О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1454
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 «О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 211) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением;
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
стратегическое направление «1. Обеспечение исполнения республиканского бюджета»:
дополнить частями семьдесят девятой, восьмидесятой, восемьдесят первой, восемьдесят второй, восемьдесят третей, восемьдесят четвертой, восемьдесят пятой, восемьдесят шестой, восемьдесят седьмой, восемьдесят восьмой, восемьдесят девятой, девяностой следующего содержания:
«Одной из основных задач, которую Президент отметил в своем Послании народу Казахстана от 14 декабря 2012 года Стратегия «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства» является внедрение государственного аудита, поскольку развитие казахстанского общества и возникающие перед государственным аппаратом обязательства нового формата требуют функционирования надлежащей системы государственного управления.
Целью реформы является не искоренение действующей системы государственного финансового контроля, а ее гармоничное вхождение во внедряемую систему государственного аудита. В международной практике такую роль выполняет государственный аудит.
В соответствии с пунктом 66 Общенационального плана мероприятий по реализации вышеуказанного Послания разработаны Концепция внедрения государственного аудита и проект Закона Республики Казахстан «О государственном аудите», а также сопутствующие нормативные правовые акты в его реализацию.
Концепция утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 3 сентября 2013 года № 634.
Реализация Концепции будет способствовать эффективности использования бюджетных средств; повышению качества менеджмента; выявлению и снижению рисков организаций; снижению дублирования процедур проверок, обеспечению достаточной степени надежности финансовой отчетности при использовании единых принципов и стандартов».
дополнить частями следующего содержания:
«Для развития Республики Казахстан в процессах принятия глобальных решений при формировании новой архитектуры международных отношений и контуров мировой торгово-финансовой системы необходимо представление Казахстана в руководящих органах ведущих международных и политических структурах, в том числе и в международных финансовых организациях (далее – МФО), которая подтверждается увеличением доли Республики Казахстан в уставном капитале данных организаций.
В соответствии с Законом Республики Казахстан «О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных Споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития» Правительство Республики Казахстан в лице Министерства финансов Республики Казахстан уполномочено обеспечивать выплату от имени Республики Казахстан МБРР, МФК, МАР, МАГИ, ЕБРР, АБР, ИБР сумм согласно условиям соответствующих соглашений, относящихся к членству Республики Казахстан в этих международных организациях.
Данное право определяет доступ Казахстана к их финансовым ресурсам и право на участие в голосовании прямо пропорционально доли участия.
Подписываясь на акции, Казахстан приобретает статус акционера МФО и тем самым берет на себя обязательства регулярно осуществлять выплаты членских взносов в их уставные капиталы»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1 «Обеспечение исполнения республиканского бюджета»:
в цели «1.1. Повышение качества исполнения бюджета, эффективности расходов и финансовой дисциплины, а также удержание государственного долга на безопасном уровне»:
строку

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1454 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 211-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларын (аяларын) дамыту үрдістерін талдау» деген бөлімде:
«1. Республикалық бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету» деген стратегиялық бағыт:
мынадай мазмұндағы жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен сегізінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы бөліктермен толықтырылсын:
«Президент өзінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы «Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауында атап өткен негізгі міндеттердің бірі – қазақстандық қоғамды дамыту және мемлекеттік аппарат алдында туындайтын жаңа форматтағы міндеттемелер мемлекеттік басқарудың тиісті жүйесінің жұмыс істеуін талап ететіндіктен, мемлекеттік аудитті енгізу болып табылады.
Реформаның мақсаты мемлекеттік қаржылық бақылаудың қолданыстағы жүйесін тоқтату емес, мемлекеттік аудиттің енгізілетін жүйесіне үйлесімді кіруі болып табылады. Халықаралық практикада мұндай рөлді мемлекеттік аудит орындайды.
Жоғарыда көрсетілген Жолдауды іске асыру бойынша Жалпыұлттық іс-шаралар жоспарының 66-тармағына сәйкес Мемлекеттік аудитті енгізу тұжырымдамасы мен «Мемлекеттік аудит туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы, сондай-ақ оны іске асыруда ілеспе нормативтік құқықтық актілер әзірленді.
Тұжырымдама Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 қыркүйектегі № 634 Жарлығымен бекітілді.
Тұжырымдаманы іске асыру бюджет қаражатын пайдалану тиімділігіне, менеджмент сапасын арттыруға; ұйымдардың тәуекелдерін анықтауға және төмендетуге; тексерулер рәсімдерінің қайталануын төмендетуге; бірыңғай қағидаттар мен стандарттарды пайдалану кезінде қаржылық есептілік сенімділігінің дәрежесін жеткілікті қамтамасыз етуге ықпал ететін болады.
мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Халықаралық қатынастардың жаңа архитектурасы мен әлемдік сауда-қаржы жүйесінің контурларын қалыптастыру кезінде жаһандық шешімдер қабылдау процестерінде Қазақстан Республикасын дамыту үшін, жетекші халықаралық және саяси құрылымдардың басшылық органдарында, оның ішінде халықаралық қаржы ұйымдардың (бұдан әрі – ХҚҰ) жарғылық капиталында Қазақстан Республикасы үлесінің ұлғаюымен расталатын аталған ұйымдарда Қазақстанды көрсету қажет.
«Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі арқылы Қазақстан Республикасының атынан ХҚДБ, ХҚК, ХДҚ, ИККА, ЕҚДБ, АДБ, ИДБ осы халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының мүшелігіне жататын тиісті келісімдердің шарттарына сәйкес сомалар төлеп отыруды қамтамасыз етуге уәкілетті.
Осы құқық Қазақстанның олардың қаржы ресурстарына қолжетімділігін және тура пропорционалды қатысу үлесіне дауыс беруге қатысу құқығын айқындайды.
Акцияларға қол қоя отырып, Қазақстан ХҚҰ акционері мәртебесіне ие болады және олардың жарғылық капиталдарына мүшелік жарналарды төлеуді тұрақты жүзеге асыру міндеттемелерін өзіне алады.»;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелердің көрсеткiштері» деген бөлімде:
«1. Республикалық бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету» деген стратегиялық бағытта:
«1.1. «Бюджеттi орындаудың сапасын, шығыстардың тиiмдiлiгi мен қаржылық тәртiптi арттыру, сондай-ақ мемлекеттiк борышты қауiпсiз деңгейде ұстау» деген мақсатта:
мына:

21,35
21
20
19,5
»
изложить в следующей редакции:
«
Снижение доли убыточных организаций
Анализ финхоздеятельности организаций с гос. участием
%
8,6
10,2
10
8,6
9,8
9,5
9,3
»;
В задаче «4.1.1. Обеспечение эффективности процессов управления республиканской государственной собственностью и собственностью в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой следующего содержания:
«
Анализ финансово - хозяйственной деятельности организаций с государственным участием
-
-
х
-
-
»;
в стратегическом направлении «5. Противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»:
в цели «5.1. Формирование эффективной системы финансового мониторинга в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»:
в таблице «Целевой индикатор» изложить в следующей редакции:
«
Целевой индикатор
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период (год)
Плановый период (год)
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения (ФАТФ 40) до оценки «Значительного соответствия» и «Соответствия»
Отчет взаимной оценки ЕАГ
Оценка
-
-
13
13
13
18
23
»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Наименование стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
строку
«Стратегическое направление 1. Совершенствование бюджета, ориентированного на результат»:
изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 1. Обеспечение исполнения республиканского бюджета»;
в графе «Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа»:
строку
«
Обеспечение казахстанского содержания при осуществлении государственных закупок информационно-коммуникационных технологий
- в IT- услугах 2011 г. – 70 %
2012 г.– 70% 2013 г. – 70 %
2014 г. – 70 %
- в коробочном (лицензионном)
программном оборудовании

21,35
21
20
19,5
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Залалды ұйымдар үлесін төмендету
Мемлекет қатысатын ұйымдардың қаржы шаруашылық қызметін талдау
%
8,6
10,2
10
8,6
9,8
9,5
9,3
»;
«4.1.1. Республикалық мемлекеттік меншікті және экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншікті басқару процестерінің тиімділігін қамтамасыз ету» деген міндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу үшiн iс-шаралар» мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Мемлекет қатысатын ұйымдардың қаржы шаруашылық қызметін талдау
-
-
х
-
-
»;
«5. Заңсыз жолмен алынған табыстарды заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл» деген стратегиялық бағытта:
«5.1. Заңсыз жолмен алынған табыстарды заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жүргізу мақсатында қаржылық мониторингінің тиімді жүйесін қалыптастыру» деген мақсатта:
«Нысаналы индикатор» деген кесте мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең (жыл)
Жоспарлы кезең (жыл)
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Қазақстан Республикасының ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға (ФАТФ 40) қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарға сәйкестік рейтингін «Неғұрлым сәйкес» және «Сәйкес»-ке дейін бағалауды арттыру
ЕАТ өзара бағалау есебі
баға
-
-
13
13
13
18
23
»
«4. Функционалдық мүмкіншіліктерді дамыту» деген бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттарының атауы, мақсаттары мен міндеттері» деген бағанда:
мына:
«1-стратегиялық бағыт. Нәтижеге бағдарланған бюджетті жетілдіру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Республикалық бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету»;
«Мемлекеттік органның сратегиялық бағыты мен мақсаттарын іске асыру бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
мына:
«
- ақпараттық-коммуникациялық технологияларды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде қазақстандық мазмұнды қамтамасыз ету
- 2011 ж. IT-қызметтерді - 70 % 2012 ж - 70.%
2013 ж - 70.% 2014 ж - 70.%

2011 г. – 0% 2012 г. – 0%
2013 г. – 1% 2014 г. – 1,5 %
- доля в секторе IT-оборудования
2011 г. – 0% 2012 г. – 0,5 %
2013 г. – 1% 2014 г. – 3 %.
2011-2015 годы
»
исключить;
в разделе «6. Управления рисками»:
в подразделе «Внешние риски»:
строку:
«
Отсутствие у государственных органов информационных систем, позволяющих интегрироваться с ИАИС «е-Минфин»
Снижение уровня прозрачности и доступности к сведениям о должниках, всех заинтересованных лиц
Установления взаимодействия по обмену электронными документами посредством электронной почты
»
исключить;
в подразделе «Внутренние риски»
строку:
«
Отсутствие механизма оценки эффективности управления бюджетными средствами
Сметное финансирование с ежегодным ростом текущего бюджета, снижение финансирования бюджета развития
Дальнейшее совершенствование нормативно-правовой базы в области бюджетного законодательства; Переориентация деятельности государственных органов с формального освоения бюджетных средств на получение конкретных результатов в соответствии с приоритетами государственной политики
»
исключить;
строку
«
Несвоевременная реализация Интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин»
Нарушение срока создания ИАИС «е-Минфин»
Внесение изменений в Технико-экономическое обоснование по срокам реализации компонент ИАИС «е-Минфин»
»
исключить;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе «7.1. Бюджетные программы»:
в Бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество проведения социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг» дополнить цифрой «1»;
в строке «Обеспечение функционирования информационных систем» цифру «41» заменить цифрой «40»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «51 327 450» заменить цифрой «51 120 935»;
в Бюджетной программе 002 «Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Предполагаемое количество аудируемых проектов» цифру «19» заменить цифрой «18»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «32 400» заменить цифрой «18 480»;
в Бюджетной программе 003 «Проведение процедур ликвидации и банкротства»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество ликвидированных организаций» цифру «1 111» заменить цифрой «632»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ликвидация несостоятельных должников» цифру «1 111» заменить цифрой «632»;

- 2011 ж. - 0 % 2012 ж. - 0 %
2013 ж. - 1 % 2014 ж. - 1,5 % қораптық (лицензиялық) бағдарламалық жабдықта
- 2011 ж. IT-жабдықтың секторындағы үлес - 0 % 2012 ж. - 0,5 % 2013 ж. - 1 % 2014 ж. - 3 %.
2011-2015 жылдар
»
деген жол алынып тасталсын;
«6. Тәуекелдерді басқару» деген бөлімде:
«Сыртқы тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
мына:
«
Мемлекеттік органдарда "е-Қаржымині" ИААЖ-мен біріктірілуіне мүмкіндік беретін ақпараттық жүйесінің болмауы
Барлық мүдделі адамдардың борышкерлер туралы мәліметтерге қол жеткізуін және айқындылық деңгейін төмендету
Электрондық пошта арқылы электрондық құжат алмасу бойынша іс-қимылдарды белгілеу
»
деген жол алынып тасталсын;
«Ішкі тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
мына:
Бюджет қаражатын басқару тиімділігінің бағалау тетігінің болмауы
Ағымдағы бюджеттің жыл сайын өсуіне байланысты сметалық қаржыландыру, даму бюджетін қаржыландыруды төмендету
Бюджет заңнамасы саласындағы нормативтік құқықтық базаны одан әрі жетілдіру;
Мемлекеттік бюджеттің басымдылығына сәйкес нақты нәтижелерді алуға бюджет қаражатын формалды игерумен мемлекеттік органдардың қызметін қайта бағыттау
»
деген жол алынып тасталсын;
мына:
«е-Қаржымині» интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің уақтылы іске асырылмауы
«е-Қаржымині» ИААЖ құру мерзімінің бұзылуы
«е-Қаржымині» ИААЖ құрауыштарын іске асыру мерзімдері бойынша Техникалық-экономикалық негіздемеге өзгерістер енгізу
»
деген жол алынып тасталсын;
«7. Бюджеттік бағдарлама» деген бөлімде:
«7.1. Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету бойынша қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Әлеуметтік, сараптамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсетудің болжамды саны» деген жол «1» деген санмен толықтырылсын;
«Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген жолдағы «41» деген сандар «40» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «51 327 450» деген сандар «51 120 935» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Аудиттелетін жобалардың болжамды саны» деген жолдағы «19» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «32 400» деген сандар «18 480» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Таратылған ұйымдардың саны» деген жолдағы «1 111» деген сандар «632» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Дәрменсіз борышкерлерді тарату» деген жолдағы «1 111» деген сандар «632» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифру «131 254» заменить цифрой «76 570»;
в Бюджетной программе 006 «Приобретение акций международных финансовых организаций»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «2 300 391» заменить цифрой «2 313 096»;
в Бюджетной программе 009 «Услуги кинологического центра»:
в графе «2013 год»:
в показателях конечного результата:
в строке «Процент задержания наркотиков в результате применения служебно-розыскных собак, прошедших обучение в Кинологическом центре» цифру «74» заменить цифрой «60»;
в Бюджетной программе 010 «Резерв Правительства Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «53 291 686» заменить цифрой «46 024 637»;
в Бюджетной программе 011 «Выполнение обязательств по государственным гарантиям»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «296 904» заменить цифрой «290 804»;
в Бюджетной программе 013 «Обслуживание правительственного долга»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «199 511 631» заменить цифрой «178 248 466»;
в Бюджетной программе 014 «Модернизация таможенной службы»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Приобретение консалтинговых услуг» цифру «1» заменить цифрой «2»;
в строке «Приобретение товаров, относящихся к основным средствам (спецоборудование)» дополнить цифрой «3»;
в показателях эффективности:
в строке «Процент удовлетворенности участников ВЭД и других заинтересованных лиц предоставляемыми услугами таможенных органов по результатам независимого социологического опроса за год, предшествующий плановому периоду» цифру «75» заменить цифрой «64»
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «2 836 279» заменить цифрой «1 706 280»;
в Бюджетной программе 021 «Капитальные расходы Министерства финансов Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 747 572» заменить цифрой «1 617 328»;
в Бюджетной программе 025 «Услуги учебно-методического центра»:
в описании слова «Содержание учебно-методических центров Комитета таможенного контроля в городах Алматы и Атырау» заменить словами «Содержание учебно-методического центра Комитета таможенного контроля»;
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «131 254» деген сандар «76 570» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 300 391» деген сандар «2 313 096» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Кинология орталығының қызметтері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кинологиялық орталықта үйретуден өткен қызметтік-іздестіру иттерін пайдалану нәтижесінде ұсталған есірткілердің пайызы» деген жолдағы «74» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «53 291 686» деген сандар «46 024 637» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «296 904» деген сандар «290 804» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Үкіметтік борышқа қызмет көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «199 511 631» деген сандар «178 248 466» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Кеден қызметін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Консалтингтік қызмет көрсетулерді сатып алу» деген жолдағы «1» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып алу» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткiштерiнде:
«Тәуелсіз әлеуметтік сауалнаманың нәтижесі бойынша жоспарлы кезеңнің алдындағы жыл ішіндегі СЭҚ-қа қатысушылардың және басқа мүдделі тұлғалардың кеден органдары көрсететін қызметтері мен қанағаттану пайызы» деген жолда «75» деген сандар «64» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 836 279» деген сандар «1 706 280» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 747 572» деген сандар «1 617 328» деген сандармен ауыстырылсын;
025 «Оқу-әдістемелік орталығының қызметтері» деген бюджеттік бағдарламада:
сипаттамада «Кедендік бақылау комитетінің Алматы және Атырау қалаларындағы оқу-әдістемелік орталықтарын ұстау» деген сөздер «Кедендік бақылау комитетінің оқу-әдістемелік орталығын ұстау» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:

в строке «Обучение вновь принятых на работу сотрудников таможенных органов» цифру «150» заменить цифрой «185»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «96 449» заменить цифрой «83 262»;
в Бюджетной программе 026 «Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Завершение строительства служебных жилых домов и общежитий для сотрудников таможенных постов» цифру «17» заменить цифрой «14»;
в показателях конечного результата:
в строке «Обеспечение жильем сотрудников таможенных органов в приграничных районах» цифру «17» заменить цифрой «14»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 307 107» заменить цифрой «750 109»;
в Бюджетной программе 027 «Проведение мониторинга собственности и использование его результатов»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Процент обследованных объектов комплексного мониторинга эффективности управления собственности юридических лиц с участием государства в целях принятия управленческих решений» цифру «6,8» заменить цифрой «8,6»;
в показателях эффективности:
в сроке «Количество принятых к реализации рекомендаций» цифру «16» заменить цифрой «29,5»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «283 838» заменить цифрой «251 997»;
в Бюджетной программе 031 «Создание информационной системы «ТАИС» и «Электронная таможня»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Расширение дискового массива кластера» цифру «1» исключить;
в строке «Приобретение телекоммуникационного оборудования» цифру «18» исключить;
в строке «Развитие и внедрение информационных систем» цифру «5» заменить цифрой «3»;
в показателях конечного результата:
в строке «Модернизация программно-аппаратного комплекса и телекоммуникационного оборудования таможенной службы» цифру «100» заменить цифрой «84»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «231 977» заменить цифрой «225 444»;
в Бюджетной программе 033 «Модернизация автоматизированной интегрированной информационной системы «Электронные государственные закупки»:
в показателях конечного результата:
слова «Обеспечение времени отклика Системы 5 секунд при пиковой нагрузке-одновременной работы в Системе до 24 000 клиентов» дополнить словами (при соблюдении соответствующих технических условий);
в графе «2013 год»:

«Кеден органдарына жаңадан қабылданған қызметкерлерді оқыту» деген жолдағы «150» деген сандар «185» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «96 449» деген сандар «83 262» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кеден бекеттерінің қызметкерлері үшін қызметтік тұрғын үйлер мен жатақханалар салуды аяқтау» деген жолдағы «17» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Шекара маңындағы аудандарда кеден органдары қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген жолдағы «17» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 307 107» деген сандар «750 109» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Меншікке мониторинг жүргізу және оның нәтижелерін пайдалану» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Басқару шешімдерін қабылдау мақсатында мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың меншікті басқару тиімділігінің кешенді мониторингі тексерілген объектілерінің пайызы» деген жолдағы «6,8» деген сандар «8,6» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Іске асыруға қабылданған ұсынымдар саны» деген жолдағы «16» деген сандар «29,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «283 838» деген сандар «251 997» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «КААЖ» және «Электрондық кеден» ақпараттық жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кластердің дискілі массивін кеңейту» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Жүйелік өнімдерді, лицензияларды сатып алу» деген жолдағы «18» деген сандар алынып тасталсын;
«Ақпараттық жүйелерді дамыту және енгізу» деген жолдағы «5» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кеден қызметінің бағдарламалық-аппаратты кешенін және телекоммуникациялық жабдықтарды жаңғырту» деген жолдағы «100» деген сандар «84» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «231 977» деген сандар «225 444» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Электрондық мемлекеттік сатып алу» автоматтандырылған интеграцияланған ақпараттық жүйесін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Жүйеде 24 000 клиентке дейін бір мезгілде жұмыс істеудің шарықтау шегіндегі жүктемеде Жүйенің үн қату уақытын 5 секундқа қамтамасыз ету» cөздер «(тиісті техникалық шарттарды сақтау кезінде)» деген сөздермен толықтырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 805 805» заменить цифрой «1 787 084»;
в Бюджетной программе 036 «Модернизация информационных систем Налоговых органов, связанных с изменением налогового законодательства»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Лицензионное ПО» цифру «201» заменить цифрой «1»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 424 880» заменить цифрой «1 291 240»;
в Бюджетной программе 038 «Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество участников Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» цифру «30» заменить цифрой «50»;
в показателях конечного результата:
в сроке «Количество участников Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий), в отношении которых обеспечено субсидирование процентной ставки по уже имеющимся займам (кредитам) и/или лизинговым операциям, купона по облигациям, размещенным на Казахстанской фондовой бирже» цифру «30» заменить цифрой «50»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «19 200 828» заменить цифрой «12 511 656»;
в Бюджетной программе 046 «Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «106 757» заменить цифрой «94 696»;
Бюджетную программу 060 «Проведение мониторинга реализации бюджетных инвестиции посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц» исключить;
в Бюджетной программе 061 «Создание интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 447 829» заменить цифрой «1 447 493»;
в Бюджетной программе 064 «Создание информационной системы «Электронные счета-фактуры»:
в графе «2013 год»:
в показателях конечного результата:
в строке «Подключение компаний, входящих в состав Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-казына", к ИС ЭСФ пилотной зоны» цифру «5» заменить цифрой «1»;

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 805 805» деген сандар «1 787 084» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Салық заңнамасын өзгертуге байланысты салық органдарының ақпараттық жүйелерін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Лицензиялық бағдарламалармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «201» деген сандар «1» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 424 880» деген сандар «1 291 240» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасына (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) қатысушылардың саны» деген жолдағы «30» деген сандар «50» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Қазақстанның қор биржасында орналасқан бұрын қарызы бар (кредит) не/немесе лизинг операциялары, облигация бойынша купон бойынша Сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау қамтамасыз етілген Дағдарыстан кейiн қалпына келтiру бағдарламасының (бәсекеге қабiлеттi кәсiпорындарды сауықтыру) қатысушыларының саны» деген жолдағы «30» деген сандар «50» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «19 200 828» деген сандар «12 511 656» деген сандармен ауыстырылсын;
046 «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «106 757» деген сандар «94 696» деген сандармен ауыстырылсын;
060 «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг жүргізу» бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
061 «е-Қаржымині» интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық жүйесін жасау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 447 829» деген сандар «1 447 493» деген сандармен ауыстырылсын;
064 «Электрондық шот-фактуралар» ақпараттық жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының құрамына кіретін компанияларды ЭШФ АЖ пилоттық аймағына қосу» деген жолдағы «5» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 554 670» заменить цифрой «883 000»;
в Бюджетной программе 072 «Реформирование системы налогового администрирования»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Анализ, оценка, рекомендации по совершенствованию налогового администрирования, предоставленные по этапам завершения консалтинговых услуг (технические отчеты)» цифру «8» заменить цифрой «3»;
в строке «Приобретение консалтинговых услуг (заключение новых контрактов)» цифру «10» заменить цифрой «8»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «1 084 078» заменить цифрой «210 816»;
в Бюджетной программе 073 «Развитие Интегрированной информационной системы Казначейства и создание компонента «Казначейство-клиент»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «241 529» заменить цифрой «25 019»;
в Бюджетной программе 104 «Борьба с наркоманией и наркобизнесом»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Технические средства таможенного контроля (ИДК, АСКДТ, ЭПП и др.)» цифру «15» заменить цифрой «9»;
в строке «Имитаторы наркотических средств» дополнить цифрой «55»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифру «615 714» заменить цифрой «257 944»;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «1 255 652 268», «1 242 357 800», «13 294 468» заменить соответственно цифрами «1 216 011 596», «1 205 438 830», «10 572 766».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 554 670» деген сандар «883 000» деген сандармен ауыстырылсын;
072 «Салық әкімшілігін жүргізу жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Консалтингтік қызмет көрсетулер кезеңдерінің аяқталуы бойынша берілген салықтық әкімшілік етуді жетілдіру бойынша талдау, бағалау, ұсынымдар (техникалық есептер)» деген жолдағы «8» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Консалтингтік қызмет көрсетулерді сатып алу (жаңа келісімшартар жасасу)» деген жолдағы «10» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 084 078» деген сандар «210 816» деген сандармен ауыстырылсын;
073 «Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту және «Қазынашылық-клиент» компонентін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «241 529» деген сандар «25 019» деген сандармен ауыстырылсын;
104 «Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кедендік бақылаудың техникалық құралдары (ИДК, АСКДТ, ЭПП және басқа)» деген жолдағы «15» деген сандар «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Есірткі құралдарының имитаторлары» деген жол «55» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «615 714» деген сандар «257 944» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2013 жыл» деген бағандағы «1 255 652 268», «1 242 357 800», «13 294 468» деген сандар тиісінше ««1 216 011 596», «1 205 438 830», «10 572 766» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов