О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1580
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 252) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Развитие агропромышленного комплекса»:
в цели 1.1. «Создание условий для повышения конкурентоспособности субъектов АПК Республики Казахстан»:
в задаче 1.1.1. «Повышение экономической доступности элитных семян и саженцев плодово-ягодных культур и винограда, садовых работ»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2013 год»:
строки «1. Объем приобретенных элитных семян, охваченный субсидированием» цифры «73,5» заменить цифрами «70,5»;
строки «2. Объем приобретенных элитных саженцев, охваченный субсидированием» цифры «2433» заменить цифрами «3284»;
в задаче 1.1.4. «Повышение экономической доступности содержания скота и производства продукции животноводства»:
в показателях прямых результатов:
в графе «2013 год»:
строки «1. Объем произведенного мяса, охваченный субсидированием на удешевление комбинированных и концентрированных кормов» цифры «187,5» заменить цифрами «164,4»;
задачу 1.1.6. изложить в новой редакции:
«Задача 1.1.6 Повышение экономической доступности кредитов и лизинга
Показатели
прямых
результатов
Источник
информации
Ед-ца
измерения
Отчетный
период
Плановый
период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Сумма кредитов, включая лизинг, выданных субъектам АПК за счет субсидирования ставок вознаграждения
отчетные
данные
млрд.
тенге
-
-
-
-
41,6
289,2
315,5
2. Количество прокредитованных субъектов агропромышленного комплекса
отчетные
данные
ед.
600
1 552
600
400
300
300
3. Среднее количество кредитных товариществ, обеспеченных кредитными ресурсами для дальнейшего кредитования сельхозтоваропроизводителей
отчетные
данные
ед.
98
91
110
110
-
50
-

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1580 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 252-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелердiң көрсеткiштерi» деген 3-бөлiмде:
«Агроөнеркәсіптік кешенін дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Қазақстан Республикасы АӨК субъектілерінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
«Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық тұқымдары мен екпелерінің, егістік және бау-бақшалық жұмыстардың экономикалық қолжетімділігін арттыру» деген 1.1.1-міндетте:
тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiнде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«1. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған таңдаулы тұқымдар көлемі» деген жолдағы «73,5» деген сандар «70,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. Субсидиялаумен қамтылған сатып алынған таңдаулы көшеттер көлемі» деген жолдағы «2433» деген сандар «3284» деген сандармен ауыстырылсын;
«Малды күтіп-бағудың және мал шаруашылығы өнімдері өндірісінің экономикалық қолжетімділігін арттыру» деген 1.1.4-міндетте:
тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiнде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«1. Құрама және байытылған жемшөпті арзандатуға арналған субсидиямен қамтылған өндірілетін еттің көлемі» деген жолдағы «187,5» деген сандар «164,4» деген сандарға ауыстырылсын;
1.1.6-міндет жаңа редакцияда жазылсын:
«1.1.6-міндет. Кредиттер мен лизингтің экономикалық қолжетімділігін арттыру
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау есебінен АӨК субъектілеріне берілген кредиттер сомасы, лизингті қоса алғанда
есептiк деректер
млрд. теңге
-
-
-
-
41,6
289,2
315,5
2. Кредит берілген агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны
есептiк деректер
бірлік
-
600
1552
600
400
300
300
3. Кейіннен ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне кредит беру үшін кредиттік ресурстармен қамтамасыз етілген кредиттік серіктестіктердің орташа саны
есептiк деректер
бірлік
98
91
110
110
-
50
-

1. Разработать рекомендации и мероприятия, направленные на эффективное и рациональное использование земель и поливной воды, предотвращение засоления, осолонцевания и ирригационной эрозии и смягчение негативного воздействия на орошаемых землях
Х
»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Наименование стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
дополнить следующей задачей:
«Задача 1.1.17. Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель»;
в разделе «6. Управление рисками»:
графу 2 «Возможные последствия в случае непринятия мер по управлению рисками» подраздела «мировой финансовый кризис» дополнить пунктами следующего содержания:
«35. Количество прокредитованных субъектов агропромышленного комплекса
36. Среднее количество кредитных товариществ, обеспеченных кредитными ресурсами для дальнейшего кредитования сельхозтоваропроизводителей
37. Усредненное количество единиц племенных животных для дальнейшей передачи в лизинг, планируемых к приобретению за счет бюджетных инвестиций
38. Среднее количество маточного поголовья КРС
39. Среднее количество быков-производителей
40. Агромелиоративное обследование на орошаемых землях»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства»:
в графе «2013 год»:
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «10 848 892» заменить цифрами «10 764 359»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение противоэпизоотических мероприятий»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Хранение, доставка ветеринарных препаратов до места их назначения, введение животным ветеринарных препаратов» цифры «118,2» заменить цифрами «117,8»;
в показателях эффективности:
в строке «Затраты на:
применение ветеринарных препаратов (за 1 дозу)» цифры «14-98» заменить цифрами «14-97»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «11 150 207» заменить цифрами «11 090 239»;
в бюджетной программе 082 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

1. Жер мен суармалы суды тиiмдi және ұтымды пайдалану, тұзданудың, сортаңданудың, тұзданудың және ирригациялық эрозияның алдын алу мен суармалы жерлерге керi әсердi жұмсартуға бағытталған ұсынымдар мен iс-шаралар әзiрлеу
-
-
Х
-
-
»;
«Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытының, мақсатының және міндетінің атауы» деген бағанда:
мынадай мазмұндағы міндетпен толықтырылсын:
«1.1.17-міндет. Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын мониторингілеу мен бағалау»;
«Тәуекелдердi басқару» деген 6-бөлімде:
«Әлемдiк қаржы дағдарысы» деген кіші бөлімдегі «Тәуекелдердi басқару жөнiндегi шаралар қабылданбаған жағдайда мүмкiн болатын салдарлар» деген 2-баған мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
«35. Кредит берілген агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің саны.
36. Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне одан әрі кредит беру үшін кредиттік ресурстармен қамтамасыз етілген кредиттік серіктестіктердің орташа саны.
37. Бюджеттік инвестициялар есебінен кейіннен лизингке табыстау үшін сатып алуға жоспарланып отырған асыл тұқымды мал бірліктерінің орташа алғандағы саны.
38. Сатып алынған ұрғашы ІҚМ басының орташа саны.
39. Аталық бұқалардың орташа саны.
40. Суармалы жерлердi агромелиоративтiк зерттеу»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «10 848 892» деген сандар «10 764 359» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Ветеринариялық препараттарды сақтау және оны белгiленген орнына дейiн жеткiзу, ветеринариялық препараттарды жануарларға енгiзу» деген жолдағы «118,2» деген сандар «117,8» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткiштерiнде:
«Мыналарға жұмсалатын шығындар:
-ветеринариялық препараттарды қолдану (1 дозаға)» деген жолдағы «14-98» деген сандар «14-97» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «11 150 207» деген сандар «11 090 239» деген сандармен ауыстырылсын;
082 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұқым шаруашылығын қолдауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:

в строке «Объем просубсидированных элитных семян» цифры «73,5» заменить цифрами «70,5»;
в строке «Объем реализации саженцев по удешевленной стоимости» цифры «2 433» заменить цифрами «3 284»;
в показателях эффективности:
в строке «- зерновых и зернобобовых» цифры «55» заменить цифрами «29»;
в строке «- кукурузы» цифры «270» заменить цифрами «249»;
в строке «- подсолнечника» цифры «370» заменить цифрами «353»;
в строке «-хлопчатника» цифры «120» заменить цифрами «105»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «2 528 468» заменить цифрами «2 456 234»;
в бюджетной программе 200 «Развитие электронного информационного ресурса, системы и информационно-коммуникационной сети в едином информационном пространстве»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Уровень готовности единого информационного пространства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (АИС АПК – платформа) (c нарастающим итогом)» цифры «100» заменить цифрами «55»;
в показателях конечного результата:
в строке «Обеспечение доступа к корпоративному содержанию – в режиме 24х7х365» цифры «100» заменить цифрой «0»;
в строке «Объединение информационных ресурсов всех целевых групп пользователей Министерства сельского хозяйства РК, его ведомств и их территориальных органов как единой коллективной системы получения и использования информации» цифры «100» заменить цифрой «0»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Обеспечение инфраструктурным оборудованием АИС АПК-платформа
%
100
»;
в показателях эффективности:
в строке «Сокращение затрат на канцелярские нужды (печатная бумага)» цифры «30» заменить цифрой «0»;
в строке «Сокращение затрат на расходные материалы (картриджи на принтеры и факсы)» цифры «25» заменить цифрами «0»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 604 909» заменить цифрами «212 739»;
в бюджетной программе 201 «Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «- по материально-техническому оснащению одной ветеринарной лаборатории» цифры «42 904,3» заменить цифрами «31 900»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «2 478 178» заменить цифрами «2 240 980»;
в бюджетной программе 213 «Развитие перерабатывающих производств»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

«Субсидияланған элиталық тұқым көлемi» деген жолдағы «73,5» деген сандар «70,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Көшеттердi арзандатылған құны бойынша өткiзу көлемi» деген жолдағы «2 433» деген сандар «3 284» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткiштерiнде:
«- дәндi және дәндi-бұршақты дақылдар» деген жолдағы «55» деген сандар «29» деген сандармен ауыстырылсын;
«- жүгерi» деген жолдағы «270» деген сандар «249» деген сандармен ауыстырылсын;
«- күнбағыс» деген жолдағы «370» деген сандар «353» деген сандармен ауыстырылсын;
«- мақта» деген жолдағы «120» деген сандар «105» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «2 528 468» деген сандар «2 456 234» деген сандармен ауыстырылсын;
200 «Бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктегi электронды ақпараттық ресурсты, жүйенi және ақпараттық-коммуникациялық желiнi дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiнiң дайындық дәрежесi (АӨК ААЖ - Платформа) (үдемелілігі бойынша барлығы)» деген жолдағы «100» деген сандар «55» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Бірлескен құрылымға рұқсатты қамтамасыз ету 24х7х365 режимінде» деген жолдағы «100» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҚР Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң қолданушылары барлық мақсатты топтарының ақпараттық қорлары, оны ведомстволық бiрiктiруi арқылы бiртұтас ұжымдық жүйе және мәлiметтiң қолдануы» деген жолдағы «100» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
АӨК-тұғырнама ААЖ-ды инфрақұрылымдық жабдықтармен қамтамасыз ету
%
100
»;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Кеңсе құрал-жабдықтарына шығынның қысқаруы (баспа қағазы)» деген жолдағы «30» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шығын материалдарына шығынның қысқартылуы (картридж, принтер және факс қағаздарына)» деген жолдағы «25» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 604 909» деген сандар «212 739» деген сандармен ауыстырылсын;
201 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«- бір ветеринариялық зертхананы материалдық-техникалық жарақтау бойынша» деген жолдағы «42 904,3» деген сандар «31 900» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «2 478 178» деген сандар «2 240 980» деген сандармен ауыстырылсын;
213 «Қайта өңдеу өндірісін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:

в строке «Количество сельских потребительских кооперативов (сервисно-заготовительных центров), участвовавших в реализации программы на получение субсидий по кредитам (лизингу), выдаваемым финансовыми институтами» цифры «6-8» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке «Доля сельских потребительских кооперативов (сервисно-заготовительных центров), получивших субсидии к общему количеству действующих сельских потребительских кооперативов (сервисно-заготовительных центров) по республике» цифры «1,9» исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Количество привлеченных удешевленных кредитов финансовых институтов на 1 тенге бюджетных субсидий» цифры «10,5» заменить цифрами «10,4»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 400 000» заменить цифрами «3 399 666»;
в бюджетной программе 214 «Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Закуп зерна в государственные реализационные ресурсы» цифры «550» заменить цифрами «188,6»;
в показателях конечного результата:
в строке «Обновление парка основных видов сельскохозяйственной техники (с учетом имеющейся техники с 2001 года выпуска)» цифры «55,1» заменить цифрами «50,9»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость 1 тонны зерна, закупаемого в государственные ресурсы, пшеницы мягкой 3 класса» цифры «25 000» заменить цифрами «28 000»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «19 509 284» заменить цифрами «8 593 154»;
в бюджетной программе 216 «Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Закуп и хранение ветеринарных препаратов для профилактики особо опасных болезней животных и птиц и пополнение республиканского запаса ветеринарных препаратов и дезинфицирующего средства» цифры «121,5» заменить цифрами «121,3»;
в строке «Возмещение ущерба изъятых и уничтоженных:»:
в строке «МРС» цифры «53» заменить цифрами «43,5»;
в строке «КРС» цифру «3» заменить цифрами «2,5»;
в строке «Птиц» цифры «0,7» заменить цифрой «0»;
в строке «Лошади» цифры «0,12» заменить цифрами «0,013»;
в строке «Свиньи» цифры «0,43» заменить цифрой «0»;
в строке «Верблюды» цифры «0,05» заменить цифрами «0,007»;
в показателях эффективности:

«Кредиттер (лизинг) бойынша субсидияларды алу үшін бағдарламаны іске асыруға қатысқан ауылдық тұтыну кооперативінің (сервистік-дайындау орталықтары) саны» деген жолдағы «6-8» деген сандар алынып тасталсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Субсидия алған ауылдық тұтыну кооперативінің (сервистік-дайындау орталығы) жұмыс істейтін ауылдық тұтыну кооперативінің (сервистік-дайындау орталығыны) республика бойынша жалпы санынан үлесі» деген жолдағы «1,9» деген сандар алынып тасталсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«1 теңге бюджет субсидиясына қаржылық институттардан тартылған арзандатылған кредиттердің саны» деген жолдағы «10,5» деген сандар «10,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «3 400 000» деген сандар «3 399 666» деген сандармен ауыстырылсын;
214 «Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Мемлекеттік сатылатын ресурстарға астықты сатып алу» деген жолдағы «550» деген сандар «188,6» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Негізгі ауыл шаруашылығы техникаларының паркін жаңарту (2001 жылы шыққан бар техниканы ескере отырып)» деген жолдағы «55,1» деген сандар «50,9» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Мемлекеттік ресурстарға сатып алынатын 3-сыныпты жұмсақ бидайдың 1 тоннасының орташа бағасы» деген жолдағы «25 000» деген сандар «28 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «19 509 284» деген сандар «8 593 154» деген сандармен ауыстырылсын;
216 «Ветеринариялық іс шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Жануарлар мен құстардың аса қауiптi ауруларының алдын алу үшiн ветеринариялық препараттарды сатып алу және сақтау және республикалық ветеринариялық препараттар және дезинфекциялау құралдарын қорын толықтыру» деген жолдағы «121,5» деген сандар «121,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алынған және жойылған:» деген жолда:
«ҰМ» деген жолдағы «53» деген сандар «43,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«ІҚМ» деген жолдағы «3» деген сандар «2,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«құстар» деген жолдағы «0,7» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
«жылқы» деген жолдағы «0,12» деген сандар «0,013» деген сандармен ауыстырылсын;
«шошқа» деген жолдағы «0,43» деген сандар «0» деген сандармен ауыстырылсын;
«түйе» деген жолдағы «0,05» деген сандар «0,007» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:

в строке «- приобретение одной дозы ветеринарного препарата» цифры «3-3500» заменить цифрами «3-3197»;
в строке «- хранение ветеринарных препаратов (за сутки) на франко-складе» цифры «14 584» заменить цифрами «13 975»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «16 093 112» заменить цифрами «15 194 793»;
в бюджетной программе 217 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организации»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «- государственной ветеринарной организации» цифры «12 670» заменить цифрами «12 552,8»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «9 670 169» заменить цифрами «9 646 788»;
бюджетную программу 220 «Строительство объектов в сфере ветеринарии» изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная
программа
220 «Строительство объектов в сфере ветеринарии»
Описание
Приведение объектов ветеринарных лабораторий, зданий и помещений в соответствии с требованиями международных норм, стандартов и рекомендаций ВТО, путем строительства биохранилища и реконструкции зданий и вспомогательных помещений для РГП «Национальный референтный центр в ветеринарии», строительства однотипных модульных областных зданий ветлабораторий и однотипных модульных районных зданий ветлабораторий с вивариями для животных РГП «Республиканская ветеринарная лаборатория» МСХ РК, а также строительства специализированных складских помещений для хранения ветеринарных препаратов для РГУ «Республиканский противоэпизоотический отряд»
Вид бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление
бюджетных
инвестиций
в зависимости
от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый
период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Строительство однотипных модульных зданий областных ветлабораторий с вивариями для животных
ед.
5
3
Строительство однотипных модульных зданий районных ветлабораторий
ед.
8
49

«- ветеринариялық препараттардың бір дозасын сатып алу» деген жолдағы «3-3500» деген сандар «3-3197» деген сандармен ауыстырылсын;
«- ветеринариялық препараттарды франко-қоймада (тәулікке) сақтау» деген жолдағы «14 584» деген сандар «13 975» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «16 093 112» деген сандар «15 194 793» деген сандармен ауыстырылсын;
217 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«- мемлекеттік ветеринариялық ұйымды» деген жолдағы «12 670» деген сандар «12 552,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «9 670 169» деген сандар «9 646 788» деген сандармен ауыстырылсын;
220 «Ветеринария саласында объектілер салу» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
220 «Ветеринария саласында объектілер салу»
Сипаттау
«Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» РМК үшін биоқойма салу және ғимараттар мен қосалқы үй-жайларды реконструкциялау, ҚР АШМ «Республикалық ветеринариялық зертхана» РМК үшін облыстық ветеринариялық зертханалардың бір типті модульдік ғимараттарын және жануарларға арналған виварийлері бар аудандық бір типті модульдік ғимараттарын салу жолымен ветеринариялық зертханалар объектілерін, ғимараттар мен үй-жайларды халықаралық нормалардың, стандарттардың талаптарына және ДСҰ ұсыныстарына сәйкес келтіру, сондай-ақ «Республикалық эпизоотиялық отряд» РММ-нің ветеринариялық препараттарын сақтауға арналған мамандандырылған қоймалық үй-жайлар салу.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
iске асыру тәсiлiне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бірлік
есептi кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Жануарларға арналған виварийлерi бар облыстық ветеринариялық зертханалардың бiр типтi модульдiк ғимараттарын салу
бiрлiк
5
3
Аудандық ветеринариялық зертханалардың бір типті модульдік ғимараттарын салу
бірлік
8
49

281
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
14 163 977
16 559 554
24 076 200
31 454 251
38 716 534
38 881 910
38 881 910
»;
в бюджетной программе 225 «Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Объем субсидирования процентной ставки по займам в рамках финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса» цифры «3,5» заменить цифрами «0,02»;

281
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
14 163 977
16 559 554
24 076 200
31 454 251
38 716 534
38 881 910
38 881 910
»;
225 «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Агроөнеркәсіп кешенінің субъектілерін қаржылай сауықтыру шеңберіндегі займдар бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау көлемі» деген жолдағы «3,5» деген сандар «0,02» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Количество кредитных и лизинговых объязательств заемщиков-субъектов АПК» цифры «250» заменить цифрами «11»;
в показателях конечного результата:
в строке «Сумма пролонгированных обязательств по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса» цифры «150» заменить цифрами «3,7»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 600 000» заменить цифрами «39 369»;
в бюджетной программе 226 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение доступности товаров, работ и услуг для субъектов агропромышленного комплекса»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Объем приобретенных гербицидов, охваченный мерами государственной поддержки» цифры «11 378» заменить цифрами «9 929,4»;
в показателях конечного результата:
в строке «Охват площадей обработками просубсидированными гербицидами в сравнении с общей площадью посевов» цифры «27,1» заменить цифрами «23,9»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «7 762 154» заменить цифрами «6 734 334»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «221 104 585» заменить цифрами «199 284 346»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «199 284 583» заменить цифрами «179 116 655»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «20 167 691» заменить цифрами «20 167 691».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«АӨК субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелерінің саны» деген жолдағы «250» деген сандар «11» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Агроөнеркәсіп кешенінің субъектілерін қаржылай сауықтыру шеңберінде несиелік және лизингтік міндеттемелер бойынша мерзімі ұзартылған міндеттемелердің сомасы» деген жолдағы «150» деген сандар «3,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «3 600 000» деген сандар «39 369» деген сандармен ауыстырылсын;
226 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Мемлекеттік қолдау шараларымен қамтылған гербицидтер көлемі» деген жолдағы «11 378» деген сандар «9 929,4» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жалпы егін алқабымен салыстырғанда субсидияланған гербицидпен өңделген алқапты қамту» деген жолдағы «27,1» деген сандар «23,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «7 762 154» деген сандар «6 734 334» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындардың жиынтығы» деген кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар БАРЛЫҒЫ:» деген жолдағы «221 104 585» деген сандар «199 284 346» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «199 284 583» деген сандар «179 116 655» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «21 820 002» деген сандар «20 167 691» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов