О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 120 "Oб утверждении Правил определения исторических затрат и стоимости геологической информации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2013 года № 1142. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 651
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 651 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2011 года № 120 «Об утверждении Правил определения исторических затрат и стоимости геологической информации» (CAПП Республики Казахстан, 2011 г., № 19, ст. 231) следующие изменения и дополнения:
в Правилах определения исторических затрат и стоимости геологической информации, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктами 6-1, 7-1 следующего содержания:
«6-1. На картограмме геологической изученности должны быть показаны: контур и географические координаты угловых точек контрактной территории; контуры всех ранее выполненных на контрактной территории геологических исследований.
Все геологоразведочные работы, выполненные на контрактной территории, вносятся в инвентарную ведомость геологоразведочных работ, проведенных на объекте (далее - инвентарная ведомость), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Из инвентарной ведомости исключаются работы фактически проведенные на объекте(ах) и заносятся в справку об исключении геологоразведочных работ (далее — справка об исключении) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, фактические затраты по которым полностью исключаются из расчета исторических затрат.
Оставшиеся в инвентарной ведомости работы по объекту(ам) заносятся в справку о вычислении части затрат геологоразведочных работ, отнесенных к историческим затратам по контрактной территории (далее — справка о вычислении), но форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Справка о вычислении является исходным документом для расчета исторических затрат.
Исторические затраты, отнесенные на контрактную территорию, суммируются по годам проведения работ (работы, выполненные до 1961 года, работы, выполненные в период с 1961 по 1990 годы и далее в пределах каждого последующего года). Территориальным(и) органом(ами) уполномоченного органа оформляется расчет исторических затрат по геологоразведочным работам по объекту (далее - расчет исторических затрат), по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.»;

"Тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 қазандағы № 1142 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 651 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 651 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 ақпандағы № 120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 19, 231-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау қағидасында:
мынадай мазмұндағы 6-1, 7-1-тармақтармен толықтырылсын:
«6-1. Геологиялық зерделену картограммасында: келісімшарттық аумақтың пішіні және бұрыштық нүктелерінің географиялық координаттары; келісімшарттық аумақта бұрын орындалған барлық геологиялық зерттеулердің пішіні көрсетілуге тиіс.
Келісімшарттық аумақта орындалған барлық геологиялық-барлау жұмыстары осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіде жүргізілген геологиялық-барлау жұмыстарының түгендеу ведомосына (бұдан әрі - түгендеу ведомосы) енгізіледі.
Түгендеу ведомосынан объекті(лер)де жүргізілген нақты жұмыстар алынып тасталады және осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олар нақты шығындары тарихи шығындардың есебінен толық алынып тасталатын геологиялық-барлау жұмыстарын алып тастау туралы анықтамаға (бұдан әрі - алып тастау туралы анықтама) енгізіледі.
Түгендеу ведомосындағы қалған объекті(лер) бойынша жұмыстар осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісімшарттық аумақ бойынша тарихи шығындарға жатқызылған геологиялық-барлау жұмыстарының шығындарының бір бөлігін есептеу туралы анықтамаға (бұдан әрі - есептеу туралы анықтама) енгізіледі.
Есептеу туралы анықтама тарихи шығындардың есебі үшін бастапқы құжат болып табылады.
Келісімшарттық аумаққа жатқызылған тарихи шығындар жұмыстардың жүргізілген жылдары бойынша жинақталады (1961 жылға дейін орындалған жұмыстар, 1961 - 1990 жылдар кезеңінде орындалған жұмыстар және одан әрі әрбір келесі жыл шегінде). Уәкілетті органның аумақтық орган(дар)ы объект бойынша геологиялық-барлау жұмыстары бойынша тарихи шығындар есебін (бұдан әрі - тарихи шығындар есебі) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімдейді.»;

«7-1. На основании запроса заинтересованного лица при условии соблюдения требований законодательства Республики Казахстан о недрах и недропользовании и о государственных секретах, в соответствии с геологическим или горным отводом, расчет исторических затрат по каждому объекту рассчитывается по поручению уполномоченного органа соответствующим (и) территориальным(и) органом(ами) уполномоченного органа в течение семи рабочих дней.»;
пункты 91113 и 14 изложить в следующей редакции:
«9. По участку недр для проведения разведки или совмещенной разведки и добычи, а также недропользователю, обнаружившему и оценившему месторождение на основании контракта на разведку, и имеющему исключительное право на заключение контракта на добычу без проведения конкурса на основе прямых переговоров, исторические затраты рассчитываются в пределах геологического отвода и включают в объемах, пропорциональных площади геологического отвода, региональные геолого-геофизические исследования (выполненные в пределах площади поисково-оценочных работ), поисковые и поисково-оценочные работы, разведку, доразведку флангов и глубоких горизонтов, технологические исследования, исследования на безрудность промышленных площадок, гидрогеологические исследования для водоснабжения будущего добывающего предприятия, научно-исследовательские, опытно-методические, опытно-конструкторские и другие исследования, связанные с изучением участка недр.
Победителю конкурса или лицу, получившему право недропользования на основе прямых переговоров на добычу, исторические затраты рассчитываются в пределах горного отвода и включают региональные геолого-геофизические исследования (выполненные в пределах площади поисково-оценочных работ), поисковые и поисково-оценочные работы, разведку, доразведку флангов и глубоких горизонтов, технологические исследования, исследования на безрудность промышленных площадок, гидрогеологические исследования для водоснабжения будущего добывающего предприятия, научно-исследовательские, опытно-методические, опытно-конструкторские и другие исследования, связанные с изучением участка недр.
Если в недропользование для проведения добычи передана часть запасов месторождения, то исторические затраты рассчитываются пропорционально этой части запасов от общих запасов месторождения.»;
«11. Исторические затраты суммируются по годам проведения работ (работы, выполненные до 1961 года, работы, выполненные в период с 1961 по 1990 годы и далее в пределах каждого последующего года), по видам работ. Основанием для пересчета затрат прошлых лет в цены 1996 года служат внутриотраслевые индексы изменения стоимости геологоразведочных работ по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, соответственно на нефть и газ, твердые полезные ископаемые и воду, геофизические и научно-исследовательские работы.

«7-1. Мүдделі тұлғаның сұратуы негізінде Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы және мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының талаптары сақталған жағдайда және геологиялық немесе тау-кендік бөлуге сәйкес уәкілетті органның тапсырмасы бойынша әрбір объект бойынша тарихи шығындар есебін тиісті аумақтық орган(дар) жеті жұмыс күні ішінде жүргізеді.»;
91113 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Барлауды немесе бірлескен барлауды және өндіруді жүргізуге арналған жер қойнауы учаскесі, сондай-ақ барлауға арналған келісімшарт негізінде кен орнын айқындаған және бағалаған және тікелей келіссөздер негізінде, конкурс өткізбей, өндіруге арналған келісімшартты жасауға айрықша құқығы бар жер қойнауын пайдаланушы бойынша тарихи шығындар геологиялық бөлу шегінде есептеледі және геологиялық бөлудің алаңына барабар көлемдегі, өңірлік геологиялық-геофизикалық (іздеу-бағалау жұмыстары алаңының шегінде орындалған), іздеу және іздеу-бағалау жұмыстарын, барлауды, қапталдар мен терең горизонттарды жете барлауды, технологиялық зерттеулерді, өнеркәсіптік алаңдардың кенсіздігін зерттеуді, болашақ өндіруші кәсіпорынды сумен жабдықтауға арналған гидрогеологиялық зерттеулерді, ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-әдістемелік, тәжірибелік-конструкторлық және жер қойнауы учаскесін зерделеуге байланысты басқа да зерттеулерді қамтиды.
Конкурс жеңімпазына немесе тікелей келіссөздер негізінде өндіруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын алған тұлғаға тарихи шығындар тау-кендік бөлу шегінде есептеледі және өңірлік геологиялық-геофизикалық (іздеу-бағалау жұмыстары алаңының шегінде орындалған), іздеу және іздеу-бағалау жұмыстарын, барлауды, қапталдар мен терең горизонттарды жете барлауды, технологиялық зерттеулерді, өнеркәсіптік алаңдардың кенсіздігін зерттеуді, болашақ өндіруші кәсіпорынды сумен жабдықтауға арналған гидрогеологиялық зерттеулерді, ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-әдістемелік, тәжірибелік-конструкторлық және жер қойнауы учаскесін зерделеуге байланысты басқа да зерттеулерді қамтиды.
Егер өндіру жүргізу үшін жер қойнауын пайдалануға кен орындары қорларының бір бөлігі берілген болса, онда тарихи шығындар кен орындарының жалпы қорларынан осы қорлардың осы бөлігіне барабар есептеледі.»;
«11. Тарихи шығындар жұмыстардың жүргізілген жылдары бойынша (1961 жылға дейін орындалған жұмыстар, 1961 - 1990 жылдар кезеңінде орындалған жұмыстар және одан әрі әрбір келесі жыл шегінде) жұмыс түрлері бойынша жинақталады. Осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша геологиялық барлау жұмыстарының тиісінше мұнай мен газға, қатты пайдалы қазбалар мен суға, геофизикалық және ғылыми-зерттеу жұмыстарына арналған құнының салаішілік индекстерінің өзгеруі өткен жылдардың шығындарын 1996 жылғы бағаға қайта есептеуге негіз болады.

Для пересчета затрат до 1961 года в цены 1961 - 1990 годов, затраты уменьшаются в десять раз. Для пересчета затрат в тенге затраты в рублях 1961 - 1990 годов умножаются на коэффициент 0,002.
Пересчет затрат до 1961 года на проведенные геологоразведочные и другие работы в цены 1996 года (тенге) осуществляется по формуле:
Из96 = Зпл х И91 х 0,002 х И96, где:
10
Из96 - исторические затраты в ценах 1996 года;
Зпл - затраты прошлых лет;
И91 - индекс изменения стоимости геологоразведочных работ 1991 года к ценам 1990 года;
0,002 - коэффициент перевода в тенге;
И96 - индекс изменения стоимости геологоразведочных работ 1996 года к ценам 1991 года.
Пересчет затрат с 1961 по 1990 годы в цены 1996 года осуществляется по формуле:
Из96 = Зпл х И91 х 0,002 х И96
Пересчет затрат с 1991 года в цены 1996 года осуществляется по формуле:
Из96 = Зпл х 0,002 х И96
Пересчет затрат с 1992 года в цены 1996 года осуществляется по формуле:
Из96 = Зпл х 0,002: Щ92-95) х И96,
где: И(92-95) - индексы изменения стоимости геологоразведочных работ по годам (коэффициент 0,002 не применяется после ввода национальной валюты).
Исторические затраты в ценах 1996 года переводятся в доллары США по курсу на 1 января 1997 года. Исторические затраты, понесенные государством после 1996 года, переводятся в доллары США по курсу на дату списания затрат по выполненным работам. При подготовке расчета исторических затрат, полученная стоимость затрат в долларах США переводится в национальную валюту по текущему курсу.»;
«13. Для определения стоимости геологической информации, полученной не за счет средств государства, но находящейся в государственной собственности, применяются процентные ставки на разведку в порядке, установленном пунктом 12 настоящих Правил, от суммы затрат на геологоразведочные работы, в результате которых получена геологическая информация.
14. В соглашениях о конфиденциальности стоимость геологической информации указывается в национальной валюте Республики Казахстан.»;
дополнить приложениями 1, 2, 3, 4, 5 к указанным Правилам согласно приложениям 12345 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2013 года № 1142
Приложение 1
к Правилам определения
исторических затрат и
стоимости геологической
информации
Утверждаю
________________________ руководитель
(Ф.И.О. подпись, печать)
_______________________________
(территориальное подразделение)
от «    »          2013 г. №
Инвентарная ведомость
геологоразведочных работ, проведенных на объекте
Координаты контрактной территории
Площадь контрактной территории ______________ кв.км.
Недропользователь/ физическое или юридическое лицо       № контракта
(дата регистрации в
компетентном органе)
п/п
№№
контуров,
инвентарный
номер
Наименование
работ, масштаб,
год проведения
геологоразведочных
работ,
организация-
исполнитель,
авторы отчета
Координаты
площади,
кв.км.
Основные
результаты
геологоразведочных
работ
Объемы выполненных
работ и затраты по ним
Физические
объемы
Финансовые
затраты
1
2
3
4
5
6
7
Исполнитель территориального органа           Ф.И.О ___________
(подпись)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2013 года № 1142
Приложение 2
к Правилам определения
исторических затрат и
стоимости геологической
информации
Справка об исключении
геологоразведочных работ из подсчета исторических
затрат по контрактной территории
Недропользователь/ физическое или юридическое лицо       № контракта
(дата регистрации в
компетентном органе)
№ п/п
№№ контуров, инвентарный
номер
Финансовые затраты
Причины исключения
1
2
3
4
Исполнитель территориального органа           Ф.И.О ___________
(подпись)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2013 года № 1142
Приложение 3
к Правилам определения
исторических затрат и
стоимости геологической
Справка
о вычислении части затрат на геологоразведочные работы,
отнесенных к историческим затратам по контрактной территории
Недропользователь/ физическое или юридическое лицо       № контракта
(дата регистрации в
компетентном органе)
п/п
№№
контуров,
инвентарный
номер
Общая
площадь,
кв.км
Площадь,
приходящаяся на
контрактную
территорию,
кв.км. или
%
физических
объемов
геологоразведочных работ
% от
общей
площади
или %
физических
объемов
геологоразведочных работ
Общие
затраты
Затраты,
приходящиеся на
контрактную
территорию
Год проведения
геологоразведочных работ
1
2
3
4
5
6
7
8
Исполнитель территориального органа           Ф.И.О ___________
(подпись)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2013 года № 1142
Приложение 4
к Правилам определения
исторических затрат и
стоимости геологической
Утверждаю
________________________ руководитель
(Ф.И.О. подпись, печать)
_______________________________
(территориальное подразделение)
от «    »          2013 г. №
Расчет
исторических затрат
по геологоразведочным работам по объекту
Координаты контрактной территории
Площадь контрактной территории _______________ кв.км.
Недропользователь/ физическое или юридическое лицо       № контракта
(дата регистрации в
компетентном органе)
Расчет исторических затрат произведен _________________________
(наименование территориального подразделения)
на основании горного/геологического отвода и разрешения уполномоченного органа ______________________________________________
(номер, дата регистрации
горного/геологического отвода, письмо
уполномоченного органа)
Из геологоразведочных работ, указанных в инвентарной ведомости (приложение 1 к Правилам), при расчете исторических затрат исключены работы (приложение 2 к Правилам).
Затраты по остальным работам отнесены на лицензируемый объект пропорционально лицензируемой площади (приложение 3 к Правилам).
Исторические затраты на геологоразведочные работы, отнесенные на контрактную территорию, составили:
п/п
Год проведения
геологоразведочных
работ
Затраты прошлых
лет
Формула расчета
Затраты
геологоразведочных
работ в тыс. тенге
1
2
3
4
5
Геологоразведочные работы на твердые полезные ископаемые и воду
1.
До 1961
З.П.Л.
х1,45х0,002,И96/
10=
2.

1961 жылға дейінгі шығындарды 1961 - 1990 жылдардағы бағаға қайта есептеу үшін шығындар он есе азайтылады. Шығындарды теңгеге қайта есептеу үшін 1961 - 1990 жылдардағы рубль шығындары 0,002 коэффициентіне көбейтіледі.
1961 жылға дейін жүргізілген геологиялық барлау және басқа да жұмыстардың шығынын 1996 жылғы бағаға (теңге) қайта есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
Тш96 = Өжш х И 91 х 0,002 х И96, мұнда:
10
Тш96 - 1996 жылғы бағамен тарихи шығындар;
Өжш - өткен жылдардың шығындары;
И 91 - 1991 жылғы геологиялық барлау жұмыстары құнының 1990 жылғы бағаға өзгеру индексі;
0,002 - теңгеге аудару коэффициенті;
И 96 - 1996 жылғы геологиялық барлау жұмыстары құнының 1991 жылғы бағаға өзгеру индексі.
1961 жылдан 1990 жылға дейінгі шығындарды 1996 жылғы бағаға қайта есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
Тш 96 = Өжш х И91 х 0,002 х И96
1991 жылдан бергі шығындарды 1996 жылғы бағаға қайта есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
Тш 96 = Өжш х 0,002 х И96
1992 жылдан бергі шығындарды 1996 жылғы бағаға қайта есептеу қайта есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
Тш 96 = Өжш х 0,002: И(92-95) х И96,
мұнда: И(92-95) - жылдар бойынша геологиялық барлау жұмыстары құнының өзгеру индекстері (0,002 коэффициенті ұлттық валюта енгізілгеннен кейін қолданылмайды).
1996 жылғы бағамен тарихи шығындар 1997 жылғы 1 қаңтардағы бағам бойынша АҚШ долларына аударылады. 1996 жылдан кейін мемлекет шеккен тарихи шығындар атқарылған жұмыстар бойынша шығындарды есептен шығару күнгі бағам бойынша АҚШ долларына аударылады. Тарихи шығындардың есебін дайындау кезінде АҚШ долларымен алынған шығынның құны ағымдағы бағам бойынша ұлттық валютаға аударылады.»;
«13. Мемлекет қаражатынан алынбаған, бірақ мемлекеттің меншігіндегі геологиялық ақпараттың құнын айқындау үшін нәтижесінде геологиялық ақпарат алынған геологиялық барлау жұмыстарына арналған шығындардың сомасынан барлауға арналған пайыздық ставкалар осы Қағиданың 12-тармағында белгіленген тәртіппен қолданылады.
14. Құпиялылық туралы келісімдерде геологиялық ақпараттың құны Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында көрсетіледі.»;
осы қаулыға 12345-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4, 5-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 қазандағы
№ 1142 қаулысына
1-қосымша
Тарихи шығындарды және
геологиялық ақпарат құнын
айқындау қағидасына
1-қосымша
Бекітемін
__________________________
(Аумақтық бөлімше)
басшысы __________________
(Т.А.Ә. қолы, мөр)
2013 ж. «   »         №
Объектіде жүргізілген геологиялық-барлау жұмыстарын түгендеу
ведомосы
Келісімшарттық аумақтың координаттары
Келісімшарттық аумақтың ауданы ______________________ шаршы км
Жер қойнауын пайдаланушы/жеке немесе заңды тұлға       Келісімшарт №
(құзырлы органда
тіркелген күні)
Р/с
Пішінінің №№, Түгендеу нөмірі
Жұмыстардың атауы, көлемі, геологиялық-барлау жұмыстары жүргізілген жыл, орындаушы мекеме, есептің авторлары
Алаңның координаттары шаршы км
Геологиялық-барлау жұмыстарының негізгі нәтижелері
Орындалған жұмыстар көлемі және олар бойынша шығындар
Физикалық көлем
Қаржылық шығындар
1
2
3
4
5
6
7
Аумақтық органның орындаушысы               Т.А.Ә. __________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 қазандағы
№ 1142 қаулысына
2-қосымша
Тарихи шығындарды және
геологиялық ақпарат құнын
айқындау қағидасына
2-қосымша
Келісімшарттық аумақ бойынша тарихи шығындар есебінен
геологиялық-барлау жұмыстарын алып тастау туралы
анықтама
Жер қойнауын пайдаланушы/жеке немесе заңды тұлға       Келісімшарт №
(құзырлы органда
тіркелген күні)
Р/с
Пішіннің №№, түгендеу нөмірі
Қаржылық шығындар
Алып тастау себептері
1
2
3
4
Аумақтық органның орындаушысы               Т.А.Ә. __________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 қазандағы
№ 1142 қаулысына
3-қосымша
Тарихи шығындарды және
геологиялық ақпарат құнын
айқындау қағидасына
3-қосымша
Келісімшарттық аумақ бойынша тарихи шығындарға жатқызылған,
геологиялық-барлау жұмыстарына арналған шығындар бөлігін
есептеу туралы анықтама
Жер қойнауын пайдаланушы/жеке немесе заңды тұлға       Келісімшарт №
(құзырлы органда
тіркелген күні)
Р/с
Пішіннің №№, түгендеу нөмірі
Жалпы ауданы, шаршы км
Келісімшарттық аумаққа жатқызылатын алаң, шаршы км немесе геологиялық-барлау жұмыстарының физикалық көлемінің %-ы
Жалпы ауданынан % немесе геологиялық-барлау жұмыстарының физикалық көлемінен %
Жалпы шығындар
Келісімшарттық аумаққа жатқызылатын шығындар
Геологиялық-барлау жұмыстарының жүргізілген жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
Аумақтық органның орындаушысы               Т.А.Ә. __________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 24 қазандағы
№ 1142 қаулысына
4-қосымша
Тарихи шығындарды және
геологиялық ақпарат құнын
айқындау қағидасына
4-қосымша
Бекітемін
__________________________
(Аумақтық бөлімше)
басшысы __________________
(Т.А.Ә. қолы, мөр)
2013 ж. «   »         №
Объект бойынша геологиялық-барлау жұмыстары бойынша тарихи
шығындардың есебі
Келісімшарттық аумақтың координаттары
Келісімшарттық аумақтың ауданы ______________________ шаршы км
Жер қойнауын пайдаланушы/жеке немесе заңды тұлға       Келісімшарт №
(құзырлы органда
тіркелген күні)
Тарихи шығындардың есебі ____________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
_____________________________________________________________________
тау-кендік/геологиялық бөлудің нөмірі, тіркеу күні, уәкілетті
органның хаты)
тау-кендік/геологиялық бөлудің және уәкілетті органның рұқсаты
негізінде жүргізілді.
Түгендеу ведомосында (Қағидаға 1-қосымша) көрсетілген
геологиялық-барлау жұмыстарынан тарихи шығындарды есептеу кезінде
жұмыстар алынып тасталды (Қағидаға 2-қосымша).
Қалған жұмыстар бойынша шығындар лицензияланатын объектіге
лицензияланатын ауданға барабар түрде жатқызылады (3-қосымша).
Келісімшарттық аумаққа жатқызылған геологиялық-барлау
жұмыстарының тарихи шығындары төмендегіні құрайды.
Р/с
Геологиялық-барлау жұмыстары жүргізілген жыл
Өткен жылдардың шығындары
Есептеу формуласы
Геологиялық-барлау жұмыстарының шығындары, мың теңге
1
2
3
4
5
Қатты пайдалы қазбалар мен суға арналған геологиялық-барлау жұмыстары
1.
1961 жылға дейін
Өжш
х1,45хО,002,И96/10=
2.