О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 год № 1125 "Об утверждении Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2013 года № 1382
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 года № 1125 «Об утверждении Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010–2014 годы» следующие изменения и дополнения:
в Программе по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010–2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. «Паспорт Программы»:
строку «Целевые индикаторы» изложить в следующей редакции:
«1. Рост валовой добавленной стоимости (далее – ВДС) на 30 % в 2014 году в реальном выражении к уровню 2008 года.
2. Степень удовлетворения потребностей страны в каналах фиксированной спутниковой связи в 2014 году – 80 %.
3. Степень удовлетворения потребностей страны в услугах высокоточной спутниковой навигации (% покрытия территории Казахстана) в 2014 году – 55 %.
4. Доля данных с казахстанских космических аппаратов (далее – КА) дистанционного зондирования Земли (далее – ДЗЗ) в общем количестве космических данных, предоставляемых потребителям, в 2014 году – 50 %.
5. Внедрение не менее 9 наукоемких космических технологий в 2014 году.»;
в строке «Источники и объемы финансирования»:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«Финансовые затраты, связанные с реализацией Программы на 2010 – 2014 годы, из республиканского бюджета составят 137,7 млрд. тенге.»;
в разделе 3. «Анализ текущей ситуации»:
в подразделе 3.1. «Оценка текущей ситуации состояния отрасли (сектора), а также влияния данной отрасли (сектора) на социально-экономическое и общественно-политическое развитие страны»:
в абзац третий части пятой внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
часть девятую изложить в следующей редакции:
«На космодроме «Байконур» сегодня функционируют космические ракетные комплексы (далее – КРК) «Протон», «Союз», «Днепр», «Зенит», на базе последнего планируется создание КРК «Байтерек».»;
в подразделе 3.5. «Обзор позитивного зарубежного опыта по решению имеющихся проблем, который может быть адаптирован к условиям Республики Казахстан»:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Согласно данным отчета компании «Space Foundation» (США) за 2012 год:

"Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 1382 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 29 қазандағы № 1125 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлiмде:
«Нысаналы индикаторлар» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2008 жылғы деңгейге қарағанда нақты мәнде 2014 жылы жалпы қосылған құнның (бұдан әрі – ЖҚҚ) 30 %-ға өсуі.
2. Тіркелген спутниктік байланыс арналарына елдің қажеттілігін қанағаттандыру дәрежесі 2014 жылы – 80 %.
3. Дәлдігі жоғары спутниктік навигация қызметін көрсетуге елдің қажеттілігін қанағаттандыру дәрежесі (Қазақстан аумағын жабу %) 2014 жылы – 55 %.
4. 2014 жылы тұтынушыларға берілетін ғарыш деректерінің жалпы санындағы қазақстандық Жерді қашықтықтан зондтау (бұдан әрі – ЖҚЗ) ғарыш аппараттарынан (бұдан әрі – ҒА) алынатын деректердің үлесі – 50 %.
5. 2014 жылы ғылымды қажетсінетін кемінде 9 ғарыш технологиясын енгізу.»;
«Қаржыландыру көздерi мен көлемдерi» деген жолда:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2010 – 2014 жылдарға арналған Бағдарламаны iске асыруға байланысты республикалық бюджеттен қаржы шығындары 137,7 млрд. теңгенi құрайды.»;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімде:
«Сала (сектор) жай-күйiнiң ағымдағы жағдайын, сондай-ақ осы саланың (сектордың) елдiң әлеуметтiк-экономикалық және бұқаралық-саяси дамуына әсерiн бағалау» деген 3.1-кіші бөлімде:
бесінші бөліктің үшінші абзацында «жоғары дәлдiктi» деген сөздер «дәлдігі жоғары» деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бүгiнде «Байқоңыр» ғарыш айлағында «Протон», «Союз», «Днепр», «Зенит» ғарыш зымыран кешендерi (бұдан әрi – FЗK) жұмыс iстейдi, соңғысының негізінде «Бәйтерек» ҒЗК құру жоспарлануда.»;
«Орын алып отырған проблемаларды шешу жөнiнде Қазақстан Республикасының жағдайына бейiмдеуге болатын шетелдiк оң тәжiрибеге шолу» деген 3.5-кiшi бөлiмде:
екінші бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
«Space Foundation» (АҚШ) компаниясының 2012 жылғы есебiнiң деректерiне сәйкес:

1) совокупный объем мирового космического рынка за последние 5 лет вырос на 37 % и составил 304,3 млрд. долларов США;
2) количество запусков в 2012 году составило 78, что на 7 % ниже по сравнению с 84 запусками в 2011 году, но на 5 % больше чем 74 запуска в 2010 году;
3) из 78 запусков: 31 % приходится на Россию, 24 % – Китай, 17 % – США, 10 % – Европу, 4 % приходится на «Морской старт»/ «Наземный старт» с участием США, России, Украины, а также Норвегии, и менее чем 14 % приходится на Японию, Индию, Северную Корею, Южную Корею и Иран.»;
часть третью изложить в следующей редакции:
«Согласно данным компании «Euroconsult» в 2012 году наблюдается:
1) рост расходов правительств на гражданские космические проекты на 4 %, что составляет 41,5 млрд. долларов США;
2) рост расходов на военный космический сектор на 3 %, что составляет 31,4 млрд. долларов США.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«Увеличенные расходы стран на космические программы составили от 43 млрд. долларов США в США (почти 61 % от всех мировых правительственных расходов) до более чем 1 млрд. долларов США в Индии.»;
в разделе 4. «Цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в подразделе 4.2. «Целевые индикаторы Программы»:
части первую и вторую изложить в следующей редакции:
«Эффективность реализации Программы будет определяться по следующим индикаторам: в 2014 году должен быть обеспечен рост ВДС на 30 % в реальном выражении к уровню 2008 года.
При успешной реализации Программы космическая деятельность должна удовлетворить потребности страны в каналах фиксированной спутниковой связи на 80 %, 55 % территории Казахстана должны пользоваться услугами высокоточной спутниковой навигации. Доля данных с казахстанских КА ДЗЗ в общем количестве космических данных, предоставляемых потребителям должна быть не менее 50 %. В 2014 году должны быть внедрены не менее 9 наукоемких космических технологий.»;
в подразделе 4.3. «Задачи Программы»:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) реализация целевых проектов использования космических систем;»;
в подразделе 4.4. «Показатели результатов, устанавливаемые по каждой задаче Программы»:
в пункте 1:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«обеспечение загрузки КА «KazSat-2» до 75 % от общей емкости КА и КА «KazSat-3» в первый год эксплуатации до 7 % от общей емкости КА;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«обеспечение потребителей космическими снимками среднего разрешения площадью до 1 млн. кв. км в сутки с 2014 года;»;
пункт 2 изложить в следующей редакции:

1) әлемдiк ғарыш нарығының жиынтық көлемi соңғы 5 жылдың iшiнде 37 % өстi және 304,3 млрд. АҚШ долларын құрады;
2) ұшыру саны 2012 жылы 78 құрады, бұл 2011 жылғы 84 ұшырумен салыстырғанда 7 % төмен, бірақ 2010 жылғы 74 ұшырудан 5 % артық;
3) 78 ұшырудың ішінде: 31 % – Ресейге, 24 % – Қытайға, 17 % – АҚШ-қа, 10 % – Еуропаға, 4 % – АҚШ-тың, Ресейдiң, Украинаның, сондай-ақ Норвегияның қатысуымен «Морской старт»/«Наземный стартқа» келедi және 14 %-дан кемі Жапонияға, Үндiстанға, Солтүстiк Кореяға, Оңтүстiк Кореяға және Иранға келедi.»;
үшінші бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
«Euroconsult» компаниясының деректерiне сәйкес 2012 жылы мыналар байқалды:
1) азаматтық ғарыш жобаларына үкiметтердiң шығыстары 4 % өстi, бұл 41,5 млрд. АҚШ долларын құрайды;
2) әскери ғарыш секторына шығыстар 3 % өстi, бұл 31,4 млрд. АҚШ долларын құрайды.»;
төртінші бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
«Елдердiң ғарыш бағдарламаларына ұлғайтылған шығыстары АҚШ-та 43 млрд. АҚШ долларынан (барлық әлемдiк үкiметтiк шығыстардың 61 %) Үндiстандағы 1 млрд.-тан астам АҚШ долларына дейін құрады.»;
«Бағдарламаның мақсаттары, мiндеттерi, нысаналы индикаторлары және iске асыру нәтижелерiнiң көрсеткiштерi» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары» деген 4.2-кіші бөлімде:
бірінші және екінші бөлiктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны iске асыру тиiмдiлiгi мынадай индикаторлар бойынша айқындалатын болады: 2008 жылғы деңгейге қарағанда нақты мәнде 2014 жылы ЖҚҚ-ның 30 %-ға өсімі қамтамасыз етілуi тиiс.
Бағдарлама табысты iске асырылған жағдайда ғарыш қызметi бекiтiлген спутник байланысы арналарына елiмiздiң қажеттiлiгiн 80 % қанағаттандыруы тиiс, Қазақстан аумағының 55 % дәлдiгі жоғары спутниктiк навигация қызметiн пайдалануы тиiс. Тұтынушыларға берiлетiн ғарыш деректерiнiң жалпы санындағы қазақстандық ЖҚЗ ҒА деректерiнiң үлесi – 50 %-дан кем болмауы тиiс. 2014 жылы ғылымды қажетсінетін кемінде 9 ғарыш технологиясы енгізілуі тиіс.»;
«Бағдарламаның мiндеттерi» деген 4.3-кіші бөлімде:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ғарыш жүйелерін пайдаланудың нысаналы жобаларын iске асыру;»;
«Бағдарламаның әрбiр мiндетi бойынша белгiленетiн нәтижелер көрсеткiштерi» деген 4.4-кіші бөлімде:
1-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«KazSat-2» ҒА-ның жалпы сыйымдылығынан 75 %-ға және «KazSat-3» ҒА пайдаланудың бірінші жылында ҒА жалпы сыйымдылығынан 7 %-ға дейін жүктелуін қамтамасыз ету;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2014 жылдан бастап тәулiгiне ауданы 1 млн. шаршы км дейiнгi орта шешiмдi ғарыш түсiрiлiмдерiмен тұтынушыларды қамтамасыз ету;»
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«2. Развитие наземной космической инфраструктуры предполагает достижение следующих результатов:
создание на базе РН «Зенит» КРК «Байтерек»;
строительство здания СбИК и подготовка его к монтажу основного испытательного оборудования. СбИК КА будет введен в эксплуатацию в 2015 году.»;
в подразделе 4.5. «Государственные и иные органы, ответственные за достижение целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов»:
в части первой:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;»;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан;»;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
«Министерство регионального развития Республики Казахстан;»;
в части второй слова «АО «Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств» заменить словами «АО «Республиканский центр космической связи»;
в разделе 5. «Этапы реализации программы»:
в части третьей:
абзацы четвертый и пятый изложить в следующей редакции:
«накопление опыта по эксплуатации КС ДЗЗ, по созданию собственного СбИК КА и дополнительное обучение специалистов;
освоение технологий проектирования КА и производства комплектующих КА;»;
в пункте 2:
подпункт 1) части первой изложить в следующей редакции:
«1) создание на космодроме «Байконур» на базе экологически безопасного РН «Зенит» КРК «Байтерек». Создание данного КРК предусматривает работы по подготовке необходимых организационно-распорядительных и нормативных правовых документов, предоставление нормативно-технической документации Российской Федерации и осуществление последующей гармонизации нормативной базы Республики Казахстан и Российской Федерации, используемой при подготовке РН «Зенит», проведение на договорной основе практического обучения сотрудников казахстанской организации по составу и особенностям эксплуатации систем и агрегатов комплекса для их приема и эксплуатации при выводе из аренды; вывод из аренды объектов технического и стартового комплексов РН «Зенит» и прием их Республикой Казахстан с последующей передачей эксплуатирующей организации; постепенный переход ответственности за эксплуатацию объектов, выведенных из аренды, к казахстанской организации по мере готовности его специалистов к самостоятельной работе на агрегатах и системах комплекса в составе совместного расчета по эксплуатации, подготовке и пуску РН «Зенит», дальнейшую модернизацию (реконструкцию) КРК «Байтерек»;»;
части третью и четвертую исключить;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«Одним из результатов реализации программы станет строительство СбИК КА и создание СКТБ КТ.»;
в разделе 6. «Необходимые ресурсы и источники их финансирования»:
часть третью изложить в следующей редакции:

«2. Жерүстi ғарыш инфрақұрылымын дамыту мынадай нәтижелерге қол жеткiзудi көздейдi:
«Зенит» ЗТ негізінде «Бәйтерек» ҒЗК-ін құру;
ҚұСК ғимаратын салу және оның негізгі сынау жабдығын монтаждау үшін дайындау. ҒА ҚұСК 2015 жылы пайдалануға берілетін болады.»;
«Мақсаттарға, нысаналы индикаторларға, мiндеттерге, нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге жауапты мемлекеттiк және өзге де органдар» деген 4.5-кiшi бөлiмде:
бiрiншi бөлiкте:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгi;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi;»;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі;»;
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі;»;
екiншi бөлiктегі «Ғарыштық байланыс және радиотехникалық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгi республикалық орталығы» АҚ» деген сөздер «Республикалық ғарыштық байланыс орталығы» АҚ» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны iске асыру кезеңдерi» деген 5-бөлiмде:
үшінші бөлікте:
төртінші және бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖҚЗ ҒЖ пайдалану жөнiнде, жеке ҒА ҚұСК құру жұмыстары бойынша тәжірибе жинақтау және мамандарды қосымша оқыту;
ҒА жобалау және ҒА жинақтауыштарын өндіру технологияларын игеру;»;
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) «Байқоңыр» ғарыш айлағында экологиялық қауіпсіз «Зенит» ЗТ негізінде «Бәйтерек» ҒЗК құру. Аталған ҒЗК-ні құру «Зенит» ЗТ-ны дайындау барысында қолданылатын қажетті ұйымдық-өкімдік және нормативтік құқықтық құжаттарды дайындау, Ресей Федерациясының нормативтік-техникалық құжаттарды беруі және Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының нормативтік базаларын кейіннен үйлестіру жөніндегі жұмыстарды, жалдан шығаруды кезінде қабылдау және қолдану үшін кешен жүйелері мен агрегаттарын пайдалану құрамы мен ерекшеліктері бойынша қазақстандық ұйымның қызметкерлерін шарттық негізде практикалық оқытуды жүргізуді; «Зенит» ЗТ-ның техникалық және старттық кешендерін жалдан шығаруды және оларды Қазақстан Республикасының қабылдап, пайдаланушы ұйымға одан әрі беруін; «Зенит» ЗТ-ны пайдалану, дайындау және ұшыру бойынша бірлескен есептеу құрамындағы кешен агрегаттары мен жүйелерінде дербес жұмысқа мамандардың дайын болуына қарай жалдан шығарылған объектілерді пайдаланғаны үшін қазақстандық ұйымдарға жауапкершілікті біртіндеп көшіруді, «Бәйтерек» ҒЗК-ні одан әрі жаңғыртуды (реконструкциялауды) көздейді;»;
үшінші және төртінші бөліктер алынып тасталсын;
бесінші бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны іске асыру нәтижелерінің бірі ҒА ҚұСК салу және ҒТ АКТБ құру болып табылады.»;
«Қажеттi ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi» деген 6-бөлiмде:
үшiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:

«Финансовые затраты, связанные с реализацией Программы на 2010 – 2014 гг., составят 137 651 966 тыс. тенге, из них по годам и источникам финансирования:
2010 г. – республиканский бюджет – 14 775 613 тысяч тенге;
2011 г. – республиканский бюджет – 39 294 012 тысяч тенге;
2012 г. – республиканский бюджет – 35 713 989 тысяч тенге;
2013 г. – республиканский бюджет – 29 190 314 тысяч тенге;
2014 г. – республиканский бюджет – 18 678 038 тысяч тенге.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:

«2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыруға байланысты қаржылық шығындар 137 651 966 мың теңгенi құрайды, оның iшiнде жылдар және қаржыландыру көздерi бойынша:
2010 ж. – республикалық бюджет – 14 775 613 мың теңге;
2011 ж. – республикалық бюджет – 39 294 012 мың теңге;
2012 ж. – республикалық бюджет – 35 713 989 мың теңге;
2013 ж. – республикалық бюджет – 29 190 314 мың теңге;
2014 ж. – республикалық бюджет – 18 678 038 мың теңге.»;
төртiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:

«Республиканский бюджет, всего – 137 651 966 тысяч тенге.»;
в разделе 7. «План мероприятий по реализации Программы по развитию космической деятельности в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы»:
в графе 3 строк, порядковые номера 1.1, 1.1.2, 1.2, 2.1, 2.2, 2.2.1, 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4, 2.3, 3.1, 4.1, 5.1, 5.2, 5.3, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.9, 6.10, аббревиатуру «МЭРТ» заменить аббревиатурой «МЭБП»;
в подразделе 1. «Создание целевых космических систем»:

«Республикалық бюджет, барлығы – 137 651 966 мың теңге.»;
«Қазақстан Республикасында ғарыш қызметiн дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары» деген 7-бөлiмде:
реттік нөмірлері 1.1, 1.1.2, 1.2, 2.1, 2.2, 2.2.1, 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4, 2.3, 3.1, 4.1, 5.1, 5.2, 5.3, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.9, 6.10-жолдардың 3-бағанындағы «ЭДСМ» деген аббревиатура «ЭБЖМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Мақсатты ғарыш жүйелерiн құру» деген 1-кіші бөлімде:

в строке, порядковый номер 1.1:
в графах 6, 7, 8, 9, 10, 11 цифры «5 941 818», «7 795 342», «11 481 844», «8989308», «2803996», «37012308» заменить цифрами «5812200», «6519503», «10500000», «8000000», «0», «30831703»;
в строке, порядковый номер 1.1.2:
в графе 5 слова «4 квартал 2013 года» заменить словами «2 квартал 2014 года»;
строку, порядковый номер 1.1.4, исключить;
в строке, порядковый номер 1.2:
в графах 9, 10, 11 цифры «0», «0», «33210233» заменить цифрами «11298503», «5433039», «49941775»;

реттік нөмірі 1.1-жолда:
6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарда «5 941 818», «7 795 342», «11 481 844», «8989308», «2803996», «37012308» деген сандар «5812200», «6519503», «10500000», «8000000», «0», «30831703» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1.1.2-жолда:
5-бағанда «2013 жылғы 4-тоқсан» деген сөздер «2014 жылғы 2-тоқсан» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1.1.4-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.2-жолда:
9, 10, 11-бағандарда «0», «0», «33210233» деген сандар «11298503», «5433039», «49941775» деген сандармен ауыстырылсын;

в графах 9, 10, 11 цифры «0», «0», «2050616» заменить цифрами «7000000», «8300755», «35807371»;
в строке, порядковый номер 2.2:
в графе 5 слова «4 квартал 2016 года» заменить словами «4 квартал 2014 года»;
в графах 8, 9, 10, 11 цифры «909138», «990958», «830187», «6531551» заменить цифрами «238474», «271438», «201396», «4512576»;
в строке, порядковый номер 2.2.1:
в графе 2, 5 слова «Строительство КРК «Байтерек», «4 квартал 2016 года» заменить словами «Подготовительные работы по выводу из аренды и передаче казахстанской стороне КРК «Зенит-М», «4 квартал 2014 года»;
в графах 8, 9, 10, 11 цифры «670664», «725634», «725634», «5709549» заменить цифрами «0», «0», «0», «3587617»;
графу 5 строк, порядковые номера 2.2.2, 2.2.4, 2.3, 3.1, 5.1, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.9, 6.10, изложить в следующей редакции:
«4 квартал 2014 года»;
в строке, порядковый номер 2.2.3:
в графах 9, 10, 11 цифры «104553», «104553», «445034» заменить цифрами «100892», «101396», «438236»;
в строке, порядковый номер 2.2.4:
в графах 9, 10, 11 цифры «160771», «0», «376948» заменить цифрами «170546», «100000», «486723»;
в подразделе 3. «Развитие научной и научно-технологической базы космической деятельности»:
в строке, порядковый номер 3.1:
в графах 8, 9, 10, 11 цифры «700000», «0», «0», «2165075» заменить цифрами «1010000», «1010000», «1010000», «4495075»;
в подразделе 4. «Реализация целевых проектов использования космических систем конечными пользователями» слова «конечными пользователями» исключить;
в строке, порядковый номер 4.1:
в графу 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в графе 9, 11 цифры «0», «3765573» заменить цифрами «144742», «3910315»;
в подразделе 5. «Формирование системы развития кадрового потенциала космической отрасли»:
внесено изменение в заголовок подраздела на казахском языке, текст на русском языке не изменяется;
в строке, порядковый номер 5.1:
в графе 9, 11 цифры «50000»,«250000» заменить цифрами «208305», «408305»;
в подразделе 6. «Создание договорной, правовой и нормативно-технической базы космической деятельности»:
в строке, порядковый номер 6.2:

9, 10, 11-бағандарда «0», «0», «2050616» деген сандар «7000000», «8300755», «35807371» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.2-жолда:
5-бағанда «2016 жылғы 4-тоқсан» деген сөздер «2014 жылғы 4-тоқсан» деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 9, 10, 11-бағандарда «909138», «990958», «830187», «6531551» деген сандар «238474», «271438», «201396», «4512576» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.2.1-жолда:
2, 5-бағанда «Бәйтерек» ҒЗК салу», «2016 жылғы 4-тоқсан» деген сөздер «Зенит-М» ҒЗК жалдан алу және қазақстандық тарапына тапсыру бойынша дайындық жұмыстар», «2014 жылғы 4-тоқсан» деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 9, 10, 11-бағандарда «670664», «725634», «725634», «5709549» деген сандар «0», «0», «0», «3587617» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 2.2.2, 2.2.4, 2.3, 3.1, 5.1, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.9, 6.10-жолдардың 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«2014 жылғы 4-тоқсан»;
реттік нөмірі 2.2.3-жолда:
9, 10, 11-бағандарда «104553», «104553», «445034» деген сандар «100892», «101396», «438236» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2.2.4-жолда:
9, 10, 11-бағандарда «160771», «0», «376948» деген сандар «170546», «100000», «486723» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ғарыш қызметiнiң ғылыми және ғылыми-технологиялық базасын дамыту» деген 3-кіші бөлімде:
реттік нөмірі 3.1-жолда:
8, 9, 10, 11-бағандарда «700000», «0», «0», «2165075» деген сандар «1010000», «1010000», «1010000», «4495075» деген сандармен ауыстырылсын;
«4. Соңғы тұтынушылардың ғарыш жүйелерiн қолдану мақсатты жобаларын iске асыру» деген кіші бөлімде «Соңғы тұтынушылардың» деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 4.1-жолда:
2-бағанда «жоғары дәлдiктi» деген сөздер «дәлдігі жоғары» деген сөздермен ауыстырылсын;
9, 11-бағандарда «0», «3765573» деген сандар «144742», «3910315» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ғарыш саласы үшiн кәсiби мамандарды даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру» деген 5-кіші бөлімде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ғарыш саласының кадрлық әлеуетiн дамыту жүйесiн қалыптастыру»;
реттік нөмірі 5.1-жолда:
9, 11-бағандарда «50000», «250000» деген сандар «208305», «408305» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ғарыш саласының шарттық, құқықтық және нормативтiк-техникалық базасын құру» деген 6-кіші бөлімде:
реттік нөмірі 6.2-жолда:

в графах 6, 9, 10, 11 цифры «17605», «0», «0», «53184» заменить цифрами «18532», «15301», «16372», «84857»;
в строке, порядковый номер 6.11:
в графе 5, слова «2011 г 2012 г.» заменить словами «4 квартал 2012 года»;
строку «Всего по мероприятиям (по РБК на 2012 – 2014 годы и уточнение 2011 года)» изложить в следующей редакции:
Всего по мероприятиям
14 775 613
39 294 012
35 713 989
29 190 314
18 678 038
137 651 966
РБ
в примечании: в расшифровке аббревиатур:
дополнить строкой следующего содержания:
«МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»;
строку «АО «РЦКС» – АО «Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств» изложить в следующей редакции:
«АО «РЦКС» – АО «Республиканский центр космической связи».

6, 9, 10, 11-бағандарда «17605», «0», «0», «53184» деген сандар «18532», «15301», «16372», «84857» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6.11-жолда:
5-бағанда «2011 ж 2012 ж» деген сөздер «2012 жылғы 4-тоқсан» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Iс-шаралар бойынша барлығы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
Iс-шаралар бойынша барлығы
14 775 613
39 294 012
35 713 989
29 190 314
18 678 038
137 651 966
РБ
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі»;
«ҒБРО» АҚ – «Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгi республикалық орталығы» акционерлiк қоғамы» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«РҒБО» АҚ – «Республикалық ғарыштық байланыс орталығы» акционерлік қоғамы;

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     С. Ахметов