Об утверждении распределения и Правил использования средств на разработку профессиональных стандартов на 2014 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 323
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2014 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) распределение средств на разработку профессиональных стандартов на 2014 год;
2) Правила использования средств на разработку профессиональных стандартов на 2014 год.
2. Центральным государственным органам ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан отчеты о ходе разработки профессиональных стандартов.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 16.02.2015 № 58 (вводится в действие с 31.12.2014).
3. Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан раз в полгода к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе разработки профессиональных стандартов.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 16.02.2015 № 58 (вводится в действие с 31.12.2014).
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2014 года № 323
Правила
использования средств на разработку
профессиональных стандартов на 2014 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования средств на разработку профессиональных стандартов на 2014 год (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы» и постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы».
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) профессиональный стандарт – стандарт, определяющий в конкретной области профессиональной деятельности требования к уровню квалификации и компетентности, содержанию, качеству и условиям труда;

Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға қаражат бөлу және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 323 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
«2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға қаражат бөлу;
2) Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға бөлінетін қаражатты пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігіне кәсіптік стандарттардың әзірлену барысы туралы есептер берсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.02.2015 № 58 (31.12.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі жарты жылда бір рет, есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне кәсіптік стандарттардың әзірлену барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.02.2015 № 58 (31.12.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 4 сәуірдегі
№ 323 қаулысымен
бекітілген
Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға бөлінетін
қаражатты пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға бөлінетін қаражатты пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) кәсіптік стандарт – кәсіптік қызметтің нақты саласында біліктілік деңгейіне және құзыреттілікке, еңбек мазмұнына, сапасына және жағдайларына қойылатын талаптарды айқындайтын стандарт;

2) администраторы республиканских бюджетных программ – центральные уполномоченные органы в области образования и науки, индустрии и новых технологий, транспорта и коммуникаций, связи и информации, здравоохранения, спорта и физической культуры, чрезвычайных ситуаций, регионального развития, нефти и газа, окружающей среды и водных ресурсов, юстиции, труда и социальной защиты населения, которые осуществляют финансирование мероприятий, реализуемых в рамках разработки профессиональных стандартов.
3. Финансирование мероприятий, направленных на разработку профессиональных стандартов, производится в соответствии с бюджетным законодательством.
2. Порядок использования средств, выделяемых
администраторам республиканских бюджетных программ,
на разработку профессиональных стандартов
4. Администраторы республиканских бюджетных программ обеспечивают разработку профессиональных стандартов в соответствии со структурой профессионального стандарта и Правилами разработки, пересмотра, апробации и применения профессиональных стандартов, утвержденными приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 сентября 2012 года № 374-ө-м.
5. Администраторы республиканских бюджетных программ при разработке профессиональных стандартов обеспечивают выработку единых требований к содержанию профессиональной деятельности, обновления квалификационных требований, отвечающих современным потребностям рынка труда.
6. Выделение и использование средств, предусмотренных на разработку профессиональных стандартов на 2014 год, осуществляются в соответствии с бюджетным законодательством.
7. Закуп услуг на разработку профессиональных стандартов администраторами республиканских бюджетных программ осуществляется в соответствии с законодательством о государственных закупках.
8. Отчеты о ходе разработки профессиональных стандартов, представляемые администраторами республиканских бюджетных программ, должны содержать информацию:

2) республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері – білім және ғылым, индустрия және жаңа технологиялар, көлік және коммуникация, байланыс және ақпарат, денсаулық сақтау, спорт және дене шынықтыру, төтенше жағдайлар, өңірлік даму, мұнай және газ, қоршаған орта және су ресурстары, әділет, еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласында кәсіптік стандарттарды әзірлеу шеңберінде іске асырылатын іс-шараларды қаржыландыруды жүзеге асыратын орталық уәкілетті органдар.
3. Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге бағытталған іс-шараларды қаржыландыру бюджет заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
2. Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге республикалық бюджеттік
бағдарламалар әкімшілеріне бөлінетін қаражатты пайдалану
тәртібі
4. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері кәсіптік стандарттың құрылымына және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қыркүйектегі № 374-ө-м бұйрығымен бекітілген Кәсіптік стандарттарды әзірлеу, қайта қарау, сынақтан өткізу қағидасына сәйкес кәсіптік стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз етеді.
5. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері кәсіптік стандарттарды әзірлеу кезінде кәсіптік қызметтің мазмұнына қойылатын бірыңғай талаптарды әзірлеуді, еңбек нарығының қазіргі заманғы қажеттіліктеріне жауап беретін біліктілік талаптарын жаңартуды қамтамасыз етеді.
6. Кәсіптік стандарттарды әзірлеуге 2014 жылға көзделген қаражатты бөлу және пайдалану бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің кәсіптік стандарттарды әзірлеуге арналған қызметтерді сатып алуы мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
8. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ұсынатын кәсіптік стандарттарды әзірлеу барысы туралы есептер мынадай: