсiрiлетiн оңтайлы мерзiмде себiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдарының және (немесе) шабындық және (немесе) жайылымдық жерге шөп егiп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптердiң алқаптарына ғана төленедi.»;
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң* немесе анықтаманың көшiрмелерiмен (жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмелерiмен).
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы берілген куәлік заңды тұлғаның қызметiн тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;»;
14-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Дәндi дақылдарды (күрiштен, дәндiк жүгерiден басқа) өндiрумен айналысатын АШТӨ базалық нормаға қарағанда көбейтiлген субсидия алушылардың тiзiмiне енгiзу үшiн осы Қағиданың 13-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша:»;
14-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14-1. 1 тонна өндірілген қант қызылшасына субсидия алу үшін АШТӨ бөлімге мынадай құжаттарды:
1) тапсырылған қант қызылшасының көлемін тексеру актісін қоса бере отырып, қант зауытымен қант қызылшасын сатып алу-сату бойынша шарттың (сатылған кезде) көшірмесін;
2) қайта өңдеуге тапсырылған қант қызылшасының көлемін тексеру актісін қоса бере отырып, алыс-беріс қант қызылшасын қайта өңдеу қызметтерін көрсету туралы шарттың көшірмесін ұсынады.»;
23-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Аудан (облыстық маңызы бар қала, Астана және Алматы қалалары) әкімі екі жұмыс күні ішінде АШТӨ-нiң тiзiмiн бекітеді.»;
25-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің банк шоттарына аударуды басқарма тиісті жылғы 1 желтоқсанға дейін жүзеге асыратын осы Қағиданың 10-тармағының 2-1) және 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің банк шоттарына аударуды басқарма тиісті жылғы 15 қыркүйекке дейін жүзеге асырады.»;
29-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмесінен (жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмелерінен);»;
69-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«При этом при установлении норм субсидий на виды удобрений и гербицидов, предусмотренных подпунктом 4) пункта 8 настоящих Правил, стоимость удобрений и (или) гербицидов иностранного производства, реализуемых поставщиками удобрений и поставщиками гербицидов, не должна превышать стоимости аналогичных удобрений и (или) гербицидов отечественного производства, разница между размерами субсидий на удобрения и гербициды отечественного и иностранного производства должна пропорционально соответствовать разнице, установленной пунктом 69 настоящих Правил.»;
в пункте 71:
в части первой:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) копию свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица).
Примечание: *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;»;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) копии свидетельства о регистрации химической продукции (для минеральных удобрений), сертификатов соответствия на приобретенные удобрения и гербициды.»;
дополнить частью третьей следующего содержания:
«В случае образования неосвоенных средств и (или) выделения дополнительных средств, рабочий орган МВК осуществляет дополнительный прием заявок с приложением вышеуказанных документов в установленный местными исполнительными органами срок.»;
пункт 75 изложить в следующей редакции:
«75. МВК в течение восьми рабочих дней рассматривает представленные рабочим органом МВК документы и формирует список СХТП по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам, с указанием причитающейся суммы субсидии и направляет его на утверждение акиму района (города областного значения), а по городам Астане и Алматы – акиму города. При этом объемы подлежащих субсидированию удобрений и (или) гербицидов устанавливаются пропорционально заявкам СХТП с учетом выделенных бюджетных средств и размера посевных площадей каждого СХТП.
В случае отказа во включении в данный список СХТП, рабочий орган не позднее трех рабочих дней с момента составления списка выдает СХТП письменное уведомление с указанием причины отказа.»;
пункт 76 исключить;
абзац первый пункта 80 изложить в следующей редакции:

«Бұл ретте осы Қағиданың 8-тармағының 4) тармақшасында көзделген тыңайтқыштар пен гербицидтер түрлеріне арналған субсидия нормаларын белгілеген кезде тыңайтқыш жеткізушілер мен гербицид жеткізушілер сататын шетелдік өндіріс тыңайтқыштарының және (немесе) гербицидтерінің құны ұқсас отандық өндіріс тыңайтқыштарының және (немесе) гербицидтерінің құнынан аспауы тиіс, отандық және шетелдік өндіріс тыңайтқыштары мен гербицидтеріне арналған субсидия мөлшерлері арасындағы айырмашылық осы Қағиданың 69-тармағында белгіленген айырмашылыққа бара-бар сәйкес болуы тиіс.»;
71-тармақта:
бірінші бөлікте:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң* немесе анықтаманың көшiрмелерiн (жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмелерiн).
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы берілген куәлік заңды тұлғаның қызметiн тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің (минералдық тыңайтқыштар үшін), сатып алынған тыңайтқыштар мен гербицидтерге арналған сәйкестiк сертификаттарының көшiрмелерiн;»;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Игерілмеген қаражат қалыптасқан және (немесе) қосымша қаражат бөлінген жағдайда ВАК-тың жұмыс органы жергілікті атқарушы органдар белгілеген мерзімде жоғарыда көрсетілген құжаттармен қоса қосымша өтінімдер қабылдауды жүзеге асырады.»;
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«75. ВАК-тың жұмыс органы ұсынған құжаттарды ВАК сегіз жұмыс күнi iшiнде қарайды және тиесiлi субсидиялар сомасын көрсете отырып, осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ тiзiмiн қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне, ал Астана мен Алматы қалалары бойынша – қала әкiмiне бекiтуге жiбередi. Бұл ретте субсидиялауға жататын тыңайтқыштардың және (немесе) гербицидтердiң көлемi бөлiнген бюджет қаражаты мен әрбiр АШТӨ-нiң егiс алаңдарының мөлшерi ескерiле отырып, АШТӨ-нiң өтiнiмдерiне тең белгiленедi.
Осы АШТӨ тiзiмiне енгiзуден бас тартылған жағдайда жұмыс органы АШТӨ-ге тiзiм жасалған сәттен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей бас тарту себебiн көрсете отырып жазбаша хабарлама бередi.»;
76-тармақ алынып тасталсын;
80-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«80. Управление составляет сводный реестр СХТП в течение пяти рабочих дней после представления списка рабочим органом МВК по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам:»;
в пункте 81:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) управление представляет производителю сводный реестр СХТП для получения удешевленных удобрений в течение двух рабочих дней после его составления.
В случае дополнительного приема заявок в соответствии с пунктом 71 настоящих Правил управление представляет производителю дополнительный сводный реестр СХТП для получения удешевленных удобрений в установленный местными исполнительными органами срок;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) управление в течение трех рабочих дней с момента представления производителем документов:
проверяет представленные документы, определяет объемы причитающихся производителю бюджетных средств;
составляет, утверждает и направляет производителю акт по объемам фактической реализации удобрений по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам;
формирует ведомость для выплаты субсидий производителю за частичное удешевление стоимости удобрений по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам.»;
подпункт 3) пункта 82 изложить в следующей редакции:
«3) за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов управление на основании сводных реестров СХТП в течение трех рабочих дней после их составления формирует ведомость для выплаты субсидий СХТП по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.»;
часть первую пункта 83 изложить в следующей редакции:
«83. Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей осуществляется управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам до 30-го числа соответствующего месяца путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах.»;
в приложении 6 к указанным Правилам:
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
«копии свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копии документа, удостоверяющего личность и свидетельства или справки о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица);»;
в приложении 18 к указанным Правилам:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Свидетельство или справка о регистрации ___________________
(№, кем и когда выдано)».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«80. Басқарма ВАК-тың жұмыс органы тізім ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:»;
81-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) басқарма өндiрушiге арзандатылған тыңайтқыштар алуға арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде ұсынады.
Осы Қағиданың 71-тармағына сәйкес қосымша өтінімдер қабылданған жағдайда жергілікті атқарушы органдар белгілеген мерзімде басқарма өндiрушiге арзандатылған тыңайтқыштар алуға арналған АШТӨ-нiң қосымша жиынтық тiзiлiмiн ұсынады;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) басқарма өндiрушi құжаттарды тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде:
ұсынылған құжаттарды тексередi, өндірушіге тиесілі бюджеттік қаражат көлемін айқындайды;
осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың iс жүзiнде сатылған көлемi жөнiндегi актiнi жасайды, бекiтедi және өндiрушiге жолдайды;
осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатқаны үшiн өндiрушiге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.»;
82-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алу үшiн басқарма АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмдерi негiзiнде оларды жасағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АШТӨ-ге субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.»;
83-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«83. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына аударуды басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын, тиісті айдың 30-күніне дейін аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарымен қоса төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсыну арқылы жүзеге асырады.»;
көрсетілген Қағидаға 6-қосымшада:
2-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмесі (жеке тұлға үшін – жеке басын растайтын құжаттың және дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтаманың көшірмелері);»;
көрсетілген Қағидаға 18-қосымшада:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Тiркеу туралы куәлiк немесе анықтама   ______________________________________               »;
(№, кiм және қашан берген)
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       С. Ахметов